Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,709 μηνύματα σε 74,627 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 10:54, 21-03-08:

Ποιός τι και γιατί???? (Άσχετο)

Όπως καταλάβατε εδώ γράφουμε τις απόψεις μας για το facebook, επίσης γράψτε ποιος είναι μέσα έτσι ώστε να συναντηθούμε και εκει.
Τα στοιχεία με τα οποία είναι ο κάθε ένας καλύτερα ας μην ανακοινώνονται, υπάρχουν και τα pm's.

Σημείωση συντάκτη:
Επειδή ανοίχθηκε νέο θέμα για συζήτηση γύρω από το facebook
το παρόν θέμα θα χρησιμοποιηθεί για τεχνικές οδηγίες και συμβουλές.

Για τη γενικότερη συζήτηση, πατήστε εδώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 14-08-11 στις 14:00. Αιτία: προσθήκη σημείωσης
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 10:57, 21-03-08:

Μια καλή φίλη από Κέρκυρα μου έστειλε mail να βρεθούμε στο facebook.
Ομολογώ πως δεν έχω καταλάβει τη χρησιμότητά του.
Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι προσφέρει το facebook;

(Ελπίζω να μην είμαι off-topic.. )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:08, 21-03-08:

εγώ εγώ!!

Και έχω ήδη αρκετούς από δω δεν μπορώ να πω

χμμμ... εγώ έχω βρει κάποιους φίλους από το σχολείο κτλ. που τους είχα ψιλοχάσει και έμαθα νέα τους, κάποιους από την παλιά μου δουλειά και ανταλλάσουμε νέα, που υπό άλλες συνθήκες θα είχαμε χάσει επαφή.

Α... και βοηθάει να περνάω και την ώρα μου με μερικά χαζοτεστ και apps που έχει

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 11:11, 21-03-08:

Πως βρίσκεις δηλαδή κάποιον που "κρύβεται" πίσω από ένα nickname? (Ή δεν ισχύει αυτό εκεί; )

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 11:20, 21-03-08:

βάζεις ονοματεπώνυμο (τουλ οι δικοί μου φίλοι και όσοι ξέρω -και εγώ μαζί) έτσι έχουν κάνει...

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 11:29, 21-03-08:

Εγώ πάντως και εκεί nickname έχω βάλει, γενικά δεν πολυτρελάινομαι να βάζω τα κανονικά μου στοιχεία στο internet.
Οπότε όποιος με θέλει στο facebook με pm...ιάρει
Δημητρούλα εσύ έχεις? Αν όχι άνοιξε.

Παράθεση

FaniFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη FaniFox
H FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H FaniFox έγραψε στις 12:56, 21-03-08:

Μήπως ξέρει κανείς ποιά ακριβώς είναι η διαφορά του FaceBook από το Μyspace?
Γιατί εμένα μου φαίνονται παρόμοια...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 13:14, 21-03-08:

Εγώ πρόσφατα άρχισα να χρησιμοποιώ το facebook account μου, έχω και κάμποσα άτομα από το στέκι ως friends εκεί, αλλά γενικά δεν μπορώ να πω ότι με έκανε να "κολλήσω" (εκτός από ένα συγκεκριμένο app).

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:42, 21-03-08:

Πρώτα θα γυρίσει ανάποδα η περιστροφή της Γης και μετά θα κάνω account στο facebook.

Μ' αρέσει να 'μαι φάντασμα και να κρύβομαι, boo.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Bill
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,195 μηνύματα.

O Bill έγραψε στις 13:49, 21-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Πρώτα θα γυρίσει ανάποδα η περιστροφή της Γης και μετά θα κάνω account στο facebook.
Μεγάλη μπουκιά φάε,μεγαλο λογο μην πεις.

Εχω κι εγω εναν , αλλα τον ειχα ξεκινησει επειδη απο εκει επικοινωνουσα με μια πολυ παλια καλη φιλη απο το εξωτερικο.Τωρα οι friends εχουν αυξηθεί.

Όταν εκανα το iq τεστ στο facebook απογοητευθηκα.
Τα apps που εχει εχουν φαση , αλλά με ενοχλει οταν μερικοι χανουν το μετρο και στελνουν ακαταπαυστα notifications γι αυτες τις εφαρμογες , και η βλακεια ειναι οτι το μονο που κανουν ειναι αυτο.(σα να σου λενε σε εχω στους 'φιλους' μου για να στελνω μονο apps.).
Η μια επαφη που εκανε μονο αυτό εφυγε.

Παράθεση

sou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sou
H sou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H sou έγραψε στις 13:50, 21-03-08:

Έχω βάλει και εγώ το facebook, έχω βρει επίσης κάποιους συμμαθητές και φίλους που είχαμε χαθεί. Γενικά πάντως δε θα έλεγα ότι μ ενθουσίασε και τόσο. Και με το msn μια χαρά βολεύομαι. προφανώς είναι μία ακόμα μόδα του ιντερνετ. Μετά κάτι άλλο θα βγει και αυτό θα ψιλοξεχαστεί.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:51, 21-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Bill
Μεγάλη μπουκιά φάε,μεγαλο λογο μην πεις.
Καλά.

Όταν εκανα το iq τεστ στο facebook απογοητευθηκα.
Εκτός κλίμακας;

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 13:54, 21-03-08:

Με πέρασε μια γνωστή μας που το εκανε και στην πλακα κιολας!
Αλλα δεν τα πιστευω εγω αυτα τα τεστ.Δεν ειναι καλα.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 20:09, 21-03-08:

xkcd.com

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 02:32, 22-03-08:

Εφτιξα και εγω ενα προσφατα... νταξει, λαλακιτσες οπως το περιμενα... για να αποκτισω προσβαση σε ενα group το εκανα, και τελικα νταξει... εχω καπια ατομα εδω, καπιους γνωστους απο ενα bar στην Ροδο, ε αυτα... κατα τα αλλα αν βαριμε μπορει να ασχολιθω με κανα app... Αλλα γενικα προτιμω κατα πολυ το myspace, to facebook απλα για να υπαρχει το εχω...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 02:46, 22-03-08:

Καποια στιγμη συζητηθηκε το φεισμπουκ εδω στο στεκι και ειπα να παω να δω τι ειναι...εκανα ακαουντ με νικ νειμ φυσικα, αλλα ακομα δεν ξερω τι ακριβως ειναι και τι κανει!
Αφηστε που θυμηθηκα οτι ειχα κανει ακαουντ, επειδη ενα κοριτσακι πονηρο με βρηκε και με εκανε αντ και πηρα μειλ γι αυτο!!!!

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 14:51, 22-03-08:

Τα apps που εχει εχουν φαση , αλλά με ενοχλει οταν μερικοι χανουν το μετρο και στελνουν ακαταπαυστα notifications γι αυτες τις εφαρμογες , και η βλακεια ειναι οτι το μονο που κανουν ειναι αυτο.(σα να σου λενε σε εχω στους 'φιλους' μου για να στελνω μονο apps.).
Η μια επαφη που εκανε μονο αυτό εφυγε.
Και για την αποφυγή παρεξηγήσεων εννοώ ατομα που δεν τα βλέπω ποτέ δεν έχουμε καμία επαφη και το μονο που κανουν ειναι αυτο.(δηλαδη σχεδον αγνωστοι)
Οταν ειναι απο γνωστους εχει πλακα γιατι τα συζηταμε κιολας!

Ατιμο IQ test!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 14:58, 22-03-08:

Εγώ πάντως σας προκαλώ όλους να παίξετε Who has the biggest brain! Το καλύτερο add ever! Απλά αξεπέραστο

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:41, 25-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Εγώ πάντως σας προκαλώ όλους να παίξετε Who has the biggest brain! Το καλύτερο add ever! Απλά αξεπέραστο
Για να κερδίσεις κι άλλους;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 01:29, 26-03-08:

Κακίες..

Το add αυτό έχει χαρακτηριστεί από τα καλύτερα από άποψη σχεδιασμού του facebook αλλά και από τα λίγα που δεν θα μπορούσε να δημιουργηθεί και από έναν μαθητή. Επίσης είναι η πρώτη σοβαρή επιχειρηματική κίνηση στο facebook και ένας στους 5 χρήστες το χρησιμοποιεί.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 11:52, 26-03-08:

Και εγω επαιξα προχτες who has the biggest brain. Αν και γενικα τα αποφευγω τα apps μου φανηκε πολυ καλο, μοιαζει με big brain academy!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:28, 16-06-08:

Έχω αγκιστρωθεί στα 2139 cm^3, καταραμένο μνημονικό.

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 23:40, 16-06-08:

Καιρό έχω να το παίξω αυτό το ωραίο παιχνιδάκι. Eίμαι κολλημένη εδώ και μήνες κάπου στο ίδιο σκορ.

Το καλύτερο μου όμως είναι τo puzzlebee! Τέλειο app! Μέχρι 28η έχω φτάσει σε ταχύτητα

Ένα καινούργιο που μου αρέσει είναι το Word Challege. Δοκιμάστε το, έχει πλάκα.

Παράθεση

Bill

Διακεκριμένο μέλος

O Bill έγραψε στις 23:43, 16-06-08:

Έχει σκορ;
Να ξέρω από τώρα να αποφύγω το πεπρωμένο.

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 23:48, 16-06-08:

Έχει σκορ;
Να ξέρω από τώρα να αποφύγω το πεπρωμένο.
Λολ!! Έχει αλλά δεν είναι το ατού μου οι λέξεις

Πάντως έχει πλάκα ως app.

Παράθεση

Insomniac

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomniac
Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 754 μηνύματα.

O Insomniac έγραψε στις 00:11, 17-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Έχω αγκιστρωθεί στα 2139 cm^3, καταραμένο μνημονικό.
&γω εχω παραμεινει στασιμος, αν και σε ελαφρως μεγαλυτερο σκορ (2965 cm3 SPACEBOT brain)

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:49, 18-06-08:

Καιρό έχω να το παίξω αυτό το ωραίο παιχνιδάκι. Eίμαι κολλημένη εδώ και μήνες κάπου στο ίδιο σκορ.

Πάντα πρώτη η Angie!!!

Το καλύτερο μου όμως είναι τo puzzlebee! Τέλειο app! Μέχρι 28η έχω φτάσει σε ταχύτητα

Σε αυτό εγώ είμαι πολύ αργή! Πως καταφέρνεις και τα κάνεις τόσο γρήγορα δεν ξέρω!

Ωραίο είναι και αυτό αλλά οι λέξεις δεν είναι λίγο άκυρες; Εγώ βάζω άσχετους συνδιασμούς γραμμάτων και έτσι προχωράω!

Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 13:26, 18-06-08:

Εγώ τώρα έχω κολλήσει με το Bowling Buddies!!!
Το who has the biggest brain το έχω παρατησει εδώ και καιρό...με εκνευρίζει που δε μπορώ να ανεβάσω το σκορ με τιποτα!!

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 13:30, 18-06-08:

Biggest Brain ftw, αλλά έχω σκαλώσει στα 2300+... H Angie έχει σπάσει όλα τα κοντέρ!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 14:51, 18-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Σε αυτό εγώ είμαι πολύ αργή! Πως καταφέρνεις και τα κάνεις τόσο γρήγορα δεν ξέρω!
E με είχε πιάσει μαι μανία επί μία-δύο εβδομάδες και έκανα 50 τη μέρα. (600 έχω κάνει) Οπότε με την εξάσκηση βελτιώθηκε πολύ και η ταχύτητα μου. Το κακό είναι ότι επειδή δεν παίζω εδώ και καιρό, έπεσα στο 35, σνιφ, κλαψ, λυγμ ?

Kαλά το biggest brain παιδιά το είχα λιώσει! 200 φορές το έχω κάνει! Και σε μικρό χρονικό διάστημα! Παίζει πολύ ρόλο δηλαδή και η εξάσκηση. Αλλά η κορπς με περνάει σε κάψιμο...500 φορές! Unbelievable!!!!!

Από τα παραπάνω κάποιος μάλλον μπορεί να συμπεράνει ότι είμαι πολύ καμένη, αλλά δεν είμαι! I swearrr!

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 15:13, 18-06-08:

Ειμαι υπερπανεξυπνη και προσπαθω να πεισω και καναν αλλο απλως
Στο word challenge παντως μην κανετε τον κοπο, σας εχω

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 16:12, 18-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Corpse Bride
Ειμαι υπερπανεξυπνη και προσπαθω να πεισω και καναν αλλο απλως
Στο word challenge παντως μην κανετε τον κοπο, σας εχω

Όντως στο word challenge η Corpse είναι πολύ παιχτρόνι!!!

Παράθεση

neurobot

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη neurobot
Ο neurobot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O neurobot έγραψε στις 02:25, 23-06-08:

ειναι το πρωτο μου μηνυμα σε αυτο το πολυ ομορφο site οποτε καλο ειναι να σας πω ενα μεγαλο καλως σας βρηκα...
επεσα εντελως τυχαια εδω γιατι εψαχνα πληροφοριες για το biggest brain. Εχω κανει ρεκορ 3797 και δεν μπορω να ανεβω με τιποτα. το κακο ειναι οτι με ολα τα bots που κυκλοφορουν πλεον τα ρεκορ εχουν φτασει σε δυσθεωρητα υψη, οποτε σιγα σιγα το παιχνιδι χανει λιγο την αξια του. Τουλαχιστον ειμαι στο τοπ 100 της ελλαδας σε καλη θεσουλα
ααα... και επειδη αναφερεστε και στο word challenge εκει εχω κανει περιπου 8500 ποντους (lawyer) και αναρωτιεμαι εσεις πως τα εχετε παει...

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 02:33, 23-06-08:

Πως μπορούμε να κάνουμε αναζήτηση στο Facebook μόνο με βάση κάποια συγκεκριμένα στοιχεία profile;
πχ αναζήτηση όλων των ατόμων που είναι από Greece και έχουν δηλώσει ως περιοχή την χ.

Πηγαίνω στην αναζήτηση με βάση τα πεδία προφιλ αλλά δε βγάζει αποτελέσματα, ακόμα και αν συμπληρώσω μόνο το πεδίο της χώρας.

-petros

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 20:27, 23-06-08:

Εγω μολις το προσπαθησα αυτο που λες και μου εβγαλε πολλα αποτελεσματα για την Ελλαδα. Παρ'ολα αυτα, αν ψαχνεις για αλλη χωρα, μπορει να μη σου βγαλει τιποτα, γιατι η συγκεκριμενη μηχανη αναζητησης ψαχνει μονο στα προφιλ αυτων των οποιων το προφιλ εχεις δικαιωμα να δεις. Οποτε, καποιος απο Γερμανια ας πουμε θα εχει κλειστο το προφιλ του σε αλλες χωρες. Εαν αυτο ειναι που προσπαθεις να κανεις, και θελεις οπωσδηποτε να βρεις κατι, μπορεις να προσθεσεις το network της χωρας στο προφιλ σου (νομιζω μονο μεχρι δυο regional ομως μπορεις να εχεις και δεν μπορεις να το αλλαξεις πανω απο δυο φορες σε 6 μηνες η κατι τετοιο).

Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xanp
H Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H xanp έγραψε στις 20:56, 23-06-08:

καλά στο biggest brain ούτε εγώ μπορώ να ανέβω με τίποτα έχω παίξει 8 φορές και μόνο 2457 έχω πάει καλά οι άλλοι πως έκαναν 6 και 7000;;; πόσο γρήγοροι είναι πια;;;

Παράθεση

neurobot

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη neurobot
Ο neurobot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O neurobot έγραψε στις 02:02, 25-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από xanp
καλά στο biggest brain ούτε εγώ μπορώ να ανέβω με τίποτα έχω παίξει 8 φορές και μόνο 2457 έχω πάει καλά οι άλλοι πως έκαναν 6 και 7000;;; πόσο γρήγοροι είναι πια;;;

δεν μπορει κανεις να ειναι τοσο γρηγορος φιλε μου...
με δεδομενο το δικο μου σκορ και ξεροντας ποσο τυχερος ημουν οταν εφτασα εως εκει μπορω να σου πω οτι ενα πραγματικα big brain μπορει να φτασει χωρις cheat μεχρι 3950-4000.
Οτιδηποτε περα απο αυτο δεν το πιστευω οτι ειναι αληθινο.
Οταν εκανα 3997 δεν εκανα ουτε ενα λαθος πουθενα, στα κυβακια εκανα 1176 και στη μνημη ελυσα μεχρι και το τριτο παζλ με τα σχηματα! ΚΑΗΚΑ!!!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 11:55, 25-06-08:

Πάντως, βρε παιδιά, πολλές φορές δεν ανοίγω τα προφίλ άλλων, γιατί είναι τόοοοοοοοοοοοσο βαριά και δυσανάγνωστη η σελίδα, με τόσες applications!!!!
Σβήστε κάτι καλέ, έλεος!

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,014 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 13:21, 25-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Πάντως, βρε παιδιά, πολλές φορές δεν ανοίγω τα προφίλ άλλων, γιατί είναι τόοοοοοοοοοοοσο βαριά και δυσανάγνωστη η σελίδα, με τόσες applications!!!!
Σβήστε κάτι καλέ, έλεος!
Αυτό το παθαίνω κι εγώ στο hi5 (που και που ψάχνω για γνωστούς ).
Ό,τι σκατουλάκια βρίσκουν τα βάζουν! (backgrounds, βαριά GIF, μουσική στο auto-play, βιντεο). Ειδικά όταν βάζουν μουσική μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

-petros

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 18:09, 25-06-08:

Έχει το facebook δυνατότητα να βάλεις μουσική;

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:18, 25-06-08:

Όχι.

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io έγραψε στις 18:20, 25-06-08:

Νομιζω οτι υπαρχουν αππς που το κανουν αυτο. Τουλαχιστον στην αρχη ειχα σιγουρα δει. Ισως δεν δουλευουν καλα και γιαυτο δεν εχουν πιασει!

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 18:21, 25-06-08:

Ίου, ελπίζω να μη διαδοθούν... Αλλιώς θα κλείσω κι εκεί το λογαριασμό μου, τσίρκο τα κάναμε τα προφίλ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 25-06-08 στις 23:54.
Παράθεση

3l3n@ (Ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη 3l3n@
H Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βασιλικά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H 3l3n@ έγραψε στις 19:35, 25-06-08:

Καλέ έχει να βάλεις μουσική απλά δεν είναι ας πούμε σαν το hi5 στο οπόιο με το που πατάς για να εμφανιστεί το προφίλ ακούγεται κάποιο τραγούδι το οποίο ενιγούει, είναι εκνευριστικότατο..

Στο facebook, έχει πολλά apps και τα περισσότερα είναι και καλά για να βάλεις απο ένα μόνο τραγούδι έως και πολλά, ιφ γιου νοου γουατ αι μιν.

Πάντως και εγώ θα συμφωνήσω με την απόψη που ειπώθηκε κατα την οποία σε ορισμένα προφίλ ο καταιγισμός απο λογής λογής apps κάνει το προφίλ ορισμένων δυσανάγνωστο..αφού στο τέλος εκνευρίζομαι και φεύγω..
Πρέπει να αφιερώσεις κάποιο χρόνο να τα τοποθετήσεις σωστά πάντως..εγώ δηλαδή ακολουθώ πιστά αυτήν την τακτική γιατί μου αρέσει να είναι συμμαζεμένα και όμορφα.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 21:11, 28-06-08:

ναααα σας πω παιδάκια...

Έχει βάλει κανείς ένα app που λέγεται "gomenakia"???

Με έχουν "τσακίσει" στα Invite ένας σωρός από τα contacts μου [και μη μου πείτε να ... αλλάξω contact ] και αναρωτιέμαι... είναι τόσο καλό και το βάζει όλος ο κόσμος???

Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 21:13, 28-06-08:

Όχι είναι μία βλακεία βασικά

Σου στέλνουν και καλά ηθοποιούς, μοντέλα, αθλητές κλπ.

Εμένα ο Γιώργος μου έστειλε έναν "Τόκο"... Ποιος στο καλό είναι αυτός, ξέρετε μήπως;

Παράθεση

Corpse Bride

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Corpse Bride
H Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

H Corpse Bride έγραψε στις 21:21, 28-06-08:

Αυτος που αγγιζει την τελjειοτητα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 23:11, 28-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
ναααα σας πω παιδάκια...

Έχει βάλει κανείς ένα app που λέγεται "gomenakia"???

Με έχουν "τσακίσει" στα Invite ένας σωρός από τα contacts μου [και μη μου πείτε να ... αλλάξω contact ] και αναρωτιέμαι... είναι τόσο καλό και το βάζει όλος ο κόσμος???
Εγώ πάντως μπήκα σήμερα να δεχτώ κάτι friend requests και επί τη ευκαιρία έκανα block διάφορα applications με ηλίθια ονόματα από τα οποία είχα γεμίσει invites

Ειδικά με αυτό το "sell your friends" (ή κάπως έτσι) είχα γεμίσει, έλεος!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 23:29, 28-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Εγώ πάντως μπήκα σήμερα να δεχτώ κάτι friend requests και επί τη ευκαιρία έκανα block διάφορα applications με ηλίθια ονόματα από τα οποία είχα γεμίσει invites

Ειδικά με αυτό το "sell your friends" (ή κάπως έτσι) είχα γεμίσει, έλεος!
Friends for sale! Ήσουν το pet μου!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 28-06-08 στις 23:36.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 00:57, 29-06-08:

Είμαι ο μοναδικός που έχει 2 apps; Μάλιστα το ένα είναι το wall

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    aye, Dmzk, Happily.Motionless

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους