Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,109 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,365 μηνύματα σε 74,666 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Περί της φύσεως και της σοβαρότητας της απιστίας

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:25, 11-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από stavros_
Neraida . συμφωνώ, απο τη στιγμή όμως που το παιδί (ξάδερφος) θέλει παράλληλο δεσμό, στην ουσία υποκρίνεται. Δηλαδή ας χώριζε πρώτα και μετά ας έκανε ο,τι ήθελε. Αλλά εδώ έκανε κάτι ταυτόχρονα.
Κοιτα για μενα αυτα ειναι τοσο συντηρητικα, που εχω βαρεθει να τα ακουω...
Η ζωη ειναι πολυ μικρη...Καλο ειναι να την παιρνεις οπως σου ερχεται.....
Οχι πως επικροτω τις παραλληλες σχεσεις
(για να μην παρεξηγηθω)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη deadhead_pirate
Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:29, 11-03-08:

Neraida . συμφωνώ, απο τη στιγμή όμως που το παιδί (ξάδερφος) θέλει παράλληλο δεσμό, στην ουσία υποκρίνεται. Δηλαδή ας χώριζε πρώτα και μετά ας έκανε ο,τι ήθελε. Αλλά εδώ έκανε κάτι ταυτόχρονα.
Υποκρίνεται επειδή θέλει παράλληλο δεσμό;

Μα καλά, που ζούμε πια;
Στο 1453; Τι συντήρηση είναι αυτή;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 22:41, 11-03-08:

Καταθέτω την άποψη μου, για το πως αντιλαμβάνομαι εγώ τα πράγματα, με την ως τώρα εμπειρία μου, όπως είπες. Αυτό δεν σημαίνει οτι είμαι σωστός εγώ, κατ'ανάγκη. Μπορεί να έχεις εσύ δίκιο.
Απλά στο θέμα του γάμου, έχω την εντύπωση οτι οι γυναίκες, επειδή δεν μπορούν να κάνουν παιδιά μετά από κάποια ηλικία, επειδή έχουν βομβαρδιστεί από μικρές από τις μάνες τους οτι πρέπει σόνι και καλά πρέπει να παντρευτούν, επείδη ζούμε σε μια κοινωνία με παραδόσεις και ταμπού, να είναι λογικό λοιπόν να έχουν στο πίσω μέρος του κεφαλιού οτι κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνουν μια σοβαρή σχέση και να παντρευτούν.

Μα καλά, που ζούμε πια;

Ο συντηριτισμός σε ορισμένα θέματα, δεν είναι απαραίτητα κακός.

Νεράιδα
Οχι πως επικροτω τις παραλληλες σχεσεις (για να μην παρεξηγηθω)
Άρα συμφωνείς μαζί μου. Δεν λέω κάτι διαφορετικό.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stavros_ : 11-03-08 στις 22:48.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,796 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:55, 11-03-08:

Καταθέτω την άποψη μου, για το πως αντιλαμβάνομαι εγώ τα πράγματα, με την ως τώρα εμπειρία μου, όπως είπες. Αυτό δεν σημαίνει οτι είμαι σωστός εγώ, κατ'ανάγκη. Μπορεί να έχεις εσύ δίκιο.
Απλά στο θέμα του γάμου, έχω την εντύπωση οτι οι γυναίκες, επειδή δεν μπορούν να κάνουν παιδιά μετά από κάποια ηλικία, επειδή έχουν βομβαρδιστεί από μικρές από τις μάνες τους οτι πρέπει σόνι και καλά πρέπει να παντρευτούν, επείδη ζούμε σε μια κοινωνία με παραδόσεις και ταμπού, να είναι λογικό λοιπόν να έχουν στο πίσω μέρος του κεφαλιού οτι κάποια στιγμή θα πρέπει να κάνουν μια σοβαρή σχέση και να παντρευτούν.

Μα καλά, που ζούμε πια;

Ο συντηρισμός σε ορισμένα θέματα, δεν είναι απαραίτητα κακός.

Νεράιδα
(για να μην παρεξηγηθω)
Άρα συμφωνείς μαζί μου. Δεν λέω κάτι διαφορετικό.
Κατ΄αρχήν δεν τίθεται θέμα σωστού - λάθους.
Είναι προφανές οτι ζούμε σε δύο εντελώς διαφορετικούς κόσμους.
Πολύ περισσότερο, αν θεωρείς καλό τον συντηρητισμό, έστω και σε κάποια μόνο θέματα.
Εγώ γυναίκες που θέλουν να κάνουν παιδιά και οικογένεια, επειδή βομβαρδίζονται από τις μάνες τους, δεν γνωρίζω. Ευτυχώς δηλαδή. Αφού απορώ καν αν υπάρχουν τέτοιες.
Γνωρίζω όμως γυναίκες, που το μόνο που τους αρέσει, είναι να περνούν καλά, ανεξάρτητα από οτιδήποτε άλλο.
Υπάρχουν πια πολλές άλλες προτεραιότητες που έχει μια γυναίκα σήμερα.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 23:11, 11-03-08:

Ναι είμαι συντηριτικός, ας πουμε δε θέλω να μου πη*ανε τη γυναίκα μου άλλοι. Αν δε με γουστάρει η γυναίκα μου, να έρθει να μου το πει. Όπως δε θα κάνω το ίδιο σ αυτήν. Αν το θεωρείς αυτό συντηριτισμό, τότε ναι είμαι συντηριτικός. Επίσης δεν θα έκανα τίποτα με κοπέλα άλλου. Και σε αυτό το θέμα είμαι συντηριτικός.
Στις σχέσεις, πιστεύω οτι 2 άνθρωποι μπορούν να είναι μαζί, και να πληρεί ο ένας τις ανάγκες του άλλου ... χωρίς να κερατώνονται. Οπότε στο θέμα των σχέσεων, δε θεωρώ οτι πρέπει να αλλάξει κάτι. Οι άνθρωποι είναι οι ίδιοι , γιατί να αλλάξουν και οι σχέσεις, δηλαδή τι είδους προοδευτικότητα, είναι απαραίτητη στο θέμα των σχέσεων? Απλά το μόνο που πρέπει να συμβεί είναι οτι εφόσον πιστεύουμε στις σχέσεις, και επιλλέγουμε έναν άνθρωπο να συμβιώσουμε, παντρευτούμε ή οτιδήποτε, θα πρέπει να είμαστε ειλικρινής μαζί του.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 23:13, 11-03-08:

Μα δεν βλέπεις γύρω σου οτι αυτό το μοντέλο, έχει πια καταρρεύσει;

-6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 23:15, 11-03-08:

Ε και τι να κάνω ν αρχίσω να πη*άω παντρεμένες για να μπώ στο κλίμα?

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 23:17, 11-03-08:

Οχι βέβαια. Εσύ να κάνεις αυτό που πιστεύεις και σε εκφράζει.
Ο καθένας μας άλλωστε αυτό κάνει...
Εγώ μια παρατήρηση έκανα μόνο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 00:13, 12-03-08:

Χμ....ρε πειρατη με αυτα που ειπες...ειναι σα να του ελεγες αυτο ακριβως...
Αλλο η παραλληλη σχεση για καποιο διαστημα κατ αναγκην και αλλο οι παραλληλες σχεσεις απο χομπι....

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 21:17, 12-03-08:

Εγώ δεν το είδα έτσι.
Το είπα για να τονίσω οτι πλέον αυτές οι τυπικούρες είναι παρελθόν.

-4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Louard

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Louard
H Louard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H Louard έγραψε στις 12:11, 14-03-08:

έχω βιώσει παράλληλη σχέση και οφείλω να ομολογήσω οτι δεν μου άρεσε καθόλου...
θες να είμαι συντηριτική? θες εγωίστρια? θέλω να μην μοιράζομαι τον άλλον... ούτε ο άλλος εμένα...
ή είμαστε μαζί ή όχι... αν κάποιος θέλει παράλληλες σχέσεις ή να "ξεδίνει" που και που, ας μείνει ελεύθερος και ας κάνει οτι θέλει...ή ας το ξεκαθαρίσει απο την αρχή...
ειλικρίνια πάνω απο όλα...
μια σχέση πρέπει να έχει σαν βάση της την ειλικρίνια... οτι σχέση και να είναι αυτή...

και ο ξάδερφος της φίλης, ας ξεκαθαρίσει τι θέλει... θέλει σχέση? θέλει να περνάει καλά ? τις θέλει και τις δυο και ας είναι αμαρτωλό (που λεει και τραγούδι).. ρωτησέ τον, χύμα, δεν έχεις κάτι να χάσεις... και αν σου αρέσει η απάντηση συνεχίζεις μαζί του, αν όχι συνεχίζεις αλλού... απλά!!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 12:18, 14-03-08:

Οι παράλληλες σχέσει μόνο σε απώλειες μπορούν να οδηγήσουν... κάποιος θα πληγωθεί, αν όχι όλοι!

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 16:27, 14-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Εγώ δεν το είδα έτσι.
Το είπα για να τονίσω οτι πλέον αυτές οι τυπικούρες είναι παρελθόν.
Προσοχή δεν λέω οτι είσαι λάθος, απλά θέλω να μάθω τις απόψεις σου. Δηλαδή πιστεύεις οτι η μονογαμία πρέπει να αποτελέσει παρελθόν, και να κάνουμε κάτι σαν τους μουσουλμάνους που έχουν 3-4 συζύγους? Ή οτι πρέπει να καταργηθεί εντελώς η έννοια των σχέσεων και τα πάντα να είναι σε φιλικό επίπεδο δηλαδή χωρίς δεσμεύσεις κι επισημότητες?
Κ τελος ποιός είναι ο λόγος που περνάνε κρίση οι σχέσεις? Οτι εχουνε γίνει αρπα κολα πλέον, οτι δεν έχουμε πια χρόνο για αναζήτηση, ή οτι ένας ή μια ποτέ δεν είναι αρκετοί?

Παράθεση

sou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sou
H sou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 11 μηνύματα.

H sou έγραψε στις 17:26, 14-03-08:

Όλα ειναι θέμα επιλογών και πρωτεραιοτήτων.Και εκεί είναι που υπάρχουν συγκρούσεις. Αλλά όπως ειπώθηκε, καλό είναι να υπάρχει ειλικρίνεια και από εκεί κι έπειτα, ας αποφασίσει ο καθένας αν θέλει και μπορεί να συνεχίσει μια παράλληλη σχέση. Γιατί πολλές φορές δεν αρκεί να θες κάτι.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 18:32, 14-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Οι παράλληλες σχέσει μόνο σε απώλειες μπορούν να οδηγήσουν... κάποιος θα πληγωθεί, αν όχι όλοι!
Μην είσαι τόσο σίγουρη, δεν είναι και απόλυτο αυτό.

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 04:40, 15-03-08:

και ο ξάδερφος της φίλης, ας ξεκαθαρίσει τι θέλει... θέλει σχέση? θέλει να περνάει καλά ? τις θέλει και τις δυο και ας είναι αμαρτωλό (που λεει και τραγούδι).. ρωτησέ τον, χύμα, δεν έχεις κάτι να χάσεις... και αν σου αρέσει η απάντηση συνεχίζεις μαζί του, αν όχι συνεχίζεις αλλού... απλά!!!!Να σου πω εγώ τι θα πει. Οτι ειναι μεν με κάποια κοπέλα, αλλά είναι στα χωρίσματα...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 22:43, 15-03-08:

Σιγά μην τον βάλει να υπογράψει και συμφωνητικό...

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Louard

Νεοφερμένος

H Louard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H Louard έγραψε στις 23:48, 16-03-08:

Να σου πω εγώ τι θα πει. Οτι ειναι μεν με κάποια κοπέλα, αλλά είναι στα χωρίσματα...
Ξέρεις πιο είναι το πιο παράλογο απο όλα? οτι πολλές φορές μας αρέσει να ζούμε στο ψέμα... περίεργο δεν είναι? ενω μέσα μας ξέρουμε την αλήθεια, εκεί εμείς, επιλέγουμε την τύφλα μας...
Μακάρι να μπορούσαμε να είμαστε ειλικρινής 100% πρώτα απο όλα με τον ίδιο τον εαυτό μας...

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 01:20, 17-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Louard
Ξέρεις πιο είναι το πιο παράλογο απο όλα? οτι πολλές φορές μας αρέσει να ζούμε στο ψέμα... περίεργο δεν είναι? ενω μέσα μας ξέρουμε την αλήθεια, εκεί εμείς, επιλέγουμε την τύφλα μας...
Μακάρι να μπορούσαμε να είμαστε ειλικρινής 100% πρώτα απο όλα με τον ίδιο τον εαυτό μας...
Νομίζω ειναι πιο απλά τα πράγματα. Βρίσκεις ένα άτομο να σου πληρεί τις ανάγκες? Να του πληρείς και σύ, και να ναι ΑΜΟΙΒΑΙΟ? Αν ναί, έχει καλώς. Αν όχι, θα ζεις στο ψέμα, στο ίσως, στο μήπως κλπ.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 10:23, 17-03-08:

Νομίζω ειναι πιο απλά τα πράγματα. Βρίσκεις ένα άτομο να σου πληρεί τις ανάγκες? Να του πληρείς και σύ, και να ναι ΑΜΟΙΒΑΙΟ? Αν ναί, έχει καλώς. Αν όχι, θα ζεις στο ψέμα, στο ίσως, στο μήπως κλπ.
Δηλαδή, όσοι δεν συμβιβάζονται με αυτό, ζουν στο ψέμα;
Ξέρεις πόσοι έχουν βρει ένα άτομο για να καλύπτουν τις ανάγκες τους και ζουν μέσα στο ψέμα;
Μη σου πω όλοι και σε ταράξω.....

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 15:56, 17-03-08:

"Όσοι είναι με έναν άνθρωπο συμβιβάζονται και ζούν στο ψέμα, όσοι είναι με περισσότερους είναι απελευθερωμέοι περνάνε καλύτερα και βρίσκουν την αλήθεια."
Δηλαδή είναι θέμα ποσότητας ?

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 17:49, 17-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Μην είσαι τόσο σίγουρη, δεν είναι και απόλυτο αυτό.
γιατί δεν είναι απόλυτο;;; Σε μια παράλληλη σχέση δεν είναι μόνο οι δύο που εμπλέκονται αλλά σίγουρα και κάποιος τρίτος, και πολλές φορές και κάποιος τέταρτος. Καταρχήν οι δύο που γνωρίζουν ότι πρόκειται για παράλληλη σχέση, μπορεί να νιώθουν πράγματα ο ένας για τον άλλο, ή έστω μόνο ο ένας να νιώθει, άρα μόλις χωρίζουν κάποιος θα πληγωθεί. Οι άλλοι δύο ή ο άλλος ένας που δεν ξέρει, όταν τα μάθει θα πληγωθεί επίσης, άσε που στο τέλος κατά πάσα πιθανότητα θα μείνουν όλοι μόνοι τους και θα είναι όλοι πληγωμένοι. Αλλά ακόμα και στην περίπτωση που μείνει μυστική η παράλληλη σχέση, όταν θα λήξει κάποιος θα πονέσει, ακόμα κι αν λήξει με το γνωστό "αγαπιόμαστε, αλλά δεν μπορούμε να είμαστε μαζί".

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 21:01, 17-03-08:

Δεν είναι απόλυτο όταν αυτό είναι το ζητούμενο.

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 18:09, 20-03-08:

Καταρχην γεια σας..
Neraida λες οτι ολα αυτα σου ακουγονται συντηρητικα αλλα απο την αλλη δεν εισαι υπερ των παραλληλων σχεσεων.Πως γινεται αυτο?
Aντρέα εμενα δεν με ενοχλουν ουτε αυτοι που κανουν μονογαμικες σχεσεις,ουτε αυτοι που εχουν ελευθερες σχεσεις.Το θεμα ειναι να ξεκαθαριζει ο καθενας στον αλλον τι θελει απο την αρχη και αν συμφωνουν,οποια μορφη και αν εχει η σχεση τους εγω ειμαι μαζι τους.Αλλα να παραμυθιαζει ο αλλος την κοπελα του και να εχει και παραλληλη σχεση (και να ξερω συμβαινει αβερτα στις μερες μας) δεν μου αρεσει.Αν ολοι ξεκαθαριζαμε τα θελω μας πρωτα μεσα μας και μετα στους αλλους ολα θα ηταν καλυτερα..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Louard

Νεοφερμένος

H Louard έγραψε στις 09:39, 21-03-08:

το κακό είναι οτι είναι σπάνιες οι φορές που κάποιος βρίσκει αυτό που ψάχνει...και τις περισσότερες φορές γίνεται αυτό γιατί οι άνθρωποι υποκρίνονται. παριστάνουν οτι είναι κάποιοι άλλοι, μόνο και μόνο για να "σου ταιριάζουν" και όταν έρθει η στιγμή να δείξουν ποιοί πραγματικά είναι (που θα γίνει κάποια στιγμή σίγουρα) τότε ο άλλος πέφτει απο τα σύννεφα!!!
Αν απο την πρώτη στιγμή δείχναμε ποιοί είμαστε και τι θέλουμε τα πράγματα θα ήταν πολύ καλύτερα.
Μετά είναι και ο φόβος που κάνει τους ανθρώπους να μένουν σε μια σχέση που ξέρουν μέσα τους οτι δεν τους ταιριάζει...με αποτέλεσμα ή να χωρίζουν ή να κάνουν παραλληλες σχέσεις...
αν λοιπόν ήμασταν πιο ειλικρινείς θα ήταν πολύ καλύτερα τα πράγματα...
Συμβιβαζόμαστε στο ψέμα, με την ελπίδα οτι μια μέρα όλα θα γίνουν όπως πρέπει...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 17:43, 21-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από jrot6
Aντρέα εμενα δεν με ενοχλουν ουτε αυτοι που κανουν μονογαμικες σχεσεις,ουτε αυτοι που εχουν ελευθερες σχεσεις.Το θεμα ειναι να ξεκαθαριζει ο καθενας στον αλλον τι θελει απο την αρχη και αν συμφωνουν,οποια μορφη και αν εχει η σχεση τους εγω ειμαι μαζι τους.Αλλα να παραμυθιαζει ο αλλος την κοπελα του και να εχει και παραλληλη σχεση (και να ξερω συμβαινει αβερτα στις μερες μας) δεν μου αρεσει.Αν ολοι ξεκαθαριζαμε τα θελω μας πρωτα μεσα μας και μετα στους αλλους ολα θα ηταν καλυτερα..
Συμφωνώ στον υπέρτατο βαθμό φίλε μου.....

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 02:14, 22-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
....για μενα ο ερωτας δεν κανει διακρισεις...ετσι απλα...
Ερχεται εκει που δεν τον περιμενεις, ακομα και με το πιο ακαταλληλο ατομο πανω στη γη....
(για να μην παρεξηγηθω)

Αλλο η παραλληλη σχεση για καποιο διαστημα κατ αναγκην και αλλο οι παραλληλες σχεσεις απο χομπι....
Αρχική Δημοσίευση από jrot6
Καταρχην γεια σας..
Neraida λες οτι ολα αυτα σου ακουγονται συντηρητικα αλλα απο την αλλη δεν εισαι υπερ των παραλληλων σχεσεων.Πως γινεται αυτο?
Γεια σου και σενα...
Παρεθεσα τα ποστ μου σε αυτο το θεμα και αν τα διαβασεις, θα καταλαβεις τι εννοω και θα εχεις την απαντηση στην ερωτηση σου....

Παραυτα, να σου πω με λιγα λογια.... αλλο "καταδικαζω" οποιον διατηρει παραλληλη σχεση για τους χ,ψ προσωπικους λογους, ισως και για ενα συγκεκριμενο χρονικο διαστημα και αλλο αυτος που το κανει απο χομπυ...
Το απλο, ναι μεν...αλλα.....
Στην πρωτη περιπτωση θα τον καταλαβω και θα τον δικαιολογησω, στη δευτερη δε θα κανω τπτ απο τα δυο....

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 02:51, 22-03-08:

Μισό λεπτό Νεραίδα. Μπορείς για οποιοδήποτε λόγο να συγχωρήσεις την απιστία? Εγώ πάντως όχι . Για να σε απιστεί κάποιος/α πάει να πει οτι δεν τον/την πληρείς. Που σημαίνει οτι και στο μέλλον, με την ίδια λογική δεν θα τον/την πληρείς, άρα τι νόημα έχει αυτό που λές?
Στην δεύτερη περίπτωση, είναι ξεκάθαρος/η αυτός/η που το κάνει, σου λέει : κάνω ελεύθερη σχέση με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Εσύ θέλεις?

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 02:58, 22-03-08:

Αν δεν κανω λαθος, εδω εξεταζουμε το αν καποιος διατηρει παραλληλη σχεση και ποια η θεση μας επ αυτου...και οχι γενικα το θεμα απιστιας και δη για το εαν καποιος εχει απιστησει εις βαρος μου....
Εγω απλα ανεφερα πως βλεπω τις παραλληλες σχεσεις και τις διαχωρισα σε δυο κατηγοριες....τιποτα παραπανω, τιποτα λιγοτερο...

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 09:22, 22-03-08:

Μισό λεπτό Νεραίδα. Μπορείς για οποιοδήποτε λόγο να συγχωρήσεις την απιστία? Εγώ πάντως όχι . Για να σε απιστεί κάποιος/α πάει να πει οτι δεν τον/την πληρείς. Που σημαίνει οτι και στο μέλλον, με την ίδια λογική δεν θα τον/την πληρείς, άρα τι νόημα έχει αυτό που λές?
Στην δεύτερη περίπτωση, είναι ξεκάθαρος/η αυτός/η που το κάνει, σου λέει : κάνω ελεύθερη σχέση με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Εσύ θέλεις?
Δεν καταλαβαίνω, τι σημαίνει απιστία;
Γιατί πρέπει δηλαδή ένας άνθρωπος να πηγαίνει μόνο με κάποιον συγκεκριμένο εφ' όρου ζωής;
Και γιατί αυτό θα πρέπει να θεωρείτε πια τόσο καταδικαστέο;

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 11:02, 22-03-08:

Δεν είναι υποχρεωτικό να πηγαίνει κάποιος μόνο με έναν άνθρωπο εφ' όρου βίου. Υποχρεωτικό όμως είναι να είσαι ειλικρινής στον άλλον. Όταν είσαι σε μία κανονική σχέση (με το κανονική εννοώ όχι ελεύθερη) τότε οφείλεις να σέβεσαι τον άλλον και να είσαι ειλικρινής. Απιστία λοιπόν είναι όταν υπόσχεσαι αφοσίωση και τελικά δίνεις ψέματα και πόνο. Μη μου πεις ότι διαφωνείς σε αυτό... Δεν είμαι εναντίον των ελεύθερων σχέσεων. Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει αρκεί να είναι ειλικρινής και ξεκάθαρος από την αρχή. Όχι να υπόσχεσαι βίλλα και να δίνεις 2άρι. Ατυχής παραλληλισμός αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:10, 22-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fielda
Δεν είναι υποχρεωτικό να πηγαίνει κάποιος μόνο με έναν άνθρωπο εφ' όρου βίου. Υποχρεωτικό όμως είναι να είσαι ειλικρινής στον άλλον. Όταν είσαι σε μία κανονική σχέση (με το κανονική εννοώ όχι ελεύθερη) τότε οφείλεις να σέβεσαι τον άλλον και να είσαι ειλικρινής. Απιστία λοιπόν είναι όταν υπόσχεσαι αφοσίωση και τελικά δίνεις ψέματα και πόνο. Μη μου πεις ότι διαφωνείς σε αυτό... Δεν είμαι εναντίον των ελεύθερων σχέσεων. Ο καθένας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει αρκεί να είναι ειλικρινής και ξεκάθαρος από την αρχή. Όχι να υπόσχεσαι βίλλα και να δίνεις 2άρι. Ατυχής παραλληλισμός αλλά καταλαβαίνεις τι θέλω να πω.
Οχι βέβαια.
Αυτό άλλωστε το έχουμε ξεκαθαρίσει και νωρίτερα.
Δεν διαφωνώ σε τίποτα από όσα λες.

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 11:19, 22-03-08:

Ωραία... Ποια είναι τότε η απορία σου σχετικά με την απιστία;

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:40, 22-03-08:

Δεν καταλαβαίνω γιατί να υπάρχει αυτός ο όρος.
Δεν συμφωνώ με τη λέξη δηλαδή.
Οποιος πηγαίνει με πολλές γυναίκες ή άντρες είναι άπιστος;

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda έγραψε στις 11:48, 22-03-08:

Αυτή η λέξη υπάρχει για την περίπτωση που είπαμε παραπάνω. Δεν είναι άπιστος κάποιος που πηγαίνει με πολλές γυναίκες ή άντρες εφόσον είναι ειλικρινής. Άπιστος είναι όταν ενώ βρίσκεται σε μία σχέση πηγαίνει και με άλλες. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί τέτοιοι (και των δύο φύλων). Πόσες φορές βλέπεις ένα ζευγάρι "ευτυχισμένο" και μετά μαθαίνεις ότι ο ένας από τους δύο απάτησε τον άλλον...; Όταν κάποιος σου λέει από την αρχή ότι δεν είναι μονογαμικός και δεν μπορεί την αποκλειστικότητα μετά δεν μπορείς κι εσύ να τον κατηγορήσεις ότι δεν ήξερες.

Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε στις 11:49, 22-03-08:

Αυτή η λέξη υπάρχει για την περίπτωση που είπαμε παραπάνω. Δεν είναι άπιστος κάποιος που πηγαίνει με πολλές γυναίκες ή άντρες εφόσον είναι ειλικρινής. Άπιστος είναι όταν ενώ βρίσκεται σε μία σχέση πηγαίνει και με άλλες. Δυστυχώς υπάρχουν πολλοί τέτοιοι (και των δύο φύλων). Πόσες φορές βλέπεις ένα ζευγάρι "ευτυχισμένο" και μετά μαθαίνεις ότι ο ένας από τους δύο απάτησε τον άλλον...; Όταν κάποιος σου λέει από την αρχή ότι δεν είναι μονογαμικός και δεν μπορεί την αποκλειστικότητα μετά δεν μπορείς κι εσύ να τον κατηγορήσεις ότι δεν ήξερες.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 20:13, 22-03-08:

Δεν είναι άπιστος κάποιος που πηγαίνει με πολλές γυναίκες ή άντρες εφόσον είναι ειλικρινής. Άπιστος είναι όταν ενώ βρίσκεται σε μία σχέση πηγαίνει και με άλλες.
Αν είναι ειλικρινής και η σχέση του το ξέρει ότι πηγαίνει και με άλλες, δεν θεωρείται απιστία ε;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:51, 22-03-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago
Αν είναι ειλικρινής και η σχέση του το ξέρει ότι πηγαίνει και με άλλες, δεν θεωρείται απιστία ε;
Ε τότε αυτό δεν είναι σχέση ρε φίλε αλλά τα My Shared Folders στα Windows!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 21:01, 22-03-08:

Μια χαρά σχέση είναι ρε φίλε και μάλιστα με την απόλυτη ειλικρίνεια

Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

O stavros_ έγραψε στις 21:04, 22-03-08:

Προοδευτικοτητα στις σχεσεις (γιατι θίχτηκε πολύ αυτή η έννοια στο θέμα) για μενα δεν ειναι να εχεις παραλληλες σχεσεις, αλλα αν δε περνας καλα με τον εκάστοτε σύντροφο σου, να εισαι ειλικρινης, και να του το λες. Και μετά κάνεις ό,τι θες.

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:07, 22-03-08:

Μια χαρά σχέση είναι ρε φίλε και μάλιστα με την απόλυτη ειλικρίνεια
Αυτό είναι "Σ' αγαπάω, είμαι ερωτευμένη μαζί σου, το κάνουμε αλλά το κάνω και με άλλους 5"

Μη μου βάζεις να σου αναλύσω ορισμούς ερωτευμένων και σχέσεων. Εκτός κι αν εσένα σου αρέσει να "φορτώνουν" την αγαπημένη σου λες και είναι η κρεαταγορά του Ρέντη. Εγώ δε γουστάρω να μου την "φορτώνουν". Αν εσένα σου αρέσει, κάνε τέτοια σχέση, αλλά μετά να μη γκρινιάζεις για το σουρωτήρι που θα σε αγκαλιάζει! Είναι πάνω απ' όλα ειλικρινές σουρωτήρι!

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 21:18, 22-03-08:

Valder δεν περίμενα από σένα τέτοια αντίδραση. Αυτό που λέω είναι ότι αν αποφασίσεις να έχεις μια ας πούμε "ελεύθερη" σχέση και είσαι ειλικρινής σε αυτό και ισχύει και από τις δύο πλευρές, τότε δεν θεωρείται απιστία το να πηγαίνεις με παραπάνω από τον ένα/την μία. Τι σε έπιασε και αραδιάζεις κρεαταγορές και μπακάλικα τώρα;

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 21:45, 22-03-08:

Valder δεν περίμενα από σένα τέτοια αντίδραση. Αυτό που λέω είναι ότι αν αποφασίσεις να έχεις μια ας πούμε "ελεύθερη" σχέση και είσαι ειλικρινής σε αυτό και ισχύει και από τις δύο πλευρές, τότε δεν θεωρείται απιστία το να πηγαίνεις με παραπάνω από τον ένα/την μία. Τι σε έπιασε και αραδιάζεις κρεαταγορές και μπακάλικα τώρα;
Έπεσες από τα σύννεφα και δε θα με παντρευτείς ε; Θες να κάνουμε ελεύθερη σχέση και να είμαι ειλικρινής ότι πάω και με άλλους/ες;

Σοβαρά τώρα:

Σέβομαι τη γνώμη σου αλλά -τουλάχιστον κατ εμε- είναι ένα μπαστάρδεμα ανυπόστατων εννοιών με μπόλικους πλεονασμούς. Ή έχεις σχέση ή δεν έχεις! Τα υπόλοιπα είναι γεύσεις στα παγωτά Δωδώνη για να αναγνωρίζει κανείς το είδος της αμαρτίας που έχει κάνει ή για να έχει να κοπανάει ταμπέλες.

Όταν έχεις σχέση και είσαι ειλικρινής λοιπόν δεν έχει ξενοπήδημα. Απλά έχει ένα "Ρε Ελένη δε μπορώ να είμαι άλλο μαζί σου! Είσαι σαν όρκα και εμένα μου γυάλισε η Κατερίνα από την απέναντι σχολή χορού".

Όταν δεν έχεις σχέση, είσαι ελεύθερος, κάνεις ότι θες. Πάμε στον "ελεύθερο ειλικρινή". Βρίσκεις λοιπόν τη Σοφία και κάνετε σεξ. Και της εξηγείσαι: "Σοφάκι, φλογερό το κορμί σου, στο Θεο οι ορμές μου, με φτιάχνεις, αλληλοσκιστήκαμε αλλά να ξέρεις δεν θέλω συναισθηματικό δέσιμο".

Από κεί εκ των πραγμάτων το Σοφάκι ξέρει ότι θα πηδάς και το Λενάκι και το Νεφελάκι και το Μαράκι και το Ειρηνάκι και τον Μπάμπη τον Delicatessen! Δε χρειάζεται να κάνεις καμία εξήγηση. Στο ελεύθερο οι εξηγήσεις γίνονται στην αρχή. Στη σχέση γίνονται όταν κάτι έχει αλλάξει (όχι όμως αργότερα όπως κάνει η ανασφαλής πλειοψηφία)

Το ελεύθερο δεν είναι σχέση δηλαδή. Οι λέξεις "σχέση" και "δεν θεωρείται απιστία" ΔΕΝ ταιριάζουν στην ίδια φράση.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 22-03-08 στις 22:05.
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda έγραψε στις 11:10, 23-03-08:

Τι εννοείς ακριβώς;

Αν είναι ειλικρινής από την αρχή εννοώ και ξεκαθαρίσει ότι δεν μπορεί να προσφέρει αποκλειστικότητα. Όταν είναι όμως σε μία (όχι ελεύθερη) σχέση και πηγαίνει με άλλες, τότε ναι είναι απιστία. Το ότι το παραδέχεται μετά δεν αναιρεί το γεγονός ότι πήγε με άλλες. Αν τώρα παρόλα αυτά ο άλλος επιλέξει να μείνει σε μία τέτοια σχέση παρόλο που γνωρίζει την κατάσταση δεν είναι άμοιρος ευθυνών. Όταν δε σου αρέσει κάτι φεύγεις. Να αλλάξεις τον άλλον είναι πολύ δύσκολο εως ανέφικτο και δεν έχει νόημα κιόλας.

Ελπίζω να κατάλαβα σωστά. Αν όχι, πες μου τι εννοούσες

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 02:24, 24-03-08:

Τι εννοείς ακριβώς;
Απλά εδώ δεν είχες ξεκαθαρίσει την περίπτωση της ελεύθερης σχέσης
Δεν είναι άπιστος κάποιος που πηγαίνει με πολλές γυναίκες ή άντρες εφόσον είναι ειλικρινής. Άπιστος είναι όταν ενώ βρίσκεται σε μία σχέση πηγαίνει και με άλλες.
Όπου έπρεπε να συμπληρώσεις ότι "και δεν ήταν ειλικρινής από την αρχή για αυτό".
Αρχική Δημοσίευση από Valder
Το ελεύθερο δεν είναι σχέση δηλαδή. Οι λέξεις "σχέση" και "δεν θεωρείται απιστία" ΔΕΝ ταιριάζουν στην ίδια φράση.
Σεβαστή η άποψη σου, αλλά δεν τη συμμερίζομαι.
Αν είσαι σε μία σχέση και έχεις ξεκαθαρίσει ότι αν σου τη βιδώνει θα πηγαίνεις και με όποιον άλλο θέλεις, αλλά το έχεις ξεκαθαρίσει από την αρχή, ορίζοντας έτσι την φύση της σχέσης, τότε ΔΕΝ θεωρείται απιστία.... για μένα.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 02:29, 24-03-08:

Αν είσαι σε μία σχέση και έχεις ξεκαθαρίσει ότι αν σου τη βιδώνει θα πηγαίνεις και με όποιον άλλο θέλεις, αλλά το έχεις ξεκαθαρίσει από την αρχή, ορίζοντας έτσι την φύση της σχέσης, τότε ΔΕΝ θεωρείται απιστία.... για μένα.
Ohhh yessss!!!!
Και για μενα επισης!!!!

Παράθεση

cosette

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cosette
H cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H cosette έγραψε στις 02:59, 24-03-08:

Συμφωνώ 100%

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 03:05, 24-03-08:

Καλά τα λες fandago...

Παράθεση

kinezoula

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη kinezoula
H kinezoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 81 μηνύματα.

H kinezoula έγραψε στις 17:39, 24-03-08:

Aν το εχεις ξακαθαρισει,ναι..Απλα να εχεις δεχτει οτι αυτο μπορει να ισχυει και απο τις 2 μεριες.Αλλιως δεν ειναι σωστο..Οχι να απαταει μονο ο ενας απο τους 2.

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 17:52, 24-03-08:

Κι εγώ δεν διαφωνώ σε αυτό...όμως υπάρχει ένα θεματάκι, ποιος είναι ο λόγος να κάνεις σχέση με κάποιον, πράγμα το οποίο συνέπαγεται και κάποιο συναισθηματικό δέσιμο, αν δεν θες πραγματικά να μοιραστείς κάτι παραπάνω από το κρεββάτι με έναν άνθρωπο; Καλύτερα μείνε στο ελεύθερο, χωρίς καμία δέσμευση. Εμένα αυτό μου θυμίζει λίγο βόλεμα...και τι εννοώ, δηλαδή θέλουμε κάποιον για να έχουμε παρέα, να λέμε ότι δεν είμαστε μόνοι μας, να μας νοιάζεται ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο, αλλά από την άλλη μη δεσμευτούμε με αποκλειστικότητες. Λίγο κάπως δεν είναι;....

Αρχική Δημοσίευση από kinezoula
Aν το εχεις ξακαθαρισει,ναι..Απλα να εχεις δεχτει οτι αυτο μπορει να ισχυει και απο τις 2 μεριες.Αλλιως δεν ειναι σωστο..Οχι να απαταει μονο ο ενας απο τους 2.
Και εδώ είναι το δεύτερο θεματάκι....εννοείται ότι ισχύει και για τις 2 μεριές, αλλά από αυτά που έχω δει και έχω βιώσει συνήθως κάποιος από τους δύο θα πειραχτεί πρώτος επειδή ο άλλος πήγε κι αλλού και όσο και να τα 'χαν πει και συμφωνήσει, θα στεναχωρηθεί και μετά γίνεται το μάλε βράσε!!!!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Idril

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Περι κολλεγίων - Από 01011001
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία ΙΕΚ & Κολλέγια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-01-10 στις 17:36.
    • Γενικό Απορία μαθηματικής φύσεως - Από zip_unzip
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 22-01-09 στις 18:03.
    • Aπορια ερωτικης φυσεως.... - Από phyllis
      Το θέμα έχει λάβει 16 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σεξουαλικά προβλήματα και απορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-02-07 στις 03:09.
    • απορια...ερωτικης φυσεως!! - Από neraidoula
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Σεξουαλικά προβλήματα και απορίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-10-06 στις 08:43.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους