Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,038 εγγεγραμμένα μέλη και 3,035,252 μηνύματα σε 92,139 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 582 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Θα γράφατε βιβλίο;

anisixos

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη anisixos
Ο anisixos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών . Έχει γράψει 81 μηνύματα.

O anisixos έγραψε στις 02:45, 21-11-12:

Έχετε σκεφτεί ποτέ να γράψετε βιβλίο; Εγω ναι.
Έχετε διαβάσει ποτέ αυτό : "Κάποιο βιβλίο μιλάει για σένα. Το έχεις διαβάσει;". Εγώ όχι. Εσείς; Πιστεύετε ότι υπάρχει; Και αν δεν υπάρχει γιατί δεν το γράφετε εσείς;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Alma Libre
H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 17:19, 22-11-12:

Καλε ναι,θα έγραφα ένα,και δύο,και τρία και τέσσερα και όσα μου καρφώνονταν
Μ'αρέσει να γράφω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

just smile!

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη just smile!
H just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 235 μηνύματα.

H just smile! full of tears έγραψε στις 17:26, 22-11-12:

φυσικα....ηδη σκεφτομαι να το κάνω εδω και καμποσο καιρο

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 22:12, 22-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από anisixos
Έχετε σκεφτεί ποτέ να γράψετε βιβλίο; Εγω ναι.
Έχετε διαβάσει ποτέ αυτό : "Κάποιο βιβλίο μιλάει για σένα. Το έχεις διαβάσει;". Εγώ όχι. Εσείς; Πιστεύετε ότι υπάρχει; Και αν δεν υπάρχει γιατί δεν το γράφετε εσείς;
Είχα σκεφτεί μια φορά να γράψω βιβλίο. Ήθελα να κάνω την αυτοβιογραφία μου μιας και δεν αναπαριστάται πλήρως στο χιτ της εποχής, "50 αποχρώσεις του γκρι". Φυσικά και δεν θα είχα υποτακτική την μιξοπαρθένα του βιβλίου, αλλά μια πιο πετυχημένη στο τομέα του σεξ όπως την Σάσα Γκρέι.

Έχω ξεκινήσει ήδη το γράψιμο και αναμένεται στα βιβλιοπωλεία την ερχόμενη άνοιξη. Ο τίτλος της αυτοβιογραφίας "Σκληρός, Ορμητικός και Σίγουρος" είναι σίγουρο ότι θα καταρρίψει όλα τα ρεκόρ στην πώληση βιβλίων...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mayram999 (Μαρία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mayram999
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.

H mayram999 έγραψε στις 19:38, 07-01-13:

πλάκα-πλάκα το έχω σκεφτεί αρκετές φορές...

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 658 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 19:41, 07-01-13:

άλλο ένα υπέροχο θρεντ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη catlin : 07-01-13 στις 20:24.
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,312 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 19:45, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από catlin
άλλο ένα υπέροχο θρεντ

πολύ ψαγμένο να πούμε

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 12:43, 14-01-13:

Αυτή πάντως θα ήταν η δουλεια των ονείρων μου. Να ήμουν συγγραφέας.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 13:59, 14-01-13:

Παλιότερα δεν το σκεφτόμουνα καν!!!!

Όμως πλέον το έχω δει από άλλη οπτική γωνία το θέμα!
... Τελικά ισως και να γράψω κάποια στιγμή ... άμα έχω την έμπνευση!!!!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 14:11, 14-01-13:

Δεν υπαρχει πιο must αποψη απο το να θες να γραψεις βιβλιο, επομενος απο αντιδραση και μονο δεν θελω!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giogWgiog

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη giogWgiog
Ο giogWgiog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 127 μηνύματα.

O giogWgiog through the doors of perception έγραψε στις 14:22, 14-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Δεν υπαρχει πιο must αποψη απο το να θες να γραψεις βιβλιο, επομενος απο αντιδραση και μονο δεν θελω!
Και το να αρνείται κανείς κάτι επειδή και μόνο είναι δημοφιλές, μην εξετάζοντας άλλη παράμετρο, έχει αρχίσει να είναι στην μόδα όμως.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,887 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:43, 14-01-13:

Ρε παιδιά κι ας υποθέσουμε ότι κάποιος έχει γράψει ένα βιβλίο, και είναι αριστούργημα.
Φοβάμαι πως στην Ελλάδα, θα πάει σε εκδοτικούς οίκους, οι οποίοι θα του το εκδόσουν (αν το εκδόσουν φυσικά, ας υποθέσουμε όμως ότι είναι φοβερό και ενδιαφέρονται), χωρίς ο συγγραφέας να πληρωθεί, ή με ελάχιστο ποσοστό, μερικες φορές εχω ακούσει πως ζητούν από τους συγγραφείς να πληρώσουν κιόλας.

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει 2,622 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:41, 14-01-13:

Όχι, επειδή:
1) Είμαι πολύ αναποφάσιστη και θα άλλαζα κάθε πρόταση ανά 2 λεπτά
2) Βαριέμαι του κερατά.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:34, 14-01-13:

Θα έλεγα ιστορίες σε κάποιον συγγραφέα για να γράψει αυτός το βιβλίο, εγώ βαριέμαι το γράψιμο. Και το διάβασμα.

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 411 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 17:28, 06-05-13:

θα έγραφα αλλά επιστημονικό....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

κερκος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη κερκος
Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O κερκος έγραψε στις 23:28, 23-05-13:

τελευταια μου εχει καρφωθει στο μυαλο , αλλα δεν ξερω περι τινος θεματος. δε ξερω τι να πρωτογραψω απο τα μιλιουνια γνωσεις που εχω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wilfred

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Wilfred
Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 48 μηνύματα.

O Wilfred Ο καλύτερος. έγραψε στις 16:37, 28-05-13:

εχω γραψει (μετραει ως ναι?)

Παράθεση

κερκος

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη κερκος
Ο κερκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 101 μηνύματα.

O κερκος έγραψε στις 08:52, 29-05-13:

Αρχική Δημοσίευση από Wilfred
εχω γραψει (μετραει ως ναι?)
οπαα!! για πες για πες

Παράθεση

ανατολή

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη ανατολή
H ανατολή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 100 μηνύματα.

H ανατολή an ocean refuses no river έγραψε στις 16:11, 10-07-13:

Βιβλίο θα έγραφα σίγουρα αλλά όχι να μιλάει για την ζωή μου, ούτε και κάποια ιστορία. Θα έγραφα Ψυχολογίας και Κοινωνιολογίας.
Δεν νομίζω ότι έχω διαβάσει ακόμα κάποιο βιβλίο που να λέω ότι έχει γραφτεί και μιλάει για μένα! Αλλά ποτέ δεν ξέρεις!

Παράθεση

Stavri_

iSchool Moderator

Το avatar του χρήστη Stavri_
H Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 3,830 μηνύματα.

H Stavri_ έγραψε στις 16:20, 10-07-13:

Ναι, αργότερα, ίσως. Όταν θα έχω περισσότερες εμπειρίες και βιώματα." Living in a Wrong Planet "

Παράθεση

Italian dream... (Corteaurian)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Italian dream...
H Corteaurian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 1,666 μηνύματα.

H Italian dream... μέρες παράξενες, θαυμάσιες μέρες... έγραψε στις 06:47, 12-07-13:

Γραφω και τωρα, μην φανταστεις τιποτα εξωπραγματικο, μια αηδια για να περναει η ωρα μου, γιατι μαρεσει παρα πολύ να γραφω... Στην πεμπτη δημοτικου ειχα γραψει το ''Ο Μιμο το μικρο μπαλονι'', ηταν το ΡΕΖΙΛΙ της ζωης μου μιλαμε... Αλλα γενικα ναι, μαρεσει παρα πολύ να γραφω!!

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Καναδάς (Αμερική). Έχει γράψει 18,597 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:50, 12-07-13:

Είναι ωραία η συγγραφή βιβλίων. Παρόλα αυτά εγώ δεν θα μπορούσα να το κάνω αυτό, δεν το χω με τίποτα

Παράθεση

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Το avatar του χρήστη rootbreaker
H rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 576 μηνύματα.

H rootbreaker Let's go get lost έγραψε στις 13:00, 12-07-13:

Ναι. Και δεν παιζει best seller θα γινοταν για να μην πω και ταινια :p

Παράθεση

a posse ad esse

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη a posse ad esse
H a posse ad esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H a posse ad esse έγραψε στις 13:03, 12-07-13:

Ναι, ειναι ονειρο μου να γραψω βιβλιο καποια στιγμη! Μακαριιι να τα καταφερω!

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,633 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 09:43, 13-07-13:

Εχω γραψει παραμυθακια. Θα ηθελα να γραφω ενα μεγαλο παραμυθι. Καμμια φορα οταν ερχομαι σε επαφη με παιδακια τους τα λεω. Η εμπνευση μου ερχεται εκεινη την στιγμη και βγαζω διαφορα. Δε με ενδιαφερει αν θα τα διαβασει καποιος, με ενδιαφερει να αρεσουν στα παιδακια κι αργοτερα στα δικα μου. Να τους πω δηλαδη αργοτερα πως το παραμυθι με το ελαφακι πχ ηταν της μανουλας.

Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,434 μηνύματα.

O fockos ιι έγραψε στις 10:49, 13-07-13:

Aν δε βαριόμουνα να γράψω βιβλίο θα έγραφα το καλύτερο βιβλιό

Παράθεση

N.F

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη N.F
H N.F αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.

H N.F έγραψε στις 14:45, 13-07-13:

Εγώ έγραφα παλία, στο Γυμνάσιο και λίγο στο Λύκειο μετά τα παράτησα. Πάντως είναι ωραίο να γράφεις και μετά να διαβάζεις όσα έγραψες και να γελάς

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Κατσαρόλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,749 μηνύματα.

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 15:06, 13-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από N.F
Εγώ έγραφα παλία, στο Γυμνάσιο και λίγο στο Λύκειο μετά τα παράτησα. Πάντως είναι ωραίο να γράφεις και μετά να διαβάζεις όσα έγραψες και να γελάς
Εγώ τώρα που γράφω διάφορα κείμενα κοιτάω τα παλιά μου-του δημοτικού και χτυπιέμαι. Απο εκεί που έγραφα για αστεράκια και νεραϊδούλες βρέθηκα να γράφω για πτώματα
Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Εχω γραψει παραμυθακια. Θα ηθελα να γραφω ενα μεγαλο παραμυθι. Καμμια φορα οταν ερχομαι σε επαφη με παιδακια τους τα λεω. Η εμπνευση μου ερχεται εκεινη την στιγμη και βγαζω διαφορα. Δε με ενδιαφερει αν θα τα διαβασει καποιος, με ενδιαφερει να αρεσουν στα παιδακια κι αργοτερα στα δικα μου. Να τους πω δηλαδη αργοτερα πως το παραμυθι με το ελαφακι πχ ηταν της μανουλας.
Και εγώ λέω στον αδερφό μου παραμύθια παρεπιπτόντως. Όχι μεγάλα, απλά ξέρεις, αυτά πχ ήταν ένα μικρό παιδάκι και τι έπαθε το παιδάκι.

Παράθεση

athinouli

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη athinouli
H athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 250 μηνύματα.

H athinouli :) έγραψε στις 01:15, 22-07-13:

μ' αρέσει πάρα πολύ να γράφω.. όταν ήμουν μικρούλα έγραφα ένα θρίλερ.. μα τι παιδί, τρίτη δημοτικού πήγαινα και ασχολούμουν με resident evil.. όχι δεν έχω ψυχολογικά.. τέλοσπάντων είχα γράψει αρκετά για ζομπι και τέρατα αλλά μια μέρα τα έσκισα όλα γιατί συνειδητοποίησα ότι έγραφα μ@λακίες..

παρόλαυτα γράφω μικρές αυτόνομες ιστοριούλες τώρα.. πέρα από το ημερολόγιο.. και γενικότερα με εκφράζει το γράψιμο οπότε και δεν θα σταματήσω να γράφω ποτέ..

Παράθεση

ΞεφυσκωτοΤουρσι (Τζορτζ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΞεφυσκωτοΤουρσι
Ο Τζορτζ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών . Έχει γράψει 44 μηνύματα.

O ΞεφυσκωτοΤουρσι έγραψε στις 13:20, 03-09-13:

Γράφω αυτή την περίοδο! Α και μια ερώτηση .... εσείς που προτιμάτε να γράφετε . κλασικά στο τετράδιο , με μολύβι, στυλό κλπ ή στο pc;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΞεφυσκωτοΤουρσι : 03-09-13 στις 13:31.
Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 13:38, 03-09-13:

Θα έγραφα...την αυτοβιογραφία μου!

Παράθεση

Tabby

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tabby
H Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 623 μηνύματα.

H Tabby εκτός τόπου και χρόνου έγραψε στις 19:34, 24-09-13:

όταν θα έχω να πω κάτι που δεν έχει ειπωθεί ήδη, τότε ναι θα γράψω.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,402 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 21:36, 24-09-13:

actually,το ειχα προσπαθησει κατι φορες παλια
αλλα επδ ειμαι πολυ σταθερος χαρακτηρας(δεν) ,βαρεθηκα μετα απο λιγο καιρο και το αφησα
και εκτος απο αυτο αλλες φορες εχω εμπνευση και αλλες το χανω
not for me...

Παράθεση

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Detectiveal
H Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Detectiveal Σε ονειρεύτηκα ξανά... έγραψε στις 14:02, 05-10-13:

Βιβλίο με διηγήματα ίσως... αλλά είναι πολύ δύσκολο να γραφτεί ολόκληρο μυθιστόρημα που να κρατάει το ενδιαφέρον κ πάνω απ' όλα να είναι πρωτότυπο!

Παράθεση

hack3r

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη hack3r
Ο hack3r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 2,920 μηνύματα.

O hack3r έγραψε στις 17:20, 05-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από ΞεφυσκωτοΤουρσι
Γράφω αυτή την περίοδο! Α και μια ερώτηση .... εσείς που προτιμάτε να γράφετε . κλασικά στο τετράδιο , με μολύβι, στυλό κλπ ή στο pc;
Δε συγκρίνετε το τετράδιο με το PC. Στο PC έχεις πολύ μεγαλύτερη ευελιξία να συμπληρώσεις να μετακινήσεις παραγράφους κτλ. Στο τετράδιο μόνο πρόχειρα μπορείς να γράψεις σαν προσχέδιο, αλλά κι αυτό μου φαίνεται χάσιμο χρόνου.

Παράθεση

Detectiveal

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Detectiveal
H Detectiveal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 106 μηνύματα.

H Detectiveal Σε ονειρεύτηκα ξανά... έγραψε στις 18:50, 05-10-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ξεχασμένος
Δε συγκρίνετε το τετράδιο με το PC. Στο PC έχεις πολύ μεγαλύτερη ευελιξία να συμπληρώσεις να μετακινήσεις παραγράφους κτλ. Στο τετράδιο μόνο πρόχειρα μπορείς να γράψεις σαν προσχέδιο, αλλά κι αυτό μου φαίνεται χάσιμο χρόνου.
Δίκιο έχεις, αλλά δεν είναι πάντα εύκολο να γράφεις στο pc γιατί δεν μπορείς να το έχεις παντού. Άμα έχεις ξαφνική έμπνευση τι γίνεται;

Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:15, 05-10-13:

Εγώ γράφω τα κείμενά μου όλα σε τετράδιο. Ότι θέλω το μεταφέρω στον υπολογιστή.

Παράθεση

Μαξέντιος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μαξέντιος
Ο Μαξέντιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O Μαξέντιος Ι έγραψε στις 10:58, 24-10-13:

Ναι. Σύγχρονης και ιστορικής μυθοπλασίας. Με ιππότες, πριγκίπισσες, και ξεχασμένα μυστικά σε σεντούκια...

Παράθεση

Mάιρα

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Mάιρα
H Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,673 μηνύματα.

H Mάιρα έγραψε στις 20:24, 18-03-14:

Έμπνευση να υπάρχει και γράφεται ολόκληρη σειρά. Και στο κάτω κάτω γιατί όχι; Ετσι και αλλιώς όλοι απλοί καθημερινοί άνθρωποι ήταν που μετά την έκδοση των βιβλίων τους αναγνωρίστηκαν. Δεν έχεις να χάσεις κάτι, το πολύ πολύ να σε αναγνωρίζουν πέντε-δέκα άτομα περισσότερα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

panagiotists13 (Παναγιώτης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη panagiotists13
Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 16 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,054 μηνύματα.

O panagiotists13 έγραψε στις 18:11, 11-07-14:

Εγώ θα έγραφα σίγουρα αστυνομικά!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Στρουφιτα

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Στρουφιτα
H Στρουφιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 127 μηνύματα.

H Στρουφιτα ΒΑΡΙΈΜΑΙ... έγραψε στις 18:58, 11-07-14:

Ναι το εχω σκεφτεί πολλες φορες μαλιστα θα ηθελα να γινω συγγραφεας μια και εχω το ταλεντο να ειμαι πολλη καλη στο γραπτό λογο
αλλα δεν ξερω η δουλειά του συγγραφεα ειναι δυσκολη και χρειαζεται πολυ φαντασια και εμπνευση !!!

Παράθεση

Elena.joan

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Elena.joan
H Elena.joan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Elena.joan έγραψε στις 19:26, 11-07-14:

εχω ξεκινησει πολλες φορες να γραφω αλλα παντα τα παραταω...εχω πολλη εμπνευση και φαντασια αλλα υπομονη καθολου..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Alma Libre (Κατσαρόλα)

Επιφανές Μέλος

H Alma Libre Σουλμέτ του Τηγανιού ~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 19:00, 21-07-14:

Αρχική Δημοσίευση από Elena.joan
εχω ξεκινησει πολλες φορες να γραφω αλλα παντα τα παραταω...εχω πολλη εμπνευση και φαντασια αλλα υπομονη καθολου..
Το ίδιο συμβαίνει και με εμένα, αλλά ευτυχώς αυτόν τον καιρό πάει καλά μια δουλειά που έχω ξεκινήσει και ελπίζω να μην την παρατήσω όπως τις άλλες!

Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 680 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 13:22, 24-07-14:

Το έχω σκεφτεί αρκετές φορές.Μου αρέσει πολύ να γράφω αν και πιστεύω πως δεν το έχω και πάααρα πολύ.Σκεφτόμουν να γράψω ένα παραμύθι για την μικρή μου ξαδερφούλα αλλά ακόμα δεν το έγραψα Συνήθως όταν μου ζητάει για της πω καμία ιστοριούλα καμία φορά λέω ότι μου έρθει εκεί στην στιγμή στο μυαλό και βγαίνουν ωραίες μπορώ να πω.
Πάντα ξεκινάω όμως αλλά δεν έχω υπομονή να το τελειώσω και εγώ.

Παράθεση

Φάννυ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φάννυ
H Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Φάννυ έγραψε στις 09:42, 30-07-14:

Ωραιο θέμα, φυσικά θα ήθελα να γραψω και να το πάω στον ψυχογιο γιατι ξέρω πως κάνει καλη διαφημιση στα βιβλία του αλλά δεν μπορω την ροζ λογοτεχνία βρε παιδια και για να πετυχεις σήμερα πρεπει να 'χεις πολύ ροζ. Η ουσια θα ήταν να εχει εκδόσει κάποιο παιδί από εδώ μέσα να μας πει εμπειριες

Παράθεση

italian

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη italian
Ο italian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 44 ετών . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O italian έγραψε στις 15:08, 30-07-14:

Ναι, με τίτλο:

Η λαλίστατη αντιφατικότητα της σιωπής.

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,549 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 17:13, 04-08-14:

Ήδη γράφω κι έχει τίτλο: "Η ευώνυμη στροφή"

Παράθεση

Φάννυ

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Φάννυ
H Φάννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών . Έχει γράψει 78 μηνύματα.

H Φάννυ έγραψε στις 20:02, 04-08-14:

Βρε σεις παιδια εχετε δυσκολους τιτλους για τα βιβλια σας, τι περιεχόμενο θα'χουν; αν πάτε για έκδοση, μοιραστείτε την εμπειρια μαζι μας

Παράθεση

BLUE SEA (Τέσα Ηλιού)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη BLUE SEA
H Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,549 μηνύματα.

H BLUE SEA Μπαμπά μου,θα ζεις πάντα στην καρδιά μου έγραψε στις 15:00, 06-08-14:

Αρχική Δημοσίευση από Φάννυ
Βρε σεις παιδια εχετε δυσκολους τιτλους για τα βιβλια σας, τι περιεχόμενο θα'χουν; αν πάτε για έκδοση, μοιραστείτε την εμπειρια μαζι μας
Είναι νωρίς ακόμα να μιλήσω για έκδοση, αλλά και να το εκδώσω, δεν θα το κοινοποιήσω στο ε-στέκι σεβόμενη τους όρους του φόρουμ. Δεν είναι χώρος εδώ για διαφημίσεις. Όσο για την υπόθεση μπορώ να σε ενημερώσω. Η ευώνυμος στροφή, ό τίτλος "Μια κοπέλα, η Κοντέσα Β. Σ., κόρη στρατιωτικού και αρχιμαγείρισσας σε πολυτελές ξενοδοχείο μέχρι τα 18 της ήταν πολύ συνεσταλμένη, άριστη μαθήτρια, τύπος και υπογραμμός. Όταν την κοίταζε ένας συμμαθητής της ερωτικά, κοκκίνιζε σαν παντζάρι. Όταν όμως πέρασε στο πανεπιστήμιο, χτύπησε κόκκινο από άλλη άποψη: Ιδεολογική! Ας τα πάρουμε όμως τα πράγματα με τη σειρά. Τον πρώτο καιρό η Κοντέσα πήγαινε στο πανεπιστήμιο ντυμένη με κυριλέ στιλ, ταγέρ, παντελόνι με τσάκιση, φούστες σε ίσια γραμμή, πουκάμισα με κλασικό γιακά, στιλάτες γόβες κτλ. Μέχρι τότε ψήφιζε ΝΔ. Από ένα σημείο και μετά η Κοντέσα, άρχισε να γίνεται θαρρετή, συναναστρεφόταν με θάρρος τα αγόρια, άλλαξε στυλ ντυσίματος (το κυριλέ στιλ μετατράπηκε σε ροκάδικο στιλ: σκισμένο τζιν, μπλούζες με τη μορφή του Τσε Γκεβάρα, μαύρα αρβυλάκια, κόκκινο φουλάρι κι αλυσίδα στην τσέπη του παντελονιού), πήγαινε σε πορείες, απέκτησε ιδεολογικές ανησυχίες, μελετούσε με πιο κριτικό τρόπο βλέποντας τη μόρφωση ως μέσο για πνευματική απελευθέρωση, υποστήριζε ευθαρσώς τις απόψεις της, διαφωνούσε, διεκδικούσε κι ενίοτε συγκρουόταν (πάντα όμως διάθεση να διορθώσει την καθεστηκυια τάξη πραγμάτων κι όχι απλώς για να κάνει μια αντικομφορμιστική επανάσταση, η οποία σε τελική ανάλυση δεν έχει καμία ουσία). Η Κοντέσα λοιπόν στράφηκε αρχικά στον Συνασπισμό (σημερινό Συριζα) και σταδιακά άρχισε να κινείται όλο και πιο αριστερά, μέχρι που έφτασε να ανήκει στο ΚΚΕ ΜΛ. Η οικογένεία της Κοντέσας ήταν πολύ διαλλακτική. Έτσι, οι γονείς της όχι μόνο δεν την εμπόδισαν να κάνει τη στροφή της, αλλά έκαναν κι αυτοί μαζί της την αριστερή στροφή. Το όλο σκηνικό εκτυλίσσεται γύρω από τους φιλοσοφικούς και ιδεολογικούς στοχασμούς της Κοντέσσας, μέχρι την ενήλικη ζωή της."

Αυτό το ανήσυχο πνεύμα, η Κοντέσα, κυκλοφορεί ανάμεσά σας.
Υ/Γ Δεν έχω καμία πρόθεση να κάνω προπαγάνδα. Εκτυλίσσω απλώς τους δικούς μου προβληματισμούς. Αν οι συντονιστές κρίνουν ότι το μήνυμα υπερβαίνει τα τιθέμενα όρια, δεν έχω κανένα πρόβλημα να διαγραφεί. Εξηγούμαι ως προς αυτό, για να είμαι έντιμη απέναντί σας.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BLUE SEA : 06-08-14 στις 15:05.
Παράθεση

timonierhs (Τίμος)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο Τίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Σκηνογράφος . Έχει γράψει 1,246 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 00:48, 09-08-14:

Εγώ είμαι σε δίλημμα να γράψω κάποιο βιβλίο άκρως ερωτικού περιεχομένου με αρκετά τολμηρές περιγραφές. Δεν μπορώ να ξέρω βεβαια τι απηχηση θα είχε. Ο τίλος θα ήταν το Μπαίνε-τον : ενωμένα χρώματα του σεξ.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους