Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

_Morticia_

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _Morticia_
H _Morticia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,245 μηνύματα.

H _Morticia_ Mayhem Mistress έγραψε στις 21:40, 15-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Εξαφανίζονται σχόλια από τον τοίχο μου (που όμως εμφανίζονται στο news feed). Γιατί συμβαίνει αυτό;
Καθυστερημένη η απάντηση αλλά δεν πειράζει.

Προφανώς όποιος προέβη στο σχόλιο, το αναίρεσε μετά.
Με το που γίνεται σχόλιο η ειδοποίηση σου έρχεται αμέσως στο news feed ακόμη κι αν ο συντάκτης του το πήρε πίσω το επόμενο δευτερόλεπτο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 21:41, 15-05-12:

ναι αλλα μπορω να επιλεξω μια μονο μερα.
δεν μπορω να επιλεξω διαρκεια. η εκδηλωση μου διαρκει 3 μερες.
επισης δε μπορω να δω απο που θα βρω το χαρτη

εδιτ: εμμα κ ομως εχω δει εκδηλωσεις που διαρκουν πολλες μερες και φαινεται

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 21:43, 15-05-12:

Αρχική Δημοσίευση από εμμα_τριντεντ
εμ, για μια μέρα είναι μόνο οι εκδηλώσεις στο fb.
Στο λέω με σιγουριά γιατί είχα φτιάξει πριν λίγο καιρό για τη μητέρα του κολλητού μου και το θυμάμαι.
Τι εννοείς?Για event δε μιλάμε?Εγώ βλέπω ότι μπορώ να βάλω όσες μέρες θέλω...

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  aa.png
Εμφανίσεις:  60
Μέγεθος:  13,0 KB  
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 21:47, 15-05-12:

εγω παλι οχι..

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  ScreenShot001.jpg
Εμφανίσεις:  54
Μέγεθος:  68,3 KB  
Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 21:50, 15-05-12:

Όταν γράψεις την ώρα, θα σου εμφανίσει δεξιά επιλογή "end time"..όταν το πατήσεις αυτό, μπορείς να διαλέξεις μέρα που τελειώνει.

Συνημμένα Thumbnails

Όνομα:  bb.png
Εμφανίσεις:  47
Μέγεθος:  18,3 KB  
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 21:50, 15-05-12:

Δεν ήξερα ότι γίνεται αυτό.
Σοζ
Ώρα λήξης πατάς, ναι. Σωστός ο Bill!

Για το χάρτη τέλειωσε την εκδήλωση και θα στο βγάλει.
Έτσι το είχα κάνει εγώ και είχε γίνει αυτόματα(το τσέκαρα μόλις)

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

H Ciela έγραψε στις 21:54, 15-05-12:

τελεια! σ ευχαριστω bill!

η επιλογη του χαρτη δε μου βγαινει..
εχω γραψει μονο το ονομα του μαγαζιου, οχι διευθυνση..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 22:07, 15-05-12:

Βλέπω εδώ ότι βγάζει επιλογές στο χάρτη μόνο μέρη στα οποία έχει κάνει check in η συγκεκριμένη...
μάλλον αυτό φταίει και δε στο βγάζει... χρειάζεσαι το check in υποθέτω.

Πάντως είδα κι άλλες εκδηλώσεις στο χάρτη βλέπω σε μη συγκεκριμένα μέρη πχ. Μύκονος, Αθήνα

για πάτα εδώ https://www.facebook.com/places/edit...urce=city_edit
μήπως και μπορείς να τη φτιάξεις μόνη σου σαν τοποθεσία.

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Dogie
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 13:56, 15-08-12:

Μου κλείδωσαν το προφίλ στο facebook... Μπορώ να πάρω την σελίδα που είχα φτιάξει και να κάνω διαχειριστή κάποιο άλλο άτομο;

Υπάρχει τρόπος επικοινωνίας με την ομάδα υποστήριξης του fb;

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:39, 16-08-12:

Ευκαιρια για απεξαρτηση! Αιντε με το φμπ!!
Καλα μην παιζω με τον πονο σου, δεν εχω ιδεα τι πρεπει να κανεις. Στειλε σε διαχειριστη και ρωτησε. Δεν υπαρχει κατι που να λεει -επικοινωνια ή διαχειριση ή υποστήριξη; -
Αλλα αυτο δεν το ξερα, γινεται να κλειδωθουν ετσι στο ασχετο τα προφιλς; Βρε μπας κι ειχες τιποτα παρανομο κει μεσα βαλει; Τεσπα... καλη τυχη...
Παντως σκεψου λιγακι αυτο που σου εγραψα στην αρχη- καλοκαιρακι ειναι, πλατσα πλουτσα, κοριτσακια, φιλαρακια, μουσικουλα, βολτιτσες... συγκρινονται με το φμπ??

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 16:26, 16-08-12:

Τι εννοείς κλειδώθηκε;

1. Σου χακάρανε το προφίλ και άλλαξαν τους κωδικούς;
2. Σου το κλείδωσε το facebook; Και με ποια εξήγηση; Για μόνιμα ή προσωρινά;

Όπως και να 'χει η μέθοδος επικοινωνίας με τους υπεύθυνους του facebook είναι οι φόρμες επικοινωνίας, μέσω της επιλογής "Βοήθεια".

Αν δεν δεις φως στο τούνελ, τότε θα πρέπει να φτιάξεις νέο προφίλ.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lysippe : 16-08-12 στις 17:58. Αιτία: εκφραστικό λάθος
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:19, 17-08-12:

Μήπως ξέρετε τον τρόπο να διαγράψει κανείς κάποιον από τους φίλους του που τον έχει διαγράψει, ταυτόχρονα αποκλείσει, όπως μου έκανε κάποια φίλη επειδή λέει δεν της έλεγα το πρωί την ώρα που ήμουν στην δουλειά "καλημέρα";

Το πρόβλημα είναι ότι φαίνεται στην λίστα των φίλων, αλλά δεν ανοίγει και δεν μπορώ να κάνω καμία ενέργεια, αλλά δεν θέλω να μετράει στον αριθμό των φίλων και να μην φαίνεται καθόλου, θέλω να διαγραφεί δηλαδή οριστικά, αλλά ενώ με τους άλλους φίλους μπορώ, με εκείνη δεν μπορώ να κάνω καμία ενέργεια γιατί δεν ανοίγει καθόλου όταν πατάω στο όνομά της

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,049 μηνύματα.

H Dogie έγραψε στις 17:30, 17-08-12:

Δεν είναι το προσωπικό μου προφίλ είναι του Blog μου.

Δείτε τι ακριβώς παίζει

http://doglovernews.blogspot.com/2012/08/facebook.html

Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 17:36, 17-08-12:

Μήπως πλάκωθηκες και εστειλες πολλες φιλίες το τελευταίο διαστημα και το Facebook σε πηρε για spam...
και σου κλειδωσε το account

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

H Dogie έγραψε στις 17:54, 17-08-12:

Δεν έστειλα αιτήματα φιλίας και γενικά δεν έστελνα.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 17-08-12 στις 18:38. Αιτία: Split προς μεταφορά σε off topic
Παράθεση

Cosa Nostra

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Cosa Nostra
Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 194 μηνύματα.

O Cosa Nostra έγραψε στις 18:06, 17-08-12:

Dogie μου εχει τυχει και μενα πριν 2,5 χρόνια,μου κλειδωσανε το προφιλ χωρις κανενα λόγο.
Ομως το εψαξα και βρηκα οτι στις 2 τελευταιες φιλιες ειχα κανει φιλους δυο Celebrities....
Μαλλον μαιμου προφιλ ειχαν οι Celebrities... και επεσα σε τιποτα Hackers

Παράθεση

Dogie (Ειρήνη)

Περιβόητο Μέλος

H Dogie έγραψε στις 09:30, 22-08-12:

Με ξεκλείδωσαν.

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 11:32, 22-08-12:

Γιατί το έπαθες, πως σε ξεκλείδωσαν, πες μας κι εμάς!!!!!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 14:38, 06-09-12:

Δεν μπορώ να βρω πώς διαχειρίζομαι τις ομάδες φίλων. Δηλαδή, είχα κάποιες λίστες τις οποίες θέλω να διαγράψω.
Any help; =)

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 16:15, 06-09-12:

Αρχική Δημοσίευση από Boom
Δεν μπορώ να βρω πώς διαχειρίζομαι τις ομάδες φίλων. Δηλαδή, είχα κάποιες λίστες τις οποίες θέλω να διαγράψω.
Any help; =)
Στην αρχική σελίδα θα πας αριστερά κάτω που λέει "Friends". Εκεί από κάτω φαίνονται οι λίστες φίλων. Μόλις πας τον δείκτη σε λίστα που θέλεις να σβήσεις, θα βγάλει μια επιλογή "edit". Κάνεις κλικ και βγάζει την επιλογή "Delete list"

Παράθεση

evi5

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη evi5
H evi5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H evi5 έγραψε στις 11:30, 22-09-12:

παιδια,θα ηθελα να ρωτησω γιατι δεν μπαινει το facebook μου..συνδεομαι κανονικα αλλα μολις παει να ανοιξει η αρχικη,βγαζει μονο πανω πανω το ονομα μου και κατι αλλα περιττα της σελιδας και στην συνεχεια σταματαει να φορτωνει και η υπολοιπη σελιδα ειναι λευκη..απο κανεναν browzer δεν μου το ανοιγει και αυτο ισχυει μονο με το facebook.κανω συχνες ανανεωσεις στην σελιδα αλλα τιποτα.εκανα κ καθαρισμο ιστορικου και cookies αλλα παλι το ιδιο..υπαρχει καμια ιδεα?

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 11:41, 22-09-12:

Ολοκληρο το συμπαν συνωμοτει για να σε καταφερει να σβησεις το λογαριασμο σου

Παράθεση

evi5

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη evi5
H evi5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H evi5 έγραψε στις 11:58, 22-09-12:

χαχαχα ισως!!

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη ALEX_
Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 19:56, 03-10-12:

Λοιπόν παιδιά..
Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής:
Μου είχαν χακάρει τον λογαριασμό στο facebook και στέλναν ενοχλητικά μνμ σε άλλους (όχι φίλους μου,ασχετους,μέσω inbox).Αποφάσισα λοιπόν να κάνω ολική διαγραφή του προφίλ μου και να φτιάξω καινούριο έτσι ώστε να σβηστεί το όνομα μου από αυτά τα μνμ στα inbox αυτών στους οποίους είχαν στείλει. Πριν το διαγράψω έφτιαξα το καινούριο και έστειλα ενα μνμ απο το παλιό μου προφιλ στο καινουριο. Μετά διέγραψα το παλιό προφίλ. Αυτό έγινε στις 10 Σεπτεμβρίου. Το facebook λέει οτι μετά απο 14 μέρες είναι σαν να μην υπήρχες ποτέ στο facebook. Παρολαυτά στο inbox του καινούριου μου προφίλ υπάρχει ακόμα το μνμ που είχα στείλει απο το παλιό και γράφει και το ονομά μου (χωρίς φωτογραφία βέβαια και χωρίς να μπορείς να
κλικάρεις το όνομα).

Υπάρχει κάποιος τρόπος να διαγραφεί το όνομα μου τελείως απο τα inbox και τα μνμ αυτών στους οποίους στέλναν εν αγνοία μου; Ξέρω ότι κάπως γίνεται. Μου έχει δείξει φίλος μου μνμ στο inbox του οποιου ναι μεν φαίνονται τα μνμ αλλα όχι το ονομα...

Κατι άλλο που σκέφτηκα ειναι να μπω στο παλιό μου προφίλ και να αλλάξω όνομα σε κάτι που να υποδηλώνει οτι δεν είμαι εγώ (κατι σαν "hacked profile" πχ) ή να βάλω μια εικόνα που να γράφει κάτι τέτοιο...όταν όμως προσπάθησα να μπω είχαν περάσει οι 14 μέρες και το fb μου λεει οτι δεν υπάρχει πια ο λογαριασμός και δεν με αφήνει να μπω.

Έχω απελπιστεί,κάθε βοήθεια σας θα την εκτιμήσω απεριόριστα...
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Σημείωση Συντονιστού:Τα μηνύματα #774-786 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα:" Μεγάλο πρόβλημα με fb...SOS!"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 04-10-12 στις 17:45. Αιτία: Προσθήκη σημείωσης
Παράθεση

McConkey

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη McConkey
Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O McConkey έγραψε στις 20:00, 03-10-12:

αλλαζεις ονομα επίθετο και το βάζεις το προφιλ σε καταστολή

facebook και σημαντικό πρόβλημα δεν υπάρχει.....

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 20:02, 03-10-12:

Πες σε όλους τους φίλους σου να σε κανουν μπλοκ αναφορά κτλ για να σου μπλοκαρουν τον λογαριασμο, εχω την εντυπωση οτι πιανει, αλλα δεν ειμαι και σιγουρη

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 20:08, 03-10-12:

Σιγά το πρόβλημα, αφού ούτε τους ξέρεις ούτε σε ξέρουν και το όνομά σου το έχουν άλλοι 100 στο facebook. τι σε νοιάζει?

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 626 μηνύματα.

O ALEX_ έγραψε στις 20:13, 03-10-12:

Σας ευχαριστώ για την άμεση απάντηση γτ η αληθεια είναι ότι κάιγομαι.. (αυτό ειναι το e-steki που θυμάμαι! )

McConkey με ενθαρρύνεις πολύ αλλα φοβάμαι οτι αυτό το πρόβλημα ειναι μάλλον σημαντικό..
Όπως σου είπα,δεν μπορώ πλεον να μπω στο παλιό μου προφίλ,μάλλον επειδή περάσαν οι 14 μέρες...όταν πάω να μπω μου λέει το φβ ότι δεν υπάρχει προφίλ με αυτό το mail..Καμιά ιδέα? Πραγματικά έχω απελπιστεί...

Sofia Loony δεν το δοκίμασα αυτο αλλα πως θα βρουν το παλιό μου προφιλ για να του κάνουν αναφορά? και αν το βρουν και κάνουμε αναφορα,θα σβηστεί το ονομά μου από παντού?

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Σιγά το πρόβλημα, αφού ούτε τους ξέρεις ούτε σε ξέρουν και το όνομά σου το έχουν άλλοι 100 στο facebook. τι σε νοιάζει?
Ναι,είναι άγνωστοι ειναι η αλήθεια...διασύρεται το ονομά μου όμως και δεν θέλω,είμαι πολύ ευαίσθητος με τέτοια θέματα...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 03-10-12 στις 21:13. Αιτία: merge-συνεχόμενα posts
Παράθεση

McConkey

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 180 μηνύματα.

O McConkey έγραψε στις 20:22, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_
McConkey με ενθαρρύνεις πολύ αλλα φοβάμαι οτι αυτό το πρόβλημα ειναι μάλλον σημαντικό..
Όπως σου είπα,δεν μπορώ πλεον να μπω στο παλιό μου προφίλ,μάλλον επειδή περάσαν οι 14 μέρες...όταν πάω να μπω μου λέει το φβ ότι δεν υπάρχει προφίλ με αυτό το mail..Καμιά ιδέα? Πραγματικά έχω απελπιστεί...
Μα δεν ειναι σημαντικό κανε τους όλους unfriend τους φίλους σου αλλαξε όνομα επίθετο και ανοίγεις νεο

Παράθεση

Loony

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loony
H Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 611 μηνύματα.

H Loony έγραψε στις 20:30, 03-10-12:

Sofia Loony δεν το δοκίμασα αυτο αλλα πως θα βρουν το παλιό μου προφιλ για να του κάνουν αναφορά? και αν το βρουν και κάνουμε αναφορα,θα σβηστεί το ονομά μου από παντού?
δεν ξερω λεπτομερειες, μια φιλη που ειχε παρομοιο προβλημα με σενα ειπε πως αυτο εκανε..

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε στις 20:39, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από McConkey
Μα δεν ειναι σημαντικό κανε τους όλους unfriend τους φίλους σου αλλαξε όνομα επίθετο και ανοίγεις νεο
Νομίζω ότι κατάλαβα τι λες...Να κάνω ένα άλλο προφίλ με άλλο όνομα τελείως διαφορετικό..Εκτος όμως του ότι θέλω να εχω το πραγματικό μου όνομα και όχι κάποιο ψευδώνυμο ή κατι τέτοιο,το παλιό μου προφίλ έχει το πραγματικό μου όνομα...οπότε και στα μνμ αυτά που στέλναν είναι το πραγματικό μου όνομα πάνω...

Αν κατάλαβα τι εννοείς δλδ..

Παράθεση

McConkey

Αποκλεισμένος χρήστης

O McConkey έγραψε στις 20:46, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από ALEX_
Νομίζω ότι κατάλαβα τι λες...Να κάνω ένα άλλο προφίλ με άλλο όνομα τελείως διαφορετικό..Εκτος όμως του ότι θέλω να εχω το πραγματικό μου όνομα και όχι κάποιο ψευδώνυμο ή κατι τέτοιο,το παλιό μου προφίλ έχει το πραγματικό μου όνομα...οπότε και στα μνμ αυτά που στέλναν είναι το πραγματικό μου όνομα πάνω...

Αν κατάλαβα τι εννοείς δλδ..
το νέο προφιλ να εχει το πραγματικό σου όνομα
το παλιό να έχει ένα αλλο.

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε στις 20:52, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από McConkey
το νέο προφιλ να εχει το πραγματικό σου όνομα
το παλιό να έχει ένα αλλο.
Προφανώς κάτι δεν καταλαβαίνω εγώ καλά..
Συγχώρεσε με και κάνε λίγο υπομονή μαζί μου..
Πως θα μπω στο παλιο μου προφιλ για να αλλαξω το ονομα? αυτο ειναι το θεμα...το εχω διαγραψει (γτ πιστευα οτι ετσι θα σβηστει και το ονομα μου απο τα μνμ στο inbox) και οταν παω να μπω δεν με αφηνει το φβ,μου λεει οτι το mail που βαζω δεν συνδεεται με κάποιο προφίλ...

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 21:02, 03-10-12:

Αυτό που λες δε νομίζω να γίνεται.
Έχω φίλους που έχουν διαγράψει μήνες τώρα το λογαριασμό τους, αλλά στα πμς φαίνεται ακόμα το όνομά τους.
Δε νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό όμως. Μόνο στα πμς φαίνεται. Σχόλια σε τοίχους, φωτόζ κτλ δεν υπάρχει, οπότε δεν υπάρχει και κανένας τρόπος να δει κάποιος ότι είσαι εσύ ο πραγματικός και αυτός που έστειλε τα "ενοχλητικά" μηνύματα.
Εξάλλου συνωνυμίες υπάρχουν.

Παράθεση

ALEX_

Διάσημο Μέλος

O ALEX_ έγραψε στις 21:14, 03-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Αυτό που λες δε νομίζω να γίνεται.
Έχω φίλους που έχουν διαγράψει μήνες τώρα το λογαριασμό τους, αλλά στα πμς φαίνεται ακόμα το όνομά τους.
Δε νομίζω ότι είναι τόσο τραγικό όμως. Μόνο στα πμς φαίνεται. Σχόλια σε τοίχους, φωτόζ κτλ δεν υπάρχει, οπότε δεν υπάρχει και κανένας τρόπος να δει κάποιος ότι είσαι εσύ ο πραγματικός και αυτός που έστειλε τα "ενοχλητικά" μηνύματα.
Εξάλλου συνωνυμίες υπάρχουν.
Αυτό μου λέει και ένας φίλος μου που το συζήτησα,ότι δεν ειναι τόσο τραγικό και να μην ανυσυχώ...ο τύπος που το χάκαρε όμως παρίστανε ότι ειναι εγώ..και είναι κάποιος που με ξέρει γτ και ηξερε κάποια πράγματα για μένα (που δεν ειναι και δύσκολο να μαθεις αν χακαρεις το προφιλ καποιου υποθετω) αλλα και ηξερε που εστελνε..εστελνε μονο σε αγνωστα σε μενα ατομα,όχι σε φίλους μου..
Ίσως να ανησυχω περισσότερο από οσο χρειαζεται αλλα τρελαίνομαι στην ιδέα ότι υπάρχουν μνμ με το ονομά μου,προσβλητικά,χυδαία και δεν ξέρω κι εγώ τι άλλο..
Υπάρχει μηπως κάποιος τρόπος να "πεισω" το φβ οτι αυτος ο λογαριασμος εχει παραβιαστει ουτως ωστε να διαγραψει και το ονομα μου απο παντου? Ή να το ξαναενεργοποιήσω με κάποιον τρόπο ωστε να αλλάξω το όνομα και μετα να το ξανασβησω?

Σας ζαλισα ρε παιδες,συγνώμη...

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 21:33, 03-10-12:

Δεν εχω ιδεα απο facebook, οποτε μπορει ολα οσα σου προτεινω να ειναι ακυρα, αλλα εγω θα τα δοκιμαζα.
Πρωτα απο ολα, απο οσο ξερω το facebook δεν διαγρεφει ποτε ενα προφιλ, απλα το απενεργοποιει. Λογικα αν πας να κανεις ξανα εγγραφη με το ιδιο e-mail θα σου πως εχει ηδη account και θα ενεργοποιησει και παλι το παλιο, οποτε μπορεις να αλλαξεις ονοματα, να κανεις αναφορα στο fb για να κανονισουν να διαγραφει καθε στιγμα σου κλπ.
Αν δεν γινετε αυτο, θα εστελνα ενα μαιλ/αναφορα/οτιδηποτε αλλο εχουν για επικοινωνια και θα τους εξηγουσα την κατασταση, δινοντας ονομα και e-mail ωστε να εντοπισουν το προφιλ-φαντασμα και να το "περιποιηθουν".
Τριτη περιπτωση, αν και απο οτι καταλαβα δεν παιζει, ψαχνεις στο fb να βρεις καποιο στιγμα (ειτε μπορει να βρεις το προφιλ με απλο serach ειτε απο καποιο μηνυμα που εχει κρατισει καποιος φιλος σου, και κανεις αμεσα αναφορα εξηγωντας την κατασταση.

Αυτες ειναι οι πρωτες σκεψεις που μου ερχονται στο μυαλο.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 17:58, 04-10-12:

Alex, με το νέο σου προφίλ (αν έχεις φτιάξει), έλα σε επικοινωνία με το τημ του facebook, και πες τους το πρόβλημά σου. Αν δεν γίνει τίποτα από αυτούς, τότε δεν μπορείς να κάνεις ο ίδιος κάτι (και με μια αναζήτηση στο google δεν βρήκα καμία λύση, για την επαναφορά προφίλ, παρά μέσω επικοινωνίας με τους ιθύνοντες).

Αν δεν γίνει τίποτα εν τέλει, τότε φτιάξε, εφόσον το επιθυμείς, νέο προφίλ. Πρόσθεσε τους φίλους σου, κι ενημέρωσέ τους, για το συμβάν. Το ξέρω πως είναι άσχημο, να υπάρχουν αυτά τα μηνύματα και να φαίνεσαι εσύ ο αποστολέας τους, μα αυτά συμβαίνουν.
Οι φίλοι σου, θα καταλάβουν. Μην ανησυχείς.

Παράθεση

dgr

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dgr
Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 266 μηνύματα.

O dgr έγραψε στις 18:08, 04-10-12:

https://www.facebook.com/help/delete_account

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:50, 04-10-12:

You must log in to see this page.

Η ειρωνία: να πρέπει να κάνεις login στον λογαριασμό σου, για να δεις μια σελίδα σχετικά με το ΣΒΗΣΙΜΟ του λογαριασμού σου.

Παράθεση

Λεοπαρ.Γατακιι

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Λεοπαρ.Γατακιι
H Λεοπαρ.Γατακιι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Λεοπαρ.Γατακιι έγραψε στις 11:18, 20-10-12:

μπορείτε να μου εξηγήσετε πως μπαίνει ?μιλάμε για κινητό xperia x-10 mini αν ξέρετε απαντήστε μου!

Για να μπείς δωρεάν στο 0.facebook θα πρέπει να έχεις τις κατάλληλες ρυθμίσεις INTERNET στο κινητό σου. Για να αποθηκεύσεις τις ρυθμίσεις στο κινητό σου στείλε δωρεάν Internet στο 1333ετσι λέει η cosmote αλλα δεν έχω κάρτα :O

Σημείωση Συντονιστή:Τα μηνύματα #790-93 προήλθαν έπειτα απο συγχώνευση με το θέμα Πώς μπαίνει το 0.facebook.com;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Mercury : 20-10-12 στις 23:32. Αιτία: Μετατροπή απο greeklish και συγχώνευση μηνυμάτων και προσθήκη Σημείωσης
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 11:38, 20-10-12:

προλαβα

Παράθεση

artemaki (Άρτεμις)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη artemaki
H Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 899 μηνύματα.

H artemaki .- έγραψε στις 11:44, 20-10-12:

Χαχαχαχαχαχαχχααχαχ. ΡΕΜΠ ΘΕΟΣ.-

Γατακι απλα μην μπαινεις facecook.
Ηδη μπαινεις απο υπολογιστη, θες και απο κινητο ;

Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 13:10, 20-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Λεοπαρ.Γατακιι
μπορείτε να μου εξηγήσετε πως μπαίνει ?μιλάμε για κινητό xperia x-10 mini αν ξέρετε απαντήστε μου!
Φρόντισε να έχεις εναν task manager, για να κλείνεις τις άλλες εφαρμογές που κάνουν update αυτόματα. Γιατί κάθε φορά που θα μπαίνεις θα χρεώνεσαι 1 ευρώ τη μέρα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 20-10-12 στις 23:56. Αιτία: διόρθωση παράθεσης
Παράθεση

katerina70

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη katerina70
H katerina70 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H katerina70 έγραψε στις 17:24, 14-11-12:

Πως μπορω να δω αν καποιος εχει δευτερο προφιλ;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ερινύς : 15-11-12 στις 18:52. Αιτία: απαγορεύονται τα κεφσλαία!
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 18:56, 14-11-12:

Δεν μπορείς. Δηλαδή θες το e-mail που μπορεί να μην το ξέρεις.

Παράθεση

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 22:01, 05-12-12:

Θέλω να αλλάξω το όνομα μου στο facebook και να το κάνω Luis Stefanos Max Androulidakis Monroy Rodrigues de la Vega αλλά δε με αφήνει. Γιατί;

Πλακα κανω. Απλα θελω να το αλλαξω αλλα δε αφηνει. Θελω να εχω δυο ονοματα και το επιθετο μου. Γιατι δε με αφηνει;

Ποιος απο εσας εχει τρια ονοματα στο fb;

Σημείωση:
Τα μηνύματα από 796 έως 800 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Αλλαγή nickname στο Facebook"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 06-12-12 στις 17:59. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 22:03, 05-12-12:

Εγώ ένα διάστημα είχα βάλει 4 λέξεις και το έπαιρνε.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 22:04, 05-12-12:

Μπορείς να επιλέξεις το να το βάλεις ε'ίτ ως ψευδώνυμο είτε ως το όνομα που θέλεις να βλέπουν στο fb όσοι χρησιμοποιούν άλλη γλώσσα

Παράθεση

LilAstair

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη LilAstair
H LilAstair αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H LilAstair έγραψε στις 14:32, 06-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από anisixos
Θέλω να αλλάξω το όνομα μου στο facebook και να το κάνω Luis Stefanos Max Androulidakis Monroy Rodrigues de la Vega αλλά δε με αφήνει. Γιατί;
χαχαχαχαχαχα!
Εμένα δεν με αφήνει να το γυρίσω από το ψευδώνυμό μου στο πραγματικό μου όνομα! Δεν με πιστεύει ότι αυτό είναι ο αληθινό - πως την πάτησα έτσι....

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 14:40, 06-12-12:

Άν θέλεις δύο ονόματα,είτε το βάζεις σαν διπλό στο όνομα δηλαδή "Γιάννης-Παναγιώτης" είτε βάζεις το δεύτερο σαν middle name.
Δίπλα στο "Home" έχει ένα βελάκι,το πατάς και επιλέγεις "Account settings".Θα δείς έχει μιά επιλογή "Name",πατάς "Edit" και βάζεις τα ονόματα της αρεσκείας σου.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    aye, Happily.Motionless

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους