Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,038 μέλη και 2,416,889 μηνύματα σε 75,379 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 533 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Εγωισμός και σχέσεις

CarrionKing

Νεοφερμένος

Ο CarrionKing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O CarrionKing έγραψε: στις 11:23, 19-03-08:

Στην Αρχη μιας σχεσης πολλες φορες τυχαινει να ειναι και οι 2 πολλοι εγωιστες και να μην ανοιγονται ο ενας στον αλλον,και να δημιουργουν αμυνες γιατι φοβουνται...Σε τετοιες περιπτωσεις ποιος πιστευετε πως πρεπει να ριξει τον εγωισμο του πρωτος,ο αντρας ή η γυναικα???
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:24, 19-03-08:

Και οι δύο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CarrionKing

Νεοφερμένος

Ο CarrionKing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O CarrionKing έγραψε: στις 11:26, 19-03-08:

Αυτο ομως πολλες φορες δεν γινεται...Συνηθως καποιος πρεπει να κανει την αρχη...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 11:38, 19-03-08:

Συνηθως κανει την αρχη ο περισσοτερο συναισθηματικος και ευαισθητος...
Το θεμα ειναι να μην υπαρχει εγωισμος, διοτι ειναι η νουμερο 1 απειλη σε μια σχεση...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 11:39, 19-03-08:

Όταν λέω και οι δύο, δεν εννοώ και οι δύο ταυτόχρονα.
Αλλά αν κάνει ο ένας την αρχή, καλά θα κάνει να ακολουθήσει και ο άλλος. Το ποιος, αν και για μένα καλό είναι να μην είναι διακριτό ποιος ξεκινάει, έστω ότι είναι ο πιο ευαίσθητος όντως.

Takes two to tango.
Παράθεση

CarrionKing

Νεοφερμένος

O CarrionKing έγραψε: στις 11:42, 19-03-08:

Παντως θα συμφωνισω απολυτα για το ποσο επικινδυνος ειναι ο εγωισμος....Απλως ειναι αρκετα δυσκολο να καταπολεμηθει...
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:13, 19-03-08:

Επικίνδυνος μπορεί να είναι.....
...για τους άλλους.
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 12:14, 19-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Επικίνδυνος μπορεί να είναι.....
...για τους άλλους.
Εγωίσταρε!!!!!!!!
Παράθεση

CarrionKing

Νεοφερμένος

O CarrionKing έγραψε: στις 12:25, 19-03-08:

Ο εγωισμος κραταει πισω τον κοσμο μας!!!!
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:33, 19-03-08:

Ευχαριστώ....
Για μένα είναι προσόν.....
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 12:35, 19-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ευχαριστώ....
Για μένα είναι προσόν.....
Γιατί σου είπε κανείς ότι για μένα δεν είναι...... !!!!!
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε: στις 12:54, 19-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από CarrionKing
Ο εγωισμος κραταει πισω τον κοσμο μας!!!!
Εγώ πιστεύω οτι μπορεί να μας πάει και μπροστά!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 13:21, 19-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Απο ποια αποψη ο εγωισμος σε παει μπροστα σε μια οποιαδηποτε διαπροσωπικη σχεση?
Παράθεση

CarrionKing

Νεοφερμένος

O CarrionKing έγραψε: στις 13:25, 19-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Σε παει μπροστα οταν νοιαζεσαι μονο για τον εαυτουλη σου!!Ομως σκεψου τι χανεις ετσι....
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 13:36, 19-03-08:

For me η αξιοπρέπεια είναι προσόν... ο εγωισμός μπορεί να καταστρέψει εύκολα σχέσεις.... Το θέμα είναι να μπορείς να τα διαχωρίσεις
Παράθεση

CarrionKing

Νεοφερμένος

O CarrionKing έγραψε: στις 13:42, 19-03-08:

Ο διαχωρισμος ομως ειναι αρκετα δυσκολος,γιατι το οριο αυτων των 2 ειναι πολυ λεπτο....
Παράθεση

phyllis (αθηνα)

Δραστήριο Μέλος

H αθηνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος . Έχει γράψει 404 μηνύματα.

H phyllis έγραψε: στις 13:46, 19-03-08:

εγω ειμαι αρκετα ευαισθητη αλλα εκεινος νομιζω ειναι περισσοτερο απο μενα.τι εννοω?οταν τσακωνομαστε ειναι πολυ εγωιστης!! αλλα πολυ και λεει διαφορα και διαφορα!! εγω δεν τσακωνομαι εντονα! θα τον αφησω να ξεσπασει και τελος! αλλα οταν με βλεπει και στενοχωριεμαι τοτε σπαει και γενικα ειναι πολυ ευαισθητος οταν μετα τα σκεφτεται και ζηταει συγνωμη σχεδον παντα!!

αλλα γενικα ο εγωισμος δεν ειναι καλος!!
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 19-03-08 στις 23:18. Αιτία: Merge
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,419 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 13:54, 19-03-08:

Ο διαχωρισμος ομως ειναι αρκετα δυσκολος,γιατι το οριο αυτων των 2 ειναι πολυ λεπτο....
Το ξέρω....και ίσως το διαχωρίζουμε διαφορετικά...
Αλλά π.χ. σε ένα τσακωμό θεωρώ πιο έντιμο - ακόμα κι αν για εμένα ο άλλος φταίει- να κάνω κίνηση εγώ πρώτη και να μιλήσω για το τι με πείραξε και να το λύσουμε παρά να αρχίσω νάζια, μούτρα και να απαιτώ ο άλλος να με κυνηγήσει και να με προσκυνήσει

Αν ρίχνω τον εγωισμό μου δεν ξέρω... Αλλά θεωρώ την δικιά μου στάση πιο αξιοπρεπή και ώριμη (όλα αυτά μιλώντας προσωπικά για εμένα εννοείται )
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 13:56, 19-03-08:

εδώ σε θέλω κάβουρα......!!!!

Ο εγωϊσμός μπορεί βέβαια να δυσχαιρένει τις σχέσεις όμως μέχρι ενός σημείου μας προστατεύει και από την εκμετάλλευση!
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 13:58, 19-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
εδώ σε θέλω κάβουρα......!!!!

Ο εγωϊσμός μπορεί βέβαια να δυσχαιρένει τις σχέσεις όμως μέχρι ενός σημείου μας προστατεύει και από την εκμετάλλευση!
Αλλο εχω εγωισμο και αλλο ειμαι προσεχτικος....
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια