Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,944 εγγεγραμμένα μέλη και 3,086,557 μηνύματα σε 95,607 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 477 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη tsarachaf
Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε στις 17:05, 14-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από bluestas95
Όταν φεύγω απ' την οθόνη του λάπτοπ , μετά από 15-20 λεπτά κλείνει από μόνο του λόγω αδράνειας.Ύστερα , πατάω το κουμπί που το ανοίγει , επιλέγω χρήστη και τα εμφανίζει όλα όπως ήταν πριν φύγω.Υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση για να παραμένει το pc μου ανοιχτό όση ώρα και να λείπω?
Ναι, μπες στο control panel και βρες τα power options και εκεί μπορείς να το ρυθμίσεις να μην σβήνει ποτέ η οθόνη... Αυτό το κάνει το πισι σου για εξοικονόμηση ενέργειας...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 18:54, 14-09-11:

Ευχαριστώ, μικρό μου πόνυ.

Δεν θα κολλήσει ακριβώς, αλλά θα γίνει πολύ πιο αργό.
το λαπτοπ της αδελφης μου ειχε κολλησει τελειως..ουτε φορτωνε.. και το πηγε σε τεχνικο
επειδη εβαλε δυο αντιικα..και κατι αλλες μπορδες.. κατω δεξια..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,420 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 19:29, 14-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Ναι, μπες στο control panel και βρες τα power options και εκεί μπορείς να το ρυθμίσεις να μην σβήνει ποτέ η οθόνη... Αυτό το κάνει το πισι σου για εξοικονόμηση ενέργειας...
Το βρήκα , ευχαριστώ για τη βοήθεια !

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,497 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 13:13, 15-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
Ευχαριστώ, μικρό μου πόνυ.
χεχε μου θυμισες αυτο:http://www.greektube.org/content/view/89551/2/
λοιπον παιδια εγω θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε: υπαρχει καποιος τροπος να στελνω δωρεαν sms σε κινητα(στην Ελλαδα μονο με νοιαζει) δωρεαν μεσω pc??ειχα ακουσει κατι για το yahoo widgets οτι γινεται αλλα δεν βρηκα ακρη...γενικα πειτε μου αν ξερετε αλλα να ειστε σιγουροι οτι δεν εχει καμια κρυφη χρεωση σε παραληπτη η αποστολεα....

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,191 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 13:18, 15-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
χεχε μου θυμισες αυτο:http://www.greektube.org/content/view/89551/2/
λοιπον παιδια εγω θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε: υπαρχει καποιος τροπος να στελνω δωρεαν sms σε κινητα(στην Ελλαδα μονο με νοιαζει) δωρεαν μεσω pc??ειχα ακουσει κατι για το yahoo widgets οτι γινεται αλλα δεν βρηκα ακρη...γενικα πειτε μου αν ξερετε αλλα να ειστε σιγουροι οτι δεν εχει καμια κρυφη χρεωση σε παραληπτη η αποστολεα....
δωρεαν δωρεαν δεν ξερω..ξερω κατι στο οποιο μπορεις να στελνεις με οτιδηποτε ονομα αποστολεα θελεις..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,497 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 13:46, 15-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa
δωρεαν δωρεαν δεν ξερω..ξερω κατι στο οποιο μπορεις να στελνεις με οτιδηποτε ονομα αποστολεα θελεις..
μπααααα thanx αλλα δεν το θελω αυτο απλά θελω μια εφαρμογη μεσω της οποιας θα μπορω να στελνω 5-10 free sms καθε μερα για να σταματησω να χαλαω/τελειωνω τοσο γρηγορα την καρτα μου

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη enrose
H enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 590 μηνύματα.

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 10:16, 16-09-11:

Καλημέραααα, έχω ένα θεματάκι καιρό τώρα με το πισί μου αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το τρέξω σε τεχνικό. Καθώς πατάω το κουμπί για να τον ενεργοποιήσω τις περισσότερες φορές κλείνει μόνο του. Κόβω την παροχή του ρεύματος για μερικά δευτερόλεπτα και ξαναπροσπαθώ. Αφού τα έχω καταφέρει με πολύ σκληρή δουλειά να ανοίξει, μετα απο λίγο κλείνει πάλι.
Στην αρχή πίστευα πως είναι το τροφοδοτικό. Μια όμορφη πρωϊα λοιπόν ανακαλύπτω οτι έχει χαλάσει το κουμπί απο το κουτί. Χάρηκα δεν το κρύβω, που να έτρεχα να φτιάχνω το τροφοδοτικό, μα η χαρά μου κράτησε λίγο... Πάλι τα ίδια!!!
Μήπως τελικά φταίει το τροφοδοτικό? Τι άλλο θα μπορούσε να είναι?

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,591 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 10:36, 16-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από enrose
Καλημέραααα, έχω ένα θεματάκι καιρό τώρα με το πισί μου αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο να το τρέξω σε τεχνικό. Καθώς πατάω το κουμπί για να τον ενεργοποιήσω τις περισσότερες φορές κλείνει μόνο του. Κόβω την παροχή του ρεύματος για μερικά δευτερόλεπτα και ξαναπροσπαθώ. Αφού τα έχω καταφέρει με πολύ σκληρή δουλειά να ανοίξει, μετα απο λίγο κλείνει πάλι.
Στην αρχή πίστευα πως είναι το τροφοδοτικό. Μια όμορφη πρωϊα λοιπόν ανακαλύπτω οτι έχει χαλάσει το κουμπί απο το κουτί. Χάρηκα δεν το κρύβω, που να έτρεχα να φτιάχνω το τροφοδοτικό, μα η χαρά μου κράτησε λίγο... Πάλι τα ίδια!!!
Μήπως τελικά φταίει το τροφοδοτικό? Τι άλλο θα μπορούσε να είναι?
Οταν λες οτι κλεινει μονο του εννοεις οτι καποια στιγμη σβηνει υπολ. και οθονη ή κλεινει κανονικα ;
Ελεγξε το καλωδιο που παει απο τροφοδοτικο προς μπριζα..
Παιζει να εχει προβλημα η μπριζα;Δες το
Ξερω φαινεται ηλιθιες αυτες οι θεωριες αλλα πριν σκεφτεις τα πολυπλοκα καλυτερα να κοιταμαι και τις βλακιες. . .

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 10:52, 16-09-11:

Κλείνει τελείως. Δεν έχει πρόβλημα η πρίζα σίγουρα, γιατί αρχικά άλλαξα το πολύπριζο και μετά άλλαξα και θέση στον υπολογιστή.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,591 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 11:06, 16-09-11:

Κλείνει τελείως. Δεν έχει πρόβλημα η πρίζα σίγουρα, γιατί αρχικά άλλαξα το πολύπριζο και μετά άλλαξα και θέση στον υπολογιστή.
Το εχεις καθαρισει ποτε απο μεσα;
Παλι ηλιθια ερωτηση αλλα ενος φιλου του εκανε κολπα και εφταιγε αυτο...

Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,420 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 11:12, 16-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Το εχεις καθαρισει ποτε απο μεσα;
Παλι ηλιθια ερωτηση αλλα ενος φιλου του εκανε κολπα και εφταιγε αυτο...
Κι όμως δεν είναι χαζή η ερώτηση.Κι εμένα είχε γεμίσει σκόνη από μέσα και την έβγαλα με σκούπα.
Έκλεινε τότε που και που.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 11:21, 16-09-11:

Μμμμμ έχω αρκετό καιρό είναι η αλήθεια!! Θα το κάνω σήμερα και θα δω!!
Thanx!!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 11:25, 16-09-11:

Αν εχεις σκοπο να το κανεις τοτε θα προσεξεις τι υλικα θα χρησιμοποιησεις και πως θα καθαρισεις το εσωτερικο του υπολογιστη απο τις σκονες, αραχνες κτλ.
Μεγαααααααααααλη προσοχη μην προκαλεσεις ζημια απο εκει που δεν ειχε. . . .

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IL PENSIERO
H IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 478 μηνύματα.

H IL PENSIERO έγραψε στις 11:28, 16-09-11:

• Τσεκάρεις θερμοκρασίες CPU, καλύτερα από bios, αλλά υπάρχουν και προγραμματάκια.
  • Τσεκάρεις την ψύκτρα αν πατάει καλά, μήπως και θέλει πάστα.
  • Τσεκάρεις ανεμιστηράκι, αν έχει σκόνη, καθαρίζεις καλά. Φυσάς....( ή ανοίγεις το μηχάνημα και το κάνεις (υπάρχουν ειδικά σπρέι) ή παίρνεις το σεσουάρ των μαλλιών (παρακινδυνευμένο) το βάζεις στο κρύο και φυσάς στην πίσω πλευρά το ανεμιστηράκι (καμιά φορά πιάνει).
  • Aν είναι οκ, τσεκάρεις με άλλο τροφοδοτικό.
  • Αν πάλι όλα είναι εντάξει, τσεκάρεις με άλλη κάρτα γραφικών, και μνήμες.
  • Αν το πρόβλημα και πάλι συνεχίζεται και φυσικά δεν έχεις κάνει τα παραπάνω, διότι δεν ξέρεις η φοβάσαι πας σε τεχνικό.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 11:31, 16-09-11:

Δηλαδη ενδεχεται να ειναι θεμα ψυξης του επεξεργαστη;

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 11:34, 16-09-11:

Δηλαδη ενδεχεται να ειναι θεμα ψυξης του επεξεργαστη;
Ναι, υπερθέρμανση. Και η πολύ σκόνη στο μηχάνημα, βοηθάει προς αυτή την κατεύθυνση. Ας ξεκινήσει η φίλη μας με μια καθαριότητα και βλέπει.....

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 11:36, 16-09-11:

hello και παλι: ξαναρωτω
παρχει καποιος τροπος να στελνω δωρεαν sms σε κινητα(στην Ελλαδα μονο με νοιαζει) δωρεαν μεσω pc??

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 11:44, 16-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
hello και παλι: ξαναρωτω
παρχει καποιος τροπος να στελνω δωρεαν sms σε κινητα(στην Ελλαδα μονο με νοιαζει) δωρεαν μεσω pc??
Δεν το γνωρίζω με σιγουριά, τσέκαρε λίγο εδώ:
http://www.freesmstree.com/
http://smsfree4all.com/free-sms-greece.php
http://www.sendsmsnow.com/
δεν έχω δοκιμάσει...

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 11:46, 16-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από IL PENSIERO
  • Τσεκάρεις θερμοκρασίες CPU, καλύτερα από bios, αλλά υπάρχουν και προγραμματάκια.
  • Τσεκάρεις την ψύκτρα αν πατάει καλά, μήπως και θέλει πάστα.
  • Τσεκάρεις ανεμιστηράκι, αν έχει σκόνη, καθαρίζεις καλά. Φυσάς....( ή ανοίγεις το μηχάνημα και το κάνεις (υπάρχουν ειδικά σπρέι) ή παίρνεις το σεσουάρ των μαλλιών (παρακινδυνευμένο) το βάζεις στο κρύο και φυσάς στην πίσω πλευρά το ανεμιστηράκι (καμιά φορά πιάνει).
  • Aν είναι οκ, τσεκάρεις με άλλο τροφοδοτικό.
  • Αν πάλι όλα είναι εντάξει, τσεκάρεις με άλλη κάρτα γραφικών, και μνήμες.
  • Αν το πρόβλημα και πάλι συνεχίζεται και φυσικά δεν έχεις κάνει τα παραπάνω, διότι δεν ξέρεις η φοβάσαι πας σε τεχνικό.

Α μάλιστα τόσο απλά τα πράγματα!! Οκ το καθάρισμα ξέρω να το κάνω, τα υπόλοιπα?? και που θα βρω εγω ποια είναι η κάρτα γαρφικών μέσα στο χαμο? Το τροφοδοτικό ποιο ειναι?
HELP!!!!! εδω ανίδεη!!!!!!

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 11:53, 16-09-11:

Α μάλιστα τόσο απλά τα πράγματα!! Οκ το καθάρισμα ξέρω να το κάνω, τα υπόλοιπα?? και που θα βρω εγω ποια είναι η κάρτα γαρφικών μέσα στο χαμο? Το τροφοδοτικό ποιο ειναι?
HELP!!!!! εδω ανίδεη!!!!!!
Ξεκίνα πρώτα με την καθαριότητα, φύσα καλά προσέχωντας να μην παρασύρεις τίποτα από την θέση του. Το τροφοδοτικό είναι αυτό που δίνει το ρεύμα, είναι μέσα στο κουτί, βρίσκεται στην πάνω πλευρά και δείχνει κάπως έτσι

τις μνήμες και την κάρτα γραφικών τα αφήνεις για το τέλος.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:57, 16-09-11:

διότι δεν ξέρεις η φοβάσαι πας σε τεχνικό.
ή στον ψυχιατρο

κλεινει το ρευμα αποτομα,,απο οτι λες..

μυριζει παντως τροφοδοτικο.. οταν πεφτει το ρευμα αποτομα..
καπου χανει επαφη δηλαδη,,(το τροφοδοτικο μην το ανοιξεις βεβαια,,λενε οτι λογω πυκνωτων μπορει να ειναι επικινδυνο και εκτος ρευματος.

γιατι συνηθως αν ειναι κατι ηλεκτρονικο κλεινει σταδιακα,,οχι σαν να τραβηξες την πριζα..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 12:04, 16-09-11:

Δεν το γνωρίζω με σιγουριά, τσέκαρε λίγο εδώ:
http://www.freesmstree.com/
http://smsfree4all.com/free-sms-greece.php
http://www.sendsmsnow.com/
δεν έχω δοκιμάσει...
μ δεν ξερω δοκιμασα το send sms αλλα δεν ειχε αποτελεσμα σκεφτομαι το freesmstree αλλα φοβαμαι μην εχει καμια κρυφη χρεωση(το 3ο site thanx αλλα ειναι μπερδεμα...)

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:06, 16-09-11:

Μα εμφανησιακά γνωρίζω πως είναι το καθένα, αλλα η κάρτα μνήμης δεν μοιάζει και με κάτι άλλα που έχει μεσα στο κουτί?
Μου φαινεται θα του σκάσω καμμιά κλωτσιά πάλι να στρώσει για τα καλά.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:20, 16-09-11:

ram μνημη..

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:23, 16-09-11:

A ram άλλαξα πρόσφατα... την ξέρω αυτή!! Με το τροφοδοτικό πως θα βγάλω άκρη? τι πρέπει να κοιτάξω?

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:32, 16-09-11:

Με το τροφοδοτικό πως θα βγάλω άκρη? τι πρέπει να κοιτάξω?
τιποτα..δεν ανοιγει

απλα δες αν βλεπεις κανα καλωδιο απο τα πολλα που ξεκινανε απο αυτο,,τιποτα λιωμενο καμμενο κομμενο,,οτιδηποτε περιεργο..πως μυριζει κλπ

αλλα μην το ανοιξεις..-νομιζω..ας πει και αλλος τη γνωμη του-

κυριως καθαρισε οτι ανεμιστηρακι βλεπεις,,με μπατονετα για τα αυτια το ειχα κανει με οινοπνευμα..και κανα φυσημα με αερα..

οπου βλεπεις σκονη καθαρισε..

και δες την επαφη της μητρικης που πιανουν τα καλωδια του κουμπιου του κουτιου..μην δεν ειναι καλα βαλμενα.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 12:34, 16-09-11:

enrose, κάνε ένα καλό καθάρισμα πρώτα. Άνοιξε το κουτί και καθάρισέ το με πεπιεσμένο αέρα... πήγαινε σε βενζινάδικο.
Αν συνεχίσει το πρόβλημα, πήγαινε σε ένα τεχνικό να ξεμπερδεύεις.

Αν και πιστεύω πως είναι θέμα τροφοδοτικού.
Είχα κι εγώ πριν κάτι μήνες πρόβλημα με τον σταθερό μου.
Έκλεινε μόνος του σε άσχετες στιγμές και τελικά αποδείχτηκε πως έφταιγε το τροφοδοτικό, το οποίο και άλλαξα -κι όλα τζάμι.

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τιποτα..δεν ανοιγει

απλα δες αν βλεπεις κανα καλωδιο απο τα πολλα που ξεκινανε απο αυτο,,τιποτα λιωμενο καμμενο κομμενο,,οτιδηποτε περιεργο..πως μυριζει κλπ

αλλα μην το ανοιξεις..-νομιζω..ας πει και αλλος τη γνωμη του-

Ναι, δεν πειράζουμε το τροφοδοτικό. Είναι επικίνδυνο...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:36, 16-09-11:

σωστα,,και μπορει να καψει και αλλα χειροτερα το τροφοδοτικο..με ανοιξε κλεισε
οποτε προσεχε

καλυτερα να αλλαξεις με ενα καλο καινουριο,παρα να χαλασεις μητρικες δισκους κλπ.

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:44, 16-09-11:

Ok, σας υπέρευχαριστώ, θα πάω το απογευματάκι να του κάνω μία γενική καθαριότητα και θα επανέλθω με νεότερα.
Ελπίζω να είναι αυτό μην τρέχω σε τεχνικούς, βαριέμαι απίστευτα.
Δεν θα πειράξω τίποτα... Υπόσχομαι!!! (αν και είμαι μαμούνι αλλά με φοβήσατε...)

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 12:50, 16-09-11:

να του κάνω μία γενική καθαριότητα και θα επανέλθω με νεότερα
ελπιζω οχι μπουγαδα..
ειναι αλλεργικο στη σαπουναδα..

(αν και είμαι μαμούνι αλλά με φοβήσατε...)
μα γιαυτο σε φοβησαμε..

Παράθεση

enrose

Πολύ δραστήριο μέλος

H enrose με υπέροχη διάθεση έγραψε στις 12:59, 16-09-11:

Φαινομαι και απο δω???

Θα πρέπει να ανησυχήσω...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 19:54, 18-09-11:

λοιπον στο laptop μου(toshiba l40) εβαλα τα windows 7 ultimate 32bit,ολα λειτουργουν μια χαρα σε οτι αφορα το λογισμικο κτλπ και εχω το εξης προβλημα:
καθε φορα που βαζω πρωτα να κανει boot απο το cd και μετα απο το hard drive φορτωνει το bios και κολλάει σε μια μαυρη οθονη(εκει δλδ που τσεκαρει αν θελεις να κανει boot απο cd) αλλα δεν με αφηνει να γραψω τπτ γενικα... Αν το αφησω ετσι λοιπον δεν μπορω να μπω στα windows ενω αν βαλω πρωτα boot τον σκληρο τοτε ολα οκ.Τι γινεται;;;

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 20:39, 18-09-11:

Οταν γραφει το μηνυμα "klick any button to boot from cd/dvd",σου δινει 5 δευτερολεπτα να αποφασισεις. Εαν πατησεις καποιο κουμπι,θα μπουταρει απο το μεσο,ειδαλλως θα μπουταρει απο το σκληρο.

Τσεκαρε πρωτα στο
bios το boot order:δηλ. πρωτα να μπουταρει απο το μεσο και μετα απο το σκληρο.
Εαν επιχειρει να μπουταρει απο το
cd/dvd και κολλαει,τοτε μαλλον κατι τρεχει με το ιδιο το μεσο.

Ωστοσο,δεν καταλαβαινω γιατι,εφοσον εχεις εγκαταστησει τα 7,να θελεις να μπουταρεις απο το
cd/dvd (των 7 υποθετω).Εχεις τελειωσει την εγκατασταση,αρα δε χρειαζεται να εχεις το dvd των 7 μεσα. Το βγαζεις και μετα επανεκκινεις τον υπολογιστη.

Οσο εχεις το
dvd των 7 μεσα,απλα θα επιχειρειται εκ νεου καθε φορα εγκατασταση του λειτουργικου - απολυτα φυσιολογικο.

Εφοσον δεν υπαρχει
dvd (bootable),ο υπολογιστης παει και μπουταρει απο τη δευτερη επιλογη του bios:το σκληρο.

Σε καθε περιπτωση,δωσε περισσοτερες λεπτομερειες,προκειμενου να κατανοησουμε το προβλημα σου καλυτερα.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 20:49, 18-09-11:

μπορει να μην θελει να κανει boot τα win αλλα κανενα backtrack ας πουμε

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 20:52, 18-09-11:

Δε μας λεει επακριβως τι dvd ειναι αυτο που θελει να μπουταρει....

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 21:02, 18-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Οταν γραφει το μηνυμα "klick any button to boot from cd/dvd",σου δινει 5 δευτερολεπτα να αποφασισεις. Εαν πατησεις καποιο κουμπι,θα μπουταρει απο το μεσο,ειδαλλως θα μπουταρει απο το σκληρο.

Τσεκαρε πρωτα στο
bios το boot order:δηλ. πρωτα να μπουταρει απο το μεσο και μετα απο το σκληρο.
Εαν επιχειρει να μπουταρει απο το
cd/dvd και κολλαει,τοτε μαλλον κατι τρεχει με το ιδιο το μεσο.

Ωστοσο,δεν καταλαβαινω γιατι,εφοσον εχεις εγκαταστησει τα 7,να θελεις να μπουταρεις απο το
cd/dvd (των 7 υποθετω).Εχεις τελειωσει την εγκατασταση,αρα δε χρειαζεται να εχεις το dvd των 7 μεσα. Το βγαζεις και μετα επανεκκινεις τον υπολογιστη.

Οσο εχεις το
dvd των 7 μεσα,απλα θα επιχειρειται εκ νεου καθε φορα εγκατασταση του λειτουργικου - απολυτα φυσιολογικο.

Εφοσον δεν υπαρχει
dvd (bootable),ο υπολογιστης παει και μπουταρει απο τη δευτερη επιλογη του bios:το σκληρο.

Σε καθε περιπτωση,δωσε περισσοτερες λεπτομερειες,προκειμενου να κατανοησουμε το προβλημα σου καλυτερα.
bold:το τσεκαρα αυτο εννοειται και ακριβως αυτο γινεται,δεν νομιζω να φταιει το μεσο αφου μια χαρα λειτουργει δλδ διαβαζει cd,dvd κτλπ...Μηπως φταιει το Bios καθως το pc ηρθε με windows vista μεσα,να κατεβασω καινουριο firmware??(κακια ιδεα μπορει να κανω καμια μλκ...).Επισης,δεν θελω να μπουταρω τα 7 αλλα γενικα να μπουταρω κανα cd με linux κτλπ.Δεν αναφερομαι οτι δεν μπορω να κανω boot αυτο το cd αλλα γενικα,τπτ εκει που θα επρεπε να βγαζει το klick any button to boot from cd/dvd βγαινει μια μαυρη οθονη,δλδ,κολλαει...Μπορει να μην λεω κατι καλα,ζητα οτι info θες...
μπορει να μην θελει να κανει boot τα win αλλα κανενα backtrack ας πουμε
ναι γενικα να θελω να bootaro κατι Linux κτλπ...
Δε μας λεει επακριβως τι dvd ειναι αυτο που θελει να μπουταρει....
δεν θελω να μπουταρω κατι απλα λεω δεν μπορω να bootaro κατι απο την στιγμη που μονο το boot for hard disk εχει αποτελεσμα

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 21:18, 18-09-11:

Σε καμμια περιπτωση δε φταιει το firmware και φυσικα ΜΑΚΡΙΑ τα χερια απο αναβαθμιση του bios. Πολλα πραγματα μπορουν να πανε στραβα. Αλλωστε αναβαθμιση του bios δε χρειαζεσαι.

Ενδεχεται να φταιει και το
dvd που πας να μπουταρεις. Δηλ. η συσκευη dvd του πισι να μην αναγνωριζει τη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ μαρκα dvd με το λινουξ (λογω κακης ή καθολου ανακλασης του λεηζερ στην επιφανεια - συμβαινει δυστυχως,καποιες συσκευες να μην "χωνευουν" καποιες μαρκες dvd). Καψε το λινουξ σε διαφορετικη μαρκα dvd και προσπαθησε παλι. Αν το προβλημα λυθει,ξερεις πως θα πρεπει να αλλαξεις dvd εγγραφης απο δω και περα.

Κανε και το εξης. Μεσα απο τα
windows,κοπαρε το dvd με το λινουξ σε ενα ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΨΙΜΟ dvd (dvd-rw) και δοκιμασε μετα να μπουταρεις απο αυτο το dvd-rw. Εαν δεν εχεις προβλημα,τοτε αυτο ισχυροποιει και το οτι θα πρεπει να αλλαξεις μαρκα δισκακιων....

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 21:55, 18-09-11:

Σε καμμια περιπτωση δε φταιει το firmware και φυσικα ΜΑΚΡΙΑ τα χερια απο αναβαθμιση του bios. Πολλα πραγματα μπορουν να πανε στραβα. Αλλωστε αναβαθμιση του bios δε χρειαζεσαι.

Ενδεχεται να φταιει και το
dvd που πας να μπουταρεις. Δηλ. η συσκευη dvd του πισι να μην αναγνωριζει τη ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ μαρκα dvd με το λινουξ (λογω κακης ή καθολου ανακλασης του λεηζερ στην επιφανεια - συμβαινει δυστυχως,καποιες συσκευες να μην "χωνευουν" καποιες μαρκες dvd). Καψε το λινουξ σε διαφορετικη μαρκα dvd και προσπαθησε παλι. Αν το προβλημα λυθει,ξερεις πως θα πρεπει να αλλαξεις dvd εγγραφης απο δω και περα.

Κανε και το εξης. Μεσα απο τα
windows,κοπαρε το dvd με το λινουξ σε ενα ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΨΙΜΟ dvd (dvd-rw) και δοκιμασε μετα να μπουταρεις απο αυτο το dvd-rw. Εαν δεν εχεις προβλημα,τοτε αυτο ισχυροποιει και το οτι θα πρεπει να αλλαξεις μαρκα δισκακιων....
κοιτα δοκιμασα και με αλλαη μαρκα dvd (silvercircle και tdk εχω δοκιμασει)αλλα δεν νομιζω οτι φταιει αυτο.Προφανως δεν εξηγησα το προβλημα σωστα.Δεν ειναι οτι δεν κανει boot απο καποιο cd/dvd αλλα ο,τι και να βαλω μεσα win 7,linux,hirens boot cd δεν μου βγαζει τπτ.ακομα και αν δεν βαλω μεσα cd αν βαλω να κανει πρωτα boot for cd και μετα απο τον σκληρο απλα φορτωνει το bios και μετα κολλαει σε μια μαυρη οθονη(εκει που θα επρεπε να ηταν το press any key to boot from cd...) καταλαβες;;;

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 22:44, 18-09-11:

To ειχες αυτο το προβλημα οταν ειχες vista?

Αν το προβλημα σου παρουσιαστηκε αφου περασες τα 7,τοτε το πιο πιθανο ειναι να πρεπει να κανεις επανεγκατασταση του 7.

Σε πρωτη φαση,μπες στο bios (κατα την εκκινηση πατας del) και επελεξε το "load optimized defaults" ή "load failsafe defaults".

Ενδεχομενως να χρειαστει να αλλαξεις χειροκινητα το boot order σε 1. cd/dvd 2. hard disk.

Aν λυθει το προβλημα σου,οκ

Εαν τα 7 τα περασες ως upgrade στα vista,θα σου προτεινα να κανεις φορματ και να περασεις τα 7 ως clean install.

Μπορεις να κατεβασεις νομιμα το 7 απο τη Microsoft ή ακομα και να παρεις μια κοπια απο καποιον. Το παν ειναι το product key για τα 7 που σου εδωσε ο κατασκευαστης του λαπτοπ σου και με το οποιο θα μπορεσεις να ενεργοποιησεις νομιμα τα 7 μετα την εγκατασταση.

Συνηθως,οταν προκειται για αναβαθμιση vista -> win7,σε παει σε δικη του σελιδα οπου εχεις τη δυνατοτητα να κατεβασεις το 7,αφου εισαγεις το product key που σου εχει δωσει. Το καις σε ενα dvd και μετα κανεις upgrade.

Λαβε υποψη σου πως εαν κανεις φορματ και clean install το 7,ενδεχομενως να σβησεις και το κρυφο partition που χρησιμευει για recovery του αρχικου λειτουργικου (vista) και αυτο ισως να εχει επιδραση και στην εγγυηση.....

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:12, 18-09-11:

To ειχες αυτο το προβλημα οταν ειχες vista?
οχι καθολου ουτε καν με τα win xp που του ειχα βαλει γιατι δεν μου αρεσαν και τοσο τα vista...

Αν το προβλημα σου παρουσιαστηκε αφου περασες τα 7,τοτε το πιο πιθανο ειναι να πρεπει να κανεις επανεγκατασταση του 7.
για ποιο λογο;;;εννοω ειναι σιγουρο αυτο;;;(ειναι πολυ μεγαλη ταλαιπωρια να τα βαλω-βγαλω ολα αυτα για αυτο λεω...)δεν υπαρχει καμια αλλη επιλογη;;;

Σε πρωτη φαση,μπες στο bios (κατα την εκκινηση πατας del) και επελεξε το "load optimized defaults" ή "load failsafe defaults".
(ξερω να κανω τα βασικα,εχω κανει πολλες φορες format ) αυτο δεν το σκεφτηκα θα το δοκιμασω w8

Ενδεχομενως να χρειαστει να αλλαξεις χειροκινητα το boot order σε 1. cd/dvd 2. hard disk.
μα γιατι γινεται και αυτοματα;;καθε φορα χειροκινητο το αλλαζω αυτο σου λεω.Οταν το βαζω 1. cd/dvd 2. hard disk μου βγαζει την μαυρη οθονη ενω οταν το βαζω 1. hard disk 2. cd/dvd τοτε ολα οκ....

Εαν τα 7 τα περασες ως upgrade στα vista,θα σου προτεινα να κανεις φορματ και να περασεις τα 7 ως clean install.
απο το cd των windows 7 επελεξα format

Μπορεις να κατεβασεις νομιμα το 7 απο τη Microsoft ή ακομα και να παρεις μια κοπια απο καποιον. Το παν ειναι το product key για τα 7 που σου εδωσε ο κατασκευαστης του λαπτοπ σου και με το οποιο θα μπορεσεις να ενεργοποιησεις νομιμα τα 7 μετα την εγκατασταση.

Συνηθως,οταν προκειται για αναβαθμιση vista -> win7,σε παει σε δικη του σελιδα οπου εχεις τη δυνατοτητα να κατεβασεις το 7,αφου εισαγεις το product key που σου εχει δωσει. Το καις σε ενα dvd και μετα κανεις upgrade.
καλα δεν τιθεται τετοιο προβλημα σπασμενα ειναι τα windows αλλα και παλι δεν εχει προβλημα το λογισμικο(το χρησιμοποιω εδω και ενα μηνα και στο virtual pc και δεν εβγαλε κανενα προβλημα) αλλα κατι με το bios...Ασε που ακομα και αν παω να τα ξαναβαλω τα windows δεν μου βγαζει την επιλογη στο boot from cd,dvd αρα αν ειναι να το κανουμε αυτο θελω να εισαι 100%σιγουρος γιατι θα χρειαστει να τα γραψω σε usb stick και να κανω boot απο εκει,πραγμα ιδιαιτερα χρονοβορο και κουραστικο....Εξακολουθω παντως να λεω οτι τα windows τρεχουν ομαλοτατα...

Λαβε υποψη σου πως εαν κανεις φορματ και clean install το 7,ενδεχομενως να σβησεις και το κρυφο partition που χρησιμευει για recovery του αρχικου λειτουργικου (vista) και αυτο ισως να εχει επιδραση και στην εγγυηση.....
δεν υπαρχουν τετοια φιλε στο pc,κανενα partion ουτε καμια εγγυηση...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:41, 18-09-11:

λοιπον το αλλαξα το bios σε defaults,το εκανα restart και ολα μια χαρα πλεον μπορω να κανω κανονικοτατα boot απο cd καθως και να φορτωθουν τα windows 7 χωρις να εχω boot form hard disk πρωτο.Εφτιαξε με αλλα λογια,ΜΠΡΑΒΟ ΜΑΣαν ξερει παντως καποιος,τι εγινε,ποιο ηταν το προβλημα;;

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 16:44, 19-09-11:

Ενδεχομενως καποια (χειροκινητη) ρυθμιση στο bios (στο section boot order) να δημιουργουσε το προβλημα.
Δεν εχει νοημα να προσπαθησεις να βρεις τι φταιει.
Εφοσον ειναι ολα οκ,αγαλλιασε και μην το σκεφτεσαι περαιτερω.

Εαν προβεις σε αλλαγες στο bios καποια στιγμη,φροντισε να κανεις το πολυ μια δυο αλλαγες καθε φορα και να κοιτας για προβληματα εκκινησης. Μονο οταν ολα πανε καλα,να προχωρας σε περισσοτερες ρυθμισεις.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 22:14, 19-09-11:

Ενδεχομενως καποια (χειροκινητη) ρυθμιση στο bios (στο section boot order) να δημιουργουσε το προβλημα.
Δεν εχει νοημα να προσπαθησεις να βρεις τι φταιει.
ναι οκ εχεις ενα δικιο απο περιεργεια περισσοτερο λεω μηπως και ξαναβγει το προβλημα...
Εφοσον ειναι ολα οκ,αγαλλιασε και μην το σκεφτεσαι περαιτερω.
χεχε

Εαν προβεις σε αλλαγες στο bios καποια στιγμη,φροντισε να κανεις το πολυ μια δυο αλλαγες καθε φορα και να κοιτας για προβληματα εκκινησης.
οκ οκ θα το φροντίσω αυτο,thanx για την βοηθεια
Μονο οταν ολα πανε καλα,να προχωρας σε περισσοτερες ρυθμισεις.
merci once again

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 00:01, 20-09-11:

Έχω windows 7. Μερικές φορές, όταν διαγράφω ένα στοιχείο από την επιφάνεια εργασίας, δεν σβήνει ταυτόχρονα το εικονίδιό του. Είναι σαν να μεταφέρεται στον κάδο ανακύκλωσης, χωρίς να χάνεται από το desktop. Χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα, το unlocker, με το οποίο κάνω τους ανάλογους χειρισμούς ώστε το εικονίδιο να εξαφανιστεί από την επιφάνεια εργασίας έπειτα από επανεκκίνηση του υπολογιστή. Εντάξει, αντιμετωπίσιμο - είναι, μερικές φορές, ενοχλητικό, όμως. Γιατί συμβαίνει αυτό;

Παράθεση

IL PENSIERO

Πολύ δραστήριο μέλος

H IL PENSIERO έγραψε στις 00:39, 20-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
Έχω windows 7. Μερικές φορές, όταν διαγράφω ένα στοιχείο από την επιφάνεια εργασίας, δεν σβήνει ταυτόχρονα το εικονίδιό του. Είναι σαν να μεταφέρεται στον κάδο ανακύκλωσης, χωρίς να χάνεται από το desktop. Χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα, το unlocker, με το οποίο κάνω τους ανάλογους χειρισμούς ώστε το εικονίδιο να εξαφανιστεί από την επιφάνεια εργασίας έπειτα από επανεκκίνηση του υπολογιστή. Εντάξει, αντιμετωπίσιμο - είναι, μερικές φορές, ενοχλητικό, όμως. Γιατί συμβαίνει αυτό;
Δεν χρειάζεται να κάνεις τους ανάλογους χειρισμούς, ούτε unlocker. Tην επόμενη φορά που θα ανοίξεις το pc σου θα έχει φύγει (εκτός κι αν έχει μουλαρώσει, οπότε unlocker). Το κρατάει προσωρινά και όχι πάντα. Γιατί το κάνει δεν το έχω ανακαλύψει....Το κάνουν και τα vista, στο λέω για παρηγοριά.
Υπάρχει όμως η πιθανότητα να μείνει κάποιο εικονίδιο (σπάνια) στην επιφάνεια εργασίας, μέχρι την δευτέρα παρουσία (εεεεε μέχρι το format ) οπότε ούτε το unlocker κάνει τίποτις. Μόνο από save mode ή command prompt διαγραφή ή αν δεν κάτσει ούτε αυτό bootaρεις (χωρίς εγκατάσταση) ένα livecd linux στυλ kubuntu desktop. Θα βρεις το FileManager (Dolphin) και από εκεί θα βρεις τον σκληρό σου και θα διαγράψεις το αρχείο. Αυτά....

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 10:54, 20-09-11:

πατα shift + delete να σβησει κατευθειαν χωρις να παει στον καδο,,εγω ολα ετσι τα σβηνω,,σε xp βεβαια

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

H Alessandra έγραψε στις 13:06, 20-09-11:

Δεν χρειάζεται να κάνεις τους ανάλογους χειρισμούς, ούτε unlocker. Tην επόμενη φορά που θα ανοίξεις το pc σου θα έχει φύγει (εκτός κι αν έχει μουλαρώσει, οπότε unlocker). Το κρατάει προσωρινά και όχι πάντα. Γιατί το κάνει δεν το έχω ανακαλύψει....Το κάνουν και τα vista, στο λέω για παρηγοριά.
Υπάρχει όμως η πιθανότητα να μείνει κάποιο εικονίδιο (σπάνια) στην επιφάνεια εργασίας, μέχρι την δευτέρα παρουσία (εεεεε μέχρι το format ) οπότε ούτε το unlocker κάνει τίποτις. Μόνο από save mode ή command prompt διαγραφή ή αν δεν κάτσει ούτε αυτό bootaρεις (χωρίς εγκατάσταση) ένα livecd linux στυλ kubuntu desktop. Θα βρεις το FileManager (Dolphin) και από εκεί θα βρεις τον σκληρό σου και θα διαγράψεις το αρχείο. Αυτά....
Ωραία απάντηση, ευχαριστώ.

Να κανω μια, ίσως, αστεία ερώτηση: Έχω ένα αρχείο pdf αποθηκευμένο στην επιφάνεια εργασίας μου. Το ανοίγω πχ με τον adobe reader. Πρόσφατα, είδα ότι υπάρχει εναλλακτική μορφή pdf, τα αρχεία djvu, τα οποία χρειάζονται ξεχωριστόν reader. Αυτά τα αρχεία τα αποθηκεύω σε ένα φλασάκι usb. Χρησιμοποιώ το φλασάκι για να τα αναπαράγω. Πώς γίνεται, αφού το φλασάκι δεν έχει λογισμικό περασμένο, τους ανάλογους reader δηλαδή, να μπορώ να ανοίγω τα αρχεία; [Το φλασάκι είναι ένας μικρός σκληρός δίσκος.. Είναι ανάλογο με αυτό που συμβαίνει όταν γράφω αρχεία σε cd. Γράφονται ως αρχεία pdf ή djvu, με "ενσωματωμένον" τον reader και μπορούν να αναπαραχθούν..]

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 20-09-11 στις 16:35. Αιτία: merge-συνεχόμενα posts
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,243 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 16:15, 20-09-11:

Noμίζω πως το φλασάκι είναι αποθηκευτικό μέσο. Άρα για να ανοίξεις τα αρχεία ο εκάστοτε υπολογιστής θα πρέπει να έχει το πρόγραμμα.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 16:24, 20-09-11:

Θα συμφωνήσω με την Θεοδώρα. Το φλασάκι είναι αποθηκευτικό μέσο. Το άνοιγμα & την αναπαραγωγή των αρχείων την αναλαμβάνει το εκάστοτε πρόγραμμα, το οποίο υπάρχει στο μηχάνημά σου.

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

H Alessandra έγραψε στις 17:03, 20-09-11:

Αχ, τώρα κατάλαβα. Το φλασάκι είναι αποθηκευτικό μέσο και χρησιμοποιεί το λογισμικό του υπολογιστή..
Ευχαριστώ Θεοδώρα και Αναστασία!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους