Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,326 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,440 μηνύματα σε 94,330 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 710 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη crazyhelen
H crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,257 μηνύματα.

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:03, 05-09-05:

Πόσα χρόνια διαφορά με το έτερο σας ήμισι θα μπορούσατε να θεωρείτε "φυσιολογικά"? Θα κάνατε μια σχέση με ένα κατά πολύ μεγαλύτερό σας άτομο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 10:06, 05-09-05:

Δεν νομίζω οτι αν είμασταν ερωτευμένοι ο ένας με τον άλλο να έκανα πίσω λόγω ηλικίας, όποια κι αν ήταν αυτή, είτε αν ήταν πολύ μεγαλύτερος, είτε πολύ μικρότερος).

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:11, 05-09-05:

Αναφέρομαι σε 10+ χρόνια. Εκεί τι κάνεις?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,876 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 10:13, 05-09-05:

Καλή μου, όταν έγραφα αυτό το μήνυμα είχα στο μυαλό μου ακόμα και 20 και 30 μην σου πω χρόνια! Απο τη στιγμή που θα ήταν κάτι που άξιζε και όχι "να περνάμε καλά", δεν θα κόλλαγα σε ηλικίες.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:18, 05-09-05:

λοιπόν...
θέλω να πιστεύω ότι οι άνθρωποι είναι κάτι περισσότερο από απλά... νούμερα!!!!
ειλικρινά δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα με τη διαφορά ηλικίας ανάμεσα σε ένα ζευγάρι... τα προβλήματα τα δημιουργούν μόνο οι γύρω που μέσα στο μυαλό τους νομίζουν ότι ιδανικός σύντροφος σημαίνει αυτό που οι ίδιοι έχουν στο μυαλό τους....
είχα σχέση με άντρα 9 χρόνια μικρότερο μου... και ήταν από τις καλύτερες της ζωής μου και ήμουν πολύ ευτυχισμένη και πέρναγα πάρα πάρα πολύ καλά γιατί με τον άνθρωπο αυτό είχαμε κοινά ενδιαφέροντα, επικοινωνία, φιλία και όλα όσα χρειάζονται κατ εμέ για μια όμορφη σχέση!
Ο λόγος που τελείωσε άδοξα αυτή η σχέση ήταν το... περιβάλλον που δεν μπορούσε να ξεπεράσει την διαφορά ηλικίας μας και δημιουργούσε συνεχώς προβλήματα... και όσο καλά και αν είσαι με κάποιον, αν έχεις κάποιους άλλους να σου τρώνε το μυαλό και την ψυχή με γκρίνιες και φασαρίες κάποια στιγμή αναπόφευκτα κουράζεσαι και αν είσαι και λίγο αδύναμος.. κάνεις πίσω.
Εγώ πάντως.. δεν έκανα πίσω....

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 10:22, 05-09-05:

Μετά απο αυτό ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ σε πάω ακόμα περισσότερο!
Εδώ εμένα που είναι μόνο 3 χρόνια μικρότερος και το έχω ακούσει δεν περιγράφεται! Ο πατέρας μου δεν μπορει να καταλάβει τι στο καλό βρίσκω σε κάποιον 3 χρόνια μικρότερο και ο,τι κι αν του λέω εγώ τη θεωρεί σχέση της πλάκας γιατι λεει σε αυτή την ηλικία όλοι σκέφτονται μόνο με το "κάτω κεφάλι" και έπρεπε να βρω κάποιον μεγαλύτερο!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 2,847 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 10:28, 05-09-05:

Ο έρωτας δεν έχει ηλικία και φύλο.

18 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:29, 05-09-05:

Δηλαδή κορίτσια να μην φρικάρω που είναι 14 χρόνια μεγαλύτερος? (ω ναι! ερωτεύτηκα και πάλι) Φοβάμαι ότι θα αντιμετωπίσω τα γνωστά σχόλια "τον θέλει για τα λεφτά του" ή "τον εκμεταλλεύεται" κ.λ.π.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:34, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen
Δηλαδή κορίτσια να μην φρικάρω που είναι 14 χρόνια μεγαλύτερος? (ω ναι! ερωτεύτηκα και πάλι) Φοβάμαι ότι θα αντιμετωπίσω τα γνωστά σχόλια "τον θέλει για τα λεφτά του" ή "τον εκμεταλλεύεται" κ.λ.π.
όχι βέβαια!!!!!
να κοιτάξεις να χαρείς τον έρωτα σου και να περνάς καλά μαζί του και αυτός μαζί σου!!!!!!
Να σου πω και κάτι ακόμα κούκλα μου?
όλοι έξω απ το χορό... πολλά τραγούδια λένε... και ναι θα ακούσεις πολλά... αλλά να θυμάσαι ότι όταν έρχεται η νύχτα και όλοι κλείνονται πίσω απο τις πορτούλες των σπιτιών τους... και εσύ τους έχεις ακούσει και έχεις κάνει πίσω....εσύ θα είσαι μόνη σου!!!! και δεν θα είναι κανένας εκεί να σου δίνει τα χαρτομάνδηλα για τον χαμένο έρωτα σου!!!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ka-li

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ka-li
H ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H ka-li έγραψε στις 10:45, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μετά απο αυτό ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ σε πάω ακόμα περισσότερο!
Εδώ εμένα που είναι μόνο 3 χρόνια μικρότερος και το έχω ακούσει δεν περιγράφεται! Ο πατέρας μου δεν μπορει να καταλάβει τι στο καλό βρίσκω σε κάποιον 3 χρόνια μικρότερο και ο,τι κι αν του λέω εγώ τη θεωρεί σχέση της πλάκας γιατι λεει σε αυτή την ηλικία όλοι σκέφτονται μόνο με το "κάτω κεφάλι" και έπρεπε να βρω κάποιον μεγαλύτερο!
Ναι, λες και κάποιοι μεγαλύτεροι δεν σκέφτονται με το "κάτω κεφάλι". Αϊ σ****ρ πια!!! Μην ακούτε κανένα ο άντρας της μαμάς μου είναι δέκα χρόνια μικρότερος.
Φανταστικός τύπος!!!

ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ!!!!

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 11:08, 05-09-05:

E! Όχι και 41 ετών παππούς! Απόλαυσε τον ερωτά σου και άσε τους άλλους να ζηλεύουν! Γιατί από ζήλια συνήθως κατακρίνουν! Η κολλητή μου παντρεύεται τιν Νοέμβριο με ένα άνθρωπο 13 χρόνια μεγαλύτερο. Όταν τον γνώρισε ήταν κιόλας μόλις 18, οπότε καταλαβαίνεις τι σχόλια άκουσε! Άσε τους άλλους να ζηλεύουν και μην δίνεις σημασία γιατί όπως λεει το αγαπημένο μου ρητό: "καλύτερα να σε ζηλεύουν παρά να σε λυπούνται!"

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:14, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από nv
E! Όχι και 41 ετών παππούς! Απόλαυσε τον ερωτά σου και άσε τους άλλους να ζηλεύουν! Γιατί από ζήλια συνήθως κατακρίνουν! Η κολλητή μου παντρεύεται τιν Νοέμβριο με ένα άνθρωπο 13 χρόνια μεγαλύτερο. Όταν τον γνώρισε ήταν κιόλας μόλις 18, οπότε καταλαβαίνεις τι σχόλια άκουσε! Άσε τους άλλους να ζηλεύουν και μην δίνεις σημασία γιατί όπως λεει το αγαπημένο μου ρητό: "καλύτερα να σε ζηλεύουν παρά να σε λυπούνται!"
Το "παππούς" το χρησιμοποίησα απλά ως τίτλο θέματος. Δεν το εννοώ στην κυριολεξία. Απλά ίσως με το δικό μου "πρόβλημα" θίγω και κάποιες άλλες καταστάσεις με μεγαλύτερο άθροισμα ετών!
Πάντως έχετε όλοι δίκιο. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος, μπορεί να είναι 42 (σχεδόν) χρονών, όμως είναι πιο ζωντανός και από μένα που είμαι στα 27. Το μόνο που με "τρομάζει" είναι τα τυχόν σχόλια που ίσως κάποιοι θελήσουν να κάνουν. Δεν θέλω να έρθει στη δυσμενή να με υπερασπιστεί σε δικούς του ανθρώπους που ίσως θίξουν αυτή τη διαφορά ηλικίας.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 11:26, 05-09-05:

Δεν θέλω να έρθει στη δυσμενή να με υπερασπιστεί σε δικούς του ανθρώπους που ίσως θίξουν αυτή τη διαφορά ηλικίας.

Το τι θα κάνει με τους "δικούς του" ανθρώπους δεν θα πρέπει να σε απασχολεί...
δικοί του οι άνθρωποι, δικοί του και οι χειρισμοί... να μην μπλεχθείς ποτέ και να μην πάρεις θέση στο τι λένε οι "δικοί του" σε αυτόν...
θέση θα μπορέσεις να πάρεις μόνο αν σου πουν κάτι εσένα προσωπικά!!
στο κάτω κάτω είναι ένας ώριμος άνθρωπος που πιστεύω ότι μπορεί ο ίδιος να ανταπεξέλθει σε τέτοιες "επιθέσεις" από το περιβάλλον του... (αν δεν μπορέσει μάλλον δεν θα σου "κάνει" έτσι κι αλλιώς...)
εσύ να κοιτάξεις τι θα κάνεις με τους "δικούς σου" ανθρώπους και να σταθείς δυνατή υπέρμαχη των θέλω σου!!!!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 13:10, 05-09-05:

Πιστευω πως ο αντρας πρεπει να ειναι μεταξυ 5-10 χρονια μεγαλυτερος απο την γυναικα. Θα με πειτε παλιομοδιτη κτλ αλλα δεν το λεω επειδή πιστευω στις θεωριες που ειχανε παλια οι ανθρωποι. Απλα λογω του οτι η γυναίκα γερναει πιο γρηγορα και λογω της κλιμακτηριου ο αντρας πρεπει να ειναι μεγαλύτερος. Βεβαια στον ερωτα δεν νομιζω να μετρανε αυτα. Διαφορες ηλικιας δεν υπαρχουν, απλα το ιδανικο ειναι να εξελιχθουν ετσι τα πραγματα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dark_kronos : 05-09-05 στις 13:13.
-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 13:29, 05-09-05:

Είχα σχέση με 13 χρόνια μεγαλύτερό μου...Δεν άκουσα πότε άσχημη κουβέντα για την σχέση μας και ούτε είχα προβλήματα απο το περιβάλλον το δικό μου 'η το δικό του....Και ούτε ποτέ σκέφτηκα πόσο διαφορά ηλικίας έχουμε γιατί έβλεπα αυτόν και όχι την ηλικία του....

Όπως και να έχει η ζωή είναι δική σου και η επιλογή με ποιον θα είσαι και για ποιούς λόγους αφορά ΜΟΝΟ εσένα και όχι τους τρίτους

Παράθεση

Chris

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Chris
H Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.

H Chris έγραψε στις 13:55, 05-09-05:

Ε, όχι και παππούς στα 42!!!

Η μαμά μου πολύ θα χαιρόταν αν της έλεγα οτι βγαίνω με κάποιον που είναι 42... Και είμαι 26...

Αν και οι περισσότερες σχέσεις μου ήταν με συνομίληκους ή μικρότερους δεν θα κόλλαγα ποτέ να σχετιστώ με κάποιον πολύ μεγαλύτερο..
Αν φύσικα ένοιωθα πολύ ερωτευμένη...

Παράθεση

drunk (Γκίκω)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη drunk
H Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H drunk έγραψε στις 14:14, 05-09-05:

Αν είναι αυτό που θέλεις, ηλικία δεν τίθεται καν...μικρότερος,μεγαλύτερος,συνομίληκος,αδιάφορο εντελώς...Η σχέση στους ανθρώπους στηρίζεται,όχι σε νούμερα.
Κάνε αυτό που θέλεις κοπέλα μου,ανθρώπους που να σε ενδιαφέρουν σε επίπεδο σχέσης δε συναντάς κάθε μέρα.
Όσο για τα σχόλια και τις αντιδράσεις,αυτά πάντα υπάρχουν από ανθρώπους που δε μπορούν να δεχτούν ό,τι βρίσκεται έξω από τα δικά τους όρια...αυτό γίνεται με όλα,και η επιλογή συντρόφου να μην είναι,κάτι άλλο θα είναι...Σε όλη μας τη ζωή αυτό δε γίνεται;Εκπαιδευόμαστε να αδιαφορούμε...Ο καθένας ξέρει καλύτερα από τον οποιοδήποτε ποιός είναι και ποιό είναι το καλό του...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-stekoumenos
Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε στις 15:56, 05-09-05:

Ίσως περισσότερο απο κάθε άλλον τομέα της ζωής μας,στην προσωπική μας ζωή ισχύει το "περι ορέξεως κολοκυθόπιττα" και άρα εφόσον περνούμε καλά με το σύντροφο μας ας πάνε οι άλλοι να κουρεύονται.Μόνο που υπάρχει μια μικρή λεπτομέρεια σε αυτές τις σχέσεις που αν την συνειδητοποιήσουμε (και θωρακιστούμε απέναντι της εξ αρχής) τόσο το καλύτερο και για τους δυο.Μπορεί δλδ η διαφορά ηλικίας σε μια τέτοια σχέση ,με το πέρας του χρόνου να γίνει ακόμα μεγαλύτερη.Θεωρητικά θα μπορούσε ένας 45αρης να τα φτιάξει με μια 16αρα (αν και θα υπήρχαν κάποια ίσως νομικά κολλήματα) και να είναι για κάποιο διάστημα ερωτευμένοι τρελά ο ένας με τον άλλον (άσχετα αν ο έρωτας αυτός είναι τελικά πραγματικός ή απλά μια σχέση εξάρτησης).Όμως μπορεί να έγγυηθεί κανείς για το πόσο θα αντέξει η σχέση αυτή σε ότι αφορά την διαφορετική επίπτωση του χρόνου πάνω σε καθέναν απ τους δυο ? Κακά τα ψέμματα η φθορά τρέχει με άλλους ρυθμούς για τον μεγαλύτερο της σχέσης και με άλλους για τον μικρότερο και αυτήν την διαφορετικότητα θα πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν οι δυο τους κι όχι τόσο την αρχική διαφορά της ηλικίας τους.

Παράθεση

emufear

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη emufear
Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,209 μηνύματα.

O emufear έγραψε στις 18:07, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos
Όμως μπορεί να έγγυηθεί κανείς για το πόσο θα αντέξει η σχέση αυτή σε ότι αφορά την διαφορετική επίπτωση του χρόνου πάνω σε καθέναν απ τους δυο ? Κακά τα ψέμματα η φθορά τρέχει με άλλους ρυθμούς για τον μεγαλύτερο της σχέσης και με άλλους για τον μικρότερο και αυτήν την διαφορετικότητα θα πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν οι δυο τους κι όχι τόσο την αρχική διαφορά της ηλικίας τους.
Ακριβώς αυτό. Η διαφορά για μένα είναι μεγάλη. Αλλά αν είσαι όπως διατείνεσαι όντως ερωτευμένη τότε αξίζει να το κυνηγήσεις μέχρι τελικής πτώσεως.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 18:40, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos
Όμως μπορεί να έγγυηθεί κανείς για το πόσο θα αντέξει η σχέση αυτή σε ότι αφορά την διαφορετική επίπτωση του χρόνου πάνω σε καθέναν απ τους δυο ? Κακά τα ψέμματα η φθορά τρέχει με άλλους ρυθμούς για τον μεγαλύτερο της σχέσης και με άλλους για τον μικρότερο και αυτήν την διαφορετικότητα θα πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν οι δυο τους κι όχι τόσο την αρχική διαφορά της ηλικίας τους.

Εγγυήσεις?? Για ποιό πράγμα???
Μα δεν υπάρχουν εγγυήσεις στις σχέσεις των ανθρώπων... δεν υπάρχουν εγγυήσεις στα αισθήματα....
Ποτέ κανένας δεν μπορεί να υπογράψει το "θα σε αγαπώ για πάντα!"
Δεν μπορεί να το υπογράψει γιατί οι άνθρωποι αλλάζουν, τα δεδομένα, οι συνθήκες, τα αισθήματα.... όλα αλλάζουν καθημερινά!
Μπορεί όντως η φθορά σε ένα κουφάρι να τρέχει αλλά από πότε οι ρυτίδες μπορούν να είναι εμπόδιο στην αγάπη μας για έναν άνθρωπο?
Για τον σύντροφο μας.... πως είναι δυνατόν?
Εκτός αν μιλάμε για μια σχέση που βασίζεται μόνο στις σαρκικές απολαύσεις και το "κορμί" έχει τον πρωταρχικό λόγο για όσα νιώθουμε... αν μιλάμε για μια ρηχή και σαρκική σχέση τότε ναι... συμφωνώ....

Πάντως... παρατηρημένο (από μένα) είναι ότι οι άνθρωποι που είναι ευτυχισμένοι.. πλήρης... με αγάπη στη ζωή τους να τους περιτριγυρίζει, ο χρόνος περνάει από πάνω τους με περισσότερο σεβασμό και αυτό που αφήνει πίσω του είναι μόνο γνώσεις και σοφία και όχι ασχήμια....

Επίσης... οι άνθρωποι που έχουν κοντά τους κάποιον σύντροφο αρκετά νεότερο, χωρίς να το καταλαβαίνουν ίσως, διατηρούνται πολύ καλύτερα... προσέχουν τον εαυτό τους περισσότερο... αγαπούν και εκτιμούν το κορμί τους περισσότερο με αποτέλεσμα ο χρόνος για άλλη μια φορά να τους κάνει το χατήρι και να περνάει όχι από πάνω τους αλλά από δίπλα τους...

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:57, 05-09-05:

Θα συμφωνήσω με τον στεκούμενο αν και αφήνω ενα μικρό ποσοστό να αγνοήσει όντως κάποιος τη διαφορά λόγω αγάπης. Επειδή μου έχουν τύχει φάσεις και καταστάσεις με αρκετά μεγαλύτερες, θέτω ενα όριο να είναι μεγαλύτερη εως +6 χρόνια για σχέση και +20 για one night skisimo Για γάμο πάμε εως +4 με το ζόρι (για το αρνητικό όριο θα σας ενημερώσω στα 35 μου )

Και δεν είναι και το θέμα της σαρκικής απόλαυσης. Πολλοί λένε οτι ο Έλληνας θέλει να βρεί γκόμενα που να μοιάζει στη μαμά του..καλά ως εκεί αλλά να έχει και γκόμενα που να παίζει το ρόλο της μαμάς του και στην κυριολεξία...ε είναι λίγο κουλό. Απ την άλλη οι κοπέλες των 17-18 θα τα φτιάξουν με εναν 40ρη πιο άνετα γιατί έχουν ενα πιο ανεπτυγμένο αίσθημα ανάγκης τύπου "daddy cool" (Κατα τη γνώμη μου πάντα)

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

e-stekoumenos

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη e-stekoumenos
Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 92 μηνύματα.

O e-stekoumenos έγραψε στις 20:40, 05-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
Εγγυήσεις?? Για ποιό πράγμα???
Μα δεν υπάρχουν εγγυήσεις στις σχέσεις των ανθρώπων... δεν υπάρχουν εγγυήσεις στα αισθήματα....
Ποτέ κανένας δεν μπορεί να υπογράψει το "θα σε αγαπώ για πάντα!"
Δεν μπορεί να το υπογράψει γιατί οι άνθρωποι αλλάζουν, τα δεδομένα, οι συνθήκες, τα αισθήματα.... όλα αλλάζουν καθημερινά!
Μπορεί όντως η φθορά σε ένα κουφάρι να τρέχει αλλά από πότε οι ρυτίδες μπορούν να είναι εμπόδιο στην αγάπη μας για έναν άνθρωπο?
Για τον σύντροφο μας.... πως είναι δυνατόν?
Εκτός αν μιλάμε για μια σχέση που βασίζεται μόνο στις σαρκικές απολαύσεις και το "κορμί" έχει τον πρωταρχικό λόγο για όσα νιώθουμε... αν μιλάμε για μια ρηχή και σαρκική σχέση τότε ναι... συμφωνώ....

Πάντως... παρατηρημένο (από μένα) είναι ότι οι άνθρωποι που είναι ευτυχισμένοι.. πλήρης... με αγάπη στη ζωή τους να τους περιτριγυρίζει, ο χρόνος περνάει από πάνω τους με περισσότερο σεβασμό και αυτό που αφήνει πίσω του είναι μόνο γνώσεις και σοφία και όχι ασχήμια....

Επίσης... οι άνθρωποι που έχουν κοντά τους κάποιον σύντροφο αρκετά νεότερο, χωρίς να το καταλαβαίνουν ίσως, διατηρούνται πολύ καλύτερα... προσέχουν τον εαυτό τους περισσότερο... αγαπούν και εκτιμούν το κορμί τους περισσότερο με αποτέλεσμα ο χρόνος για άλλη μια φορά να τους κάνει το χατήρι και να περνάει όχι από πάνω τους αλλά από δίπλα τους...
Ακριβώς ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΟΗ σε αυτές σου τις σκέψεις θα πρέπει να στηριχθεί εξ αρχής η θωράκιση μιας τέτοιας σχέσης.Γιατί πολλές φορές η ανασφάλεια και η ανωριμότητα (που εμφανίζεται και στον μεγαλύτερο και στον μικρότερο της σχέσης) είναι το βασικό κίνητρο για μια τέτοια σχέση κι όταν ο χρόνος χαράζει τις επιδερμίδες τότε έρχεται η ανώμαλη προσγείωση σε αυτούς που δεν ήταν τόσο ώριμοι όσο απαιτεί μια τέτοιου είδους σχέση.

Παράθεση

antonis_wrx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη antonis_wrx
Ο antonis_wrx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 116 μηνύματα.

O antonis_wrx έγραψε στις 22:14, 05-09-05:

για διαφορές μέχρι 3-4 άντε 5 χρόνια πιστεύω οκ. Για μεγαλύτερες διαφορές δεν ξέρω αν θα μπορούσε να περπατήσει καθώς ο καθένας είναι σε τελείως διαφορετική φάση της ζωής του, σκέφτεται διαφορετικά, έχει διαφορετικές προτεραιότητες, άλλα ενδιαφέροντα κλπ.. Πότε δεν ξέρεις όμως, ο έρωτας δεν έχει ηλικία... το θέμα είναι πόσο μπορεί να κρατήσει...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 11:13, 06-09-05:

Εν μέρει συμφωνώ από λίγο με όλους σας. Και με όσους είναι υπερ και με όσους είναι κατά μιας σχέσης με μπολικα χρόνια διαφορά, απλά πρέπει να επισημάνω ότι η διαφορά ηλικίας άλλοτε φαίνεται πολύ (π.χ. 18αρα με 35αρη, ο ένας στη Δύση και ο άλλος στην Ανατολή) και άλλοτε λιγότερο (π.χ. 30αρα με 45αρη). Στην 2η περίπτωση, μπορεί η διαφορά να είναι ακριβώς η ίδια σε χρόνια με την πρώτη, όμως οι άνθρωποι έχουν έρθει πιο κοντά ως προς τα ζητούμενά τους και τα θέλω τους. Δεν θα μιλήσω για τη δική μου περίπτωση, γιατί ακόμα ΔΕΝ ΞΕΡΩ, πάντως νιώθω ότι υπάρχουν πολλά κοινά.....

Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 16:18, 08-09-05:

Ανάλογα και σε τί ηλικία βρίσκεσαι πάντως γαι εμένα το ανώτερο όριο είναι τα 10 χρόνια, βέβαια όχι να είναι 12 αυτή και αυτός 22.

Δεν μου αρέσει όμως να έχει την ηλικία του πατέρα της κάθε κοπέλας αυτός.

Παράθεση

Γιάννης (Παπαφλέσσας)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιάννης
Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.

O Γιάννης Πέρασα μια βόλτα! Τι θα φάμε? έγραψε στις 12:26, 12-09-05:

Η ηλικία είναι μόνο στο μυαλό, αν μπορείς να συννενοηθείς με τον άλλο και περνας καλά τι σημασία έχει το πότε γεννηθήκατε? Ειδικά όσο μεγαλόνουν οι ηλικίες η διαφορά σε χρόνια έχει μικρότερη σημασία.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:09, 13-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από bunny
Ανάλογα και σε τί ηλικία βρίσκεσαι πάντως γαι εμένα το ανώτερο όριο είναι τα 10 χρόνια, βέβαια όχι να είναι 12 αυτή και αυτός 22.

Δεν μου αρέσει όμως να έχει την ηλικία του πατέρα της κάθε κοπέλας αυτός.
28 με 42 πώς σου ακούγεται?

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 12:27, 13-09-05:

28 με 42 πώς σου ακούγεται?
Το θέμα δεν είναι πως ακούγεται σε εμένα και σε οποιονδήποτε εδω μέσα αλλά να είσαι εσύ ικανοποιημένη με τον άνθρωπο αυτόν και να περνας εσύ καλά.
Γιατί και πιο μικρος απο εσένα να ήταν σίγουρα θα ακουγες κάποια σχόλια και πιστεύω πως η Μισελ τα ξέρει αυτά απο πρώτο χέρι.
Δεν μου ακούγεται τραβηγμένο, είναι μεγάλη η διαφορα αλλά δεν είναι και 52 ο άνθρωπος.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:45, 13-09-05:

Το θέμα δεν είναι πως ακούγεται σε εμένα και σε οποιονδήποτε εδω μέσα αλλά να είσαι εσύ ικανοποιημένη με τον άνθρωπο αυτόν και να περνας εσύ καλά.
Γιατί και πιο μικρος απο εσένα να ήταν σίγουρα θα ακουγες κάποια σχόλια και πιστεύω πως η Μισελ τα ξέρει αυτά απο πρώτο χέρι.
Δεν μου ακούγεται τραβηγμένο, είναι μεγάλη η διαφορα αλλά δεν είναι και 52 ο άνθρωπος.
Το κόλλημα μου είναι το εξής :
Επειδή πρόκειται για εντελώς καινούργια "ιστορία" (δεν την αποκαλώ σχέση ακόμα),επειδή δεν ξέρω σχεδόν τίποτα γι'αυτόν τον άνθρωπο ακόμα, επειδή ανήκουν στα αρνητικά τα 14 χρόνια διαφοράς, φοβάμαι να δεθώ μήπως μετά κοπανάω το κεφάλι μου που προσπέρασα κάτι αρκετά σοβαρό, όπως είναι η διαφορά ηλικίας, στο ντούκου. Κατά τα άλλα, δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο. Και ευχάριστος είναι, και ευδιάθετος και γεμάτος ζωντάνια. Κατά τα άλλα, όπως όλοι οι άνθρωποι έχει και τα ελαττώματά του, τα οποία φυσικά δεν οφείλονται στο ότι είναι 14 χρόνια μεγαλύτερος....

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 13:11, 13-09-05:

Το κόλλημα μου είναι το εξής :
Επειδή πρόκειται για εντελώς καινούργια "ιστορία" (δεν την αποκαλώ σχέση ακόμα),επειδή δεν ξέρω σχεδόν τίποτα γι'αυτόν τον άνθρωπο ακόμα, επειδή ανήκουν στα αρνητικά τα 14 χρόνια διαφοράς, φοβάμαι να δεθώ μήπως μετά κοπανάω το κεφάλι μου που προσπέρασα κάτι αρκετά σοβαρό, όπως είναι η διαφορά ηλικίας, στο ντούκου. Κατά τα άλλα, δεν μπορώ να πω ότι έχω παράπονο. Και ευχάριστος είναι, και ευδιάθετος και γεμάτος ζωντάνια. Κατά τα άλλα, όπως όλοι οι άνθρωποι έχει και τα ελαττώματά του, τα οποία φυσικά δεν οφείλονται στο ότι είναι 14 χρόνια μεγαλύτερος....

Κοίτα αν εσένα όχι τί λένε οι άλλοι, αλλά μόνο εσύ τί πιστευεις. Αν πιστεύεις λοιπόν πως μπορεί να το μετανιώσεις΄που είναι τόση η διαφορά ηλικίας τότε μην προχωρήσεις. Και ο καθένας για τον εαυτό του μπορεί να κρίνει μόνο τί θεωρεί σοβαρό και τί όχι όπως είναι η ηλικία.
Για κάποια άλλη ίσως της φαίνεται φυσιολογική αυτή η διαφορά.
Το θέμα είναι εσύ αν μπορείς να είσαι με έναν άνθρωπο 14 χρόνια μεγαλύτερο.
Θα ήθελα να σου πω κάτι ελπίζω να μην το πάρεις στραβά μάθε σίγουρα αν είναι παντρεμένος, αν είναι καλύτερα για εσένα είναι να μην προχωρήσεις εκτός αν δεν σε πειράζει να είσαι το τρίτο πρόσωπο

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:17, 13-09-05:

.......μάθε σίγουρα αν είναι παντρεμένος, αν είναι καλύτερα για εσένα είναι να μην προχωρήσεις εκτός αν δεν σε πειράζει να είσαι το τρίτο πρόσωπο

Είμαι στο ψάξιμο, διότι επ ουδενί λόγο δεν θα ήθελα να είμαι το τρίτο πρόσωπο. Γι'αυτο σου είπα ότι ακόμα δεν την αποκαλώ σχέση. Είμαι πολύ επιφυλακτική.....

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:19, 13-09-05:

Καλό είναι να είσαι προσεκτική, απέναντι σε τέτοιες σχέσεις. Κρύβουν πολλές παγίδες.

Kαι ευτυχισμένη να είσαι, σκέψου λίγο με αριθμούς: 35-49, 40-54,...

Άσε που θα υπάρχει κάποιος λόγος, που δεν έχει "αποκατασταθεί", και τον οποίο συνήθως δε θα θέλεις να μάθεις.

Συγνώμη αν ακούγομαι ωμός. Αλλά δε χωράει μεταμέλειες το πράγμα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 13:54, 13-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
Καλό είναι να είσαι προσεκτική, απέναντι σε τέτοιες σχέσεις. Κρύβουν πολλές παγίδες.

Kαι ευτυχισμένη να είσαι, σκέψου λίγο με αριθμούς: 35-49, 40-54,...

Άσε που θα υπάρχει κάποιος λόγος, που δεν έχει "αποκατασταθεί", και τον οποίο συνήθως δε θα θέλεις να μάθεις.

Συγνώμη αν ακούγομαι ωμός. Αλλά δε χωράει μεταμέλειες το πράγμα.
Υπήρξε παντρεμένος πριν 10 χρόνια. Υπήρξε και σε μία πολύ σοβαρή σχέση επίσης πολλά χρόνια. Αυτά, ισχυρίζεται, ότι έχουν τελειώσει.... Εμένα με απασχολεί τι παιζόταν στη ζωή του, μέχρι και μία μέρα πριν με γνωρίσει.
Το ψάχνω παιδιά, το ψάχνω.......

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:02, 13-09-05:

Υπήρξε παντρεμένος πριν 10 χρόνια. Υπήρξε και σε μία πολύ σοβαρή σχέση επίσης πολλά χρόνια. Αυτά, ισχυρίζεται, ότι έχουν τελειώσει....

Πάλι θα πω κάτι που δε θέλω να παρεξηγήσεις. Το ότι αυτά έχουν τελειώσει, μήπως σημαίνει πως τελείωσε και ο ίδιος με την ιδέα του γάμου και της σοβαρής σχέσης?

Σκέψου το καλά τώρα, για να μην υποφέρεις μετά.

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 14:07, 13-09-05:

Πάλι θα πω κάτι που δε θέλω να παρεξηγήσεις. Το ότι αυτά έχουν τελειώσει, μήπως σημαίνει πως τελείωσε και ο ίδιος με την ιδέα του γάμου και της σοβαρής σχέσης?

σωστή σκέψη...

συμπληρώνω ότι μπορείς να καταλάβεις 2-3 πραγματα παραπάνω για εκείνον από τον τρόπο που εκφράζεται για το παρελθόν του. Αν τον ακούσεις να λέει "όλες οι γυναίκες είναι ίδιες" ή φράσεις που να αρχίζουν "εσείς οι γυναίκες ...", μακρυά

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:41, 13-09-05:

Δεν σε παρεξηγώ καθόλου, ίσα ίσα ..... Έχεις απόλυτο δίκιο.....

Παράθεση

Puff_Daddy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Puff_Daddy
Ο Puff_Daddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 97 μηνύματα.

O Puff_Daddy έγραψε στις 10:47, 14-09-05:

Ισχύει ο μαθηματικός τύπος:

Η σωστή ηλικία της γυναίκας, είναι τα μισά χρόνια του άντρα +7.

Από κει και μετά ξέρετε.

Παράθεση

kleftra (Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kleftra
H Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,633 μηνύματα.

H kleftra οι φωνές στο κεφάλι της, της είπαν κι έγραψε στις 11:03, 14-09-05:

Δεν ξέρω τι να πρωτογράψω!!!!!!!!!!!!!!!
Καταρχήν χαίρομαι πάρα πολύ για τον καινούργιο έρωτα,αίσθημα ή εν πάσι περιπτώση γνωριμία της crazyhelen(yes!!!!!!!!!!!!!!!!).
Mετά θα συμφωνήσω (τι πρωτότυπο) με τα όσα είπα περί ηλικίας η Κακή Επιρροή.
Τα έχουμε γράψει και τα έχουμε ξαναγράψει και για την περίπτωση ενός ζευγαριού απο δω μέσα(ονόματα δεν λέμε,admins δεν θίγουμε) ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ η σχέση ανήκει σε σας και μόνο σε σας.
Βέβαια στην περίπτωση της crazyhelen το πρόβλημα της είναι μάλλον το παρελθόν του άντρα με το σκεπτικό ότι κάποιος στα 42 του θα έχει ζήσει και θα έχει κάνει πολλά.Αυτό όμως δεν είναι μόνο θέμα ηλικίας και ένας 28χρονος κουβαλάει παρελθόν.Για κάθε καινούργιο άτομο μέχρι να το γνωρίσουμε καλά έχουμε τις αμφιβολίες μας ανεξαρτήτως της ηλικίας του.Πιστεύω πως δεν θα έπρεπε να είσαι προκατελλειμένη και να αφήσεις τα πράγματα να κυλήσουν.Αν κάτι δεν σου πηγαίνει καλά τότε φύγε,μην τον απορρίπτεις όμως εξαρχής επειδή έτυχε να γεννηθεί μια δεκαετία πριν.

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:00, 14-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από kleftra
Δεν ξέρω τι να πρωτογράψω!!!!!!!!!!!!!!!
Καταρχήν χαίρομαι πάρα πολύ για τον καινούργιο έρωτα,αίσθημα ή εν πάσι περιπτώση γνωριμία της crazyhelen(yes!!!!!!!!!!!!!!!!).
Mετά θα συμφωνήσω (τι πρωτότυπο) με τα όσα είπα περί ηλικίας η Κακή Επιρροή.
Τα έχουμε γράψει και τα έχουμε ξαναγράψει και για την περίπτωση ενός ζευγαριού απο δω μέσα(ονόματα δεν λέμε,admins δεν θίγουμε) ΜΗΝ ΕΧΕΤΕ ΗΛΙΚΙΑΚΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ η σχέση ανήκει σε σας και μόνο σε σας.
Βέβαια στην περίπτωση της crazyhelen το πρόβλημα της είναι μάλλον το παρελθόν του άντρα με το σκεπτικό ότι κάποιος στα 42 του θα έχει ζήσει και θα έχει κάνει πολλά.Αυτό όμως δεν είναι μόνο θέμα ηλικίας και ένας 28χρονος κουβαλάει παρελθόν.Για κάθε καινούργιο άτομο μέχρι να το γνωρίσουμε καλά έχουμε τις αμφιβολίες μας ανεξαρτήτως της ηλικίας του.Πιστεύω πως δεν θα έπρεπε να είσαι προκατελλειμένη και να αφήσεις τα πράγματα να κυλήσουν.Αν κάτι δεν σου πηγαίνει καλά τότε φύγε,μην τον απορρίπτεις όμως εξαρχής επειδή έτυχε να γεννηθεί μια δεκαετία πριν.
Καταρχάς χαίρομαι που χάρηκες! Τα πράγματα βέβαια ακόμα βρίσκονται σε πολύ "νηπιακή" κατάσταση, ακριβώς επειδή αγχώνομαι ως προς το τι μπορεί να ΜΗΝ ξέρω για εκείνον. Όταν μάθω, θα δω πώς θα προχωρήσω.....

Παράθεση

trelokotsidou

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη trelokotsidou
H trelokotsidou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H trelokotsidou έγραψε στις 12:35, 15-09-05:

Καλό θα ήταν να ξέρεις σίγουρα αν υπάρχει και από αυτόν τον προήγούμενο γάμο...γιατί πολλοί το θυμούνται όταν η νέα τους σχέση έχει παρασοβαρέψει
Έχει συμβεί σε γνωστή μου λίγο πρίν ανέβει τα σκαλιά της εκκλησίας και από τότε έχει χάσει την εμπιστοσύνη της στους άντρες
Δεν θέλω να σε φοβήσω, απλά δεν είναι κακό να είσαι υποψιασμένη

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 14:06, 15-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από trelokotsidou
Καλό θα ήταν να ξέρεις σίγουρα αν υπάρχει και από αυτόν τον προήγούμενο γάμο...γιατί πολλοί το θυμούνται όταν η νέα τους σχέση έχει παρασοβαρέψει
Έχει συμβεί σε γνωστή μου λίγο πρίν ανέβει τα σκαλιά της εκκλησίας και από τότε έχει χάσει την εμπιστοσύνη της στους άντρες
Δεν θέλω να σε φοβήσω, απλά δεν είναι κακό να είσαι υποψιασμένη
Σύμφωνα με τα λεγόμενά του (πάντα) ο γάμος έληξε ανευ διαδόχου.... Άλλωστε δεν κράτησε και πολύ... Μόλις 2 χρόνια. Τους λόγους μου τους είπε και είναι πράγματι αρκετά σοβαροί για να λήξει ένας γάμος. Φυσικά όλα αυτά, σύμφωνα με τα ΔΙΚΑ του λεγόμενα....

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 16:39, 15-09-05:

Βρε crazyhelen μήπως με τόση καχυποψία στο τέλος χαλάσεις μια σχέση χωρίς λόγο? Ζήσε την και λίγο, μην είσαι συνέχεια στην τσίτα και μην εξετάζεις το "ποιόν" του λες και έκανες σχέση με καταζητούμενο του FBI! Με μέτρο! Δεν χρειάζεται να αμφισβητείς την κάθε πρόταση που σου λεει! Άλλωστε μου φαίνεται λίγο παράξενο να έχει παιδι και να στο κρύβει τόσο καλά. Ε παιδί είναι, δεν κρύβεται και τόσο ευκολα!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 19:18, 15-09-05:

Αφήστε τη κοπέλα να το ψάξει πρώτα, και να το ψάξει καλά - Αν μπλέξει μόνο και μόνο για "να το ζήσει", μπορεί μια μέρα να το μετανοιώσει πολύ άσχημα...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:25, 15-09-05:

Αν όμως το χάσει λόγω της καχυποψίας της ενω δεν υπάρχει λόγος μετά θα χτυπάει το κεφάλι της στον τοίχο χειρότερα. Άλλωστε δεν της είπα να μην το ψάξει. Αλλά με μέτρο. Όχι να καταντά να μην απολαμβάνει τις στιγμές μαζί του επειδή κάθετι που λεει αυτός το παίρνει σαν στοιχείο!

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 19:53, 15-09-05:

μετά θα χτυπάει το κεφάλι της στον τοίχο χειρότερα.
Δε νομίζω η χέλεν να έφτανε σε τέτοιο σημείο - μια χαρά λογική μου ακούγεται. Αν ο τύπος αποδειχθεί ψεύτης, τότε "goodbye amor, goodbye" που λέει και η Αννέτ. Ασε που το βράσιμο δεν έβλαψε ποτέ κανέναν...

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη dooo
H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.

H dooo έγραψε στις 08:18, 16-09-05:

αν ζυγίζει τα πράγματα σωστά, αφεθεί (με μέτρο στην αρχή) και προσέχει τις λεπτομέρειες, δεν πιστεύω ότι θα εχει πρόβλημα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:23, 16-09-05:

Θα συμφωνήσω με τη Michelle ότι πρέπει να υπάρχει ένα μέτρο...
Δεν είναι κακό ρε παιδιά να δείχνουμε εμπιστοσύνη στους ανθρώπους...
Αμάν πια με αυτές τις "πισινές" τις "φοβίες" τα "ψαξίματα" τις "ανασφάλειες"...
Ακόμα και αν της λέει ψέμματα θα το ανακαλύψει η κοπέλα... δεν είναι και ζωντόβολο! Μια χαρά έξυπνη την βρίσκω!

Βρε Ελενάκι μου.... γιατί χάνεις τον χρόνο της ζωής σου έτσι...
Κανέναν άνθρωπο δεν μπορείς να τον μάθεις πραγματικά εκ του μακρώθεν...
Κολύμπα και ότι είναι να βγει από αυτή την ιστορία θα βγει....
Ακόμα και αν δεν πάνε καλά τα πράγματα, σίγουρα θα έχεις πάρει πράγματα από αυτή τη σχέση...
όλες οι σχέσεις κάτι μας δίνουν.... και κάτι δίνουμε...

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 12:32, 16-09-05:

Δεν έχετε καθόλου άδικο σε αυτά που λέτε, αλλά όταν έχεις καεί στον χυλό, φυσάς και το γιαούρτι. Είναι γεγονός ότι η επιφυλακτικότητά μου, μου στερεί την ευχαρίστηση της στιγμής, και δεν απολαμβάνω 100% αυτό που μου συμβαίνει. Ίσως θα πρέπει να ηρεμήσω λίγο, όμως όταν τα πράγματα δεν είναι ξεκάθαρα, τότε δεν μπορώ να αφαιθώ. Μετράω την κάθε κίνηση, την κάθε κουβέντα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια.

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,423 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 12:54, 16-09-05:

Ίσως θα πρέπει να ηρεμήσω λίγο, όμως όταν τα πράγματα δεν είναι ξεκάθαρα, τότε δεν μπορώ να αφαιθώ. Μετράω την κάθε κίνηση, την κάθε κουβέντα μέχρι την τελευταία λεπτομέρεια.
Θα σταθώ εκεί...Μήπως κάτι στην συμπεριφορά του σε μπερδεύει;Και σε κάνει να έχεις ενδοιασμούς;Χωρίς να έχεις καταλάβει τι;

Παράθεση

crazyhelen (crazyhelen)

Περιβόητο Μέλος

H crazyhelen Ελένη έγραψε στις 10:27, 20-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Vkey
Θα σταθώ εκεί...Μήπως κάτι στην συμπεριφορά του σε μπερδεύει;Και σε κάνει να έχεις ενδοιασμούς;Χωρίς να έχεις καταλάβει τι;
Ίσως να είναι η διαίσθησή μου, ίσως να λαμβάνω σήματα ότι κάτι δεν μου πάει καλά, χωρίς να μπορώ να εντοπίσω τι ακριβώς είναι αυτό που με χαλάει, αλλά ναι.... κάτι τρέχει.....

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους