Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,045 μέλη και 2,411,806 μηνύματα σε 75,394 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 518 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Aπεργίες παντού!

Circadian (Ηλίας)

Δραστήριο Μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

O Circadian έγραψε: στις 22:55, 06-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate

Να' σαι καλά, με έκανες και γέλασα.
Από τη στιγμή που η κοινή γνώμη, στρέφεται εναντίων των απεργών και όχι της κυβέρνησης, θεωρώ πως είναι μια απεργία καταδικασμένη να αποτύχει.
υπάρχει και αυτό που λέγεται προπαγάνδα, γιου νοου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 23:47, 06-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Circadian
υπάρχει και αυτό που λέγεται προπαγάνδα, γιου νοου
Ναι, αλλά το αποτέλεσμα είναι το ίδιο
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H phyllis έγραψε: στις 12:02, 07-03-08:

συγνωμη εχει κανενας αλλος το ιδιο προβλημα με εμενα? εσεις πληρωθηκατε κανονικα? απο προχτες δεν εχω παει στο ΑΤΜ να δω αν μπηκε ο μισθος μου κανονικα στο λογαριασμο μου. θα παω σημερα και ετσι και δεν εχουν μπει μιλαμε παιδια εχω απελπιστει.ποτε θα παρω τα λεφτακια μου?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε: στις 12:17, 07-03-08:

Phyllis, στο AlphaWeb αναφέρει ότι μόνο οι συναλλαγές της 5/3/08 δεν εκτελέστηκαν.
Ολες οι υπόλοιπες έγιναν κανονικά, οπότε πιστεύω ότι θα έχουν μπει οι πληρωμές.
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,908 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 15:40, 07-03-08:

Όσον αφορά τη ΔΕΗ, πάσο με τις απεργίες. Με ποιο δικαίωμα κάνουν κατάληψη στις μονάδες;
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,534 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 15:42, 07-03-08:

Μαλλον με το ιδιο δικαιωμα που κανουν οι φοιτητες καταληψη στα πανεπιστημια.
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ελπιδα

Νεοφερμένος

H ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H ελπιδα έγραψε: στις 19:44, 09-03-08:

τι χαζομαρα που κουβαλαμε εμεις οι Ελληνες!!! σηκωνουμε παντιερα διεκδικωντας τα δικαιωματα μας μεν, απ την αλλη ομως παραταμε τη δουλεια μας και στερουμε τα δικαιωματα απο αλλους...
οι καθηγητες απο τους μαθητες..
οι μαθητες απ τους συμμαθητες και τους γονεις τους..
οι γιατροι απ τους ασθενεις τους..
η ΔΕΗ και οι συγκοινωνιες απο ολους μας..
ποτε θα διδακτουμε κατι απο τις απεργιες της Ιαπωνιας;;
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 534 μηνύματα.

O Klaus έγραψε: στις 19:46, 09-03-08:

Καλά κοίτα και οι γιαπωνέζοι είναι στο άλλο άκρο.Απλά ο έλληνας κοιτάει την πάρτυ του και δεν τον ενδιαφέρει τίποτα άλλο.Είναι περίεργη ράτσα
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,828 μηνύματα.

O diotima έγραψε: στις 20:27, 09-03-08:

Είναι θλιβερό να μην ακούμε την φωνή των συνανθρώπων μας,και στη δική μας υπηρεσία ανα πάσα στιγμή να τα κλείνουμε όλα λόγω χαμηλών μισθών κτλ.Είναι διακαίωμά σας η απεργία!!Είναι ντροπή να κατακρίνουμε υπερβολικά την κίνησή τους,επειδή δηλαδή δεν δουλεύει το πιστολάκι μας χωρίς ρεύμα.Ναι είναι σπαστικό να περπατάς στα σκοτάδια αλλά ρε γμτ για τα δικαιώματά τους το κάνουν οι καημένοι.

Και κάπου είδα και μια σποντίτσα για τους φοιτητές..Αν δεν γινόντουσαν όλες αυτές οι καταλήψεις ανα καιρούς,εσύ που πέταξες το καρφάκι σου τώρα ούτε το ιντερνετ δεν θα γνώριζες.Κατάληψη=αγώνας,πάρτε το χαμπάρι.

Υπομονή λοιπόν λίγο ακόμα γιατί τώρα που ξεκινάνε οι μηνύσεις θα βρείτε πάλι το φως σας.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,729 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:47, 09-03-08:

Θέλεις να μας πεις οτι οι καταλήψεις των μαθητών συνέβαλλαν στην τεχνολογική εξέλιξη;

Η κατάληψη δημοσίου κτιρίου, είναι παράνομη πράξη και διώκεται από το νόμο.
Η απεργία αντίθετα, είναι νομικά κατοχυρωμένη.
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε: στις 09:57, 11-03-08:

Πάντως βρε παιδιά, χωρίς την απεργία ποιόν άλλο τρόπο έχει ένας εργαζόμενος για να διαμαρτυρηθεί;
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 403 μηνύματα.

H phyllis έγραψε: στις 11:10, 11-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από FaniFox
Πάντως βρε παιδιά, χωρίς την απεργία ποιόν άλλο τρόπο έχει ένας εργαζόμενος για να διαμαρτυρηθεί;
ναι συμφωνω αλλα δεν μπορεις να στερεις απο το κοινωνικο σύνολο βασικα αγαθά όπως το ρευμα ή το νερο κλπ. ξερω οτι και αυτοι οι ανθρωποι προσπαθουν να περασουν το μηνυμα με το δικο τους τροπο αλλα δε γινεται να ταλαιπωρειται ο κοσμος εξαιτιας απεργιων.και δε μιλαω για 1-2 μερες ταλαιπωριας, αυτη η κατασταση ειναι μερες τωρα και συνεχιζεται. με ποιο δικαιωμα δεσμευουν εμενα τα δικα μου τα λεφτα? (α τα πηρα τελικα τα λεφτα) ενταξει εγω δεν εχω τα πολλα εξοδα μενω με γονεις και δεν εχω ενοικιο κλπ. αλλα αλλοι ανθρωποι εχουν οικογενειες κλπ. ειναι τραγικο να μην μπορεις να διαχειριστεις τα χρηματα σου επειδη απεργουν !! ελεος παιδια με αυτην την κατασταση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

H FaniFox έγραψε: στις 11:24, 11-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από phyllis
(α τα πηρα τελικα τα λεφτα)
...και ήθελα να σε ρωτήσω τί έγινε τελικά, άν τα πήρες!
Καλοφάγωτα!
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε: στις 11:29, 11-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από FaniFox
...και ήθελα να σε ρωτήσω τί έγινε τελικά, άν τα πήρες!
Καλοφάγωτα!

ευχαριστώ!
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,956 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 11:33, 11-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από phyllis
ενταξει εγω δεν εχω τα πολλα εξοδα μενω με γονεις και δεν εχω ενοικιο κλπ. αλλα αλλοι ανθρωποι εχουν οικογενειες κλπ. ειναι τραγικο να μην μπορεις να διαχειριστεις τα χρηματα σου επειδη απεργουν !!
κατ'αρχας δεν απεργήσαν για 100 αιώνες 1-2 μέρες πήγε πίσω το όλο ζήτημα των χρημάτων...
και το έλεος είναι αν έχεις οικογένεια κτλ και δεν έχει προβλέψει να έχεις μια καβάτζα [έστω πχ τα λεφτά του ενοικίου και για κάποια βασικά έξοδα] και να περιμένεις να φτάσει 28 ο μήνας χωρίς να έχεις φράγκο στην άκρη για την προαναφερθείσα οικογένεια!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H phyllis έγραψε: στις 12:04, 11-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
κατ'αρχας δεν απεργήσαν για 100 αιώνες 1-2 μέρες πήγε πίσω το όλο ζήτημα των χρημάτων...
και το έλεος είναι αν έχεις οικογένεια κτλ και δεν έχει προβλέψει να έχεις μια καβάτζα [έστω πχ τα λεφτά του ενοικίου και για κάποια βασικά έξοδα] και να περιμένεις να φτάσει 28 ο μήνας χωρίς να έχεις φράγκο στην άκρη για την προαναφερθείσα οικογένεια!

ειπα οτι δεν παραπονεθηκα τοσο πολυ για μενα αλλα και 2 μερες που ηταν το ζητημα ειναι απαραδεκτο!! και εννοειται οτι η καθε οικογενεια προβλεπει να εχει στην ακρη χρηματα και δεν περιμενει να παει τελος του μηνα για να βγαλει τα εξοδα. σκεψου ομως οτι υπαρχουν και οικογενειες που περιμενουν το μισθο για να τα βγαλουν περα και δε μπορουν να βαλουν στην ακρη χρηματα για τον επομενο μηνα. σεβαστη η αποψη σου! αλλα για μενα το ελεος ισχυει!!! α και δεν ηταν 1-2 μερες το ζητημα γιατι εγω απο δευτερα που επρεπε να πληρωθω πληρωθηκα την παρασκευη και μαζι μου ανθρωποι με παιδια και εξοδα να τρεχουν....
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 12:08, 11-03-08:

Γκαις, η απεργια ειναι ενας τροπος διαμαρτυριας και πιεσης προς την εκαστοτε κυβερνηση, εξουσια και δε συμμαζευεται...
Και φυσικο επακολουθο ειναι και οι όποιες συνεπειες απο την όποια απεργια...
Ας μην τρελλαινομαστε τελειως..
Παράθεση

ελπιδα

Νεοφερμένος

H ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H ελπιδα έγραψε: στις 21:46, 11-03-08:

'μεγαλες αλλαγες ειδαμε με τις καταληψεις μαθητων....
αλλαξε ριζικα το συστημα, οι μαθητες ειναι πια ανθρωποι και οχι ρομποτ για διαβασμα, τα κτηρια διορθωθηκαν... ' με δουλευετε;;; πειτε μου ενα καλο απο αυτη την ιστορια. ενα οχι πολλα, μια αλλαγη που εγινε τεσπα.
και ολοι εσεις που εχετε τους μπαμπαδες σας να σας πηγαινουν με τις αυτοκινηταρες τους στις καταληψεις, γυριστε επιτελους και δειτε το ψαρα που κανει το.... του παξιμαδι ωστε το παιδι του να γινει καλυτερος απ αυτον μεσα απο το σχολειο. δειτε το παιδι που εχει ερθει μονο του απο ακριτικο χωριο για να σπουδασει. μπορειτε να το κοιταξετε στα ματια και να του πουλησετε τη μαγκια οτι του φραζετε το δρομο, γιατι εσας η μαμακα σας θα σας στειλει στο εξωτερικο;;;;;
και τι εχετε να πειτε για ολους τους ηλικιωμενους που εφυγαν απο κοντα μας αυτες τις μερες λογω της ΔΕΗ; ανοιξτε καμια τηλεορ να μορφωθειτε....
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kinezoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H kinezoula έγραψε: στις 21:54, 11-03-08:

Νομιζω ,οτι δεν εχουμε καταλαβει ειναι οτι τα παιδια αυτα που καναν τις καταληψεις δεν ανηκουν απαραιτητα σε πολυ ευκαταστατες οικογενειες.Τα ατομα που ανηκουν σε ευκαταστατες οικογενειες δεν εχουν κανενα λογο να κανουν καταληψη για καλυτερη δημοσια παιδεια..Μπορουν να πανε στην ιδιωτικη..

Οσο για τους ηλικιωμενους που φυγαν λογω της δεη..Εχουν φυγει πολλοι λογω του ελλιπους συστηματος περιθαλψης..Και δεν ειναι απαραιτητα ηλικιωμενοι.Δεν ασχολειται ομως κανεις με αυτα..
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 22:08, 11-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από kinezoula
Νομιζω ,οτι δεν εχουμε καταλαβει ειναι οτι τα παιδια αυτα που καναν τις καταληψεις δεν ανηκουν απαραιτητα σε πολυ ευκαταστατες οικογενειες.Τα ατομα που ανηκουν σε ευκαταστατες οικογενειες δεν εχουν κανενα λογο να κανουν καταληψη για καλυτερη δημοσια παιδεια..Μπορουν να πανε στην ιδιωτικη..
Θα το ξαναπώ: Η κατάληψη δημοσίου κτιρίου, είναι ποινικό αδίκημα και θα έπρεπε να τιμωρείται δικαστικά. Σε άλλη χώρα, οι καταληψίες σήμερα θα ήταν στη φυλακή, ανεξαρτήτου οικονομικού ή κοινωνικού επιπέδου.
Επίσης, οι καταλήψεις των μαθητών δεν είναι μορφή διαμαρτυρίας, είναι μόδα.
Οταν διαμαρτύρεται κάποιος, υποτίθεται πως έχει αιτήματα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deadhead_pirate : 11-03-08 στις 22:18.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια