Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 15:27, 01-10-11:

@Λάουρα

Δε φαίνεται τίποτα, don't worry.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:34, 01-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
@ Princess,
μπες στο προφίλ σου, πάνω δεξιά πάτα ''προβολή ως..'' και μετά πάνω στο κέντρο πάτα ''public''.
Και εμένα μου δείχνει τον τοίχο και τις φωτογραφίες αλλά δε δείχνει καμία πληροφορία.
Το είχα ρυθμίσει παλιά, τώρα έβαλαν τις επιλογές στην κεντρική σελίδα.
Κι εκεί που σε έπιασα, σε έχασα στο πάμπλικ που δεν βρήκα. Το ξέρω ότι δεν φαίνεται καμία πληροφορία ή φωτογραφία, αλλά δε θέλω να φαίνεται καν το "wall" αριστερά. ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ;
Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
@Λάουρα

Δε φαίνεται τίποτα, don't worry.
Ούτε καν στα αριστερά;
Είμαι περίεργη αι νόου, αλλά θέλω να βλέπουν μόνο τα info. :/

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 22:52, 01-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Κι εκεί που σε έπιασα, σε έχασα στο πάμπλικ που δεν βρήκα. Το ξέρω ότι δεν φαίνεται καμία πληροφορία ή φωτογραφία, αλλά δε θέλω να φαίνεται καν το "wall" αριστερά. ΖΗΤΑΩ ΠΟΛΛΑ;

Ούτε καν στα αριστερά;
Είμαι περίεργη αι νόου, αλλά θέλω να βλέπουν μόνο τα info. :/
Απ' όσο ξέρω δε γίνεται.
Πάνω στη μέση σου βγάζει ένα μπλε πλαίσιο. Εκεί μέσα έχει έναν υπερσύνδεσμο, το public.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 22:53, 01-10-11:

Α ναι το είδα.
Ναι το πάτησα. Και; Δε κάνει κάτι. Ίδια παραμένουν όλα

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 23:06, 01-10-11:

Βλέπεις πως βλέπουν το προφίλ σου οι άλλοι, μη-φίλοι.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 23:12, 01-10-11:

ΤΟ ξέρω ρε συ, το πριντ σκριν από κει το πήρα, δε χρειάζεται καν να πατήσω το παμπλικ.
ΤΟ θέμα είναι να μη βλέπουν ΓΟΥΟΛ.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 01:49, 02-10-11:

Η επιλογή wall θα φαίνεται σε όλους.Αλλά το τι θα φαίνεται εξαρτάται απ'τις ρυθμίσεις σου.Όταν κάνεις ένα στάτους αριστερά απ'την επιλογή post έχει ένα βελάκι.Εκεί αν πατήσεις public,τότε οποιοσδήποτε θα μπορεί να το βλέπει.Οπότε το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να επιλέξεις Friends(ό,τι επιλέξεις θα ισχύει και για τα επόμενα ποστ που θα κάνεις).Νομίζω ότι αυτό εννοείς
Στο δείχνω και με παραστατικά βελάκια

Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 11:57, 02-10-11:

Βασίλη, απ' ότι κατάλαβα γνωρίζει πως δεν φαίνεται το περιεχόμενο του τοίχου της -τουτέστιν έχει κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις γι' αυτό. Απλώς θέλει να μην φαίνεται το "Τοίχος", όπως και οι "Φωτογραφίες".

Λάουρα, κοίταξα τις ρυθμίσεις και δεν βρήκα την "χρυσή" επιλογή που τα εξαφανίζει, μάλλον δε γίνεται.
Μη σε νοιάζει, όμως, αφού δε φαίνεται τίποτα σε τρίτους.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 12:07, 02-10-11:

Ναι, Βασίλη αυτά που λες τα ξέρω, αυτό που λέει η Lysippe εννοώ εγώ, αλλά οκ, βαρέθηκα να το ψάχνω, θα το αφήσω έτσι.
Ευχαριστώ όλους πάντως. :]

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 12:10, 02-10-11:

Απλώς θέλει να μην φαίνεται το "Τοίχος", όπως και οι "Φωτογραφίες".
Το έχει κάνει μία φίλη μου στον τοίχο της γιατί έγραφαν διάφοροι πράγματα που δεν τα ήθελε, την ρώτησα που είναι ο τοίχος της και δεν φαίνεται και μου είπε ότι το έκανε να το βλέπει μόνο εκείνη.
Οπότε μπορείς να το ρυθμίσεις έτσι.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 12:12, 02-10-11:

Μα δε θέλω να μη το βλέπουν οι φίλοι μου. Θέλω να το βλέπουν οι φίλοι μου.
Αφφφ μπέρδεμα, η Λισιπ κατάλαβε τι λέω, αφήστε το δεν υπάρχει λύση.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 12:36, 02-10-11:

Βασίλη, απ' ότι κατάλαβα γνωρίζει πως δεν φαίνεται το περιεχόμενο του τοίχου της -τουτέστιν έχει κάνει τις απαραίτητες ρυθμίσεις γι' αυτό. Απλώς θέλει να μην φαίνεται το "Τοίχος", όπως και οι "Φωτογραφίες".

Λάουρα, κοίταξα τις ρυθμίσεις και δεν βρήκα την "χρυσή" επιλογή που τα εξαφανίζει, μάλλον δε γίνεται.
Μη σε νοιάζει, όμως, αφού δε φαίνεται τίποτα σε τρίτους.
Χμ,και τότε ποιο το νόημα να μη φαίνεται το wall και photos?Αφού έτσι κι αλλιώς δε θα βλέπουν τίποτα αν κάνουν κλικ.Τέσπα..

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. έγραψε στις 12:47, 02-10-11:

Ναι ρε συ, αλλά πχ. αν έχεις αλλάξει φωτό προφιλ, φαίνεται σε άκυρους όταν πατάνε το γουολ, ή αν έχεις κάνει λάικ σε κάποια σελίδα, πάλι φαίνεται, ή αν έχεις γράψει σχόλιο κάπου, πάλι θα το δουν. Εμένα δεν φαίνεται κάτι επειδή τα σβήνω από τον τοίχο, αλλά αν τα άφηνα :/

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 00:59, 06-10-11:

παιδια αμα στο fb εχεις ενα φιλο και ξαφνικά εκει που πας να του στείλεις μνμ πλεον σου λεει οτι "τουλαχιστον μια διευθυνση ειναι λανθασμενη", δεν υπαρχει πια φωτογραφία κ το λινκ δε λειτουργεί, παει να πει οτι μ εχουν κανει μπαν ή κατι τετοιο?

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 00:09, 09-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ciela
παιδια αμα στο fb εχεις ενα φιλο και ξαφνικά εκει που πας να του στείλεις μνμ πλεον σου λεει οτι "τουλαχιστον μια διευθυνση ειναι λανθασμενη", δεν υπαρχει πια φωτογραφία κ το λινκ δε λειτουργεί, παει να πει οτι μ εχουν κανει μπαν ή κατι τετοιο?
Αν κατάλαβα καλά σημαίνει ότι σε μπλόκαρε ή έκλεισε το προφίλ του.

Ερώτηση: Λαμβάνετε στο e-mail σας μηνύματα; Σχολιασμός κατάστασης και τέτοια.
Δε μου έρχονται εμένα.

Παράθεση

Libertus

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Libertus
Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,414 μηνύματα.

O Libertus έγραψε στις 01:18, 09-10-11:

Δε μου έρχονται εμένα.
Παλιά μου έρχονταν για το παραμικρό.Τώρα πια όχι (ευτυχώς).
Μόνο για γενέθλια φίλων ήρθαν τις προηγούμενες βδομάδες δύο μηνύματα.

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 14:15, 09-10-11:

Οχι πια

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 14:19, 09-10-11:

Ok, νόμιζα ότι εγώ άλλαξα κάτι.
Βλακεία βέβαια γιατί το fb τρώει κολλήματα.

Μήπως ξέρετε πώς αλλάζουμε μια δική μας ομάδα στη νέα εμφάνιση;

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 14:40, 09-10-11:

Λαμβάνετε στο e-mail σας μηνύματα; Σχολιασμός κατάστασης και τέτοια.
Μια μέρα καθώς το άνοιγα, είδα μήνυμα από το fb ότι δεν θα στέλνονται πλέον πολλά μηνύματα, αλλά σύνοψη πολλών μαζί, εκτός αν το ρυθμίσω διαφορετικά.
Έκανα κάποιες ρυθμίσεις, όχι για να λαμβάνω συνέχεια, αλλά να ξέρω πότε μου στέλνουν μήνυμα ή έχω αίτημα φιλίας μόνο, και τώρα λαβαίνω μόνο τα βασικά.

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 14:42, 09-10-11:

Πώς το ρυθμίζουμε;

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe έγραψε στις 14:44, 09-10-11:

Δε μου έρχονται εμένα.
Οι υπεύθυνοι του fb απενεργοποίησαν τις περισσότερες ειδοποιήσεις με μεμονωμένα e-mail.

Μπορείς να επαναφέρεις τη ρύθμισή σου:

Λογαριασμός --> Ρυθμίσεις λογαριασμού --> Ειδοποιήσεις (στ' αριστερά) και κάνεις αποεπιλογή της "συχνότητας email" (στα δεξιά).

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe έγραψε στις 20:06, 12-10-11:

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κάνω ενημέρωση του προφίλ μου στις νέες λειτουργίες;
πχ αυτό με τα νέα των φίλων στα δεξιά, δεν μου εμφανίζεται.

Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 12:20, 13-10-11:

Μήπως γνωρίζει κανείς πώς μπορώ να κάνω ενημέρωση του προφίλ μου στις νέες λειτουργίες;
πχ αυτό με τα νέα των φίλων στα δεξιά, δεν μου εμφανίζεται.
Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις εσύ την ενημέρωση, θα την κάνει μόνο του το facebook κάποια στιγμή!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 21:41, 13-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Phoebe
Δεν νομίζω να μπορείς να κάνεις εσύ την ενημέρωση, θα την κάνει μόνο του το facebook κάποια στιγμή!
Οντως και μακαρι να μην κανει και σε μενα;p

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phoebe (Κομπάρσα α)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phoebe
H Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,213 μηνύματα.

H Phoebe , call me Snake, έγραψε στις 11:34, 14-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^)
Οντως και μακαρι να μην κανει και σε μενα;p
Ναι, γιατί είναι αρκετά κουραστικό και άχρηστο να βλέπεις και το παραμικρό like που κάνουν οι φίλοι σου! Πφφφ!

Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 16:09, 12-12-11:

ξερει κανεις πως γινεται να μην εμφανιζονται προτεινομενοι φιλοι στα δεξια?

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:15, 12-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Sweet_Butterfly
ξερει κανεις πως γινεται να μην εμφανιζονται προτεινομενοι φιλοι στα δεξια?
κανεις λογκ άουτ και δεν ξαναμπαίνεις ποτέ

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Sweet_Butterfly

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sweet_Butterfly
H Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α . Έχει γράψει 339 μηνύματα.

H Sweet_Butterfly Etsi ksafnika se eida apenanti mou...<3 έγραψε στις 17:16, 12-12-11:

κατι πιο εφικτο;

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe έγραψε στις 17:21, 12-12-11:

Πεταλουδίτσα, δε νομίζω πως υπάρχει κάποια επιλογή -απ' όσο κοίταξα εγώ, τουλάχιστον.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 17:30, 12-12-11:

Ε κράτα μόνο φίλους που δεν έχουν κανέναν άλλο φίλο. Έτσι τα mutual friends θα είναι ...μηδέν και δεν θα εμφανίζεται κανείς.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 17:09, 14-01-12:

Σιγουρα ανοιξατε θεμα για facebook αλλα θελω να ρωτησω κατι συγκεκριμενο.Ρε παιδια εκανα το λαθος να ανοιξω λογαριασμο στο facebook πριν κανα 3 χρονια (ενω κατα βαθος ημουν κατα αυτου του φακελωματος, τεσπα ειχα τους λογους μου τοτε και ανοιξα εναν...αναθεμα την ωρα!). Σπανια εμπαινα φυσικα, φιλους μετρημενους στα δαχτυλα και γενικα σχεδον καμια σχεση οπως καποιοι αλλοι. Αρχισε πλεον να μου τη "δινει" εστω και αυτη η μικρη επαφη που ειχα και γενικα το ολο τρυπακι του facebook. Οι ερωτησεις ειναι οι εξης:
1)Μπορει καποιος να κλεισει τελειως το λογαριασμο του (σαν να μην υπηρχε ποτε), οχι απλα να τον απενεργοποιησει ;
2) Ακομα και αν κλεισεις το λογαριασμο σου, τι γινεται με ολα τα προσωπικα σου δεδομενα; Κρατιουνται σε καποιο αρχειο του fb;
3) Απο τον υπολογιστη μου διεγραψα ο,τι φωτογραφιες ειχα και ενω στον υπολογιστη μου διαγραφηκαν, οταν συνδεθηκα απο αλλον υπολογιστη αυτες εξακολουθουσαν να υπαρχουν. Πως γινεται αυτο? Καποια πραγματα μου φαινονται πολυ υποπτα...
4) Πως μπορει να προφυλαξει καποιος τον εαυτο του ωστε να μην μπορουν να ανεβαζουν αλλοι φωτογραφιες σου στο fb (ασχετα αν εσυ εχεις λογαριασμο στο fb η δεν εχεις). Δλδ ο καθενας μπορει να ανεβαζει φωτογραφιες χωρις την αδεια σου και να τις βλεπει ολος ο κοσμος?

Ποσο αφελης ειμαι,που ενω ηξερα οτι ειναι μια μλκ και μιση και οτι σιγουρα κατι "παιζει" απο πισω ,πηγα και ανοιξα λογαριασμο λες και ειμαι κανα 15χρονο...Τι να πω; Ωρες ωρες πραγματικα με εκνευριζω!!!

Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 14:42, 22-01-12:

Γεια σας
θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να εχω 2 λογαριασμους στο facebook με το ιδιο ονομα αλλα με διαφορετικο e-mail.
Επισης, πως γινεται να φτιαξω δικο μου γκρουπ και πως γινεται να καλεσω φιλους να γινουν μελη; Και πως γινεται να γραψω πληροφοριες για το γκρουπ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 14:59, 22-01-12:

Γίνεται να έχεις δυο λογαριασμούς με το ίδιο όνομα αλλά διαφορετικό μέιλ, απλώς αν θες να τους έχεις ανοιχτούς ταυτόχρονα θα πρέπει να χρησιμοποιείς δυο browser.
Γκρουπ φτιάχνεις εδώ. Θα δεις οδηγίες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

DreamStealer

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamStealer
Ο DreamStealer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 613 μηνύματα.

O DreamStealer μπες στο μυαλο! έγραψε στις 15:59, 22-01-12:

εχω 2 λογαριασμους ενα προσωπικο με τον οποιο σπανια ασχολουμε γιατι σε προσωπικο επιπεδο δεν εχει για μενα κατι να σου προσφερει και πιθα;νον να το καταργησω...
εχω ομως και ενα δευτερο στο οποιο ειμαι απροσωπος και εκει εχει ενα νοημα γιατι ανεβαζω αρθρα, σκεψεις, αποψεις, συντομα σχολια κλπ και λογου οτι εχει μαζικη απευνθυνση εχει καποιο νοημα. Ενιοτε γινονται καλες συζητησεις αναλογα το ενδιαφερον.
Αν θελει καποιος να τον προσθεσω να μου πει.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:10, 22-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από thermopiles
Σιγουρα ανοιξατε θεμα για facebook αλλα θελω να ρωτησω κατι συγκεκριμενο.Ρε παιδια εκανα το λαθος να ανοιξω λογαριασμο στο facebook πριν κανα 3 χρονια (ενω κατα βαθος ημουν κατα αυτου του φακελωματος, τεσπα ειχα τους λογους μου τοτε και ανοιξα εναν...αναθεμα την ωρα!). Σπανια εμπαινα φυσικα, φιλους μετρημενους στα δαχτυλα και γενικα σχεδον καμια σχεση οπως καποιοι αλλοι. Αρχισε πλεον να μου τη "δινει" εστω και αυτη η μικρη επαφη που ειχα και γενικα το ολο τρυπακι του facebook. Οι ερωτησεις ειναι οι εξης:
1)Μπορει καποιος να κλεισει τελειως το λογαριασμο του (σαν να μην υπηρχε ποτε), οχι απλα να τον απενεργοποιησει ;
2) Ακομα και αν κλεισεις το λογαριασμο σου, τι γινεται με ολα τα προσωπικα σου δεδομενα; Κρατιουνται σε καποιο αρχειο του fb;
3) Απο τον υπολογιστη μου διεγραψα ο,τι φωτογραφιες ειχα και ενω στον υπολογιστη μου διαγραφηκαν, οταν συνδεθηκα απο αλλον υπολογιστη αυτες εξακολουθουσαν να υπαρχουν. Πως γινεται αυτο? Καποια πραγματα μου φαινονται πολυ υποπτα...
4) Πως μπορει να προφυλαξει καποιος τον εαυτο του ωστε να μην μπορουν να ανεβαζουν αλλοι φωτογραφιες σου στο fb (ασχετα αν εσυ εχεις λογαριασμο στο fb η δεν εχεις). Δλδ ο καθενας μπορει να ανεβαζει φωτογραφιες χωρις την αδεια σου και να τις βλεπει ολος ο κοσμος?

Ποσο αφελης ειμαι,που ενω ηξερα οτι ειναι μια μλκ και μιση και οτι σιγουρα κατι "παιζει" απο πισω ,πηγα και ανοιξα λογαριασμο λες και ειμαι κανα 15χρονο...Τι να πω; Ωρες ωρες πραγματικα με εκνευριζω!!!
Μπορείς να κάνεις το λογαριασμό σου να μην τον βλέπει κανείς, αλλά κατά πόσο θα κρατήσει τα στοιχεία σου το ίδιο το Facebook, δεν το ξέρεις (με λίγη καχυποψία φτάνουμε στο συμπέρασμα ότι θα διατηρηθούν κάποια).
Μήπως φαίνονται φωτογραφίες που δεν είναι δικές σου? Δηλαδή τις έχει ανεβάσει άλλος και απεικονίζουν εσένα. Μπορείς να πεις στους φιλους σου που έχουν φωτογραφίες σου να μην τις ανεβάζουν και σε όσους έχουν να τους πεις να τις σβήσουν.
Εντάξει, δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα...

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 13:13, 23-01-12:

παιδιά μπορεί κάποιος να μου πεί την διαδικασία διαγραφής του λογαριασμού? τον έχω απενεργοποιημένο πάνω απο 1,5 χρόνο ε και αφού πλέον γίνεται και να διαγραφεί(ξέρω δεν έχει καμία διαφορά) λέω να μπω να το κάνω
λέω για διαδικασία γιατί δεν έχω ιδέα πως έχει γίνει οπότε δεν ξέρω αν πατάς απλά Options και διαγραφή λογαριασμού

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe έγραψε στις 16:21, 23-01-12:

Μπαίνεις εδώ κι ακολουθείς τα βήματα.

Παράθεση

Johnnaousa

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnnaousa
Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 14,019 μηνύματα.

O Johnnaousa τα λαθη επαναλαμβανονται έγραψε στις 16:44, 23-01-12:

Μπαίνεις εδώ κι ακολουθείς τα βήματα.
αα ήταν τόσο απλό τελικά ευχαριστώ

Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη skylofili
H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 12:12, 24-01-12:

Ήμουν απο την αρχή απο αυτούς που "δεν θα έκαναν fb για κανένα λόγο".. μάλιστα είχα τσακωθεί άσχημα με φίλη μου που ανέβασε φωτογραφία μου χωρίς να με ρωτήσει.. Τσαντιζόμουν με αυτούς που μου έλεγαν "γιατι δεν κάνεις fb να τα λέμε απο κει? να μαθαίνω νέα σου "... απαντούσα "αν θες νέα μου, πάμε για καφέ.. ή στείλε μου ένα μήνυμα.. ή πάρε με τηλέφωνο".. δεν γούσταρα να ξέρουν όλοι τι κάνω, αν έχω αλλάξει αυτά τα χρόνια, τι μαρέσει και τι όχι.. ας τα ξέρουν οι λίγοι..
Με εκνεύριζαν φίλες μου που μου έλεγαν "να τον κάνω add;" "να του κάνω like;" "μου μίλησε στο fb!!" .. ή τύπους που μου την έπεφταν ή ήθελα ν με κάποιον τρόπο να επικοινωνήσουν μαζί μου και μου έλεγαν "πως θα σε βρω στο fb;".. με εκνεύριζε όλη αυτή η μόδα.. έβλεπα φίλες μου σε εξόδους να βγάζουν φωτογραφίες "για να τις ανεβάσουν στο fb"..

Όσπου έπεσα και γω στην παγίδα.. Ερωτεύτηκα τρελά ένα αγόρι, που ήταν εκνευριστικά ντροπαλός.. ήξερα οτι του άρεσα πολύ αλλα δεν μπορούσε να κάνει κίνηση.. οπότε προσπαθούσα εγώ, αλλα και πάλι δεν γινόταν τίποτα.. οπότε έκανα fb, τον έκανα φίλο αλλα και πάλι τίποτα.. μετά απο μισό χρόνο διέγραψα τον λογαριασμό οριστικά.. είχα και την αίσθηση οτι άρχισα να "κολλάω" και να κάνω αυτά που "έκραζα" στους άλλους..

Στη σχέση που είμαι τώρα,δεν μπήκε ποτέ το fb ανάμεσά μας.. το πρώτο "comment", ήταν κανονικό, όχι μέσω οθόνης...
το πρώτο χαμόγελο ήταν αληθινό, όχι " ".. μάρεσε που στηνόμουν κάτω απο το σπίτι του "τάχα μου για να βγάλω το σκύλο μου βόλτα" με την ελπίδα οτι θα τον δω "τυχαία".. (και ας έμενε τελικά αλλού).. μάρεσε που τα πρώτα πράγματα που έμαθα για αυτόν ήταν σε ένα παγκάκι στο πάρκο με ένα σουβλάκι στο χέρι, και όχι μέσω του chat.. το ευχαριστήθηκα τουλάχιστον..

ειλικρινά, χαίρομαι που έκανα fb.. τουλάχιστον μου έφυγε η περιέργεια, αλλιώς μέχρι τώρα θα αναρωτιόμουνα "βρε λες να ναι τόσο καλό"; ..

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

adespoto

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη adespoto
H adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,321 μηνύματα.

H adespoto ειμαι ερωτευμένη!!!! έγραψε στις 12:40, 24-01-12:

Πόσο δίκιο έχεις skylofili. Είχα κι εγώ fb, και είχα πέσει σχεδόν σε όλες τις παγίδες που περιγράφεις (εκτός από το να βγάζω φωτογραφίες για να τις ανεβάσω, έλεος!). Μετά από αρκετά χρόνια χρήσης αποφάσισα οτι είναι ένας ηλίθιος εθισμός που σου τρώει απίστευτα πολύ χρόνο και φαιά ουσία (αφού στην ουσία ασχολείσαι με το αν σκίστηκε το καλσόν της Μαρίκας, αν έκλασε ο Μίμης κι αν σε έκανε φίλη/ο ο κάθε άκυρος που δεν έχει τα κότσια να ζητήσει το τηλέφωνό σου). Τώρα καταλαβαίνω τους ανθρώπους που είναι κατά του fb...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:58, 24-01-12:

Χαχαχα, κι εγώ έτσι ήμουν στην αρχή και τελικά έκανα και του έδωσα και κατάλαβε (είχα κολλήσει με το πόκερ). Δεν το διαγράφω όμως, απλά δεν μπαίνω συχνά. Είναι χρήσιμο για μερικά πράγματα, όπως να ενημερώνεσαι για γενέθλια και γιορτές (θα μου πεις να τα γράψω, αλλά με τη βαρεμάρα που έχω, σιγά μην το κάνω). Οπότε θεωρώ ότι αν μπαίνεις για συγκεκριμένο λόγο και λίγες φορές το μήνα, είναι χρήσιμο εργαλείο.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 14:14, 24-01-12:

τεχνικές συμβουλές για το facebook
μόνο αυτή: κάνε Like στο "αποσύνδεση"

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 253 μηνύματα.

H skylofili έγραψε στις 14:15, 24-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Είναι χρήσιμο για μερικά πράγματα, όπως να ενημερώνεσαι για γενέθλια και γιορτές (θα μου πεις να τα γράψω, αλλά με τη βαρεμάρα που έχω, σιγά μην το κάνω).
να άλλο ένα που με εκνευρίζει (εσύ θα την πληρώσεις)
γιατί να βλέπει ο καθένας πότε έχω γενέθλια ή γιορτή? όποιος θέλει να με θυμηθεί θα με θυμηθεί!
εκεί που δεν με θυμόταν κανείς για τα γενέθλιά μου, ξαφνικά με "θυμόνταν" 50!

γιατί το άλλο? η γιορτή μου δεν είναι πολύ γνωστή (ή μάλλον,καθόλου γνωστή).. πάντα με θυμόταν μόνο οι γονείς μου και τα τελευταία χρόνια και μια φίλη μου (που το εκτιμώ πάρα πολύ!) ..
ε αν είσαι μάγκας σημείωσε το και μην με ξεχνάς,μην περιμένεις να στο θυμίσει το fb..

και το άλλο που με τσαντίζει (πω πω μες τα νεύρα είμαι σήμερα!!), σου γράφουνε όλοι (πχ 50 άτομα) "χρόνια πολλά" και αντί να απαντήσεις στον καθένα που σε τίμησε με το να σου γράψει, κοτσάρεις ένα "σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις ευχές σας".. ε όχι ρε μάγκα μου, έτσι όπως σου γραψε ο καθένας ξεχωριστά, έτσι να ευχαριστήσεις και τον καθένα ξεχωριστά..

αυτά.. δώστε μου και άλλο "ερέθισμα" και θα επανέλθω..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:27, 24-01-12:

Χιχιχιι! Καλά, αμα δεν θες να το βλέπει, διαλέγεις και το κρύβεις. Εγώ ρε συ είμαι πραγματικά στόκος με τις ημερομηνίες, μόνο 5 πολύ κοντινών ατόμων θυμάμαι. Εχουμε μεγάλο σόι και θέλω να κρατάω τα "τυπικά", οπότε γενικά το facebook είναι καλό για αυτό. Ασε που παίζεις ποκερ χωρίς λεφτα (εδώ με κράζεις ελεύθερα!)

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

skylofili

Δραστήριο Μέλος

H skylofili έγραψε στις 14:31, 24-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Χιχιχιι! Καλά, αμα δεν θες να το βλέπει, διαλέγεις και το κρύβεις. Εγώ ρε συ είμαι πραγματικά στόκος με τις ημερομηνίες, μόνο 5 πολύ κοντινών ατόμων θυμάμαι. Εχουμε μεγάλο σόι και θέλω να κρατάω τα "τυπικά", οπότε γενικά το facebook είναι καλό για αυτό. Ασε που παίζεις ποκερ χωρίς λεφτα (εδώ με κράζεις ελεύθερα!)
ναι βρε,δεν έχει να κάνει με εσένα, απλά μου δωσες την ευκαιρία να αναφερθώ σε κάτι που χα ξεχάσει..
εγώ απλά πλέον δεν είμαι των "τυπικών".. τα σούταρα και έμεινα στην ουσία..

όσο για το πόκερ..δεν ξέρω ούτε με τράπουλα,άρα δεν είμαι αρμόδια να σε κράξω σε αυτό..
πες μου για τάβλι να σου πω..

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:56, 26-01-12:

Εξαφανίζονται σχόλια από τον τοίχο μου (που όμως εμφανίζονται στο news feed). Γιατί συμβαίνει αυτό;

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe έγραψε στις 19:34, 26-01-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Εξαφανίζονται σχόλια από τον τοίχο μου (που όμως εμφανίζονται στο news feed). Γιατί συμβαίνει αυτό;
Δεν το έχω παρατηρήσει στο προφίλ μου αυτό, αλλά σε ομάδες. Ό,τι κι όποτε θέλει εμφανίζει comments και likes.
Δικό τους θέμα είναι, το οποίο έχει ξανασυμβεί...

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 21:30, 15-05-12:

λοιπόν εχω προβλημα με τη δημιουργια εκδήλωσης. ειναι η πρωτη φορα που κανω κ τα εχω βρει μπαστουνια.
κατ αρχας η εκδήλωση μου διαρκει παραπανω απο 1 μερα και στο πεδιο "ποτε" δε βλεπω αυτη τη δυνατοτητα..
επίσης στο πεδιο "ποy" μπορω να γραψω το μερος αλλα δε μπορώ να βρω την επιλογή ώστε να μπορεί ο κόσμος να το δει και στο χαρτη...

any help?

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 21:39, 15-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
λοιπόν εχω προβλημα με τη δημιουργια εκδήλωσης. ειναι η πρωτη φορα που κανω κ τα εχω βρει μπαστουνια.
κατ αρχας η εκδήλωση μου διαρκει παραπανω απο 1 μερα και στο πεδιο "ποτε" δε βλεπω αυτη τη δυνατοτητα..
επίσης στο πεδιο "ποy" μπορω να γραψω το μερος αλλα δε μπορώ να βρω την επιλογή ώστε να μπορεί ο κόσμος να το δει και στο χαρτη...

any help?
Όπως το βλέπω τώρα, στο πινακάκι δεξιά έχει την ώρα, και αριστερά μπορείς να αλλάξεις τη μέρα...
Για το μέρος αν δε μπορείς να το βρεις τότε γράψε μόνο τη διεύθυνση.

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 21:39, 15-05-12:

εμ, για μια μέρα είναι μόνο οι εκδηλώσεις στο fb.
Στο λέω με σιγουριά γιατί είχα φτιάξει πριν λίγο καιρό για τη μητέρα του κολλητού μου και το θυμάμαι.
Όσο για το 2ο κομμάτι της ερώτησής σου, νομίζω βάζεις περιοχή και σου βγάζει μετά το χάρτη,
όταν ολοκληρώσεις τη δημιουργία της εκδήλωσης. Δεν είμαι σίγουρη όμως.
Προτείνω, για καλό κ για κακό να γράψεις στις λεπτομέρεις κάποια... λεπτομέρεια για τη περιοχή, ή
να βάλεις κάποιο λινκ από google map για όποιον βαριέται να ψάξει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    aye, Happily.Motionless

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους