Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,364 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Φτηνά έπιπλα

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 02:49, 15-10-12:

Ψάχνουμε φτηνά έπιπλα και ήδη έχουμε δει στα δύο καταστήματα που ξέρουμε πως έχει (Ikea & Praktiker). Ξέρει κανείς άλλες αλυσίδες ή καταστήματα με φτηνά έπιπλα?
Και για να ξεκαθαρίσω τι εννοώ φτηνό, οτιδήποτε από Neoset, Sato και πάνω είναι ακριβό. Δεν θέλουμε να πάρουμε καλά και να μας κρατήσουν, θέλουμε φτηνά (αλλά όχι γύφτικα) για να μας βγάλουν λίγο καιρό.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 02:50, 15-10-12:

Στα σκουπιδια

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 16:13, 15-10-12:

Πλέον τα επιπλάδικα έχουν μειώσει πολύ τις τιμές. Βέβαια, δεν ξέρω αν έχεις ήδη περάσει από εκεί και τα αποκλείεις... Δεν αναφέρομαι στις αλυσίδες που λες (φθηνές ή ακριβές), αλλά σε μαγαζιά συνοικιακά.

Επίσης μπορείς να δεις για μεταχειρισμένα στα διάφορα sites με αγγελίες πώλησης και σ'αυτό

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:24, 15-10-12:

Το κακό με τα μεταχειρισμένα από ιδιώτες είναι πως θέλει να περιμένεις πολύ καιρό να βρεις κάτι να σου αρέσει/κάνει και μετά πρέπει αφ ενός να το προλάβεις αφ ετέρου να βρεις τρόπο να το μεταφέρεις.
Σε συνοικιακά επιπλάδικα που εριξα μια ματιά, οι τιμές είναι ακριβές. Δηλαδή για καναπέ, κρεβάτι και στρώμα ο προυπολογισμός μας είναι γύρω στα χίλια ευρώ και στα επιπλάδικα σχεδόν τόσο έχει ο καναπές μόνο.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:29, 17-10-12:

Αν παρεις επιπλα που εχουν λιγες αντοχες και σου κρατησουν λιγο καιρο, μετα θα πρεπει ν'αγορασετε αλλα. Γιατι δεν παιρνετε πιο καλης ποιοτητας ξεροντας πως εχεις καποια μεγαλυτερη εγγυηση χρονου για να μην αναγκαστεις να δινεις μετα κι αλλα για αλλα επιπλα? Δεν ξερω μαγαζια που να ειναι τοσο οικονομικα οσο θελεις, αλλα γενικως ειμαι της αποψης παρε ενα και καλο- πόσο μάλλον για επιπλα που χρησιμοποιούνται σε καθημερινη βαση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 17-10-12 στις 12:36.
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:36, 17-10-12:

Κι εγώ το SATO ήξερα.
Ένας φίλος μου, είχε πάρει καταπλητκτικά έπιπλα (Βικτωριανού στυλ) και τσάμπα απ το e-bay.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:01, 17-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Κι εγώ το SATO ήξερα.
Ένας φίλος μου, είχε πάρει καταπλητκτικά έπιπλα (Βικτωριανού στυλ) και τσάμπα απ το e-bay.
Α! Εχω δει κι εγω στο e-bay καμμια φορα να κυκλοφορουν επιπλα που χαριζονται κυριολεκτικα. Για ριχνε ματιες..Και μαπα να σου βγουν, δε σε νοιαζει!

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:21, 17-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Αν παρεις επιπλα που εχουν λιγες αντοχες και σου κρατησουν λιγο καιρο, μετα θα πρεπει ν'αγορασετε αλλα. Γιατι δεν παιρνετε πιο καλης ποιοτητας ξεροντας πως εχεις καποια μεγαλυτερη εγγυηση χρονου για να μην αναγκαστεις να δινεις μετα κι αλλα για αλλα επιπλα? Δεν ξερω μαγαζια που να ειναι τοσο οικονομικα οσο θελεις, αλλα γενικως ειμαι της αποψης παρε ενα και καλο- πόσο μάλλον για επιπλα που χρησιμοποιούνται σε καθημερινη βαση.
Μπορεί να μην θέλεις να τα κρατήσεις για μια ζωή τα έπιπλα
Επίσης όσο χάλια ποιοτικά και να είναι ένα σύνθετο που κάνει 200Ε το παλεύεις ... ένα που κάνει...1500Ε δεν το παλεύεις και τόσο εύκολα
(true story!)

Btw, δύο συρταριέρες (από τη φτηνή σειρά ) από ΙΚΕΑ που είχα αγοράσει το 2002 και μετά από μία μετακόμιση ζούν και βασιλεύουν χωρίς ούτε μισό προβληματάκι...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:36, 21-10-12:

Ετσι κι αλλιώς δεν μας νοιάζει να κρατήσουν, το είπα και στην αρχή. Δεν θέλουμε να ρίξουμε λεφτά σε αυτό το σπίτι γιατί είναι σκοπός μας να μην κάτσουμε πολύ. Είναι προτιμότερο να πάρουμε κάτι φτηνιάρικο να μας βγάλει για λίγο παρά κάτι ακριβό όταν είναι να μετακομίσουμε να το ξεχρεώνουμε ακόμα. Από eBay δεν θέλω γιατί πρώτον τα θέλουμε άμεσα και δεύτερον θα φάμε πολλά στα μεταφορικά. Α και ο boyfriend δεν θέλει κλασσικά με τίποτα. Δηλαδή το σπίτι είχε ήδη μέσα αρκετά ακριβά έπιπλα κλασσικού στιλ αλλά τα χάρισε.
Βρήκα ένα που λέγεται Διακοσμος και έχει διάφορα φτηνά, αμα βρειτε τίπτοα άλλο μου λέτε.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 20:20, 22-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Ετσι κι αλλιώς δεν μας νοιάζει να κρατήσουν, το είπα και στην αρχή. Δεν θέλουμε να ρίξουμε λεφτά σε αυτό το σπίτι γιατί είναι σκοπός μας να μην κάτσουμε πολύ. Είναι προτιμότερο να πάρουμε κάτι φτηνιάρικο να μας βγάλει για λίγο παρά κάτι ακριβό όταν είναι να μετακομίσουμε να το ξεχρεώνουμε ακόμα. Από eBay δεν θέλω γιατί πρώτον τα θέλουμε άμεσα και δεύτερον θα φάμε πολλά στα μεταφορικά. Α και ο boyfriend δεν θέλει κλασσικά με τίποτα. Δηλαδή το σπίτι είχε ήδη μέσα αρκετά ακριβά έπιπλα κλασσικού στιλ αλλά τα χάρισε.
Βρήκα ένα που λέγεται Διακοσμος και έχει διάφορα φτηνά, αμα βρειτε τίπτοα άλλο μου λέτε.
Μπορείς να ρίξεις μια ματιά στην ΕΝΤΟΣ από τη sato... Είχα δει ένα φυλλάδιο και τα πράγματα τα είχαν βάλει τζάμπα! Οι τιμές ήταν κάτω από το 50% της αρχικής! Τα ΙΚΕΑ να φανταστείς ήταν πανάκριβα μπροστά του!!
Είναι και ένα άλλο κατάστημα κοντά στα Σπάτα όπου και εκεί έχει φτηνά έπιπλα, IDEA STORES λέγεται...
Γενικότερα κάνε μια καλή έρευνα αγοράς και σίγουρα θα βρεις κάτι..
Ισως ακόμη και εάν έψαχνες αγγελίες είτε σε εφημερίδες είτε σε διάφορα forum που πωλούν μεταχειρισμένα ή και χαρίζουν ακόμη τα έπιπλα λόγω μετακόμισης στο εξωτερικό για παράδειγμα!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους