Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,821 μηνύματα σε 74,635 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 13:09, 24-12-09:

στο cancel my acount.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:14, 24-12-09:

Και πως θα παρακολουθώ τη γκόμενα μου;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:16, 24-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Φτιαξε αλλο με ψευτικα στοιχια, η απο καπιου φιλου

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 13:54, 24-12-09:

To έχεις ψάξει το θέμα μαν και σε γουστάρω!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 15:32, 24-12-09:

Δεν το χω ψαξει, ειναι απλη λογικη....

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 23:29, 24-12-09:

Έχει επιλογή cancel???? απο πότε..?? το είχα απενεργοποιησει πριν κανα εξάμηνο.. ανα ισχύει να μπω να το διαγράψω και όλας.. καμια επιβεβαίωση ότι πια μπορούμε να διαγράψουμε το account???????

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:47, 24-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Speedy
καμια επιβεβαίωση ότι πια μπορούμε να διαγράψουμε το account???????

χεχε

Ευγε αγορι μου!!

Εχω να σου πω το εξης μεσιε!
Θα το παρει χαμπαρι κι αυτο που κανεις ειναι βλακεια, ελπιζω να το ξερεις!
Ασε που οταν παρακολουθεις αυτα τα μικρα, φαντασου πως μπορεις να γινεις σε μεγαλυτερα!
Αυτο λεγεται καταπιεσση!! και παραβιαση προσωπικου χωρου!!!

(υσ. δεν ξεχνω δεν ξεχνω μια ιστορια.. γιαυτο το ''παθος'' .................!)

Αντικειμενικα ομως και περα απο την πλακα που ευελπιστω να κανεις για σεχω συμπαθησει, υπαρχει χειροτερο απο το να φτιαχνεις account μονο και μονο για να παρακολουθεις τον αλλο? Ας το κανεις για σενα βρε αδερφε!
Μια μικρη ολιγολεπτη ιστορια.

Ειναι μια κοπελα με πολλα χρονια σχεσης, κοντευει να δυαλυθει(πανε για σοβαρα) εξαιτιας του φεισμπουκ, καθε λογο και λιγακι μαλωνουν. Μετα το αφηνουν, μετα παλι τα ιδια, και ποια ειν αυτη που μιλησες, και που την ξερεις και μπλα μπλα με αποτελεσμα ναι μεν να ειναι βλακωδης λογος αλλα εν τελει να κανουν να μιλησουν μπορει και μερες. Το θεωρειτε φυσιολογικο να μην εχουν αλλους λογους να τσακωνονται και να τσακωνονται για αυτο που τους κανει κουρελια για μερες??

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη love_angel : 25-12-09 στις 02:16.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 23:53, 24-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
χεχε

Ευγε αγορι μου!!
Έλα δεν σε άπιασα... ισχύει??

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 23:54, 24-12-09:

Έλα δεν σε άπιασα... ισχύει??
Το ευγε?? φυσικα και ισχυει! Δες αλλα ποστς μου ξοπισω.
Εβαλα και λιγη πλακα παραπανω!

Παράθεση

Ερωφίλη (Κομπάρσα βου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερωφίλη
H Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 913 μηνύματα.

H Ερωφίλη έγραψε στις 02:06, 25-12-09:

Εγώ το έσβησα και βρήκα την υγειά μου... Ναι και δεν έσβησα μόνο το δικό μου

Παράθεση

Obscura

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Obscura
H Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 814 μηνύματα.

H Obscura ,προσπαθώντας να πείσει τον εαυτό της, έγραψε στις 07:32, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ειναι μια κοπελα με πολλα χρονια σχεσης, κοντευει να δυαλυθει(πανε για σοβαρα) εξαιτιας του φεισμπουκ, καθε λογο και λιγακι μαλωνουν. Μετα το αφηνουν, μετα παλι τα ιδια, και ποια ειν αυτη που μιλησες, και που την ξερεις και μπλα μπλα με αποτελεσμα ναι μεν να ειναι βλακωδης λογος αλλα εν τελει να κανουν να μιλησουν μπορει και μερες. Το θεωρειτε φυσιολογικο να μην εχουν αλλους λογους να τσακωνονται και να τσακωνονται για αυτο που τους κανει κουρελια για μερες??
Πιθανότατα όχι εξαιτίας. Με αφορμή το facebook.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

O Speedy έγραψε στις 12:54, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από mpourou
Εγώ το έσβησα και βρήκα την υγειά μου... Ναι και δεν έσβησα μόνο το δικό μου
Και εγώ απο τότε που το έσβησα ησύχασα...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:41, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Φτιαξε αλλο με ψευτικα στοιχια, η απο καπιου φιλου

εκπληξη

θλιψη

θυμος και πολυ ''ξυλο''

μακρια και φευγω!

μετα λεω να σκασω κι ενα χαμογελο

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:47, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Obscura
Πιθανότατα όχι εξαιτίας. Με αφορμή το facebook.
Θα συμφωνησω, αλλα βρισκω ενα '''ομως''.
Οι αιτιες καμια φορα γινονται και οι ιδιες αφορμες.
Μεσα απο κατι τετοιο σκαλιζεις και... δεν ειναι ωραιο να σκαλιζεις.

Ειναι αυτο που λεμε... οποιος σκαλιζει τα πιτουρα τον τρων και οι κοτες.
Και το συγκεκριμενο πιτουρο τους τρωει, γιατι να το σκαλιζουν?
Αν δεν προκαλλεις τον αλλο με τετοιες ανοησιες, εχεις μεγαλες πιθανοτητες να εισαι μαζι του και επισης ακομα περισσοτερες, αν ποτε χωρισεις να σου ρθει περισσοτερο γαληνια...

Πιστευω πως τετοιες καταστασεις περισσοτερο γινονται για να σπασεις τα νευρα στον αλλο(δεν υπαρχει χειροτερο απο το να σπας τα νευρα και να τον δυαλυεις) παρα να τον κανεις να ζηλευει. Ισως επειδη εγω ειμαι κατα -τετοιων- ''παιχνιδιων''...

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 16:39, 25-12-09:

Και εγώ απο τότε που το έσβησα ησύχασα...
Ποιος σούπε πως έσβυσε;
Προσπάθησα κι εγώ και ο λογαρισμός υπάρχει, απλώς απενεργοποιείται μέχρι να ξαναμπείς...

Παράθεση

rascal_gd (Call me Joe!!)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη rascal_gd
Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 17:00, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Ποιος σούπε πως έσβυσε;
Προσπάθησα κι εγώ και ο λογαρισμός υπάρχει, απλώς απενεργοποιείται μέχρι να ξαναμπείς...
Και γω αυτο ειχα ακουσει αρχικα, οτι αφου ανοιξεις λογαριασμο μετα δεν μπορεις να τον σβησεις. Τελικα ισχυει;; Μεγαλη απατη!

Γενικως ειμαι σχεδον ανιδεος με το facebook. Εχω κανει ενα λογαριασμο εδω και περιπου 2 μηνες και εχω μπει καμια 10ρια φορες μονο. Στο μονο που χρησιμευει μου φαινεται ειναι στο να κανονιζει μια μεγαλη παρεα συναντησεις ή οτιδηποτε αλλο ενημερωνοντας ο ενας τον αλλον. Εκει ειναι χρησιμο. Αντε να παιξεις κανα παιχνιδακι καμια φορα. Οσο για τα "τεστ".. Ελεος! Ευτυχως δεν εχω μπει σ'αυτο το λουκι, να κανω τεστ και να συγκρινω τα αποτελεσματα μου με των αλλων!(εχω κανει και γω βεβαια αλλα κανα-δυο, οχι παραπανω) Ααα, και για να "ξεκατινιαζεσαι" μπροστα απ'την οθονη βεβαιως-βεβαιως!Η κεντρικη ιδεα του fb!

υγ γενικως ευχαριστω τη τυχη μου που δεν κολλησα ποτε μου με το fb και ουτε περιμενα να γινει κατι απο κει μεσα. Αναγνωριζω ποσο ευκολα μπορει να κολλησει κανεις..

Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 17:07, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από rascal_gd
υγ γενικως ευχαριστω τη τυχη μου που δεν κολλησα ποτε μου με το fb και ουτε περιμενα να γινει κατι απο κει μεσα. Αναγνωριζω ποσο ευκολα μπορει να κολλησει κανεις..
Συμφωνώ.
Είχα ανοίξει λογαρισμό, και τον είχα έτσι για πολλούς μήνες, και με "πίεζε" μία ψηφιακή φίλη από ένα σάιτ να μπω να μιλάμε.

Μέσα σε μία βδομάδα, με είχαν προσθέσει καμιά 100στή άγνωστοι φίλοι στις επαφές τους, δεν θυμάμαι σε πόσες συζητήσεις με έκαναν μέλος, χωρίς να έχω κάνει καμία ενέργεια και τελικά το απενεργοποίησα (νόμιζα).

Μπαίνω πριν λίγο καιρό με το μέιλ μου από περιέργεια να δω αν είναι αλήθεια ότι δεν απενεργοποιείται, και βλέπω ότι υπάρχει, και ότι με είχαν προσθέσει ήδη δεν ξέρω κι εγώ πόσοι και πόσες στις επαφές τους
Το ξανααπενεργοποίησα, και δεν ξαναμπήκα.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 17:43, 25-12-09:

Και γω αυτο ειχα ακουσει αρχικα, οτι αφου ανοιξεις λογαριασμο μετα δεν μπορεις να τον σβησεις. Τελικα ισχυει;; Μεγαλη απατη!
Απάτη θα ήταν εάν δεν στο διευκρίνιζαν... Πρόσεξες όμως αυτό;

When you delete IP content, it is deleted in a manner similar to emptying the recycle bin on a computer. However, you understand that removed content may persist in backup copies for a reasonable period of time (but will not be available to others).
http://www.facebook.com/terms.php?ref=pf
Τώρα αν πας και τσεκάρεις το "διάβασα τους όρους χρήσης" όπου να 'ναι χωρίς να τους κοιτάς, δεν φταίει κάνας άλλος...

Το λέει ξεκάθαρα το facebook ότι και να διαγράψεις αυτά που 'χεις, θα κρατήσουν backup.

Εγώ εξακολουθώ και μένω πιστός στις αρχικές μου δηλώσεις. ΠΟΤΕ δεν έκανα facebook.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 17:56, 25-12-09:

Μα ειναι απατη επειδη θα υπαρχουν καπου τα δεδομενα σου οπως και να 'χει. Μ'αυτη την εννοια το λεω. Και φυσικα μες τους ορους καπου το αναφερει αλλα αυτο για μενα δεν αλλαζει το νοημα της. Ναι ενταξει, τυπικα δεν μπορεις να αναφερθεις στη λεξη "απατη" γιατι αποδεχεσαι τους ορους ως εχουν οταν ξεκινας το λογαριασμο!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 18:01, 25-12-09:

Μα ειναι απατη επειδη θα υπαρχουν καπου τα δεδομενα σου οπως και να 'χει.
Να μην έκανες λογαριασμό εξ' αρχής.
Εγώ γι' αυτό έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O rascal_gd is Full of Shit!!! έγραψε στις 19:03, 25-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Να μην έκανες λογαριασμό εξ' αρχής.
Εγώ γι' αυτό έχω το κεφάλι μου ήσυχο.
Εε καλα δεν εχω κανα φοβο για εμενα και τα δεδομενα μου. Εξαλλου ειναι ελαχιστα αυτα που εχω καταχωρησει μιας και ουτε σε group γραφομαι για να διαπιστωθουν οι διαφορες κλισεις που μπορει να εχω, ουτε ειμαι φαν με το να συμπληρωνω διαφορα τεστακια. Οπως και να χει ομως δεν θα ειχα μεγαλο φοβο για τις πληροφοριες που θα αντλουσαν απο εμενα μεσω του λογαριασμου μου ακομα και εαν τον λειτουργουσα και τον ενημερωνα σωστα μιας και πιστευω οτι ειναι υπερβολικος αυτος ο φοβος περι "καθοδηγησης" και "φακελοματος" που παντα ισχυουνε ομως και ειναι και η καλυτερη μεθοδος πλεον για να κανει σωστα τη δουλεια της η "στοχευμενη διαφημιση"!

Η καλυτερη δουλεια ειναι αυτη που εκανες εσυ. Να μην ανοιξεις ποτε λογαριασμο.

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 09:30, 29-12-09:

http://www.theonion.com/content/vide...evolutionizing
το βίντεο είναι πλάκα του onion αλλα το τρομαχτικό είναι οτι γίνεται.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:26, 29-12-09:

Πως μπορεί κάποιος να επέμβει όταν κάποιος άλλος ανεβάζει δικές του φωτογραφίες χωρίς την άδεια του πρώτου;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:32, 29-12-09:

Πως μπορεί κάποιος να επέμβει όταν κάποιος άλλος ανεβάζει δικές του φωτογραφίες χωρίς την άδεια του πρώτου;
Τον παιρνει τηλεφωνο

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:36, 29-12-09:

Και σε περίπτωση που ο άλλος δεν είναι γνωστός σου;
Δε μπορείς να κάνεις κάτι να μεσολαβήσουν οι διαχειριστές του φβ;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:40, 29-12-09:

Δεν εχω ιδεα.
Αλλα εαν δεν ειναι γνωστοι σου πως βρεθηκαν στα χερια τους οι φωτο?

Παράθεση

LAZARUS (ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη LAZARUS
Ο ΙΛΕΟΣ, ΙΛΕΟΣ !!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O LAZARUS έγραψε στις 11:41, 29-12-09:

έσχατη καταφυγή ο Εισαγγελέας, εφόσον προσβάλλονται προσωπικά δεδομένα σου.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:45, 29-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Δεν εχω ιδεα.
Αλλα εαν δεν ειναι γνωστοι σου πως βρεθηκαν στα χερια τους οι φωτο?
Από το Πανεπιστήμιο σε συνελεύσεις.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 12:26, 29-12-09:

Στείλε μήνυμα αρχικά σε εκείνον που τις δημοσίευσε και περαιτέρω στο fb για να τις απομακρύνουν (από τον ίδιο μπορείς να ζητήσεις απλώς να σβήσει το πρόσωπό σου). Θα χρειαστείς υπομονή βέβαια, οι υπεύθυνοι του fb απ' όσο ξέρω αργούν να απαντήσουν σε οτιδήποτε!

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 02:30, 30-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από WhiteDrum
Ήμαρτον πια! Σε τέτοιες εταιρίες είναι ικανοί να βρουν οποιαδήποτε δικαιολογία προκειμένου να δώσουν πόδι!

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 21:02, 10-01-10:

Είναι ασφαλές να βάλω αληθινό ονοματεπώνυμο στο facebook?

Παράθεση

thanos323 (σουπερ γουμαρ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thanos323
Ο σουπερ γουμαρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O thanos323 χαρτοσακουλας απο ναιλον και βαμβακι έγραψε στις 21:11, 10-01-10:

πιστευω πως ναι εγω παντος εχω τα αληθινα μου στοιχεια

Παράθεση

giannis4ever

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannis4ever
Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 654 μηνύματα.

O giannis4ever έγραψε στις 21:13, 10-01-10:

Μπορώ να αλλάξω μετά το όνομα ή το επίθετο?

Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 21:21, 10-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από giannis4ever
Μπορώ να αλλάξω μετά το όνομα ή το επίθετο?

ναι , με μια τυπική αίτηση στο ληξιαρχείο

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 03:13, 11-01-10:

Αρχική Δημοσίευση από giannis4ever
Είναι ασφαλές να βάλω αληθινό ονοματεπώνυμο στο facebook?
#define ασφαλές

Γενικά κι αόριστα, τύπου τρία πουλάκια κάθονται στου διάκου το περβάζι;
Πες συγκεκριμένα τι φοβάσαι.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 18:34, 16-01-10:

http://therumpus.net/2010/01/convers...oyee/?full=yes

Iʼm not sure when exactly it was deprecated, but we did have a master password at one point where you could type in any userʼs user ID, and then the password. Iʼm not going to give you the exact password, but with upper and lower case, symbols, numbers, all of the above, it spelled out ʽChuck Norris,ʼ more or less. It was pretty fantastic.

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 12:40, 17-01-10:

ειμαι κι εγω facebook addicted..

Παράθεση

Fedde le Grand

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fedde le Grand
Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,507 μηνύματα.

O Fedde le Grand έγραψε στις 16:24, 27-01-10:

Tέλειο και άνετο..Δεν ασχολούμαι όμως και πολύ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Loth

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Loth
H Loth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 215 μηνύματα.

H Loth έγραψε στις 18:28, 27-01-10:

δεν εχω και να πω την αληθεια δεν νομιζω να κανω,με αφηνει αδιαφορη...εκτος αν υπαρξει καποιος αρκετα σοβαρος λογος...
ουτε καταλαβαινω τι το ιδιαιτερο προσφερει που δεν μπορεις να εχεις με διαφορετικο τροπο, το msn που εχω ειναι υπερ αρκετο και βολικο για εμενα ισως αργοτερα αλλαξω ,αλλα προς το παρον αυτη ειναι η γνωμη μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 4,571 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 19:11, 27-01-10:

Σίγουρα έχετε συναντήσει κάποιον από τους παρακάτω τύπους χρηστών στο facebook. Μα δεν είναι ενοχλητικοί;
Ο Άσε-με-να-σου-πω-τι-κάνω-κάθε-μέρα-λεπτομερώς. “Μόλις ξύπνησα.”, “Κάνω φραπέ”, “Πάω για μάθημα” ~ Απίστευτο; Αυτό το άτομο αφιερώνει τον χρόνο του στο να γράφει ακριβώς τι κάνει την στιγμή που το κάνει. Σε κρίσιμες περιπτώσεις μάλιστα μπορεί να κάνει status update και από την τουαλέτα.
Το “ψώνιο”. Εντάξει… όλοι μας έχουμε κάνει post τουλάχιστον μια φορά για κάποια επίτευξη μας. Αλλα όταν κάθε update πρόκειται για link στο blog σας, τα “ενδιαφέροντα” σας, τα σκορ σας σε παιχνίδια ή τις καλλιτεχνικές σας ανησυχίες τότε φίλοι μου… συγνώμη αλλά ανήκετε σε αυτή την κατηγορία.
Ο συλλέκτης Οστ- ε… φίλων. Ένας μέσος χρήστης έχει περίπου 120 φίλους. Πιο κοινωνικά άτομα όπως αυτά που όταν σε βλέπουν πάντα σε χαιρετάνε, ίσως ναʼχουν και 300-400 άτομα. Αλλά… όταν έχετε πάνω από 1,000 “φίλους”; Ε εκτός και αν ήσαστε γνωστός ηθοποιός ή κερδίσατε το λαχείο… τότε με συγχωρείτε αλλά απλά το παρακάνετε.
Το παιδί που φώναζε λύκος. “Ο Jackson πέθανε! ~ Και το μάθατε από εμένα πρώτοι!” ~ χμμ.. ναι .. από εσένα και άλλα 200 χιλιάδες άτομα που παρακολουθούσαν τηλεόραση εκείνη την στιγμή. Αυτά τα άτομα που-τόσο-θέλουν να γίνουν δημοσιογράφοι, είναι ο λόγος που μαθαίνουμε νέα από τα social media και όχι από τα ΜΜΕ. Φυσικά όπως τονίζει και το όνομα τους… στην βιασύνη τους να μεταδώσουν τα νέα, μπορεί να διαδίδουν φήμες ή και ψέματα. Όχι .. ο Goldblum δεν πέθανε από πτώση σε γκρεμό την προηγούμενη Κυριακή.
Ο δεν-έχω-όρια-προσωπικής-ζωής. Ο συγκεκριμένος τύπος ανθρώπου κάνει updates του τύπου “Μόλις έβαλα υπόθετο” ή “Τοʼκανα με την Μαρία!”- άτομα δηλαδή που δεν γνωρίζουν τι θα πει… υπερβολικές πληροφορίες, μοιράζοντας συνήθως οποιαδήποτε κατάσταση ασχέτως προσωπικής στιγμής.
Ο δεν-ξέρω-γραμματική-ή-ορθογραφία. Κάνει updates του τύπου “Σιμαιρα πιγα βωλτα στον γυαλό στην Καββάλα”, και απαντάει με σχόλια του τύπου “mktl” ή “κλ οπ ρε φιλε” που μπορεί να σημαίνει 1 εκατομμύριο διαφορετικά πράγματα.
Ο συμπαθής…χαλαρός τύπος που δίνει τον ώμο του για να κλάψουν οι φίλοι. Αυτός ο τύπος γράφει συνήθως μηνύματα του τύπου “Συμπαρασταθείτε στον Στέλιο..περνάει δύσκολα.” ή “Α ρε Μαρία τι περνάς…κατανοώ! Υπομονή”
Ο μανιακός με τα facebook apps. Αυτός ο τύπος κάνει συνέχεια quizzes ή παίζει κάποιο game ή κάνει συνέχεια nudge. Μα καλά είναι δυνατόν να έχει τόσες απορίες για τον εαυτό του; Πως είναι το όνομα σας στα Ιαπωνικά; Τι ύψος έχετε αλήθεια… ποιος ηθοποιός σας αρέσει… και δεν έχει σταματημό! Μόνη λύση το Ignore.

πηγή

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 03:20, 01-02-10:

οσον αφορα την 1η ομαδα καποις πολυ ευστοχα ειπε πως το fb ειναι η χαρα της κουτσομπολας και δεν εχει αδικο

Παράθεση

Anna SSSS

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Anna SSSS
H Anna SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Anna SSSS έγραψε στις 17:47, 02-04-10:

ok η ''εξάρτηση''-FACEBOOK--έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις..! αν πω πως δεν έχω σκεφτεί να κάνω θα πω ψέματα..αλλά τελικά δεν έχω γίνει μέλος γιατί πιστεύω πως απλά βγάζεις τον ιδιωτικό σου κόσμο έξω..περισσότερο από όσο χρειάζεται..και τελικά ΠΟΡΏΝΕΣΑΙ..επίσης είναι πάντα καλύτερο να κρατάς μυστικά από τους άλλους..να υπάρχει ένα μυστήριο.. κάποιοι κάνουν σωστή χρήση..οι περισσότεροι όμως κάνουν κατάχρηση..χάνεις την ανεξαρτησία σου αν το σκεφτείς..μπορεί κάποιοι να διαφωνούν αλλά ok.. έτσι είναι αυτά..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη woochoogirl : 02-04-10 στις 17:52. Αιτία: greeklish
Παράθεση

eva_lol

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eva_lol
H eva_lol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H eva_lol έγραψε στις 21:05, 02-04-10:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Εγώ πάντως σας προκαλώ όλους να παίξετε Who has the biggest brain! Το καλύτερο add ever! Απλά αξεπέραστο
Ναι σε αυτό συμφωνώ μαζί σου.To 'Who has the biggest brain' είναι το καλύτερο app του facebook

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:09, 04-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Anna SSSS
.......

αλλά τελικά δεν έχω γίνει μέλος γιατί πιστεύω πως απλά βγάζεις τον ιδιωτικό σου κόσμο έξω..
......
Αυτό το ακούω από πολλούς και προσωπικά δε συμφωνώ. Είναι στην κρίση σου τι θα κοινοποιήσεις, δεν υπάρχει κάτι που να σε δεσμεύει να το δημοσιεύεις. Πχ δεν μου αρέσει που κάποιοι κοινοποιούν τις περισσότερες προσωπικές τους στιγμές, αλλά δεν παύει να λειτουργούν βάση της δικής τους κρίσης.

Με λίγα λόγια, θα μάθεις για εμένα όσα σου επιτρέπω.

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 17:25, 04-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Με λίγα λόγια, θα μάθεις για εμένα όσα σου επιτρέπω.
Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά γι αυτό! Ότι ανεβάζεις, είναι "ορατό" είτε το επιτρέπεις είτε όχι!
Για ρώτα και μερικούς μερικούς που ....ακόμη τρέχουν!
Απλώς, αποφασίζεις ότι δεν σε απασχολεί αν γίνεσαι θέατρο και ανεβάζεις....την ψευδαίσθηση όμως ότι εσύ κρατάς τα κλειδιά μη την έχεις!

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 17:30, 04-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από _daemon_
Συγνώμη για την παρέμβαση, αλλά μην βάζεις και το χέρι σου στην φωτιά γι αυτό! Ότι ανεβάζεις, είναι "ορατό" είτε το επιτρέπεις είτε όχι!
Απλώς, αποφασίζεις ότι δεν σε απασχολεί αν γίνεσαι θέατρο και ανεβάζεις....την ψευδαίσθηση όμως ότι εσύ κρατάς τα κλειδιά μη την έχεις!
Καλά το έθεσες ''ό,τι ανεβάζεις είναι ορατό''. Αν δε θέλεις να είναι ορατό δεν το ανεβάζεις, απλό νομίζω.

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 17:38, 04-07-10:

Αν ρυθμίσεις να μην το βλέπουν όσοι πχ είναι στην λίστα work, απλά δεν το βλέπουν
Σε ποία περίπτωση αναφέρεσαι;

Παράθεση

_daemon_ (Άγγελος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη _daemon_
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,457 μηνύματα.

O _daemon_ . έγραψε στις 18:29, 04-07-10:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Αν ρυθμίσεις να μην το βλέπουν όσοι πχ είναι στην λίστα work, απλά δεν το βλέπουν
Σε ποία περίπτωση αναφέρεσαι;
Βασικά, έδωσε την απάντηση η Θεοδώρα, επαναδιατυπώνοντας! Άλλο το δεν επιτρέπω και άλλο το δεν υπάρχει κάτι για να δεις επειδή δεν το έχω ανεβάσει!
Νομίζω, πως το να μπεις σε σελίδες και να βλέπεις, είσαι δεν είσαι στη λίστα, θεωρείται πλέον απλή διαδικασία ακόμη και από χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις χρήστες!

ή κάνω λάθος

Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

O Boom έγραψε στις 18:38, 04-07-10:

Βασικά, έδωσε την απάντηση η Θεοδώρα, επαναδιατυπώνοντας! Άλλο το δεν επιτρέπω και άλλο το δεν υπάρχει κάτι για να δεις επειδή δεν το έχω ανεβάσει!
Νομίζω, πως το να μπεις σε σελίδες και να βλέπεις, είσαι δεν είσαι στη λίστα, θεωρείται πλέον απλή διαδικασία ακόμη και από χωρίς ιδιαίτερες γνώσεις χρήστες!

ή κάνω λάθος
Δεν συμβαίνει πάντα αυτό. Υπάρχουν οι ρυθμίσεις απορρήτου και από εκεί μπορείς να ρυθμίσεις τι θα είναι ορατό για όσους δεν ανήκουν στη λίστα των επαφών σου.
Με το επιτρέπω, στην προκειμένη περίπτωση, δεν εννοώ να σε εντάξω σε μία λίστα στην οποία να βάλω κάποιους περιορισμούς, αλλά αν θα το κοινοποιήσω αυτό το ''κάτι''.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 13:14, 05-07-10:

Καλά σίγουρα η μεγαλύτερη ασφάλεια είναι να μην ανεβάσεις κάτι. Μετά το πιο ασφαλές είναι κάτι να μπορεί να το δει ΜΟΝΟ συγκεκριμένα άτομα (οι λίστες ατόμων).

Πάντως μου άρεσε παρά πολύ η υπηρεσία safetyweb. Οι εταιρία αυτή συντάσει reports που αφορούν τις κινήσεις των παιδιών σου στα Social Networks

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    aye, Dmzk, Happily.Motionless

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους