Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,803 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,555 μηνύματα σε 93,221 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 790 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,641 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 02:53, 10-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από James Playboy
παντα εικοσαρες μεχρι 23αρες.. ειτε ο αντρας ειναι 20 ειτε 80
γιατι μεχρι τα 23 η ικανοτητα αναπαραγωγης της γυναικας ανεβαινει.. μετα αρχιζει να πεφτει
Γεράσιμε, εσύ;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,624 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 08:40, 10-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Λιβία Αυγούστα
Ααα,τι χαζα ειναι αυτα;;Κανεναν αιωνα σου δεν εχεις,35 χρονων ΝΕΟΤΑΤΗ γυναικα εισαι.Οποιον θελεις θα κοιτας.
Σ' ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Αρχική Δημοσίευση από Insomnie
Δείχνεις μορφωμένη, ανεξάρτητη και προτιμάς τους μεγαλύτερους άντρες- δηλαδή, άντρες ανώτερους κοινωνικά και οικονομικά...τελείες συνδέω, δεν ήθελα να θίξω κανέναν.
Το οικονομικό και το .... άλλο θέμα με αφήνουν παγερά αδιάφορη. Γιατί να επιλέξω έναν πλούσιο, για να υφίσταμαι την αλαζονεία του; Ούτε εγώ είμαι πλούσια ούτε θα επέλεγα ποτέ έναν άνδρα για τα λεφτά του. Είμαι πολύ έντιμη και ευαίσθητη. Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι η ανθρώπινη επικοινωνία και η ψυχική προσέγγιση.
Το γεγονός ότι επιλέγω τους μεγαλύτερους άντρες έχει να κάνει με την προσωπική μου προτίμηση. Δεν υποτιμώ σε καμία περίπτωση τους νεότερους ούτε είπα κάτι κακό γι' αυτούς. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση με νεότερο λόγω δικής μου ανασφάλειας.
Όταν είπα ότι οι μεγαλύτεροι άνδρες δεν κοιτούν τις λεπτομέρειες, εννοούσα ότι δεν εμμένουν στην εξωτερική εμφάνιση, αλλά επικεντρώνονται στο χαρακτήρα.
Οκ. Ελπίζω να σε κάλυψα. Το εξάντλησα το θέμα. Δεν επανέρχομαι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gorfuingwen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Gorfuingwen
Ο Gorfuingwen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 26 μηνύματα.

O Gorfuingwen έγραψε στις 10:38, 10-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Λυσιστράτη
Όταν είπα ότι οι μεγαλύτεροι άνδρες δεν κοιτούν τις λεπτομέρειες, εννοούσα ότι δεν εμμένουν στην εξωτερική εμφάνιση, αλλά επικεντρώνονται στο χαρακτήρα
Αυτό θεωρώ πως πρόκειται για έναν αστικό μύθο,μικρό μου ασχημόπαπο.Δεν υπάρχει ηλικία που ο άνδρας δεν κοιτά την εξωτερική εμφάνιση μιας γυναίκας.Τα νιάτα και η ομορφιά σας,θα είναι πάντοτε το νούμερο ένα δέλεαρ και κριτήριο επιλογής σας,ο εσωτερικός κόσμος είναι κάτι δεύτερο και καμιά φορά βαρετό.Μα ποιος σου πούλησε τέτοια παραμύθια;

-5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Deutsch... Lover (Nina im Luftschloss)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,636 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 10:52, 10-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gorfuingwen
Αυτό θεωρώ πως πρόκειται για έναν αστικό μύθο,μικρό μου ασχημόπαπο.Δεν υπάρχει ηλικία που ο άνδρας δεν κοιτά την εξωτερική εμφάνιση μιας γυναίκας.Τα νιάτα και η ομορφιά σας,θα είναι πάντοτε το νούμερο ένα δέλεαρ και κριτήριο επιλογής σας,ο εσωτερικός κόσμος είναι κάτι δεύτερο και καμιά φορά βαρετό.Μα ποιος σου πούλησε τέτοια παραμύθια;
Κοιταξε λιγο γυρο σου καλε μου...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

technomaniac

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη technomaniac
Ο technomaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O technomaniac έγραψε στις 11:16, 10-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Deutsch... Lover
Ακριβώς

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Nina im Luftschloss αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,636 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 11:18, 10-12-12:

Ε μα ναι...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gorfuingwen

Νεοφερμένος

O Gorfuingwen έγραψε στις 12:22, 10-12-12:

Ε μα..οχι
Απογαλακτίσου πρώτα "καλή μου" και μετά έλα να σου εξηγήσω γιατί υπάρχουν τα ινστιτούτα ομορφιάς.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:38, 10-12-12:

Εγω 44,αυτη 22
Εμενα μου πεφτει,αυτη ιδρωνει να σηκωσει
Εγω χαρουμενος,αυτη ευτυχισμενη
Εγω ρεαλιστης,αυτη ηλιθια

"εγώ πληρώνω, αυτή μου τα τρώει"->

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gorfuingwen

Νεοφερμένος

O Gorfuingwen έγραψε στις 12:51, 10-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
"εγώ πληρώνω, αυτή μου τα τρώει"->
Και ξαναλεω
Εγώ ρεαλιστής,αυτή ηλίθια

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη James Playboy
Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 12:54, 10-12-12:

Αυτό θεωρώ πως πρόκειται για έναν αστικό μύθο, μικρό μου ασχημόπαπο.Δεν υπάρχει ηλικία που ο άνδρας δεν κοιτά την εξωτερική εμφάνιση μιας γυναίκας.Τα νιάτα και η ομορφιά σας,θα είναι πάντοτε το νούμερο ένα δέλεαρ και κριτήριο επιλογής σας,ο εσωτερικός κόσμος είναι κάτι δεύτερο και καμιά φορά βαρετό.Μα ποιος σου πούλησε τέτοια παραμύθια;
ο κοινωνικος προγραμματισμος τους τα πουλησε.. Και σε παρακλω πολυ μην τους τα αλλαζεις... τοσο καιρο προσπαθουσαμε να παιξουμε με αυτα τα δεδομενα και εσυ προσπαθεις να τις αλαξεις?
Υ.γ. Εε να πουμε και την αληθεια ομως... Κανεις αντρας δεν ασχολητε με το αν εχετε 15 μεταπτυχιακα.. Η φυση δεν ας επλασε για αυτο... Αν θελετε να ειστε με τον καλυτερο απλα πατε σε ενα γυμναστηριο και προσεχτε λιγο την διατροφη σας... Οσα και μεταπτυχιακα και να εχετε αν δεν ειστε μουναρ.ς δεν σηκωνετε το εργαλειο.. Προφανος υπαρχουν και σαβουρογαμηδ.ς αλλα δυστυχως δεν ειμαστε σε αυτην την κατηγωρια..

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,633 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:55, 10-12-12:

Και ξαναλεω

πιαστε ενας ενα χαρτομαντηλο ρε παιδιά...

πσ.

Προφανος υπαρχουν και σαβουρογαμηδ.ς αλλα δυστυχως δεν ειμαστε σε αυτην την κατηγωρια..

φιλαρα τζέημς,
για ξανακοιτα λιγο
τις γυναίκες μου μπλέκεις,
αυτές που δεχονται
να τους φέρονται οπως φέρεσαι εσυ
....

όχι φίλε μου,
με τη σαβούρα έχεις μπλέξει

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 13:18, 10-12-12:

Και ξαναλεω
Ακριβώς. Μόνο μια ηλίθια θα σου καθόταν.
Οπότε εκεί δε μιλάμε για "σχέση", αλλά για "πήδημα", οπότε είσαι οφφ, οπότε δε μας νοιάζουν αυτά που λες.

σόρρυ δεν άντεξα.

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 13:18, 10-12-12:

φιλαρα τζέημς,
για ξανακοιτα λιγο
τις γυναίκες μου μπλέκεις,
αυτές που δεχονται
να τους φέρονται οπως φέρεσαι εσυ
....

όχι φίλε μου,
με τη σαβούρα έχεις μπλέξει
εισαι σιγουρος οτι ειναι σαβουρες ? Στειλε μου το φεησμπουκ σου να σε ανταρω και μπορεις να δεις αν ειναι σαβουρες η οχι.
Περιμενω στειλτο με π.μ.

Παράθεση

grayxx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη grayxx
Ο grayxx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 72 μηνύματα.

O grayxx έγραψε στις 13:29, 10-12-12:

Καλε μου?Μιλας λες και ειναι κανα φιλαρακι απο το γυμνασιο σου,δειξε λιγο σεβασμο βαζω στοιχημα οτι ειναι στην ηλικια του πατερα σου.
Και θα συμφωνησω με αυτο που ειπε η καλη εξωτερικη εμφανιση και για γυναικες και για αντρες ειναι κατι το οποιο θες να εχει ο αλλος σε καθε ηλικια,απλα δεν στεκομαστε μονο σε αυτο μικροι και μεγαλοι

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 13:31, 10-12-12:

Μαγκες οποιος θελει να μαθει για την ανθρωπινη και γυναικεια φυση πιο συγκεκριμενα. Athenslair.gr στη εγκραφη για να σαες κανουν δεκτους γραψτε οτι ειστε απο τον playboy.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 13:35, 10-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από grayxx
Καλε μου?Μιλας λες και ειναι κανα φιλαρακι απο το γυμνασιο σου,δειξε λιγο σεβασμο βαζω στοιχημα οτι ειναι στην ηλικια του πατερα σου.
Και θα συμφωνησω με αυτο που ειπε η καλη εξωτερικη εμφανιση και για γυναικες και για αντρες ειναι κατι το οποιο θες να εχει ο αλλος σε καθε ηλικια,απλα δεν στεκομαστε μονο σε αυτο μικροι και μεγαλοι
Να μιλαω στο πληθυντικο δηλαδη; δεν λεω οτι δεν μετραει αλλα κοιταξτε γυρω σας κσι μετα ελατε και πειτε μου αν ολοι οι αντρες εχουν παντρευτει η εχουν σχεση με μοντελα

Παράθεση

grayxx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O grayxx έγραψε στις 13:47, 10-12-12:

Μαγκες οποιος θελει να μαθει για την ανθρωπινη και γυναικεια φυση πιο συγκεκριμενα. Athenslair.gr στη εγκραφη για να σαες κανουν δεκτους γραψτε οτι ειστε απο τον playboy.
Μαλιστα αλλη μια αμερικανια επιπλεον για την Ελλαδα,βαζω στοιχημα οτι καθονται και αναλυουν κινησεις τακτικες κτλ αντι να συγκεντρωθούν στο πιο σημαντικο την "εμφανιση"

nothing about improving your looks, the main thing that attracts women
or social freedom the main thing that gets those women that like you

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 13:48, 10-12-12:

εισαι σιγουρος οτι ειναι σαβουρες ? Στειλε μου το φεησμπουκ σου να σε ανταρω και μπορεις να δεις αν ειναι σαβουρες η οχι.
Περιμενω στειλτο με π.μ.

νομιζω δεν εχεις καταλαβει ποιος ειναι η σαβουρα της κοινωνίας :Ο

ελα κανε με αδδ.

Παράθεση

grayxx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O grayxx έγραψε στις 13:52, 10-12-12:

Να μιλαω στο πληθυντικο δηλαδη; δεν λεω οτι δεν μετραει αλλα κοιταξτε γυρω σας κσι μετα ελατε και πειτε μου αν ολοι οι αντρες εχουν παντρευτει η εχουν σχεση με μοντελα
Δεν χρειαζεται να χρησιμοποιεις επιθετα,ειναι σαν λες κοιτα λιγο γυρω σου "εξυπνε",και ναι ενταξει υπαρχουν πολλα ατομα που δεν βασιζονται στην εξωτερικη εμφανιση οσο στην προσωπικοτητα,αμα ηταν ετσι ολοι οι ασχημοι ανθρωποι δεν θα βρισκαν ταιρι αλλα δεν συμβαινει κατι τετοιο

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:35, 10-12-12:

Δηλώνω ότι είμαι 32 και ούτε εγώ ενδιαφέρομαι να συζητήσω μαζί σου.

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 15:39, 10-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Δηλώνω ότι είμαι 32 και ούτε εγώ ενδιαφέρομαι να συζητήσω μαζί σου.
Μπραβο γκιλντα! Αντε γιατι πολυ καποιος το εχει δει αππ προχθες που γραφτηκε!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 16:46, 10-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από grayxx
Μαλιστα αλλη μια αμερικανια επιπλεον για την Ελλαδα,βαζω στοιχημα οτι καθονται και αναλυουν κινησεις τακτικες κτλ αντι να συγκεντρωθούν στο πιο σημαντικο την "εμφανιση"

nothing about improving your looks, the main thing that attracts women
or social freedom the main thing that gets those women that like you
εχασες τ στοιχημα... Αλλα η εμφανιση σου δεν ειναι το μονο πραγμα που τραβα τις γυναικες. Αλλα εσυ ξερεις
νομιζω δεν εχεις καταλαβει ποιος ειναι η σαβουρα της κοινωνίας :Ο

ελα κανε με αδδ.
ειμαι σιγουρος φιλε μου οτι μπορεις να κανεις 2 πραγματα ταυτοχρονα.. Να αναπνεεις και να σκευτεσαι.. Δεν νομιζω να προσεβαλα κανεναν σε οτι εχω γραψει στο παρελθον. Αν δεν θελεις να ξεστραβοθεις δεν με πολυνοιαζει κιολας. Αλλα γενικοτερα να σεβεσαι λιγο..

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:55, 10-12-12:

δειξε λιγο σεβασμο βαζω στοιχημα οτι ειναι στην ηλικια του πατερα σου.
Ο σεβασμός κερδίζεται, δεν επιβάλλεται...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

techgirl

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη techgirl
H techgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H techgirl έγραψε στις 14:40, 11-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
λοιπόν...
θέλω να πιστεύω ότι οι άνθρωποι είναι κάτι περισσότερο από απλά... νούμερα!!!!
ειλικρινά δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα με τη διαφορά ηλικίας ανάμεσα σε ένα ζευγάρι... τα προβλήματα τα δημιουργούν μόνο οι γύρω που μέσα στο μυαλό τους νομίζουν ότι ιδανικός σύντροφος σημαίνει αυτό που οι ίδιοι έχουν στο μυαλό τους....
είχα σχέση με άντρα 9 χρόνια μικρότερο μου... και ήταν από τις καλύτερες της ζωής μου και ήμουν πολύ ευτυχισμένη και πέρναγα πάρα πάρα πολύ καλά γιατί με τον άνθρωπο αυτό είχαμε κοινά ενδιαφέροντα, επικοινωνία, φιλία και όλα όσα χρειάζονται κατ εμέ για μια όμορφη σχέση!
Ο λόγος που τελείωσε άδοξα αυτή η σχέση ήταν το... περιβάλλον που δεν μπορούσε να ξεπεράσει την διαφορά ηλικίας μας και δημιουργούσε συνεχώς προβλήματα... και όσο καλά και αν είσαι με κάποιον, αν έχεις κάποιους άλλους να σου τρώνε το μυαλό και την ψυχή με γκρίνιες και φασαρίες κάποια στιγμή αναπόφευκτα κουράζεσαι και αν είσαι και λίγο αδύναμος.. κάνεις πίσω.
Εγώ πάντως.. δεν έκανα πίσω....
αν και η συζήτηση έχει ξεκινήσει εδώ και πολλά χρόνια, είναι διαχρονική… Μόλις χτες σκεφτόμουν κάτι ανάλογο με αφορμή την ιστορία μιας φίλης, 10 χρόνια μεγαλύτερης από μένα (είμαι 27), η οποία τα έφτιαξε με έναν 24χρονο… Οι άνθρωποι θα έπρεπε σίγουρα να είναι παραπάνω από νούμερα, αλλά στην πράξη αυτό που βλέπω είναι ότι αν και οι «μικροί» στην αρχή βλέπουν τη «μεγάλη» σα θεά, στην πορεία αυτοί κάνουν πίσω…

Παράθεση

nikolaos p.

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolaos p.
Ο nikolaos p. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 198 μηνύματα.

O nikolaos p. έγραψε στις 23:09, 03-01-13:

Απαντώντας στην αρχική ερώτηση του τοπικ, θα πω οτι η μεγάλη διαφ. ηλικίας είναι δύσκολη περίπτωση κι εγώ προσωπικά θα το απέφευγα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

My_paSSion

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη My_paSSion
H My_paSSion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H My_paSSion Υou that I was looking for.. έγραψε στις 16:24, 04-01-13:

Στην σχέση, ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά..........!!!!!!!!

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 658 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 16:28, 04-01-13:

και
ο ερωτας περναει πρωτα απ' το στομαχι

Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 17:39, 04-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από nikolaos p.
Απαντώντας στην αρχική ερώτηση του τοπικ, θα πω οτι η μεγάλη διαφ. ηλικίας είναι δύσκολη περίπτωση κι εγώ προσωπικά θα το απέφευγα.
Εσυ θα το απευφευγες τον ερωτα τον ρωτησες; αν σου τυχει μετα να δω τι θα γραψεις εδω
Αρχική Δημοσίευση από catlin
και
ο ερωτας περναει πρωτα απ' το στομαχι

Γι αυτο πρεπει να μαθεις να μαγειρευεις καλα

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ανατολή
H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H ανατολή an ocean refuses no river έγραψε στις 18:41, 26-02-13:

δεν ξέρω αν υπάρχει ιδανική πάντως εγώ έχω 6 χρονάκια γεμάτα

Παράθεση

timonierhs (Τίμος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο Τίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνογράφος . Έχει γράψει 1,246 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 18:46, 26-02-13:

κατα 6 χρονια? Μικροτερη η μεγαλυτερη? Μαλλον το 1ο υποθετω...

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H ανατολή an ocean refuses no river έγραψε στις 18:51, 26-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
εγώ είμαι μικρότερη από αυτόν

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 19:07, 26-02-13:

Τι εννοούμε "μεγάλη διαφορά ηλικίας"; Όλα είναι σχετικά.
Εγώ πάντως έβγαινα/έκανα σχέση/γούσταρα άτομα ίδιας ηλικίας ή μέχρι 2 χρόνια μεγαλύτερα.

Παράθεση

lydiatav

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη lydiatav
H lydiatav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H lydiatav έγραψε στις 19:09, 26-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
λες να τα χει με 10χρονο?:Ρ χαχαχα (αν οντως ειναι 16)

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ανατολή an ocean refuses no river έγραψε στις 19:14, 26-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από lydiatav
λες να τα χει με 10χρονο?:Ρ χαχαχα (αν οντως ειναι 16)
λες να κρύβω χρόνια; :Ρ

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 19:26, 26-02-13:

Κατά τη γνώμη μου, η διαφορά ηλικίας δεν είναι πρόβλημα.
Όμως, έχει διαφορά να είστε 19 -24 πχ,
και άλλο να είστε 15 - 25.
Γιατί στην 2η περίπτωση, άλλα ζητάει ο ένας και άλλο το 15χρονο.

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ανατολή an ocean refuses no river έγραψε στις 19:33, 26-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Loreley
Κατά τη γνώμη μου, η διαφορά ηλικίας δεν είναι πρόβλημα.
Όμως, έχει διαφορά να είστε 19 -24 πχ,
συμφωνώ αλλά νομίζω ότι η διαφορά όποια και να ναι εξαρτάται από τον "ψυχικό" κόσμο του καθενός,
νομίζω ότι ο 25ος για παράδειγμα αν επιλέξει να κάνει κάτι με κάποια κατά 10 χρόνια μικρότερη θα έπρεπε να ξέρει τι μπορεί να δώσει και τι ζητάει η κοπέλα...
δεν είναι τόσο άγνωστο

Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 19:38, 26-02-13:

Oι γονείς μου είναι μαζί από όταν η μητέρα μου ήταν 16 και ο πατέρας μου 26.

Παράθεση

Loreley

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Loreley
H Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

H Loreley έγραψε στις 21:06, 26-02-13:

Συμφωνώ, σίγουρα υπάρχουν αρκετές εξαιρέσεις, αλλά ο μέσος όρος 15χρονου (από αυτά που βλέπω τουλάχιστον) πέραν του ότι δεν ξέρει τι θέλει, δεν πιστεύω πως έχει την ωριμότητα να βρεθεί σε μία σχέση με έναν 25χρονο (για παράδειγμα) άνθρωπο, ο οποίος (υποτίθεται) είναι αρκετά ώριμος.

Παράθεση

timonierhs (Τίμος)

Περιβόητο Μέλος

Ο Τίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνογράφος . Έχει γράψει 1,246 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 22:33, 26-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Θάλεια
Oι γονείς μου είναι μαζί από όταν η μητέρα μου ήταν 16 και ο πατέρας μου 26.
Ναι αλλα υπηρχε περιπτωση να συμβει το αναποδο? Η μητερα 26 κι ο πατερας 16?

Παράθεση

oneiropagida7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη oneiropagida7
H oneiropagida7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H oneiropagida7 έγραψε στις 13:00, 27-02-13:

Μου αρέσουν οι σχέσεις με μεγάλη διαφορά ηλικίας αρκεί να υπάρχει συνεννόηση!! Δεν με ενοχλεί το να είμαι εγώ 25 και ο σύντροφός μου να είναι 50 αλλάαααα να είναι στυλ κάτι σε Πέτρο Κωστόπουλο, ενεργός άνδρας!!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γίδι : 27-02-13 στις 18:13. Αιτία: απαγορεύονται τα κεφαλαία
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H ανατολή an ocean refuses no river έγραψε στις 15:24, 27-02-13:

Συμφωνώ, σίγουρα υπάρχουν αρκετές εξαιρέσεις, αλλά ο μέσος όρος 15χρονου (από αυτά που βλέπω τουλάχιστον) πέραν του ότι δεν ξέρει τι θέλει, δεν πιστεύω πως έχει την ωριμότητα να βρεθεί σε μία σχέση με έναν 25χρονο (για παράδειγμα) άνθρωπο, ο οποίος (υποτίθεται) είναι αρκετά ώριμος.
προφανώς αν κάνει κάτι τέτοιο ο υποτιθέμενος ώριμος έχει τα ίδια μυαλά με την μικρούλα

Παράθεση

Evavar

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evavar
H Evavar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Evavar έγραψε στις 15:52, 27-02-13:

Η διαφορά ηλικίας έχει να κάνει και με την παρούσα ηλικία. Κοινώς, άλλο να είσαι 15 και να τα έχεις με 33χρονο και άλλο να είσαι 33 και να τα έχεις με 50χρονο. Όλα είναι σχετικά, ανάλογα την περίπτωση, τη φάση, τα παιδιά, τον τόπο κλπ κλπ. Εγώ πάντως θεωρώ πως η αγάπη -από μια ηλικία και πέρα που οι επιλογές μας είναι πιο συνειδητοποιημένες- δεν έχει να κάνει ιδιαίτερα με τη διαφορά ηλικίας, αλλά με τη φάση στην οποία βρίσκεται ο καθένας και με το κατά πόσο ταιριάζουν οι δύο.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 17:14, 27-02-13:

-Ειναι μικρη... Τι θα κανεις με μια μικρη ρε;
- Θα την αγαπω ρε βλακα!

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Ωραιόκαστρο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11,764 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 20:23, 27-02-13:

-Ειναι μικρη... Τι θα κανεις με μια μικρη ρε;
- Θα την αγαπω ρε βλακα!
Και έζησαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα να μην το συζητήσουμε. Happy end for this fairytale!
Δυστυχώς αυτό που παρουσιάζεις δεν είναι πραγματοποιήσιμο στην πλειονότητα των περιπτώσεων αν μιλάμε για μεγάλη διαφορά ηλικίας.

*και μην αρχίσετε να ρωτάτε για τι ηλικίες μιλάμε, γιατί τέτοιες ατάκες συνήθως αναπαράγονται μεταξύ ηλικιών 14-18.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

H Deutsch... Lover Sei wie Schnee: Wunderschön aber eiskalt έγραψε στις 20:27, 27-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Και έζησαν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα να μην το συζητήσουμε. Happy end for this fairytale!
Δυστυχώς αυτό που παρουσιάζεις δεν είναι πραγματοποιήσιμο στην πλειονότητα των περιπτώσεων αν μιλάμε για μεγάλη διαφορά ηλικίας.

*και μην αρχίσετε να ρωτάτε για τι ηλικίες μιλάμε, γιατί τέτοιες ατάκες συνήθως αναπαράγονται μεταξύ ηλικιών 14-18.
Γενικα το ειπα

Παράθεση

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. (ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.
Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

O ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ! έγραψε στις 21:43, 27-02-13:

Μια μικρή διαφορά 1-4 χρόνια είναι ανεχτή. Μεγαλύτερη διαφορά είναι σπάνιο να υπερκεραστεί και αυτό θα γίνει μόνο αν ο μικρότερος σε ηλικία είναι ώριμος.

Παράθεση

timonierhs (Τίμος)

Περιβόητο Μέλος

O timonierhs έγραψε στις 22:15, 27-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.
Μια μικρή διαφορά 1-4 χρόνια είναι ανεχτή. Μεγαλύτερη διαφορά είναι σπάνιο να υπερκεραστεί και αυτό θα γίνει μόνο αν ο μικρότερος σε ηλικία είναι ώριμος.
'Η αν ο μεγαλυτερος σε ηλικια ανωριμος

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. (ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.
Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.

O ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν. ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΕΣ! έγραψε στις 22:23, 27-02-13:

Σωστό κι αυτό...

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 11:47, 28-02-13:

Σχέσεις με διαφορά ηλικίας. Ο άντρας να είναι μεγαλύτερος από την γυναίκα, όχι να είναι συνομήλικοι, όχι να έχουν το πολύ 5 χρόνια διαφορά, όχι μέχρι δέκα, όχι η γυναίκα να έχει τα μισά χρόνια του άντρα συν εφτά. Σχέσεις με διαφορά ύψους, καταγωγής, τόπου διαμονής, θρησκείας, έθνικότητας, χρώματος δέρματος. Και με διαφορά πνευματικού επιπέδου, η γυναίκα στον δεύτερο όροφο να περιποιείται τα λουλούδια, ο άντρας στο γκαράζ την σπορ βολίδα. Διαφορές διάφορες.

Μήπως θα ήταν καλύτερο να δίναμε βάση στις ομοιότητες ή καλύτερα στο που ταιριάζουμε ? Στο τι επιζητούν οι δύο άνθρωποι, στην φάση της ζωής που βρίσκονται και πόσο ρόλο παίζει γι'αυτούς η διαφορά ηλικίας, και η τάξη μεγέθους αυτής βεβαίως βεβαίως, στην εκπλήρωση των στόχων που θέλουν να ζήσουν από κοινού ? Και στο πως βιώνουν ή πως εκείνοι βλέπουν να εξελίσσεται η διαφορά αυτή στο πέρασμα του χρόνου για τους συγκεκριμένους μοναδικούς ανθρώπους ?

Σαν θέλει η νύφη και ο γαμπρός όλα πηγαίνουν προς τα μπρος.

Παράθεση

Himela

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,584 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 12:50, 28-02-13:

Σίγουρα υπάρχουν κι εξαιρέσεις αλλά εδώ κοιτάμε τη στατιστική. Η μεγάλη διαφορά ηλικίας στο ζευγάρι δημιουργεί κάποια προβλήματα. Αν δε δημιουργεί κανένα είναι μάλλον γιατί ο ένας συμβιβάζεται ή είναι άτομο χαμηλών τόνων και δε θέλει να εξφράσει τις πραγματικές του σκέψεις για διάφορα θέματα.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    El Salazar

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους