Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,816 μέλη και 2,410,229 μηνύματα σε 74,996 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 513 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Αγαπημένος καφές

Αγαπημένος καφές

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 115)
Φραπεδιά (η αθάνατη ελληνική παράδοση)
28
24,35%
Φραπόγαλο (η παράδοση σε έκδοση baby)
9
7,83%
Ελληνικός (ή η επιστροφή της χόβολης)
14
12,17%
Ελληνικός διπλός (για διπλή απόλαυση)
16
13,91%
Φίλτρου (η διάφανη απόλαυση)
21
18,26%
Εσπρέσσο (η δύναμη σε ristretto ή lungo)
12
10,43%
Καπουτσίνο (με πολλή πολλή κρέμα ή σαντιγύ)
28
24,35%
Φρεντοτσίνο (τα καινά δαιμόνια ...)
9
7,83%
Εσπρέσσο φρέντο (γιατί είμαστε θερμοί τύποι)
21
18,26%
Καπουτσίνο φρέντο (γιατί έχει ωραίο αφρό)
29
25,22%

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε: στις 12:58, 17-09-10:

Πώς θα ξυπνήσεις το πρωί χωρίς ένα σκέτο φραπέ! Το χειμώνα νες είναι καλύτερος... ο capuccino δεν έχει πολλές θερμίδες??
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kaleidoscope

Επιφανές Μέλος

H kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,692 μηνύματα.

H kaleidoscope Your attitude determines your altitude έγραψε: στις 13:51, 17-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
είσαι σίγουρος ότι το γκουαράνα έχει καφείνη ; εμένα που το έδιναν τότε που έκανα ομοιοπαθητική.
Κι εμένα έτσι μου είπαν στο κατάστημα που το αγόρασα αλλά μετά κοίταξα στη συσκευασία και γράφει High Caffeine Content (18 mg per 100 ml).
Επίσης στην wikipedia γράφει το εξής: it (guarana) contains about twice the caffeine found in coffee beans.

Αρχική Δημοσίευση από vendetta
Από ύπνο πως τα πας;
Δεν τα πίνω όλα μαζί εννοείται! Μόνο χθες το έκανα αυτό... Χθες ήπια 1 guarana, 2 espresso, 1/2 φίλτρου και 1 freddo. Μολαταύτα νύσταζα από τις 11. Τελικά κοιμήθηκα στις 1 επειδή διάβαζα.
Γενικά δεν με "πιάνει" πολύ ο καφές, η επίδραση του φεύγει γρήγορα. Εκτός αν κάνω το λάθος να πιω διπλό. Τότε γίνομαι πολύ νευρική και δεν μπορώ να κοιμηθώ. Το είχα κάνει στην προηγούμενη εξεταστική και δεν κατάφερα να διαβάσω επειδή ήμουν τελείως στην τσίτα, δεν μπορούσα καν να κάτσω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 14:05, 17-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από kaleidoscope
Κι εμένα έτσι μου είπαν στο κατάστημα που το αγόρασα αλλά μετά κοίταξα στη συσκευασία και γράφει High Caffeine Content (18 mg per 100 ml).
Επίσης στην wikipedia γράφει το εξής: it (guarana) contains about twice the caffeine found in coffee beans.
Παράθεση

Liakouras

Δραστήριο Μέλος

Ο Liakouras αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 370 μηνύματα.

O Liakouras έγραψε: στις 15:53, 17-09-10:

Ανάλογα την εποχή.
Καλοκαίρι-->φραπέ γλυκό με γάλα
Χειμώνα-->καπουτσίνο(με γεύση λάκτα που βγήκε)
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 16:14, 17-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από stathakis
ιδιοι ειναι αλλα ο τουρκικος εχει πιο ωραια γευση πιστευω και μυρωδια
Αχ... Αυτο ειναι καθαρα θεμα του χαρμανιου... Οποτε μπορεις να παραπονεθεις στις ελληνικες εταιρειες για τον καφε που πουλανε...

Αρχική Δημοσίευση από ToxicLips
Πώς θα ξυπνήσεις το πρωί χωρίς ένα σκέτο φραπέ! Το χειμώνα νες είναι καλύτερος... ο capuccino δεν έχει πολλές θερμίδες??
Κι επισης... Πως θα καταστρεψεις το στομαχι σου χωρις εναν σκετο φραπε????

Ο caruccino εχει γαλα απλως... Οσες θερμιδες λοιπον εχει το γαλα που βαζουν... Και φυσικα η ζαχαρη...
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,715 μηνύματα.

O D_G έγραψε: στις 16:17, 17-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Κι επισης... Πως θα καταστρεψεις το στομαχι σου χωρις εναν σκετο φραπε????
Μπα, πάντα σκέτο φραπέ πίνω χρόοονια τώρα, και μάλιστα δυνατό (1,5 κουταλιά μέσα) και δεν έχω πάθει τίποτα, εκτός από μερικές φορές στα νεύρα, αλλά ίσως να έχω γερό στομάχι !
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,215 μηνύματα.

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 16:25, 17-09-10:

Εγω δεν ξερω... Οποτε πινω, με ενοχλει στο στομαχι... Εγω βεβαια τον πινω και πολυ δυνατο(2 κουταλιες μινιμουμ)
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 16:57, 17-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από DrStrangelove
είσαι σίγουρος ότι το γκουαράνα έχει καφείνη ; εμένα που το έδιναν τότε που έκανα ομοιοπαθητική.
Υπάρχουν υποκατάστατα που δεν περιέχουν guarana. Έχω δύο αυτή τη στιγμή. Το πρώτο περιέχει: ραδίκι, σίκαλη, κριθάρι, βύνη, σύκα και βελανίδια (αυτό είναι το πιο νόστιμο που έχω πιει). Το δεύτερο περιέχει: Κριθάρι, βύνη, Κιχόρι, Σίκαλη.
Τα χρησιμοποιώ πλέον συστηματικά, αφού ο καφές με πειράζει πάρα πολύ στο στομάχι τα τελευταία χρόνια.
Μια εποχή είχα και στην τσάντα μου σε ένα μικρό βαζάκι και ζητούσα να μου φτιάξουν στην καφετέρια τον καφέ μου από εκεί.
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,005 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 17:00, 17-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Υπάρχουν υποκατάστατα που δεν περιέχουν guarana. Έχω δύο αυτή τη στιγμή. Το πρώτο περιέχει: ραδίκι, σίκαλη, κριθάρι, βύνη, σύκα και βελανίδια (αυτό είναι το πιο νόστιμο που έχω πιει). Το δεύτερο περιέχει: Κριθάρι, βύνη, Κιχόρι, Σίκαλη.
Τα χρησιμοποιώ πλέον συστηματικά, αφού ο καφές με πειράζει πάρα πολύ στο στομάχι τα τελευταία χρόνια.
Μια εποχή είχα και στην τσάντα μου σε ένα μικρό βαζάκι και ζητούσα να μου φτιάξουν στην καφετέρια τον καφέ μου από εκεί.
μπορείς να μου πεις τις δυο μάρκες ;
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,043 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 17:10, 17-09-10:

Σου απάντησα με προσωπικό μήνυμα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ToxicLips (Άννα)

Δραστήριο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 291 μηνύματα.

H ToxicLips is thinking of her sins... έγραψε: στις 09:54, 18-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από D_G
Μπα, πάντα σκέτο φραπέ πίνω χρόοονια τώρα, και μάλιστα δυνατό (1,5 κουταλιά μέσα) και δεν έχω πάθει τίποτα, εκτός από μερικές φορές στα νεύρα, αλλά ίσως να έχω γερό στομάχι !
Μάλλον και εγώ έχω γερό στομάχι δεν εξηγείται αλλιώς
Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε: στις 09:59, 18-09-10:

Πάω να φτιάξω ένα φραπέ να στανιάρω..
Τις καλημέρες μου..
Παράθεση

Devina

Τιμώμενο Μέλος

H Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 4,037 μηνύματα.

H Devina έγραψε: στις 14:19, 18-09-10:

Γιατί επικρατεί ότι ο φραπέ είναι ''κακός'' καφές;
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 17:24, 18-09-10:

Αρχικα γιατι πινεις και τα στερεα υπολειματα του καφε... Δηλαδη το κατακαθι του ελληνικου, αυτο που μενει στο φιλτρο της καφετιερας στον γαλλικο και τον εσπρεσσο...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ria17 (Μαρία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H ria17 έγραψε: στις 20:13, 19-09-10:

ωραιο ποστ!
φραπε γλυκο με γαλα!!!
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,529 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 17:50, 21-09-10:

ναι με γαλα ειναι εκπληκτικος και με πολυ ζαχαρι!αλλα παυει να ειναι καφες!ειναι μιλκσεικ!χαχαχαχαχαχα
Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 874 μηνύματα.

O koum έγραψε: στις 17:56, 21-09-10:

Freddo Cappuccino
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,529 μηνύματα.

O stathakis έγραψε: στις 18:00, 21-09-10:

α καλα αυτη ειναι η κορυφη και με πολυ κανελα ειδικα!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do not :/ έγραψε: στις 18:52, 21-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από stathakis
α καλα αυτη ειναι η κορυφη και με πολυ κανελα ειδικα!
Μονο που... Κανονικα δεν βαζουν κανελα στον Capuccino Freddo...Δεν ειναι Capuccino caldo(Ζεστος παει να πει-απλως κανω φιγουρα)...
Παράθεση

stathakis (ευσταθιος)

Διακεκριμένο μέλος

O stathakis έγραψε: στις 15:41, 22-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Μονο που... Κανονικα δεν βαζουν κανελα στον Capuccino Freddo...Δεν ειναι Capuccino caldo(Ζεστος παει να πει-απλως κανω φιγουρα)...
εμενα μου αρεσει και στους δυο παντως!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους