Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,092 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,040 μηνύματα σε 74,647 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:58, 28-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Σίγουρα υπάρχουν κι εξαιρέσεις αλλά εδώ κοιτάμε τη στατιστική. Η μεγάλη διαφορά ηλικίας στο ζευγάρι δημιουργεί κάποια προβλήματα. Αν δε δημιουργεί κανένα είναι μάλλον γιατί ο ένας συμβιβάζεται ή είναι άτομο χαμηλών τόνων και δε θέλει να εξφράσει τις πραγματικές του σκέψεις για διάφορα θέματα.
Αυτό μπορεί να διαβαστεί κι έτσι: Σίγουρα υπάρχουν κι εξαιρέσεις αλλά εδώ κοιτάμε τη στατιστική. Η σχέση δημιουργεί κάποια προβλήματα. Αν δε δημιουργεί κανένα είναι μάλλον γιατί ο ένας συμβιβάζεται ή είναι άτομο χαμηλών τόνων και δε θέλει να εξφράσει τις πραγματικές του σκέψεις για διάφορα θέματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:06, 28-02-13:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Αυτό μπορεί να διαβαστεί κι έτσι: Σίγουρα υπάρχουν κι εξαιρέσεις αλλά εδώ κοιτάμε τη στατιστική. Η σχέση δημιουργεί κάποια προβλήματα. Αν δε δημιουργεί κανένα είναι μάλλον γιατί ο ένας συμβιβάζεται ή είναι άτομο χαμηλών τόνων και δε θέλει να εξφράσει τις πραγματικές του σκέψεις για διάφορα θέματα.
Your point being?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:19, 28-02-13:

Πως έτσι κι αλλιώς σε μια σχέση υπάρχουν προβλήματα και η διαφορά ηλικίας δεν είναι πηγή αυτών. Η διαφορά στον χαρακτήρα είναι (που ναι, θα μου πεις εξαρτάται και από την ηλικία ο χαρακτήρας). 'Ομως σε τέτοιες (αποτυχημένες) σχέσεις, όλο λένε "Τι περιμένεις? Ειχαν διαφορά ηλικίας!" (λες και η απόσταση μεταξύ δύο ημερομηνιών γέννησης είναι ο αποδιοπομπαίος τράγος για τα πάντα) ενώ αν μιλάμε για συνομήλικους, η απάντηση είναι "Τι περιμένεις? Ειχαν ασυμφωνία χαρακτήρων!".

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 17:02, 28-02-13:

Δεν είπα οτι τα προβλήματα σε μία σχέση προκύπτουν μόνο από τη διαφορά ηλικίας. Είπα οτι προβλήματα λόγω διαφοράς ηλικίας υπάρχουν σίγουρα, άσχετο αν το ζευγάρι είναι πολύ ερωτευμένο και δεν τα βλέπει ή τόσο αποφασισμένο να κρατήσει τη σχέση οπότε συμβιβάζεται ή τα αγνοεί.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:20, 28-02-13:

Nαι βρε, αλλά και πόσα συνομήλικα ζευγάρια έχουν ακριβώς το ίδιο? Γιατί να βάζουμε τον παράγοντα της ηλικίας στη μέση, ενώ υπάρχουν τόσοι άλλοι αντίστοιχα "ασήμαντοι" όπως κοινωνική θέση, οικονομική κατάσταση, φυλή (έθιμα, παραδόσεις, κλπ), αντιλήψεις, θρήσκευμα, κ.α.

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 18:23, 28-02-13:

κριστινελ εδω παντως συζηταμε το συγκεκριμενο ασημαντο παραγοντα

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 19:36, 28-02-13:

Είναι ένα έξτρα, αυτό λέω!

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 13:05, 01-03-13:

Η μεγάλη διαφορά ηλικίας στο ζευγάρι δημιουργεί κάποια προβλήματα.
Από πόσα χρόνια και πάνω θεωρείς, κατά την γνώμη σου, ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά ηλικίας σε ένα ζευγάρι ?

Από καθαρή περιέργεια ρωτάω.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:16, 01-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από italian
Από πόσα χρόνια και πάνω θεωρείς, κατά την γνώμη σου, ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά ηλικίας σε ένα ζευγάρι ?

Από καθαρή περιέργεια ρωτάω.
Δεν είναι το πόσα χρόνια σαν νούμερο αλλά πρώτον για τι ηλικίες μιλάμε και δεύτερον τους χαρακτήρες του ζευγαριού. Αν μιλάμε για 5 χρόνια ας πούμε σε μια 16χρονη και έναν 21χρονο, νομίζω οτι θα έχουν χάος στην επικοινωνία τους. Αν μιλάμε για 10 χρόνια σε μια 20χρονη και σε έναν 30χρονο, πάλι νομίζω θα υπάρχει θέμα αφού η 20χρονη θα θέλει να τριγυρίζει, να περνάει καλά ενώ ο 30χρονος αυτά τα έχει περάσει και ίσως τον κουράζουν. Σε μεγαλύτερες ηλικίες υπάρχει νομίζω πιο πολλή ελαστιικότητα. Αλλά και πάλι, μια 30άρα με κάποιον πχ 55άρη δε νομίζεις οτι θα έχουν θέματα; Ο ένας πάει για σύνταξη κι άλλη μόλις ξεκινάει καριέρα ή οικογένεια. Τέλος πάντων όλα αυτά είναι σχετικά. Προσωπικά έχω κάνει σχέσεις και με πολύ μεγαλύτερο και τα πήγαμε για χρόνια μια χαρά και με μικρότερο που απλά πέρασα καλά ξέροντας οτι είχε ημερομηνία λήξης. Απλά θέλω να πω οτι η ηλικιακή διαφορά φέρνει και διαφορές στις ανάγκες και τις συνήθειες του ζευγαριού, κι αυτό με τη σειρά του μπορεί να φέρει και συγκρούσεις, μπορεί και όχι. Αν ας πούμε μια φίλη μου ή μια ανιψιά μου 20 ετών μου έλεγε οτι τα έχει με 40άρη δε θα χοροπηδούσα κι από τη χαρά μου. Αυτά, πολυλόγησα.

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 13:30, 01-03-13:

Δεν είναι το πόσα χρόνια σαν νούμερο αλλά πρώτον για τι ηλικίες μιλάμε και δεύτερον τους χαρακτήρες του ζευγαριού. Αν μιλάμε για 5 χρόνια ας πούμε σε μια 16χρονη και έναν 21χρονο, νομίζω οτι θα έχουν χάος στην επικοινωνία τους. Αν μιλάμε για 10 χρόνια σε μια 20χρονη και σε έναν 30χρονο, πάλι νομίζω θα υπάρχει θέμα αφού η 20χρονη θα θέλει να τριγυρίζει, να περνάει καλά ενώ ο 30χρονος αυτά τα έχει περάσει και ίσως τον κουράζουν. Σε μεγαλύτερες ηλικίες υπάρχει νομίζω πιο πολλή ελαστιικότητα. Αλλά και πάλι, μια 30άρα με κάποιον πχ 55άρη δε νομίζεις οτι θα έχουν θέματα; Ο ένας πάει για σύνταξη κι άλλη μόλις ξεκινάει καριέρα ή οικογένεια. Τέλος πάντων όλα αυτά είναι σχετικά. Προσωπικά έχω κάνει σχέσεις και με πολύ μεγαλύτερο και τα πήγαμε για χρόνια μια χαρά και με μικρότερο που απλά πέρασα καλά ξέροντας οτι είχε ημερομηνία λήξης. Απλά θέλω να πω οτι η ηλικιακή διαφορά φέρνει και διαφορές στις ανάγκες και τις συνήθειες του ζευγαριού, κι αυτό με τη σειρά του μπορεί να φέρει και συγκρούσεις, μπορεί και όχι. Αν ας πούμε μια φίλη μου ή μια ανιψιά μου 20 ετών μου έλεγε οτι τα έχει με 40άρη δε θα χοροπηδούσα κι από τη χαρά μου. Αυτά, πολυλόγησα.
Μου φαινεται εισαι λιγακι απολυτη σ'αυτα που λες?

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 13:30, 01-03-13:

Δεν είναι το πόσα χρόνια σαν νούμερο αλλά πρώτον για τι ηλικίες μιλάμε και δεύτερον τους χαρακτήρες του ζευγαριού.
Νομίζω ότι όλο το ζουμί είναι εδώ. Συνολικά συμφωνώ και με το παραπάνω αλλά και με τις διευκρινήσεις που παρέθεσες.

Απλώς προσωπικά θα το έγραφα λίγο διαφορετικά.

Δεν μπορούμε να καθορίσουμε ένα σαφές νούμερο διαφοράς ηλικίας αν δεν προσδιορίσουμε τις συγκεκριμένες ηλικίες και τους συγκεκριμένους χαρακτήρες του ζευγαριού.

Αλλά επί της ουσίας νομίζω ότι το ίδιο πράγμα λέμε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:01, 01-03-13:

Πολύ μπλα μπλα για το τιποτα... Αν και δε μου αρέσει να ακυρώνω απόψεις, ο έρωτας δεν κοιτάζει τέτοια. Κάποτε ήμουν κι εγώ επιφυλακτική με την ηλικία. Γιατί αλλαξα γνώμη; Κάποιος θα νομίζει πως μπήκα σε σχέση με διαφορά στην ηλικία. Νομίζω, νομίζεις, νομίζουμε μπλα μπλα... Όλοι βγάζουμε απο κάτι κι απο ένα συμπέρασμα... Γενικεύουμε... Τι μαλακία κι αυτή.. Λοιπόν εγώ δεν είχα ποτέ σχέση με μεγάλες διαφορές στην ηλικία αλλά έπαψα να είμαι επιφυλακτική καθώς με τα χρόνια ωριμάζοντασ κι έχοντας ερωτευτεί σφόδρα, κατάλαβα πως ο έρωτας δε φορά ταμπέλες... Γι αυτο εδώ κολλάει ένα πολύ καλό που το αφιερώνω στα καψούρια και σε οσους αγανακτούν με τα ταμπελώματα:

"Για να μη μας τυραννάνε φίλοι και γνωστοί θα σε πάρω για να πάμε σε μια ξένη γη!"

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:22, 01-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Μου φαινεται εισαι λιγακι απολυτη σ'αυτα που λες?
Ναι το έχω αυτό.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

darkstarm

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη darkstarm
H darkstarm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H darkstarm έγραψε στις 21:31, 01-03-13:

Καλησπέρα,
Κανόνας κατά την άποψή μου στο αν μια σχέση μπορεί να κρατήσει αν υπάρχει διαφορά ηλικίας, δεν υπάρχει, ή τουλάχιστον, δεν μπορεί να μπει σε γυάλα.
Γιατί, έχω ζήσει σχέση με μικρότερο και άφηνε κατά πολύ πίσω μεγαλύτερους, σε άποψη για τη ζωή και το τί σημαίνει να "μοιράζεσαι" με κάποιον τις μέρες σου, και όχι απλά να υπάρχεις, και έχω ζήσει και σχέση με μεγαλύτερο που με έκανε να θέλω να πάρω φόρα και να σπάσω ότι βρώ μπροστά μου από τα νευρα μου...
Η ηλικία παίζει ρόλο, αλλά εάν η σχέση δεν στοιχειωθετηθεί γύρω από το μύθο της διαφοράς, σίγουρα θα έχει παραπάνω να δώσει και για τους δύο.
Δεν λέω, ενδιαφέρει πολύ κόσμο το "τι θα πουν οι άλλοι", αλλά αυτοί οι άλλοι δεν έχουν σχέση με την πραγματική "σχεση" που και αυτή πρέπει να είναι το επίκεντρο.
Αν τα βρίσκεις με έναν άνθρωπο που είναι 5 ή έστω και 10 χρόνια μικρότερος/μικρότερη, μαγκιά σου.
Αν τα βρίσκεις με έναν άνθρωπο που είναι 5 ή έστω και 10 χρόνια μεγαλύτερός/μεγαλύτερη, πάλι μαγκιά σου...

στο μέσα μας πρέπει να περνάμε καλά - η κοινωνία πάντα θα έχει τους δικούς της κανόνες και εμείς στην προσωπική μας ζωή τους δικούς μας. Αν δεν φοράμε τα "κοστούμια" που περιμένουν οι γύρω μας να βάλουμε γιατί "έτσι είναι το σωστό" (και ποιος το λεει αυτό?) θα είμαστε πιο ουσιαστικοί.
Γουστάρω να είμαι με κάποιον που απλά με κάνει και νιώθω "εγώ", όσο και να είναι αυτός ο άνθρωπος.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penni_k
H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε στις 22:31, 03-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από darkstarm
Καλησπέρα,
Κανόνας κατά την άποψή μου στο αν μια σχέση μπορεί να κρατήσει αν υπάρχει διαφορά ηλικίας, δεν υπάρχει, ή τουλάχιστον, δεν μπορεί να μπει σε γυάλα.
Γιατί, έχω ζήσει σχέση με μικρότερο και άφηνε κατά πολύ πίσω μεγαλύτερους, σε άποψη για τη ζωή και το τί σημαίνει να "μοιράζεσαι" με κάποιον τις μέρες σου, και όχι απλά να υπάρχεις, και έχω ζήσει και σχέση με μεγαλύτερο που με έκανε να θέλω να πάρω φόρα και να σπάσω ότι βρώ μπροστά μου από τα νευρα μου...
Η ηλικία παίζει ρόλο, αλλά εάν η σχέση δεν στοιχειωθετηθεί γύρω από το μύθο της διαφοράς, σίγουρα θα έχει παραπάνω να δώσει και για τους δύο.
Δεν λέω, ενδιαφέρει πολύ κόσμο το "τι θα πουν οι άλλοι", αλλά αυτοί οι άλλοι δεν έχουν σχέση με την πραγματική "σχεση" που και αυτή πρέπει να είναι το επίκεντρο.
Αν τα βρίσκεις με έναν άνθρωπο που είναι 5 ή έστω και 10 χρόνια μικρότερος/μικρότερη, μαγκιά σου.
Αν τα βρίσκεις με έναν άνθρωπο που είναι 5 ή έστω και 10 χρόνια μεγαλύτερός/μεγαλύτερη, πάλι μαγκιά σου...

στο μέσα μας πρέπει να περνάμε καλά - η κοινωνία πάντα θα έχει τους δικούς της κανόνες και εμείς στην προσωπική μας ζωή τους δικούς μας. Αν δεν φοράμε τα "κοστούμια" που περιμένουν οι γύρω μας να βάλουμε γιατί "έτσι είναι το σωστό" (και ποιος το λεει αυτό?) θα είμαστε πιο ουσιαστικοί.
Γουστάρω να είμαι με κάποιον που απλά με κάνει και νιώθω "εγώ", όσο και να είναι αυτός ο άνθρωπος.
respect

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Isom1312
Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 00:07, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από darkstarm
Καλησπέρα,

Ξέρεις που κολλάω;Πολλοί (κυρίως) άνδρες υποκρίνονται πως τα βρίσκουν με μια 7-8 χρόνια νεότερη μόνο και μόνο για να πηδήξουν.ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ρε φίλε να είσαι 28-29 και να μου λες πως πας με το 16χρονο για τα ψυχικά του χαρίσματα,λες ΨΕΜΜΑΤΑ.
ΥΓ.Μην αρχίζετε οι άνδρες από κάτω τα σχόλια του τύπου δεν είμαστε όλοι ίδιοι,καταντάτε γραφικοί.Δε χρειάζεται να αποδείξετε σ ένα φορουμ το πόσο γαμάτοι είστε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:18, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Isom1312
Ξέρεις που κολλάω;Πολλοί (κυρίως) άνδρες υποκρίνονται πως τα βρίσκουν με μια 7-8 χρόνια νεότερη μόνο και μόνο για να πηδήξουν.ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ρε φίλε να είσαι 28-29 και να μου λες πως πας με το 16χρονο για τα ψυχικά του χαρίσματα,λες ΨΕΜΜΑΤΑ.
ΥΓ.Μην αρχίζετε οι άνδρες από κάτω τα σχόλια του τύπου δεν είμαστε όλοι ίδιοι,καταντάτε γραφικοί.Δε χρειάζεται να αποδείξετε σ ένα φορουμ το πόσο γαμάτοι είστε.
Γιατί, ο 45 με την 25 το ιδιο δε θα θελει? Ειναι ανηλικες στα 16 θεωρητικα, αλλα ορισμενα κοριτσια εχουν ξεπεταχτει πολυ πριν την ωρα τους. Εφοσον ζητουν το ιδιο - σεξ- ποιος ο λογος να μην τα βρουν? Εκτος αν ενας απο τους δυο ταλαιπωρειται και παιζει κοροιδια αναμεταξυ τους. Δηλ. αυτος της ταζει λαγους κι αυτη πιστευει. Αλλα αυτο ισχυει σε ολες τις ηλικιες. Κι αν εκει που περνα καλα ο 28, δει πως τα λενε κι ωραια και τη γουσταρει σαν ατομο περα απο κορμι? Πως εισαι σιγουρος πως δεν τα βρισκουν καλα μεταξυ τους και το σεξ ειναι ο κοινος παρονομαστης τους? Σκοπος ειναι μια συνειδητοποιημενη κατασταση, οχι δουλεμα δηλαδη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mindcircus : 04-03-13 στις 00:26.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

Ο Isom1312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Public Relations . Έχει γράψει 207 μηνύματα.

O Isom1312 έγραψε στις 00:25, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Γιατί, ο 45 με την 25 το ιδιο δε θα θελει? Ειναι ανηλικες στα 16 θεωρητικα, αλλα ορισμενα κοριτσια εχουν ξεπεταχτει πολυ πριν την ωρα τους. Εφοσον ζητουν το ιδιο - σεξ- ποιος ο λογος να μην τα βρουν? Εκτος αν ενας απο τους δυο ταλαιπωρειται και παιζει κοροιδια αναμεταξυ τους. Δηλ. αυτος της ταζει λαγους κι αυτη πιστευει. Αλλα αυτο ισχυει σε ολες τις ηλικιες. Κι αν εκει που περνα καλα ο 28, δει πως τα λενε κι ωραια και τη γουσταρει σαν ατομο περα απο κορμι? Πως εισαι σιγουρος πως δεν τα βρισκουν καλα μεταξυ τους και το σεξ ειναι ο κοινος παρονομαστης τους?
Άλλα πράγματα ζητάει ένας 28άρης από τη ζωή του,άλλα ένα 16χρονο.Κάτι δε πάει καλά όταν σ αυτή την ηλικία και οι 2 θέλουν το ίδιο.Υποτίθεται στα 28 σου είσαι πιο ώριμος άνθρωπος (υποτίθεται πάντα).

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:32, 04-03-13:

Υποτίθεται στα 28 σου είσαι πιο ώριμος άνθρωπος (υποτίθεται πάντα).
Και από πότε το σεξ είναι κάτι ανώριμο; Εκτός κι αν ζούμε στο Κωλοκοτρονίτσι...

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:33, 04-03-13:

Άλλα πράγματα ζητάει ένας 28άρης από τη ζωή του,άλλα ένα 16χρονο.Κάτι δε πάει καλά όταν σ αυτή την ηλικία και οι 2 θέλουν το ίδιο.Υποτίθεται στα 28 σου είσαι πιο ώριμος άνθρωπος (υποτίθεται πάντα).
Τιποτα δεν υποτιθεται. Υπαρχουν ανδρες εντελως ανωριμοι στην ηλικια που αναφερεσαι και κοριτσια 16 που πατανε μια 20αρα στα μυαλα. Εχει να κανει με χαρακτηρα κατα κυριο λογο και βιωματα. Θεωρητικα ξαναλεω 16 ειναι ανηλικες, αλλα ορισμενες ειναι πολυ ξεπεταγμενες και δεν μπορουν να συγχρονιστουν με τους συνομιληκους κι ετσι εμπλεκονται με μεγαλυτερους κι ερωτευονται. Γνωριζω κοπελα που ηταν 17 οταν τον γνωρισε κι αυτος 35. Εβγαιναν ανετα, παρα τα επικριτικα σχολια που ακουγαν απο τους γυρω. Σημερα η κοπελα 27 και εκεινος 45, ειμαι καλεσμενη στον γαμο τους.
Σκοπος ειναι να υπαρχει ειλικρινεια στις σχεσεις, εκει ειναι το δυσκολο κομματι.

Παράθεση

Isom1312

Δραστήριο Μέλος

O Isom1312 έγραψε στις 00:36, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Και από πότε το σεξ είναι κάτι ανώριμο; Εκτός κι αν ζούμε στο Κωλοκοτρονίτσι...
Θεωρείς ώριμο το να είσαι 28 χρονών και να μπλέκεις με 16χρονα μόνο για σεξ;Εγώ πάντως όχι.
mindcircus έχεις ένα δίκιο,αλλά το παράδειγμα που αναφέρεις νομίζω συμβαίνει πολύ σπάνια.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:52, 04-03-13:

mindcircus έχεις ένα δίκιο,αλλά το παράδειγμα που αναφέρεις νομίζω συμβαίνει πολύ σπάνια.
Σπάνιο δεν είναι το φαινόμενο αγαπητέ, σπάνια είναι η ειλικρίνεια γι'αυτό ακούς πολλές περιπτώσεις που σε κάνουν να αηδιάζεις.
Κι εδω στο θεμα μιλαμε για ερωτα, δε μιλαμε για μαλακοπιτουρες που δεν μπορουν να κουμανταρουν μια συνομιληκη τους απο τα κομπλεξ τους και κοροιδευουν κοριτσακια.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 01:54, 04-03-13:

Πάντως ξέρω κι εγώ τέτοια ζευγάρια (εκτός από εμένα και τον boyfriend), οπότε δεν μπορεί να είναι και τόσο σπάνιο πια.

Παράθεση

Margaritisole (Μαργαρίτης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Margaritisole
Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Margaritisole έγραψε στις 05:41, 04-03-13:

Χτυπας και φευγεις... μικρη μεγαλη δεν σε νοιαζει... ωραιους γλουτους και μπουστο να εχει και ολα τα αλλα μετα τα 30. Εξαλλου και οι γκομενες το ιδιο δεν κανουν?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 10:44, 04-03-13:

'Ωχου μωρε πάλι, είπαμε δε λέμε για αρπαχτές και μαλακίες, λέμε για σχέσεις με αισθήματα.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:16, 04-03-13:

Πάντως ξέρω κι εγώ τέτοια ζευγάρια (εκτός από εμένα και τον boyfriend), οπότε δεν μπορεί να είναι και τόσο σπάνιο πια.

?
για πε ηλικίες

Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 260 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 13:44, 04-03-13:

αν και γενικα δε μ αρεσει να χρησιμοποιω επιχειρηματα του τυπου ¨αν συνεβαινε σε μενα " πιστευω δε θα το επαιρνα καθολου ψυχραιμα αν η κορη μου εμπλεκε με τυπο πολυ μεγαλυτερο της , ποσο μαλλον σε μικρη ηλικια .Το ιδιο και για γιο δηλαδη , αλλα με κορη πολυ περισσοτερο .

Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη exc
Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,806 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε στις 13:52, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από taketrance
αν και γενικα δε μ αρεσει να χρησιμοποιω επιχειρηματα του τυπου ¨αν συνεβαινε σε μενα " πιστευω δε θα το επαιρνα καθολου ψυχραιμα αν η κορη μου εμπλεκε με τυπο πολυ μεγαλυτερο της , ποσο μαλλον σε μικρη ηλικια .Το ιδιο και για γιο δηλαδη , αλλα με κορη πολυ περισσοτερο .
Είναι σαν αυτό που λένε μερικοί:
«Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ομοφυλοφιλία, αρκεί ο γιός μου να μη βγει πούστης...»

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 260 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 13:57, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από exc
Είναι σαν αυτό που λένε μερικοί:
«Δεν έχω κανένα πρόβλημα με την ομοφυλοφιλία, αρκεί ο γιός μου να μη βγει πούστης...»
αυτο σκεφτηκα κι εγω ακριβως . Και η αληθεια ειναι πως δεν εχω και προβλημα με την ομοφυλοφιλια .
Τωρα αν με ρωτας αν ο γιος μου θελω να ειναι στρειτ η γκευ , θα σου πω θελω να ειναι στρειτ. Δε ξερω αν ειναι κατακριτεο αυτο .
Σε περιπτωση που ηταν γκευ ομως , ετσι οπως σκεφτομαι τωρα δε νομιζω οτι θα τρελαινομουν κιολας , πιστευω θα τον στηριζα.
Αλλα μεχρι να το ζησει καποιος πιστευω ,δε μπορει να πει με σιγουρια . Ολοι στα λογια αθλους κανουμε .

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:48, 04-03-13:

Tων ζευγαριών που ξέρω ή τις δικές μας?

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 15:39, 04-03-13:

Tων ζευγαριών που ξέρω ή τις δικές μας?

δεν έχει σημασία. σα να σε πηραν τηλ απο εταιρία δημοσκοπήσεων. πες

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:19, 04-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
δεν έχει σημασία. σα να σε πηραν τηλ απο εταιρία δημοσκοπήσεων. πες
25-33
22-36
24-42
26-45
50-67
37-51

Oι γυναίκες είναι οι μικρότερες σε αυτούς που ξέρω
Κουίζ: βρείτε σε ποιό γκρουπ είμαι εγώ

Παράθεση

Poetofmadness (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Poetofmadness
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O Poetofmadness έγραψε στις 00:38, 05-03-13:

η τελευταία μου σχέση ήταν με μια κοπέλα 9 χρόνια μεγαλύτερη μου...ηταν η καλύτερη σχέση που έχω κανει θα με σημαδέψει για πάντα!!!

Παράθεση

Xaroulitaaaaa

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Xaroulitaaaaa
H Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών . Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H Xaroulitaaaaa έγραψε στις 15:40, 05-03-13:

Εγω δεν το βρισκω παραλογο. εχω φιλες που ειναι 18-19 και εχουν σχεση με 30ρηδες πανω απο 2 χρονια....! εχω καθηγητη στο φροντηστηριο που ειναι 33 και η κοπελα του ειναι 20....το θεμα ειναι να τα βρισκεις με τον αλλο...απο τη στιγμη που εισαι ενταξει μαζι του...η ηλικια ειναι το τελευταιο που πρεπει να σε ενδιαφερει....!ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον

Παράθεση

darkstarm

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη darkstarm
H darkstarm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος management . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H darkstarm έγραψε στις 13:59, 06-03-13:

Εάν το 16χρονο όπως λες έχει όντως ψυχικά χαρίσματα, δεν θα χάψει την παραμύθα. Εάν το 28χρονο θέλει να πουλήσει παραμυθα για να κάνει ένα καλό κρεβάτι (που η "σεντονάδα" όπως τη λέω, δεν γνωρίζει ηλικία ) και του κάτσει, οκ. Αυτά είναι στην καθημερινότητα. Αν γίνει ο διαχωρισμός του "σχέση-οριζόντια-μιας ώρας", με του "σχέση-σε οριζόντια βάση σε ίσους όρους", θα υπάρξει η διαφορά.
Αν θες απλά να π.....ς κάποιον, φαίνεται. Εάν θέλεις να π......ς, γνωρίσεις, μιλήσεις, γελάσεις, περάσεις ώρες μαζί του, επίσης φαίνεται. Δεν είναι δα και πυρινική φυσική Επιλογές είναι.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 17:42, 06-03-13:

25-33
22-36
24-42
26-45
50-67
37-51

Oι γυναίκες είναι οι μικρότερες σε αυτούς που ξέρω
Κουίζ: βρείτε σε ποιό γκρουπ είμαι εγώ

26-45
alternatively
24-42
αλλά ποντάρω στο πρώτο τα λεφτά μου

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 18:40, 06-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
26-45
alternatively
24-42
αλλά ποντάρω στο πρώτο τα λεφτά μου

no way
20κατι-30κατι

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,160 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 18:50, 06-03-13:

Μόνο το 25-33, το άλλο 20κάτι μου φαίνεται μικρό, δε νομίζω πως είναι 22 η κρις.

Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,644 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 18:58, 06-03-13:

Είχα κι εγώ κάποτε σχέση με κάποιον που με περνούσε 16 χρόνια.
Ωραίες εποχές.

Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών . Έχει γράψει 878 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 10:34, 07-03-13:

συμφωνω,εφοσων οταν λεμε σχεση δεν λεμε μονο το σεξ η κατι 15-16 χρονα που τα φτιαχννουν με 25ρηδες για ενα σ/κ

όταν δυο ανθρωποι ειναι ερωτευμενοι πραγματικα,ειναι σοβαροι(στα συναισθηματα,στις υποσχεσεις) η ηλικια δεν παιζει κανενα ρολο...
[βεβαια εγω δεν θα μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου (16χρονων) με εναν ανδρα(25 χρονων) αλλα............οπως βολευεται ο καθενας )]

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 11:38, 07-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος
συμφωνω,εφοσων οταν λεμε σχεση δεν λεμε μονο το σεξ η κατι 15-16 χρονα που τα φτιαχννουν με 25ρηδες για ενα σ/κ

όταν δυο ανθρωποι ειναι ερωτευμενοι πραγματικα,ειναι σοβαροι(στα συναισθηματα,στις υποσχεσεις) η ηλικια δεν παιζει κανενα ρολο...
[βεβαια εγω δεν θα μπορουσα να φανταστω τον εαυτο μου (16χρονων) με εναν ανδρα(25 χρονων) αλλα............οπως βολευεται ο καθενας )]
''ειναι σοβαροι(στα συναισθηματα,στις υποσχεσεις)'' το ξανα λες λιγο;

Παράθεση

Alejandro Papas (Alive in Illusion)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alejandro Papas
Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ηθοποιός . Έχει γράψει 2,642 μηνύματα.

O Alejandro Papas Roses in a glass dead and wilted... έγραψε στις 12:04, 07-03-13:

η ηλικια ειναι ενα νουμερο

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 14:09, 07-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από τρελή φιλόσοφος

Βασικα, μικρη σημασια εχει αν εσυ φανταζεσαι ή οχι τον εαυτο σου με εναν 25 χρονο. Ενας μεσος νορμαλ 25αρης ουτε θα γυρνουσε να κοιταξει μια κοπελα της ηλικιας σου, ποσο μαλλον να κανει και σχεση μαζι της. Και μην ακουσω για εξαιρεσεις τύπου "η ανηλικη κορη της κουμπαρας της μητερας μου τα εχει με καποιον 15 χρονια μεγαλυτερο της" κτλ γιατι κατα 99% αυτα δεν συμβαινουν. Οποτε ηρεμιστε λιγο

Παράθεση

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 15:46, 07-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από timonierhs
Βασικα, μικρη σημασια εχει αν εσυ φανταζεσαι ή οχι τον εαυτο σου με εναν 25 χρονο. Ενας μεσος νορμαλ 25αρης ουτε θα γυρνουσε να κοιταξει μια κοπελα της ηλικιας σου, ποσο μαλλον να κανει και σχεση μαζι της. Και μην ακουσω για εξαιρεσεις τύπου "η ανηλικη κορη της κουμπαρας της μητερας μου τα εχει με καποιον 15 χρονια μεγαλυτερο της" κτλ γιατι κατα 99% αυτα δεν συμβαινουν. Οποτε ηρεμιστε λιγο
Επειδη αυτο πιστευεις εσυ δεν σημαίνει οτι ειναι το πιο σωστο

Παράθεση

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 16:02, 07-03-13:

δεν ξέρω γιατί να θέλει καποια 15χρονη να μπλέξει με 25ντάρη.
ή βασικά ξέρω.

οταν ημασταν στο δημοτικό μας αρεσαν οι του γυμνάσιου. στο γυμνασιο καταλαβαμε τι στοκοι ηταν τελικά τα "γυμνασιάκια" και μας αρεσαν του λυκείου. στο λύκειο καταλαβαμε ποσο στόκοι ήταν τελικά και αυτοί οπότε κοιταγαμε τους "εξωσχολικους" με καποιο μέσο μεταφοράς κατα προτίμηση (έστω και παπι).
τι ωραίες εποχές.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 21:20, 07-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
δεν ξέρω γιατί να θέλει καποια 15χρονη να μπλέξει με 25ντάρη.
ή βασικά ξέρω.

οταν ημασταν στο δημοτικό μας αρεσαν οι του γυμνάσιου. στο γυμνασιο καταλαβαμε τι στοκοι ηταν τελικά τα "γυμνασιάκια" και μας αρεσαν του λυκείου. στο λύκειο καταλαβαμε ποσο στόκοι ήταν τελικά και αυτοί οπότε κοιταγαμε τους "εξωσχολικους" με καποιο μέσο μεταφοράς κατα προτίμηση (έστω και παπι).
τι ωραίες εποχές.
όχ εγώ, αλλά νομίζω ότι μόλις περιέγραψες τη συντριπτική πλειοψηφία των κοριτσιών 18-

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 21:22, 07-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
δεν ξέρω γιατί να θέλει καποια 15χρονη να μπλέξει με 25ντάρη. ή βασικά ξέρω.
Μάλλον για τον 18ρη και πάνω η σχέση με την 15χρονη θα ήταν βαρετή. Δεν είναι πρόβλημα τα χρόνια διαφοράς, αλλά το ότι ζουν σε παράλληλα σύμπαντα με διαφορετικούς νόμους. Η "μικρά" (κατά κανόνα) έχει περιορισμούς από την οικογένειά της. Ο μεγάλος θέλει (πάλι κατά κανόνα) να είναι πολλές ώρες μαζί, να βγαίνουν τα βράδια, να πηγαίνουν εκδρομές ή διακοπές. Αυτά δεν μπορεί λογικά να τα έχει. Έτσι πρέπει να αρκεστεί σε μικρές συναντήσεις, ένα μεσημεριανό "γρήγορο" και "συνέχεια" μέσω skype.

Παράθεση

Poetofmadness (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Poetofmadness
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 58 μηνύματα.

O Poetofmadness έγραψε στις 03:47, 08-03-13:

εγω γνωρίζω 16αρες που τα έχουν με 30άριδες...τι να λέμε τώρα...

Παράθεση

taketrance (taketrance)

Δραστήριο Μέλος

O taketrance έγραψε στις 03:59, 08-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από Poetofmadness
εγω γνωρίζω 16αρες που τα έχουν με 30άριδες...τι να λέμε τώρα...
πρεπει να ναι καλες κοπελες

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Evdokia...

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Evdokia...
H Evdokia... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 25 μηνύματα.

H Evdokia... έγραψε στις 03:18, 11-03-13:

Κατά τη γνώμη μου, όταν δύο άνθρωποι έχουν κάποια λογική διαφορά ηλικίας δεν έχει σημασία εφόσον αγαπιούνται (φυσικά δε μιλάω για τεράστια διαφορά). Απλώς πρέπει να σέβονται ο ένας τον άλλον και τις ανάγκες που έχει ο καθένας στην ηλικία που βρίσκεται.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους