Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,817 εγγεγραμμένα μέλη και 3,055,305 μηνύματα σε 93,264 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 946 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

Darkness

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Darkness
H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 23:12, 10-02-14:

Εγώ που είχα θέματα με σκληρούς κάρτες γραφικών και τα πάντα καλά είμαι σε θερμοκρασία; (5 ώρες ανοικτός σε απλή χρήση)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Καταγραφή.PNG
Εμφανίσεις:  82
Μέγεθος:  133,7 KB  
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 01:09, 11-02-14:

Εφόσον οι θερμοκρασίες είναι κίτρινες κι όχι πορτοκαλί ή κόκκινες, είναι ικανοποιητικές.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 1,367 μηνύματα.

H Darkness Για έγραψε στις 20:56, 11-02-14:

Ανακουφιστικό. Έστω. Ευχαριστώ.

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 23:13, 14-02-14:

προβλημα σε φορητο υπολογιστη. Συνδεσα καινουργιο φορτιστη στο φορητο και η θηρα τροφοδοτησης του laptop μυρισε καμενο και δε φορτιζει τωρα ενω το pc λειτουργει με τη μπαταρια κανονικα; τι κανω; κ που τον παω;

Παράθεση

Ροβερτα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ροβερτα
H Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Ροβερτα έγραψε στις 03:03, 01-03-14:

Καλησπέρα , συμφορουμίτες !!

Αντιμετωπίζω ένα μουσικό προβληματάκι : Έχω αγοράσει μια card reader για να μπορέσω να περάσω τραγούδια της επιλογής μου στο κινητό μου, αλλά παρόλο που καταφέρνω να μετατρέψω τα τραγούδια σε μορφή mp3 ,δεν μπορω να τα περάσω στην card reader και κατ'επέκτασιν στην κάρτα μνήμης που έχω εισάγει μέσα στην card reader !
Μήπως γνωρίζετε με ποιον τρόπο θα μπορούσα να τα περάσω στο κινητό μου ,απ'την card reader ?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,376 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 14:12, 01-03-14:

Καλησπέρα και σε εσένα!

Πιο είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις;
Σου βγάζει κάποιο μήνυνμα;
Από την στιγμή που συνδέσεις το card reader και την μνήμη στον υπολογιστή όλα λειτουργούν σαν usb stick. Απλά κάνεις copy-paste. Πιθάνων να σου ζητήσει την πρώτη φορά να κάνεις φορμάτ την κάρτα αλλά αυτό είναι εύκολο. Καλύτερα να επιλέξεις FAT32

Παράθεση

Ροβερτα

Δραστήριο Μέλος

H Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Ροβερτα έγραψε στις 03:44, 02-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από iJohnnyCash
Καλησπέρα και σε εσένα!

Πιο είναι το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις;
Σου βγάζει κάποιο μήνυνμα;
Από την στιγμή που συνδέσεις το card reader και την μνήμη στον υπολογιστή όλα λειτουργούν σαν usb stick. Απλά κάνεις copy-paste. Πιθάνων να σου ζητήσει την πρώτη φορά να κάνεις φορμάτ την κάρτα αλλά αυτό είναι εύκολο. Καλύτερα να επιλέξεις FAT32
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση !
Δεν μου εμφανίζει κάποιο μήνυμα στην οθόνη. Αλλά κάποια τραγούδια τα μετέτρεψα σε μορφή mp3 και μεταφέρθηκαν στις λήψεις μου (στον φάκελο με τα έγγραφά μου).

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Klaus
Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 17:48, 02-03-14:

όταν λες ότι δεν μπορείς τι σε εμποδίζει? Βασικά που κολάς?

@Πάνο ορισμένες κάρτες θέλουν το σύστημα κατάτμισης που ορίζει το brand του κινητού για να συνεργαστούν που δεν είναι απαραίτητα αυτό που είπες...

Παράθεση

Ροβερτα

Δραστήριο Μέλος

H Ροβερτα έγραψε στις 16:55, 03-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Klaus
όταν λες ότι δεν μπορείς τι σε εμποδίζει? Βασικά που κολάς?

@Πάνο ορισμένες κάρτες θέλουν το σύστημα κατάτμισης που ορίζει το brand του κινητού για να συνεργαστούν που δεν είναι απαραίτητα αυτό που είπες...
Μετά την μετατροπή τoυ τραγουδιού σε μορφή mp3 ( στο http://www.youtube-mp3.org/gr ) , και αφού το τραγούδι μεταφερθεί στις λήψεις μου, δεν ξέρω με ποιον τρόπο να το περάσω στο κινητό, μέσω της card reader . :/

Παράθεση

Darkness

Περιβόητο Μέλος

H Darkness Για έγραψε στις 16:59, 03-03-14:

Θέλω να κάνω εγκατάσταση του SPSS Statistics 17.
Έχει κάτι λεπτομέρειες όσον αφορά στην εγκατάσταση αλλά τώρα δεν τις πετυχαίνω.
Το έχω ξανά εγκαταστήσει και περίπου 1 χρόνο πριν μα δεν θυμάμαι τα πάντα.
Αν υπάρχει άνθρωπος που πιστεύει πως μπορεί να βοηθήσει ας απαντήσει.

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O Klaus έγραψε στις 17:10, 03-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ροβερτα
Μετά την μετατροπή τoυ τραγουδιού σε μορφή mp3 ( στο http://www.youtube-mp3.org/gr ) , και αφού το τραγούδι μεταφερθεί στις λήψεις μου, δεν ξέρω με ποιον τρόπο να το περάσω στο κινητό, μέσω της card reader . :/
Βάζεις την κάρτα του κινητού στο card reader για αρχή.. Την αναγνωρίζει ο υπολογιστής ο οποίος θα πει βρέθηκε μία νέα συσκευή κτλ... Πας μετά και από τις λήψεις με αντιγραφή επικόλληση μεταφέρεις τα αρχεία μέσα στην κάρτα. Αφού τελειώσει η διαδικασία κάνεις ασφαλή κατάργηση όπως και στα φλασάκια και την βάζεις στο κινητό σου, το οποίο πριν την βγάλεις το έκλεισες. Στην εκίνηση θα δει και τα τραγούδια.

//off topic Καλό είναι πάντως να διαβάσεις κάποιο βιβλίο για βασικό χειρισμό του Η/Υ γιατί στην ηλικία σου και δεδομένου ότι θα έχει και κάποιες απαιτήσεις η σχολή σου πρέπει τέτοια πράγματα που αφορούν χειρισμό αρχείων να τα παίζεις στα δάχτυλα...

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη g1wrg0s
Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 23:17, 08-03-14:

Εχω ενα θεμα μετον ff.

Σε αρκετα sites εχει θεμα με τα ενσωματωμενα videos και δεν εμφανιει τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα τ μπορ να παιζει ;

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 16:24, 20-03-14:

μετά απο 5 μήνες αποφάσισα να ζητήσω βοήθεια...........έχω πρόβλημα με την καμερα του λαπτοπ.Η αδερφή μου καταλάθος έκανε απεγκατάσταση του προγράμματος της καμερας του λάπτοπ και έκτοτε ψάχνω ψάχνω να βρω το ίδιο πρόγραμμα για κάμερα που είχα πρώτα και δεν βρίσκω.Χώρια που όσα άκυρα προγράμματα βρήκα και τα εγκατέστησα δεν συνδέονται με το εργαλείο και δεν δουλεύουν.Το προτείνετε να κάνω (εκτος από το να πάρω καινούριο λάπτοπ) ;

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 9,594 μηνύματα.

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 16:32, 20-03-14:

Σιγα μην παρεις καινουργιο λαπτοπ. Απο τον πινακα ελεγχου θα μπορουσες αναλογα με το λειτουργικο που εχχεις να δεις ποια ειναι η καμερα σου.

Επειτα μπαινεις στο site της εταιριας που εχει την καμερα και κατεβαζεις τον καταλληλο οδηγο για το μοντελο και το OS που εχεις.

Thats it!

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 16:41, 20-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Σιγα μην παρεις καινουργιο λαπτοπ. Απο τον πινακα ελεγχου θα μπορουσες αναλογα με το λειτουργικο που εχχεις να δεις ποια ειναι η καμερα σου.

Επειτα μπαινεις στο site της εταιριας που εχει την καμερα και κατεβαζεις τον καταλληλο οδηγο για το μοντελο και το OS που εχεις.

Thats it!
μια ερωτηση:που ακριβώς να μπω στον πινακα ελεγχου;

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη JKaradakov
Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,667 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 17:33, 20-03-14:

Πες μας λίγο μάρκα και μοντέλο του λαπτοπ σου.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 17:40, 20-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Πες μας λίγο μάρκα και μοντέλο του λαπτοπ σου.
hp pavillion g6

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,667 μηνύματα.

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 18:02, 20-03-14:

Πρέπει να γίνεις πιο συγκεκριμένη.
Δες εδώ πως:
http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/d...01778733&lc=el

Παράθεση

JKaradakov (Ιορδάνης)

Τιμώμενο Μέλος

O JKaradakov Valar Morgulis έγραψε στις 11:59, 26-03-14:

Ρε παιδιά ρίξτε μια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει.
Έχω λαπτοπ. Εδώ και δύο μέρες πατάω το κουμπί εκκίνησης και κάνει 2 λεπτά (περίπου) για να εμφανίσει το λόγκο της εταιρίας και να αρχίσει να μπουτάρει. Μόλις το εμφανίσει κανονικά όπως παλιά μπουτάρει. Αλλά γιατί αυτή η καθυστέρηση ξαφνικά;

Παράθεση

Heptamer (von Sentonof!)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Heptamer
Ο von Sentonof! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 525 μηνύματα.

O Heptamer von Sentonof έγραψε στις 13:11, 26-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
μετά απο 5 μήνες αποφάσισα να ζητήσω βοήθεια...........έχω πρόβλημα με την καμερα του λαπτοπ.Η αδερφή μου καταλάθος έκανε απεγκατάσταση του προγράμματος της καμερας του λάπτοπ και έκτοτε ψάχνω ψάχνω να βρω το ίδιο πρόγραμμα για κάμερα που είχα πρώτα και δεν βρίσκω.Χώρια που όσα άκυρα προγράμματα βρήκα και τα εγκατέστησα δεν συνδέονται με το εργαλείο και δεν δουλεύουν.Το προτείνετε να κάνω (εκτος από το να πάρω καινούριο λάπτοπ) ;
Δε χρειαζεται απαραιτητα να εγκαταστησεις για την καμερα το προγραμμα που ειχε το λαπτοπ.

Εγκαθιστωντας το arcsoft webcam companion 4 αποκτας προσβαση στις λειτουργιες της καμερας σου, ανεξαρτητως λαπτοπ

Πιθανοι λογοι:

- γινεται boot defrag απο καποιο προγραμμα degrag.

- γινεται σκαναρισμα απο καποιο αντιιικο.

- καποια updates εχουν φρεναρει το συστημα ή το αντιθετο: καποια updates πρεπει να εγκατασταθουν.
Αρχική Δημοσίευση από JKaradakov
Ρε παιδιά ρίξτε μια ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει.
Έχω λαπτοπ. Εδώ και δύο μέρες πατάω το κουμπί εκκίνησης και κάνει 2 λεπτά (περίπου) για να εμφανίσει το λόγκο της εταιρίας και να αρχίσει να μπουτάρει. Μόλις το εμφανίσει κανονικά όπως παλιά μπουτάρει. Αλλά γιατί αυτή η καθυστέρηση ξαφνικά;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 26-03-14 στις 23:25. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

maria1990

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη maria1990
H maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H maria1990 έγραψε στις 14:15, 10-04-14:

σκεφτομαι να εγκαταστησω καποιο δωρεαν antivirus. ξερει να μου πει καποιος ποιο ειναι καλυτερο?

Παράθεση

millie_M (thomasina)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη millie_M
H thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H millie_M έγραψε στις 19:38, 13-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από maria1990
σκεφτομαι να εγκαταστησω καποιο δωρεαν antivirus. ξερει να μου πει καποιος ποιο ειναι καλυτερο?
Αν θες να ζήσει ο υπολογιστής σου πρέπει σίγουρα να δώσεις και κάτι παραπάνω!!! Κυκλοφορούν πολλά δωρεάν antivirus αλλά δε σου εγγυάται κανείς αν το ίδιο το antivirus δεν έχει κάποιον ιο..

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 20:18, 13-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από millie_M
Αν θες να ζήσει ο υπολογιστής σου πρέπει σίγουρα να δώσεις και κάτι παραπάνω!!! Κυκλοφορούν πολλά δωρεάν antivirus αλλά δε σου εγγυάται κανείς αν το ίδιο το antivirus δεν έχει κάποιον ιο..
αν το κατεβάσεις από το επίσημο σαητ μια χαρά θα είναι το antivirus

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,881 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 10:44, 16-04-14:

Παιδια εχω ενα προβλημα! Οταν ανοιγω τον υπολογιστη,ενω φορτωνει κανονικα μεχρι και το logo με τα windows που φορτωνου μετα λεει ''no signal'' ,επανεκκινειται απο μονο του και μου βγαζει 5 επιλογες - ασφαλης λειτουργια-ασφαλης λειτουργια με δικυο/γραμμη εντολων-τελευταιες ρυθμισεις που λειτουργουσαν-κανονικη εκκινηση των windows. Εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες και καθεμια οδηγει στην επανεκκινηση του υπολογιστη , στο μηνυμα no signal και στην εμφανιση των παραπανω επιλογων παλι! Τι μπορει να φταιει; Ευχαριστώ πολυ!

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 11:35, 16-04-14:

Μια περιπτωση θα ελεγα οτι ειναι θερμοκρασιες. Παει να φορτωσει και κλεινει επειδη ανεβαζει θερμοκρασια. Δουλευουν τα ανεμιστηρια;

αν βαλεις το cd των windows και κανεις εκκινηση με αυτο τοτε δε σου δινει την επιλογη για επιδιορθωση της εκκινησης;

Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,549 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 12:20, 16-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από maria1990
Βάλες AVG ή Avira,δεν έχουν μεγάλες διαφορές. Καλό θα ήταν να εγκαταστήσεις και το free version του Malware bytes.

Λεφτά για antivirus λυπάμαι που στο λέω αλλά είναι χαμένα λεφτά, πέραν ότι έχουν συνδρομή, δεν το αγοράζεις δηλαδή μια φορά, το μόνο που χρειάζεται ένας ιός για να μπει στο σύστημά σου είναι ένα καλό crypter. Απλά κατέβασε ένα free version av για να σταματάς τους πολλούς ιούς και μην κρατάς πράγματα αξίας στο pc (προσωπικά στοιχεία, λογαριασμούς καρτών, paypal κτλ)

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,881 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 13:02, 16-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από g1wrg0s
Μια περιπτωση θα ελεγα οτι ειναι θερμοκρασιες. Παει να φορτωσει και κλεινει επειδη ανεβαζει θερμοκρασια. Δουλευουν τα ανεμιστηρια;

αν βαλεις το cd των windows και κανεις εκκινηση με αυτο τοτε δε σου δινει την επιλογη για επιδιορθωση της εκκινησης;
Γιωργο οταν ανοιγω τον υπολογιστη, ακουω βουητο απο το κουτι-αρα λογικα θα δουλευουν. Δεν εχω cd των windows μου-τον υπολογιστη μου τον φεραν με αυτα μεσα. Αν πατουσα. F8 κατα την εκκινηση και απενεργοποιουσα την επανεκκινηση σε περιπτωση αποτυχιας συστηματος, λες να δουλεψει;

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 493 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 14:14, 16-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Αν πατουσα. F8 κατα την εκκινηση και απενεργοποιουσα την επανεκκινηση σε περιπτωση αποτυχιας συστηματος, λες να δουλεψει;
Αν το κάνεις αυτό, το μόνο που θα καταφέρεις είναι μια ωραιότατη BSOD.
Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, αν ξέρεις να "διαβάσεις" το μήνυμα που θα σου βγάλει, θα καταλάβεις ίσως πιο είναι το πρόβλημα

Παράθεση

millie_M (thomasina)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη millie_M
H thomasina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H millie_M έγραψε στις 14:29, 16-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Βάλες AVG ή Avira,δεν έχουν μεγάλες διαφορές. Καλό θα ήταν να εγκαταστήσεις και το free version του Malware bytes.

Λεφτά για antivirus λυπάμαι που στο λέω αλλά είναι χαμένα λεφτά, πέραν ότι έχουν συνδρομή, δεν το αγοράζεις δηλαδή μια φορά, το μόνο που χρειάζεται ένας ιός για να μπει στο σύστημά σου είναι ένα καλό crypter. Απλά κατέβασε ένα free version av για να σταματάς τους πολλούς ιούς και μην κρατάς πράγματα αξίας στο pc (προσωπικά στοιχεία, λογαριασμούς καρτών, paypal κτλ)
Πραγματικά δεν ξέρω αν είναι καλό για τον υπολογιστή να εγκαθιστάς free λογισμικά και προγράμματα . Το έχω επιχειρήσει με antivirus free και δεν μου βγήκε σε καλό . Η γνώμη μου είναι να έχεις κάποιο εγκεκριμένο antivirus ,ακόμη αγορασμένο από το internet για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο . Σε κάποια φάση είχα και εγώ την υποψία ότι είναι πεταμένα λεφτά , αλλά αν το καλοσκεφτείς δίνεις τα λεφτά αυτά για προστασία και όχι για μία απλή διεργασία και για κάτι που θες να έχει διάρκεια και σωστό αποτέλεσμα.

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 14:34, 16-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από νικος ρεθυμνο
Γιωργο οταν ανοιγω τον υπολογιστη, ακουω βουητο απο το κουτι-αρα λογικα θα δουλευουν. Δεν εχω cd των windows μου-τον υπολογιστη μου τον φεραν με αυτα μεσα. Αν πατουσα. F8 κατα την εκκινηση και απενεργοποιουσα την επανεκκινηση σε περιπτωση αποτυχιας συστηματος, λες να δουλεψει;
καλα μπορει να δουλευουν μερικα απο αυτα . Για αυτο που λς δεν εχω ιδεα.

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 14:46, 16-04-14:

Αρχική Δημοσίευση από Monte Cristo
Αν το κάνεις αυτό, το μόνο που θα καταφέρεις είναι μια ωραιότατη BSOD.
Αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό, αν ξέρεις να "διαβάσεις" το μήνυμα που θα σου βγάλει, θα καταλάβεις ίσως πιο είναι το πρόβλημα
Το δοκιμασα και μου βγαλε stop 0x000000 και παραλλαγες αυτου σε παρενθεσεις με 7 το8 και το 9. Μπορω να επιδιορθωσω το προβλημα μονος μου;

Παράθεση

hack3r

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,549 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 15:32, 16-04-14:

Η γνώμη μου είναι να έχεις κάποιο εγκεκριμένο antivirus ,ακόμη αγορασμένο από το internet για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο . Σε κάποια φάση είχα και εγώ την υποψία ότι είναι πεταμένα λεφτά , αλλά αν το καλοσκεφτείς δίνεις τα λεφτά αυτά για προστασία και όχι για μία απλή διεργασία και για κάτι που θες να έχει διάρκεια και σωστό αποτέλεσμα.
Εγκεκριμένο από ποιον και από τι? Κάθε site που θα δεις που κάνει συγκρίσεις στα av έχει και άλλα αποτελέσματα, ανάλογα ποια εταιρία το χορηγεί. Επειδή ασχολούμαι με τα θέματα αυτά μπορώ να σου πω αβίαστα πως το av είναι μια πολύ απλή γραμμή άμυνας ενάντια σε ιούς και κάθε hacker που θέλει να μπει στο pc σου μπορεί πολύ εύκολα να τα διαπεράσει, εξού και είναι χαμένα λεφτά. Τους μόνους ιούς που σταματάνε τα av είναι τους ιούς 2-3 βδομάδων, και αυτό το κάνουν εξίσου καλά τα free av με τα πληρωμένα.

Αν θες πραγματικά να ασφαλίσεις το pc πας σε άλλα συστήματα όπως κρυπτογράφηση του σκληρού σου, δημιουργία κρυμμένων λειτουργικών κ.α, αλλά όλα αυτά δεν είναι για έναν απλό χρήση, και ούτε χρειάζονται αν δεν χρησιμοποιείς το pc για παράνομες δουλείες στο internet. Οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην κρατάς προσωπικά δεδομένα στο pc, ώστε να μην στα κλέψουν, αν και για να πω πλέον την αλήθεια στο 2014 δε χρειάζεται καν να τα κλέψεις ο κόσμος τα ανεβάζει αβέρτα .

Παράθεση

Pink Butterfly (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Pink Butterfly
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H Pink Butterfly Dws mou na piw to dilitirio... έγραψε στις 14:41, 13-05-14:

Γεια σας! Εχω ενα λαπτοπ toshiba sattelite.. Στα ξαφνικα χτες το ειχα κλεισει για μια στιγμη κ μολις πηγα να το ανοιξω παλι μενει στην αρχικη οθονη "τoshiba leading innovation>>" κ δε προχωραει παρακατω.. Εβγαλα τη μπαταρια το ανοιξα παλι κ τιποτα.. Τι μπορω να κανω;;;

Παράθεση

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Vanessa.Ad.
H Vanessa.Ad. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Vanessa.Ad. έγραψε στις 15:44, 26-05-14:

'Eχω κάποιο πρόβλημα κα θα ήθελα βοήθεια. Δεν έχω εικόνα παρα μόνο ήχο απο όποιο player και αν δοκιμάζω να δω ταινία, βιντεάκια κ.τ.λ. windows media player,kmplayer,bsplayer,vlc,media player classic σε κανένα δεν έχει εικόνα. τι να κάνω;

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 493 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 15:53, 26-05-14:

Σου λείπει codec.
K-lite codec pack και καθαρισες

Παράθεση

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

H Vanessa.Ad. έγραψε στις 17:05, 27-05-14:

Το εγκατέστησα πάλι δεν έχει εικόνα.

Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 17:25, 27-05-14:

κανε επανεκινηση του πισι και δοκιμασε vlc ξανα

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 20:50, 27-05-14:

Η οθόνη του desktop έχει καεί κι έχω πάρα πολλές φωτογραφίες σε εκείνον τον υπολογιστή, η κεντρική μονάδα δουλεύει μια χαρά. Γίνεται με κάποιον τρόπο να αποκτήσω αυτά τα αρχεία πέραν του να αντικαταστήσω την οθόνη;

Παράθεση

g1wrg0s (01001)

Τιμώμενο Μέλος

O g1wrg0s Δεν υπάρχει δεν μπορώ, υπάρχει δεν θέλω! έγραψε στις 21:02, 27-05-14:

μπορεις να δοκιμασεις σε οθονη φιλου ή αν η τηλεοραση (αν εχεις) ειναι σχετικα καινουργια τοτε να αγορασεις ενα καλωδιο που θα συνδεει την ΚΜΕ με την τηλεοραση ωστε να λειτουργει σαν οθονη.

Αρα το ερωτημα ειναι εαν εισαι προθυμη να φωσεις < 5 ευρω και αν εχει η τηλ. αυτο

ή αυτο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 21:04, 27-05-14:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η τηλεόραση είναι σχετικά καινούρια κι έχω ένα καλώδιο που συνδέει το λάπτοπ με αυτή, τρέχω να δω αν έχει αυτό που μου είπες!

Παράθεση

Devian

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devian
Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 189 μηνύματα.

O Devian How deep is your love? έγραψε στις 23:35, 27-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Pink Butterfly
Γεια σας! Εχω ενα λαπτοπ toshiba sattelite.. Στα ξαφνικα χτες το ειχα κλεισει για μια στιγμη κ μολις πηγα να το ανοιξω παλι μενει στην αρχικη οθονη "τoshiba leading innovation>>" κ δε προχωραει παρακατω.. Εβγαλα τη μπαταρια το ανοιξα παλι κ τιποτα.. Τι μπορω να κανω;;;
Πάνε σε τεχνικό ,μάλλον έχει πρόβλημα ο σκληρός σου δίσκος(40-50 ευρώ )

Παράθεση

Vanessa.Ad.

Νεοφερμένος

H Vanessa.Ad. έγραψε στις 18:59, 31-05-14:

Όλα εντάξει. Ευχαριστώ πολύ!!!

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 22:23, 27-07-14:

Ρε παιδιά στο netbook, μου βγάζει αυτό εδώ, πως το βγάζω ώστε να μου βγάλει την επιφάνεια εργασίας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,344 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 22:33, 27-07-14:

θα κάνεις ακριβώς ότι λέει
βάλε το cd των windows
το πσ θα τρέξει το cd μέτα θα επιλέξεις την γλώσσα σου (ελληνικά)
και όταν θα βγάλει τι επιλογές θες θα πατήσεις επιδιόρθωση υπολογιστή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 22:35, 27-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
θα κάνεις ακριβώς ότι λέει
βάλε το cd των windows
το πσ θα τρέξει το cd μέτα θα επιλέξεις την γλώσσα σου (ελληνικά)
και όταν θα βγάλει τι επιλογές θες θα πατήσεις επιδιόρθωση υπολογιστή
Μακάρι να ήξερα που είναι το σιντί και το πρόγραμμα (δεν ξέρω πως αλλιώς να το πω) που συνδέεται με το λατπάτακι για να βάλω το σιντί των windows.

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

O thomas l. έγραψε στις 22:42, 27-07-14:

χρειάζεσαι ένα cd των windows μόνο
δεν πειράζει αν δεν είναι δικό σου

Παράθεση

Klaus

Πολύ δραστήριο μέλος

O Klaus έγραψε στις 23:13, 27-07-14:

Τι της λες θεέ μου? Αφού έχουν recovery τα laptop. Είναι ενσωματωμένο το dvd μέσα με κρυφή αλληλουχία κουμπιών για όνομα!
πες τι μάρκα είναι το laptop σου για να σου πω τι πρέπει να κάνεις!

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

H Mάιρα έγραψε στις 23:16, 27-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Klaus
Τι της λες θεέ μου? Αφού έχουν recovery τα laptop. Είναι ενσωματωμένο το dvd μέσα με κρυφή αλληλουχία κουμπιών για όνομα!
πες τι μάρκα είναι το laptop σου για να σου πω τι πρέπει να κάνεις!
Τι μαθαίνει κανείς! Δηλαδή δεν χρειάζομαι κάποιο cd?
Compaq mini

Παράθεση

Μπλε. (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Μπλε.
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 158 μηνύματα.

H Μπλε. έγραψε στις 17:23, 29-07-14:

θελω να κανω φορματ μα βαριεμαι να σωσω τα αρχεια μου. τον σκληρο τον εχω χωρισμενο σε 2 μερη. στο ενα ειναι τ λειτουργικο [α] κ στο αλλο τα αρχεια [β].
μπορω να κανω φορματ διατηρωντας τα αρχεια στο [β] ;
μηπως γινεται διΜΟΡΦΩΣΗ του [α] χωρις σιντι κ το β μεινει απειραχτο;

Παράθεση

Hephaestus

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hephaestus
Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,426 μηνύματα.

O Hephaestus έγραψε στις 17:39, 11-09-14:

Καλησπερα!!

Πριν δυο ημερες πηρα ενα λαπτοπ και τωρα προσπαθω να ανοιξω ενα αρχειο xls , αλλα δεν μου το ανοιγει.
Μου ανοιγει ολα τα αρχεια pdf,αλλα το xls οχι...

Γνωριζει κανεις γιατι;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Claire Rentfield, Nelliel

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους