Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,074 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,657 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αρχάριος στην Java

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη billthevampire
Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 13:02, 01-09-05:

Ξέρετε κανένα καλό βιβλίο(ή ebook) για την Java;

ΥΓ : Ελληνικό γιατί με τα Αγγλικά δεν τα πάω καλά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 13:07, 01-09-05:

Κάποτε που έπρεπε να διαβάσω java γαι τη σχολή είχα πάρει το

"Οδηγός της Java2" του Herbert Schildt, εκδόσεις Μ.Γκιούρδας.

Με είχε βοηθήσει πολύ και μου είχε φανεί αρκετά κατανοητό.

Αν θες έχω κάποιες σημειώσεις που μας είχαν μοιράσει τότε για το μάθημα... μπορώ να σου τις στείλω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε στις 13:11, 01-09-05:

Ευχαριστώ μπορείς να μου τις στείλεις ;

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 13:14, 01-09-05:

κάνε ένα κόπο και στείλε μου με PM το mail σου, και σου 'ρχονται...

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 15:36, 01-09-05:

Thinking in Java, Bruce Eckel, το καλύτερο από όλα...

http://www.mindview.net/Books/TIJ/

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

O billthevampire έγραψε στις 15:39, 01-09-05:

Το έχω αυτό αλλά τα αγγλικά μου είναι χειρότερα και από καιρό στην Ρωσσία.

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 15:58, 01-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από billthevampire
Το έχω αυτό αλλά τα αγγλικά μου είναι χειρότερα και από καιρό στην Ρωσσία.
Ωχ, ναι, το έγραψες και στο 1ο ποστ. My bad.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 16:04, 01-09-05:

Θέλεις κάτι εξειδικευμένο και χοντρό ή κάτι αρκετά καλό για να αρχίσεις (χωρίς να είναι και τελείως για ηλίθιους, απλά δεν σε κάνει και pro)?
Αν θες το δευτερο έχω κάτι υπόψιν...

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

O billthevampire έγραψε στις 17:03, 01-09-05:

Το δεύτερο

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 21:06, 01-09-05:

Τότε δοκίμασε το "Java 2 για τον παγκόσμιο ιστό με εικόνες" των εκδόσεων Κλειδάριθμος της/του Dori Smith.

Το με εικόνες μην σε τρομάζει, πιο πολύ για εφε το βάζουν, δεν είναι πια και τόσο for dummies! Το συγκεκριμένο βιβλίο δεν το έχω δει απο κοντά αλλά άλλα 2 αυτής της σειράς που έχω δει είναι φοβερά!

Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

O billthevampire έγραψε στις 23:14, 01-09-05:

Από αυτή τη σειρά είχα διαβάσει ένα για HTML, είναι πολύ καλά και κατανοητά στον απλό θνητό (like me). μάλλον αύριο θα πάω να το πάρω.

Παράθεση

Anakin

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anakin
Ο Anakin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O Anakin έγραψε στις 02:41, 07-10-05:

και του Λιακεα ειναι καλο
"εισαωγη στη τζαβα 2" νομιζω λεγεται. δυστυχως δεν το χω ευκαιρο τωρα. αν το ξετρυπωσω απο πουθενα θα σου πω ακριβη τιτλο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Προγραμματισμός Java - Από maria....
      Το θέμα έχει λάβει 68 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-06-17 στις 11:35.
    • Βιβλίο για Java ή C++ - Από thanos523
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-01-10 στις 10:42.
    • Απορίες στη Java - Από teo
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προγραμματισμός.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-12-09 στις 19:52.
    • ΑΕΠΠ Βοήθεια σε άσκηση Java - Από natasa mastellou
      Το θέμα έχει λάβει 7 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σπουδών Οικονομίας και Πληροφορικής.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-04-09 στις 17:14.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους