Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,040 μέλη και 2,417,012 μηνύματα σε 75,385 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 513 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορεί να κλαίει ένας άντρας;

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:37, 04-09-05:

Θεωρείτε ότι το κλάμα προσβάλει την εικόνα του άντρα;
Παλίοτερα επικρατούσε η αντιλήψη ότι κάτι τέτοιο είναι απαράδεκτο, τώρα πιστεύεται ότι έχει αλλάξει αυτό;
Εγώ πιστεύω ότι αν δεν έχει αλλάξει πρέπει να αλλάξει γιατί όπως και το κάνουμε οι άντρες δεν ειναί και robot
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 625 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε: στις 17:41, 04-09-05:

Δεν νομίζω ότι ισχύει ακόμα αυτή η προκατάληψη.Εγώ πάντως δεν ντρέπομαι να παραδεχθώ ότι έχω κλάψει.Όπως σωστά λες bone,δεν είμαστε και ρομπότ!Και φυσικά όταν λέμε για κλάμα δεν αναφέρεσαι μόνο σε δυσάρεστα γεγονότα,έτσι?Εγω π.χ. τελευταία φορά που έκλαψα ήταν από βαθιά συγκίνηση όταν πήραμε το Euro!!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,944 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:53, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_
Δεν νομίζω ότι ισχύει ακόμα αυτή η προκατάληψη.
Από την στιγμή που υπάρχουν αυτοί που νιάζονται για το τι θα πει ο κόσμος , ναι υπάρχει αυτή η προκατάληψη
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 04-09-05 στις 17:56.
Παράθεση

billthevampire

Δραστήριο Μέλος

Ο billthevampire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 210 μηνύματα.

O billthevampire έγραψε: στις 17:53, 04-09-05:

Γιατί να μην μπορεί να κλαίει ένας άντρας; Robot της Sony είναι; :S
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 17:54, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από billthevampire
Γιατί να μην μπορεί να κλαίει ένας άντρας; Robot της Sony είναι; :S
εμμ αυτό πιστεύω και εγώ αλλά ...
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε: στις 17:57, 04-09-05:

Αν υπάρχει αυτή η προκατάληψη είναι πολυ λυπηρό...Γιάτι εγώ προσωπικά όταν έχω δει άντρες να κλαίνε(και σας πληροφορώ τους πιο μάγκες φαινομενικά)το εκτίμησα δεόντως για πολλούς λόγουσ..Δείχνει ότι έχουν αισθήματα,ανθρωπιά και πάνω απ'ολα εκείνη την στιγμη γινονται πραγματικοί μάγκες γιατι δεν φοβούνται να το δείξουν και να εκφράσουν τα αρνητικά συναισθήματα τους όποια κ αν είναι αυτα..Δεν καθόλου υποτιμητικό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 18:03, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
Δείχνει ότι έχουν αισθήματα,ανθρωπιά και πάνω απ'ολα εκείνη την στιγμη γινονται πραγματικοί μάγκες γιατι δεν φοβούνται να το δείξουν και να εκφράσουν τα αρνητικά συναισθήματα τους όποια κ αν είναι αυτα..Δεν καθόλου υποτιμητικό
εγώ τουλάχιστον όσες φορές έχω κλάψει είναι επειδή ένιωθα συναισθήματα που δεν έχω μάθει ακόμη να τα κρατάω μέσα μου
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 18:05, 04-09-05:

ο μ ι τ ζ ι

μη με δείτε να βλέπω σπαραξικάρδια ταινία μόνο . είμαι λίιιγο κλαψιάρης .
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 19:25, 04-09-05:

Εγώ δεν είμαι κλαψιάρης αλλά κάποιες στιγμές δεν μπορώ να συγκρατιθώ...
ειναι μερικές φορές που φορτίζεσε τόσο πολυ συναισθηματικά και νιώθεις τόσο ανύμπορος να αντιδράσεις που σου βγένει το δάκρυ... έτσι απλά! Οταν το παθένω αυτό δεν μ' αρέσει καθόλου, να φένομαι "αδύναμος", δεν μπορείς ομως να το ελένξεις........
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 524 μηνύματα.

H nikita13 έγραψε: στις 19:27, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
Εγώ δεν είμαι κλαψιάρης αλλά κάποιες στιγμές δεν μπορώ να συγκρατιθώ...
ειναι μερικές φορές που φορτίζεσε τόσο πολυ συναισθηματικά και νιώθεις τόσο ανύμπορος να αντιδράσεις που σου βγένει το δάκρυ... έτσι απλά! Οταν το παθένω αυτό δεν μ' αρέσει καθόλου, να φένομαι "αδύναμος", δεν μπορείς ομως να το ελένξεις........
Αυτό ακριβώς είναι που δεν καταλαβαίνετε οι περισσότεροι..Ότι δεν είναι δείγμα αδυναμίας αλλα ακριβώς το αντίθετο..
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:40, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από nikita13
Αυτό ακριβώς είναι που δεν καταλαβαίνετε οι περισσότεροι..Ότι δεν είναι δείγμα αδυναμίας αλλα ακριβώς το αντίθετο..
Τουλάχιστον εγώ όσες φόρες εκλάψα (λίγες είναι σχετικά) ένιωθα πάντα πολύ αδύναμος
Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε: στις 19:46, 04-09-05:

Το κλάμα είναι μια φσυιολογική συγκινιασιακή αντίδραση επομένως αυτός που κλαίει (κάτω απ τα ανάλογα ερεθίσματα) ένα είναι σίγουρο...ότι είναι απόλυτα φυσιολογικός.Αυτός που πνίγει ή θάβει το κλάμα του να είστε σίγουροι οτι διακατέχεται απο τέτοιες δεσμεύσεις που αργά ή γρήγορα τον οδηγούν σε κομπλεξισμούς και μη νορμάλ συμπεριφορές.Άρα αν πρέπει να απαντήσω για μένα...νομίζω οτι ως προς αυτό το ζήτημα ανήκω μάλλον στους φυσιολογικούς.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 19:52, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos
.Αυτός που πνίγει ή θάβει το κλάμα του να είστε σίγουροι οτι διακατέχεται απο τέτοιες δεσμεύσεις που αργά ή γρήγορα τον οδηγούν σε κομπλεξισμούς και μη νορμάλ συμπεριφορές.
Ακόμη και αν αυτά που πνίγει το κάνει για να γλύτωσει μια χειρότερη κατάσταση ή απλώς δεν τα θεωρεί σημαντικά έτσι ώστε να "αξίζουν" το κλάμα ;
Παράθεση

nikita13

Πολύ δραστήριο μέλος

H nikita13 έγραψε: στις 19:53, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos
Το κλάμα είναι μια φσυιολογική συγκινιασιακή αντίδραση επομένως αυτός που κλαίει (κάτω απ τα ανάλογα ερεθίσματα) ένα είναι σίγουρο...ότι είναι απόλυτα φυσιολογικός.Αυτός που πνίγει ή θάβει το κλάμα του να είστε σίγουροι οτι διακατέχεται απο τέτοιες δεσμεύσεις που αργά ή γρήγορα τον οδηγούν σε κομπλεξισμούς και μη νορμάλ συμπεριφορές.Άρα αν πρέπει να απαντήσω για μένα...νομίζω οτι ως προς αυτό το ζήτημα ανήκω μάλλον στους φυσιολογικούς.
Πες τα χρυσόστομε!!!Δυστυχώς είσαι από τους λίγους που σκέφτονται έτσι..
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,328 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 19:55, 04-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless
ο μ ι τ ζ ι

μη με δείτε να βλέπω σπαραξικάρδια ταινία μόνο . είμαι λίιιγο κλαψιάρης .

Μια απ τα ίδια κι εδω!

Πάντως εγω θεωρώ οτι είναι φυσιολογικό για εναν άντρα να κλαίει. Σιγά και τι έγινε; Αρκεί να αξίζει να κλαίς γιατί αν δεν αξίζει δεν είσαι ευαίσθητος αλλά μ@λ@κας με περικεφαλαία!
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 09:05, 05-09-05:

είναι σαν να λέμε... μπορεί ένας άντρας να γελάει???
ποτέ δεν κατάλαβα αυτόν τον διαχωρισμό συναισθημάτων και εκφάνσεων τους...
όπως το γέλιο είναι η έκφραση της χαράς έτσι το κλάμμα είναι η έκφραση της λύπης...
είναι σαν να ζητάμε από τον άντρα να μην εκφράζει ποτέ τη λύπη του... αυτό από μόνο του είναι αρρωστημένο κατά την ταπεινή μου άποψη...
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 09:07, 05-09-05:

Η εικόνα ενός άντρα που κλαίει, πιστεύω ότι είναι ότι πιο τρυφερό, όμορφο και αληθινό έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Εύγε σε όλιυς αυτούς που επιτρέπουν στον εαυτό τους να είναι άνθρωποι.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,465 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 09:16, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Η εικόνα ενός άντρα που κλαίει, πιστεύω ότι είναι ότι πιο τρυφερό, όμορφο και αληθινό έχω δει ποτέ στη ζωή μου. Εύγε σε όλιυς αυτούς που επιτρέπουν στον εαυτό τους να είναι άνθρωποι.

Δεν θα μπορούσα να συμφωνώ περισσότερο!!!
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,432 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 12:07, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Εύγε σε όλους αυτούς που επιτρέπουν στον εαυτό τους να είναι άνθρωποι.
φχαριστούμε, να σαι καλά
Παράθεση

anjelinio

Νεοφερμένος

Ο anjelinio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O anjelinio έγραψε: στις 12:08, 05-09-05:

... μάλλον θα έπρεπε ν'ανησυχείτε για τη στιγμή που θα θέλετε να κλαψετε και δε θα μπορείτε αγαπητοί. Κάπου εκεί αρχίζεις να σκέφτεσαι αν το "έκαψες" το σπαραξικάρδιο μέρος του εαυτού σου, και δεν είναι καθόλου ωραίο feeling
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος