Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,820 μέλη και 2,410,355 μηνύματα σε 75,001 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 519 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 23:03, 09-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από tinkerbell

Υπάρχει όμως και άλλη δυνατότητα. Υπάρχει κάποιο add-in που μπορεί να εγκατασταθεί στο Office 2003 και του δίνει τη δυνατότητα να διαβάζει έγγραφα απ' το νεότερο 2007. Αλλά, δεν θυμάμαι αν είναι για όλο το Office ή μόνο για το Word....
Ναι, και κάνει ένα αρχείο των...30Κ, 3Μ!!!! Το έχουμε στη δουλειά (αναγνωρίζουν ότι υπάρχει θέμα και πρέπει να μπορούμε να ανοίγουμε αρχεία από πελάτες που τα στέλνουν σε docx μορφή, αλλά είναι ΤΟΣΟ βλαμμένοι που ενώ υπάρχει άδεια χρήσης του 2007, μόνο για τους managers επιτρέπουν την εγκατάσταση ) και πραγματικά είναι μόνο για ..περίπτωση ανάγκης!!
Πολλές φορές καλύτερη η δικιά σου λύση!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε: στις 23:06, 09-06-09:

αχ δεν ξερω πως μπορω να σας ευχαριστησω ολους.. πραγματικα με συγκινησατε με την προθυμεια σας να με βοηθησετε.. χιλια ευχαριστω
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 16:11, 10-06-09:

Έχω και εγώ ένα θεματάκι, έχω windows xp pro sp3 και αντιμετωπίζω το εξής.
Μερικά από τα dvd με διαφορά πράγματα που έχω, ορισμένες φορές όταν πάει να τα διαβάσει και από τα 2 drives σκαλώνει το σύστημα και επανέρχεται μόνο με ρεσέτ.
Τα ντίβιντι αυτά μπορώ κανονικότατα να τα δω σε άλλα πισί.

Έχει κανείς καμία ιδέα;

Να κάνω fir. update στα drives;
Παράθεση

napstor

Διάσημο Μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε: στις 11:32, 11-06-09:

λοιπον θα ηθελα αν ξερει καποιος να προτεινει ενα προγραμμα που να κανει partitions.δεν με πειραζει αν ειναι ελευθερο ή θελει πληρωμη.
το θελω για να δοκιμασω καποια λειτουργικα.
ξερετε τιποτα?
Παράθεση

Nikos93 (Nikos)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 216 μηνύματα.

O Nikos93 . έγραψε: στις 14:29, 11-06-09:

ακου τι θα κανεις . Θα ανοιξεις το πισι σου θα βγαλεις καρτες δικτυου , βγαλε την μια ραμ στικ και ασε πανω στην μητρικη μονο τον επεξεργαστη και καρτα γραφικων τα βασικα δηλαδη . αναψε το πισι και δες αμα λειουργει κανονικα . Αμα η μητρικη σου εχει ενσωματομενη καρτα γραφικων βγαλε την stand alone και αναψε το πισι και πες μας .
Παράθεση

mastor10 (Μιχαλιος)

Νεοφερμένος

Ο Μιχαλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O mastor10 έγραψε: στις 15:04, 11-06-09:

προτείνω το Paragon Partition Manager, δεν μου εχει βγαλει ποτε προβλημα...
μπορεις βεβαια να κανεις και με τα windows partition..
καλου κακου κανε κανα backup γιατι εχω ακουσει τωρα τελευταία αρκετες περιπτώσεις που κανουν partition και ξαφνικα σβηνει το pc τους.. φαντάζομαι ξερεις πια ειναι η συνεχεια...
Παράθεση

napstor

Διάσημο Μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Αντιεξουσιαστης . Έχει γράψει 682 μηνύματα.

O napstor έγραψε: στις 15:57, 11-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από mastor10
προτείνω το Paragon Partition Manager, δεν μου εχει βγαλει ποτε προβλημα...
μπορεις βεβαια να κανεις και με τα windows partition..
καλου κακου κανε κανα backup γιατι εχω ακουσει τωρα τελευταία αρκετες περιπτώσεις που κανουν partition και ξαφνικα σβηνει το pc τους.. φαντάζομαι ξερεις πια ειναι η συνεχεια...
ευχαριστω για την απαντηση.θα το δοκιμασω
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 18:10, 11-06-09:

Κακός mode on

Χαχαχα.... Έχει πολύ πλάκα να διαβάζω τον καθένα να λέει τον μακρύ του και τον κοντό του..

Κακός mode off

Ρε παιδιά τι της λέτε τις κοπέλας θα με αφήσετε καραφλό!??!

Τέλος πάντων, προφανώς το πιο πιθανό είναι κάποιο startup service να χτυπάει άσχημα, οπότε μάλλον πρέπει να παίξουμε με msconfig.

Κάνε αυτό π σ είπα στο πμ, μπές ασφαλή λειτουργία και πες μου αν όλα παίζουν κανονικά από εκεί.
Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε: στις 18:40, 11-06-09:

Ναι, djohn, θα το κάνω και θα σου πω. Τώρα κατεβάζω κάτι και θα το κανω όταν τελειωσει.
Σ' ευχαριστώ πολύ.
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 18:52, 11-06-09:

Κι εμένα το παθαίνει αυτό.Για λίγο είναι άσπρη και μετά επανέρχεται.Είναι κακό ρε john pcάκια :p να το ψάξω δηλαδής?
Παράθεση

Unkown-User

Περιβόητο Μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.

O Unkown-User έγραψε: στις 00:33, 12-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Κι εμένα το παθαίνει αυτό.Για λίγο είναι άσπρη και μετά επανέρχεται.Είναι κακό ρε john pcάκια :p να το ψάξω δηλαδής?
Τσου, όχι, μη μασάς, αν μετά ανοίγει κανονικά τότε είσαι οκ

Σε περίπτωση που κολλάει στην άσπρη οθόνη υπαρχει θέμα..
Παράθεση

M4dn3sS

Διάσημο Μέλος

Ο M4dn3sS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 649 μηνύματα.

O M4dn3sS έγραψε: στις 01:48, 12-06-09:

Επίσης υπάρχει και το Partition Magic της Norton!
Παράθεση

Mariosxania (Μάριος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O Mariosxania έγραψε: στις 07:45, 12-06-09:

Και μέσα από τα windows κάνεις.Επίσης το λειτουργικό που θα βάλεις θα έχει δικό του ενσωματωμένο στην εγκατάσταση λογικά...
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε: στις 08:13, 12-06-09:

Nα'σαι καλά.
Παράθεση

Antreas95 (Ανδρέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

O Antreas95 έγραψε: στις 10:57, 12-06-09:

τι είναι το------>partitions
Παράθεση

Kakerlak

Περιβόητο Μέλος

H Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.

H Kakerlak μας γράφει με ένα αμαρετάκι δίπλα της έγραψε: στις 00:25, 13-06-09:

Έχω xp Ελληνική έκδοση μπορώ να βάλω media player στα Αγγλικά?
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε: στις 00:52, 13-06-09:

Νομίζω πως ναι. Φτάνει βέβαια να χεις αυθεντικά χρ, γιατί θέλει authentication.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bill : 13-06-09 στις 07:53. Αιτία: προσαρμογή στους όρους χρήσης
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 11:20, 13-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Έχω και εγώ ένα θεματάκι, έχω windows xp pro sp3 και αντιμετωπίζω το εξής.
Μερικά από τα dvd με διαφορά πράγματα που έχω, ορισμένες φορές όταν πάει να τα διαβάσει και από τα 2 drives σκαλώνει το σύστημα και επανέρχεται μόνο με ρεσέτ.
Τα ντίβιντι αυτά μπορώ κανονικότατα να τα δω σε άλλα πισί.

Έχει κανείς καμία ιδέα;

Ουδείς;
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε: στις 12:22, 13-06-09:

To firmware update ίσως βοηθήσει αν έχεις καλές συσκευές,αλλά μην το δένεις και κόμπο.
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 12:30, 13-06-09:

Αρχική Δημοσίευση από ΜονοΣ
To firmware update ίσως βοηθήσει αν έχεις καλές συσκευές,αλλά μην το δένεις και κόμπο.
Kαμία άλλη λύση;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους