Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μπορεί να κλαίει ένας άντρας;

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:47, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Το κλάμα είναι το βαρύ πυροβολικό της γυναίκας.
Γιατί;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 14:52, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Γιατί;
Το κλάμα κάνει διπλό καλό
Πρώτον σε θέματα υγείας ειδικά στον ψυχολογικό τομέα, δεύτερο δημιουργεί την ψεύτικη εντύπωση στους άλλους οτι όσο περισσότερο κλαις τόσο μεγαλύτερες ευαισθησίες έχεις.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 14:59, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Το κλάμα κάνει διπλό καλό
Πρώτον σε θέματα υγείας ειδικά στον ψυχολογικό τομέα, δεύτερο δημιουργεί την ψεύτικη εντύπωση στους άλλους οτι όσο περισσότερο κλαις τόσο μεγαλύτερες ευαισθησίες έχεις.
Δεν το είχα σκεφτεί ποτέ έτσι
Αλλά οκ υπάρχουν και άλλο τρόποι να ξεσπάσεις (για το πρώτο που είπες) αλλά για το δεύτερο δεν ξέρω είναι καλό να δείχνεις ότι είσαι ευαίσθητος/η; Έστω και αν δεν ισχύει. Φαίνεσαι αδύναμος έτσι πιστεύω.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 17:05, 16-02-14:

δεύτερο δημιουργεί την ψεύτικη εντύπωση στους άλλους οτι όσο περισσότερο κλαις τόσο μεγαλύτερες ευαισθησίες έχεις.
πεστα ρε χρυσοστομε..

που κανουν οτι δεν καταλαβαινουν πολλες εδω μεσα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:22, 16-02-14:

Δηλαδή εγώ που δεν θέλω να δείχνω τις ελάχιστες ευαισθησίες μου είναι κακό;;

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 17:24, 16-02-14:

Δηλαδή εγώ που δεν θέλω να δείχνω τις ελάχιστες ευαισθησίες μου είναι κακό;;
οχι
ενα ειδος αμυνας ειναι αυτο

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 17:56, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
οχι
ενα ειδος αμυνας ειναι αυτο
Εννοείται. Αν είναι να δείχνουμε έτσι τις αδύναμες μας καήκαμε

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 17:59, 16-02-14:

Εννοείται. Αν είναι να δείχνουμε έτσι τις αδύναμες μας καήκαμε
το ερωτημα ειναι
τι κανεις αν δε μπορεις να τις κρυψεις

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 18:02, 16-02-14:

Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
το ερωτημα ειναι
τι κανεις αν δε μπορεις να τις κρυψεις
Είναι θέμα χαρακτήρα αυτό δεν μπορείς να κάνεις και πολλά

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

O thomas l. έγραψε στις 18:05, 16-02-14:

Είναι θέμα χαρακτήρα αυτό δεν μπορείς να κάνεις και πολλά
σωστη
εγω παντως ειμαι στο μεταιχμιο
εχω κ το ενα κ το αλλο

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 19:23, 16-02-14:

Αλλά οκ υπάρχουν και άλλο τρόποι να ξεσπάσεις (για το πρώτο που είπες) αλλά για το δεύτερο δεν ξέρω είναι καλό να δείχνεις ότι είσαι ευαίσθητος/η; Έστω και αν δεν ισχύει. Φαίνεσαι αδύναμος έτσι πιστεύω.
Όπως το πάρεις είναι, πολλές φορές έχω πιστέψει και εγώ τα εντελώς αντίθετα ότι αν παράδειγμα δείχνεις πολύ σκληρός έχεις καλύτερη εικόνα στους άλλους τώρα πιστεύω άλλα εξαρτάται από την περίπτωση, το περιβάλλον τον τόπο και τον χρόνο.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 20:09, 16-02-14:

Προσωπικά δεν το βλέπω σαν αδυναμία ακριβώς, αλλά σαν σκέτο χάσιμο χρόνου πιο πολύ? I mean, κάθεσαι και μιζεριάζεις για πράγματα που δεν αλλάζουν. Έχω γενικά μια περίεργη κοσμοθεωρία. Πχ μισώ όταν από τη μια αυτοαποκαλούμαστε νοήμονα όντα και από την άλλη παρασυρόμαστε από αβάσιμες μαλακίες, από δεισιδαιμονίες έως θρησκευτικές/πολιτικές οργανώσεις έως τις πιέσεις του περιγύρου χωρίς καμία κρίση. Ναι συμφωνώ μερικές φορές δεν μπορείς να ελέγξεις τα συναισθήματά σου και οκ το αποδέχομαι, αλλά έχω δει άτομα να κλαίνε για ειλικρινά ψύλλου πήδημα... δεν πρόκειται να το σχολιάσω αρνητικά αν δω κάποιον να κλαίει, αλλά σοβαρά?
Και για να μην φανώ υποκρίτρια, ναι και εγώ στο παρελθόν έχω πέσει πολλές φορές στην παγίδα να κλάψω όταν δεν άντεχα άλλο... δεν ένιωθα μέσα μου την ανάγκη να το κάνω αλλά οι αδένες μου με πρόδιδαν... υπάρχει νευρολογική εξήγηση για αυτό?

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 16:15, 01-03-14:

Και βέβαια. Άνθρωποι είναι και οι άντρες και δεν υπάρχει καμία παρεξήγηση. Γιατί πρέπει διαρκώς να προσποιούνται ότι είναι άτρωτοι;

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 02:59, 03-03-14:

Είναι, τουλάχιστον, γοητευτικό ένας άντρας να δακρύζει.
Είναι λες και γκρεμίζεται το τοίχος που έχει ανεβάσει και σου δείχνει τον πραγματικό του () εσωτερικό κόζμο.
Yeah why not.
Να δακρύζει όμως, όχι να κλαίει όπως κλαίω εγώ με λυγμούς.

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Panos188
Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 926 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε στις 09:38, 03-03-14:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Είναι, τουλάχιστον, γοητευτικό ένας άντρας να δακρύζει.
Είναι λες και γκρεμίζεται το τοίχος που έχει ανεβάσει και σου δείχνει τον πραγματικό του () εσωτερικό κόζμο.
Yeah why not.
Να δακρύζει όμως, όχι να κλαίει όπως κλαίω εγώ με λυγμούς.
Ααα καλή είσαι 'συ...

Παράθεση

leouv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη leouv
H leouv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 268 μηνύματα.

H leouv Όσα έχουμε είναι τα πιο όμορφα όνειρα. έγραψε στις 21:56, 23-05-14:

Από τα πρώτα λόγια που ακούει ένα αγοράκι είναι "οι άντρες δεν κλαίνε". Τα στερεότυπα έχουν κάνει τους άντρες να αποκρύπτουν τα συναισθήματά τους και να πιέζονται, να βασανίζονται από αυτά. Κανένας τρόπος έκφρασης έντονων συναισθημάτων δεν είναι ντροπή, αντιθέτως είναι μια πολύ δυνατή άμυνα το κλάμα, άκρως ανακουφιστικό. Όσο δυνατοί και να προσπαθούν να φανούν είμαι βέβαιη ότι υπάρχουν στιγμές που θα ήθελαν όσο τίποτα άλλο μια αληθινή αγκαλιά στην οποία θα μπορούσαν να βυθιστούν και να κλάψουν. Δεν είναι υπεράνθρωποι, ούτε έχουν την υποχρέωση να δείχνουν πάντα άθραυστοι.

Παράθεση

nPb

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη nPb
Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,116 μηνύματα.

O nPb έγραψε στις 10:50, 24-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris_SM
Η γυναικα θα κλαψει αμα χασει το κινητο της ή αμα την κερατωσει για 10η φορα ο ''γκομενος''(νταξει πλακα κανω).
Ξέχασες να αναφέρεις τις εξής περιπτώσεις: (α). καθαρίζει κρεμμύδια για στιφάδο, εκεί να δει κλάμα, όπως και (β). μετά από ένα καλό σεξ. Πάλι και εκεί βάζουν τα κλάματα. Επίσης πολλές κοπέλες με κλάματα ...περνούν και μαθήματα στο Πανεπιστήμιο.

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 259 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 12:49, 26-05-14:

για μενα ειναι απολυτως φυσιολογικο να κλαινε και οι αντρες..
γιατι δηλαδη αυτοι δεν ειναι ανθρωποι; δε νιωθουν; δεν αγαπανε; δεν λυπουνται;
εναν αντρα δε τον κανει αντρα το γεγονος να μην εχει ριξει ποτε δακρυ..
παραδεχομαι τον αντρα που ομολογει πως εχει κλαψει.. αν και δε θα βρεις πολλους που τολμουν να το πουν γιατι λαθος πιστευουν οτι θιγεται ο ανδρισμος τους..

μια εικονα που δεν θα βγαλω απο το μυαλο μου ποτε και μου ραγισε την καρδια, ειναι οταν ειδα τον παππουκα μου να κλαιει απο συγκινηση οταν μου μιλαγε και μου εδειχνε εικονες για την κορη του που εχασε πριν πολλα χρονια..
μιλαμε δεν προκειται να ξεχασω ποτε μα ποτε την φατσουλα του δακρυσμενη..

Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 14:09, 26-05-14:

Κατα τη γνωμη μου.
Απο θεμα σε θεμα αλλαζει μερικες φορες.
Οποτε καποιες φορες και οι αντρες κλαινε.
Παραδεχτειτο εχουμε δει πολλυς αντρες να κλαινε.
Παραδειγμα οταν επεσε η αεκ πολλοι αεκτζιδες αντρες εκλαψαν. Οποτε ολοι εχουν συναισθηματα κατα τη γνωμη μου ειναι απολυτως φυσιολογικο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους