Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,179 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,038 μηνύματα σε 96,056 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 859 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bopajgo
H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε στις 01:27, 30-09-11:

αν - δεν ξέρω, αν - είναι το ίδιο με άλλες εκδόσεις των windows,
στο μενού της έναρξης κάνεις κλικ πάνω στην εικόνα του χρήστη
(που θα εμφανίζεται κάπου πάνω δεξιά λογικά)
και πατάς το "αλλαγή της εικόνας σας".
δοκίμασε το, κάπως έτσι θα είναι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ
H ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H ΡΕΝΑΤΙΤΣΙΑ έγραψε στις 01:33, 30-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από elsa13
αν - δεν ξέρω, αν - είναι το ίδιο με άλλες εκδόσεις των windows,
στο μενού της έναρξης κάνεις κλικ πάνω στην εικόνα του χρήστη
(που θα εμφανίζεται κάπου πάνω δεξιά λογικά)
και πατάς το "αλλαγή της εικόνας σας".
δοκίμασε το, κάπως έτσι θα είναι..
ναι, ετσι γινεται! εγω εχω τα 7 κ επι τη ευκαιρια αλλαξα κ τη δικη μ εικονα τωρα...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη moxa15
Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,497 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 12:26, 30-09-11:

ωπα,μαλλον εγω δεν ειπα κατι καλα.Εννοω να αλλαξω αυτο: το γαλαζιο χρωματακι απο πισω σε κατι αλλο...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,550 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 23:55, 30-09-11:

http://www.sevenforums.com/tutorials...7-starter.html
Δες εδώ

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,497 μηνύματα.

O moxa15 oooleee έγραψε στις 00:31, 02-10-11:

ωπ thanx για την βοηθεια ολα οκ

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,588 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 14:40, 02-10-11:

Για τα Vista υπάρχει κάτι παρόμοιο, για το backround της οθόνης έναρξης;

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 14:43, 02-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Για τα Vista υπάρχει κάτι παρόμοιο, για το backround της οθόνης έναρξης;
αυτο λογικα θα σε βοηθησει:

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,656 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 14:47, 02-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΟΡΩΝΕΥΣ
Δεν μπορω να καταλαβω !! ποιο κουμπι πατας και ξεκολαει .. μπορεις να ανεβασεις μια φωτο στο σημειο που κολαει ο υπολογιστης σου . ?
τα πατάω όλα μαζί και μερικές φορές έφτιαχνε.

Δεν γίνεται να βγάλω φωτογραφια γιατί έβγαλα το πληκτρολόγιο και περιμένω καινούριο να του βάλω τώρα μπαινω με το Ipad. Το Ipad ομως δε μπαινει στο τσατ και κολλάει ασύστολα με αυτό το μπλε και τις διαφήμσίεςι που έχουν μπει + οτι πατάω συνέχεια στις διαφημίσεις χωρίς να το θέλω

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:32, 08-10-11:

Γεια σας αγαπημένοι μου συμφορουμίστες που ασχολείστε με τα πισι και βοηθάτε εμάς τους αδαείς!

Λοιπόν το λάπτοπ μου θερμαίνεται πολύ εύκολα, σε σημείο που άμα βάλω ένα παιχνιδάκι να παίξω και εγώ... μετά από κάνα τέταρτο σβήνει! Επειδή λοιπόν αυτή η κατάσταση δεν υποφέρεται πια () και επειδή φοβάμαι και μη το κάψω (και όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι και ροζουλί και ταγαπάω! ♥) αποφάσισα να πάρω μια καλή ψύκτρα για να το δροσίζω! Λεφτά δεν υπάρχουν αλλά θα τα δώσω! Έχετε να μου προτείνετε κάποιο που να κάνει όντως δουλειά? Με έως 50 ευρω μπορώ να πάρω μια καλή?

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,591 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 13:54, 08-10-11:

θα ακουστει βλακεια αλλα οταν χρησιμοποιεις το laptop πως το εχεις τοποθετημενο;
Αυτο το ρωταω γιατι απ' οτι ξερω τα laptop "αεριζονται" απο καποιο σημειο και αν εσυ καλυπτεις με καποιο τεοπο αυτο το σημειο τοτε λογικο να καρβουνιαζει .

Παράθεση

jj!

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη jj!
Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 3,588 μηνύματα.

O jj! έγραψε στις 14:04, 08-10-11:

Γενικά, μη βάζετε το laptop πάνω στο κρεβάτι

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,656 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 14:12, 08-10-11:

http://www.super-shopping.gr/index.p...productId=1943

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 15:00, 09-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
θα ακουστει βλακεια αλλα οταν χρησιμοποιεις το laptop πως το εχεις τοποθετημενο;
Αυτο το ρωταω γιατι απ' οτι ξερω τα laptop "αεριζονται" απο καποιο σημειο και αν εσυ καλυπτεις με καποιο τεοπο αυτο το σημειο τοτε λογικο να καρβουνιαζει .
νομιζω ειναι αναλογα τον κατασκευαστή αλλα συνηθως ειναι εκει που νιωθεις να καιγεται το ποδι σου ή γενικα να ειναι καπως καυτο το laptop.Επισης,μπορεις να γυρισεις το laptop σου αναποδα και να δεις που εχει κατι που να μοιαζει με ανεμιστήρα. Στα toshiba που εχω ειναι πανω αριστερα δλδ εκει που ειναι χοντρικα το qwerty...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 00:52, 10-10-11:

τι ειναι το RSS???

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis έγραψε στις 05:36, 10-10-11:

http://el.wikipedia.org/wiki/RSS

Με απλά λόγια το rss είναι ένα πρωτόκολλο για να βλέπεις "ειδήσεις". Μπορεί να είναι κανονικές ειδήσεις, ή τα posts σε κάποιο forum, η οποιαδήποτε άλλη πληροφορία που αντιπροσωπεύεται σαν ροή δημοσιεύσεων. Οι RSS readers συνήθως σου δίνουν τη δυνατότητα να συνδυάσεις ειδήσεις από πολλές πηγές για να φτιάξεις μια ενοποιημένη ροή. Αν θες να αρχίσεις να διαβάζεις rss και έχεις λογαριασμό google προτείνω τον google reader.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 10:58, 10-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από gademis

http://el.wikipedia.org/wiki/RSS

Με απλά λόγια το rss είναι ένα πρωτόκολλο για να βλέπεις "ειδήσεις". Μπορεί να είναι κανονικές ειδήσεις, ή τα posts σε κάποιο forum, η οποιαδήποτε άλλη πληροφορία που αντιπροσωπεύεται σαν ροή δημοσιεύσεων. Οι RSS readers συνήθως σου δίνουν τη δυνατότητα να συνδυάσεις ειδήσεις από πολλές πηγές για να φτιάξεις μια ενοποιημένη ροή. Αν θες να αρχίσεις να διαβάζεις rss και έχεις λογαριασμό google προτείνω τον google reader.
μμμμ ενδιαφερον δεν τα ηξερα ολα αυτα φιλε thanx.Δλδ αν κανω μπορω μεσω RSS να μαζεψω το email και ορισμενα post απο το ischool ε;;ενδιαφερον...

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:45, 11-10-11:

Θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω ολοκληρωμενα ενα μεγαλο πακετο με drivers(κυριως για XP).Με νοιαζουν πιο πολυ για την καρτα γραφικων και lan
οι drivers ειναι για ενα σταθερο(παλαιο μοντελο intel pentium 4 και 128mb ram)

Επισης,ποιο ειναι πιο ελαφρύ το nod32(αυτο εχει και antispyware,firewall κτλπ;;;ψαχνω αλλα δεν βρισκω καπου να τα αναφερει ολα ατα...) ή το avg internet security???

Παράθεση

Alessandra (Δεν έχω)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Alessandra
H Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.

H Alessandra έγραψε στις 00:26, 12-10-11:

To nod32 βγαίνει σε διάφορες εκδόσεις, είτε ως σουίτα που περιέχει τα πάντα είτε μεμονωμένα.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,252 μηνύματα.

O gademis έγραψε στις 09:45, 12-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από alehunter
Θα ηθελα να μου πειτε που μπορω να βρω ολοκληρωμενα ενα μεγαλο πακετο με drivers(κυριως για XP).Με νοιαζουν πιο πολυ για την καρτα γραφικων και lan
οι drivers ειναι για ενα σταθερο(παλαιο μοντελο intel pentium 4 και 128mb ram)
Τι έννοείς "πακέτο με drivers" ; Για τι hardware Θές τους drivers; Ανάλογα γιατί τους θες θα πρέπει να τους βρεις από το συγκεκριμένο κατασκευαστή. Το pc αυτό τι κάρτα γραφικών και lan adapter έχει ξέρεις;

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 10:28, 12-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Τι έννοείς "πακέτο με drivers" ; Για τι hardware Θές τους drivers; Ανάλογα γιατί τους θες θα πρέπει να τους βρεις από το συγκεκριμένο κατασκευαστή. Το pc αυτό τι κάρτα γραφικών και lan adapter έχει ξέρεις;
με το "πακέτο με drivers" εννοω κανενα μεγαλο αρχειο στο οποιο να βαζω να ψαχνουν τα xp και να βρισκουν τουσ drivers. lan adapter εχει realtek αλλα καρτα δεν γνωριζω τι εχει για αυτο ρωταω να παω να κατεβασω ΠΟΛΛΟΥΣ drivers ωστε να μην καθομαι να ψαχνω τι καρτα γραφικω εχει...(ειναι αλλου το pc και θα παω το Σ/Κ να του κανω format...)

Αρχική Δημοσίευση από Alessandra
To nod32 βγαίνει σε διάφορες εκδόσεις, είτε ως σουίτα που περιέχει τα πάντα είτε μεμονωμένα.
εχεις δικιο τωρα που ξανακοιταξα απο που το κατεβασα ειδα οτι ειναι smart security και οχι μονο antivirus αρα τα εχει ολα σωστα;;;
A και μια τελευταια ερωτηση,ποιος θεωρειται ο πιο ελαφρύς-σε ο,τι αφορα την ram-(internet) browser???

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,221 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 10:54, 12-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από love_angel
Γεια σας αγαπημένοι μου συμφορουμίστες που ασχολείστε με τα πισι και βοηθάτε εμάς τους αδαείς!

Λοιπόν το λάπτοπ μου θερμαίνεται πολύ εύκολα, σε σημείο που άμα βάλω ένα παιχνιδάκι να παίξω και εγώ... μετά από κάνα τέταρτο σβήνει! Επειδή λοιπόν αυτή η κατάσταση δεν υποφέρεται πια () και επειδή φοβάμαι και μη το κάψω (και όχι τίποτα άλλο, αλλά είναι και ροζουλί και ταγαπάω! ♥) αποφάσισα να πάρω μια καλή ψύκτρα για να το δροσίζω! Λεφτά δεν υπάρχουν αλλά θα τα δώσω! Έχετε να μου προτείνετε κάποιο που να κάνει όντως δουλειά? Με έως 50 ευρω μπορώ να πάρω μια καλή?
Δοκίμασε πρώτα να το καθαρίσεις και αν σου κάνει το ίδιο, τότε σκέψου τα υπόλοιπα.
Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά. Θα χρειαστείς ένα πιστολάκι για τα μαλλιά που να βγάζει κρύο αέρα.
Όσο δουλεύει το λαπτοπ βάζεις το χέρι σου να δεις από που βγάζει αέρα και ψάχνεις να δεις από που παίρνει αέρα. Κλείνεις το πισί. Βάζεις το πιστολάκι (στο κρύο) στη θέση του λάποτπ που παίρνει αέρα και θα δεις από την άλλη να βγαίνει πολλή σκόνη! Δε θα σταματήσεις να φυσάς μέχρι να τελειώσει η σκόνη. Αν στις εισόδους αέρα φαίνεται το ανεμιστηράκι, τότε βάλε μια οδοντογλυφίδα (μη σου πέσει μέσα ) για να σταματήσεις τον ανεμιστήρα να γυρνάει όσο του βάζεις αέρα με το πιστολάκι.
Σίγουρα θα μειωθεί κατά πολύ η θερμοκρασία και μάλλον δε θα χρειαστείς κάτι άλλο. Αυτό λειτούργησε στο δικό μου.

Παράθεση

Narcissa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Narcissa
H Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H Narcissa Iatrikhhhhhhhhh xD έγραψε στις 17:07, 14-10-11:

Μενω στο κεντρο της Αλεξανδρούπολης και προσπάθησα σήμερα να μπω στο ελευθερο δικτυο της πολης απο το λαπτοπ μου μεσω wifi.Παρολο που ειχα προσβαση στο δικτυο,δεν ειχα προσβαση στο ιντερνετ.Ξερει κανεις να μου πει πως θα συνδεθω στο ιντερνετ?μηπως χρειαζεται router?

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,591 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 21:22, 14-10-11:

Κατω δεξια της οθονης παταω το εικονηδιο του internet και μου βγαζει πανω δεξια τα εξης:
<Δικτυο>
προσβαση στο internet
unidentified network
χωρις προσβαση στο internet

Το δευτερο πρωτη φορα το βλεπω.Τι ειναι;

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

O gademis έγραψε στις 22:44, 17-10-11:

με το "πακέτο με drivers" εννοω κανενα μεγαλο αρχειο στο οποιο να βαζω να ψαχνουν τα xp και να βρισκουν τουσ drivers. lan adapter εχει realtek αλλα καρτα δεν γνωριζω τι εχει για αυτο ρωταω να παω να κατεβασω ΠΟΛΛΟΥΣ drivers ωστε να μην καθομαι να ψαχνω τι καρτα γραφικω εχει...(ειναι αλλου το pc και θα παω το Σ/Κ να του κανω format...)

εχεις δικιο τωρα που ξανακοιταξα απο που το κατεβασα ειδα οτι ειναι smart security και οχι μονο antivirus αρα τα εχει ολα σωστα;;;
A και μια τελευταια ερωτηση,ποιος θεωρειται ο πιο ελαφρύς-σε ο,τι αφορα την ram-(internet) browser???
e

Πακέτο drivers δεν υπάρχει με την έννοια που το λες, αλλά τα windows 7 βρίσκουν αυτόματα πολλούς drivers αν ψάξεις στο windows update.

Browser πιο ελαφρύς, opera IMO.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 22:55, 17-10-11:

Με εχει πριξει τελευτεα το laptop μου...
Μετα απο φορματ, οποτε ανοιξω το utorrent κανει αναγνωριση του δικτυου και τελικα ειτε με αποσυνδευει ειτε με αφηνει χωρις προσβαση στο ιντερνετ. Αν ο κλεισω επανερχετε κανονικα. Τι μπορει να τρεχει;

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:07, 17-10-11:

Απέρνεργοποίησε το firewall του router σου

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,644 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:17, 17-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Και δώσε την IP σου μετά σ' όλη τη γειτονιά για να κάνουν πάρτυ.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,877 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:22, 17-10-11:

Δεν πειραξα κατι στο router

Και το netbook μου ειναι κανονικ συνδεδεμενο ασχετα με το laptop

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:27, 17-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Και δώσε την IP σου μετά σ' όλη τη γειτονιά για να κάνουν πάρτυ.
Υπερβάλεις..... και τρομάζεις το παιδί. Και την ip του να έχουν δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα στο εσωτερικό του δίκτυο.
Γίνετε;

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 23:31, 17-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Δεν πειραξα κατι στο router

Και το netbook μου ειναι κανονικ συνδεδεμενο ασχετα με το laptop
Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις να δεις αν φταίει αυτό και το ξαναενεργοποιείς. Δεν χάνεις τίποτα.

edit: Δοκίμασε και αυτό που βρήκα στο google

Options / Preferences / BitTorrent / Protocol Encryption / Outgoing: Enabled and a check mark beside Allow incoming legacy connections.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:18, 18-10-11:

Υπερβάλεις..... και τρομάζεις το παιδί. Και την ip του να έχουν δεν νομίζω να μπορούν να κάνουν τίποτα στο εσωτερικό του δίκτυο.
Γίνετε;
Δεν χρεαιζετε να τρομαξω γιατι δεν πιανει το ασυρματο μου μεχρι τα σπιτια των γειτονων, δεν εχουν καν υπολογιστες κλπ...

Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις να δεις αν φταίει αυτό και το ξαναενεργοποιείς. Δεν χάνεις τίποτα.

edit: Δοκίμασε και αυτό που βρήκα στο google

Options / Preferences / BitTorrent / Protocol Encryption / Outgoing: Enabled and a check mark beside Allow incoming legacy connections.
Το router δεν ειναι,γιατι ενω με αποσυνδεει το laptop το netbook παραμενει συνδεδεμενο.
Την συγκεκριμενη ρυθμιση την κοιταξα αλλα δεν αλλαξε κατι...
Μαλλον θα το κανω unistall και θα βαλω κανα αλλο προγραμμα

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 527 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 19:08, 18-10-11:

Γίνετε;
Εαν απο τις ρυθμισεις του ρουτερ,ΔΕΝ απενεργοποιηθει η ρυθμιση "ασυρματη προσβαση στις ρυθμισεις" (ή κατι αναλογο), -που σημαινει πως μπορεις να μπεις στις ρυθμισεις του ρουτερ ακομα και με λαπτοπ συνδεδεμενο ασυρματα στο δικτυο (σου) -,τοτε καποιος που μπορει να συνδεθει επισης ασυρματα στο δικτυο σου,μπορει συγχρονως να μπει και στο ρουτερ σου (εαν δεν εχουν αλλαχθει τα default username και password εισοδου σε αυτο) και να κανει τις οποιες μεταβολες θελει.
Φυσικα,εαν το δικτυο ειναι κλειδωμενο,δεν υπαρχει (σχεδον) κανενας φοβος.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε στις 19:46, 18-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Heptamer
Εαν απο τις ρυθμισεις του ρουτερ,ΔΕΝ απενεργοποιηθει η ρυθμιση "ασυρματη προσβαση στις ρυθμισεις" (ή κατι αναλογο), -που σημαινει πως μπορεις να μπεις στις ρυθμισεις του ρουτερ ακομα και με λαπτοπ συνδεδεμενο ασυρματα στο δικτυο (σου) -,τοτε καποιος που μπορει να συνδεθει επισης ασυρματα στο δικτυο σου,μπορει συγχρονως να μπει και στο ρουτερ σου (εαν δεν εχουν αλλαχθει τα default username και password εισοδου σε αυτο) και να κανει τις οποιες μεταβολες θελει.
Φυσικα,εαν το δικτυο ειναι κλειδωμενο,δεν υπαρχει (σχεδον) κανενας φοβος.
Δεν διαφωνώ σε αυτο αλλα αυτο είναι ανεξάρτητο απο το firewall. Επίσης με το wifi μπαίνεις στο εσωτερικό δίκτυο. Το θεμα είναι αν μπορείς να σου κάνει τίποτα κάποιος απομακρυσμένα ξέροντας την εξωτΕρικη του ip.

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:52, 18-10-11:

υπαρχει καποιο προγραμα που βρισκει μονο του υποτιτλους(ελληνικους κυριως και αγγλικους);;;βγαινει και σε player???

Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 142 μηνύματα.

H Bopajgo δεν έγραψε στις 00:16, 19-10-11:

το BS.Player νομίζω αναζητά αν το επιλέξεις μόνο του αυτόματα υπότιτλους στο ίντερνετ.. σου εμφανίζει μια λίστα με τους υπότιτλους που βρήκε διαθέσιμους και διαλέγεις ποιους θα κατεβάσεις..

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 00:28, 19-10-11:

το BS.Player νομίζω αναζητά αν το επιλέξεις μόνο του αυτόματα υπότιτλους στο ίντερνετ.. σου εμφανίζει μια λίστα με τους υπότιτλους που βρήκε διαθέσιμους και διαλέγεις ποιους θα κατεβάσεις..
εδιαφερον...το εχεις δοκιμασει κανει καλη δουλεια;;;;thanx θα το κατεβασω

Παράθεση

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Bopajgo δεν έγραψε στις 22:54, 19-10-11:

εδιαφερον...το εχεις δοκιμασει κανει καλη δουλεια;;;;thanx θα το κατεβασω
το χρησιμοποιώ εδώ και λίγο καιρό, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα..
δοκίμασε το και εσύ και πες μας τη γνώμη σου!

Παράθεση

moxa15

Επιφανές Μέλος

O moxa15 oooleee έγραψε στις 23:30, 19-10-11:

το χρησιμοποιώ εδώ και λίγο καιρό, αλλά μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα..
δοκίμασε το και εσύ και πες μας τη γνώμη σου!
λοιπον το κατεβασα και το χρησιμοποιησα αλλα οκ δεν βγαζει και τοσα αποτελεσματα,τεσπα καλο ειναι πραγματι congrats

το πιο ελαφρυ προγραμμα btw(internet browser) ειναι το flock απο τα πολλα που κατεβασα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη moxa15 : 19-10-11 στις 23:50.
Παράθεση

roka

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη roka
Ο roka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O roka έγραψε στις 01:56, 20-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Ηρώ
Δοκίμασε πρώτα να το καθαρίσεις και αν σου κάνει το ίδιο, τότε σκέψου τα υπόλοιπα.
Λοιπόν τα πράγματα είναι απλά. Θα χρειαστείς ένα πιστολάκι για τα μαλλιά που να βγάζει κρύο αέρα.
Όσο δουλεύει το λαπτοπ βάζεις το χέρι σου να δεις από που βγάζει αέρα και ψάχνεις να δεις από που παίρνει αέρα. Κλείνεις το πισί. Βάζεις το πιστολάκι (στο κρύο) στη θέση του λάποτπ που παίρνει αέρα και θα δεις από την άλλη να βγαίνει πολλή σκόνη! Δε θα σταματήσεις να φυσάς μέχρι να τελειώσει η σκόνη. Αν στις εισόδους αέρα φαίνεται το ανεμιστηράκι, τότε βάλε μια οδοντογλυφίδα (μη σου πέσει μέσα ) για να σταματήσεις τον ανεμιστήρα να γυρνάει όσο του βάζεις αέρα με το πιστολάκι.
Σίγουρα θα μειωθεί κατά πολύ η θερμοκρασία και μάλλον δε θα χρειαστείς κάτι άλλο. Αυτό λειτούργησε στο δικό μου.
Από που παίρνει αέρα?
Δανείστηκα πιστολάκι για να το κάνω αλλά δεν κατάλαβα τελικά τι να κάνω!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 17:21, 20-10-11:

Στα ubuntu εχω βαλει να επιλεγω ως γλωσσα γραφης τα αγγλικα ή τα ελληνικα. Δεν ξερω ομως με ποιο τροπο μπορω να τις
εναλασσω οταν γραφω. Με λιγα λογια το shift+alt στα windows πατωντας το στα ubuntu δεν κανει την εναλλαγη. Μπορει να μου πει καποιος πως το ρυθμιζω αυτο ; Ευχαριστω

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,759 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:37, 20-10-11:

Και στον σημερινό υπολογιστή (τον έχω 1,5 χρόνο περίπου) αλλά και στον προηγούμενο που είχα (μιλάμε για σταθερούς), όταν τον ανοίγω τον χειμώνα, κάνει για 1-2 λεπτά θόρυβο και μετά σταματά.
Το καλοκαίρι δεν έχω αυτό το πρόβλημα, τώρα που έπιασαν πάλι τα κρύα μου συμβαίνει.
Ίσως να είναι θέμα ανεμιστήρα, ίσως κάτι άλλο, δεν με ενοχλεί γιατί σταματά έπειτα από λίγο, αυτό που με ενδιαφέρει είναι αν υπάρχει κάποιος κίνδυνος να πάθει κάποια βλάβη.
Αν δεν μου το έκανε και ο προηγούμενος θα ανησυχούσα, αλλά αυτός είναι ο δεύτερος υπολογιστής που μου το κάνει αυτό.
Ξέρετε αν κινδυνεύει είτε ο υπολογιστής, είτε ο σκληρός;
Θενκς για όποια απάντηση.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,897 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 21:07, 20-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Στα ubuntu εχω βαλει να επιλεγω ως γλωσσα γραφης τα αγγλικα ή τα ελληνικα. Δεν ξερω ομως με ποιο τροπο μπορω να τις
εναλασσω οταν γραφω. Με λιγα λογια το shift+alt στα windows πατωντας το στα ubuntu δεν κανει την εναλλαγη. Μπορει να μου πει καποιος πως το ρυθμιζω αυτο ; Ευχαριστω
ΚΑΝΕ ΔΕΞΙ ΚΛΙΚ στην μπαρα και προσθεσε την εναλλαγη γλωσσας ή κατι τετοιο,,και θα βγει.. αυτο για εικονειδιο αλλαγης.

πηγαινε στο μενου ρυθμισεις-συστημα δεν θυμαμαι- απο πανω και ψεξε στα μενου εκει ρυθμισεις γλωσσας..εκει ρυθμιζεις τα παντα.. δες εδω

Παράθεση

antwwwnis (Αντωωωνης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη antwwwnis
Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,158 μηνύματα.

O antwwwnis ,αφού έκανε διατάσεις στα δάχτυλα του, έγραψε στις 13:23, 27-10-11:

Πριν ένα μήνα το μέιλ μου (hotmail.com) άρχισε (ενώ εγώ δεν το χρησιμοποιούσα) να στέλνει μηνυματα τύπου σπαμ, με συννημένα links σε όλους τους φίλους μου. Νομίζω 4 στον καθένα, σε διαφορετικές μέρες του Οκτώβρη.

Προχθές που το κατάλαβα, προσπάθησα να εισέλθω στο λογαριασμό μου, αλλά είχε αποκλειστεί, για λόγους σπαμ. Απ ότι έλεγε, για να τον επαναφέρω έπρεπε να σταλεί σε μια επαφή μου ένας κωδικός. Ο φίλος μου έστειλε τον κωδικό, εγώ τον πληκτρολόγησα, με έβγαλε σε σελίδα απ όπου άλλαξα τον κωδικό μου. Τον άλλαξα με έναν σαφώς ισχυρότερο, και προχώρησα στην επόμενη (ρωτούσε αν ήθελα να καταχωρήσω εκείνη την επαφή ως μόνιμη για τέτοιες καταστάσεις, δέχτηκα). Στην επόμενη ήθελε να περάσω το κινητό μου. Δεν το πέρασα, και πάτησα επόμενη. Η επόμενη σελίδα ήταν αυτή το συννημένο αρχείο που βλέπετε.

Όταν προσπαθήσω να ξανακάνω είσοδο, ενώ έχει περαστεί ο κωδικός και μπαίνω πλέον με τον νέο, ο λογαριασμός μου παραμένει αποκλεισμένος. Ξανακάνω τη διαδικασία και πάλι το ίδιο. Ατέρμων βροχος.

Τι να κάνω;
Στο λογαριασμό αυτόν έχω περάσει όλες τις επαφές, έχω κάνει όλες μου τις εγγραφές σχεδόν σε διάφορες ιστοσελίδες σαν αυτή, και τον χρειάζομαι.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  401.jpg
Εμφανίσεις:  39
Μέγεθος:  30,2 KB  
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:20, 27-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από antwwwnis
Πριν ένα μήνα το μέιλ μου (hotmail.com) άρχισε (ενώ εγώ δεν το χρησιμοποιούσα) να στέλνει μηνυματα τύπου σπαμ, με συννημένα links σε όλους τους φίλους μου. Νομίζω 4 στον καθένα, σε διαφορετικές μέρες του Οκτώβρη.

Προχθές που το κατάλαβα, προσπάθησα να εισέλθω στο λογαριασμό μου, αλλά είχε αποκλειστεί, για λόγους σπαμ. Απ ότι έλεγε, για να τον επαναφέρω έπρεπε να σταλεί σε μια επαφή μου ένας κωδικός. Ο φίλος μου έστειλε τον κωδικό, εγώ τον πληκτρολόγησα, με έβγαλε σε σελίδα απ όπου άλλαξα τον κωδικό μου. Τον άλλαξα με έναν σαφώς ισχυρότερο, και προχώρησα στην επόμενη (ρωτούσε αν ήθελα να καταχωρήσω εκείνη την επαφή ως μόνιμη για τέτοιες καταστάσεις, δέχτηκα). Στην επόμενη ήθελε να περάσω το κινητό μου. Δεν το πέρασα, και πάτησα επόμενη. Η επόμενη σελίδα ήταν αυτή το συννημένο αρχείο που βλέπετε.

Όταν προσπαθήσω να ξανακάνω είσοδο, ενώ έχει περαστεί ο κωδικός και μπαίνω πλέον με τον νέο, ο λογαριασμός μου παραμένει αποκλεισμένος. Ξανακάνω τη διαδικασία και πάλι το ίδιο. Ατέρμων βροχος.

Τι να κάνω;
Στο λογαριασμό αυτόν έχω περάσει όλες τις επαφές, έχω κάνει όλες μου τις εγγραφές σχεδόν σε διάφορες ιστοσελίδες σαν αυτή, και τον χρειάζομαι.
στην θέση σου θα επικοινωνούσα με την MS. Μόνο αυτοί μπορούν να λύσουν το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις με τον λογαριασμό σου.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 19:37, 29-10-11:

Λοιπον παιδια εχω ενα προβλημα!!!Εχω ενα ασυρματο χειριστηριο υπολογιστη(λεγεται dragonpro sam-p3wd3vc) και αν και παλαιοτερα λειτουργουσε μια χαρα,τωρα τελευταια ο υπολογιστης δεν μου αναγνωριζει τη συνδεση του χειριστηριου,με αποτελεσμα να μην μπορω να το χρησιμοποιησω καθολου!Οποιος μπορει να βοηθησει,ας γραψει εδω ή ας στειλει προσωπικο μηνυμα!Ευχαριστω εκ των προτερων!

Παράθεση

malbouffe

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη malbouffe
H malbouffe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 35 μηνύματα.

H malbouffe έγραψε στις 19:40, 29-10-11:

Μήπως άλλαξες λειτουργικό σύστημα ? Μπορεί επίσης να φταίει μια βλάβη στο καλώδιο του χειριστηρίου.

Παράθεση

malbouffe

Νεοφερμένος

H malbouffe έγραψε στις 19:45, 29-10-11:

ουπς είναι ασύρματο... στην χειρότερη περίπτωση παίρνεις καινούριο.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,900 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 19:45, 29-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από malbouffe
Μήπως άλλαξες λειτουργικό σύστημα ? Μπορεί επίσης να φταίει μια βλάβη στο καλώδιο του χειριστηρίου.
Οχι,οχι.Επισης το χειριστηριο ειναι ασυρματοα,απλα εχει ενα πραγματακι που το συνδεω σε μια θυρα usb,για να αναγνωριστει η συνδεση και να μπορεσω να το χρησιμοποιησω.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 19:46, 29-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από malbouffe
ουπς είναι ασύρματο... στην χειρότερη περίπτωση παίρνεις καινούριο.
προσπαθουμε να αποφυγουμε αυτην την χειροτερη περιπτωση.

Παράθεση

malbouffe

Νεοφερμένος

H malbouffe έγραψε στις 19:48, 29-10-11:

:p

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους