Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,013 μέλη και 2,415,552 μηνύματα σε 75,311 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 576 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Συμμετοχή του πατέρα στη φροντίδα του παιδιού

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,040 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 21:01, 23-03-08:

Εδώ δίπλα σε ένα άλλο θέμα, παρατηρώ ότι οι γυναίκες ακόμα και στις μέρες μας, δύσκολα μπορούν να φανταστούν έναν άντρα να κάνει αυτό που ονομάζουμε "γυναικείες δουλειές".
Τι γίνεται λοιπόν με τα παιδιά;
Πόσο θα αφήνατε το σύζυγό σας να συμμετέχει ή όχι στη διαπαιδαγώγηση, αλλά στην καθημερινή φροντίδα του βρέφους και του παιδιού;
Εσείς άντρες, πόσο θα θέλατε να σας επιτρέπει η σύζυγος να συμμετέχετε;
Σας ενδιαφέρει ή προτιμάτε να απέχετε έτσι κι αλλιώς;

Τέλος, πόσο μπορεί να προσφέρει ένας άντρας στους πρακτικούς τομείς την ανατροφής των παιδιών;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,910 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε: στις 11:47, 24-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Τι γίνεται λοιπόν με τα παιδιά;
Πόσο θα αφήνατε το σύζυγό σας να συμμετέχει ή όχι στη διαπαιδαγώγηση, αλλά στην καθημερινή φροντίδα του βρέφους και του παιδιού;

Τέλος, πόσο μπορεί να προσφέρει ένας άντρας στους πρακτικούς τομείς την ανατροφής των παιδιών;
Δεν θα υπηρχε περιπτωση να εκανα οικογενεια με καποιον, ο οποιος δε θα ηθελε να συμμετεχει εξισου με μενα στη διαπαιδαγωγηση των παιδιων μας, αλλα ακομα και στην καθημερινη φροντιδα αυτων...Ισως γιατι εχω μεγαλωσει με ενα συγκεκριμενο προτυπο πατερα..του δικου μου...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε: στις 11:53, 24-03-08:

Ευτυχώς για μένα ο σ΄'υζηγος είναι φανταστικός με τα παιδιά, μπορεί να ανταπεξέλθει σε όλη την διαδηκασία, το βλέπω πώς μηλάει μαζί τους και πώς τον λατρέυουν τα παιδια, απο κεί και πέρα ενωείτε ότι θα μάθει, δεν λέει πατέρας χωρίς να μην αλλάξει έστω 50 πάνες στην ζωή του

Πρέπει να είναι μέτοχος σε όλη την διαδηκασία, η μάνα χρειάζεται ξεκούραση χρειάζεται βοήθεια και άν δεν την πάρει απο τον άνθρωπο της απο πού θα την πάρει;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε: στις 01:26, 03-04-08:

Έγινα μανούλα πρόσφατα και μπορώ με καμάρι να πω ότι ο άντρας μου πρωτοέμαθε να αλλάζει τις πάνες στο παιδί και να το ντύνει. Εγώ στην αρχή φοβόμουν. Νιώθω πολύ όμορφα γι'αυτό και εννοείται ότι θέλω να πάρει μέρος ενεργά στη διαπαιδαγώγηση του παιδιού. Το επιθυμεί και ο ίδιος άλλωστε.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 01:37, 03-04-08:

Έχω μια κορούλα 11 μηνών ο άντρας μου το μόνο που κάνει είναι να με βοηθήσει να την κάνω μπάνιο θα ήθελα και εγώ να με βοηθούσε αλλά δεν μπορώ να του το ζητήσω γιατί δεν δουλεύω εγώ και νιώθω τύψεις ότι αυτός μας προσφέρει τα πάντα!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε: στις 12:29, 03-04-08:

Μην το βλέπεις έτσι το θέμα! Κι εσύ προσφέρεις μέσα στο σπίτι. Δεν υπάρχει κανένας λόγος να νιώθεις τύψεις. Να υποθέσω ότι κρατάς το παιδί όλη μέρα εσύ ή έχεις βοήθεια και από αλλού;
Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε: στις 12:56, 03-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από commie
Έχω μια κορούλα 11 μηνών ο άντρας μου το μόνο που κάνει είναι να με βοηθήσει να την κάνω μπάνιο θα ήθελα και εγώ να με βοηθούσε αλλά δεν μπορώ να του το ζητήσω γιατί δεν δουλεύω εγώ και νιώθω τύψεις ότι αυτός μας προσφέρει τα πάντα!
Μα δεν ειναι αγγαρια να διαπαιδαγωγεις το παιδι σου!Ειναι σαν να λεμε οτι ειναι το ιδιο να πλυνεις τα πιατα!
Οφειλει να το κανει αυτο γτ ειναι πατερας οχι για να σε βοηθησει!Γιατι δεν εφερες μονη σου στον κοσμο το παιδι αυτο!Οφειλει να δειξει στοργη και φροντιδα στη κορη του!
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε: στις 13:23, 03-04-08:

Σταμάτησα από την δουλειά για το μωράκι δεν είχα κανένα να την κρατάει και έχω και το παιδί της αδελφής μου. Ίσως dalcfu και Άννα να έχετε δίκαιο ...
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 809 μηνύματα.

H lugar έγραψε: στις 14:43, 03-04-08:

Εμείς πάλι είχαμε συμπληρωματικό ωράριο, εγώ πρωί αυτός βράδυ, οπότε τα μεγάλωσε όσο κι εγώ μέχρι να πάνε σταθμό.
Είμαι πολύ περήφανη γι'αυτόν!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 14:46, 03-04-08:

Ο άντρας μου έχει δική του δουλειά so πηγαίνει πολύ πρωί και έρχεται σπίτι πολύ αργά.
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu έγραψε: στις 15:02, 03-04-08:

Να φροντίσεις να βρεις και λίγο χρόνο για τον εαυτό σου. Είμαι σίγουρη ότι τον χρειάζεσαι. Άλλωστε άμα νιώθεις πιεσμένη δεν είναι καλό ούτε για το παιδί. Συζήτησέ το με τον άντρα σου και βρείτε μαζί τη λύση. Ο ρόλος του δεν είναι μόνο να φέρνει χρήματα στο σπίτι.
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 15:09, 03-04-08:

έχεις δίκαιο είμαι με την Χρυσοστομία 24 ωρες το 24ωρο. , και αν θέλω να κάνω κάτι για τον εαυτό μου πρέπει να κανονίσω πριν αρκετές μέρες και αν βρω κάποιο να την προσέχει. Dalcu μου πόσο είναι το παιδάκι σου?
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu έγραψε: στις 16:21, 03-04-08:

Χτες έκλεισε 3 μηνών.
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 16:23, 03-04-08:

Να σου ζήσει καλή μου!
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu έγραψε: στις 16:28, 03-04-08:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Επίσης!
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 17:34, 03-04-08:

Σίγουρα ο άνδρας πρέπει να συμμετέχει στη διαπαιδαγώγηση και το μεγάλωμα του παιδιού. Και για να γίνει αυτό πρέπει να τον ενθαρρύνει και η γυναίκα του, καθώς πολλοί άνδρες φοβούνται ότι αν το πάρουν αγκαλιά ή προσπαθήσουν να το ντύσουν μπορεί κατα λάθος να το χτυπήσουν/ γρατζουνίσουν ή ο,τιδήποτε... Γι αυτό πρέπει και η γυναίκα να φροντίζει να εξοικειωθεί ο πατέρας με τη φροντίδα του παιδιού- εξάλλου ούτε οι γυναίκες μαθαίνουν πώς να γίνουν μαμάδες.
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε: στις 17:55, 03-04-08:

πως δηλαδή?
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε: στις 17:56, 03-04-08:

Πώς να τον ενθαρρύνεις εννοείς;
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,587 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 18:36, 03-04-08:

Σίγουρα ο άνδρας πρέπει να συμμετέχει στη διαπαιδαγώγηση και το μεγάλωμα του παιδιού
Και όμως...
Μπορεί να μπεί στη καρδιά του παιδιού πληρώνοντας, ενώ η καημένη η μάνα πρέπει να το "μεγαλώσει".
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

H dalcfu έγραψε: στις 18:46, 03-04-08:

Το θέμα δεν είναι πώς θα μπει στην καρδιά του παιδιού αλλά πώς θα διευκολύνει και θα βοηθήσει τη σύντροφό του. Δεν καταλαβαίνω γιατί το ''μεγάλωμα'' πρέπει να το επωμιστεί αποκλειστικά η μητέρα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Σκύλοι και φροντίδα - Από DanaiPsa
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-09-13 στις 10:17.
    • «Έκανα σεξ με τον πατέρα μου» - Από artemaki
      Το θέμα έχει λάβει 98 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Επικαιρότητα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-12-09 στις 17:41.
    • Φροντίδα του δέρματος το χειμώνα - Από anna_33
      Το θέμα έχει λάβει 3 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-12-07 στις 20:29.
    • Το πρόβλημα με τον πατέρα μου - Από KOULA
      Το θέμα έχει λάβει 30 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Προβλήματα με οικογένεια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-08-07 στις 17:12.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα