Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,051 μέλη και 2,412,021 μηνύματα σε 75,408 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 619 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποια πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;

Ποιά πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 125)
Αθήνα (γιατί εκτός από πρωτεύουσα στην Ελλάδα, είμαστε και πρωτεύουσα στο σουβλάκι)
25
20,00%
Θεσσαλονίκη (εμείς εδώ το λέμε σάντουϊτς και άμα σας αρέσει)
34
27,20%
Πάτρα (και μη μου πείτε για το LeCoq...)
11
8,80%
Ηράκλειο (είμαστε και βραβευμένοι...)
12
9,60%
Χανιά (έχουμε σίγουρα καλύτερο σουβλάκι από τους Ηρακλειώτες)
6
4,80%
Λάρισσα (μετά τα κοψίδια θέλεις κάτι πιο ...ελαφρό)
3
2,40%
Ρόδος (πιάσε ένα και μην ξεχάσεις το κύμινο)
1
0,80%
Ιωάννινα (τρώγοντας σουβλάκι με θέα τη λίμνη)
4
3,20%
Βόλος (γιατί δεν έχουμε μόνο τσιπουράδικα...)
2
1,60%
Αλεξανδρούπολη (πού θα πάει να φάει ο φαντάρος στην έξοδο...)
5
4,00%
Σέρρες (εδώ μπορείς να φας σουβλάκι από τις 7 το πρωί)
3
2,40%
Άλλη πόλη (πες ποιά)
22
17,60%
Εκτός Ελλάδος (ανάφερε χώρα και μέρος)
0
0%
Δεν τρώω σουβλάκι
1
0,80%
Είμαι ο κουμπάκιας
14
11,20%

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,140 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 17:54, 07-12-12:

Αλεξανδρούπολη!!!!!
Με τα πεντανόστιμα σουβλάκια σερβιρισμένα στη λαδόκολλα στα γνωστά μαγαζιά και ως "βρώμικα"!!!!!!!!!
Γεύση,νοστιμιά,άρωμα και εννοείται μια μεγάλη ποικιλία απο σαλάτες(τζατζίκι/τυροκαυτερή/πάπρικα-σαλατα κτλπ) και μπαχαρικα(μπούκοβοκτλπ) να το συνοδεύουν μαζί με καλοψημμένες πίτες στα κάρβουνα κομμένες στα 4 και σερβιρισμένες με αλατι και ρίγανη....
Εκεί να δείτε ρετσίνες/μπύρες/ούζα

βέβαια και εδω στην Ξάνθη σίγουρα θα έχουνε πολύ νοστιμα σουβλάκια στα μαγαζάκια που είναι στην παλιά την πόλη....
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νίκος4

Δραστήριο Μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 202 μηνύματα.

O Νίκος4 έγραψε: στις 18:14, 07-12-12:

Ο,τι και να λέτε σαν το Ηρακλειώτικο δεν έχει.Μπορεί να είναι κατιτίς πιο ακριβό αλλά και χορταίνεις και γαμάτο είναι . (Παντού βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις) . Όπως επίσης και η σκεπαστή είναι πολύ ωραία
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,501 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε: στις 19:07, 07-12-12:

το καλυτερο σουβλακι το εχω φαει στους Μυλους αργολιδας, τεραστια και νοστιμα σουβλακια!!!!!
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,290 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε: στις 20:14, 07-12-12:

Λειβαδιά ρε παιδιά απορώ που δεν ειναι στη λίστα για ψηφοφορία...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

άντζυ

Πολύ δραστήριο μέλος

H άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 471 μηνύματα.

H άντζυ εσύ, εσύ ότι μισώ, εσύ ότι γυρεύω.! ! ! έγραψε: στις 20:16, 07-12-12:

Εγώ τα καλύτερα που έχω φάει είναι 1) στην Αθήνα και συγκεκριμένα στην Ερυθραία και 2) στην Καλαμάτα...!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,627 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 20:37, 07-12-12:

Ναι ρε σεις η Λιβαδειά φημίζεται για τα σουβλάκια της.
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,307 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:45, 07-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Akis_Megara
Λειβαδιά ρε παιδιά απορώ που δεν ειναι στη λίστα για ψηφοφορία...
Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Ναι ρε σεις η Λιβαδειά φημίζεται για τα σουβλάκια της.

Ας υποστηρίξω τη κοντινότερή μου πόλη λοιπόν,
Λειβαδιά.
Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,667 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε: στις 20:55, 07-12-12:

Ἡ ἀλήθεια εἶναι ὅτι δὲν ἔχω πάει στὴ Λιβαδειά, ἀλλὰ γενικὰ ὅταν μοῦ ἔρχεται στὸ μυαλὸ ἡ συγκεκριμένη πόλη, περισσότερο σκέπτομαι κοψίδια, πρόβειο κοντοσοῦβλι καὶ τὰ σχετικὰ καὶ ὄχι σουβλάκι. Ἡ κατ' ἐξοχὴν σουβλακούπολη πάντως ἐξ ὅσων ἔχω ἀκούσει θεωρεῖται ἡ πόλη τῶν Σερρῶν καὶ μοῦ κάνει ἐντύπωση ποὺ μέχρι στιγμῆς δὲν ἔχει λάβει καμμία ψῆφο!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,307 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 20:57, 07-12-12:

Εγώ πάντως σε σύγκριση Αθήνας-Λαμίας-Λιβαδειάς,ψηφίζω Λιβαδειά
Στο Ναύπλιο που πήγα σουβλάκια δε δοκίμασα,αν θέλετε όμως σας βαθμολογώ τις μπριζολίτσες xD
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,926 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε: στις 21:10, 07-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Alma Libre

Ας υποστηρίξω τη κοντινότερή μου πόλη λοιπόν,
Λειβαδιά.
Kαι εγω το ιδιο,παρολο που τοσα χρονια δεν το ειχα ακουσει...
Λειβαδια : τα καλυτερα σουβλακια!!
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε: στις 21:15, 07-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
έχεις έρθει ποτέ;
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,627 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 21:23, 07-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς
Ἡ κατ' ἐξοχὴν σουβλακούπολη πάντως ἐξ ὅσων ἔχω ἀκούσει θεωρεῖται ἡ πόλη τῶν Σερρῶν καὶ μοῦ κάνει ἐντύπωση ποὺ μέχρι στιγμῆς δὲν ἔχει λάβει καμμία ψῆφο!
Σωστά.
Όπως επίσης και η Χαλκηδόνα είναι μια άλλη πόλη γνωστή για τα σουβλάκια της.
Παράθεση

vassonoff

Δραστήριο Μέλος

H vassonoff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 290 μηνύματα.

H vassonoff ...Θα γιάνουνε οι χαρακιές... έγραψε: στις 21:37, 07-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Imadlak
Απο ποτε εγινες ειδικη στα σουβλακια???Μπορει να τρως και ....1 καλαμακι ...
Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,140 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε: στις 00:20, 08-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από vassonoff
Απο ποτε εγινες ειδικη στα σουβλακια???Μπορει να τρως και ....1 καλαμακι ...

Ποιά πόλη έχει το καλύτερο σουβλάκι στην Ελλάδα;
6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,782 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 13:02, 14-12-12:

Παιδιά, αν και γνωστή φανατική Πατρινή, θα πω της Αθήνας Κάθε φορά που πηγαίνω Αθήνα παίρνω,είναι απαράβατος κανόνας
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,870 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε: στις 13:14, 14-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από άντζυ
Εγώ τα καλύτερα που έχω φάει είναι 1) στην Αθήνα και συγκεκριμένα στην Ερυθραία και 2) στην Καλαμάτα...!!
Άντζυ σε ποιο μαγαζί της Ερυθραίας???
Παράθεση

Θεμιστοπόλος

Περιβόητο Μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,027 μηνύματα.

O Θεμιστοπόλος sitting here, thinking, έγραψε: στις 13:15, 14-12-12:

Δύσκολο το να πει κανείς πού έφαγε το καλύτερο. Το αντίθετο, όμως, είναι ευκολότερο.
Στη βόρειο Ελλάδα κάνουν άθλια τζατζίκια, και, γενικά, καμία επαφή με το σουβλάκι/πίτα. Αποτυχία σκέτη, και πέρα από αυτό, οι τιμές εκεί έχουν ανέβει στο Θεό.
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,058 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 13:19, 14-12-12:

Στη Θεσσαλονίκη και δεν ακούω κουβέντα
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,782 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε: στις 13:28, 14-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Στη Θεσσαλονίκη και δεν ακούω κουβέντα
Χαχαχα εσύ Σόφι δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου κορίτσι μου

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,058 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 13:36, 14-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από ~Melania~
Χαχαχα εσύ Σόφι δεν σηκώνεις μύγα στο σπαθί σου κορίτσι μου

Γιατί με το λένε όλοι αυτό;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος