Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,947 μηνύματα σε 74,641 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ναζιάρες Γυναίκες

pote ksana (Ούφ!)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pote ksana
H Ούφ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 205 μηνύματα.

H pote ksana έγραψε στις 23:56, 25-11-09:

Μα δεν τους χαρακτήρισα τους άσπρους και τους μαύρους. Εϊπα απλώς ότι δεν θα ήθελα να τους γνωρίσω. Μου αρέσουν οι άνθρωποι με αντιθέσεις, τους μονοδιάστατους, flat χαρακτήρες τους βρίσκω προβλέψιμους και βαρετούς. Δεν μου ταιριάζουν. Τους μονότονους ανθρώπους δεν αντέχω
Δεν ξέρω, δεν ξερω. Δυσκολεύομαι να φανταστώ οτι υπάρχει στον κόσμο άνθρωπος με flat χαρακτήρα. Όλοι έχουνε τις ξεχωριστές τους πλευρές, αρκεί να τις ανακαλύψεις στον άλλο και βέβαια αρκεί να σου κάνουν κλίκ. Έλεγα πρίν οτι ακόμα και οι 'παγοκολώνες' έχουν κάποιο ενδιαφέρον μέχρι να λιώσει ο πάγος. Για όποιον ξέρει πως να τις χειριστεί ίσως.. δεν ξέρω. Είναι και θέμα προτιμήσεων, ιδιοσυγκρασίας, μαζοχισμού, οτιδήποτε..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 01:35, 26-11-09:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
χρησιμοποιησα ευρεως γνωστες εκφρασεις....το οτι το ειπα εγω πειραζει?
Έλα μωλλέ Αγγελούνο μου γούτσου – γούτσου νιαρρρ , νιαρρρ μη μου κλάψεις νιαρρρ νιαρρρ ,
όσσσιιι βέβαιααα , φυσικά και δεν πειλλλάζει που το είπες εσύ μωλλλέ μου .. γούτσου – γούτσου
απλώς ήμουνα σχεδόν σίγουρη πως θα τα έλεγες ( μόνο ? ) εσύ μωλλλέ μου , νιαρ νιαρ ,
Εντάτσσσει τώλλλα ? νιαρρρ !

ολος ο κοσμος τα λεει..
δεν ειναι κακο να παραλληλιζουμε τους ανθρωπους με τα αλλα ζωικα ειδη..
δε λεμε αυτος ο ανθρωπος ειναι γαιδουρι?
Εσεις οι γυναικες δε λετε συνεχια ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ πολλους ανδρες?
Άσε τον παλιόκοσμο να λέειιιιιιιιιιι !
Το γεγονός πως αρκετός κόσμος αναμασά φράσεις και βάζει ετικέτες δεν σημαίνει πως είναι αυτόματα
και καλό , το καλό θα ήταν να καταφέρουμε να ξεκολλήσουμε ελαφρώς τον εγκεφαλό μας
από ταμπέλες που μόνο κακό έχουν κάνει στις σχέσεις των δύο φύλων .
Προσωπικά δεν έχω πει ποτέ μου έναν άντρα γουρούνι , τι μου φταίνε τα δόλια
τα γουρούνια άλλωστε ? ( καφρίλα )
Προτιμώ να τον πω μπεκατσουλίνο μου νιαρρρ , λιονταρίνο μου νιαρρρ , αρκουδίνο ,
μοσχαρίνο , .....κομοδίνο
φέρτε μου ένα μαντολίνο …..
εχω εδω και 10 και χρονια 4-10 γατες στην πισω αυλη μου και τις βλεπω συνεχεια..
και δεν ειναι τυχαιο που μοιαζουν με τις γυναικες αρκετα...
σε ολες συτες τις γατες ποτέ δεν εχω δει γατο..
οι γατοι ειναι συντριπτικη μειοψηφεια(εχουν γεννθεια δεκαδες γατες στην αυλη μου και περασει,απο τις οποιες ουτε ενας γατος..αυτοι ερχονται -2 να ειναι ολοι και ολοι-καθε περιοδο ζευγαρωματος και μας πρηζουν με τις φωνες τους....οι γατες κοινως ειναι ενα σχεδον "θηλυκο " ειδος...γιαυτο και οι πολλες ομοιοτητες..
κατι που δε συμβαινει με τα σκυλια που ειναι εξισου περιπου αρσενικα και θηλυκα
για τον ιδιο λογο λεμε και κοτες...γιατι τα αρσενικα παλι εκει ειναι συντριπτικη μειοψηφεια..
κατι βεβαια που δεν συμβαινει στους ανθρωπους ,,οπου ειμαστε στα ισα...
τωρα μολις σας εκανα μια ζωολογικη αναλυση του φαινομενου του ναζίου των γυναικων
Μούμπλε - μούμπλε ....
Η ανθρωπολογικο-ζωολογική σου μελέτη γύρω από τις γάτες βρίθει όχι μόνο από ανακρίβειες αλλά και
από αδυναμία να συνδεθεί κάθε αναφορά σου με το .." νάζι " το οποίο και συζητάμε .
Τεςπα ....
δεν θα μπω σε ανάλυση για το πόσα παιδιά και πόσα ...κορίτσια γεννά μια γάτα σε κάθε της
γέννα πρώτον διότι δεν έχω καμιά τεκμηριωμένη μελέτη επί του θέματος να παραθέσω
και δεύτερον γιατί από την εμπειρία μου τουλάχιστον οι γάτες μου γεννούσαν πάντα πιο
πολλά ' ρσενικά
Μπορεί να ήταν και αγορομάνες τι να πω …
Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Προσωπικά το "νάζι" το έχω στο μυαλό μου ως πιο γλυκιά και πιο παιχνιδιάρικη συμπεριφορά, γι'αυτό και ανέφερα ότι δεν είναι καν αμιγώς γυναικείο χαρακτηριστικό.
Χμμ , άρα μιλάμε για μια διάθεση ερωτισμού και παιχνιδίσματος , φιληδονίας με ελαφρώς πιο αθώο
τρόπο έκφρασης … χμ , αυτή η άποψη του ναζιού με καλύπτει , και ναι θα συμφωνήσω απόλυτα πως σαφώς και συναντιέται , και στα δύο φύλα !
Και εντέλει άλλο ένας υφέρπον ερωτισμός με τόνους αθωότητας και αυθόρμητης γλυκύτητας
κι άλλο η πασίδηλη ντανιά που φωνάζει από χιλιόμετρα ...
Νομίζω ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη self-instructive depressing
Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,954 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε στις 01:46, 26-11-09:

αν εννοεις τις "ανεξαρτητες δυναμικες επιτυχημενες" ΣΚΥΛΕΣ ευχαριστω δεν θελω..
οπως ειπα οι γυναικες ειναι εκ φυσεως πιο ναζιαρες απο τους ανδρες..απλα πρεπει να διατηρειται το μετρο,αναμεσα στη σοβαροτητα και τη θηλυκοτητα...Εγω ζητω τη σοβαρη θηλυκοτητα!
εγώ ζητώ την θηλυκή σοβαρότητα : πιο εύκολο , όπως λέει και το λεξικό είναι : η σοβαρότητα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 07:50, 26-11-09:

Έλα μωλλέ Αγγελούνο μου γούτσου – γούτσου νιαρρρ , νιαρρρ μη μου κλάψεις νιαρρρ νιαρρρ ,
όσσσιιι βέβαιααα , φυσικά και δεν πειλλλάζει που το είπες εσύ μωλλλέ μου .. γούτσου – γούτσου
απλώς ήμουνα σχεδόν σίγουρη πως θα τα έλεγες ( μόνο ? ) εσύ μωλλλέ μου , νιαρ νιαρ ,
Εντάτσσσει τώλλλα ? νιαρρρ !
Αν σου πω οτι μου αρεσε αυτο που γραφεις θα με πιστεψεις? Ολοι οι ανδρες ιδιοι ειμαστε..

δεύτερον γιατί από την εμπειρία μου τουλάχιστον οι γάτες μου γεννούσαν πάντα πιο
πολλά ' ρσενικά
ναι?να ειχα την τυχη σου..ουτε ενα γατο δεν εχω δει να γεννιεται εδω και 10 χρονια..θεμα τυχης?τι να πω...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 15:05, 26-11-09:

Αν σου πω οτι μου αρεσε αυτο που γραφεις θα με πιστεψεις? Ολοι οι ανδρες ιδιοι ειμαστε..
Εμενα δεν μου αρεσε..

Ουφ..ευτυχως δεν ειμαστε ολοι οι αντρες ιδιοι..

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:15, 26-11-09:

Ερωτηση νουμερο... 2?!

Ωρε Μελιω τι ειναι η ντανια που της λες συχνα??

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:43, 26-11-09:

Εμενα δεν μου αρεσε..
να σε πιστεψω?

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 16:39, 26-11-09:

Να σου πω κάτι Άγγελε, το οποίο μπορεί να θεωρηθεί και εκτός θέματος, αλλά πιστεύω έχει σημασία για τον τρόπο που γίνεται η συζήτηση.Τελείως φιλικά θα σου έλεγα να ξεκολλήσεις λίγο από τις απόλυτες αυτές κατηγοριοποιήσεις. Δεν είναι τα πράγματα άσπρο-μαύρο. Τέτοιου είδους κατηγοριοποιήσεις τις κάναμε όταν ήμαστε στο Λύκειο... Μπορεί να υπάρχουν κάποια κοινά χαρακτηριστικά που διαφοροποιούν τα φύλλα, αλλά δεν μπαίνουν όλοι (και όλες) στο ίδιο τσουβάλι...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 16:57, 26-11-09:

Μπορεί να υπάρχουν κάποια κοινά χαρακτηριστικά που διαφοροποιούν τα φύλλα, αλλά δεν μπαίνουν όλοι (και όλες) στο ίδιο τσουβάλι...
και εγω με αυτο συμφωνω ,δεν διαφωνουμε ...
κατι ειναι κοινο,κατι ειναι διαφορετικοαπλα εγω προσπαθω να περιγραψω αυτο το κοινο σημειο χαρακτηριστικα κλπ..δεν ειπα οτι δεν υπαρχουν και τα διαφορετικα στοιχεια..
θα ελεγα οτι με εχετε καπως παρεξηγησει..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μελιώ (-Το Νου Σου Στην- Αμέλεια)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Μελιώ
H -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 548 μηνύματα.

H Μελιώ το παπί έκανε πιπί στο Μισισιπή και έγραψε στις 01:50, 28-11-09:

( Αχχ , μόνο πότε θα πεθάνω δεν ξέρω ...)
Γι αυτό και το έγραψα ντάρλινγκ !
Παρόλο που ενώ το έγραφα είχα έντονες στομαχικές διαταραχές και ισχυρή τάση προς έμετο .
Εξκιούσμι Άγγελε αλλά το δικό μου νάζι είναι πολύ πιο διαφορετικό και κίνκυ από το να αντικαθιστώ
τα σύμφωνα …
Αρχική Δημοσίευση από jrot6
Εμενα δεν μου αρεσε..

Ουφ..ευτυχως δεν ειμαστε ολοι οι αντρες ιδιοι..
Ευτυχώς δεν λες τίποτα ! Το σημαντικότερο όμως είναι πως .. ευτυχώς που αρκετοί δεν είναι και τόσο
βαρετά αναμενόμενοι . Ευτυχώς και για κείνους αλλά και για εμάς τις γυναίκες

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Ωρε Μελιω τι ειναι η ντανια που της λες συχνα??
Εκ του προσωπικού μου λεξικού ακα Μπαρμπινιωτίδης λεξικόν για ιδιαζόντως ιδεχθείς τύπους

…διαβάζω

Ντανιά : εκ του πΟτανιά , δηθενιά θηλυκότητας που μυρικάζει ευκολοχώνευτες στερεοτυπικές φράσεις και χειρονομίες , με σκοπό οφέλη κυρίως ανευ σημασίας όπως στιγμιαία προσοχή , θαυμασμό που αγγίζει την περιοχή πλησίον της ηβικής χώρας των αρσενικών , κ.α.
Απαντάται σε ένα ευτυχώς πλέον υπο εξαφάνιση είδος θηλαστικών με απουσία εγκεφάλου .
Ουδεμία σχέση έχει με το αρχαιότερο των επαγγελμάτων , και η συχνή σύγχυση που παρατηρείται λογω της κοντινής ηχητικής ομοιότητας των λέξεων δεν τιμά καθόλου τις συγκεκριμένες επαγγελματίες .

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    OlgaTeaser

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Τι θέλουν οι γυναίκες; - Από Sagittarius
      Το θέμα έχει λάβει 804 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ερωτικές Σχέσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-04-17 στις 23:14.
    • [Γυναίκες] Σταχτοπούτα - Από Neverland_fairy
      Το θέμα έχει λάβει 52 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τα δικά σας παιχνίδια.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 07-03-12 στις 22:44.
    • [Γυναίκες] Θυλακίτιδα - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 60 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ιστορίες καθημερινής τρέλας!.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 03-09-10 στις 11:35.
    • Γυναίκες και γεωμετρία - Από DiavolakoS
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θετικές Επιστήμες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 11-06-08 στις 22:29.
    • Γυναίκες και φιλοδοξία - Από Subject to change
      Το θέμα έχει λάβει 44 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-02-07 στις 19:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους