Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,047 μέλη και 2,411,859 μηνύματα σε 75,402 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 648 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 16:48, 01-05-06:

Αρχική Δημοσίευση από Metal_Lover
Ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά.Παρόλα αυτά θα γίνω γραφικός και θα πω για τις γυναίκες που δεν κοιτάνε την ηλικία μεν αλλά την τσέπη δε.(όχι ότι δεν συμβαίνει και με άντρες αντίστοιχα)
Θυμάμαι απάντηση συμμαθήτριας σε έναν κολλητό μου στο λύκειο:Εντάξει μωρέ οραίο παιδί είσαι αλλά δεν έχεις και αμάξι...ΕΛΕΟΣ
Όσο για το θέμα της ωριμότητας στην εποχή μας έχουν αντιστραφεί οι ρόλλοι τα μάλλα!
Προσωπικά στα 50 θα αισθανόμουνα πολύ άσχημα να βγαίνω με 20αρες γιατί προσφέρω εξασφάλιση και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.
Πού θέλω να καταλήξω!!!
Ότι οι διαφορές ηλικίας δεν έχουν κάποιο πρόβλημα,αλλά οι σκοπιμότητες έχουν!!!
η αληθεια ειναι οτι και αυτα συμβαινουν... απλα στο λυκειο πολλα ακους, νομιζω. τα περισσοτερα κοριτσια θελουν το αγορι τους να εχει τουτου να τις πηγαινει βολτες και τα περισσοτερα αγορια θελουν το κοριτσι τους να ναι ομορφο και με μεγαλο στηθος. νομιζα οτι το ποστ δεν αναφεροταν σε αυτα ομως
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 297 μηνύματα.

H princess έγραψε: στις 00:41, 27-08-06:

Τον τελευταίο καιρό έχω δει στο φιλικό μου περιβάλλον αρκετές σχέσεις με διαφορά ηλικίας. Ξέρω ότι το θέμα έχει ξανασυζητηθεί και η κυρίαρχη άποψη που διατυπώθηκε σε γενικές γραμμές είναι ότι υπάρχουν κάποια μικρά προβλήματα , αλλά τα πράγματα δεν είναι απόλυτα. Αυτό μου με προβληματίζει προσωπικά δεν είναι π.χ. η περίπτωση μιας γυναίκας που είναι 3-4 χρόνια μεγαλύτερη από το σύντροφό της,εκεί βρίσκω ότι δεν υπάρχει σχεδόν κανένα πρόβλημα ...

Προβληματίζομαι για την περίπτωση ενός άνδρα που είναι πολύ μεγαλύτερος από μια κοπέλα ας πούμε μέχρι και 10 χρόνια. Και εντάξει, στις ηλικίες 30 με 40 καταλαβαίνω ότι οι διαφορές εξομαλύνονται και 10 χρόνια δε δημιουργούν μεγάλη διαφορά. Όμως τι γίνεται στην περίπτωση που ο ένας είναι 20 και ο άλλος 30? Όπου ο ένας δηλαδή ακόμα σπουδάζει και πιθανόν να μένει με τους γονείς του, ενώ ο άλλος εργάζεται? Είναι δυνατόν μια τέτοια σχέση να επιβιώσει? Τι πιστεύετε?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Σημείωση από Γιώργος:
Έγινε μεταφορά μηνύματος από το θέμα:
"Σχέση με διαφορά ηλικίας - Μπορεί να λειτουργήσει;"

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη princess : 27-08-06 στις 00:45.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 00:50, 27-08-06:

Μια χαρά πιθανό είναι, αρκεί να το βλέπουν και οι δύο το ίδιο σοβαρά. Το κακό είναι οτι σε τέτοιες σχέσεις συνήθως η μικρότερη κοπέλα δίνεται ολοκληρωτικά και ο άλλος βλέπει το θέμα κυρίως σαρκικά και επιφανειακά.
Αν και οι δύο το βλέπουν με τον ίδιο τρόπο πάντως, θεωρώ αρκετά πιθανό να επιβιώσει.

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 527 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 01:38, 27-08-06:

μετά την ηλικία των 20 μια σχέση με 10 χρόνια διαφορά όχι μόνο δεν φαίνεται μεγάλη διαφορά, αλλά και πολύ νορμάλ! το θέμα είναι τα μυαλά να είναι στο ίδιο επίπεδο όπως και η προσδοκίες. είναι πολύ πιο πιθανό να επιβιώσει μια σχέση με 10 χρόνια διαφορά (ο άντρας μεγαλύτερος), παρά μια σχέση συνομήλικη ή η κοπέλα μεγαλύτερη. σε αυτές τισ σχέσεις όσοι επιβιώνουν θέλουν ένα μεγάλο χειροκρότημα, γιατί είναι πιο δύσκολη η κατάσταση λόγω ωριμότητας!!!

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,418 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 02:06, 27-08-06:

Το θέμα δεν είναι η διαφορά ηλικίας...είναι να υπάρχει σωστή επικοινωνία στο ζευγάρι και ο ένας να καταλαβαίνει την θέση του άλλου!Τι θέλω να πω...πέρνοντας ως δεδομένο οτι η 20αρα είναι φοιτήτρια και ο 30αρης εργαζόμενος και τα δύο μέλη καλούνται να σεβαστούν τους διαφορετικούς ρυθμους της ζωής τους... π.χ. η φοιτητριούλα να ζήσει και την ζωή της και τα ξενύχτια της αλλά και να καταλαβαίνει ότι ο 30άρης δεν μπορεί να την ακολουθήσει εύκολα.... Όπως και ο 30άρης να καταλαβαίνει ότι δεν μπορεί να περιορίσει την 20άρα και να της επιβάλει το δικό του τρόπο ζωής αλλά και να καταλάβει το δικό της...Αυτό που μετράει είναι ο συμβιβασμός...όπως μετράει σε οποιαδήποτε σχέση...

Τώρα αν θα επιβιώσει θα πω το κλασσικό...Κάθε σχέση είναι διαφορετική και δεν μπορούμε να κάνουμε οι απ' έξω προβλέψεις... Ούτε να πούμε..α...με τέτοια διαφορά θα χωρίσουν 'η θα πάνε για γάμο... Ο χρόνος πάντα δείχνει

Σημείωση από Γιώργος:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Vkey : 27-08-06 στις 03:00. Αιτία: Ναι..έκανα αλλαγή...δέχθηκα παρατήρηση :P
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,639 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 10:20, 27-08-06:

Δε θέλω να γραφω τα ιδια και τα ιδια και να διαβάζεις συνεχως τα ιδια πραγματα....
Με κάλυψαν απολυτα οι προλαλήσασες και κυρίως η Βίκυ που συμπλήρωσε ένα κάτι τις παραπάνω περί διαφορετικών ρυθμών ζωής και συμβιβασμών

Ετσι ειναι....
Σαν θελει η νύφη κι ο γαμπρός....

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess έγραψε: στις 15:25, 27-08-06:

Το κακό είναι οτι σε τέτοιες σχέσεις συνήθως η μικρότερη κοπέλα δίνεται ολοκληρωτικά και ο άλλος βλέπει το θέμα κυρίως σαρκικά και επιφανειακά.
Δηλαδή απ' ότι καταλαβαίνω λες ότι, ένας ότι ένας μεγαλύτερος είναι μάλλον λίγο δύσκολο να ερωτευτεί πολύ μια μικρότερη κοπέλα και το πιθανότερο είναι να τη βλέπει κυρίως σαρκικά...

είναι πολύ πιο πιθανό να επιβιώσει μια σχέση με 10 χρόνια διαφορά (ο άντρας μεγαλύτερος), παρά μια σχέση συνομήλικη ή η κοπέλα μεγαλύτερη. σε αυτές τισ σχέσεις όσοι επιβιώνουν θέλουν ένα μεγάλο χειροκρότημα, γιατί είναι πιο δύσκολη η κατάσταση λόγω ωριμότητας!!!
Δεν κατάλαβα ακριβώς τι πρόβλημα δημιουργεί η ωριμότητα...

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 15:27, 27-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από princess
Δηλαδή απ' ότι καταλαβαίνω λες ότι, ένας ότι ένας μεγαλύτερος είναι μάλλον λίγο δύσκολο να ερωτευτεί πολύ μια μικρότερη κοπέλα και το πιθανότερο είναι να τη βλέπει κυρίως σαρκικά...
με αυτό εγώ διαφωνώ...
μάλλον ο μεγαλύτερος σε ηλικία είτε άντρας είτε γυναίκα θέλει μια σοβαρή σχέση ενώ το νεότερο άτομο θέλει περισσοτερο "παιχνίδια"

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι πρόβλημα δημιουργεί η ωριμότητα...
Νομίζω ότι εννοεί οτι οι γυναίκες είναι συνήθως πιο ώριμες απ τους άντρες της ηλικίας τους ή ακόμα περισσότερο από μικρότερους άντρες...
κι εδώ διαφωνώ
αυτα ισχύουν μόνο στην εφηβία

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 527 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 15:40, 27-08-06:

κι όμως βλέπω αντρες και γυναίκες στην ίδια ηλικία και απο αυτά που λένε βγάζω συμπέρασμα ότι ενώ βρίσκονται στην ίδια ηλικία επιζητούν τελείως διαφορετικά πράγματα ακόμα και μετά την εφηβεία. και συχνά συναντάμε γυναίκες που χρειάζονται την "στήριξη και την ασφάλεια" του μεγαλύτερου άντρα...

κουεδίνι μου, κ γω τον δικηγόρο του διαβόλου παίζω, αφού κ το δικό μου αμόρε είναι συνομήλικο με μένα κ όμως δεν έχουμε αντιμετωπίσει πρόβλημα μέχρι τώρα...

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,413 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 16:03, 27-08-06:

Απλά αυτό έχω δει στο περιβάλλον μου... Οτι ΣΥΝΗΘΩΣ έτσι συμβαίνει, αλλά φυσικά, πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Ίσως επειδή τη θεωρεί πολύ ανώριμη για να τη δει σοβαρά...

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,418 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 16:07, 27-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Απλά αυτό έχω δει στο περιβάλλον μου... Οτι ΣΥΝΗΘΩΣ έτσι συμβαίνει, αλλά φυσικά, πάντα υπάρχουν εξαιρέσεις. Ίσως επειδή τη θεωρεί πολύ ανώριμη για να τη δει σοβαρά...
Ας κάνω κι εγώ το δικηγόρο του διαβόλου
Δεν υπάρχει περίπτωση ο ώριμος να την έχει πατήσει και η μικρούλα να τον χρησιμοποιεί για να κάνει την ακριβή ζωούλα της ή μια ζωή που ο φοιτητής δεν μπορεί να της προσφέρει

Απλά αυτή την στιγμή πέρνουμε δεδομένου ότι η σχέση βασίζεται σε αισθήματα και όχι σε συμφέροντα

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

princess

Δραστήριο Μέλος

H princess έγραψε: στις 16:16, 27-08-06:

Δεν υπάρχει περίπτωση ο ώριμος να την έχει πατήσει και η μικρούλα να τον χρησιμοποιεί για να κάνει την ακριβή ζωούλα της ή μια ζωή που ο φοιτητής δεν μπορεί να της προσφέρει
Aυτή την απορία έχω και εγώ...μπορεί ο ώριμος στη σχέση να την έχει πατήσει? Προσωπικά πάντως μου φαίνεται τελείως γελοίο να έχεις κάποιον για τη ζωή που μπορεί να σου προσφέρει...ξέρω ότι συμβαίνει...αλλά δεν είναι και πολύ σοβαρό κριτήριο για να το κοιτάξει κανείς...δική μου άποψη βέβαια.

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

dooo

Επιφανές Μέλος

H dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,211 μηνύματα.

H dooo έγραψε: στις 16:20, 27-08-06:

γιατί ρε παιδιά? οι ώριμοι στο πηγάδι κατουρήσανε?
όλοι τη πατάμε κάπου κάπως κάποτε, και δεν έχει να κάνει με την ωριμότητα.

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 831 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 17:13, 27-08-06:

Θα συμφωνήσω με τη Vkey σε αυτά που είπε, παίζουν πολλοί παράγοντες ρόλο..
Κάποτε ένας γνωστός μου έκανε σχέση με μια κοπέλα που ήταν στη γ΄ λυκείου...αυτός τότε 26###8230; ενώ του άρεσε πολύ γιατί όπως μας είπε ήταν διαφορετική στη συμπεριφορά της από τις συνομήλικες του, πιο αυθόρμητη πιο γλυκιά πιο αθώα, χώρισε μαζί της λέγοντας κατά λέξη ###8211;το θυμάμαι σα χτες- ΄΄δεν πήγαινε άλλο ###8230;αυτή μου έλεγε για την πενταήμερη και εγώ έτρεχα πανικόβλητος να μαζέψω χρήματα για τις επιταγές του μαγαζιού. ΄΄ Υπήρχε ένα χάσμα μεταξύ τους, στη φάση που βρισκόντουσαν που προφανώς δεν μπορούσε να γεφυρωθεί.
Άλλες τέτοιες σχέσεις έχουν καταλήξει σε γάμο..
Προσωπικά πιστεύω ότι όσο μεγαλώνουμε τόσο η ψαλίδα της διαφοράς ηλικίας κλείνει###8230;άλλο 18 με 28, άλλο 28 με 38 , καταλαβαίνετε τι θέλω να πω.
Αυτό όμως που έχει πραγματικά ενδιαφέρον για μένα είναι να είναι η γυναίκα η μεγαλύτερη και όχι ο άντρας.

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 17:31, 27-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Αυτό όμως που έχει πραγματικά ενδιαφέρον για μένα είναι να είναι η γυναίκα η μεγαλύτερη και όχι ο άντρας.
ότι μα ότι απορία έχεις μπορώ να στη λύσω!
κατέχω μάστερ και διδακτορικό στο θέμα

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 831 μηνύματα.

H prime έγραψε: στις 17:47, 27-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ
ότι μα ότι απορία έχεις μπορώ να στη λύσω!
κατέχω μάστερ και διδακτορικό στο θέμα

Δεν είναι ότι έχω κάποια απορία###8230;απλά το θεωρώ μια τέτοια σχέση άκρως πιο ενδιαφέρουσα και νομίζω ότι αντιμετωπίζεται τελείως διαφορετικά από τον περίγυρο του ζευγαριού ή αν θες το γενικότερο κοινωνικό περιβάλλον ..

Σημείωση από Γιώργος:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη prime : 28-08-06 στις 07:11.
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,229 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε: στις 18:17, 27-08-06:

Aν μιλάμε για σχέση στην οποία είναι μεγαλύτερος ο άντρας βασικά και οι δύο κερδίζουν (μιλάω βασικά για σχέσεις με μεγάλη διαφορά, όχι πέντε χρόνια!). Πχ αν κάποια στα 22 της τα φτιάξει με έναν 45άρη, τότε α)η μικρή περνάει καλά (διότι δύσκολα κάποιος 30άρης μπορεί να την βγάζει ΣΥΝΕΧΕΙΑ έξω στα καλύτερα μαγαζιά και να τα πληρώνει όλα!) και β)ο 45άρης τονώνεται, ξανανιώνει και αποκτά περισσότερη αυτοπεποίθηση. Θεωρώ πιο πιθανό σε μια τέτοια σχέση να την πατήσει η μικρή, παρά ο 45άρης, κι αυτό γιατί ο 45άρης κατέχει πλήρως το παιχνίδι του έρωτα και μπορεί να την μαγέψει πολύ εύκολα (ιδίως όταν οι σημερινοί 20άρηδες δεν ανοίγουν ούτε μια πόρτα! Οι περισσότεροι έστω.. )

Συμφώνω με τους πιο πάνω που λένε πως άλλο 16 με 26 κι άλλο 26 με 36, αλλά προσωπικά νομίζω πως από τα 25 και μετά οποιαδήποτε διαφορά μικρότερη των 15 χρόνων είναι εντελώς φυσιολογική. (και φυσικά αυτό εξαρτάται από τα άτομα.. αλλά αυτό ούτως ή άλλως ισχύει πάντα!)

Όσον αφορά τώρα στο να είναι η γυναίκα μεγαλύτερη, η αλήθεια είναι πως η αντιμετώπιση δεν είναι η ίδια (όχι από μένα, γενικά μιλάω). Οι άνθρωποι δύσκολα αποδέχονται μια γυναίκα με έναν άντρα στην ηλικία περίπου του γιου της, ενώ σε έναν άντρα μπορεί μέχρι και να το θεωρήσουν μαγκιά όταν βγαίνει με μια κοπέλα που είναι σαν την κόρη του! (Και το χειρότερο είναι πως το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχουν οι άντρες κι όχι οι γυναίκες! Για τον εαυτό τους το αποδέχονται να θέλουν μια μικρή, φρίττουν όμως αν μια γυναίκα του κύκλου τους μπλέξει με μικρότερο. Και το ίδιο και χειρότερο παθαίνουν αν μάθουν πως η κόρη τους έμπλεξε με πολύ μεγαλύτερο, ακόμα κι όταν οι ίδιοι είναι ..σεσημαζμένοι πιπινοκηνυγοί! Όχι πως το παίρνουν καλύτερα αν τους πεις πως έμπλεξες με μικρότερο, ακόμα και λίγο μικρότερο..)

Μερικές φορές πάντως σκέφτομαι πως θα ήταν καλή εμπειρία να μπλέξει μια γυναίκα με αρκετά μικρότερό της (πάνω από δέκα χρόνια λέμε.. χμμμ, λες να το κάνω στα 40 μου; ) - θα την έχει Θεά, Μούσα του, θα λιώνει εντελώς.. Ε; (ας επιβεβαιώσει κάποια που το έχει ζήσει πως δεν ονειρεύομαι.. )

Σημείωση από Γιώργος:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Oralee : 27-08-06 στις 18:20.
Παράθεση

weak and powerless

Περιβόητο Μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. . Έχει γράψει 1,431 μηνύματα.

O weak and powerless έγραψε: στις 18:28, 27-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
ας επιβεβαιώσει κάποια που το έχει ζήσει πως δεν ονειρεύομαι..
να σου ρίξω εγώ μία φάπα μπας και συνέλθεις;

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε: στις 18:32, 27-08-06:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Μερικές φορές πάντως σκέφτομαι πως θα ήταν καλή εμπειρία να μπλέξει μια γυναίκα με αρκετά μικρότερό της (πάνω από δέκα χρόνια λέμε.. χμμμ, λες να το κάνω στα 40 μου; ) - θα την έχει Θεά, Μούσα του, θα λιώνει εντελώς.. Ε; (ας επιβεβαιώσει κάποια που το έχει ζήσει πως δεν ονειρεύομαι.. )
8 χρόνια διαφορά παντως... στα 33 μου... ισχυε... με ειχε σαν θεα του και ήταν το πιπινι μου
Καλη του ώρα οπου κι αν είναι

Σημείωση από Γιώργος:

Παράθεση

torry (Χριστίνα)

Δραστήριο Μέλος

H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών . Έχει γράψει 362 μηνύματα.

H torry έγραψε: στις 19:15, 27-08-06:

Διαβάζω τόση ώρα να λέτε για σχέσεις με την γυναίκα γύρω στα 20 και τον άντρα 10+ χρόνια μεγαλύτερο και έχω φρίξει!:mad17: ! Γιατί δηλαδή θεωρείται απαραίτητο μια τέτοια σχέση να στηρίζεται στο πορτοφόλη του άλλου? Δηλαδή τον έρωτα τον ξεχνάμε? Sorry δηλαδή αλλά γιατί θα πρέπει μια κοπέλα οπωσδήποτε να μπλέξει με ένα παιδαρέλι που το μόνο που σκέφτεται είναι να βγεί για ποτό κ καφεδάκι να δεί κανένα πιπινάκι με τους κολητούς, να παίξει play-station και να της ρίξει και κανα **** αν βρει κενό!
Και οκ γούστα είναι αυτά δεν λέω! Αλλά τον κακομοίρη τον 30άρη γιατί τον περουσιάζετε σαν 50αρη φτιαγμένο με μόνο άγχος οι επιχειρήσεις του? Εγώ δεν έτυχε ποτέ να γνωρίσω κανέναν 30άρη που να βαριέται να βγεί και κοιτάει μόνο την δουλειά του!(υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις!)
Και επιστροφή στο θέμα τώρα! Δεν ξέρω γιατί είστε τόσο αρνητικοί με την σχέση με διαφορά ηλικίας και ειδικά πάνω από 10 χρόνια αλλά η απαντησή μου είναι η εξής:
Είμαι 22 και ο άντρας μου είναι μόλις 39! Ναι 17 χρόνια μεγαλύτερος!Εχει άλλα 2 παιδιά από τον προηγούμενο γάμο του και είναι ότι καλύτερο μου έχει συμβεί(γι αυτό και τον παντρέφτηκα και τωρα περιμένω και το παιδί του)! Με άλλους έστω και 10 χρόια μεγαλύτερους μου δεν είδα προκωπή! ΚΑι μην πείτε τα γνωστά για λεφτάκια εξόδους σε χλιδάτα μαγαζιά! Δεν είναι και ο Βαρδινογιάννης αλλά ούτε ακι πεινάμε! Δουλεύουμε και οι δύο και έχουμε και τις βόλτες μας και ότι χρειάζονται 2 άνθρωποι για να περνούν καλά! Οσο για αυτό που λένε πολοί οτι τώρα που 40ρίζει οτι δεν έχει και τόσο κέφι ή οτι τα έχει ζήσει πλέον και θα βαρεθώ...αηδίες! Εχει περισσότερη ζωντάνια και απο 20άρη!

Σημείωση από Γιώργος:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες