Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,816 μέλη και 2,410,229 μηνύματα σε 74,996 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 513 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένος καφές

Αγαπημένος καφές

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)
Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)
28
24,35%
Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)
9
7,83%
Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)
14
12,17%
Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)
16
13,91%
Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)
21
18,26%
Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)
12
10,43%
Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)
28
24,35%
Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)
9
7,83%
Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)
21
18,26%
Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)
29
25,22%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:55, 24-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
γενικά όλα τα είδη καφέ μου αρέσουν.... ιδιαίτερη αδυναμία έχω σε έναν καφέ που δεν υπάρχει δυστυχώς στην Ελλάδα και λέγεται αινσπενερ (Einspäner) μοιάζει λίγο με καπουτσίνο και έχει γεύση μόκας.
Μήπως εννοείς τον βιεννέζικο;
Γιατί ο Einspaenner είναι απλός καφές με χτυπημένη κρέμα, χωρίς σοκολάτα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 15:57, 24-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Μήπως εννοείς τον βιεννέζικο;
Γιατί ο Einspaenner είναι απλός καφές με χτυπημένη κρέμα, χωρίς σοκολάτα.
αυτόν εννοώ, αλλά είναι με γεύση μόκας, αυτός που λες εσύ είναι ο Melange
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:01, 24-03-08:

Αυτό λέω, ο Einspänner δεν έχει μόκα, δεν έχει σοκολάτα.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 16:05, 24-03-08:

Αυτό λέω, ο Einspänner δεν έχει μόκα, δεν έχει σοκολάτα.
έχει σίγουρα μόκα, είχα ρωτήσει και μου είχαν πει ότι έχει μόκα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H LaLuna έγραψε: στις 16:09, 24-03-08:

μ αρεσει ο καφες να εχει γευση καφε,ουτε γαλα, ουτε σιροπια ουτε πολλες ζαχαρες.
δεν μπορω ν απεξαρτηθω απο τη φραπεδια ενω τους χειμερινους μηνες προτιμω γαλλικο κι οταν βιαζομαι εσπρεσσο.
λατρευω τον ελληνικο αλλα τον κραταω μονο για περιπτωσεις εκτακτης αναγκης (αναγκη να μεινω ξυπνια),με πανει παααρα πολυ,τρελη τσιτα λεμε!!!
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 16:10, 24-03-08:

Επιμένω γιατί κοίταξα σε γερμανικές και αυστριακές συνταγές και δεν έχει μόκκα. Ο Βιεννέζικος έχει (ενίοτε και μέλι)
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε: στις 16:12, 24-03-08:

Επιμένω γιατί κοίταξα σε γερμανικές και αυστριακές συνταγές και δεν έχει μόκκα. Ο Βιεννέζικος έχει (ενίοτε και μέλι)
Εγώ πάντως όταν ήμουν εκεί έπινα συνέχεια και είχα ρωτήσει τι καφές είναι και μου είχαν πει ότι έχει μόκα. Τι να σου πω δεν ξέρω, σε καφετέρειες τον έπινα, πάντως δεν είχε και τη γεύση του απλού καφέ.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 16:40, 24-03-08:

Aγαπημένος Καφές

Πίκρα-τσίνο, με επτά κουταλιές καφέ, μηδέν από τα υπόλοιπα.
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 20:58, 24-03-08:

• Διπλός Γαλλικός με ζάχαρη και γάλα
  • Διπλός Καπουτσίνο με γεύση καραμέλα
  • Φραπές γλυκός με πολύ γάλα
  • Νες γλυκός με γάλα
  • Caramel Frappuccino (Starbucks)
και μετά αναρωτιέμαι γιατί δεν αδυνατίζω...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

LaLuna

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H LaLuna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.

H LaLuna έγραψε: στις 21:10, 24-03-08:

ξεχασα να πω οτι πινω ενα κουβα καφε.
δεν τα αντεχω αυτα τα συμβατικα ποτηρια-κουπες
φανταστητε οτι το φραπε το πινω στο ποτηρι της μεγαλης βαρελισιας μπυρας
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 21:28, 24-03-08:

εγώ στο σπίτι πίνω το γάλα-με-καφέ μου σε εκείνες τις κούπες που κανονικά είναι για τα κορν φλεικς
Παράθεση

lotta (Vicky)

Νεοφερμένος

H Vicky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H lotta έγραψε: στις 21:33, 24-03-08:

φίλτρου με γεύση βανίλια.
Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε: στις 22:10, 24-03-08:

ελληνικός ή καπουτσίνο τον χειμώνα και φραπέ το καλοκαίρι (πάντα γλυκός, ποτέ γάλα)

αν και γενικά προσπαθώ να τους αποφεύγω!
Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε: στις 15:57, 26-03-08:

Διπλο ελληνικο με ελαχιστη ζαχαρη η εσπρεσσο με λιιιγο γαλατακι!
Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε: στις 09:40, 27-03-08:

Ο Παντελής (Καφές) και ας αλλαξο-ομαδοποιήθηκε!
Παράθεση

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 513 μηνύματα.

O maik85 έγραψε: στις 11:40, 27-03-08:

Φραπέ σκέτο.- Πιστός στην παράδοση της πόλης!!

Ίσως γαλλικό αν έχει κρύο ή είμαι άρρωστος.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 12:16, 27-03-08:

Δεν έχω αγαπημένο καφέ.
Μου αρέσουν όλοι και κάθε φορά πίνω και κάτι διαφορετικό.
Αρκεί βέβαια να μην είναι τίποτα νερομπλουτς τύπου Σταρμπακς.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,914 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 12:40, 27-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Εγώ πάντως όταν ήμουν εκεί έπινα συνέχεια και είχα ρωτήσει τι καφές είναι και μου είχαν πει ότι έχει μόκα. Τι να σου πω δεν ξέρω, σε καφετέρειες τον έπινα, πάντως δεν είχε και τη γεύση του απλού καφέ.
Βιενεζικος ειναι ναι και εχεις δικιο...ειναι καφες με μοκα και χτυπημενη κρεμα...
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε: στις 12:59, 27-03-08:

Εμένα μου αρέσει να πίνω Φρέντο Καπουτσίνο με μπόλικα παγάκια & τον ακαταμάχητο Φρεντοτσίνο, κυρίως σε παραλιακά καφέ!!!
Στο γραφείο πίνω Ελληνικό (τέλειος) και Καπουτσίνο...Εεε να μην μας πουν και Ελληνάρες!
Αυτά...για τις ορέξεις μου στον καφέ!!!
Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε: στις 17:28, 06-07-08:

Όλοι είναι καταπληκτικοί! Από ζεστούς προτιμώ φίλτρου χωρίς γεύση και χωρίς ζάχαρη (άντε λίγο Baileys μέσα) και από κρύους freddocino. Ολόκληρες "εγκαταστάσεις" έχουμε αγοράσει σπίτι για καφέ! ^^
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους