Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,581 εγγεγραμμένα μέλη και 2,842,187 μηνύματα σε 81,491 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 586 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Τρόποι για να αποκτήσουμε σωματικό βάρος

Ciela

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,509 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 15:01, 13-03-10:

λοιπον εχω το εξης προβλημα. τα καλοκαιρια συνηθως παω στο χωριο μου οπου τρωω τα παντα μου ανοιγει η ορεξη και το φαγητο ειναι καλο, επισης παω καθε μερα στη θαλασσα και τρεχω πανω κατω με το ποδηλατο κλπ οποτε παιρνω καποια κιλακια τα οποια μου πανε πολυ και πιστευω οτι ειναι τα κανονικα μου. οταν γυρναω στην αθηνα επειδη οι ρυθμοι της ζωης αλλαζουν και αργω να γυρισω σπιτι μου απ τη σχολη, εχω πιο πολυ αγχος και για αλλες ευθυνες, ειμαι πιο πολυ στο τρεξιμο κλπ τεινω να χασω αυτα τα κιλα και παραπανω ακομη απ οσα πηρα. τι να φαω για να παρω τα κιλα μου πισω? τα θελω! ποια στρατηγικη να αποκτησω στο φαι? και δεν εννοω να τρωω μεχρι να μη μπορω να φαω αλλο, γτ το νοημα ειναι να μην αναγκαζω τον εαυτο μου να φαει.
(α, να ξερετε οτι στοχος μου ειναι να παρω 2 κιλα προς τα παρον....)

Σημείωση:
Ο τίτλος που παρόντος θέματος "Πώς θα παχύνω;" μετονομάστηκε σε "Τρόποι για να αποκτήσουμε σωματικό βάρος".

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 13-11-12 στις 21:36. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω αλλαγής τίτλου
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,759 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 15:13, 13-03-10:

Τηχερήηηηηηηηηηη !!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

love_angel (vik-vik!)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη love_angel
H vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 5,104 μηνύματα.

H love_angel is addicted to love!♥ έγραψε στις 18:02, 13-03-10:

θα σου δωσω εγω οσα θες. μου περισσευουν.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 5,426 μηνύματα.

H prinCess. bO.om. έγραψε στις 18:34, 13-03-10:

Βασικα παρε βιταμινουλες που ανοιγουν την ορεξη.
Υπαρχουν, δεν υπαρχουν?

Παντως νταξει, δεν ειναι δυσκολο να παρεις δυο κιλα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moonlight

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη moonlight
H moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,526 μηνύματα.

H moonlight έγραψε στις 19:22, 13-03-10:

εως πριν απο δυο χρονια περιπου ειχα το ιδιο προβλημα. απο μικρη ημουν λεπτη, ας πουμε πανεπιστημιο ημουν 49 κιλα (υψος 163). οτι και αν ετρωγα δεν εβαζα κιλο και γενικως η ορεξη μου δεν ηταν και πολυ καλη.
το αγχος επαιζε το βασικοτερο ρολο και το οτι δεν ημουν γενικοτερα ευτυχισμενη και ηρεμη για καποια χρονια.
πριν δυο τρια χρονια που ειχαν τελειωσει πια καποιες καταστασεις αρχισα σιγα σιγα να βρισκω την ορεξη μου και παλι, να τρωω ακομα και γλυκα που ποτε μου δεν ετρωγα και σε καποια φαση συνειδητοποιησα οτι εβαλα κιλακια. τωρα κανονικα πρεπει να αρχισω λιγο περπατημα, ολο το αμελω δυστυχως, για να χασω λιγο..

αρα το συμπερασμα απο προσωπικη πειρα ειναι οτι δεν παιζει τοσο ρολο το φαγητο ή βιταμινες αλλα ο τροπος ζωης σου οπως το αγχος, η κουραση και η προσωπικη σου ευτυχια. ειδες και μονη σου οτι οταν εισαι ξεγνοιαστη ολα ειναι μια χαρα. προσπαθησε να κανεις πραγματα που σε χαλαρωνουν, μην ξεχνας να φας ή μην αποφευγεις να τρως λογω σχολης και σιγα σιγα θα δεις που στο μελλον θα αλλαξει ολο αυτο.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,386 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 20:01, 13-03-10:

τρωγε πυκνες θερμιδικα τροφες (λαδερα, γλυκα κτλ)

Παράθεση

volt

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη volt
Ο volt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 59 μηνύματα.

O volt 13/9/2005 - 23/3/2010 έγραψε στις 21:54, 13-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από epote
τρωγε πυκνες θερμιδικα τροφες (λαδερα, γλυκα κτλ)
...να συμπληρώσω στο quote το: "...και να μην κουνηθείς από το καναπέ μέχρι να κάνει λακούβα"

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,728 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:26, 14-03-10:

Ξεκινα ασκηση με βαρη και τρωγε πολλες πρωτεινες (κρεας, δημητριακα, οσπρια, θαλασσινα) για να αυξησεις την μυικη σου μαζα και οχι τον λιπωδη ιστο σου!

9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nattii
H Nattii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 329 μηνύματα.

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 02:15, 13-11-12:

Θέλω πάρα πολύ να βάλω κιλά αλλά μου είναι δύσκολο.Μην πείτε σαν τρόπο το να φάς πολύ, δεν πιάνει με όλους. Ξέρετε μήπως ποιες τροφές βoηθούν στην απόκτηση βάρους; Και αν μπορεί να βοηθήσουν και φάρμακα, όπως οι βιταμίνες;

Σημείωση:
Τα μηνύματα 9 έως 29 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Tρόποι απόκτησης βάρους?"
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 13-11-12 στις 21:34. Αιτία: προσθήκη σημείωσης λόγω συγχώνευσης θεμάτων
Παράθεση

Νεογέννητος

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Νεογέννητος
Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών . Έχει γράψει 844 μηνύματα.

O Νεογέννητος έγραψε στις 02:20, 13-11-12:

Μόλις έγινες μισητή από το μισό φόρουμ και κυρίως τα μέλη θηλυκού γένους.
12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 02:26, 13-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νεογέννητος
Μόλις έγινες μισητή από το μισό φόρουμ και κυρίως τα μέλη θηλυκού γένους.
Χαχαχαα τι να κάνω????
Υπάρχουμε κι εμείς!
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 708 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 09:08, 13-11-12:

Μας τσάκισες!!!!

Τρώγε αρκετούς υδατάνθρακες(ψωμιά με βούτυρα, μακαρονάδες με σάλτσες) σε μεγάλες μερίδες και μετά πέφτε κατευθείαν για ύπνο!
Και γενικά προσπάθησε να μην έχεις καθόλου δραστηριότητες φυσικής άσκησης!! Και για το περίπτερο που λεει ο λόγος πάρε το μηχανάκι!!
Τα delivery δεν στα αναφερω εκτος εαν θελεςι από κιλά να βάλεις και χοληστερίνες!!!
Πάντως επείδη ξέρω από έναν φίλο που έχει τέτοιο θέμα μεταβολισμού εάν τα δεις σκούρα , καλύτερα να επισκεφθείς διαιτολόγο!

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:00, 13-11-12:

Μην τρως ψωμιά με βούτυρα και μαρμελάδες.
Εκτός απο κιλά, θα έχεις και πρόβλημα στην υγεία σου.
Να τρως περισσοτερο καλό λίπος, ελαιόλαδο, αβοκάντο κτλ...

Τυχερούλα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 10:13, 13-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Μην τρως ψωμιά με βούτυρα και μαρμελάδες.
Δεν νομίζω να έχει προβλήματα υγείας.... Άμα φάει για πρωινό 3-4 φέτες ψωμί με βούτυρο(δεν λέω να μη φαίνεται το ψωμί από την ποσότητα του βουτύρου-νορμάλ πράγματα) , δεν πιστεύω να πάθει κάτι... απλά μην το χρησιμοποιήσει μετά το βούτυρο και σε φαγητά για να τσιγαρίσει.. εκεί θα τη βλάψει
Για τη μαρμελάδα συμφωνώ.... καλύτερα σε μικρή ποσότητα γιατί οι έτοιμες έχουν πολλά συντηρητικά!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:21, 13-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Δεν νομίζω να έχει προβλήματα υγείας.... Άμα φάει για πρωινό 3-4 φέτες ψωμί με βούτυρο(δεν λέω να μη φαίνεται το ψωμί από την ποσότητα του βουτύρου-νορμάλ πράγματα) , δεν πιστεύω να πάθει κάτι... απλά μην το χρησιμοποιήσει μετά το βούτυρο και σε φαγητά για να τσιγαρίσει.. εκεί θα τη βλάψει
Για τη μαρμελάδα συμφωνώ.... καλύτερα σε μικρή ποσότητα γιατί οι έτοιμες έχουν πολλά συντηρητικά!
Λιζάκι δίκιο έχεις, αν φάει για πρωινό ψωμάκι με βούτυρο, δεν θα επιβαρυνθεί η υγεία της. Αλλά ούτε και θα παχύνει πολύ.
Αναφερόμουν περισσότερο στην οδηγία:

Τρώγε αρκετούς υδατάνθρακες(ψωμιά με βούτυρα, μακαρονάδες με σάλτσες) σε μεγάλες μερίδες και μετά πέφτε κατευθείαν για ύπνο!
Και γενικά προσπάθησε να μην έχεις καθόλου δραστηριότητες φυσικής άσκησης!!
Αυτό πιστεύω πως θα την επιβαρύνει στην υγεία της. Το να παχύνει κανείς δεν είναι όσο εύκολο όσο ακούγεται.
Πάντως ας είχαμε την τύχη της, και ας τρώγαμε σουβλάκια με πίτσα και προφιτερόλ..
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη James Playboy
Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 11:06, 13-11-12:

Μας τσάκισες!!!!

oxi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αν το κανεις αυτο.. κλαυτα...
ειμαι σε μια τετοια επιχειρηση. οταν λεμε βαρος προφανος μιλας για απαχη μυικη μαζα. οχι λιπος... απαχη μυικη μαζα παιρνεις με πρωτε'iνες.. μπορεις να μου πεις τι υψος εχεις, το βαρος σου και την ηλικια σου?? θα σου γραψω πιο βαρος ειναι φυσιολογκο για σενα και τι ποσοτητα πρωτεινων χρειαζεσαι ημερισιως για να το διατηρισεις, να το μειωσεις η να το αυξησεις... και απο εκει και περα αν θες να παρεις μυικα κιλα θα σου πρωτεινω φαγητα και ενα προγραμμα γυμναστικης απο τον ιντερνετ(interval training, το κανεις μεσα στο σπιτι σου, τσαμπα ειναι το πρoτεινω σε γυναικες γιατι κυριος θελουν να φτιαξουν την περιοχη του ποπου που κοιταμε εμεις οι αντρες).. αν σε πειραζει να μου τα γραψεις εδω στειλε μου pm.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη James Playboy : 13-11-12 στις 11:13.
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

H Backdrop έγραψε στις 11:31, 13-11-12:

Λιζάκι δίκιο έχεις, αν φάει για πρωινό ψωμάκι με βούτυρο, δεν θα επιβαρυνθεί η υγεία της. Αλλά ούτε και θα παχύνει πολύ.
Αναφερόμουν περισσότερο στην οδηγία(...)
Αυτό πιστεύω πως θα την επιβαρύνει στην υγεία της. Το να παχύνει κανείς δεν είναι όσο εύκολο όσο ακούγεται.
Πάντως ας είχαμε την τύχη της, και ας τρώγαμε σουβλάκια με πίτσα και προφιτερόλ..
Λες εε??
Δεν ξέρω είπα να πάρω έμπνευση από ένα ντοκιμαντέρ που είχα δει σχετικά με τη ζωή των σούμο και τη διατροφή τους ώστε να διατηρήσουν αυτήν την καλλίγραμμη σιλουέτα!!
Τώρα βέβαια αυτοί τρώγανε μπαμπού και μετά πέφτανε ξεροί στον ύπνο! Όχι μια νταμιτζάνα μακαρόνια όπως κάνει η αυθεντία μου!!!

Αρχική Δημοσίευση από James Playboy
oxi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! αν το κανεις αυτο.. κλαυτα...
ειμαι σε μια τετοια επιχειρηση. οταν λεμε βαρος προφανος μιλας για απαχη μυικη μαζα. οχι λιπος... απαχη μυικη μαζα παιρνεις με πρωτε'iνες.. μπορεις να μου πεις τι υψος εχεις, το βαρος σου και την ηλικια σου?? θα σου γραψω πιο βαρος ειναι φυσιολογκο για σενα και τι ποσοτητα πρωτεινων χρειαζεσαι ημερισιως για να το διατηρισεις, να το μειωσεις η να το αυξησεις... και απο εκει και περα αν θες να παρεις μυικα κιλα θα σου πρωτεινω φαγητα και ενα προγραμμα γυμναστικης απο τον ιντερνετ(interval training, το κανεις μεσα στο σπιτι σου, τσαμπα ειναι το πρoτεινω σε γυναικες γιατι κυριος θελουν να φτιαξουν την περιοχη του ποπου που κοιταμε εμεις οι αντρες).. αν σε πειραζει να μου τα γραψεις εδω στειλε μου pm.
Κοίτα εγώ ανήκω στην κατήγορια του να χάσω βάρος. Το ξέρω είμαι φαινόμενο, πρέπει να μπω στο βιβλίο γκίνες!!!
Με τις πρωτείνες όμως δεν χάνεις κιλά???
Πώς μπορεί να σου αυξήσει το βάρος η πρωτείνη? Και όταν μιλάμε για πρωτείνη αναφερόμαστε σε κρεατοφαγική διατροφή? Κι αν ναι, πως θα μας γλυτώσει από ασθένειες από την στιγμή που σε μια ισορροπημένη διατροφή δεν πρέπει το κρέας να το τρώμε πάρα πολύ συχνά??

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:37, 13-11-12:

Πρωτείνη είναι και το ψάρι, και το αυγό (απ το οποίο μπορείς να φας το ασπράδι).
Η πρωτείνη όταν τη συνδυάζεις με γυμναστική (βάρη, όχι αεροβική), αυξάνει τον μυϊκό όγκο.
Η τροφή των μυών είναι η πρωτεϊνη..

Σούμο.. είχα δει κι εγώ ένα τέτοιο ντοκυμαντέρ.. Πω πω και είναι και περιζήτητοι..
Παράθεση

isida!!! (revolution)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη isida!!!
H revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Εισοδηματίας . Έχει γράψει 1,126 μηνύματα.

H isida!!! έγραψε στις 11:55, 13-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Nattii
Θέλω πάρα πολύ να βάλω κιλά αλλά μου είναι δύσκολο.Μην πείτε σαν τρόπο το να φάς πολύ, δεν πιάνει με όλους. Ξέρετε μήπως ποιες τροφές βoηθούν στην απόκτηση βάρους; Και αν μπορεί να βοηθήσουν και φάρμακα, όπως οι βιταμίνες;
ειναι ευκολο ...ερχεσαι σε μενα και σου χαριζω με καθε ευχαριστηση 5 κιλακια μου που ναι μεν τα θελω αλλα οκ , για σενα θα θυσιαστω!
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη James Playboy
Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 12:03, 13-11-12:

Λες εε??

Κοίτα εγώ ανήκω στην κατήγορια του να χάσω βάρος. Το ξέρω είμαι φαινόμενο, πρέπει να μπω στο βιβλίο γκίνες!!!
Με τις πρωτείνες όμως δεν χάνεις κιλά???
Πώς μπορεί να σου αυξήσει το βάρος η πρωτείνη? Και όταν μιλάμε για πρωτείνη αναφερόμαστε σε κρεατοφαγική διατροφή? Κι αν ναι, πως θα μας γλυτώσει από ασθένειες από την στιγμή που σε μια ισορροπημένη διατροφή δεν πρέπει το κρέας να το τρώμε πάρα πολύ συχνά??

η πρωτεινη ειναι το δομικο συστατικο των μυων. υπαρχουν πολλα ιδοι πρωτεινης. οπως η φυτικη και αλλα.. με σωστη διατροφη χανεις λιπος!! παραδειγμα χθεσινο που πηγα για την 2η μετρηση της με μια κυρια 124 κιλα. αυτη ετρωγε οτι μλκ υπηρχε.. σοκολατες, προφιτερολ,σαλτες κλπ.. οταν της εκανα μετρηση πριν ενα μηνα εβγαλε 65% λιπος!! και 19 σπλαχνικο λιπος.. και ηλικια μεταβολισμου 82 χρονων.. ηταν 44... αν συνεχιζε ετσι σε 6 μηνες θα την κλαιγανε.. τι γινεται τωρα... αυτη τις πρωτες 15 μερες εχασε 4 κιλα λιπος! και πηρε 1 κιλο μυες. η ζυγαρια που εχουμε ολοι στα σπιτια μας ειναι αχριστη.. μετραει το συνολικο βαρος.. το λιπος ειναι πανω απο τους μυες.. αυτο ειναι που δινε τον ογκο.. και ζυγιζει πολυ λιγοτερο απο την μυικη μαζα.. αποτε ειχε παραξενευτει γιατι αφου ειχα χασει μονο τρια κιλα οπως ελεγε γιατι φοραει 2 νουμερα μικροτερα ρουχα?? αυτη ειναι η απαντιση.. οι γυναικες για να χασουν βαρος και να μπαινει το παντελονακι που φοραγανε πριν παρουν τα κιλα πρεπει να χασουν το λιπος... απο την αλλη αν θες να παρεις βαρος, να εισαι υγιεις και ομορφη πρεπει να παρεις μυικα κιλα!! ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ!!!!! ΝΑ ΤΡΩΣ αυτα που ελεγε πιο πανω αν δεν αθλησε πολυ σκληρα.. πχ οι πολιστες. στην καθισια τους θελουνε 1 κατσαρολα μακαρονια.. αλλα ειναι 5 ωρες μεσα στο νερο καθε μερα.. ολα αυτα τα καινε.. αν το κανει μια κοπελιτσα αυτο θα παρει ΜΟΝΟ!! λιπος.. εσυ θες να παρεις παντου ομοιομορφα μυικα κιλα..

Πρωτείνη είναι και το ψάρι, και το αυγό (απ το οποίο μπορείς να φας το ασπράδι).
Η πρωτείνη όταν τη συνδυάζεις με γυμναστική (βάρη, όχι αεροβική), αυξάνει τον μυϊκό όγκο.
Η τροφή των μυών είναι η πρωτεϊνη..

Σούμο.. είχα δει κι εγώ ένα τέτοιο ντοκυμαντέρ.. Πω πω και είναι και περιζήτητοι..
οχι ακριβως βαρη.. αναεροβικη ασκηση.. παρδειγμα οι αθλητες οι κατοσταριδες στον στιβο κοιτα τι σωμα εχει ο μπολτ.. οταν τρεχεις σε μικρο χρονικο διαστημα με μεγαλη ενταση ο οργανισμος σου παραγει αυξιτικη ορμοnη(human growth hormone)
και διμιουργεις μυες σε πολυ πολυ μικρο χρονικο διαστημα.
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος . Έχει γράψει 3,585 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 12:08, 13-11-12:

Πάρε ενα κοτόπουλο, ρίξε νερό στην κατσαρόλα και τίποτα άλλο, βράστο και φάτο!!!
Κάνε το αυτό συχνά(για να πάρεις αρκετή κρεατίνη*), κάνε και γυμναστική και θα γίνεις έτσι:

*κρεατίνη επίσης μπορείς να πάρεις και με χάπια, αλλα δε το συνιστώ γιατί μπορεί να πάθεις έμφραγμα απο αλόγιστη χρήση
Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 14:58, 13-11-12:

αμα τρως πολλά γλυκά θα βάλεις κιλά... εγώ που ήθελα να παχύνω κάποιο διάστημα,αρχισα να τρωω πολλά γλυκά αλλα και φαγητό,μειωσα τη ασκηση και πήρα κανα 5 κιλο μέσα σε 2 μήνες..και τώρα κρατιέμαι εκεί...το ξέρω ότι το να τρως πολλά γλυκά και γενικά πολλα λιπαρα κάνει κακό στην υγειά αλλα εγώ για δυο μήνες που το κανα δεν έπαθα τίποτα.. ετρωγα κανονικά πέντε γεύματα μεγάλες μερίδες και κάθε μερα γλυκό και από ότι θυμάμαι έτρωγα κρέπες... αχ ωραιες εποχές...
Παράθεση

stefanos... (Στεφανος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη stefanos...
Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 970 μηνύματα.

O stefanos... το καλό παιδί έγραψε στις 15:31, 13-11-12:

καταρχην,ενας πολυ απλος να βαλεις κιλα ειναι να τρως οτι βρεις μπροστα σου. δηλαδη να τρως οτι ανθυγιεινο υπαρχει απο φαστ φουντ μεχρι πατατακια, γλυκα και οτιδηποτε αλλο,που δυστυχως τα πατατακια και ολες αυτες οι " μικρες παγιδες'' σου προσθετουν πολλες θερμιδες χωρις να σε χορταινουν. αλλα μετα θα εχεις προβλημα με την υγεια σου. το καλυτερο ειναι οπως αναφερθηκε και πιο πριν να τρως καλα λιπαρα οπως το ελαιολαδο. και τα παντα να τα τρως ολα σε πληρες.π.χ. μην παιρνεις γαλα με 1,5% λιπαρα αλλα το πληρες που ειναι νομιζω με 3,5%. μια ωραια συνταγη με αυτο που λεμε καλο λιπος( ελαιολαδο) ειναι: παρε ενα πληρες γιαουρτι,αδειασε το σε ενα πιατο και βαλε πολλα μικρα κομματακια απο ψωμι.στην συνεχεια βαλε μπολικο ελαιολαδο και αλατακι και ανακατεψε τα ολα μαζι με ενα κουταλι μεχρι να φυγει σχεδον και να εξαφανιστει το ελαιολαδο. ειναι πολυ νοστιμο και υγιεινο. αλλα ας μην βγω off topic με την συνταγη. Ισως αν μπορεις να πας σε εναν διατρολοφολο-διαιτολογο και νομιζω πως θα σε βοηθησει αρκετα.
Παράθεση

Orpheas (Ορφέας)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Orpheas
Ο Ορφέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.

O Orpheas έγραψε στις 15:54, 13-11-12:

Γενικότερα πάντως, το να βάλεις κιλά με υγιεινό τρόπο, για μένα τουλάχιστον, είναι πολύ πιο δύσκολο απο το να χάσεις.
Αυτά που λέει η Gilda είναι πολύ σωστά. Δεν πρέπει να πέσεις με τα μούτρα στα γλυκά και στα φαστ-φουντ, γιατι θα βάλεις "κακά" κιλά.
Αυξημένη πρόσληψη θερμίδων, υδατανθρακικής και κυρίως πρωτεϊνικής προέλευσης, θα σε βάλει σε καλό δρόμο.
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,894 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 16:09, 13-11-12:

Πάρε ενα κοτόπουλο, ρίξε νερό στην κατσαρόλα και τίποτα άλλο, βράστο και φάτο!!!
Κάνε το αυτό συχνά(για να πάρεις αρκετή κρεατίνη*), κάνε και γυμναστική και θα γίνεις έτσι:
γιατι ειδικα κοτοπουλο και δη βραστο?ψητο δεν κανει πχ?

ειμαι φαν του κοτοπουλου βεβαια..
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.

H Imadlak όλα ήτανε δικά σου από πάντα... έγραψε στις 16:36, 13-11-12:

Aυτό το πρόβλημα είχα και εγώ πέρσυ...είχα αδυνατίσει πάρα πολύ και έπρεπε να παχύνω!
Δεν χρειάζεται να αρχίσεις να τρως ότι γλυκό βρεις μπροστά σου,απλά αύξησε λίγο την ποσότητα του φαγητού...εγώ έτρωγα περισσότερο κρέας για να πάρω τις βιταμίνες που μου έλειπαν,αλλά το βασικό ήταν ότι έτρωγα μεγαλύτερες ποσότητες! τώρα που το σκέφτομαι ήταν ένα ωραίο καλοκαίρι χωρίς περιορισμούς!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:22, 13-11-12:

Εξαρτάται τι κιλά θέλεις να πάρεις. Αν έχεις πολύ λεπτό σώμα και θες καμπύλες ή αν θέλεις να έχεις πιό αθλητικό σώμα. Στην πρώτη περίπτωση πρέπει να βάλεις λίπος, στην δεύτερη μυική μάζα. Αν θες αθλητικό σώμα με καμπύλες, πρέπει να βάλεις και από τα δύο.
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Θάλεια
H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,742 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε στις 17:29, 13-11-12:

Ναταλία, σε καταλαβαίνω όσο δεν φαντάζεσαι. Θέλω να βάλω γύρω στα 5 κιλά και δεν έχω βρει ακόμη τον τρόπο. Ήλπιζα να βάλω στην περίοδο των Πανελληνίων αλλά ούτε καν. Εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις και κάποια εξέταση στο θυρεοειδή σου (αν δεν το έχεις κάνει ήδη) γιατί ίσως είναι αυτός που σου κάνει τη "ζημιά". Εγώ ενώ τρώω αρκετά (τρώω υγιεινά αλλά και αρκετές βλακειούλες όταν μου τη βαράει) δεν τρώω καθόλου μα καθόλου ψωμί. Αυτό προτείνω γενικότερα. Έχεις ψάξει πόσα κιλά σου "λείπουν"; Εγώ για να μην είμαι λιποβαρής πρέπει να βάλω 4.8kg.
Παράθεση

georgia.94

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη georgia.94
H georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H georgia.94 έγραψε στις 19:51, 13-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από kit-kat
αμα τρως πολλά γλυκά θα βάλεις κιλά... εγώ που ήθελα να παχύνω κάποιο διάστημα,αρχισα να τρωω πολλά γλυκά αλλα και φαγητό,μειωσα τη ασκηση και πήρα κανα 5 κιλο μέσα σε 2 μήνες..και τώρα κρατιέμαι εκεί...το ξέρω ότι το να τρως πολλά γλυκά και γενικά πολλα λιπαρα κάνει κακό στην υγειά αλλα εγώ για δυο μήνες που το κανα δεν έπαθα τίποτα.. ετρωγα κανονικά πέντε γεύματα μεγάλες μερίδες και κάθε μερα γλυκό και από ότι θυμάμαι έτρωγα κρέπες... αχ ωραιες εποχές...
συμφωνω!!το μυστικο για να παρεις κιλα ειναι να τρως γλυκα και να τρως το βραδυ κανονικα!σαν να ειναι μεσημερι!!πεφτεις μετα και για υπνο και σε ενα 2μηνο το πολυ εχεις παρει τα κιλα που θελεις!!ειναι ανθυγιεινο βεβαια αλλα αν το κανεις για καποιους μηνες δεν νομιζω να παθεις τιποτα!τι να πω και εγω που το κανω επι 18 χρονια??
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 21:34, 13-11-12:

κοτοπουλο,σουβλακια,πιτογυρα,μερεντα με ψωμι,σοκολατα με σαντιγυ απο πανω...αν εχεις πολυ καλο μεταβολισμο(οπως ειχα καποτε και γω) σε 1-2 μηνες θα αρχισεις να παιρνεις κιλα!!
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,796 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 23:04, 13-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZouGRaF
κοτοπουλο,σουβλακια,πιτογυρα,μερεντα με ψωμι,σοκολατα με σαντιγυ απο πανω...αν εχεις πολυ καλο μεταβολισμο(οπως ειχα καποτε και γω) σε 1-2 μηνες θα αρχισεις να παιρνεις κιλα!!
Aν είσαι 19 και "καποτε είχες καλό μεταβολισμό", σημαίνει απλά πως "κάποτε" ήσουν παιδί και έτρεχες γύρω γύρω όλη μέρα οπότε τα έχανες. Κι εγώ σαν παιδί έτρωγα μόνο σκατολοίδια και ήμουν καλαμάκι γιατί δεν μου έπαιρναν ηλεκτρονικά και αναγκαζόμουν να παίζω έξω.
Παράθεση

Ajusshi (το ποτάμι του Ιανουαρίου)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο το ποτάμι του Ιανουαρίου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

O Ajusshi My love is in league with the freeway έγραψε στις 23:17, 13-11-12:

μη χαλάς τη διατροφή σου και κυρίως την υγεία σου για να παχύνεις.

τρώγε παραπάνω ποσότητες απ'ότι τρως, το βραδινό να είναι μετά τις εννιά
και να βάλεις μπόλικο λευκό ψωμί σε συνοδεία με τα γεύματά σου.
Παράθεση

Itach1 (Τζουτζουμπρούτζος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Itach1
Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,211 μηνύματα.

O Itach1 THINK LESS, LIVE MORE έγραψε στις 01:25, 14-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Aν είσαι 19 και "καποτε είχες καλό μεταβολισμό", σημαίνει απλά πως "κάποτε" ήσουν παιδί και έτρεχες γύρω γύρω όλη μέρα οπότε τα έχανες. Κι εγώ σαν παιδί έτρωγα μόνο σκατολοίδια και ήμουν καλαμάκι γιατί δεν μου έπαιρναν ηλεκτρονικά και αναγκαζόμουν να παίζω έξω.
Βασικα ειμαι μια κατηγορια μονος μου επειδη απ τα 15 με εβρισκες στις καφετεριες ή στα νετ... και ενω ετρωγα του σκασμου αντι να βαζω κιλα εχανα!!
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:10, 14-11-12:

Εξετάσεις για θυροειδή έχεις κάνει?
Παράθεση

Nattii

Δραστήριο Μέλος

H Nattii Για ένα γενναίο πνεύμα δεν μπορεί ποτέ ν έγραψε στις 01:35, 16-11-12:

Εξετάσεις για θυροειδή έχεις κάνει?
Όχι...Εξετάσεις αίματος είναι?
Εγώ απέφευγα το γυμναστήριο για να μην χάσω θερμίδες.Πώς βοηθάει?Δεν μπορώ να καταλάβω.Δεν καίει θερμίδες?
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:15, 16-11-12:

Μπορεί να χάνεις βάρος επειδή έχεις θυροειδή. Εξετάσεις αίματος είναι, είναι το πιο σύνηθες.
Μια φίλη μου είχε θυροειδή και όσο και να έτρωγε, ήταν κοκκαλιάρα.
Κάνε εξετασούλες να δεις.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 11:38, 16-11-12:

Και μάλιστα η συμμετοχή είναι ελάχιστη, μπορείς να πας σε κάποιον γιατρό του ΕΟΠΥΥ να τις γράψει και να τις κάνεις σε ιδιωτικό διαγνωστικό με λιγότερο από 10 ευρώ. Δεν θυμάμαι ακριβώς γιατί εγώ έκανα κι άλλες πρόσφατα και η συμμετοχή ήταν 15.
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:41, 16-11-12:

Τις έκανα πριν ένα μήνα, και έδωσα συμμετοχή 6 Ευρώ και για τους τρεις δείκτες. Τσάμπα είναι.
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γκρινιάρης Gkrr
Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Patience... έγραψε στις 13:57, 19-04-13:

Εδώ και ένα μήνα, προσπαθώ να βάλω κιλά ,και δεν μπορώ -_-

έχω κολλήσει στα 58 κιλά σταθερά, και δεν μπορώ να φτάσω τα 60.. Δεν πέφτω κάτω από τα 58 αλλά ούτε και βάζω.. ψωμάκι ψωμάκι αλλά τίποτα.. 16 ετών , 1,73

Καμιά συνταγή?!
Παράθεση

ξαροπ (Ιάσων)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ξαροπ
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,462 μηνύματα.

O ξαροπ έγραψε στις 13:59, 19-04-13:

Κάνε υπομονή 10-15 χρονάκια και θα δεις πώς θα 'ρθουνε...
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,536 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:39, 19-04-13:

Πήγαινε στρατό. Εγγυημένα 10 κιλά συν.
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 15:52, 19-04-13:

Kαι τι διαφορά νομίζεις θα κάνουν τα 2 κιλά?
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Δράμα (Δράμα). Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Patience... έγραψε στις 19:49, 19-04-13:

Δεν λέω μόνο δύο κιλά.. παράδειγμα έδωσα ότι ούτε δύο κιλά δεν πήρα σε 1-2 μήνες -_-

@borat νομίζω λίγο νωρίς είναι ακόμα
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Polymnia
H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 714 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε στις 21:20, 19-04-13:

Γκρινιάρη,πάμε να πλακώσουμε παρέα τη μερεντα που εχω στο ψυγείο;
Ελπίζω να είναι αποτελεσματική.
Παράθεση

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Γκρινιάρης Gkrr Patience... έγραψε στις 12:50, 20-04-13:

Αρχική Δημοσίευση από Polymnia
Γκρινιάρη,πάμε να πλακώσουμε παρέα τη μερεντα που εχω στο ψυγείο;
Ελπίζω να είναι αποτελεσματική.
χαχα, πάμε πάμε
Παράθεση

τρελή φιλόσοφος

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη τρελή φιλόσοφος
H τρελή φιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών . Έχει γράψει 880 μηνύματα.

H τρελή φιλόσοφος τουρου ρου,τουρου ρου,τουρου ρου έγραψε στις 12:57, 20-04-13:

ε,τώρα που είδα ότι υπάρχουν και άνθρωποι που θέλουν να πάρουν κιλά,βρίσκω ένα σοβαρό λόγο για να αυτοκτονήσω

τέλος πάντων....φάτε μπόλικους υδατάνθρακες και τεμπελιάστε,φάτε γλυκά,ή καντε γυμναστική για να πάρετε μυικό όγκο
Παράθεση

elepan (Παναγιώτης)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη elepan
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 443 μηνύματα.

O elepan I miss the sun. έγραψε στις 12:58, 20-04-13:

έλα εδώ στο london.....να φάμε.....

.......Sausages with mashed potato and caramelised onions.... έβαλα 10 κιλά σε 2 μήνες.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elepan : 20-04-13 στις 13:15.
Παράθεση

taketrance (Κώστας)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη taketrance
Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.

O taketrance έγραψε στις 14:35, 20-04-13:

απλα φαε περισσοτερο , τρωγε και τρωγε κι ας εχεις χορτασει για να ανοιξει το στομαχι και να θες γενικα να τρως περισσοτερο .
τωρα αν δε θες ολο αυτο που θα φας να κατσει στην κοιλια , μπορεις να προσεξεις λιγο και τι τρως .
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους