Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,087 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,944 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

"Κόλλημα" ή πραγματικός έρωτας;

eleni2197

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη eleni2197
H eleni2197 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H eleni2197 έγραψε στις 08:50, 13-10-12:

Πώς μπορείτε να ξεχωρίσετε αν έχετε φάει "κόλλημα " με κάποιον/α ή είστε πραγματικά ερωτευμένοι μαζί του;Για πείτε κάποια " σύμπτώματα "που πρέπει να έχει κάποιος που νομίζει ότι πραγματικά ερωτευμένοςή απλώς είναι ένα"κόλλημα" και σε λίγο καιρό θα του έχει περάσει.....;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 09:06, 13-10-12:

δεν ξέρω αν είμαι σωστη αλλά νομίζω όταν είσαι ερωτευμένη με κάποιον ή τον αγαπάς, τον αγαπάς με ανιδιοτέλεια δηλαδή το δικό του καλό,το βάζεις πάνω από το δικό σου.επίσης, όταν αγαπάς είσαι έτοιμη να κάνεις υποχωρήσεις,αλλαγές,υπομονη κ.α. Αν είναι κόλλημα δεν πρόκειται να κάνεις ούτε υποχωρήσεις, ούτε αλλαγές.τον θες γιατί σου χει κολλησει για κάποιο λόγο χωρις να συμβιβάζεσαι με τιποτα....η αποψη μου μπορει να ναι και λάθος γιατι δεν γνωριζω και πολλά γι αυτό το θέμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

granita (Φανή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη granita
H Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 191 μηνύματα.

H granita where do we go, nobody knows.. έγραψε στις 09:39, 19-10-12:

νομίζω ότι αυτό είναι θέμα χρόνου...δηλαδή αν είναι απλά ένα κόλλημα σε λίγο καιρό θα τον έχεις ξεχάσει..αν δεις ότι συνεχίζεις να αισθάνεσαι κάτι γι' αυτόν τότε ίσως να σου αρέσει πραγματικά!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

maria100000 (ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria100000
H ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H maria100000 likee έγραψε στις 14:54, 21-10-12:

θα ξεφιγω λιγακι...οταν αγαπας τον αλλον,τον αγαπας για μια ζωη,αν τον ξε αγαπισεις αυτο σημενει οτι ποτε δεν τον αγαπισες...ωστοσο ερωτευομαστε ποιο συχνα εμεις οι νεοι....για να ξεπερασεις καποιον λενε πως ο καιρος θα το κανει απο μονο του..για μενα αυτο δεν ισχευει..ερωτευτικα για πρωτη φορα στην ζωη μου και το βιωσα αρχικα σαν παραμυθακι και μετα απο αποριψει εχασα τα ωρια μου...δεν ειναι τοσο απλο να ξεπερνας τον αλλον αμα εισαι ερωτευμενος μαζι του..εγω δεν μπορουσα και δεν μπορω ακομα και τωρα ..απο την στεναχωρια μου μαδαγα και πιγενα σε γιατρους....αυτα ειναι....αυτο θα πει ερωτας...αρχικα νομιζα και γω οτι ηταν κολιμα αλλα μετα διαπιστωσα απο μονη μου οτι δεν κολημα δυστιχοσ...οταν εισαι ερωτευμενος νομιζεισ πωσ με αυτον που εισαι θα ζισεισ μια ζωη ενω στο κολιμα καμια σχεση..

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 15:49, 21-10-12:

Έχω την εντύπωση ότι κάποιος άνθρωπος σου γίνεται "κόλλημα" (ή καλύτερα εμμονή), όταν δεν τον έχεις αποσαφηνίσει μέσα σου, οπότε τον μεγαλοποιείς με μόνα όρια, αυτά της φαντασίας σου.
Εγώ έχω βιώσει την εμμονή για άνθρωπο, αλλά εξακολουθώ να μην είμαι σίγουρος, ίσως επρόκειτο και για έρωτα έστω μερικώς. Ίσως αυτές οι δύο έννοιες (εμμονή - έρωτας) να είναι το ίδιο, αφού όταν τις βιώνεις δίνεις στην ουσία ίδια ερμηνεία στα πράγματα, και αν δεν κάνω λάθος μιλάμε για ίδιες χημικές μεταβολλές του εγκεφάλου.
Περιττή η αναφορά ότι ο έρωτας δεν σημαίνει και αγάπη.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ann ann

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ann ann
H ann ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H ann ann έγραψε στις 20:47, 22-10-12:

Τόσο ο έρωτας όσο και το κόλλημα είναι παροδικά.Παιχνίδια του μυαλού που σκάνε σα φούσκες.Τις λατρεύω τις φούσκες
Η αγάπη είναι αυτό που μένει,μαζί βεβαίως με τις κοινές εμπειρίες/στιγμές/αναμνήσεις.Φιλενάδα,μόνο ο καιρός θα δείξει τι είναι τι.Αυτά δεν έχουν συνταγές και συμπτώματα

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,214 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 20:48, 22-10-12:

Το κόλλημα σε 2 μέρες έχει ξεχαστεί.Τόσο απλό.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους