Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,083 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,770 μηνύματα σε 74,631 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δερματολογικά προβλήματα

Sotokan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Sotokan
Ο Sotokan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O Sotokan έγραψε στις 19:41, 12-02-09:

Καλησπερα..

Λοιπον. Πριν 3 χρονια ειχα βγαλει ενα σπυρι στο ποδι το οποιο με ετρωγε.. για να μου φευγει η φαγουρα του εριχνα καυτο νερο οποτε εκανα μπανιο τελικα αυτο κατεληξε να ανοιξει και να βγαζει πυον να κανει πληγη και να μην κλεινει.. η φαγουρα σταθερα.. τελικα πηγα σε δερματολογο μουθ εδωσε μια αλοιφη την εβαλα εκλεισε αλλα μετα απο ενα χρονικο διαστημα περιπου 5 μηνων ξαναβγηκε. πηγα σε αλλον δερματολογο.. ο τελευταιος μου εδωσε μια αλοιφη στην ουσια κορτιζονη ηταν το οποιο το μονο που εκανε ειναι να κρυβει το προβλημα και κατα καιρουσ να ξανα εμφανιζεται... μετα απο 3 χρονια μου βγηκε ακριβως στο ιδιο σημειο στο καλαμι στο αλλο ποδι.. τα ιδια φαγουρα πληγη και με το ζεστο νερο ερεθιζεται κιολας.. ξερει κανεισ τι μπορει να ειναι αυτο ... παω σε ομοιοπαθητικο το πρωτο μηνα ανοιξε τον δευτερο τωρα ειναι σε σταθερη κατασταση πληγης δεν βγαζει πυον οπωσ πριν μονο..

οποια βοηθεια αποψη γνωμη δεκτη....
Σημείωση:
Τα μηνύματα 1 έως 20 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα
ερματολογικό πρόβλημα που επιμένει".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 25-01-13 στις 11:20. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 11:15, 13-02-09:

Σε ψυχιατρο πηγες? Αν οχι για τραβα μια...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 11:45, 13-02-09:

εχεις παει σε τρεις γιατρους και δεν εχεις βγαλει ακρη με ενα σπυρι στο ποδι;μηπως δεν ειναι σπυρι;

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:02, 13-02-09:

έχεις παρατηρήσει μήπως εκεί πέφτει το λάστιχο της κάλτσας παράδειγμα? μήπως φοράς μπότες μηχανής ή κανονικές? μήπως είναι τρίχα που γυρίζει προς τα μέσα? μήπως είναι κάτι αλλεργικό σε κάποια τροφή, ύφασμα ή εποχή? έχεις εξετάσει το θέμα του ορμονικού?

μπορεί να είναι πραγματικά πολλοί λόγοι... δε μας λες καλύτερα τι έχεις ήδη αποκλείσει?

ΥΓ ο ψυχίατρος που ανέφερε ο epote, φαντάζομαι ότι εννοεί ότι είναι πιθανό να είναι ψυχολογικός ο παράγοντας κι όχι ορμονικός ή κάτι άλλο

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 13:06, 13-02-09:

ΥΓ ο ψυχίατρος που ανέφερε ο epote, φαντάζομαι ότι εννοεί ότι είναι πιθανό να είναι ψυχολογικός ο παράγοντας κι όχι ορμονικός ή κάτι άλλο

Μπα,
μάλλον εννοεί πως ένας ψυχίατρος γνωρίζει περισσότερα για τη δερματολογία από έναν ομοιοπαθητικό.

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 13:27, 13-02-09:

Ο ψυχολογικός παράγοντας παίζει όντως ρόλο.
Γνωστός μου λόγω στρες γέμισε με περίεργα σπυριά στο πρόσωπο και φούντωσαν τόσο πολύ που χρειάστηκε να νοσηλευτεί.

Αφού όπως λες εμφανίζονται και φεύγουν πρόσεξε αν έχει να κάνει με τη διατροφή, την εποχή αλλά και την ψυχολογική κατάσταση στην οποία βρίσκεσαι κάθε φορά που σκάει μύτη.
Θα βοηθήσεις με αυτόν τον τρόπο το γιατρό σου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitral

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitral
H dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 209 μηνύματα.

H dimitral έγραψε στις 13:39, 13-02-09:

νομιζω αλλο ψυχολογικος παραγοντας κι αλλο ψυχιατρικος.....

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 13:42, 13-02-09:

είναι εντελώς άλλο θέμα βέβαια και βγαίνουμε εκτός, αλλά... είναι εντελώς λάθος να έχουμε τον ψυχίατρο συνυφασμένο με τον "τρελογιατρό"
Μπορεί επίσης να εκτελέσει χρέη ψυχολόγου αν έχει την ανάλογη ειδίκευση αλλά ταυτόχρονα να συνταγογραφήσει (πχ αγχολυτικά), κάτι που ο ψυχολόγος δεν έχει την δυνατότητα
Ο ψυχίατρος έχει σπουδάσει και ιατρική και ψυχολογία, ενώ ο ψυχολόγος κυρίως ψυχολογία.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 15:00, 13-02-09:

οχι το λεω γιατι ο μικρος μου ξαδελφος που γενικος ειναι αλεργικος σε διαφορα πραγματα, αλλα ειναι και εξαιρετικα αγχωδης οποτε του εμφανιζεται καποια δερματικη αλεργιουλα ασυναισθητα την πειραζει και την πειραζει μεχρι που γινεται πληγη.

δεν ειπα οτι ειναι τρελος ο ανθρωπος αλλα η τοπικοτητα σε συνδιασμο με το οτι βγηκε και στο αλλο ποδι και το οτι περναει και εμφανιζεται κατι τετοιο μου φερνει. Οι περισοτεροι παθολογικοι λογοι δενειναι σε τοσο "ανοδυνες" παθολογικα περιοχες και δεν υποχωρουν απο μονοι τους

Παράθεση

Sotokan

Νεοφερμένος

O Sotokan έγραψε στις 17:11, 14-02-09:

λοιπον εχω κανει καλλιεργεια δυο φορες και δεν βρηκαν τιποτα..
επισης γενικοτερα τα ποδια μου σε εκεινη την περιοχη ειναι λιγο ξερα δεν ξερω γιατι .. το δερμα ειναι ετσι μαλλον.. αυτο μου πρωτοεμφανιστηκε οταν αρχισα να μενω με μια κοπελα στο σπιτι της το 2006 .. εμφανιστηκε το σπυρι και τα σιναφι... οσο για το ψυχολογικο ενταξει λιγακι αγχος με την εξεταστικη τα γνωστα αυτα... παντως χωρισα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο(στο χαβαλε αυτο)..

αλλεργικος δεν ειμαι εκτος και αν εμφανιστηκε ξαφνικα καμια αλλεργεια..
ορμονικο τι εννοεις? και τριχα τελος δεν ειναι γιατι αποκλειεται να εγινε και στα δυο ποδια στο ιδιο σημειο.. εμφανιζεται συνηθως χειμωνα..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Isiliel : 14-02-09 στις 20:53. Αιτία: merge
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 20:42, 14-02-09:

μπορει να ειαι και κακο κυκλοφορικο...

Παράθεση

Sotokan

Νεοφερμένος

O Sotokan έγραψε στις 23:11, 14-02-09:

σε περιπτωση που ειναι αυτο τι προκαλει το κακο κυκλοφορικο ? ή τι το προκαλει (το κακο κυκλοφορικο)? αισθανομαι τα ποδια μου κρυα παρεπιπτοντως.. με αθληση μπορει να φτιαξει αμα δουλεβει η καρδια με μεγαλυτερους ρυθμους? το αστειο ειναι οτι ολο το καλοκαιρι που ειμουνα στο ποδι δεν εμφανιστηκε τιποτα αλλα μπορει να επειζε ρολο και η κορτιζονη σε αυτο
(εχω την αισθηση οτι δεν πινω πολυ νερο μεσα στη μερα θα μπορουσε να παιζει ρολο αυτο?)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Sotokan : 14-02-09 στις 23:18.
Παράθεση

Επιμηθέας

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Επιμηθέας
Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 271 μηνύματα.

O Επιμηθέας έγραψε στις 08:54, 15-02-09:

Εξετάσεις αίματος έχεις κάνει;
Έχεις δοκιμάσει να ελλατώσεις τα ζωικά προιόντα η να τα αντικαταστήσεις με βιολογικής καλιέργειας;
Από κιλά πως πας;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Επιμηθέας : 15-02-09 στις 08:59.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

O epote ) έγραψε στις 10:18, 15-02-09:

αν επαιρνες κοριτζονη αυτο ηταν, η κορτιζονη ειναι ισχυρο αντιφλεγμονοδες...

αλλα ναι φυσικα η γυμναστικη μπορει να βοηθησει, δοκιμασε το.

οπως επισις ειναι πολυ σημαντικο να μην το πειραζεις

Παράθεση

Sotokan

Νεοφερμένος

O Sotokan έγραψε στις 22:34, 15-02-09:

θα παω για εξετασεις αυριο αιματος να δω.. και για αλλεργεια αν υπαρχει τετοια εξεταση θα ρωτησω... ειναι απ΄τα αγραφα αυτο που συμβαινει δεν μπορει να το εξηγησει κανεις... απο κει ειμαι 10 κιλα πανω απο το κανονικο πειπου ειμαι 92(το κανονικο ειναι 85)... ευχαριστω για την βοηθεια παντως να σται καλα...

Παράθεση

mariankh

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mariankh
H mariankh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H mariankh έγραψε στις 19:58, 04-11-10:

φιλε βρήκες καμια λύση για το πρόβλημα s? παθούσα k εγώ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria.... : 04-11-10 στις 20:17. Αιτία: greeklish
Παράθεση

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη yozerehs
Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,387 μηνύματα.

O yozerehs έγραψε στις 01:19, 05-11-10:

Το έχεις ψάξει για το αν έχεις ψωρίαση;
Γιατί, ο ερεθισμός, η ξηρότητα, η φαγούρα, οι υφέσεις και οι εξάρσεις των συμπτωμάτων, είναι τα χαρακτηριστικά της...

Εύχομαι και ελπίζω πάντως να μην έχεις κάτι τέτοιο!
Περαστικά.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Sotokan

Νεοφερμένος

O Sotokan έγραψε στις 05:10, 06-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από mariankh
φιλε βρήκες καμια λύση για το πρόβλημα s? παθούσα k εγώ.
λοιπόν κοπελια πήγαινε σε φαρμακείο και πες να σου δώσουν την κρέμα TAKZEMA από εταιρία CHARAK
εμενα με βοηθησε ελπίζω να κάνει κάτι και για σένα....
έχω πάει σε γιατρούς και μου έχουν πει ότι αερολογία μπορείς να φανταστείς μέχρι και ότι ξύνομαι μονος μου στον ύπνο μου και δεν το καταλαβαίνω... άμα θες και δεν εχεις πρόβλημα περιέγραψε τι σου συναινεί από περιέργεια μονο.. να 'σαι καλά!!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ceres Victoria : 06-11-10 στις 11:13. Αιτία: greeklish
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evelinaki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη evelinaki
H evelinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H evelinaki έγραψε στις 19:40, 14-11-10:

λοιπόν κάνω χρήση ισοτρετινοινης παίρνω τα χάπια accuran εδώ και 3 μήνες θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος αν απαγορεύεται το κάπνισμα?????

Παράθεση

Sotokan

Νεοφερμένος

O Sotokan έγραψε στις 01:18, 15-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από evelinaki
λοιπόν κάνω χρήση ισοτρετινοινης παίρνω τα χάπια accuran εδώ και 3 μήνες θα ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποιος αν απαγορεύεται το κάπνισμα?????
σε περιπτωση που εχεισ αυτο που αναφερεται στην αρχη του τοπικ ακολουθησε την προηγουμενη συμβουλη μου...
προσωπικα το εκανα παραλληλα και με ομοιοπαθητικη εγω... σου ευχομαι περαστικα...

Παράθεση

IoannaMF

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη IoannaMF
H IoannaMF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H IoannaMF έγραψε στις 12:18, 27-10-12:

Καλησπερα θα ηθελα την πολυτιμη βοηθεια οσων γνωριζουν κατι πανω στο θεμα. Πριν 5 μερες εβγαλα στη πλατη 3 καντηλες γυρω γυρω ηταν κατακοκκινο και ειχα φαγουρα ξεκινησα να βαζω κορτιζονουχα κρεμα που ηταν λαθος, πηγα στη φαρμακοποιο μου και μου ειπε ειναι μυκητας μου εδωσε μια κρεμα που λεγεται fungoral για μυκητιάσεις οι καντηλες εχουν φυγει αλλα συνεχιζει να ειναι κοκκινο. Eχω τρομοκρατηθει. Φοβαμαι να παω σε δερματολογο για το τι θα μου πει

Σημείωση:
Τα μηνύματα 21 έως 25 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα
"Δερματολογικό πρόβλημα".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 25-01-13 στις 11:19. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:05, 27-10-12:

1) Μην ξαναβάλεις ποτέ δυνατό φάρμακο χωρίς να ξέρεις αν κάνει (η κορτιζόνη θεωρείται δυνατό φάρμακο, δεν είναι παρακεταμόλη να την παίρνεις για πλάκα...βασικά τίποτα δεν πρέπει να παίρνεις για πλάκα αλλά λέμε τώρα)
2) Δεν μπορεί κανείς να σου πει τι είναι αμα δεν το δει
3) Αφού είδες βελτίωση με την αντιμυκητιακή, λογικά είναι μύκητας
4) Μην περιμένεις να φύγει μέσα σε τόσο λίγες μέρες
5) Αν δεν υποχωρήσει μέσα στις επόμενες μέρες, να πας σε δερματολόγο. Θα πρέπει να φοβάσαι τι θα γίνει αν δεν πας, όχι τι θα γίνει αν πας.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 19:31, 27-10-12:

να φοβάσαι τα γιατροσόφια, όχι τους γιατρούς.

Παράθεση

akrivi and

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη akrivi and
H akrivi and αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καματερό (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H akrivi and έγραψε στις 21:42, 27-10-12:

Γιατί να φοβάσαι να πας σε ένα δερματολόγο? Αρχικά, οι γιατροί δεν μας κάνουνε κακό αντιθέτως μας βοηθάνε να γίνουμε καλά. Επίσης, θα νιώσεις πολύ καλύτερα άμα πας στο δερματολόγο γιατί δεν θα έχεις φαγούρα και οι κοκκινίλες θα εξαφανιστούν....Ελπίζω να σε βοήθησα

Παράθεση

IoannaMF

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη IoannaMF
H IoannaMF αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H IoannaMF έγραψε στις 01:00, 28-10-12:

Ευχαριστω πολυ... Απλα το εχω άγχος γιατί παλιότερα είχα σοβαρότερο δερματολογικο θέμα. Είμαι και λίγο τρελαμενη γιατί κάπου παραπάνω έκανα πρόσφατα τατουάζ οπότε καταλαβαίνεις... Νομίζω ότι εχω φαγούρα παντού

Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη *Serena*
H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 6,599 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε στις 23:56, 23-01-13:

Δεν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά θα σκάσω αμα δε ρωτήσω.
Τελευταία, αντιμετωπίζω ένα δερματολογικό πρόβλημα στους αγκώνες μου: το δέρμα έχει ξεραθεί τελείως και έχει γίνει πιο σκούρο σε χρώμα. Νιώθω εντονη φαγούρα που και που και οταν ξύνομαι η περιοχή ερεθιζεται και με ενοχλεί όταν ακουμπάω τους αγκώνες μου σε ένα τραπέζι για παράδειγμα. Τι είναι αυτό? Να ανησυχω? Πρέπει να πάω σε γιατρό ή αρκεί να βάζω κάποια ενυδατική κρέμα?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 25-01-13 στις 11:24. Αιτία: Το παρόν μήνυμα μεταφέρθηκε από το θέμα "Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης"
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 973 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 00:11, 24-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από evangelie :)
Δεν είναι το κατάλληλο θέμα αλλά θα σκάσω αμα δε ρωτήσω.
Τελευταία, αντιμετωπίζω ένα δερματολογικό πρόβλημα στους αγκώνες μου: το δέρμα έχει ξεραθεί τελείως και έχει γίνει πιο σκούρο σε χρώμα. Νιώθω εντονη φαγούρα που και που και οταν ξύνομαι η περιοχή ερεθιζεται και με ενοχλεί όταν ακουμπάω τους αγκώνες μου σε ένα τραπέζι για παράδειγμα. Τι είναι αυτό? Να ανησυχω? Πρέπει να πάω σε γιατρό ή αρκεί να βάζω κάποια ενυδατική κρέμα?
κατα 99,999% δεν πρεπει να ειναι κατι σοβαρο. για αρχη καλο θα ηταν να ρωτησεις στο φαρμακειο για να σου δωσει καποια ενυδατικη κρεμα ή κατι αλλο κι αν δεν περασει κανε και μια βολτα απο τον γιατρο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 25-01-13 στις 11:24. Αιτία: Το παρόν μήνυμα μεταφέρθηκε από το θέμα "Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης"
Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 21:58, 07-02-13:

Το δέρμα μου είναι μικτό/ως λιπαρό. Τελευταία ειδικά τείνει αρκετά προς το λιπαρό, δεν ξέρω αν φταίει η διατροφή μου ίσως ή οι ορμόνες αφήνιασαν πάλι-- με αποτέλεσμα να γυαλίζει σε εκνευριστικό βαθμό -.- Έχετε να προτείνετε κρέμα μέρας&νύχτας που να ρυθμίζει τη λιπαρότητα? Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ μια της Olay με spf. Έχω σκοπό να ζητήσω γνώμη ειδικού στο μέλλον, απλά ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε κάποια πρόταση.

Παράθεση

whitelioness (Porcupine)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη whitelioness
H Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,087 μηνύματα.

H whitelioness any pathetic cuties out there? έγραψε στις 22:40, 07-02-13:

θα σου προτεινα μια που ομως κυριως ειναι για νυχτα:της avene, cleanance K (14 εουρος περιπου)
δεν ειναι για σοβαρες καταστασεις ουτε υπερ-ενυδατικη. μπες και σε κανενα site να δεις πιο συγκεκριμενα

Παράθεση

jennynek

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jennynek
H jennynek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H jennynek έγραψε στις 15:38, 05-03-15:

γεια σας πριν καιρο που έκανε κρύο είχα βάλει μια σόμπα αλογόνου να ζεσταθώ και επειδή φορούσα τζιν εβαλα τα πόδια μ κοντά να ζεσταθούν αλλά έγινε το εξής το παντελόνι ζεστάθηκε πολύ και οταν το έπιασα το ακούμπησα πάνω στο καλάμι του ποδιού και από τότε έχει κάνει κεραμυδες αλλιώς κοκκινιλες σαν μπαλώματα πως μπορώ να τα διώξω αυτά τα μπαλώματα ξερεται αν ναι μπορείται να μου πείτε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 15:43, 05-03-15:

Πηγες σε δερματολογο? Εγκαυμα επαθες ετσι οπως μας τα λες

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

jennynek

Νεοφερμένος

H jennynek έγραψε στις 15:47, 05-03-15:

δεΝ πήγα γτ δεν με πονάει ειναι απλά κοκκινιλα και μελανιασμα μπαλώματα μόνο αυτό και θέλω να τα διώξω τι μπορώ να κανω γι αυτό ξερεται?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:00, 05-03-15:

Οχι εγω δεν ξερω δυστυχως, σορυ...
Καλυτερα να απευθυνθεις σε δερματολογο να μη σου μεινουν τα σημαδια, καποια κρεμα μπορει να σου δωσει...

Παράθεση

jennynek

Νεοφερμένος

H jennynek έγραψε στις 16:05, 05-03-15:

Αν βάλω ενυδατική νιβεα ειναι καλή?

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:17, 05-03-15:

Ε δε νομιζω, εχουν περασει και μερες. Προφανως κατι πιο δραστικο χρειαζεται αμα λες πως εχεις κοκκινα σημαδια. Παρε τηλ εναν γιατρο αμα δεν μπορεις αμεσα να πας. Θα σου πει! Good luck!

Παράθεση

jennynek

Νεοφερμένος

H jennynek έγραψε στις 16:20, 05-03-15:

ευχαριστώ γεια!!!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 16:32, 05-03-15:

Γεια!

Παράθεση

tiger8755

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tiger8755
H tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H tiger8755 έγραψε στις 13:55, 10-01-17:

Καλημέρα σε όλους σας, γνωρίζει κάποιος δερματολόγο με εμπειρία κοσμετολογία και αισθητική δερματολογία , σε αττική νότια προάστια ? μπορείτε να μου προτείνετε κάποιους έμπειρους στείλτε μου προσωπικό μήνυμα αν δεν θέλετε να δημοσιεύσετε ονόματα. ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων . Καλή σας μέρα !!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Προβλήματα στύσης - Από AngelinaCurious
      Το θέμα έχει λάβει 34 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-08-16 στις 16:10.
    • Προβλήματα κοινωνικοποίησης - Από chris2799
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση ...επι προσωπικού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-01-16 στις 21:52.
    • Προβλήματα στα σχολεία - Από Χαρουμπίτας
      Το θέμα έχει λάβει 29 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Νεανικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 13-11-15 στις 14:06.
    • Προβλήματα με βαθμούς - Από io-sam
      Το θέμα έχει λάβει 13 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Α' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 25-04-10 στις 16:33.
    • Προβλήματα με...εικόνες - Από ice-girl
      Το θέμα έχει λάβει 5 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Τεχνολογία.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-07-08 στις 12:33.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους