Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,078 εγγεγραμμένα μέλη και 3,036,289 μηνύματα σε 92,207 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 246 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:16, 09-08-13:

http://www.plaisio.gr/periferiaka-ot...91500-R3M1.htm

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.806862
σπανια ειναι,,λενε οτι ειναι καλυτερα..και αντεχουν..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:02, 09-08-13:

Και τα δύο αυτά είναι gaming και πάνω από τα λεφτά που θα θεωρούσα λογικά.
Ψάχνω κάτι χωρίς λαμπάκια, κουμπία μακροεντολών και άλλα περιττά χαρακτηριστίκα. Τό ότι πιο απλό, με μηχανικά πλήκτρα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Xaris SSSS
Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 23:45, 09-08-13:

Τον τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα στο ποντίκι. Το μεσσαίο πλήκτρο για το scroll (wheel) τρελαίνεται. Ενώ το σέρνω προς τα κάτω για να κατέβει η σελίδα, η σελίδα κατεβαίνει 2-3 σειρές και μετά ξαναναιβαίνει στην αρχική της θέση. Καμιά ιδέα?

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,003 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 20:20, 12-08-13:

Εάν πέσει το laptop και χαραχθεί λίγο η οθόνη από την εξωτερική πλευρά (ο υπολογιστής λειτουργεί κανονικά), μπορεί να αντικατασταθεί?? :/

Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 23:41, 12-08-13:

To γυαλί της οθόνης χαράχθηκε;
Έχει εγγύηση; Αν δεν έχει, δεν αξίζει τα λεφτά, εφόσον είναι λίγο όπως λες.

Παράθεση

*Maria (^_^)*

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη *Maria (^_^)*
H *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,003 μηνύματα.

H *Maria (^_^)* Όλη η ζωή είναι ένα τυχερό παιχνίδι.... έγραψε στις 06:55, 13-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Zed
To γυαλί της οθόνης χαράχθηκε;
Έχει εγγύηση; Αν δεν έχει, δεν αξίζει τα λεφτά, εφόσον είναι λίγο όπως λες.
Δε χαράχθηκε το γυαλί, αλλά το πλαστικό από την εξωτερική πλευρά της οθόνης του laptop..βασικά έχει στραβώσει..3-4 μέρες το έχω, ναι, έχει εγγύηση..

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.

O Xaris SSSS έγραψε στις 14:05, 13-08-13:

Και να έχει εγγύηση, η εγγύηση δεν καλύπτει τις ζημιές που προκλήθηκαν από εξωτερικούς παράγοντες. Δλδ αν εγώ πάρω ένα λάπτοπ και την επόμενη μέρα του πετάξω ένα τασάκι στην οθόνη αυτοί θα πρέπει να μου πληρώσουν καινούργια?

Όσο για το όλο θέμα, ναι μπορείς να την αλλάξεις αλλά θα βάλεις το χέρι βαθιά στην τσέπη και θα μπεις σε μια μικρή ταλαιπωρία. Γνώμη μου, αν μπορείς να το δουλέψεις και έτσι το λάπτοπ μην κάνεις τίποτα.

Παράθεση

BRUCE (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BRUCE
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 231 μηνύματα.

O BRUCE έγραψε στις 15:04, 18-08-13:

Τώρα τελευταία μου έχει τύχει το εξής σπαστικό: Δεν μου ανοίγει ο adobe reader τα pdf αρχεία. Πάω να ανοίξω να δω το πρόγραμμα της εξεταστικής της σχολής μου, και ενώ ανοίγει ο adobe reader, δεν μου εμφανίζει τίποτα, παρά ένα μαύρο! Τι να κάνω;

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,036 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 15:20, 18-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από BRUCE
Τώρα τελευταία μου έχει τύχει το εξής σπαστικό: Δεν μου ανοίγει ο adobe reader τα pdf αρχεία. Πάω να ανοίξω να δω το πρόγραμμα της εξεταστικής της σχολής μου, και ενώ ανοίγει ο adobe reader, δεν μου εμφανίζει τίποτα, παρά ένα μαύρο! Τι να κάνω;
εγω εκανα αυτο (τελος σελιδας) http://www.e-steki.gr/showthread.php?t=43116&page=3
ελπιζω να βοηθησει

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 765 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 17:31, 18-08-13:

Γεια σας παιδάκια,καταφθάνω με μια ερώτηση.
Αυτόν τον καιρό πραγματοποιώ μια έρευνα αγοράς όσον αφορά τα λαπτόπια.
Ε λοιπόν,έχω μελετήσει τις ιστοσελίδες της κάθε εταιρίας,ήξερα και ορισμένες πληροφορίες από πριν,άκουσα και απόψεις πωλητών.
Απο όσα έχω ακούσει,έχω καταλήξει οτι οι πιο ''δυνατές'' μάρκες είναι η Toshiba και η Dell.Ισχύει κάτι τέτοιο;
Για τους φορητούς της samsung έχετε τίποτα ακουστά;
Γενικά,όποιος ψάχνει λαπτοπ για απλή,σπιτική χρήση,είναι αναγκαίο να έχει τον τελευταίας κυκλοφορίας επεξεργαστή;
Όσον αφορά τις κάρτες γραφικών,η NVIDIA ξεχωρίζει απο τις υπόλοιπες ή δεν αξίζει να έχω κάτι ψαγμένο για ενα απλό λαπτοπ ;
Α,και κάτι τελευταίο: ποια η διαφορά οταν η κάρτα γραφικών είναι ξεχωριστή ή ενσωματωμένη στη μητρική;
Κάθε απάντηση είναι ευπρόσδεκτη,γιατί κοντεύω να τρελαθώ.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:28, 18-08-13:

"δυνατές" μάρκες δεν είναι μόνο όσες αναφέρεις. Τελευταία γίνετε ντόρος με τα dell, τα toshiba ακούγονται από πιο παλία αλλά και μάρκες όπως sony και samsung είναι πολύ αξιόπιστες.

Για τα υπόλοιπα πρέπει να μας καθορίσεις την οικιακή χρήση με περισσότερα δεδομένα. Αν το μόνο πουθες είναι το facebook δεν σε απασχολεί ο επεξεργαστής.
Για την κάρτα γραφικών εξαρτατέ πόσο απαιτικές είναι οι εργασίες που σκοπέυεις να κάνεις όσο αφορά την απεικόνιση. Παινχίδια; Ταινίες; Μοντάζ;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,259 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 20:55, 18-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
Γεια σας παιδάκια,καταφθάνω με μια ερώτηση.
Αυτόν τον καιρό πραγματοποιώ μια έρευνα αγοράς όσον αφορά τα λαπτόπια.
Ε λοιπόν,έχω μελετήσει τις ιστοσελίδες της κάθε εταιρίας,ήξερα και ορισμένες πληροφορίες από πριν,άκουσα και απόψεις πωλητών.
Απο όσα έχω ακούσει,έχω καταλήξει οτι οι πιο ''δυνατές'' μάρκες είναι η Toshiba και η Dell.Ισχύει κάτι τέτοιο;
Για τους φορητούς της samsung έχετε τίποτα ακουστά;
Γενικά,όποιος ψάχνει λαπτοπ για απλή,σπιτική χρήση,είναι αναγκαίο να έχει τον τελευταίας κυκλοφορίας επεξεργαστή;
Όσον αφορά τις κάρτες γραφικών,η NVIDIA ξεχωρίζει απο τις υπόλοιπες ή δεν αξίζει να έχω κάτι ψαγμένο για ενα απλό λαπτοπ ;
Α,και κάτι τελευταίο: ποια η διαφορά οταν η κάρτα γραφικών είναι ξεχωριστή ή ενσωματωμένη στη μητρική;

καλύτερες μάρκες ( IMHO πάντα ) toshiba, lenovo, dell

Όχι, καλό επεξεργαστή θες μόνο αν τρέχεις παιχνίδια ή βαριές εφαρμογές. Αν πχ η χρήση του είναι internet browsing άντε και καμιά ταινία, τελευταίας τεχνολογίας ούτε καν ( με την έννοια των high end γιατί και ένας budget i3 τελευταίας τεχνολογίας είναι ).

Καλή κάρτα γραφικών μόνο για παιχνίδια, ααααααντε και hd ταινίες.
nvidia vs ati είναι γενικά μια μεγάλη διαμάχη, η δική μου γνώμη είναι πως οι nvidiα υπερέχουν μόνο σε mid level κάρτες και πάνω, όπως και στην υποστήριξη ( drivers ), ή ίσως και στην κατανάλωση.
οι ΑΤΙ καλύτερες σίγουρα στο value4money και στις budget κάρτες.
on board είναι κατά κανόνα χειρότερες ( είναι λίγο προφανές γιατί ) αν δεις πουθενά να λέει intel 4000 πχ on board είναι ).

αλλά γενικά αν δεν θες παιχνίδια ή κάτι τέλος πάντων πολύ βαρύ από άποψη γραφικών ότι και να βάλεις το ίδιο θα ναι.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 21:47, 18-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από BRUCE
Επί ευκαιρίας το adobe reader είναι πολύ βαρύ πρόγραμμα.
Σβήστο και βάλε το πολύ καλύτερο foxit

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
Αν και σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τους υπόλοιπους, θα ήθελα να σημειώσω μόνο ότι πια η κάρτα γραφικών είναι λίγο πιο σημαντική από HD videos και παιχνίδια. Πολλοί browser μάλιστα την χρησιμοποιούν και για rendering (εμφάνιση) των σελίδων. Έχω πετύχει πολλά laptops με "πλήρη" GPU ακόμη και στα 400 ή 500€
Γνώμη μου να δώσεις παραπάνω σημασία σε αυτό το χαρακτηριστικό

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:43, 20-08-13:

Για διάβασμα PDF files: evince, που είναι opensource project, δεν μπλέκονται εταιρίες από πίσω και end-license agreements, και είναι αρκετά lightweight.

Το link είναι για windows, αλλά το ίδιο πρόγραμμα χρησιμοποιείται και στις περισσότερες διανομές linux, με Gnome γραφικό περιβάλλον -- οπότε δεν περιμένεις να βρεις τίποτα περίεργο μαζί με το πρόγραμμα, καθώς ο κώδικας είναι ανοιχτός.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,377 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:53, 20-08-13:

Ο καλύτερος τρόπος να κρύψεις κάτι είναι το έχεις κοινή θέα
Πάντως μέχρι στιγμής το privacy μόνο μεγάλες εταιρίες είχαν το θράσος να το παραβιάσουν
Και στην τελική να το βράσω αν ο οποιοσδήποτε reader είναι βράχος ασφάλειας, όταν το "πολύτιμο" έγγραφο θα αναγκαστώ να το στείλω σε gmail
Και τέλος πρέπει να παραδεχτείς ότι το foxit και πιο όμορφο είναι και αρκετά ελαφρύ για τα σημερινά workstation

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μπλε.
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε στις 15:54, 20-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Και τέλος πρέπει να παραδεχτείς ότι το foxit και πιο όμορφο είναι και αρκετά ελαφρύ για τα σημερινά workstation
για εσενα
και γω evince εχω

Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 975 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 01:32, 01-09-13:

Γεια σας παιδια! Σημερα παρατηρησα οτι στο facebook ξαφνικα εξαναφνιστηκε το παραθυρο με το τσατ που εχει στα δεξια. Αλλαξα γλωσσα στο fb σε αγγλικα, και ηρθε παλι το παραθυρο με το τσατ και ολα οκ! Αλλα μετα που το εβαλα ξανα ελληνικα , εξαφανιστηκε παλι! Γιατι μου το κανει μονο στα ελληνικα;;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:35, 05-09-13:

Εδω και περιπου δυο μερες δεν μπαινουν τονοι για καποιο λογο. Παταω το σχετικο πληκτρο αλλα στο κειμενο δεν εμφανιζετε καθολου. Πως το φτιαχνω αυτο;

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 17:40, 05-09-13:

σε ολες τις φορμες κειμενου σου το κανει ή σε καποιες;

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 17:43, 05-09-13:

Το εχω παταριρισει εδω και στο fb, δεν εχω δοκιμασει αλλου.

Παράθεση

Xaris SSSS

Διακεκριμένο μέλος

O Xaris SSSS έγραψε στις 19:53, 05-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από ParalyticPoison
Το εχω παταριρισει εδω και στο fb, δεν εχω δοκιμασει αλλου.
Πρέπει να ελέγξεις αν είναι πρόβλημα που προκλήθηκε από κάποια ρύθμιση ή αν χάλασε το πλήκτρο. Δοκίμασε να πατήσεις το πλήκτρο του τόνου και μετά πάτα το space και δες αν γίνει τπτ.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 01:21, 06-09-13:

Το πληκτρο λειτουργει οταν το εχω στο αγγλικο, στα ελληνικα ειναι εντελος νεκρο.

Παράθεση

Πληροφορικάριος

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Πληροφορικάριος
Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 532 μηνύματα.

O Πληροφορικάριος έγραψε στις 08:32, 06-09-13:

Δοκίμασε το keylogger killer

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 09:55, 06-09-13:

Μου λεει "posible keylogger(s) detected" αλλα απο κατω η λυστα ειναι αδεια. Παταω scan αλλα δεν αλλαζει τιποτα.

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 14:46, 18-09-13:

Πόση ώρα διαρκεί σε εσάς η μπαταρία ενός λάπτοπ με χρήση ίντερνετ;

Παράθεση

dimpaokara (Δημήτρης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimpaokara
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 276 μηνύματα.

O dimpaokara έγραψε στις 15:21, 18-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dogie
Πόση ώρα διαρκεί σε εσάς η μπαταρία ενός λάπτοπ με χρήση ίντερνετ;
1,5 με 2 ώρες ,κρατάει πολύ λίγο και μου σπάει τα νεύρα

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 00:26, 19-09-13:

Συνήθως δηλαδή η μπαταρία σε ένα καινούριο λάπτοπ πόσο κρατάει;

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

H Dogie έγραψε στις 23:33, 22-09-13:

;;;;

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 23:49, 22-09-13:

κραταει 3-4 γεματες ωρες. Το εχω 4 μηνες και κρατα 2 ωρες. Αναλογα το laptop που εχεις.

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

H Dogie έγραψε στις 23:53, 22-09-13:

Το δικό μου είναι καινούριο τώρα και κρατάει 4,5 με non stop internet. Άρα είμαι εντάξει τώρα μου φαίνεται.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 00:02, 23-09-13:

πολυ καλα αλλα πρεπει να το συγκρινεις με τα δεδομενα με τα οποια τα πηρες. Για παραδειγμα υπαρχουν laptop τα οποια προοριζονται για επαγγελματικη χρηση (συνηθως οχι βαρια προγραμματα) και ετσι εχουν δωσει βαρος στη αυτονομια και το design παρα στις επιδοσεις.

Παράθεση

υδωρ (Δεσποινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη υδωρ
H Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H υδωρ έγραψε στις 15:09, 11-10-13:

αν εβαλες κωδικο στα windows και τον ξεχασες τι κανεις;

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18,544 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 20:58, 11-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από υδωρ
αν εβαλες κωδικο στα windows και τον ξεχασες τι κανεις;
Για windows 7 ακολούθησε τα παρακάτω βήματα.
Ή εδώ!

Παράθεση

Balthazor

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Balthazor
Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 985 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε στις 10:59, 22-10-13:

Όποιος ξέρει κάτι ας βοηθήσει γιατί δεν ξέρω τι να κάνω!
Πριν από 2 μέρες, σχεδόν φούλαρε ο σκληρός μου στο hp netbook (είχαν μείνει 9 gb αλλά είχε κόκκινη ένδειξη κτλ). Αμέσως πρόσεξα ότι όταν έμπαινα στο internet έμπαινα κανονικά σε 4-5 σελίδες, και μετά αργούσε υπερβολικά πολύ να ανοίξει άλλη. Έπρεπε να κλείσω τη σελίδα και να την ξανα ανοίξω για να έχω τα ίδια. Στην υπόλοιπη λειτουργία του υπολογιστή δεν είδα κάποια μεγάλη διαφορά.
Αμέσως διέγραψα μεγάλο αριθμό αρχείων και απελευθέρωσα πολύ χώρο, έκανα εκκαθάριση δίσκου και ανασυγκρότηση δίσκων, αλλά μάταια δεν διορθώνεται.
Σημειωτέον, στάνταρ δεν φταίει η σύνδεση ιντερνετ γιατί σε άλλο υπολογιστή δουλεύει κανονικά!
Ποία η λύσις λοιπόν???

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,259 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 11:06, 22-10-13:

ψάξε στις ρυθμίσεις να σβήσεις καθόλου απ' την cache αν έχει μαζέψει πολύ

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,901 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 11:20, 22-10-13:

καθαρισε το firefox chrome τι εχεις,,ολα..

αυτο καθαριζει καλυτερα
http://www.iobit.com/advancedsystemcareper.php

Παράθεση

Balthazor

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Balthazor
Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 985 μηνύματα.

O Balthazor έγραψε στις 16:46, 22-10-13:

Σας ευχαριστώ παιδιά, αλλά δυστυχώς δεν δουλεύουν. Επειδή παρατήρησα ότι και ο υπολογιστής είναι πιο αργός, μάλλον πρέπει κάτι να έπαθε,αν και διέγραψα αρκετό χώρο.
Σκέφτομαι να κάνω φορματ, αλλά επειδή έχω hp mini, η hp έχει το recovery manager που επιτελεί ένα παρόμοιο ρόλο, δηλ. διαγράφει τα πάντα και φέρνει τον Η/Υ στην αρχική εργοστασιακή μορφή. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να εγκαταστήσω εκ νέου τα windows (7 έχω)?
Και αν ναι, πώς? Είναι νετμπουκ άρα δεν έχει υποδοχή cd αλλά δεν μου είχαν δώσει ούτε cd ή κάτι τέτοιο...

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,759 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:22, 26-10-13:

Έχω μία ερώτηση :

Πριν μία εβδομάδα αγόρασα έναν φορητό Toshiba.

To πρόβλημά μου είναι ότι δεν βγαίνει με τίποτα η μπαταρία.

Θέλω να την βγάζω γιατί έχω UPS και όταν το χρησιμοποιώ καθημερινά δεν μου χρειάζεται και δεν θέλω να χαλάει (η μπαταρία).
Δεν βγαίνει όμως με τίποτα, απασφαλίζω τα δύο κουμπιά αλλά εκείνη δεν μετακινείται με τίποτα και φοβάμαι μήπως κάνω κάποια ζημιά.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !

Παράθεση

υδωρ (Δεσποινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη υδωρ
H Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H υδωρ έγραψε στις 16:25, 26-10-13:

μοντελο; ψαξτο στο νετ με βαση το μοντελο σου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

chester20080

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chester20080
Ο chester20080 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O chester20080 έγραψε στις 16:39, 26-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Έχω μία ερώτηση :

Πριν μία εβδομάδα αγόρασα έναν φορητό Toshiba.

To πρόβλημά μου είναι ότι δεν βγαίνει με τίποτα η μπαταρία.

Θέλω να την βγάζω γιατί έχω UPS και όταν το χρησιμοποιώ καθημερινά δεν μου χρειάζεται και δεν θέλω να χαλάει (η μπαταρία).
Δεν βγαίνει όμως με τίποτα, απασφαλίζω τα δύο κουμπιά αλλά εκείνη δεν μετακινείται με τίποτα και φοβάμαι μήπως κάνω κάποια ζημιά.

Έχετε καμία ιδέα τι μπορώ να κάνω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
Για δοκίμασε να την τραβήξεις προς τα επάνω,ας πούμε πιέζοντας με τα νύχια προς τα πάνω στη σχισμή που έχει εκεί που ανοίγει κατά μήκος...

Παράθεση

majestic

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη majestic
Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O majestic έγραψε στις 20:44, 25-11-13:

Ξερει κανεις πως μπορω να βαλω μια εικονα σε ενα φακελο..δηλαδη αντι να δειχνει την κλασσικη εικονα του φακελου να δειχνει την εικονα που εγω εχω επιλεξει...επισης πως γινεται να εχω εναν φακελο κρυφο στην επιφανεια εργασιας και να εμφανιζεται οταν περναω το ποντικι απο πανω του;;;

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 493 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 20:55, 25-11-13:

για το 1ο, θα ονομάσεις την συγκεκριμένη εικόνα που θέλεις ως "folder". Πρέπει να είναι στον φάκελο που θέλεις και όχι σε υποφάκελο

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,036 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 00:36, 19-01-14:

hi pals (χεχεχε the ignorant fool is back)
εχω μια απορια,ο σκληρος δισκος του λαπτοπ (1 TB) ειναι χωρισμενος σε τρεις μοναδες (C: , 2nd HDD( D: ) , E: )
τα windows ειναι περασμενα στην πρωτη (175 GB) και συνεχως γεματη, επειδη οι πληροφοριες για ενσωματωση δυο μερων σε ενα δειχνουν να απαιτουν γνωσεις καμποσα ετη φωτος μακρια απο εμενα και ρισκο
πως ακριβως μπορω να χειριστω τα υπολοιπα μερη του σκληρου και πως μπορουν να χρησιμοποιηθουν με το να ειναι χωρισμενα; χχχμμμ;

~παλι η ασχετη τον εγκαινιαζει τον χρονο. wth?

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 23:57, 09-02-14:

Δυο απορίες έχω, οπότε και δυο προβλήματα.
Αρχικά μετά από κάμποση ώρα η οθόνη του λάπτοπ κολλάει και το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να το κλείσω και να το ξανά ανοίξω έτσι ώστε να δουλεύει, αλλά πάλι κολλάει. Σπάνια να κρατήσει 2-3 ώρες και να μην κολλήσει.
Και το άλλο έχει ένα θέμα με το shockwave flash. Ενώ μου λέει πως χρειάζεται να εγκαταστήσω αυτό και το κάνω, δεν μπορω να δω βίντεο στο youtube και λεει "could not load shockwave flash". Τι στο καλό;!
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 07:20, 10-02-14:

τι broswer εχεις?

δες στα προσθετααν ειναι ο flash
ή κανε επανεγκατασταση broswer

το πρωτο μυριζει hardware

μηπως ζεσταινεται..η καρτα γραφικων..δες θερμκρκασιες.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 18:30, 10-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
τι broswer εχεις?

δες στα προσθετααν ειναι ο flash
ή κανε επανεγκατασταση broswer

το πρωτο μυριζει hardware

μηπως ζεσταινεται..η καρτα γραφικων..δες θερμκρκασιες.
Chrome. Πιο εύκολο μου ειναι να κάνω επανεγκατάσταση.
Δηλαδή;! Μπορεί να είναι και αυτό.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 535 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 19:18, 10-02-14:

ή έπιασε σκόνη το laptop σου ή απλά ζεσταίνεται.Έχεις βάση απο κάτω?

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να στο κοιτάξει τεχνικός για σιγουριά. Λογικά με καθάρισμα και βάση θα είσαι ΟΚ.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:27, 10-02-14:

πατα chrome://plugins/ κλικ πανω δεξια..και δες το φλας προσθετο πανω,,το πρωτο ειναι το ενσωματωμενο,,του χρωμ το δευτερο το ξεχωρο flash

απενεργοποιησε ενα ,,μηπως κοντραρουν..το πρωτο πχ..

κανε και μια επανεγκατασταση..του χρωμ

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 19:37, 10-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Klaus
ή έπιασε σκόνη το laptop σου ή απλά ζεσταίνεται.Έχεις βάση απο κάτω?

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να στο κοιτάξει τεχνικός για σιγουριά. Λογικά με καθάρισμα και βάση θα είσαι ΟΚ.
H αλήθεια είναι πως ένα ξεσκονισματάκι το θέλει, μερικές φορές έχω ένα μικρό ανεμηστηράκι.

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
πατα chrome://plugins/ κλικ πανω δεξια..και δες το φλας προσθετο πανω,,το πρωτο ειναι το ενσωματωμενο,,του χρωμ το δευτερο το ξεχωρο flash

απενεργοποιησε ενα ,,μηπως κοντραρουν..το πρωτο πχ..

κανε και μια επανεγκατασταση..του χρωμ
Τώρα μια χαρά δουλεύει, ήταν του 2002. Γιαυτό προφανώς δεν θα δούλευε, ευχαριστώ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mάιρα : 10-02-14 στις 20:49.
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 20:42, 10-02-14:

Πρώτα παίρνεις ένα σεσουάρ για μαλλιά και το φυσάς από κάτω ενώ είναι κλειστό, μήπως φύγουν σκόνες από τα ανεμιστηράκια. Τώρα, κατέβασε το Speccy, τρέξ'το και δες τι θερμοκρασίες βγάζει στον επεξεργαστή, στην μητρική και στην κάρτα γραφικών. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι θέμα της κάρτας γραφικών και σου παγώνει, το είχα πάθει κι εγώ. Αν ήταν θέμα επεξεργαστή, θα έσβηνε από μόνο του.
Και φυσικά, αν πάρεις μια βάση με ανεμιστηράκια να το δροσίζει, θα βοηθήσει.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους