Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,081 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,745 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 23:06, 06-12-12:

βασικά εγώ να ρωτήσω.
Το όνομα στα ελληνικά γιατί δε μου το δέχεται;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 12,202 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 23:53, 06-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
βασικά εγώ να ρωτήσω.
Το βάζεις όλο στα ελληνικά, έτσι? Όχι όνομα στα ελληνικά και επίθετο με λατινικούς χαρκατήρες π.χ. ή το αντίστροφο?
Μήπως έχεις εξαντλήσει το όριο των αλλαγών? Γιατί πήγα και γω να αλλάξω το επίθετο και να βάλω μόνο το αρχικό γράμμα και μου έβγαζε "αυτό δεν είναι το αληθινό σας όνομα"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 23:56, 06-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
βασικά εγώ να ρωτήσω.
Λογικά έχεις εξαντλήσει τις επιλογές σου!!
Και κάτι που είχα παρατηρήσει... ενώ μου είχαν πει πως δέχεται 5αλλαγές στα ονοματα , εμένα δεν μου δεχόταν την 5η αλλαγή!
Ότι να ναι! Στην αρχή είχε πλάκα το φβ ... τώρα πια έχει ψιλοκαταντήσει βαρετό!

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:20, 07-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Λογικά έχεις εξαντλήσει τις επιλογές σου!!
Και κάτι που είχα παρατηρήσει... ενώ μου είχαν πει πως δέχεται 5αλλαγές στα ονοματα , εμένα δεν μου δεχόταν την 5η αλλαγή!
Ότι να ναι! Στην αρχή είχε πλάκα το φβ ... τώρα πια έχει ψιλοκαταντήσει βαρετό!
Έχω αλλάξει 3 φορές όνομα,τέρμα το όριο αλλά πριν μου το έβαλε στα ελληνικά.
Είχα βάλει όμως άλλο επίθετο,όχι το δικό μου.και τώρα που θέλω να βάλω το δικό μου δε το αλλάζει.
Αρχική Δημοσίευση από _Evangeline_
Το βάζεις όλο στα ελληνικά, έτσι? Όχι όνομα στα ελληνικά και επίθετο με λατινικούς χαρκατήρες π.χ. ή το αντίστροφο?
Μήπως έχεις εξαντλήσει το όριο των αλλαγών? Γιατί πήγα και γω να αλλάξω το επίθετο και να βάλω μόνο το αρχικό γράμμα και μου έβγαζε "αυτό δεν είναι το αληθινό σας όνομα"
Όλο,και εμένα κάτι τέτοια μου βγάζει.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 20:04, 09-12-12:

Έχω μια απορία.

Όταν ένα άτομο γράψει κάτι σε κάποιον άλλον. Π.χ ο Α γράφει στον Β. Στο προφίλ του.

Και μέσα στο κείμενο κάνει ταγκ και 2 ακόμα άτομα, τον Χ και τον Ψ.

Κανονικά πρέπει να εμφανιστεί και στο προφίλ του Χ και του Ψ η δημοσίευση, έτσι;

Εγώ που είμαι ο Χ την βλέπω στο προφίλ μου αλλά οι φίλοι μου δεν το βλέπουν. Γιατί;

Κατάλαβε κανείς τι είπα;

Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 21:00, 09-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Devina
Έχω μια απορία.

Όταν ένα άτομο γράψει κάτι σε κάποιον άλλον. Π.χ ο Α γράφει στον Β. Στο προφίλ του.

Κανονικά πρέπει να εμφανιστεί και στο προφίλ του Χ και του Ψ η δημοσίευση, έτσι;

Εγώ που είμαι ο Χ την βλέπω στο προφίλ μου αλλά οι φίλοι μου δεν το βλέπουν. Γιατί;

Κατάλαβε κανείς τι είπα;
Εγώ κατάλαβα τί είπες ,αλλά προσπαθώ να μαντέψω γιατί δε το βλέπουν οι φίλοι σου. Μήπως ο Α ή ο Β ή ο Ψ έχουν κάνει κάτι στις ρυθμίσεις απορρήτου τους ;
πχ.να μη φαίνονται οι δημοσιεύσεις σε συγκεκριμένους κοινούς σας φίλους ;

Παράθεση

Hatemost (Άρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hatemost
Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Άεργος/η . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O Hatemost έγραψε στις 21:54, 09-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Devina
Έχω μια απορία.

Κατάλαβε κανείς τι είπα;
Γιατί αυτός που έκανε την ανάρτηση μπορεί να επέλεξε να το δουν μόνο τα άτομα που επισημάνθηκαν σε αυτή.

Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 22:22, 09-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Hatemost
Γιατί αυτός που έκανε την ανάρτηση μπορεί να επέλεξε να το δουν μόνο τα άτομα που επισημάνθηκαν σε αυτή.
Και εγώ επισημάνθηκα. Εννοείς οι φίλοι αυτού που έκανε τη δημοσίευση στο προφίλ και όχι οι ταγκαρισμένοι λογικά.

Οκ το έχω, ναι.

Ευχαριστώ για την απάντηση!
Με νοιάζει να μην είναι δικό μου θέμα στις ρυθμίσεις αυτό, για αυτό!

Παράθεση

KingFox

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη KingFox
Ο KingFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 441 μηνύματα.

O KingFox Χαμογέλα! έγραψε στις 16:22, 11-12-12:

Γεια σας! Θέλω να μου πείτε πως μπορώ να κατεβάσω μια συνομιλία που είχα κάνει με ένα φίλο μου στο facebook, η συνομιλία είναι αποθηκευμένη στα μηνύματα, άπλα δεν ξέρω πως να την κατεβάσω, δηλαδή θέλω να κάνω prtscr (για να φαίνεται ότι είναι από το fb) μια πολλή μεγάλη συνομιλία στο facebook, πως να το κάνω;

Σημείωση:
Το παρόν μήνυμα προέρχεται από το θέμα "Κατέβασμα chat history από facebook".

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 12-12-12 στις 18:30. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 21:30, 15-01-13:

Θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει, πως μπορώ να κάνω unlike σε όλες τις σελίδες που έχω κάνει like? (Είναι πάρα πολλές και δεν μπορώ να τις κάνω μία - μία).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lysippe
H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 19:51, 16-01-13:

Απ' όσο κοίταξα, δεν υπάρχει τρόπος μαζικής "διαγραφής" απ' τις Σελίδες, που κάνεις Like.

Δύο λύσεις...

1. Κάνεις κάμποσα unlikes, έως ότου δεν έχεις καμία Σελίδα στην λίστα σου
2. Κάνεις τη λίστα με τις Σελίδες σου ιδιωτική(*), και ή την αφήνεις έτσι ή την αποδεκατίζεις σιγά-σιγά

(*)Προβολή όλων --> Επεξεργασία --> "Μόνο εγώ" (απ' το πτυσσόμενο μενού)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lysippe : 16-01-13 στις 20:01. Αιτία: λαθάκι
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,212 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 19:58, 16-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lysippe
Απ' όσο κοίταξα, δεν υπάρχει τρόπος μαζικής "διαγραφής" απ' τις Σελίδες, που κάνεις Like.

Δύο λύσεις...

1. Κάνεις κάμποσα unlikes, έως ότου δεν έχεις καμία Σελίδα στην λίστα σου
2. Κάνεις τη λίστα με τις Σελίδες σου ιδιωτικές(*), και ή την αφήνεις έτσι ή την αποδεκατίζεις σιγά-σιγά

(*)Προβολή όλων --> Επεξεργασία --> "Μόνο εγώ" (απ' το πτυσσόμενο μενού)
Ευχαριστώ πολύ.
Μάλλον θα αρχίζω να κάνω σιγά σιγά unlike, αλλά είναι γύρω στις 1000.

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 953 μηνύματα.

H Lysippe έγραψε στις 20:00, 16-01-13:

Τίποτα. Χαρά μου.

-Καλή υπομονή!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

samone

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη samone
Ο samone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O samone έγραψε στις 18:49, 12-02-13:

πως μπορω οταν κανω like στην φωτο απο καποιον φιλο μου να μην εμφανίζεται αυτο και στους αλλους φιλους μου. Δηλαδη οτι εκανα like στον ταδε

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:02, 12-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από samone
πως μπορω οταν κανω like στην φωτο απο καποιον φιλο μου να μην εμφανίζεται αυτο και στους αλλους φιλους μου. Δηλαδη οτι εκανα like στον ταδε
Νομίζω πρέπει να έχεις τη ρύθμιση του ποιος βλέπει τις κινήσεις σου ανάλογα. Είναι πχ κάτω από το κουτί "Update status" ή "Ενημέρωση κατάστασης" αν το έχεις στα ελληνικά. Μόλις κάνεις κλικ στο κουτάκι ανοίγει ένα μενού δίπλα από τη "Δημοσίευση, στο οποίο διαλέγεις το κοινό ή εξαιρείς άτομα.
Εναλλακτικά πάνω δεξιά, ανάμεσα στο γρανάζι και το "Αρχική σελίδα", οι ρυθμίσεις απόρρητου.

Αλλά δεν κόβω και το λαιμό μου.

Παράθεση

samone

Νεοφερμένος

Ο samone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O samone έγραψε στις 23:33, 12-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Νομίζω πρέπει να έχεις τη ρύθμιση του ποιος βλέπει τις κινήσεις σου ανάλογα. Είναι πχ κάτω από το κουτί "Update status" ή "Ενημέρωση κατάστασης" αν το έχεις στα ελληνικά. Μόλις κάνεις κλικ στο κουτάκι ανοίγει ένα μενού δίπλα από τη "Δημοσίευση, στο οποίο διαλέγεις το κοινό ή εξαιρείς άτομα.
Εναλλακτικά πάνω δεξιά, ανάμεσα στο γρανάζι και το "Αρχική σελίδα", οι ρυθμίσεις απόρρητου.

Οκ Γίδι σ'ευχαριστω για την απαντηση και τον χρονο σου

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 12-02-13 στις 23:43. Αιτία: Split - εκτός θέματος
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe έγραψε στις 11:15, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι

Αυτή καθαυτή ρύθμιση, νομίζω, δεν λύνει το πρόβλημα του samone. Περιορίζει την ορατότητα των δημοσιεύσεών σου.

Ο samone δεν θέλει να φαίνεται η αλληλεπίδρασή του με φίλους (likes, comments etc).

Samone, κοίταξα λίγο τις ρυθμίσεις, αλλά δεν βρήκα κάτι -εκτός αν δεν έψαξα τόσο καλά. Νομίζω πως δεν υφίσταται "αόρατος μανδύας" σ' αυτό που ζητάς. Οι κινήσεις μας φαίνονται στον "κουτσομπόλη" δίπλα, στα δεξιά, (ο τάδε κοινοποίησε τον τάδε σύνδεσμο, η τάδε σχολίασε στην φωτογραφία του τάδε), και στην αρχική των κοινών φίλων (?) με το άτομο που αλληλεπίδρασες.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 11:30, 13-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από samone
Αυτό έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις που έχει ο φίλος σου.Άμα η φώτο έχει ρύθμιση "Public" (έχει μια υδρόγειο δίπλα), τότε όλοι θα μπορούν να δουν το like σου.Αν έχει "friends of friends", τότε όλοι οι φίλοι σου θα βλέπουν ότι έκανες like. Και τέλος (που είναι και αυτό που ρωτάς), αν έχει ρύθμιση "Friends", το like σου δε θα φαίνεται στους φίλους σου, εκτός κι αν είστε κοινοί φίλοι με εκείνον που ανέβασε τη φώτο.

Συνημένες Εικόνες

Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe έγραψε στις 12:00, 13-02-13:

Α, ισχύει τότενες. Sorry.

Παράθεση

samone

Νεοφερμένος

O samone έγραψε στις 01:37, 14-02-13:

Αρα ειναι στο χερι του φιλου μου κ οχι του δικου μου xaxa
Οκ σας ευχαριστω ολους για τον κοπο σας.

Παράθεση

elli-anna

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη elli-anna
H elli-anna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H elli-anna έγραψε στις 16:26, 28-02-13:

γεια σε ολους!!!!!...θα ηθελα οσοι ειναι καλοι γνωστες αυτοι του θεματος να μου δωσουν ορισμενες πληροφοριες γτ για εμενα ειχε γινει πολυ σημαντικο.....στο φβ..ο πρωην μ παλαιοτερα ειχε τον κωδικο μ....μετα ομως τον αλλαξα....παρολα αυτα εχω βασιμες υποψιες(σαν να λεω ειμαι απολυτα σιγουρη)οτι εχει ακομη προσβαση και βλεπει τα προσωπικα μ μηνυματα..λογικα σκεφτομαι οτι οταν ειχε το παλιο θα ειχε κανει καποια ρυθμιση μεσω της οποιας θα του αποστελλοταν ο κωδικος καθε φορα που τροποποιουντας στο δικο τ εμαιλ....μπορω να παω στις ρυθμισεις εγω και να κανω κατι για αυτο???(γτ τα μηνυματα ειναι πολυ προσωπικα και δεν θελω να βρισκονται σε κοινη θεα..)..και επιπελον εχω ακουσει οτι γινεται παλι να ρυθμισεις να μπορεις να εισερχεσαι απο ορισμενες μονο συσκευες και εαν καποιος παει να μπει απο αλλη δεν μπορει και σ αποστελλεται και ειδοποιηση......οποιος γνωριζει..ας μ πει κατι..γτ δεν ξερω τι να κανω...να φτιαξω αλλο τωρα.......

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elli-anna : 28-02-13 στις 18:54. Αιτία: .
Παράθεση

Lysippe

Περιβόητο Μέλος

H Lysippe έγραψε στις 20:23, 28-02-13:

1. Φτιάχνεις έναν καινούριο λογαριασμό e-mail και το περνάς και στο facebook
2. Αλλάζεις κωδικό
3. Απ' την Ασφάλεια ενεργοποιείς τις ειδοποιήσεις σύνδεσης

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 01:08, 11-03-13:

Ρε παιδιά να κάνω μια ερώτηση,
εγώ στο φέισ ενώ έχω επιλογή να μη βλέπει κανένας το τοίχο μου,μόνο οι φίλοι μου έκανα μια δοκιμή και είδα πως τελικά φαίνεται σε όλους...
πως σκατά γίνεται αυτό;;;;
Με διέγραψα από το λογαριασμό της φίλης μου, μετά πήγα από το προφίλ της στο δικό μου και έδειχνε τα πάντα κανονικά...προσπαθώ να βγάλω άκρη αλλά τίποτα...
Επίσης υπάρχει τρόπος να επιλέξω κάτι ώστε να μη με βγάζει στην αναζήτηση; Δηλαδή να είναι κρυφός ο λογαριασμός μου να μη μπορεί κάποιος που δεν είναι φίλος μου να με αναζητήσει αν έχει όνομα ή μειλ...?

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 01:32, 11-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
εγώ στο φέισ ενώ έχω επιλογή να μη βλέπει κανένας το τοίχο μου,μόνο οι φίλοι μου έκανα μια δοκιμή και είδα πως τελικά φαίνεται σε όλους...
Με διέγραψα από το λογαριασμό της φίλης μου, μετά πήγα από το προφίλ της στο δικό μου και έδειχνε τα πάντα κανονικά...προσπαθώ να βγάλω άκρη αλλά τίποτα...

Επίσης υπάρχει τρόπος να επιλέξω κάτι ώστε να μη με βγάζει στην αναζήτηση; Δηλαδή να είναι κρυφός ο λογαριασμός μου να μη μπορεί κάποιος που δεν είναι φίλος μου να με αναζητήσει αν έχει όνομα ή μειλ...?
Για το 2ο: ναι άμα πας στο privacy settings έχει επιλογή "Who can look me up" και μπορείς να επιλέξεις "everyone/friends of friends/friends".
Για το 1ο: Μήπως τα ποστ που κάνεις έχουν επιλογή public?

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 01:39, 11-03-13:

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!!!!
Λοιπόν όχι δεν έχουν επιλογή public, ίσα ίσα έχω επιλεγμένο να είναι εμφανήσιμα μόνο σε στενούς φίλους, ούτε καν σε όλους!!!
Επίσης για αυτό με την αναζήτηση το κοίταξα και συγκεκριμένα αναφέρει για το ποιος θέλω να με βρίσκει μέσω e-mail ή τηλεφώνου (μου) στην αναζήτηση και έχω επιλεγμένο το φίλοι, παρ΄όλα αυτά κάποιος που δεν τον έχω φίλο αν πατήσει το όνομα που έχω στο φεισ στην αναζήτηση με βρίσκει κανονικά...

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 01:50, 11-03-13:

Ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση!!!!
Λοιπόν όχι δεν έχουν επιλογή public, ίσα ίσα έχω επιλεγμένο να είναι εμφανήσιμα μόνο σε στενούς φίλους, ούτε καν σε όλους!!!
Επίσης για αυτό με την αναζήτηση το κοίταξα και συγκεκριμένα αναφέρει για το ποιος θέλω να με βρίσκει μέσω e-mail ή τηλεφώνου (μου) στην αναζήτηση και έχω επιλεγμένο το φίλοι, παρ΄όλα αυτά κάποιος που δεν τον έχω φίλο αν πατήσει το όνομα που έχω στο φεισ στην αναζήτηση με βρίσκει κανονικά...
Ναι έχεις δίκιο.Το έψαξα λίγο και διάβασα πως πλέον δε γίνεται να κρύψεις το προφίλ σου από την αναζήτηση, το facebook απέσυρε την επιλογή επειδή θα βάλει ένα καινούριο graph search. Για το άλλο που λες δεν ξέρω αλλά μου ακούγεται περίεργο αφού έχεις επιλέξει μόνο στενούς φίλους και μάλιστα σε διέγραψες από τη λίστα φίλων της φίλης σου..

Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

H Pequeño έγραψε στις 11:49, 11-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Bill_1992
Ναι έχεις δίκιο.Το έψαξα λίγο και διάβασα πως πλέον δε γίνεται να κρύψεις το προφίλ σου από την αναζήτηση, το facebook απέσυρε την επιλογή επειδή θα βάλει ένα καινούριο graph search. Για το άλλο που λες δεν ξέρω αλλά μου ακούγεται περίεργο αφού έχεις επιλέξει μόνο στενούς φίλους και μάλιστα σε διέγραψες από τη λίστα φίλων της φίλης σου..
Ναι και εγώ πάνω σε αυτό έπεσα...
Άντε τώρα να βρεις όλους τους ανεπιθύμητους και να τους μπλοκάρεις, πωωωωωω.
Όσο για τις δημοσιεύσεις και γενικά το τοίχο πραγματικά δε ξέρω τι γίνεται, μου έχει σπάσει τα νεύρα, δοκίμασα τα πάντα!
Θα το κοιτάξω πάλι να κάνει πειράματα με τη φίλη μου και βλέπουμε, τι να πω.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:11, 08-04-13:

Είμαι Άνω Γλυφάδα με provider την hol και εδώ και τουλάχιστον μιάμισι ώρα το facebook δεν ανοίγει από κανέναν υπολογιστή (δοκίμασα σε δύο διαφορετικούς) ή το κινητό μου (με 3g). Έκανα reboot το modem, αλλά και πάλι τίποτα. Κατά τα άλλα, όλες οι υπόλοιπες σελίδες ανοίγουν κανονικά. Η κολλητή μου, που μένει λίγο πιο κάτω, μπαίνει κανονικά αλλά μου είπε πως είχε πρόβλημα και ο φίλος της να μπει που μένει Πειραιά. Έψαξα στο google, αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό, ενώ τα sites που δείχνουν αν μια σελίδα έχει "πέσει" δίνουν διάφορα αποτελέσματα, οπότε ούτε από εκεί βρίσκω κάποια άκρη.

Έχει κάποιος άλλο ανάλογο θέμα; Είναι μήπως πρόβλημα της hol ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Έχει κανείς καμία ιδέα;

Παράθεση

Δαλιδά (Cortana)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Δαλιδά
H Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ . Έχει γράψει 4,221 μηνύματα.

H Δαλιδά έγραψε στις 23:16, 08-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Oralee
Είμαι Άνω Γλυφάδα με provider την hol και εδώ και τουλάχιστον μιάμισι ώρα το facebook δεν ανοίγει από κανέναν υπολογιστή (δοκίμασα σε δύο διαφορετικούς) ή το κινητό μου (με 3g). Έκανα reboot το modem, αλλά και πάλι τίποτα. Κατά τα άλλα, όλες οι υπόλοιπες σελίδες ανοίγουν κανονικά. Η κολλητή μου, που μένει λίγο πιο κάτω, μπαίνει κανονικά αλλά μου είπε πως είχε πρόβλημα και ο φίλος της να μπει που μένει Πειραιά. Έψαξα στο google, αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό, ενώ τα sites που δείχνουν αν μια σελίδα έχει "πέσει" δίνουν διάφορα αποτελέσματα, οπότε ούτε από εκεί βρίσκω κάποια άκρη.

Έχει κάποιος άλλο ανάλογο θέμα; Είναι μήπως πρόβλημα της hol ή μπορεί να φταίει κάτι άλλο; Έχει κανείς καμία ιδέα;
Εμένα μου αργεί να φορτώσει, αλλά μετά από 1-2 λεπτά φορτώνει. Οι άλλες σελίδες κανονικά. Και εγώ hol έχω 24άρα και είμαι Κέντρο.

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 23:19, 08-04-13:

Μήν ανησυχείς,είναι το προγραμματισμένο ρίξιμο που κάνει η αντιτρομοκρατική...Κατεβάζει δεδομένα για τυχόν βλάσφημες σελίδες τύπου ταλιμπανέζοι ανθ-ελληνες,Γέροντας παστίτσιος-μάιπρίσιους και δεν συμμαζεύεται...Επίσης σκανάρει συνομιλίες,αναρτήσεις,ψάχνοντας για ύποπτα στοιχεία.Αλλά οι μαλάκες δεν έχουν αλλάξει ακόμα τα ρολόγια(ή μάλλον τα άλλαξαν πολύ) και το έκαναν βράδυ...

Σοβαρά τώρα,και εγώ Hol έχω και δεν μπαίνω...φαντάζομαι κάποια μαλακία παίχτηκε απο τον πάροχο...
ps.Ούτε η Μάριαν μπαίνει...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 00:38, 09-04-13:

Ναι, έμαθα τελικά πως πολλοί δεν μπορούσαν να μπουν, αλλά οκ, το πρόβλημα αποκαταστάθηκε μόλις δημοσίευσα το θέμα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley έγραψε στις 11:41, 20-04-13:

Όταν κάποιος απλά σε ακολουθεί στο facebook, ενώ δεν σε έχει φίλο, μπορεί να δει τις φωτο σου; (εννοείται πως έχω ρυθμίσει, να τις βλέπουν μόνο φίλοι).

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley έγραψε στις 17:30, 20-04-13:

Δεν ξέρει κανείς;

Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη εμμα_τριντεντ
H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,120 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε στις 17:32, 20-04-13:

Αν έχεις ρυθμίσει να τις βλέπουν μόνο φίλοι τότε όχι. Αυτοί που σε ακολουθούν βλέπουν μόνο τις δημόσιες αναρτήσεις σου.

υγ. βαριέμαι το facebook

Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 17:35, 20-04-13:

Οδηγός Χρήσης του Facebook
Όταν ακολουθείτε κάποιον στο Facebook, μπορείτε να βλέπετε τις δημόσιες ενημερώσεις του στις Ενημερώσεις της αρχικής σελίδας σας.

Πρέπει να προσθέτετε κάποιον ως φίλο μόνο αν γνωρίζεστε προσωπικά. Αν δεν γνωρίζετε κάποιον προσωπικά αλλά θέλετε να λαμβάνετε νέα του, μπορείτε να τον ακολουθήσετε. Όταν ακολουθείτε κάποιον, μπορείτε να βλέπετε μόνο τις δημόσιες ενημερώσεις του.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley έγραψε στις 18:21, 20-04-13:

Ευτυχώς. Σας ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

Katerina S (Κατερίνα Μουρατίδου)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Katerina S
H Κατερίνα Μουρατίδου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 195 μηνύματα.

H Katerina S what the water gave me έγραψε στις 22:30, 18-05-13:

Εκανα μια πολυ μεγαλη βλακεια στο προφιλ μου plz βοηθηστε με. Εκει που λεει 'περισσοτερα' στο προφιλ μου και συγκεκριμενα στην 'μουσικη' πατησα καταλαθως αποκρυψη ενοτητας και τωρα δεν μπορω να το επαναφερω τι να κανω βοηθειαα!!!

Παράθεση

blondie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blondie
H blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H blondie έγραψε στις 11:28, 07-07-13:

Καλημέρα.Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο θέμα για μια απορία που έχω αλλά δεν ήξερα πού να το γράψω.
Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν δύο άτομα γίνουν φίλοι στο facebook εγώ π.χ. (σαν τρίτο άτομο) μπορώ να καταλάβω ποιος έκανε αίτημα φιλίας σε ποιον, αν έχω έναν από τους δύο φίλους?

Παράθεση

_Νηρηίς_

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη _Νηρηίς_
H _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 852 μηνύματα.

H _Νηρηίς_ έγραψε στις 11:39, 07-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από blondie
Καλημέρα.Δεν ξέρω αν αυτό είναι το κατάλληλο θέμα για μια απορία που έχω αλλά δεν ήξερα πού να το γράψω.
Ήθελα λοιπόν να ρωτήσω αν δύο άτομα γίνουν φίλοι στο facebook εγώ π.χ. (σαν τρίτο άτομο) μπορώ να καταλάβω ποιος έκανε αίτημα φιλίας σε ποιον, αν έχω έναν από τους δύο φίλους?
Nομίζω πως αυτό δεν φαίνεται.

Παράθεση

blondie

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη blondie
H blondie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H blondie έγραψε στις 12:05, 07-07-13:

Α, οκ σ΄ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!

Παράθεση

νικος ρεθυμνο (Νίκος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη νικος ρεθυμνο
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.

O νικος ρεθυμνο έγραψε στις 13:10, 07-07-13:

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές
Τεχνικη συμβουλή: Μην κανετε Facebook

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 14:02, 13-07-13:

Μήπως ξέρετε αν υπάρχει περιορισμός στα likes;
Φίλη μου της είχαν βάλει ποινή για ένα μικρό χρονικό διάστημα να μην μπορεί να βάζει, και κάποιος άλλος έγραψε σε μια ομάδα ότι του τέλειωσαν τα likeς και για λίγες μέρες δεν θα μπορεί.
Ποιος είναι ο αριθμός αν είναι έτσι, και πως το μετρούν;

Παράθεση

Italian dream... (Βιβή)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 15:41, 13-07-13:

Περιορισμος στα λικες?? Πρωτη φορα το ακουω αυτο, πραγματικα... Περιορισμος δεν μπορει να ειναι σιγουρα, μηπως επειδη κανεις λικε στα παντα και θεωρειται κατι σαν σπαμ? Ας πουμε ξερω για περιορισμο στα σχολια η στα αντ, αλλα λικες δεν νομιζω..

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:43, 13-07-13:

Περιορισμός δεν νομίζω να υπάρχει, όταν σπαμάρεις νομίζω στα μπλοκάρει για ένα χρονικό διάστημα όμως.

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:47, 13-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Katerina S
Εκανα μια πολυ μεγαλη βλακεια στο προφιλ μου plz βοηθηστε με. Εκει που λεει 'περισσοτερα' στο προφιλ μου και συγκεκριμενα στην 'μουσικη' πατησα καταλαθως αποκρυψη ενοτητας και τωρα δεν μπορω να το επαναφερω τι να κανω βοηθειαα!!!
Στις πληροφορίες, στο μολυβάκι πάνω-πάνω που λέει κάτι για επεξεργασία.
Επιλέγεις αυτά που θέλεις να φαίνονται.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 15:47, 13-07-13:

Δεν είναι περιορισμός!!
Μια φορά που' κανα συνεχόμενα [δλδ ό,τι έβλεπα του' κανα λάικλάικλάικ] λάικ σε ένα προφιλ φίλου, φάση σπαμμ, μου' βγαλε απλά μήνυμα να το σταματήσω γιατί αλλιώς θα θεωρηθεί σπαμμ και θα μου βγάλουν τη δυνατότητα αυτή.

Δεν είναι ότι έχεις 984 λάικ ξέρωγω να κάνεις, απλά δε πρέπει να το κάνεις σε φάση σπαμ. Δηλαδή 500λάικς σε 1 λεπτό.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

H Loreley έγραψε στις 16:18, 13-07-13:

Θέλω μία μικρή βοήθεια.
Έχω κάνει αναζήτηση για το προφίλ ενός ατόμου πολλές φορές, χωρίς να έχω κάνει αίτημα φιλίας στο άτομο αυτό. Και τώρα αν πάω να ψάξω κάτι στην αναζήτηση, και βάλω το πρώτο γράμμα από το όνομα του ατόμου, μου βγάζει πρώτο πρώτο το προφίλ του. Πως μπορώ να το ρυθμίσω ώστε να μην εμφανίζεται πάνω πάνω στην αναζήτηση το προφίλ αυτό;

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:36, 13-07-13:

Εμ..
Για να τσεκάρεις πώς φαίνεται το προφίλ σου σε φίλους και μη πας αρχική σελίδα --> κλικ στο λουκετάκι πάνω δεξιά -->κλικ στο ποιοι μπορούν να δουν το περιεχόμενο του προφίλ μου --> Τι βλέπουν οι άλλοι στο Χρονολόγιό μου.
Και βλέπεις ποιος βλέπει τι.
Μπορείς να΄σαι κρυφή με την ενεργοποίηση απορρήτου.
Σειρά μου να ρωτήσω.
Θέλω να αλλάξω το όνομα μου (το΄χω σε ελληνικά αλλά όλα μικρά) και δεν μπορώ.

Χελπ.

Παράθεση

Markos T.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Markos T.
Ο Markos T. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 221 μηνύματα.

O Markos T. έγραψε στις 22:12, 13-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από _fairygirl_
Εμ..
Για να τσεκάρεις πώς φαίνεται το προφίλ σου σε φίλους και μη πας αρχική σελίδα --> κλικ στο λουκετάκι πάνω δεξιά -->κλικ στο ποιοι μπορούν να δουν το περιεχόμενο του προφίλ μου --> Τι βλέπουν οι άλλοι στο Χρονολόγιό μου.
Και βλέπεις ποιος βλέπει τι.
Μπορείς να΄σαι κρυφή με την ενεργοποίηση απορρήτου.
Σειρά μου να ρωτήσω.
Θέλω να αλλάξω το όνομα μου (το΄χω σε ελληνικά αλλά όλα μικρά) και δεν μπορώ.

Χελπ.
Νομίζω εξαρταται απ το ποσες φορές εχεις αλλάξει το όνομα του προφιλ σου, υπάρχει ενα συγκεκριμενο οριο, γιαυτο σου λεω.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 12:44, 14-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από Markos T.
Νομίζω εξαρταται απ το ποσες φορές εχεις αλλάξει το όνομα του προφιλ σου, υπάρχει ενα συγκεκριμενο οριο, γιαυτο σου λεω.
Μία φορά το΄χω αλλάξει όλη κι'όλη.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    aye, Dmzk, Happily.Motionless

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους