Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 77,664 εγγεγραμμένα μέλη και 3,028,087 μηνύματα σε 91,601 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 890 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Τι κάνεις όταν νιώθεις πως οι φίλοι σου δεν είναι αρκετοί;

ανεμώνη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ανεμώνη
H ανεμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ανεμώνη έγραψε στις 00:31, 22-10-12:

Έχετε αισθανθεί ποτέ ότι ακόμη και οι πιο δικοί σας άνθρωποι αδυνατούν να σας καταλάβουν?Ξαφνικά νιώθεις μετέωρος,μόνος.Μπορεί να νιώσεις και άσχημα συναισθήματα για ανθρώπους που αγαπάς.Αν σε κουράζουν,αν θες μονίμως να δραπετεύσεις,αν ψάχνεις κάτι επιπλέον,σημαίνει πως δεν τους αγαπάς?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,635 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 00:52, 22-10-12:

σημαίνει πως δεν τους αγαπάς?
ε οχι αναγκαστικά, αυτό το καταλαβαίνεις συνήθως
όταν έρχεται η ώρα για τα κληρονομικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Rempeskes : 22-10-12 στις 01:02.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

μαριώ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη μαριώ
H μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 110 μηνύματα.

H μαριώ έγραψε στις 09:02, 22-10-12:

Ωραιος ο ρεμπεσκες...

Στο θεμα μας... Δεν νομιζω οτι το αν αγαπας τους δικους σου ανθρωπους εχει να κανει με το κατα ποσο σε γεμιζουν ως ανθρωποι. Και να τους αγαπας γινεται, και να βαλεις ανθρωπους στην ζωη σου που να σε γεμιζουν. Αν βρεις τους ανθρωπους που χρειαζεσαι νομιζω θα σταματησεις και να θες να δραπετευσεις.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μαριώ : 22-10-12 στις 09:10.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Orignokos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Orignokos
Ο Orignokos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O Orignokos έγραψε στις 11:54, 22-10-12:

Άλλο συγγενείς άλλο φίλοι, οι συγγενείς είναι δικοί μας άνθρωποι απο ανάγκη ανωτέρω βία δηλαδή οι φίλοι απο επιλογή εμείς έχουμε την ευθύνη μόνο για τους φίλους.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 14:51, 22-10-12:

Σου συμβαίνει συχνά ή τώρα έτυχε κάτι συγκεκριμένο?

Παράθεση

ανεμώνη

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ανεμώνη
H ανεμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H ανεμώνη έγραψε στις 15:06, 22-10-12:

Δεν χρειάζεται να συμβεί κάτι συγκεκριμένο.Απλά κάποια στιγμή νιώθω πως έχω εξαντλήσει τα πάντα.Κάθε σχέση έχει όρια.Απλά δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό να αποζητάς συνέχεια κάτι νέο.Δεν ξέρω αν έχει και ιδιαίτερο νόημα γιατί πάλι στους ίδιους ανθρώπους που με ανέχονται θα καταλήξω.Εσύ δεν βαριέσαι ποτέ με τους φίλους σου?

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:29, 22-10-12:

Αρχική Δημοσίευση από ανεμώνη
Δεν χρειάζεται να συμβεί κάτι συγκεκριμένο.Απλά κάποια στιγμή νιώθω πως έχω εξαντλήσει τα πάντα.Κάθε σχέση έχει όρια.Απλά δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό να αποζητάς συνέχεια κάτι νέο.Δεν ξέρω αν έχει και ιδιαίτερο νόημα γιατί πάλι στους ίδιους ανθρώπους που με ανέχονται θα καταλήξω.Εσύ δεν βαριέσαι ποτέ με τους φίλους σου?
Θα σου πω. Έχω μια φίλη, την κολλητή μου από τα 19.
Την αγαπάω, την λατρεύω, απλά μερικές φορές νιώθω ότι έχει μεινει "εκεί", όταν ήμασταν μικρές.
Δεν καταλαβαίνει πάντα ότι τα πράγματα έχουν αλλάξει, δεν μπορούμε να κάνουμε τα ίδια πράγματα με τότε.
Όμως παρ όλα αυτά, δεν μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς εκείνη.
Η ζωή κάνει κύκλους και η διάθεσή μας κάνει σκαμπανεβάσματα.
Όμως αν δεν βρίσκεις κάτι να πεις, αν χάνεις την όρεξή σου να μιλήσεις με αυτόν με τον οποίο σε συνδέει μια φιλία, πόσο αληθινός φίλος είσαι?

Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 17:23, 07-11-12:

Οι φιλοι ποτε δεν μπορουν να μας συμπληρωνουν στο 100%.Απλα προσπαθεις να βρεις καποιους με τους οποιους να νιωθεις καλυτερα οσο το δυνατο περισσοτερο.Κι εγω με την κολλητη μ ωρες ωρες δεν ξερουμε τι να πουμε αλλα και η σιωπη,η βαρεμαρα εειναι τελεια μαζι της.Αν δεν ειστε καθολου καλα-ο ενας να λεει αυγα ο αλλος καλαθια-βρες φιλους,γιατι αυτοι φιλοι δεν ηταν

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους