Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Πόσα χρόνια διαφορά με το έτερο σας ήμισι θα μπορούσατε να θεωρείτε "φυσιολογικά"? Θα κάνατε μια σχέση με ένα κατά πολύ μεγαλύτερό σας άτομο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν νομίζω οτι αν είμασταν ερωτευμένοι ο ένας με τον άλλο να έκανα πίσω λόγω ηλικίας, όποια κι αν ήταν αυτή, είτε αν ήταν πολύ μεγαλύτερος, είτε πολύ μικρότερος). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αναφέρομαι σε 10+ χρόνια. Εκεί τι κάνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλή μου, όταν έγραφα αυτό το μήνυμα είχα στο μυαλό μου ακόμα και 20 και 30 μην σου πω χρόνια! Απο τη στιγμή που θα ήταν κάτι που άξιζε και όχι "να περνάμε καλά", δεν θα κόλλαγα σε ηλικίες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόν...
θέλω να πιστεύω ότι οι άνθρωποι είναι κάτι περισσότερο από απλά... νούμερα!!!!
ειλικρινά δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα με τη διαφορά ηλικίας ανάμεσα σε ένα ζευγάρι... τα προβλήματα τα δημιουργούν μόνο οι γύρω που μέσα στο μυαλό τους νομίζουν ότι ιδανικός σύντροφος σημαίνει αυτό που οι ίδιοι έχουν στο μυαλό τους....
είχα σχέση με άντρα 9 χρόνια μικρότερο μου... και ήταν από τις καλύτερες της ζωής μου και ήμουν πολύ ευτυχισμένη και πέρναγα πάρα πάρα πολύ καλά γιατί με τον άνθρωπο αυτό είχαμε κοινά ενδιαφέροντα, επικοινωνία, φιλία και όλα όσα χρειάζονται κατ εμέ για μια όμορφη σχέση!
Ο λόγος που τελείωσε άδοξα αυτή η σχέση ήταν το... περιβάλλον που δεν μπορούσε να ξεπεράσει την διαφορά ηλικίας μας και δημιουργούσε συνεχώς προβλήματα... και όσο καλά και αν είσαι με κάποιον, αν έχεις κάποιους άλλους να σου τρώνε το μυαλό και την ψυχή με γκρίνιες και φασαρίες κάποια στιγμή αναπόφευκτα κουράζεσαι και αν είσαι και λίγο αδύναμος.. κάνεις πίσω.
Εγώ πάντως.. δεν έκανα πίσω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μετά απο αυτό ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ σε πάω ακόμα περισσότερο! :clapup:
Εδώ εμένα που είναι μόνο 3 χρόνια μικρότερος και το έχω ακούσει δεν περιγράφεται! Ο πατέρας μου δεν μπορει να καταλάβει τι στο καλό βρίσκω σε κάποιον 3 χρόνια μικρότερο και ο,τι κι αν του λέω εγώ τη θεωρεί σχέση της πλάκας γιατι λεει σε αυτή την ηλικία όλοι σκέφτονται μόνο με το "κάτω κεφάλι" και έπρεπε να βρω κάποιον μεγαλύτερο! :wacko: :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Ο έρωτας δεν έχει ηλικία και φύλο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Δηλαδή κορίτσια να μην φρικάρω που είναι 14 χρόνια μεγαλύτερος? (ω ναι! ερωτεύτηκα και πάλι) Φοβάμαι ότι θα αντιμετωπίσω τα γνωστά σχόλια "τον θέλει για τα λεφτά του" ή "τον εκμεταλλεύεται" κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Δηλαδή κορίτσια να μην φρικάρω που είναι 14 χρόνια μεγαλύτερος? (ω ναι! ερωτεύτηκα και πάλι) Φοβάμαι ότι θα αντιμετωπίσω τα γνωστά σχόλια "τον θέλει για τα λεφτά του" ή "τον εκμεταλλεύεται" κ.λ.π.

όχι βέβαια!!!!!
να κοιτάξεις να χαρείς τον έρωτα σου και να περνάς καλά μαζί του και αυτός μαζί σου!!!!!!
Να σου πω και κάτι ακόμα κούκλα μου?
όλοι έξω απ το χορό... πολλά τραγούδια λένε... και ναι θα ακούσεις πολλά... αλλά να θυμάσαι ότι όταν έρχεται η νύχτα και όλοι κλείνονται πίσω απο τις πορτούλες των σπιτιών τους... και εσύ τους έχεις ακούσει και έχεις κάνει πίσω....εσύ θα είσαι μόνη σου!!!! και δεν θα είναι κανένας εκεί να σου δίνει τα χαρτομάνδηλα για τον χαμένο έρωτα σου!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ka-li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ka-li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Μετά απο αυτό ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ σε πάω ακόμα περισσότερο! :clapup:
Εδώ εμένα που είναι μόνο 3 χρόνια μικρότερος και το έχω ακούσει δεν περιγράφεται! Ο πατέρας μου δεν μπορει να καταλάβει τι στο καλό βρίσκω σε κάποιον 3 χρόνια μικρότερο και ο,τι κι αν του λέω εγώ τη θεωρεί σχέση της πλάκας γιατι λεει σε αυτή την ηλικία όλοι σκέφτονται μόνο με το "κάτω κεφάλι" και έπρεπε να βρω κάποιον μεγαλύτερο! :wacko: :rolleyes:

Ναι, λες και κάποιοι μεγαλύτεροι δεν σκέφτονται με το "κάτω κεφάλι". Αϊ σ****ρ πια!!! Μην ακούτε κανένα ο άντρας της μαμάς μου είναι δέκα χρόνια μικρότερος.
Φανταστικός τύπος!!!

ΝΑ ΑΚΟΥΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΣΑΣ!!!! :huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
E! Όχι και 41 ετών παππούς! Απόλαυσε τον ερωτά σου και άσε τους άλλους να ζηλεύουν! Γιατί από ζήλια συνήθως κατακρίνουν! Η κολλητή μου παντρεύεται τιν Νοέμβριο με ένα άνθρωπο 13 χρόνια μεγαλύτερο. Όταν τον γνώρισε ήταν κιόλας μόλις 18, οπότε καταλαβαίνεις τι σχόλια άκουσε! Άσε τους άλλους να ζηλεύουν και μην δίνεις σημασία γιατί όπως λεει το αγαπημένο μου ρητό: "καλύτερα να σε ζηλεύουν παρά να σε λυπούνται!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv:
E! Όχι και 41 ετών παππούς! Απόλαυσε τον ερωτά σου και άσε τους άλλους να ζηλεύουν! Γιατί από ζήλια συνήθως κατακρίνουν! Η κολλητή μου παντρεύεται τιν Νοέμβριο με ένα άνθρωπο 13 χρόνια μεγαλύτερο. Όταν τον γνώρισε ήταν κιόλας μόλις 18, οπότε καταλαβαίνεις τι σχόλια άκουσε! Άσε τους άλλους να ζηλεύουν και μην δίνεις σημασία γιατί όπως λεει το αγαπημένο μου ρητό: "καλύτερα να σε ζηλεύουν παρά να σε λυπούνται!"

Το "παππούς" το χρησιμοποίησα απλά ως τίτλο θέματος. Δεν το εννοώ στην κυριολεξία. Απλά ίσως με το δικό μου "πρόβλημα" θίγω και κάποιες άλλες καταστάσεις με μεγαλύτερο άθροισμα ετών!
Πάντως έχετε όλοι δίκιο. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος, μπορεί να είναι 42 (σχεδόν) χρονών, όμως είναι πιο ζωντανός και από μένα που είμαι στα 27. Το μόνο που με "τρομάζει" είναι τα τυχόν σχόλια που ίσως κάποιοι θελήσουν να κάνουν. Δεν θέλω να έρθει στη δυσμενή να με υπερασπιστεί σε δικούς του ανθρώπους που ίσως θίξουν αυτή τη διαφορά ηλικίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Δεν θέλω να έρθει στη δυσμενή να με υπερασπιστεί σε δικούς του ανθρώπους που ίσως θίξουν αυτή τη διαφορά ηλικίας.


Το τι θα κάνει με τους "δικούς του" ανθρώπους δεν θα πρέπει να σε απασχολεί...
δικοί του οι άνθρωποι, δικοί του και οι χειρισμοί... να μην μπλεχθείς ποτέ και να μην πάρεις θέση στο τι λένε οι "δικοί του" σε αυτόν...
θέση θα μπορέσεις να πάρεις μόνο αν σου πουν κάτι εσένα προσωπικά!!
στο κάτω κάτω είναι ένας ώριμος άνθρωπος που πιστεύω ότι μπορεί ο ίδιος να ανταπεξέλθει σε τέτοιες "επιθέσεις" από το περιβάλλον του... (αν δεν μπορέσει μάλλον δεν θα σου "κάνει" έτσι κι αλλιώς...)
εσύ να κοιτάξεις τι θα κάνεις με τους "δικούς σου" ανθρώπους και να σταθείς δυνατή υπέρμαχη των θέλω σου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πιστευω πως ο αντρας πρεπει να ειναι μεταξυ 5-10 χρονια μεγαλυτερος απο την γυναικα. Θα με πειτε παλιομοδιτη κτλ αλλα δεν το λεω επειδή πιστευω στις θεωριες που ειχανε παλια οι ανθρωποι. Απλα λογω του οτι η γυναίκα γερναει πιο γρηγορα και λογω της κλιμακτηριου ο αντρας πρεπει να ειναι μεγαλύτερος. Βεβαια στον ερωτα δεν νομιζω να μετρανε αυτα. Διαφορες ηλικιας δεν υπαρχουν, απλα το ιδανικο ειναι να εξελιχθουν ετσι τα πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Είχα σχέση με 13 χρόνια μεγαλύτερό μου...Δεν άκουσα πότε άσχημη κουβέντα για την σχέση μας και ούτε είχα προβλήματα απο το περιβάλλον το δικό μου 'η το δικό του....Και ούτε ποτέ σκέφτηκα πόσο διαφορά ηλικίας έχουμε γιατί έβλεπα αυτόν και όχι την ηλικία του....

Όπως και να έχει η ζωή είναι δική σου και η επιλογή με ποιον θα είσαι και για ποιούς λόγους αφορά ΜΟΝΟ εσένα και όχι τους τρίτους 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris

Νεοφερμένος

Η Chris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ε, όχι και παππούς στα 42!!!

Η μαμά μου πολύ θα χαιρόταν αν της έλεγα οτι βγαίνω με κάποιον που είναι 42... Και είμαι 26...

Αν και οι περισσότερες σχέσεις μου ήταν με συνομίληκους ή μικρότερους δεν θα κόλλαγα ποτέ να σχετιστώ με κάποιον πολύ μεγαλύτερο..
Αν φύσικα ένοιωθα πολύ ερωτευμένη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αν είναι αυτό που θέλεις, ηλικία δεν τίθεται καν...μικρότερος,μεγαλύτερος,συνομίληκος,αδιάφορο εντελώς...Η σχέση στους ανθρώπους στηρίζεται,όχι σε νούμερα.
Κάνε αυτό που θέλεις κοπέλα μου,ανθρώπους που να σε ενδιαφέρουν σε επίπεδο σχέσης δε συναντάς κάθε μέρα.
Όσο για τα σχόλια και τις αντιδράσεις,αυτά πάντα υπάρχουν από ανθρώπους που δε μπορούν να δεχτούν ό,τι βρίσκεται έξω από τα δικά τους όρια...αυτό γίνεται με όλα,και η επιλογή συντρόφου να μην είναι,κάτι άλλο θα είναι...Σε όλη μας τη ζωή αυτό δε γίνεται;Εκπαιδευόμαστε να αδιαφορούμε...Ο καθένας ξέρει καλύτερα από τον οποιοδήποτε ποιός είναι και ποιό είναι το καλό του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-stekoumenos

Νεοφερμένος

Ο e-stekoumenos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Ίσως περισσότερο απο κάθε άλλον τομέα της ζωής μας,στην προσωπική μας ζωή ισχύει το "περι ορέξεως κολοκυθόπιττα" και άρα εφόσον περνούμε καλά με το σύντροφο μας ας πάνε οι άλλοι να κουρεύονται.Μόνο που υπάρχει μια μικρή λεπτομέρεια σε αυτές τις σχέσεις που αν την συνειδητοποιήσουμε (και θωρακιστούμε απέναντι της εξ αρχής) τόσο το καλύτερο και για τους δυο.Μπορεί δλδ η διαφορά ηλικίας σε μια τέτοια σχέση ,με το πέρας του χρόνου να γίνει ακόμα μεγαλύτερη.Θεωρητικά θα μπορούσε ένας 45αρης να τα φτιάξει με μια 16αρα (αν και θα υπήρχαν κάποια ίσως νομικά κολλήματα) και να είναι για κάποιο διάστημα ερωτευμένοι τρελά ο ένας με τον άλλον (άσχετα αν ο έρωτας αυτός είναι τελικά πραγματικός ή απλά μια σχέση εξάρτησης).Όμως μπορεί να έγγυηθεί κανείς για το πόσο θα αντέξει η σχέση αυτή σε ότι αφορά την διαφορετική επίπτωση του χρόνου πάνω σε καθέναν απ τους δυο ? Κακά τα ψέμματα η φθορά τρέχει με άλλους ρυθμούς για τον μεγαλύτερο της σχέσης και με άλλους για τον μικρότερο και αυτήν την διαφορετικότητα θα πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν οι δυο τους κι όχι τόσο την αρχική διαφορά της ηλικίας τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
Όμως μπορεί να έγγυηθεί κανείς για το πόσο θα αντέξει η σχέση αυτή σε ότι αφορά την διαφορετική επίπτωση του χρόνου πάνω σε καθέναν απ τους δυο ? Κακά τα ψέμματα η φθορά τρέχει με άλλους ρυθμούς για τον μεγαλύτερο της σχέσης και με άλλους για τον μικρότερο και αυτήν την διαφορετικότητα θα πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν οι δυο τους κι όχι τόσο την αρχική διαφορά της ηλικίας τους.

Ακριβώς αυτό. Η διαφορά για μένα είναι μεγάλη. Αλλά αν είσαι όπως διατείνεσαι όντως ερωτευμένη τότε αξίζει να το κυνηγήσεις μέχρι τελικής πτώσεως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από e-stekoumenos:
Όμως μπορεί να έγγυηθεί κανείς για το πόσο θα αντέξει η σχέση αυτή σε ότι αφορά την διαφορετική επίπτωση του χρόνου πάνω σε καθέναν απ τους δυο ? Κακά τα ψέμματα η φθορά τρέχει με άλλους ρυθμούς για τον μεγαλύτερο της σχέσης και με άλλους για τον μικρότερο και αυτήν την διαφορετικότητα θα πρέπει να είναι έτοιμοι να αντιμετωπίσουν οι δυο τους κι όχι τόσο την αρχική διαφορά της ηλικίας τους.


Εγγυήσεις?? Για ποιό πράγμα???
Μα δεν υπάρχουν εγγυήσεις στις σχέσεις των ανθρώπων... δεν υπάρχουν εγγυήσεις στα αισθήματα....
Ποτέ κανένας δεν μπορεί να υπογράψει το "θα σε αγαπώ για πάντα!"
Δεν μπορεί να το υπογράψει γιατί οι άνθρωποι αλλάζουν, τα δεδομένα, οι συνθήκες, τα αισθήματα.... όλα αλλάζουν καθημερινά!
Μπορεί όντως η φθορά σε ένα κουφάρι να τρέχει αλλά από πότε οι ρυτίδες μπορούν να είναι εμπόδιο στην αγάπη μας για έναν άνθρωπο?
Για τον σύντροφο μας.... πως είναι δυνατόν?
Εκτός αν μιλάμε για μια σχέση που βασίζεται μόνο στις σαρκικές απολαύσεις και το "κορμί" έχει τον πρωταρχικό λόγο για όσα νιώθουμε... αν μιλάμε για μια ρηχή και σαρκική σχέση τότε ναι... συμφωνώ....

Πάντως... παρατηρημένο (από μένα) είναι ότι οι άνθρωποι που είναι ευτυχισμένοι.. πλήρης... με αγάπη στη ζωή τους να τους περιτριγυρίζει, ο χρόνος περνάει από πάνω τους με περισσότερο σεβασμό και αυτό που αφήνει πίσω του είναι μόνο γνώσεις και σοφία και όχι ασχήμια....

Επίσης... οι άνθρωποι που έχουν κοντά τους κάποιον σύντροφο αρκετά νεότερο, χωρίς να το καταλαβαίνουν ίσως, διατηρούνται πολύ καλύτερα... προσέχουν τον εαυτό τους περισσότερο... αγαπούν και εκτιμούν το κορμί τους περισσότερο με αποτέλεσμα ο χρόνος για άλλη μια φορά να τους κάνει το χατήρι και να περνάει όχι από πάνω τους αλλά από δίπλα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top