Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,843 μέλη και 2,411,086 μηνύματα σε 75,055 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 376 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 10:55, 13-11-08:

Πρόβλημα.

Καθώς που λέτε έσβηνα κάτι αρχεία από ένα flashάκι, ξαφνικά μου παρουσιάζει πρόβλημα ότι δεν μπορεί να εντοπιστεί ο προορισμός του αρχείου και "αποσυνδέεται". Το ξανασυνδέω το flashάκι στο PC, το PC το "αναγνωρίζει", δηλαδή ακούω τον χαρακτηριστικό ήχο και βλέπω τη συσκευή (πχ την G) στο My Computer, αλλά όταν πάω να την εξερευνήσω μου βγάζει "τοποθετήστε μία μονάδα δίσκου στο δίσκο G".

Αλλά μπορώ να κάνω αυτό το "ασφαλή κατάργηση".... Επίσης όταν το συνδέω δεν μου εμφανίζει το κλασικό pop-up window που εμφανίζει όταν συνδέεις ένα flashάκι.

Το δοκίμασα σε 2 PC's (Win XP, Win Vista) και το πρόβλημα είναι το ίδιο. Τα άλλα flashάκια τα αναγνωρίζουν κανονικά.

Any ideas?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 11:12, 13-11-08:

Κάνε του ένα φορμάτ.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,967 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 11:41, 13-11-08:

Στο stickάκι; How?
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε: στις 11:56, 13-11-08:

edit ξαναδιάβασα τί παίζει.

Βασικά δοκίμασε να ξανακατεβάσεις τους drivers για το φλασάκι σου από το internet.
Επίσης δες από το my computer δεξι κλικ -> manage και από εκεί disk management αν μπορείς να το κάνεις φορμάτ από εκεί.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 14:44, 13-11-08:

Δεξί κλικ στο στικάκι από τον υπολογιστή μου και μετά διαμόρφωση.
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε: στις 14:51, 13-11-08:

Δεξί κλικ στο G: > διαμόρφωση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,166 μηνύματα.

H ~Λένα~ έγραψε: στις 16:29, 18-11-08:

παιδια οκ λυθηκε!οπως προειπα το ειχα βαλει σε ασφαλη λειτουργια αλλα δεν εκανα τπτ γτ απλα δεν συνδεοταν με το ιντερνετ.ετσι τον εκλεισα, και οταν το ξανανοιξα ολα ηταν μια χαρα!αλλο παλι και τουτοκαι δεν κολλαει και πολυ απο τοτε!τωρα παο αυτον εχω συνδεθει και ειναι μια χαρα!τι μπορει να εγινε και εφτιαξε ως δια μαγιας?:emm::ee::scared::papas:
Παράθεση

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε: στις 21:14, 19-11-08:

μπορει να εγκαταστηθηκε καμια αυτοματη ενημερωση απο την microsoft και να λυθηκε το προβλημα....ποιος ξερει...
Παράθεση

!!!...vivaki...!!! (Βιβή)

Δραστήριο Μέλος

H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 320 μηνύματα.

H !!!...vivaki...!!! έγραψε: στις 20:28, 20-11-08:

παιδιά δεν έκανα τίποτα με αυτό το πρόβλημα και ο υπολογιστής μου χειροτέρεψε....και 10 λεπτά να τον έχω ανοιχτό κλείνει!!! τι να κάνω;!

ΥΓ: Ο υπολογιστής επίσης κάνειτρομερό θόρυβο! Καμία σχέση με όταν τον πρωτοαγόρασα!
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 01:18, 21-11-08:

Μυρίζομαι σκόνη.
Παράθεση

Afey (Θέμης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,268 μηνύματα.

O Afey έγραψε: στις 05:08, 21-11-08:

Τι είναι αυτός ο διάολος που έχεις για άβαταρ, ΜΟΥ ΛΕΣ;
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,858 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 05:23, 21-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από !!!...vivaki...!!!
παιδιά δεν έκανα τίποτα με αυτό το πρόβλημα και ο υπολογιστής μου χειροτέρεψε....και 10 λεπτά να τον έχω ανοιχτό κλείνει!!! τι να κάνω;!

ΥΓ: Ο υπολογιστής επίσης κάνειτρομερό θόρυβο! Καμία σχέση με όταν τον πρωτοαγόρασα!
Κατέβασε το SpeedFan και στείλε screenshot.

πχ

-petros
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,894 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 13:43, 21-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dythor
Τι είναι αυτός ο διάολος που έχεις για άβαταρ, ΜΟΥ ΛΕΣ;
Μην προσβάλλεις τον θεό Ar-neeh.
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ έγραψε: στις 14:08, 21-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Petros
Κατέβασε το SpeedFan και στείλε screenshot.

πχ

-petros
μενα με ειχε βοηθησει ενας γνωστος mε μου με αυτο το προγραμμα και τωρα ειναι mια χαρα το pc
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ έγραψε: στις 14:10, 21-11-08:

τωρα ομως εχω αλλο προβλημα!δουλευει καλα, και σχετικα δεν πολυκολλαει αλλα δεν κλεινει!!!παταω τα κλασικα εναρξη-->σβησιμο-->απενεργοποιηση και δεν κανει τιποτα απολυτως!καθε φορα τον κλεινω με αδρανοποιηση και δεν κανει συνεχεια αυτο να γινεται!τι να κανω?καμια ιδεα?
Παράθεση

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

H markip έγραψε: στις 19:05, 21-11-08:

πατα shutdown σε γραμμη εντολων (πηγαινε εκτελεση και πατα cmd) ισως ετσι να κλεισει
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ έγραψε: στις 13:01, 22-11-08:

stutdown?εχω ελληνικα windows και δεν καταλαβαινω τι λες...α το βρηκα αλλα δεν εχει cmd
Παράθεση

markip

Δραστήριο Μέλος

H markip έγραψε: στις 14:38, 22-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από AVRILENA
stutdown?εχω ελληνικα windows και δεν καταλαβαινω τι λες...α το βρηκα αλλα δεν εχει cmd
το shutdown ειναι εντολη για να κλεισει ο υπολογιστης. Πηγαινε στο εναρξη--> εκτελεση--> γραψε cmd αυτο που θα εμφανιστει ειναι η γραμμη εντολων του MS-DOS. Εκει στη συνεχεια πληκτρολογησε shutdown και πατα enter. Πες μου αν εγινε τιποτα....
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Επιφανές Μέλος

O Anarki έγραψε: στις 17:03, 22-11-08:

shutdown -s πρέπει να γράψει για να κάνει shutdown, μόνη της η εντολή δεν κάνει κάτι
Παράθεση

~Λένα~

Περιβόητο Μέλος

H ~Λένα~ έγραψε: στις 17:15, 22-11-08:

δηλαδη shutdowns??και θα κλεισει κανονικα?αν μου βγαλει τπτ περιεργο?γτ συμβαινει αυτο?
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους