Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,081 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,745 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σπυρακος (^^)
Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 11:48, 10-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
Παίδες, έχω μια ερώτηση νούμπικη όμως.

Κατά καιρούς βλέπω αντί για τα κλασικά εμοτικον στο φβ,πετάγονται κάτι γαλάζιες-πράσινες καρδιές,κάτι φατσες που φυσούν καρδούλες.Πού τα βρίσκουν οι άλλοι αυτά;

Είναι συγκεκριμένα απο κάποιο κινητό;
Τόσο καιρό είχα αυτην την απορία,αλλά ντρεπόμουν να ρωτήσω.
gokeyboard στο google store!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 766 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 13:32, 10-07-14:

Σας ευχαριστώ πολύ παιδάκια !!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 19:55, 15-07-14:

Να ρωτήσω για να αλλάξεις κωδικό στο φβ χρειάζεται επιβεβαιωση μέσω email? Γιατί θέλω να τον αλλάξω και επειδη σο μειλ είχα να μπω πολύ καιρό για κάποιο λόγο η Yahoo δε με βάζει ενώ τα πατάω όλα σωστά.

Επίσης, για να αλλάξω μειλ στο φβ πάλι πρεπει να επιβεβαιωθεί από το παλιό?

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 20:04, 15-07-14:

Το mail είναι μόνο για την εγγραφή απο κει και πέρα δεν χρειάζεται να ξαναμπείς ποτέ το χρησιμοποιείς μόνο για την είσοδο τις αλλαγές τις κάνεις όλες μέσω facebook, το mail δεν αλλάζει αν το κάνεις αλλάζεις και λογαριασμό.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 20:10, 15-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Το mail είναι μόνο για την εγγραφή απο κει και πέρα δεν χρειάζεται να ξαναμπείς ποτέ το χρησιμοποιείς μόνο για την είσοδο τις αλλαγές τις κάνεις όλες μέσω facebook, το mail δεν αλλάζει αν το κάνεις αλλάζεις και λογαριασμό.
Αααα πολύ ωραία! Δηλαδή δεν πρόκειται να μου πει να ακολουθήσω λινκ που θα σταλεί στο μειλ μου για να πιστοποιηθεί ότι είμαι εγώ ξέρω γω όπως συμβαινει αλλού ε? Τότε όντως, δεν χρειάζεται να δώσω άλλο μειλ και να γινόταν να μου το γεμίσει κ αυτό ασκοπα μηνύματα.

Ευχαριστω πολύ!!!

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 20:15, 15-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από *Serena* (Εύα)
Αααα πολύ ωραία! Δηλαδή δεν πρόκειται να μου πει να ακολουθήσω λινκ που θα σταλεί στο μειλ μου για να πιστοποιηθεί ότι είμαι εγώ ξέρω γω όπως συμβαινει αλλού ε?
Δέν έχω ασχοληθεί πολύ με facebook αλλά νομίζω οτι θα το κάνει μόνο μια φορά στην αρχή.

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 20:18, 15-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Zithos
Δέν έχω ασχοληθεί πολύ με facebook αλλά νομίζω οτι θα το κάνει μόνο μια φορά στην αρχή.
Οκ, μακάρι! Ευχαριστώ και πάλι.

Παράθεση

mary_lou thess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mary_lou thess
H mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H mary_lou thess έγραψε στις 16:58, 19-07-14:

παιδια αν κανω καποιον φιλο μου block και μετα τον ξεμπλοκαρω, εξακολουθει να ειναι φιλος μου στο fb ή πρεπει να του κανω αιτημα φιλιας?

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 19:33, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από mary_lou thess
παιδια αν κανω καποιον φιλο μου block και μετα τον ξεμπλοκαρω, εξακολουθει να ειναι φιλος μου στο fb ή πρεπει να του κανω αιτημα φιλιας?
Πρεπει να του ξανακανεις αιτημα φιλιας!!

Παράθεση

mary_lou thess

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mary_lou thess
H mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H mary_lou thess έγραψε στις 20:10, 19-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^)
Πρεπει να του ξανακανεις αιτημα φιλιας!!
ευχαριστω

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 20:16, 19-07-14:

Τιποτα

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 01:45, 20-07-14:

Δε καταλαβαίνω το νόημα του μπλοκ στο φβ.
Δε γουσταρεις τον άλλον; ΝΤΙΛΙΤ.

Ότι τι δλδ; Δε μπορεί να φτιάξει άλλο λογαριασμό να σε τσεκάρει;
#stalker #found #oops #iDidiTagain

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:33, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.

Ότι τι δλδ; Δε μπορεί να φτιάξει άλλο λογαριασμό να σε τσεκάρει;
#stalker #found #oops #iDidiTagain
Για να μη σε ενοχλεί με μηνύματα προφανώς.

Παράθεση

Σπυρακος (^^)

Επιφανές Μέλος

O Σπυρακος (^^) έγραψε στις 18:40, 28-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre
Για να μη σε ενοχλεί με μηνύματα προφανώς.
Υπαρχει επιλογη αν δεχεσαι inbox απο καποιον που δε σε εχει φιλο να μεταφερεται στο φακελο αλλα..και να μην ερχεται ως inbox!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 19:27, 30-07-14:

Το σπουδαιότερο εργαλείο του facebook για μένα είναι ΜΑΚΡΑΝ το follow/unfollow!
Με ένα απλό click γλυτώνεις από τους/τις απανταχού attention whores "κόβωντας" μια για πάντα τις δημοσιεύσεις τους απ' το δικό σου "wall" χωρίς παράλληλα να γίνεσαι κακός προβαίνοντας σε block ή delete!
ΤΕΛΟΣ οι εποχές που έκανες scroll down κι ήθελες να δώσεις κροσέ στην οθόνη με τις αηδίες που έβλεπες!
Ειδικά τώρα το καλοκαίρι (selfie με μαγιό, βυζιά/κώλοι/κυτταρίτιδες έξω κ.λπ.) η διαφορά είναι αισθητή...
Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Δεν είναι (μόνο) θέμα γούστου ή μη!
Υπάρχουν χρήστες που γίνονται ενοχλητικοί μέσω συνεχούς αποστολής μηνυμάτων και κακόβουλου υλικού σε inbox, wall κ.λπ. αλλά και χρήστες που μπορούν δυνητικά να γίνουν επικίνδυνοι (απειλές, υποκλοπή στοιχείων κ.α.)...
Σ' αυτές τις περιπτώσεις μ' ένα απλό "delete" δεν καθαρίζεις!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jack of Spades : 30-07-14 στις 19:34.
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 20:20, 30-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Jack of Spades
Το σπουδαιότερο εργαλείο του facebook για μένα είναι ΜΑΚΡΑΝ το follow/unfollow!
Με ένα απλό click γλυτώνεις από τους/τις απανταχού attention whores "κόβωντας" μια για πάντα τις δημοσιεύσεις τους απ' το δικό σου "wall" χωρίς παράλληλα να γίνεσαι κακός προβαίνοντας σε block ή delete!
ΤΕΛΟΣ οι εποχές που έκανες scroll down κι ήθελες να δώσεις κροσέ στην οθόνη με τις αηδίες που έβλεπες!
Ειδικά τώρα το καλοκαίρι (selfie με μαγιό, βυζιά/κώλοι/κυτταρίτιδες έξω κ.λπ.) η διαφορά είναι αισθητή...
πιστεύεις ότι οι attention whores ασχολούνται με το αν είσαι η όχι φίλος τους στο φεισμπουκ;καντες delete να τελειώνει η υπόθεση.

Παράθεση

Jack of Spades (Κωνσταντίνος)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Jack of Spades
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,110 μηνύματα.

O Jack of Spades έγραψε στις 08:51, 31-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
πιστεύεις ότι οι attention whores ασχολούνται με το αν είσαι η όχι φίλος τους στο φεισμπουκ;καντες delete να τελειώνει η υπόθεση.
Όταν βλέπουν "διαρροές" φίλων (π.χ. να τον/την κάνουν delete 10-20 άτομα μέσα στη βδομάδα) εννοείται πως γυρίζουν πίσω να δουν ποιοι και γιατί το έκαναν!
Μου έχει τύχει στο παρελθόν να γίνω αποδέκτης παραπόνων από γκόμενα που απλώς είχαμε γνωριστεί σ' ένα party και τη διέγραψα μετά από 6 ολόκληρους μήνες επικοινωνιακής απραξίας!

Παράθεση

Hlianna

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 242 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 19:52, 15-10-14:

Θελω να κανω μια ερωτηση για οποιον ξερει.

Οταν κανω Like ή σχολιο στον τοιχο καποιο εμφανιζεται στις ενημερωσεις των φιλων μου. Γραφει δηλαδη στον τοιχο των φιλων μου ο χρηστης ταδε εκανε σχολιο στην παρακατω φωτο κι εμφανιζεται η φωτο.

Μπορω καπως αυτο να το απενεργοποιησω?

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 13:46, 18-10-14:

Ας πούμε πως έχω το όνομα μου "Μαρία Κοντοζυγωτού". Πως το κάνω σκέτο "Μαρία";

Έχω δει πολλούς να το κάνουν αλλά εγώ Δεν μπορώ.

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 11:58, 09-09-15:

Ξέρετε πως γίνεται να μην φαίνεται αυτό το "Ενεργός πριν από ταδε λεπτά" στο Facebook;
Γενικά αυτό το δείχνει λόγω του Messanger αλλά είναι πολύ παρακολούθηση ρε παιδί μου...Να θες να "κρυφτείς" από κάποιον και να σε καρφώνει η συνομιλια του Facebook!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Eileen
H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,553 μηνύματα.

H Eileen έγραψε στις 12:00, 09-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από KeepDreaming!
Ξέρετε πως γίνεται να μην φαίνεται αυτό το "Ενεργός πριν από ταδε λεπτά" στο Facebook;
Γενικά αυτό το δείχνει λόγω του Messanger αλλά είναι πολύ παρακολούθηση ρε παιδί μου...Να θες να "κρυφτείς" από κάποιον και να σε καρφώνει η συνομιλια του Facebook!
Αν θες να κρυφτείς, μάλλον πρέπει να σβήσεις το facebook
ή αν δε θες να πας σε extremes μην μπαίνεις ενεργή στη συνομιλία - εγώ δεν ξέρω κανένα να έχει καταφέρει να το ξεφορτωθεί αυτό που λες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gaspar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gaspar
Ο gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 2,289 μηνύματα.

O gaspar ΕΠΙΚΡΑΤΕΕΙΝ Η ΑΠΟΛΛΥΣΘΑΙ έγραψε στις 12:01, 09-09-15:

δεν γινεται..και συνομιλια κλειστη να έχεις με το που θα μπεις offline θα μηδενίσει ο χρόνος.
ακόμα ο άλλος ξέρει πότε παραλήφηκε απο σένα ένα μυνημα, και αν το διάβασες ή όχι

Παράθεση

KeepDreaming!

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη KeepDreaming!
H KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 615 μηνύματα.

H KeepDreaming! έγραψε στις 12:07, 09-09-15:

Πωπω μας έχουν φακελώσει για τα καλά οι τύποι!

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 12:23, 09-09-15:

Μπορείς να κρυφτείς μόνο αν έχεις κλειστή την συνομιλία και βέβαια να μπαίνεις από υπολογιστή. Αν είσαι από κινητό ή tablet απ' όσο ξέρω τουλάχιστον, δεν γίνεται αυτό.
Και όπως σου είπαν ήδη, να μην ανοίγεις μηνύματα, αλλιώς φαίνεται πότε το διάβασες και άρα ήσουν μέσα...

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 13:34, 09-09-15:

Ξεκινάς λάθος. Το πρόβλημά σου είναι που σε ενδιαφέρει αν ο άλλος δει το ότι είσαι ενεργή ή όχι.

Παράθεση

DumeNuke

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DumeNuke
Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε στις 15:42, 09-09-15:

Εγώ κρατάω συνδεδεμένο το φβ από το κινητό 24/7. Έχω και δεδομένα από την φοιτητική προσφορά και δεν χρειάζεται να το κλείνω. Έτσι, μπορώ κάλλιστα να λέω ότι δεν ήμουν στο κινητό εκείνη τη στιγμή και δεν άκουσα την ειδοποιήση, άσχετα που απλώς τραβάω το παραθυράκι της συνομιλίας προς τα κάτω και... ούτε πολύ αριστερά, ούτε πολύ δεξία.

Παράθεση

chester20080

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chester20080
Ο chester20080 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O chester20080 έγραψε στις 16:03, 09-09-15:

Παιδιά γίνεται να μη φαίνεται το διαβάστηκε αν είδατε το μήνυμα,έχει ένα σχετικό extension ο chrome.. ;-)

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 713 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 18:16, 09-09-15:

Οταν μπαινω απο το blackberry δεν φαινεται ποσα λεπτα ειμαι ενεργη. Οταν μπαινω απο το λαπτοπ φαινεται. Οταν μπαινω απο το ipad παλι φαινεται. Οποτε μεχρι τωρα μονο με το blackberry εχω την ιδιωτικοτητα που θελω. Καταλαβαινω τις ανησυχιες σου, αλλα το προβλημα λυνεται πολυ απλα με το να μη δινεις σημασια σε αυτο, ακομα και οταν σου στελνουν μηνυματα γνωριζοντας οτι εισαι μεσα. Σε τετοιες περιπτωσεις αυτο που κανω ειναι να μην απανταω καν και δεν δινω ουτε εξηγησεις. Δεν εισαι υποχρεωμενος να απαντας αμεσα σε οσους σου στελνουν μηνυματα.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 21:14, 09-09-15:

Τι ψάχνουμε να βρούμε; Με τα ΜΚΔ η έννοιες της ανωνυμίας και της ιδιωτικότητας έχουν μάλλον χαθεί. Ότι "κόλπα" και να κάνουμε, δεν είναι εύκολο να κρυφτούμε. Ένα απλό email να στείλουμε, είναι αρκετό να μας συνδέσουν με άλλους λογαριασμούς μας. Έτσι, πολύ εύκολα ο άλλος ίσως βρει το ονοματεπώνυμό μας, φωτογραφίες μας, διεύθυνση και τηλέφωνο. Ας ξεχάσουμε λοιπόν τις εποχές που κρυβόμασταν.

Παράθεση

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 4,621 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 21:29, 09-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
... Ένα απλό email να στείλουμε, είναι αρκετό να μας συνδέσουν με άλλους λογαριασμούς μας. Έτσι, πολύ εύκολα ο άλλος ίσως βρει το ονοματεπώνυμό μας, φωτογραφίες μας, διεύθυνση και τηλέφωνο...
It all makes sence now...
Να ένας λόγος που αγαπώ το ischool. Κάπως έτσι λύνονται μερικές απορίες μου...

Παράθεση

lkjhgfdsa

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lkjhgfdsa
Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Τραπεζικός υπάλληλος . Έχει γράψει 694 μηνύματα.

O lkjhgfdsa Live Long and Prosper. έγραψε στις 22:14, 09-09-15:

Έδωσες το e-mail σου σε κανέναν συμφοιτητή σου για εργασία και ήρθε έξω από το σπίτι σου με τούρτα γενεθλίων που είχε πάνω τυπωμένη παιδική σου φωτογραφία και ονοματεπώνυμο και σε πήρε τηλέφωνο να σου ευχηθεί και να του ανοίξεις;

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Johnny15
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 22:47, 09-09-15:

Δια τα προσωπικά δεδομένα είναι σημαντικά και δεν πρέπει τόσο απλά να λέμε πως δεν πρέπει να κρυβόμαστε. Είναι πολύ σημαντικό ζήτημα στον διαδικτυακό χώρο, έχω παρακολουθήσει ομιλίες προγραμματιστών μεγάλων εταιριών που θίγουν το ζήτημα. Το μεγαλύτερο ερώτημα είναι πόσο privacy είναι αποδεχτό να παραχωρήσεις έτσι ώστε να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και να έχεις ασφάλεια. Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στο τι ανεβάζουμε και που το ανεβάζουμε.

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 23:18, 09-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Δια τα προσωπικά δεδομένα είναι σημαντικά και δεν πρέπει τόσο απλά να λέμε πως δεν πρέπει να κρυβόμαστε. ..... Το μεγαλύτερο ερώτημα είναι πόσο privacy είναι αποδεχτό να παραχωρήσεις έτσι ώστε να μπορείς να κάνεις την δουλειά σου και να έχεις ασφάλεια. Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί στο τι ανεβάζουμε και που το ανεβάζουμε.
Αυτά ακριβώς εννοούσα φίλε μου. Νόμιζα ότι ήταν σαφές το ότι τα διατύπωσα ακριβώς αντίθετα, ώστε να γίνει κατανοητό τι μπορεί να συμβεί αν δεν είμαστε προσεκτικοί.

Παράθεση

Vold (Νίκος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Vold
Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,406 μηνύματα.

O Vold έγραψε στις 09:27, 10-09-15:

Τα προσωπικά δεδομένα έχουν χαθεί κατά καιρούς.
Το Internet κι όσα μας προσφέρει δεν μας τα προσφέρει τζάμπα. Εμείς παίρνουμε αυτό που ψάχνουμε κι αυτοί τα, μάλλον άδεια, πορτοφόλια μας και οποιαδήποτε πληροφορία μπορούν να συλλέξουν. Όλες αυτές οι εφαρμογές που κατεβάζουμε από το Google Play και τα αντίστοιχα των άλλων λειτουργικών συστημάτων δεν έχουν πρόσβαση στα κινητά μας; Όταν κατεβάζετε μια εφαρμογή λένε που τους δίνουμε να έχουν πρόσβαση. e-mail, photos, contacts κλπ...

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,386 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε στις 10:09, 10-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Αυτά ακριβώς εννοούσα φίλε μου. Νόμιζα ότι ήταν σαφές το ότι τα διατύπωσα ακριβώς αντίθετα, ώστε να γίνει κατανοητό τι μπορεί να συμβεί αν δεν είμαστε προσεκτικοί.
Η εξεταστική μου έχει κάψει το μυαλό φαίνεται. Συμφωνούμε τότε

Παράθεση

your_idol

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη your_idol
Ο your_idol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 199 μηνύματα.

O your_idol έγραψε στις 13:38, 10-09-15:

όλα τα λεφτά !!

Παρεμπιμπτόντως, τι είναι αυτό το...φεσμπουκ ρε παιδιά και ποιός ο λόγος να το έχει κανείς?

Παράθεση

vassilis498

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη vassilis498
Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 5,782 μηνύματα.

O vassilis498 έγραψε στις 18:01, 10-09-15:

Μια που πιάσαμε και τη συζήτηση περι απορρήτου.

I will just leave this here. http://www.youronlinechoices.com/

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 10:48, 03-10-15:

Μια λύση υπάρχει μόνο, σβήνεις το facebook. Οποιος ενδιαφέρεται για σένα θα σε βρει και χωρίς αυτό!

Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε στις 10:53, 03-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Mάιρα
Μια λύση υπάρχει μόνο, σβήνεις το facebook. Οποιος ενδιαφέρεται για σένα θα σε βρει και χωρίς αυτό!
Το facebook το καλό που έχει και ο λόγος που το χρησιμοποιώ είναι κυρίως για ενημέρωση εκδηλώσεων και για εύκολο προγραμματισμό μεταξύ ομάδων/γκρουπ.

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 11:02, 03-10-15:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Το facebook το καλό που έχει και ο λόγος που το χρησιμοποιώ είναι κυρίως για ενημέρωση εκδηλώσεων και για εύκολο προγραμματισμό μεταξύ ομάδων/γκρουπ.
Σε αυτό συμφωνώ και εγώ. Ας πούμε ανάλογα με τα ενδιαφέροντα που έχει ο καθένας μπορεί να βρει μια ομάδα σχετικά και συνεπώς άλλα άτομα που τους αρέσουν τα ίδια πράγματα με εκείνον, να ανταλλάξουν γνώμες κτλ. Κάθε πράγμα έχει δυο όψεις άλλωστε, μια καλή και μια κακή.

Παράθεση

guitaramateur

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη guitaramateur
H guitaramateur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 38 μηνύματα.

H guitaramateur έγραψε στις 10:23, 19-07-16:

Παιδιά μια απορία.
Πως μπορώ να ρυθμίσω τον λογαριασμό στο Facebook ώστε να μπορούν να μου στείλουν μηνύματα μόνο οι ΦΊΛΟΙ και όχι ο καθένας?
Για τα αιτήματα φιλίας μπορώ να βάλω μόνο το "Φίλοι φίλων".
Ευχαριστώ
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η . Έχει γράψει 5,606 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 19:53, 24-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από guitaramateur
Παιδιά μια απορία.
Πως μπορώ να ρυθμίσω τον λογαριασμό στο Facebook ώστε να μπορούν να μου στείλουν μηνύματα μόνο οι ΦΊΛΟΙ και όχι ο καθένας?
Ευχαριστώ
Καλησπέρα και συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση.
Νομίζω πως δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο. Παλιότερα τα μηνύματα από άτομα που δεν ανήκουν στους φίλους πήγαιναν απλά στα άλλα χωρίς να έρχεται ειδοποίηση. Τώρα με κάτι τελευταίες, σχετικά αλλαγές του fb, απλά σου έρχεται ειδοποίηση αν θα δεχτείς μια επαφή που σου στέλνει μήνυμα. Μπορείς κάλλιστα να μην το δεχτείς.
Παράθεση

xristaras9

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη xristaras9
Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,536 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε στις 01:27, 25-07-16:

Αρχική Δημοσίευση από guitaramateur
Παιδιά μια απορία.
Ευχαριστώ
Οπως είπε και η κυρία βάσω δεν γίνεται μπορείς απλά να πατήσεις την επιλογή στο "αυστηρό φιλτράρισμα" ώστε chat αγνώστων να πάνε στην κατηγορία "άλλα"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xristaras9 : 25-07-16 στις 01:33.
Παράθεση

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη PolGR1509
Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 2,118 μηνύματα.

O PolGR1509 Do it right or don't do it at all! έγραψε στις 01:42, 25-07-16:

Παλιότερα υπήρχε ρύθμιση σχετικά με το ποιός μπορεί να σου στείλει μήνυμα στο φβ. Μετά το άλλαξαν με αυστηρό ή βασικό φιλτράρισμα των μηνυμάτων. Πλέον, αυτό έχει αντικατασταθεί με τα αιτήματα μηνυμάτων. Κατά τη γνώμη μου, κακώς. Έπρεπε να υπάρχει επιλογή ποιός μπορεί να στέλνει=> Φίλοι, Φίλοι Φίλων, Στενοί Φίλοι, Όλοι, Κανένας.

Αρχική Δημοσίευση από xristaras12345
Οπως είπε και η κυρία βάσω δεν γίνεται μπορείς απλά να πατήσεις την επιλογή στο "αυστηρό φιλτράρισμα" ώστε chat αγνώστων να πάνε στην κατηγορία "άλλα"
Υπάρχει αυστηρό φιλτράρισμα; Σε μένα στην ενότητα "Ποιοι μπορούν να επικοινωνήσουν μαζί μου" έχει μόνο για τα friend requests.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Claire Rentfield : 25-07-16 στις 09:56. Αιτία: Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 14:16, 03-10-16:

Καλησπέραα!

Μια ερωτησούλα.. Πώς μπορώ να αποκλείσω έναν "φίλο" από το να δει δημοσιεύσεις μου σε δημόσια ομάδα;
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 15:24, 03-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από Devina
Καλησπέραα!

Μια ερωτησούλα.. Πώς μπορώ να αποκλείσω έναν "φίλο" από το να δει δημοσιεύσεις μου σε δημόσια ομάδα;
Ο πιο απλός τρόπος είναι να τον διαγράψεις από φίλο και να τον μπλοκάρεις στην συνέχεια. Διαφορετικά αν δεν θέλεις να τον διαγράψεις, μπορείς από τις ρυθμίσεις να κανονίσεις να μην βλέπει καμμιά δημοσίευσή σου, αλλά να μην βλέπει μόνο τις δημοσιεύσεις στην συγκεκριμένη ομάδα δεν γίνεται νομίζω.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Devina
H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,044 μηνύματα.

H Devina έγραψε στις 15:33, 03-10-16:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Ο πιο απλός τρόπος είναι να τον διαγράψεις από φίλο και να τον μπλοκάρεις στην συνέχεια. Διαφορετικά αν δεν θέλεις να τον διαγράψεις, μπορείς από τις ρυθμίσεις να κανονίσεις να μην βλέπει καμμιά δημοσίευσή σου, αλλά να μην βλέπει μόνο τις δημοσιεύσεις στην συγκεκριμένη ομάδα δεν γίνεται νομίζω.
Δημοσίευση μου στο προφιλ μου εντάξει, το έχω κανονίσει αυτό.. Το θέμα μου είναι αν θέλω να περάσω κάτι σε μια δημόσια ομάδα.. να μην εμφανιστεί φάτσα φόρα στη σελίδα του λ.χ Ότι η τάδε δημοσίευσε στην ομάδα μπλαμπλα...
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

Επιφανές Μέλος

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:40, 03-10-16:

Δημοσίευση μου στο προφιλ μου εντάξει, το έχω κανονίσει αυτό.. Το θέμα μου είναι αν θέλω να περάσω κάτι σε μια δημόσια ομάδα.. να μην εμφανιστεί φάτσα φόρα στη σελίδα του λ.χ Ότι η τάδε δημοσίευσε στην ομάδα μπλαμπλα...
Αν είναι στους φίλους σου, τότε θα το βλέπει. Εκτός και αν κάνεις ρύθμιση να μην μπορεί να δει καμμιά δημοσίευσή σου, νομίζω πως αυτό γίνεται.
Παράθεση

i_lie_us

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη i_lie_us
Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 602 μηνύματα.

O i_lie_us έγραψε στις 00:22, 04-10-16:

Χωρίς να τον μπλοκάρεις ή να τον διαγράψεις από φίλο σου, οποιαδήποτε δραστηριότητα έχεις στο facebook που συνδέεται με τρίτους θα του είναι εμφανής (πχ. κάνεις like σε φωτογραφία κοινού σας φίλου την οποία μπορεί να δει και εκείνος, ποστάρεις ίσως κάτι σε κοινό σας φίλο και ο κοινός σας φίλος επιτρέπει σε εκείνον να βλέπει δημοσιεύσεις άλλων στον τοίχο του, ανεβάζεις κάτι σε δημόσια ομάδα ή ομάδα που είναι και αυτός μέλος ή σε σελίδα που έχει κάνει και εκείνος like).
Δηλαδή θα μπορεί εφόσον είστε φίλοι (και κατά συνέπεια σε έχει κάνει follow by default) να εμφανιστεί στον ticker και στην αρχική σελίδα του το ό,τι έκανες σε δημοσίευση που μπορεί να δει και αυτός.
Στις δικές σου τις δημοσιεύσεις (στο timeline σου) μπορείς να κάνεις ό,τι θέλεις βγάζοντάς τον από το κοινό που βλέπει το post.
Παράθεση

life42

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη life42
H life42 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H life42 έγραψε στις 21:48, 09-03-17:

Ξέρει κανείς πώς αλλάζουμε φωτογραφία προφίλ ώστε να μην εμφανίζεται στις αρχικές των άλλων; Δηλ.κλειδωμένη;...Να μην το δουν οι άλλοι
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    aye, Dmzk, Happily.Motionless

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους