Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,063 εγγεγραμμένα μέλη και 3,035,867 μηνύματα σε 92,179 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 875 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Σχέσεις με διαφορά ηλικίας

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Vkey
H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 2,425 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε στις 02:22, 30-04-08:

Εχμμ...εγώ είμαι η κοπελιά
Και δεν είμαι με το παιδί πλεον

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

joannaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη joannaki
H joannaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H joannaki έγραψε στις 18:05, 18-05-08:

Ο φίλος μου είναι 11 χρόνια μεγαλύτερος μου!
ΟΚ, προβλήματα λόγω αυτής της διαφοράς υπάρχουν αλλά δε τα αφήνουμε να μας επηρεάζουν. Ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά...
Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί είναι ότι οι φίλοι μου τον λένε γέρο και παππού (όχι μπροστά του βέβαια) και οι φίλοι του με αντιμετωπίζουν σα μωρό...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 629 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 18:10, 18-05-08:

Η ζωή είναι μια περιπέτεια κι ο έρωτας μια ζάλη...
γιατί όχι στις σχέσεις με διαφορά λοιπόν;
Μια φορά θα ζήσουμε, ας το διασκεδάσουμε με αυτόν που μας κάνει ευτυχισμένους, μεγάλο ή μικρό.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 19:56, 18-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από Angie_Ann
Η ζωή είναι μια περιπέτεια κι ο έρωτας μια ζάλη...
γιατί όχι στις σχέσεις με διαφορά λοιπόν;
Μια φορά θα ζήσουμε, ας το διασκεδάσουμε με αυτόν που μας κάνει ευτυχισμένους, μεγάλο ή μικρό.
Δε διαφωνώ ΑΛΛΑ ,

δεν θα μπορούσα να κάνω σχέση ή ακόμα περισσότερο να δω ερωτικά κάποιον πχ 19χρονο.

Απλά δεν γίνεται.Νιώθω ότι για να ερωτευτείς κάποιον, που οκ εγώ δεν έχω και τον έρωτα στο τσεπάκι μου, πρέπει πάνω κάτω να είσαι στην ίδια φάση.
Εγώ εργάζομαι και παλέυω σε έναν πολύ δύσκολο εργασιακό χώρο που τρώει ουσιαστικά όλον μου το χρονο, τι κοινά μπορεί να έχουμε με κάποιον που μόλις τελείωσε το σχολείο, ώστε να επέλθει και έρωτας?

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 06:03, 19-05-08:

τι κοινά μπορεί να έχουμε με κάποιον που μόλις τελείωσε το σχολείο,
Moυσικά γούστα, 1...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 21:58, 19-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από prime
Δε διαφωνώ ΑΛΛΑ ,

δεν θα μπορούσα να κάνω σχέση ή ακόμα περισσότερο να δω ερωτικά κάποιον πχ 19χρονο.

Απλά δεν γίνεται.Νιώθω ότι για να ερωτευτείς κάποιον, που οκ εγώ δεν έχω και τον έρωτα στο τσεπάκι μου, πρέπει πάνω κάτω να είσαι στην ίδια φάση.
Εγώ εργάζομαι και παλέυω σε έναν πολύ δύσκολο εργασιακό χώρο που τρώει ουσιαστικά όλον μου το χρονο, τι κοινά μπορεί να έχουμε με κάποιον που μόλις τελείωσε το σχολείο, ώστε να επέλθει και έρωτας?
Όπως είπα και πριν, ας το διασκεδάσουμε με αυτόν που μας κάνει ευτυχισμένους, μεγάλο ή μικρό. Συμφωνώ μαζί σου για τον 19χρονο. Προφανώς, τα κοινά ενδιαφέροντα είναι σημαντικά. Προσωπικά μιλάω για τις περιπτώσεις οπού με τον άλλον σε συνδέουν πολλά παρά τη διαφορά ηλικίας.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ifiklis (ΓΙΑΝΝΗΣ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ifiklis
Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O ifiklis έγραψε στις 09:26, 21-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από joannaki
Ο φίλος μου είναι 11 χρόνια μεγαλύτερος μου!
ΟΚ, προβλήματα λόγω αυτής της διαφοράς υπάρχουν αλλά δε τα αφήνουμε να μας επηρεάζουν. Ο έρωτας χρόνια δεν κοιτά...
Το μόνο πράγμα που με ενοχλεί είναι ότι οι φίλοι μου τον λένε γέρο και παππού (όχι μπροστά του βέβαια) και οι φίλοι του με αντιμετωπίζουν σα μωρό...
Μην σε ανγχωνει αυτό. Κι εμένα οι φίλες του μωρού μου γέρο με λένε. Δεν είναι τίποτα αυτό ούτε με κολώνει σε τίποτα. Ίσα ίσα που το λέω και μπροστά τους οπότε δεν μπορούν να σε πειράξουν. ( Κι εγώ έχω πραγματικά διαφορά ηλικίας με το μωρό μου 20+ χρόνια). Κοίτα να είσαι ευτυχισμένη και άσε τους άλλους να λένε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,390 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:36, 21-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από ifiklis
Μην σε ανγχωνει αυτό. Κι εμένα οι φίλες του μωρού μου γέρο με λένε. Δεν είναι τίποτα αυτό ούτε με κολώνει σε τίποτα. Ίσα ίσα που το λέω και μπροστά τους οπότε δεν μπορούν να σε πειράξουν. ( Κι εγώ έχω πραγματικά διαφορά ηλικίας με το μωρό μου 20+ χρόνια). Κοίτα να είσαι ευτυχισμένη και άσε τους άλλους να λένε.

20 η κοπέλα και 41 εσύ; καλό, δίκιο έχουν οι φίλες αλλα δίκιο και εσύ, μπράβο πάντος που βρήσκετε κοινά μεταξύ σας, είναι πραγματι διαφορά μεγάλη

Εχετε βρεί κάποια γραμμή που περνάει απο αυτές τις δεκαετίες;

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 09:41, 21-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από mania
Ναι, και μάλλον θα είναι γραμμή του μετρό. Δεκαετίες πήρε για να φτιαχτεί...

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ifiklis (ΓΙΑΝΝΗΣ)

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 49 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O ifiklis έγραψε στις 09:51, 21-05-08:

20 η κοπέλα και 41 εσύ; καλό, δίκιο έχουν οι φίλες αλλα δίκιο και εσύ, μπράβο πάντος που βρήσκετε κοινά μεταξύ σας, είναι πραγματι διαφορά μεγάλη

Δεν ξέρω αν έχουμε βρει κάτι, δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει, (το πιο πιθανό είναι να μην κρατήσει πολύ), το μόνο που ξέρω προς το παρόν είναι ότι είμαστε ευτυχισμένοι και κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες. Έχω κάνει σχέση με αρκετές γυναίκες και μερικές μάλιστα μικρές , αλλά είχα πάρα πολύ καιρό να νιώσω ερωτευμένος. Και αυτό είναι που με κάνει να μην μπορώ να σταματήσω αυτή τη σχέση.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 10:23, 21-05-08:

είχα πάρα πολύ καιρό να νιώσω ερωτευμένος. Και αυτό είναι που με κάνει να μην μπορώ να σταματήσω αυτή τη σχέση.
Φίλε μου κουράγιο. Η αληθινή αγάπη νικάει τα πάντα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,390 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 10:33, 21-05-08:

Αρχική Δημοσίευση από ifiklis
Δεν ξέρω αν έχουμε βρει κάτι, δεν ξέρω πόσο θα κρατήσει, (το πιο πιθανό είναι να μην κρατήσει πολύ), το μόνο που ξέρω προς το παρόν είναι ότι είμαστε ευτυχισμένοι και κάτω από πολύ δύσκολες συνθήκες. Έχω κάνει σχέση με αρκετές γυναίκες και μερικές μάλιστα μικρές , αλλά είχα πάρα πολύ καιρό να νιώσω ερωτευμένος. Και αυτό είναι που με κάνει να μην μπορώ να σταματήσω αυτή τη σχέση.
Πιστέυεις πώς είναι έρωτας με την μικρή ή με την ανάγκη να νοιώθεις αποδεκτός απο τις νέες γυναίκες; μου φένετε απίστευτη διαφορά, όχι πώς την κατακρίνω δικαίωμα σας είναι αλλα μου φένετε απίστευτο αυτό το μονοπάτι που πήρατε

Παράθεση

ifiklis (ΓΙΑΝΝΗΣ)

Νεοφερμένος

O ifiklis έγραψε στις 20:55, 21-05-08:

Πιστέυεις πώς είναι έρωτας με την μικρή ή με την ανάγκη να νοιώθεις αποδεκτός απο τις νέες γυναίκες; μου φένετε απίστευτη διαφορά, όχι πώς την κατακρίνω δικαίωμα σας είναι αλλα μου φένετε απίστευτο αυτό το μονοπάτι που πήρατε
Σίγουρα είναι και επιβεβαίωση ότι ακόμα "μετράς". Αλλά επειδή αυτή η επιβαιβέωση έρχεται και από άλλες πλευρές, σ΄αυτή τη φάση νιώθω πράγματι πολύ όμορφα. Κοίτα, γενικά όπως ήμουν με τις άλλες κοπέλες είμαι και με το μικρό μου. Αν δεν ήξερα την ηληκία της και δεν ένιωθα άβολα αρκετές φορές για αυτό το λόγο, δεν θα με πείραζε κάτ ιδιαίτερα. Ξέρεις όταν ήμουν μικρός και άκουγα το 40 νόμιζα ότι σ' αυτή την ηλικία δεν μπορείς να κάνεις αρκετά πράγματα. Τώρα όμως , αν εξαιρέσεις ότι κουράζεσαι λίγο πιο εύκολα σε μερικά πράγαμτα (όπως όταν παιζω ποδόσφαιρο ή μπασκετ) δεν μπορώ να καταλάβω (και ίσως δεν θέλω) ότι έχω μεγαλώσει. Το μόνο είναι ότι τώρα δουλεύω πολύ περισσότερο και έχω την οικονομική άνεση να κάνω αυτά που ονειρευόμουν. Έτσι , επειδή γενικά είναι μια από τις καλύτερες περιόδους της ζωής μου, και επειδη περνάνε τα χρόνια γρήγορα, προσπαθώ να ζήσω την κάθε μου στιγμή όσο καλύτερα μπορώ.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

]ifrit[ (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ]ifrit[
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

O ]ifrit[ υπό την απειλή λουκουμόσκονης έγραψε στις 13:05, 22-05-08:

Το σίγουρο είναι πως υπάρχουν αρκετές δυσκολίες, αλλά όχι απλά και μόνο απ' το νούμερο της διαφοράς. Οι δυσκολίες έρχονται όταν υπάρχει διαφορετικός τρόπος ζωής. Πχ, ο ένας φοιτητής, ή άλλη εργαζόμενη. Διαφορετικά ωράρια, διαφορετικές συνήθειες, πολλές φορές και διαφορετικές αντιλήψεις γενικά. Ένηγουεη, δεν είναι και μεγάλο θέμα δα. Πάντως υπάρχει και ένα όριο σε όλα αυτά ε.
Όχι 40χρονος με 18χρονη ας πούμε

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 13:42, 22-05-08:

Αφού υπάρχουν κοπέλες που κάνουν σχέσεις με πολύ μεγαλύτερους κ παντρεμένους, εμάς δε μας πέφτει λόγος.

Παράθεση

MysteriousWoman (Ζέτα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MysteriousWoman
H Ζέτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H MysteriousWoman έγραψε στις 05:15, 03-06-08:

Έως 20 χρόνια διαφορά, το θεωρώ φυσιολογικό...
Εξαρτάται από τον τύπο του άντρα...και έχω δει αρκετούς που δείχνουν 10 χρόνια νεώτεροι απ΄ότι είναι!...

Παράθεση

Γεωργια

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γεωργια
H Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Γεωργια έγραψε στις 07:55, 03-06-08:

Εγω παλι σχεδον ποτε δεν εκανα σχεση με συνομιλικο ..παντα ειχαα τουλαχιστον 10 χρονια διαφορα ! Οχι δεν ειναι κολλημα αλλα παντα ετσι τυχαινε !
Ισως εινα και ο χαρακτηρας μου τετοιος ,απεχω πολυ απο την "τρεντυ" ζωη (κλαμπακια και νταπα ντουπα) οποτε αναζητουσα κατι πιο κοντα στον δικο μου τροπο ζωης !

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 08:06, 03-06-08:

παντα ειχαα τουλαχιστον 10 χρονια διαφορα ! Οχι δεν ειναι κολλημα αλλα παντα ετσι τυχαινε !
Με 14χρονο τα έφτιαξες???

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γεωργια

Νεοφερμένος

H Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H Γεωργια έγραψε στις 08:15, 03-06-08:

αμεεεεεεεεε!
μεχρι να συνειδητοποιησω οτι πρεπει να ειναι μεγαλυτερος μου τουλαχιστον 10 χρονια , εκανα σχεσεις με αντρες 10 χρονια μικροτερους μου , αλλα ιδιαιτερα ανεπτυγμενους .......εγκεφαλικα !
χμ..... τι θιγω τωρα ...Εγκεφαλος .... λειπει απο τους σημερινους 28χρονους....(με λιγες εξαιρεσεις )

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 09:09, 03-06-08:

...Kαλά τα λες, συμφωνώ ότι οι 28χρονοι άνδρες είναι ηλίθιοι, εγώ τουλάχιστον δεν γνωρίζω καμμία εξαίρεση

Πάμε όμως στο προκείμενο.

Ισως εινα και ο χαρακτηρας μου τετοιος ,απεχω πολυ απο την "τρεντυ" ζωη (κλαμπακια και νταπα ντουπα) οποτε αναζητουσα κατι πιο κοντα στον δικο μου τροπο ζωης !
Πως τα κατέφερες και συνέλαβες την ψυχή του 24αρη και του 34αρη...
Σου αρέσει το ντάπα ντούπα? Είσαι 24!
Δεν σ' αρέσ? Είσαι 34...
Χμ... Μου δίνεις ιδέες.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 41 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 10:30, 03-06-08:

Χθες σε μια εκπομπή της Θρασκιά, πήρε τηλ μια 22χρονη και είπε οτι έχει σχέση με το πατέρα της καλύτερής της φίλης. Δεν είχε πει τίποτα όμως ούτε στη φίλη της ούτε σε κανέναν. Το καλοκαίρι, λέει, θα πάνε μαζί με την οικογένεια της κολλητής της διακοπές, και έτσι θα μπορεί να τον βλέπει. Κι ενώ επέμενε οτι τον αγαπάει, η Θρασκιά και οι καλεσμένοι έλεγαν οτι υποκρίνεται...

Παράθεση

Palladin

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Palladin
H Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.

H Palladin έχω ένα μυστικό που όλα τα ομορφαίνει, έγραψε στις 10:42, 03-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
Χθες σε μια εκπομπή της Θρασκιά, πήρε τηλ μια 22χρονη και είπε οτι έχει σχέση με το πατέρα της καλύτερής της φίλης. Δεν είχε πει τίποτα όμως ούτε στη φίλη της ούτε σε κανέναν. Το καλοκαίρι, λέει, θα πάνε μαζί με την οικογένεια της κολλητής της διακοπές, και έτσι θα μπορεί να τον βλέπει. Κι ενώ επέμενε οτι τον αγαπάει, η Θρασκιά και οι καλεσμένοι έλεγαν οτι υποκρίνεται...
μην πιστεύεις ό,τι ακούς στην τηλεόραση και ιδιαίτερα σε εκπομπές τέτοιου είδους

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 10:43, 03-06-08:

Eλα ρε σταβ, τηλέφωνο από το κοντρόλ ήταν, για να αυξηθεί η τηλεθέαση...

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 10:46, 03-06-08:

Εννοείται ρε, ποια 22χρονα πάνε διακοπές οικογενειακά τη σήμερον ημερα? Θα τρελαθούμε τελείως τώρα?

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 10:47, 03-06-08:

Ας υποθέσουμε όμως οτι αυτό το σενάριο ισχύει.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 11:09, 03-06-08:

Ε ωραια και να ισχυει...τι?
Εγω ξερω παρομοια περιπτωση....το κρατουσαν κρυφο...μεχρι και που χωρισαν....
Τι θες να πεις με αυτο το παραδειγμα που εδωσες Σταυρο?

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 11:24, 03-06-08:

Θέλω γνώμες για τέτοιου είδους σχέσεις..

Παράθεση

Γεωργια

Νεοφερμένος

H Γεωργια έγραψε στις 11:29, 03-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
...Kαλά τα λες, συμφωνώ ότι οι 28χρονοι άνδρες είναι ηλίθιοι, εγώ τουλάχιστον δεν γνωρίζω καμμία εξαίρεση

Πάμε όμως στο προκείμενο.
Πως τα κατέφερες και συνέλαβες την ψυχή του 24αρη και του 34αρη...
Σου αρέσει το ντάπα ντούπα? Είσαι 24!
Δεν σ' αρέσ? Είσαι 34...
Χμ... Μου δίνεις ιδέες.
Μιλαω και εκφερω αποψη παντα σε γενικες γραμμες και για την πλειοψηφια και οχι απολυτα !

Κ να σου πω την αληθεια δεν εχω δει και πολλους 35αρηδες να χτυπιουνται στα μεγαλα κλαμπ στυλ Privellege ! *(ναι υπαρχει ακομα στην Κερκυρα) !!
Αντιθετα με τους περισσοτερους 25αρηδες , που εδω στην Κερκυρα ακριβως αυτο κανουν ! περιμενουν να βγουν το Σαββατο να χτυπηθουν !

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 12:16, 03-06-08:

Κ να σου πω την αληθεια δεν εχω δει και πολλους 35αρηδες να χτυπιουνται στα μεγαλα κλαμπ στυλ Privellege !
Exμ... Νόμιζα ότι δεν πάταγες σε τέτοια μαγαζιά

Παράθεση

Γεωργια

Νεοφερμένος

H Γεωργια έγραψε στις 12:26, 03-06-08:

Ειπα εγω οτι δεν παταω ?
Ειπα οτι δεν ειναι του στυλ μου....
Εσυ δε εχεις ακολουθησει ποτε την παρεα σου ??
Πηγαινετε παντα οπου γουσταρεις εσυ ?
Αν σε καλεσει ο κολλητος σου που κανει τα γενεθλια- γιορτη-αρραβωνα ,γουσταρει την κοπελια στην εισοδο ...ναι ναι αυτη που κοβει εισητηρια ή δε ξερω και εγω τι αλλο δε θα πας ????

ειμαστε off topic

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:03, 03-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
Θέλω γνώμες για τέτοιου είδους σχέσεις..
η γνώμη μου
ο άντρας περνάει κρίση ων -άντα και κολακεύεται που τον πρόσεξε ένα πιπίνι
η κοπέλα περνάει την κρίση του θέλω μπαμπακούλη στη ζωή μου και προσέχει τον μπαμπακούλη της κολλητής της
Thats all... τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο
Αυτό, οι ίδιοι το ονομάζουν έρωτα, ενίοτε το βαφτίζουν κι αγάπη, περνάνε και καμία δεκαριά χρόνια κι ανακαλύπτουν κι οι δύο το τραγικό τους λάθος

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Myrtle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Myrtle
H Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,032 μηνύματα.

H Myrtle καθένας παιρνει αυτο που του αξιζει... έγραψε στις 13:10, 03-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
η γνώμη μου
η κοπέλα περνάει την κρίση του θέλω μπαμπακούλη στη ζωή μου και προσέχει τον μπαμπακούλη της κολλητής της
Αυτό, οι ίδιοι το ονομάζουν έρωτα, ενίοτε το βαφτίζουν κι αγάπη, περνάνε και καμία δεκαριά χρόνια κι ανακαλύπτουν κι οι δύο το τραγικό τους λάθος
Κουέ, συμφωνώ μαζί σου απόλυτα!Εγώ έχω μία φίλη 20 χρονών η οποία παντρεύτηκε την Κυριακή ένα άντρα 41 χρονών χωρισμένο...Ήταν καθηγητής της, αυτή εντυπωσιάστηκε και μετα από 2 χρόνια έμεινε έγγυος...Η οικογένειά της πολύ παλαιών αρχών επειδή δεν ήθελαν να προκληθεί σκάνδαλο, την έβαλαν να παντρευτεί κρυφά με σχεδόν καμμία από τις φίλες της παρούσα στο γάμο...Σκέψου ότι είμαστε φίλες από το δημοτικό και δεν πήγα στο γάμο της...Μεγάλο λάθος!!!Και όταν το καταλάβει θα το μετανιώσει...Δυστυχώς!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Myrtle : 04-06-08 στις 09:11.
Παράθεση

HuntRed (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη HuntRed
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σύμβουλος επιχειρήσεων . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

O HuntRed έγραψε στις 13:43, 03-06-08:

Πολύ δύσκολες αυτές οι σχέσεις.
Και ποτέ μια σχέση δεν είναι ίδια με κάποια άλλη.
Γιατί ποτέ δύο άνθρωποι δεν είναι ίδιοι.
Το σίγουρο είναι ότι οι δυσκολίες είναι πολλές και γίνονται ακόμα περισσότερες όταν καταλήγουν σε γάμο.
Πάντως είναι σίγουρα κάτι το ξεχωριστό.

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη olibos2008
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 23:29, 04-06-08:

Φυσικά και είμαι υπέρ.!! Πιστεύω ότι δεν παίζει ρόλο η διαφορά ηλικίας σε μια σχέση όσο άλλα (πρώτα χημεία, να έχεις κοινά ενδιαφέροντα, να υπάρχει κατανόηση, να σέβεσαι τις επιθυμίες του άλλου).

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 23:35, 04-06-08:

Παιδιά μην είστε και τόσο απόλυτοι...Δηλαδή σε μια σχέση με διαφορά ηλικίας οπωσδήποτε η κοπέλα ψάχνει μπαμπάκα και ο άντρας χαίρεται που τον πρόσεξε το πιπίνι; Και όποιος το κάνει είναι το μεγαλύτερο λάθος της ζωή του;

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 23:50, 04-06-08:

Παιδιά μην είστε και τόσο απόλυτοι...Δηλαδή σε μια σχέση με διαφορά ηλικίας οπωσδήποτε η κοπέλα ψάχνει μπαμπάκα και ο άντρας χαίρεται που τον πρόσεξε το πιπίνι; Και όποιος το κάνει είναι το μεγαλύτερο λάθος της ζωή του;
Κοίτα ποιός είπε ότι η κοπέλα ψάχνει οπωσδήποτε μπαμπάκα ??? Εγω είμαι υπέρ όταν υπάρχουν κι άλλα σε μια σχέση (αναφέρω παραπάνω).

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 23:54, 04-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
η γνώμη μου
Αρχική Δημοσίευση από Marmaths
Κουέ, συμφωνώ μαζί σου απόλυτα!Εγώ έχω μία φίλη 20 χρονών η οποία παντρεύτηκε την Κυριακή ένα άντρα 41 χρονών χωρισμένο...Ήταν καθηγητής της, αυτή εντυπωσιάστηκε και μετα από 2 χρόνια έμεινε έγγυος...Η οικογένειά της πολύ παλαιών αρχών επειδή δεν ήθελαν να προκληθεί σκάνδαλο, την έβαλαν να παντρευτεί κρυφά με σχεδόν καμμία από τις φίλες της παρούσα στο γάμο...Σκέψου ότι είμαστε φίλες από το δημοτικό και δεν πήγα στο γάμο της...Μεγάλο λάθος!!!Και όταν το καταλάβει θα το μετανιώσει...Δυστυχώς!
Σε αυτά τα ποστ αναφέρομαι Δέσποινα.

Και εγώ συμφωνώ μαζί σου ότι σημαντικότερα σε μια σχέση είναι η επικοινωνία , η χημεία, τα κοινά ενδιαφέροντα και η κατανόηση. Εφόσον βέβαια και η διαφορά δεν είναι υπερβολική. Πιστεύω ότι με μέχρι 20 χρόνια διαφορά μπορεί να επιβιώσει μια σχέση. Τώρα για πόσο δεν ξέρω.

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H olibos2008 έγραψε στις 00:10, 05-06-08:

Και εγώ συμφωνώ μαζί σου ότι σημαντικότερα σε μια σχέση είναι η επικοινωνία , η χημεία, τα κοινά ενδιαφέροντα και η κατανόηση. Εφόσον βέβαια και η διαφορά δεν είναι υπερβολική. Πιστεύω ότι με μέχρι 20 χρόνια διαφορά μπορεί να επιβιώσει μια σχέση. Τώρα για πόσο δεν ξέρω.
Μιλάω για διαφορά ηλικίας λογική (περίπου 7- 8 χρόνια). Που εμένα προσωπικά μου έχει τύχει και πέρασα όσο κράτησε πολύ καλά. Για παραπάνω δεν ξέρω γιατί δεν το έχω ζήσει. 20 χρόνια διαφορά συμφωνώ ζείς με τον μπαμπά σου. Και το αντίστροφο για τον άνδρα.

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:58, 05-06-08:

Αντζούγια θα σε μπατσίσω στα όμορφα μαγουλάκια σου γιατί δεν είσαι προσεκτική
Αν δεις παραπίσω τα ποστ μου θα δεις ότι είμαι ΥΠΕΡ των σχέσεων με διαφορά ηλικίας.
Τον άντρα μου τον περνάω 3 χρόνια και τον πρώην μου τον πέρναγα 9 (νι είμαι πιπινοτραγανίστρα όπως λέει ένας φίλος μου )
Η άποψη που έγραψα πιο πίσω αφορούσε αποκλειστικά την περίπτωση (ή τις περιπτώσεις) που ζήτησε ο Σταύρος να σχολιάσουμε
Τον κύριο που τα έφτιαξε με την κολλητή της 22χρονης κόρης του (ή αλλιώς διατυπωμένο, την 22χρονη που τα έφτιαξε με τον μπαμπά της κολλητής της.... )
εμένα αυτές οι ιστορίες με παραπέμπουν σε American Beauty...

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann έγραψε στις 08:50, 05-06-08:

Ουπς! Συγγνώμη. Σε τέτοιες περιπτώσεις και ειδικά όταν ο ένας από τους δύο είναι ήδη δεσμευμένος συμφωνώ μαζί σου.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 15:29, 18-08-08:

Καποιος να μου πει τα θετικά της σχέσης με μικρότερο πλιζ, για να αποφασισω αν πρεπει να ακουσω την λογική μου που λέει να μεινω μακριά ή να ενδώσω στην γοητεία του φοβερού χαμόγελου και των απιστευτων ατακών του!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,546 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 15:43, 18-08-08:

Kατ' αρχήν, είμαι νεότερος! Έχω περισσότερες αντοχές (), η βλακεία ρέει ακόμη μέσα μου και όσο και αν δε θες να το πιστέψεις η βλακεία είναι ευχάριστο προνόμιο, δεν έχω μπει ακόμη στο trip της ζωής και της δουλειάς και εν τέλει για εμένα όλα ακόμη είναι φλού και πολύ γουστάρω. Καμ γουίθ μι για να τη βρεις να γλεντήσουμε τουγκέδερ.

(δε φαντάζομαι να γουστάρεις εμένα ε; )

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,296 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 16:44, 18-08-08:

Όχι δεν λέω εσένα, μην αγχώνεσαι
Απλά με προβληματίζει το ποσο μέλλον μπορει να υπάρχει σε μια σχέση οπου εγώ δουλεύω όλη μέρα κι ο άλλος είναι (σχεδον) φοιτητής.. Κι αν δεν υπάρχει μέλλον, μήπως να μείνω μακριά μη δεθώ και μετά πληγωθώ; (νι, ακόμα δεν τον είδαμε, Γιάννη τον βαφτίσαμε )

Παράθεση

nikos41221

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikos41221
Ο nikos41221 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 50 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O nikos41221 έγραψε στις 17:03, 18-08-08:

Αν δύο άνθρωποι ταιριάζουν δεν πρέπει να τους ενδιαφέρει ούτε η άποψη των άλλων ούτε ξεπερασμένες αντιλήψεις που προσφέρουν μόνο δυστυχία και συμπλέγματα που δε βοηθάνε σε τίποτα. Επομένως σημασία δεν έχει η ηλικία αλλά η ποιότητα των ανθρώπων.Συμφωνείτε;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 10,884 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 17:13, 18-08-08:

Ε και; Δεν θα μείνει για πάντα φοιτητής, ούτε με το να κάνεις σχέση μαζί του δεσμεύεσαι και να τον παντρευτείς κιόλας.
Ποιά η διαφορά μιας σχέσης με μικρότερο με μια σχέση με μεγαλύτερο;
Το πρόβλημα σου είναι ότι δεν δουλεύει ακόμα; Μα αυτό είναι προσωρινό και θα μπορούσε να συμβεί και σε κάποιο μεγαλύτερο σου, πχ να έχει απολυθεί πρόσφατα και να ψάχνει δουλειά.
Επίσης, το ότι είναι ακόμα φοιτητής έχει το επιπλέον πλεονέκτημα ότι δεν θα περιορίζει ΚΑΙ το δικό του ωράριο το πόσο συχνά θα βλέπεστε.

Και last but not least... ξέρεις τι λένε ε; Καλύτερα να μετανιώνεις για κάτι που έκανες παρά για κάτι που δεν έκανες

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

O Rempeskes έγραψε στις 17:46, 18-08-08:

Tραβάτε με κ ας κλαίω είσαι

Υγ. Άντε δε μιλάω γιατί θα με ξαναπείτε κακό
και άκουσα ήδη κοπλιμάν για σήμερα.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,686 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 18:05, 18-08-08:

Καταλαβαίνω τους δισταγμούς μιας εργαζόμενης να συνάψει σχέση με έναν φοιτητή αλλά αυτοί οι δισταγμοί είναι προϊόντα κοινωνικής κριτικής και μάλιστα διαιωνισμένης ώστε να εξυπηρετεί το "Η γυναίκα να τα φτιάχνει με έναν φτασμένο άνδρα".

Σαφώς και είναι θεμιτό αυτό όταν μια γυναίκα το επιλέξει, αλλά γιατί να είναι απαγορευτικό το αντίθετο, δηλαδή μια εργαζόμενη να τα φτιάξει με ένα φοιτητή; Είναι άραγε το ίδιο απαγορευμένο κοινωνικά το να πηγαίνει ο 30αρης φτασμένος με τη 19αρα φοιτητριούλα; Εκεί γιατί κανείς δε μιλάει;

Στο κάτω κάτω, ας το δούμε και πιό ωμά. Πρέπει να μη σπουδάζει ο άνδρας σήμερα για να μπορεί να συνάπτει σχέσεις με μεγαλύτερες; Και οι γιατροί τι θα κάνουν; Αυτοί σπουδάζουν δεκαετία... Πρέπει δηλαδή στα 32 να γεύονται τον έρωτα αυστηρά με 20αρες; Κι αν συμβεί κάτι με συνομήλικη; Όχι; Δεν πρέπει γιατί τον ταϊζει ακόμα ο μπαμπάς του;

Σίγουρα η δουλειά δείχνει -τις περισσότερες φορές- υπεύθυνους ανθρώπους, μα όταν η έλλειψη αυτής είναι προσωρινή, δε μπορούμε αλόγιστα να χαρακτηρίζουμε στη σκέψη μας το άλλο άτομο ως ανεύθυνο ή τεμπέλικο ή οτιδήποτε λέγεται για τους φοιτητές. Καθένας πρέπει να σεβαστεί τις επιλογές του άλλου, είτε είναι η δουλειά, είτε είναι η μόρφωση. Στον έρωτα ανακαλύπτεις το άτομο για να βρείς τις αρετές του, δεν κάνεις speed-dating για να κρίνεις από έναν τίτλο την "σύνθεσή του".

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:02, 18-08-08:

Καλε για ονομα του Θεου, ποτε δεν σκεφτηκα πως το ..πιπινι ειναι τεμπελικο ή ανεύθυνο. Απλά είναι μικρος ηλικιακα, ειναι σε πολυτεχνειο και λογικό ειναι να σπουδαζει. Σε βαθος χρονου ποσα κοινα μπορω να εχω μαζι του, αυτο αναρωτιεμαι.. Δεν με ενδιαφερουν ουτε τα κοινωνικα στερεοτυπα, ουτε κανενας τρίτος - αυτους τους ειχα παντα γραμμενους. Απλά δεν θελω να "αναλωθώ" σε μια σχεση χωρις μελλον και να πληγωθώ ξανά..
Καταλαβαινω πως δεν μπορω να τα καλουπωσω ολα. Αλλά φοβαμαι τοσο μη πονεσω ξανα που ισως να ειναι η πρωτη φορα στη ζωη μου που μπορει να διαλεγα να μη ζησω κατι αν και το θελω, προκειμενουν να μη ζησω το προδιαγεγραμμένο τέλος που νομιζω πως βλεπω στον ορίζοντα..

(ναι, ναι, ξερω πως ποτε δεν ξερεις, αλλα με βαση τις πιθανοτητες; )

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,629 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:20, 18-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
[blablabla] μπορει να διαλεγα να μη ζησω κατι αν και το θελω, προκειμενουν να μη ζησω το προδιαγεγραμμένο τέλος που νομιζω πως βλεπω στον ορίζοντα..
Exactly, νομίζεις.

Λογικό μεν να έχεις μια χ-ψ ανασφάλεια, αλλά αν δεν δοκιμάσεις το καρπούζι πώς θα το βγάλεις μάπα;
Besides, σε όλες τις σχέσεις θα υπάρξει και πόνος και χαρά. Γιατί να στερηθείς το δεύτερο από φόβο του πρώτου;

Yeah, yeah, ξέρω πόσο απλά τα δείχνω ενώ μπορεί να μην είναι έτσι.
But still, τις προηγούμενες φορές δοκίμασες κι ήρθαν χαρές και λύπες. Αλλά at least δεν έχεις να μετανοιώσεις για κάτι. Καθώς από τα πάντα σου μένει κάτι.

So make a step forward.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,924 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:22, 18-08-08:

Ντινα...επειδη ειναι ευχη θεου να αισθανεσαι ομορφα, ερωτευμενη κ.ο.κ, ζησε αυτο που εχεις μπροστα σου και ασε τις πολλες σκεψεις..
Αν και καταλαβαινω για ποιο λογο προβληματιζεσαι (το παθαινουμε οι γυναικες, οταν πλησιαζουμε τα 30) ..
Και ειμαι επισης σιγουρη οτι πριν 3 χρονια π.χ στα 26 σου ουτε που θα εκανες δευτερες σκεψεις για το εαν πρεπει να προχωρησεις ή οχι....
Ποτε ομως δεν μπορεις να ξερεις τι σου επιφυλασσει το μελλον και αφου αισθανεσαι ομορφα με αυτον τον ανθρωπο γκοου φορ ιτ...ασχετα με τις πιθανοτητες....Ειναι χειροτερο να μετανοιωσεις για κατι που δεν εκανες, οπου πολυ συχνα παιρνουν τη μορφη απωθημενων, απο το να εχεις μια ερωτικη απογοητευση..
Τραsτ μι ..υπαρχουν μεγαλυτερα διλημματα στη ζωη...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    evalliaChefαρα, Satan Claus, unπαικτable

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους