Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,051 μέλη και 2,412,021 μηνύματα σε 75,408 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 618 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορεί να κλαίει ένας άντρας;

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 13:47, 05-09-05:

Μέτρον άριστον λέω εγώ, γιατί εσείς βγάλατε όλα τα κλάμματα αθώα, τρυφερά, ρομαντικά και αληθινά...

@anjelinio: Η λέξη σπαραξικάρδιο δεν κολλάει στο post σου... μάλλον εννοείς το ευαίσθητο, σωστά;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anjelinio

Νεοφερμένος

Ο anjelinio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O anjelinio έγραψε: στις 13:51, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από emufear
@anjelinio: Η λέξη σπαραξικάρδιο δεν κολλάει στο post σου... μάλλον εννοείς το ευαίσθητο, σωστά;
Ποιητική αδεία βρε μάνα μου ... .. ναι, αυτό το "ευαίσθητο" εννούσα
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε: στις 14:02, 05-09-05:

Οκ, γιε μου
Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H drunk έγραψε: στις 14:21, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από anjelinio
... μάλλον θα έπρεπε ν'ανησυχείτε για τη στιγμή που θα θέλετε να κλαψετε και δε θα μπορείτε αγαπητοί.

Ακριβώς αυτό.Και για γυναίκες και για άντρες...
Παράθεση

Nessa NetMonster

Δραστήριο Μέλος

H Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 361 μηνύματα.

H Nessa NetMonster έγραψε: στις 14:54, 05-09-05:

Καταρχάς το κλάμα είναι ένδειξη αδυναμίας, όχι δύναμης. Κατά δεύτερον είναι ό,τι πιο φυσιολογικό. Άνθρωποι είμαστε, δεν είμαστε supermen για να αντέχουμε τα πάντα. Εγώ τα παίρνω απίστευτα με αυτούς που πιστεύουν ότι οι άντρες δεν πρέπει να κλαίνε και περιφρονούν αυτόν που θα ξεσπάσει. Η σκληρότητα, ειδικά όταν οφείλεται σε κάλο στον εγκέφαλο, με κάνει να παίρνω ανάποδες. Κάποιοι νομίζουν ότι είναι "σκληροί" και καλά... αλλά πραγματικά είναι πολύ εύκολο να κάνεις κάποιον να κλάψει!

Αμ φέρτε τους σε μένα να σας τους κάνω αρνάκια
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,418 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 14:57, 05-09-05:

Όταν βλέπω άντρα να κλαίει γίνομαι λιώμα,κομμάτια...το θεωρώ τόσο γλυκό και μοναδικό...Ούτε τον βλέπω αδύναμο,ούτε λιγότερο άντρα...Τον θεωρώ ΑΝΤΡΑ που δεν φοβάται να δείξει τι νιώθει,τι φοβάται κλπ...8)
Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε: στις 15:12, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Ακόμη και αν αυτά που πνίγει το κάνει για να γλύτωσει μια χειρότερη κατάσταση ή απλώς δεν τα θεωρεί σημαντικά έτσι ώστε να "αξίζουν" το κλάμα ;
Άν τα πνίγει γιατί τα έχει εκτιμήσει σαν μη σημαντικά τότε στην ουσία δεν τα πνίγει απλώς τα ξεπερνάει.Άν όμως τα πνίγει γιατί φοβάται την κοινωνική κατακραυγή στις αντιδράσεις του...τότε περισσότερο ψυχαναλυτικά μιλάμε για ένα άκαμπτο και διογκωμένο ΥΠΕΡΕΓΩ που αποτελεί μια καλή αιτία ισχυρών εσωτερικών συγκρούσεων που αργά η γρήγορα οδηγούν σε κόμπλεξ ή και σοβαρότερες καταστάσεις.
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,255 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε: στις 15:25, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
.....Τον θεωρώ ΑΝΤΡΑ που δεν φοβάται να δείξει τι νιώθει,τι φοβάται κλπ...8)
Αυτός άλλωστε είναι και ο πραγματικός άντρας. Που δεν διστάζει να εκφράσει τα συναισθήματά του τη ώρα που θα τα νιώσει, γιατί ξέρει ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να ξανα κερδίσει την αυτοκυριαρχία του και δεν φοβάται τις αδυναμίες του!
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,418 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 15:44, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Αυτός άλλωστε είναι και ο πραγματικός άντρας. Που δεν διστάζει να εκφράσει τα συναισθήματά του τη ώρα που θα τα νιώσει, γιατί ξέρει ότι ανά πάσα στιγμή μπορεί να ξανα κερδίσει την αυτοκυριαρχία του και δεν φοβάται τις αδυναμίες του!
Ακριβώς 8)
Παράθεση

Rattlehead

Δραστήριο Μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

O Rattlehead έγραψε: στις 16:04, 05-09-05:

Συμφωνώ με όλα τα παραπάνω
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,880 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 16:07, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos
Άν όμως τα πνίγει γιατί φοβάται την κοινωνική κατακραυγή στις αντιδράσεις του...τότε περισσότερο ψυχαναλυτικά μιλάμε για ένα άκαμπτο και διογκωμένο ΥΠΕΡΕΓΩ που αποτελεί μια καλή αιτία ισχυρών εσωτερικών συγκρούσεων που αργά η γρήγορα οδηγούν σε κόμπλεξ ή και σοβαρότερες καταστάσεις.
Κάποιος πιστεύω ότι μπορεί να κλάψει όχι μόνο από θλίψη ή χαρά αλλά απο απογοητεύση απο θυμό... Τουλάχιστον σε εμένα μου έχει συμβεί, αλλά δεν το άφησα για τον απλό λόγο ότι κάποια πράγματα θα είχαν πάρει τροποί που σίγουρα θα είχα μετανιώσει ... Αυτό δεν νομίζω να οδηγει σε κόμπλεξ
Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε: στις 16:15, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Κάποιος πιστεύω ότι μπορεί να κλάψει όχι μόνο από θλίψη ή χαρά αλλά απο απογοητεύση απο θυμό... Τουλάχιστον σε εμένα μου έχει συμβεί, αλλά δεν το άφησα για τον απλό λόγο ότι κάποια πράγματα θα είχαν πάρει τροποί που σίγουρα θα είχα μετανιώσει ... Αυτό δεν νομίζω να οδηγει σε κόμπλεξ
Όχι,όχι σε καμμιά περίπτωση δεν είπα κάτι τέτοιο.Αναφέρομαι σε μια συστηματική καταπίεση συναισθημάτων και όχι σε κάτι μεμονωμένο που έχουμε εναλλακτικούς τρόπους έκφρασης του που ίσως μας πηγαίνουν και περισσότερο.Πάντως δεν είναι η καταπίεση του κλάμματος αυτή που θα μας οδηγήσει σε κάποια κόμπλεξ αλλά οι αιτίες που μας οδηγούν σε παρόμοιες καταπιέσεις (οι θεωρήσεις μας,τα βιώματα μας) μπορεί να σημαίνουν την ύπαρξη ενός πυρήνα κόμπλεξ.
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,599 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 16:41, 06-09-05:

Γιατί να μην κλάψουν οι άντρες??
άνθρωποι δεν είναι ακι αυτοί με τις ευαισθησίες τους??
και χαίρομαι ιδιαίτερα που οι άντρες δεν ντρέποντια να δείξουν τα συαναισθήματα τους.
Βέβαια υπάρχει και το ποσοστό που τηρούν το "οι άντρες δεν κλαίνε" και μου την σπάνε απίστευτα
Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε: στις 16:48, 06-09-05:

Σπανίως κλαίω... και δεν είναι ιδιαίτερα καλό αυτό γιατί μερικές φορές πάς να σπάσεις... κυρίως συγκινούμαι και με πιάνουν τα πολλά κλάματα απο ταινίες (Green Mile, The Hurricane, Μάθε παιδί μου γράμματα <- καθε φορά σε όλες) ή όταν βλέπω κάποιον άλλο/άλλη να κλαίει.
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 17:05, 06-09-05:

Μπορει να κλαψει, γιατι οχι; Αμα του βγει... Απλα στους αντρες ειναι πιο σπανιο να τους βγει, δεν ειμαστε και πολυ τον αιστιματον και ποσο μαλλον να κλαψουν. Εγω παντος εχω να καλψω απο τα 8-9
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 17:22, 06-09-05:

Καλα μην παίρνεις και όρκο γι'αυτό. Μπορει πχ εσύ να μην είσαι και πολύ "των αισθημάτων" αλλά αρκετοί είναι, ειδικά σε μεγαλύτερες ηλικίες
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,504 μηνύματα.

O Dark_kronos . έγραψε: στις 00:15, 07-09-05:

Ναι ειναι, αλλα σε σχεση με της γυνεκες ειναι λιγοτερο (το μεγαλυτερο ποσοστο). Βεβαια οι αντρες ειναι πιο ευαιστιτοι ενω η γυνεκες πιο "σκληροτραχιλες" αλλα οι αντρες σπανια κλαινε
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,599 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε: στις 14:45, 07-09-05:

Εγώ θα συμφωνήσω με την Μισελ,δεν είπαμε πως είναι κλαψιάρηδες αλλά και αυτοί κλαίνε και αντικειμενικά αν το δούμε μόνο οι κλαψιάρες γυναίεκς κλαίνε συνέχεια και μας έχετε παρεξηγήσει
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 14:56, 07-09-05:

Καλα μην το λες κουνελάκι, εγω πχ όταν πρόκειται να αδιαθετήσω κλαίω πολύ ευκολα παρ'οτι γενικα δεν ειμαι κλαψιάρα!
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 15:16, 07-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Καλα μην το λες κουνελάκι, εγω πχ όταν πρόκειται να αδιαθετήσω κλαίω πολύ ευκολα παρ'οτι γενικα δεν ειμαι κλαψιάρα!
Εκεί φταίνε οι ορμόνες όχι ο χαρακτήρας 8)
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος