Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυναικεία συμπεριφορά

IamKostas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη IamKostas
Ο IamKostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O IamKostas έγραψε στις 16:25, 25-11-12:

Λοιπόν θέλω γνώμη κυρίως από γυναίκες γιατί όσο προσπαθώ να μπω στην ψυχοσύνθεση τους τόσο χάνω πάσα ιδέα.
Έχουμε το εξής περιστατικό. Βγαίνουμε βράδυ και στην παρέα είναι μια κοπέλα που δεν την γνωρίζαμε. Μου ψιλοάρεσε οπότε άνοιξα λίγο συζήτηση. Την έβλεπα και αυτή με ρώταγε για μένα κτλ, δηλαδή ενδιαφερόταν να μάθει πράγματα για μένα. Εγώ γενικά δεν είμαι ο τύπος που θα σου μιλάει όλο το βράδυ μέχρι να σε ρίξει, είμαι πιο εγωιστής, δεν δείχνω άμεσα το ενδιαφέρον μου. Ωραία ως εδώ. Κάποια στιγμή που ήμουν λίγο πιο δίπλα ένας απο την παρέα χώθηκε σε αυτή, μας γύρισε πλάτη, μίλαγε ΜΟΝΟ σε αυτή όλη την ώρα, και λίγο στα παιδιά της παρέας της, και εν τέλη μετά απο κάποια ώρα τους είδα τα ψιλοβρήκανε, χαδάκια κτλ.
Εγώ προφανώς έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα. Και αυτό που θέλω να ρωτήσω πλεον είναι: Τελικά κάθεστε σε όποιον προλάβει? Δηλαδή αν υπάρχουν 2 που σας ενδιαφέρουν σε μια παρέα κάθεστε σε αυτόν που θα σας την πέσει πρώτος, ακόμα και αν ενδιαφέρεστε περισσότερο για τον άλλον? Πόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση μπορεί να έχει κάποια για να προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει αντί να προσπαθήσει να γνωρίσει κάποιον που της αρέσει περισσότερο.

Παλαιότερα είχα ζήσει πολύ δύσκολες καταστάσεις με μια κοπέλα που μου είχε αρέσει πάρα πολύ και επειδή της την έπεσε πρώτος ο κολλητός μου πήγε και τα έφτιαξε μαζί του. Για κάμποσο καιρό προσπαθούσα να μην δείξω τπτ και δημιουργήσω πρόβλημα στη σχέση μου με τον φίλο μου, ώσπου τον χωρίζει μια μέρα και γυρνάει και μου λέει τα έφτιαξα μαζί του αλλά ήθελα εσένα όλο αυτόν τον καιρό! Προφανώς και δεν έκανα τπτ φυσικά όσο και αν την ήθελα.

Γιατί το κάνετε αυτό ρε κορίτσια?

Στην προσφατη περίπτωση είμαι σίγουρος πως αν της είχα δείξει περισσότερο ενδιαφέρον δεν θα υπήρχε θέμα σύγκρισης. Βασικά ο λόγος που γράφω είναι γιατί θέλω να δω αν κάνω εγώ κάπου λάθος (που δεν την πέφτω κατευθείαν στην άλλη ίσως?) ή αν το γυναικείο μυαλό είναι τόσο ακατανόητο, και μήπως μπορέσω να μάθω κανά 2 πράγματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νηρηίς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 16:51, 25-11-12:

Μπορεί της κοπέλας που γνώρισες στο κλαμπ να της αρέσουν οι "ενέσεις" αυτοπεποίθησης, αλλά να μην ήθελε να χαλάσει αυτό που είχε με τον άλλον απο την παρέα. Όσον αφορά την κοπέλα του φίλου σου που σου είπε ό,τι σου είπε, μπορεί να το έκανε για να το πείς στον φίλο σου και αυτός να πέσει στα πατώματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IamKostas

Νεοφερμένος

Ο IamKostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

O IamKostas έγραψε στις 17:08, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Νηρηίς
Μπορεί της κοπέλας που γνώρισες στο κλαμπ να της αρέσουν οι "ενέσεις" αυτοπεποίθησης, αλλά να μην ήθελε να χαλάσει αυτό που είχε με τον άλλον απο την παρέα. Όσον αφορά την κοπέλα του φίλου σου που σου είπε ό,τι σου είπε, μπορεί να το έκανε για να το πείς στον φίλο σου και αυτός να πέσει στα πατώματα.
Καλά με αυτην την κοπέλα είναι τεράστια ιστορία. Ακόμα και όταν ήταν μαζί του μου την ψιλοέπεφτε, και ο φίλος μου είχε καταλάβει κάτι, αλλά απο μεριά μου δεν έκανα το παραμικρό. Όπως επίσης όταν τον χώρισε βρεθήκαμε και μιλήσαμε και μου εξήγησε πως με ήθελε πολύ απο την αρχή αλλά επειδή δεν έκανα καμία κίνηση τα έφτιαξε με τον φίλο μου επειδή ήταν καλό παιδί.

Το πρώτο μέρος της πρότασης σου δεν το κατάλαβα. Εννοείς να τόνωσε την αυτοπεποίθηση της με μένα και να ήθελε τον άλλον?

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:14, 25-11-12:

Την έβλεπα και αυτή με ρώταγε για μένα κτλ, δηλαδή ενδιαφερόταν να μάθει πράγματα για μένα.
Yπάρχει και φιλικό ενδιαφέρον ή τελος πάντων δεν μιλάς με κάποιον για να έχεις κρεβάτι.
Εγώ προφανώς έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα. Και αυτό που θέλω να ρωτήσω πλεον είναι: Τελικά κάθεστε σε όποιον προλάβει? Δηλαδή αν υπάρχουν 2 που σας ενδιαφέρουν σε μια παρέα κάθεστε σε αυτόν που θα σας την πέσει πρώτος, ακόμα και αν ενδιαφέρεστε περισσότερο για τον άλλον? Πόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση μπορεί να έχει κάποια για να προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει αντί να προσπαθήσει να γνωρίσει κάποιον που της αρέσει περισσότερο.
Παρδόν; πώς τα ξέρεις αυτά;

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Queen of Hearts

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Queen of Hearts
H Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 714 μηνύματα.

H Queen of Hearts έγραψε στις 17:16, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από IamKostas
Καλά με αυτην την κοπέλα είναι τεράστια ιστορία. Ακόμα και όταν ήταν μαζί του μου την ψιλοέπεφτε, και ο φίλος μου είχε καταλάβει κάτι, αλλά απο μεριά μου δεν έκανα το παραμικρό. Όπως επίσης όταν τον χώρισε βρεθήκαμε και μιλήσαμε και μου εξήγησε πως με ήθελε πολύ απο την αρχή αλλά επειδή δεν έκανα καμία κίνηση τα έφτιαξε με τον φίλο μου επειδή ήταν καλό παιδί.

Το πρώτο μέρος της πρότασης σου δεν το κατάλαβα. Εννοείς να τόνωσε την αυτοπεποίθηση της με μένα και να ήθελε τον άλλον?
απο αυτα που λες καταλαβα οτι η κοπελα που επεσες δεν ειναι και το πιο ''σωστο'' και ''σταθερο'' σε επιλογες ατομο..μην γενικευεις και μη βαζεις ολους τους ανθρωπους στο ιδιο τσουβαλι λεγοντας οτι δεν μπορεις να καταλαβεις τη συμπεριφορα των γυναικων..πως να την καταλαβεις αφου δεν λειτουργουν ολες οι γυναικες σαν ενιαιο συνολο, αλλα σαν ξεχωριστη προσωπικοτητα οπως και καθε ανθρωπος! οποτε αυτου του τυπου οι σκεψεις δεν θα σε οδηγησουν πουθενα, η καθεμια και ο καθενας λειτουργει συμφωνα με τις δικες του αρχες και αξιες! ξερω πολλες κοπελες που σε καμια περιπτωση δε θα ειχαν τετοια συμπεριφορα και αλλες που θα εκαναν πολυ χειροτερα!

Παράθεση

IamKostas

Νεοφερμένος

O IamKostas έγραψε στις 17:36, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Boom
Yπάρχει και φιλικό ενδιαφέρον ή τελος πάντων δεν μιλάς με κάποιον για να έχεις κρεβάτι.

Παρδόν; πώς τα ξέρεις αυτά;
Δεν μιλάω για κρεβάτι..
Είπα παραπάνω, τα έχω ξαναζήσει.. Και δεν έχει γίνει μια φορά, είναι κάτι το οποίο μου έχει ξανασυμβεί με τη διαφορά ότι σε 2 περιπτώσεις το έσωσα.. Κατάβα ότι αν δεν αντιδράσω θα μου την φάει άλλος οπότε ζορίστικα και μίλησα περισσότερο.. Δηλαδή αυτό πρέπει να γίνεται συνέχεια? Μην πέρνεις μόνο σαν παράδειγμα την ιστορία που έγραψα παραπάνω, ρωτάω αν σαν φαινόμενο ισχύει ή είναι μεμονομένες περιπτώσεις.. Δηλαδή αν θα κάνετε κάτι με τον πρώτο που σας έδειξε περισσότερο ενδιαφέρον (απο ανασφάλεια ίσως?) αντί να δείτε αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος, ίσως πιο αξιόλογος, στην ίδια παρέα.. Κάτι σαν ας μείνω στο σιγουράκι αφού είναι καλός ξέρω γω..

Αρχική Δημοσίευση από Queen of Hearts
απο αυτα που λες καταλαβα οτι η κοπελα που επεσες δεν ειναι και το πιο ''σωστο'' και ''σταθερο'' σε επιλογες ατομο..μην γενικευεις και μη βαζεις ολους τους ανθρωπους στο ιδιο τσουβαλι λεγοντας οτι δεν μπορεις να καταλαβεις τη συμπεριφορα των γυναικων..πως να την καταλαβεις αφου δεν λειτουργουν ολες οι γυναικες σαν ενιαιο συνολο, αλλα σαν ξεχωριστη προσωπικοτητα οπως και καθε ανθρωπος! οποτε αυτου του τυπου οι σκεψεις δεν θα σε οδηγησουν πουθενα, η καθεμια και ο καθενας λειτουργει συμφωνα με τις δικες του αρχες και αξιες! ξερω πολλες κοπελες που σε καμια περιπτωση δε θα ειχαν τετοια συμπεριφορα και αλλες που θα εκαναν πολυ χειροτερα!
Ναι δεν έχεις άδικο, γενικά δυσκολεύομαι να κατανοήσω το πως ενεργούν κάποιοι άνθρωποι. Δηλαδή έχω γνώμονα την δική μου λογική και όταν βλέπω κάτι διαφορετικό που δεν το κατανοώ δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω τι μπορεί να σκεφτόταν ο άλλος όταν έκανε κάτι. Απλώς φοβάμαι μην ξανασυμβεί όπως προείπα και μήπως θα πρέπει να αλλάξω λιγάκι και να δείχνω περισσότερο το ενδιαφέρον μου απο την αρχή. Αυτό είναι το Point όλου του topic που άνοιξα, αν κάνω κάτι λάθος και τι πρέπει να διορθώσω για να μην αντιμετωπίσω ξανα δυσάρεστες καταστάσεις... Η αν πέφτω σε περιπτώσεις..

Παράθεση

sweeney todd

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sweeney todd
Ο sweeney todd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O sweeney todd έγραψε στις 17:39, 25-11-12:

Μπορεί της κοπέλας που γνώρισες στο κλαμπ να της αρέσουν οι "ενέσεις"
Μπορεί να της αρέσουν και οι βατσίνες όμως!!!!
Κι εδώ που τα λέμε, κοπέλα που συχνάζει σε κλαμπ ποιός την παίρνει στα σοβαρά. Aλήθεια, πως γνωρίζεις ότι αυτή η ...συγκλονιστική ιστορία που προβλημάτισε τον ρομαντικό μας Kosta διαδραματίστηκε σε κλαμπ, δεν το αναφέρει πουθενά
Φίλε Κώστα, επειδή παρατήρησα ότι σε βασανίζουν θέματα προτεραιότητας (κάθεστε σε όποιον προλάβει/κάθεστε σε αυτόν που θα σας την πέσει πρώτος/προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει/επειδή της την έπεσε πρώτος ο κολλητός μου πήγε και τα έφτιαξε) να σε πληροφορήσω πως μπορεί της γυναίκας η καρδιά να είναι -ποιητικά- μια άβυσσος, πότε κόλαση και πότε ο παράδεισος, αλλά το κορμί της είναι -πολύ πεζά- ένα λεωφορείο.
Μπαίνει όποιος προλάβει, κάθεται ο πιο γρήγορος και μένει μέχρι το τέρμα όποιος τον παίρνει ..ο ύπνος!!!

Εσύ προτίμησε "TAXI" και θα απαλλαγείς από το άγχος του κατάφωρα άδικου και άνισου ανταγωνισμού (έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα).

Σε ..κλαμπ όμως όσο και να περιμένεις δεν πρόκειται να περάσει ρε φίλε, πρέπει να βγεις έξω στο δρόμο

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Boom

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Boom
Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,202 μηνύματα.

O Boom έγραψε στις 17:42, 25-11-12:

1oν: η ομορφιά είναι υποκαιμενικό θέμα.
2ον: δεν ξέρουμε αν σε γούσταρε έστω και ελάχιστα. Μου θυμίζεις το : ''-μου μίλησε! -ττι σου ειπε; -γειαααα -ω ειναι φανερό ότι σε θέλει''

τώρα εντάξει, το γκάλοπ σου δε θα σου βγάλει συμπεράσματα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

IamKostas

Νεοφερμένος

O IamKostas έγραψε στις 17:45, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από sweeney todd
Κι εδώ που τα λέμε, κοπέλα που συχνάζει σε κλαμπ ποιός την παίρνει στα σοβαρά. Aλήθεια, πως γνωρίζεις ότι αυτή η ...συγκλονιστική ιστορία που προβλημάτισε τον ρομαντικό μας Kosta διαδραματίστηκε σε κλαμπ, δεν το αναφέρει πουθενά

Φίλε Κώστα, επειδή παρατήρησα ότι σε βασανίζουν θέματα προτεραιότητας (κάθεστε σε όποιον προλάβει/κάθεστε σε αυτόν που θα σας την πέσει πρώτος/προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει/επειδή της την έπεσε πρώτος ο κολλητός μου πήγε και τα έφτιαξε) να σε πληροφορήσω πως μπορεί της γυναίκας η καρδιά να είναι -ποιητικά- μια άβυσσος, πότε κόλαση και πότε ο παράδεισος, αλλά το κορμί της είναι -πολύ πεζά- ένα λεωφορείο.
Μπαίνει όποιος προλάβει, κάθεται ο πιο γρήγορος και μένει μέχρι το τέρμα όποιος τον παίρνει ..ο ύπνος!!!

Εσύ προτίμησε "TAXI" και θα απαλλαγείς από το άγχος του κατάφωρα άδικου και άνισου ανταγωνισμού (έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα).

Σε ..κλαμπ όμως όσο και να περιμένεις δεν πρόκειται να περάσει ρε φίλε, πρέπει να βγεις έξω στο δρόμο
Όχι κλαμπ, χαλαρά για ποτάκι είμασταν και ήταν κοπέλα απο την παρέα.. Φίλη ενός φίλου μου..
Ναι έχω καταλάβει ότι έτσι δουλευει στο σύστημα με αρκετές απλώς πιστεύω ότι αφορά γυναίκες που έχουν χαμηλή αυτοεκτίμηση και δεν κυνηγάνε το καλύτερο για τον ευατό τους. Εγώ προσωπικά θα τρελενόμουν κ μόνο στην ιδέα να λειτουργήσω έτσι. Να μου αρέσει δηλαδή μια και να κάτσω σε άλλη επειδή αυτή πρόλαβε και μου την έπεσε και "ε ενταξει καλή είναι ας κάνω με αυτήν αφού ενδιαφέρεται".

Παράθεση

Νηρηίς

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νηρηίς
H Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,135 μηνύματα.

H Νηρηίς έγραψε στις 17:48, 25-11-12:

Aνέφερε τα εξής:"Βγαίνουμε βράδυ και στην παρέα είναι μια κοπέλα που δεν την γνωρίζαμε","Κάποια στιγμή που ήμουν λίγο πιο δίπλα ένας απο την παρέα χώθηκε σε αυτή, μας γύρισε πλάτη, μίλαγε ΜΟΝΟ σε αυτή όλη την ώρα, και λίγο στα παιδιά της παρέας της, και εν τέλη μετά απο κάποια ώρα τους είδα τα ψιλοβρήκανε, χαδάκια κτλ.", φαντάζομαι πως το βράδυ δεν πήγαν σε κανένα τσιπουράδικο και στα καλά καθούμενα ήρθε ο ένας απο την παρέα, πήρε την καρέκλα του ή την καρέκλα απο το διπλανό τραπέζι και την έχωσε ανάμεσά τους. Με αφορμή τα άνωθεν λεγόμενα υπέθεσα πως είχαν βγεί σε κάποιο κλαμπ, δεν κάνει κακό να είμαστε λίγο παρατηρητικοί.

Παράθεση

IamKostas

Νεοφερμένος

O IamKostas έγραψε στις 17:49, 25-11-12:

2ον: δεν ξέρουμε αν σε γούσταρε έστω και ελάχιστα. Μου θυμίζεις το : ''-μου μίλησε! -ττι σου ειπε; -γειαααα -ω ειναι φανερό ότι σε θέλει''

τώρα εντάξει, το γκάλοπ σου δε θα σου βγάλει συμπεράσματα.
Όχι έδειξε φανερό ενδιαφέρον, δηλαδή οκ της μίλησα εγώ, αλλά μετά επειδή δεν είμαι πολύ του μπλα μπλα μου άνοιγε αυτή συζητήση.. Αν δεν ενδιαφερόταν και την ενδιέφερε ο άλλος θα μίλαγε κατευθείαν μόνο με τον άλλον. Η δεν θα μου μίλαγε και πολύ.. Στην προκειμένη περίπτωση το παλικάρι απλως έπιασε μονοτερμα αυτήν κ την παρέα της και εγώ θα ήμουν σχεδόν ψιλοξεκαρφωτος αν πήγαινα εκεί.. Δεν είχα κάποια σχέση με την παρέα της..

Παράθεση

sweeney todd

Νεοφερμένος

O sweeney todd έγραψε στις 17:57, 25-11-12:

Ναι έχω καταλάβει ότι έτσι δουλευει στο σύστημα
Βάλε λοιπόν ένα χρονοδιάγραμμα και σε αυτό το κομμάτι της ζωής, πχ....μέχρι τα 27 θα πηδάω δεξιά αριστερά (ότι προλάβω) μέχρι τα 32 ότι ..κοντοστέκεται και κάπου στα 37 θα γείρω να αποκοιμηθώ στο πίσω κάθισμα και οκ!
Δεν είναι εποχές για φιλοσοφημένα γκομενιλίκια, ποτέ δεν ήταν δηλαδή

Εννοείται, ΠΑΝΤΑ καλοξυρισμένος!!!!!!!

Παράθεση

IamKostas

Νεοφερμένος

O IamKostas έγραψε στις 18:05, 25-11-12:

Βάλε λοιπόν ένα χρονοδιάγραμμα και σε αυτό το κομμάτι της ζωής, πχ....μέχρι τα 27 θα πηδάω δεξιά αριστερά (ότι προλάβω) μέχρι τα 32 ότι ..κοντοστέκεται και κάπου στα 37 θα γείρω να αποκοιμηθώ στο πίσω κάθισμα και οκ!
Δεν είναι εποχές για φιλοσοφημένα γκομενιλίκια, ποτέ δεν ήταν δηλαδή

Εννοείται, ΠΑΝΤΑ καλοξυρισμένος!!!!!!!
Δυστυχώς δεν λειτουργώ έτσι, δεν έχω μάθει να εκμεταλεύομαι τους ανθρώπους, πόσο μάλλον για ένα πήδημα. Ίσως αυτό να φταίει.. Ποιός ξέρει

Παράθεση

sweeney todd

Νεοφερμένος

O sweeney todd έγραψε στις 18:15, 25-11-12:

δεν έχω μάθει να εκμεταλεύομαι τους ανθρώπους, πόσο μάλλον για ένα πήδημα
Εννοείς τις γυναίκες!! Χάρη θα τους κάνεις αλλά δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα, γι αυτό και σε "τρώνε" στη στροφή αυτοί που δεν τηρούν την προτεραιότητα!!!!!

Ας είναι, ελπίζω να μας διαβάζει καμιά "ρομαντική" και να θέλει να σου αποδείξει ..πόσο λάθος είμαι!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sweeney todd : 25-11-12 στις 19:04.
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 18:27, 25-11-12:

Εννοείς τις γυναίκες!! Χάρη θα τους κάνεις αλλά δεν το έχεις συνειδητοποιήσει ακόμα, γι αυτό και σε "τρώνε" στη στροφή αυτοί που δεν τηρούν την προτεραιότητα!!!!!

Ας είναι, ελπίζω να μας διαβάζει καμιά "ρομαντική" και να θέλει να σου αποδείξει ..πόσο λάθος είμαι!
Είδα ρομαντική και.. πετάχτηκα!
Δεν έχω καμία πρόθεση να σου αποδείξω πόσο λάθος είσαι.
Το μόνο που έχω να σου επισημάνω είναι να μη βάζεις όλες τις γυναίκες στο ίδιο τσουβάλι.
Τις έχεις γνωρίσει όλες;
ΌΛΕΣ;

ΌΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΧΙ!

Όπότε....!

Τώρα εσύ Κώστα. Βρε αγόρι μου, μήπως ενθουσιάζεσαι πολύ γρήγορα;
Θέλω να πω, οκ την γνώρισες την κοπέλα και μιλήσατε και μια ώρα, αλλά μέχρι εκεί.
Γιατί σε πείραξε τόσο που έδωσε προσοχή στον άλλον;
Πήγες τη συζήτηση σε προσωπικό επίπεδο;
Έκανες κάποια κίνηση για να την γοητεύσεις;
Σκέψου ότι ο .."άλλος" που ίσως ναι, είναι κατώτερος από εσένα έκανε αυτές τις κινήσεις που κάνουν το κλικ στις γυναίκες.
Σκέψου μήπως οι γυναίκες παρεξηγούν τις προθέσεις σου και καταλαβαίνουν πως το ενδιαφέρον σου είναι καθαρά φιλικό.

Είμαι η κοπέλα από εχθές πχ και σου λέω "Ξες Κώστα δε κατάλαβα ότι ενδιαφέρεσαι με τέτοιο τρόπο, νόμιζα ότι το ενδιαφέρον σου ήταν καθαρά φιλικό για να με κάνεις να νιώθω πιο άνετα στη παρέα"

Τα έχεις δει καθόλου από αυτή την οπτική γωνία;
Γενικότερα Κώστα προσπαθείς τις δικές σου αδυναμίες να τις φορτώσεις σε βάρος των γυναικών.
Τουλάχιστον σε αυτό το συγκεκριμένο περιστατικό αυτό κάνεις.

Όσο για την "έτσι" του κολλητού, απλά ρε Κώστα πέτυχες ..."μαργαριτάρι", τι να κάνουμε, υπάρχουν και τέτοιες, λίγη προσοχή θέλει και σιγά-σιγά θα μάθεις να μη μπλέκεις με τέτοιες καταστάσεις

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sweeney todd

Νεοφερμένος

O sweeney todd έγραψε στις 19:01, 25-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από ZoeXal
Δεν έχω καμία πρόθεση να σου αποδείξω πόσο λάθος είσαι
Επ σφάλμα! Λάθος αντωνυμία χρησιμοποίησες και το έγραψα σαφέστατα παραπλανητικά παραπάνω, με μοναδικό σκοπό να αβαντάρω τον Κωστή που μοιάζει καλό παλικάρι αλλά βαδίζει με βάση το αξιοκρατικό σύστημα σε ένα θέμα ..μπες-βγες!
Τις έχεις γνωρίσει όλες;
Φυσικά και όχι ούτε φιλοδοξώ κάτι τέτοιο, ήδη βρίσκομαι "γαλαρία" και απολαμβάνω την ηρεμία του να μη σε νοιάζει ποιός..."πρόλαβε και έφαγε την Μαρία"

Βέβαια, όταν και εάν νοιώσω (λέμε τώρα) μια μικρή λιγούρα, πάντα θα υπάρχει διαθέσιμος μεζές..
σε κανένα τσιπουράδικο
.. εννοείται, ΠΟΤΕ σε κλαμπ!!

Σιγά όμως μη με απασχολεί πως την..λένε και αν πληρεί η όλη κατάσταση τις σωστές αξιοκρατικές προδιαγραφές!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sweeney todd : 25-11-12 στις 19:23.
Παράθεση

IamKostas

Νεοφερμένος

O IamKostas έγραψε στις 22:16, 25-11-12:

Τώρα εσύ Κώστα. Βρε αγόρι μου, μήπως ενθουσιάζεσαι πολύ γρήγορα;
Θέλω να πω, οκ την γνώρισες την κοπέλα και μιλήσατε και μια ώρα, αλλά μέχρι εκεί.
Γιατί σε πείραξε τόσο που έδωσε προσοχή στον άλλον;
Πήγες τη συζήτηση σε προσωπικό επίπεδο;
Έκανες κάποια κίνηση για να την γοητεύσεις;
Σκέψου ότι ο .."άλλος" που ίσως ναι, είναι κατώτερος από εσένα έκανε αυτές τις κινήσεις που κάνουν το κλικ στις γυναίκες.
Σκέψου μήπως οι γυναίκες παρεξηγούν τις προθέσεις σου και καταλαβαίνουν πως το ενδιαφέρον σου είναι καθαρά φιλικό.
Ναι ενθουσιαζόμαι γρήγορα. Δεν μιλήσαμε πολύ, την πήρε ο άλλος μονότερμα. Όσο μιλήσαμε, όταν εγώ δεν είχα τι να πώ προσπαθούσε να μου ανοίξει λίγο συζήτηση. Δεν τα πάω καθόλου καλά με το φλέρτ εκτός αν νιώθω άνετα με την παρέα μου. Εκεί δίνω ρέστα. Τον τελευταίο καιρό δεν είμαι δεμένος με κάποια παρέα οπότε μου είναι απίστευτα δύσκολο. Με πείραξε γιατί δεν μου έχει ξανασυμβεί ποτέ (συνήθως συναίβενε το αντίστροφο και τώρα καταλαβαίνω πως ένιωθε ο άλλος απέναντι μου, με τη διαφορά ότι δεν έκανα εγώ καν κίνηση, όπως το παλικάρι που έπεσε με την μία). Με πειραξε γιατί είμαι πολύ εγωιστής. Δεν έκανα καμία κίνηση να την γοητεύσω, δεν δείχνω ανοιχτά το ενδιαφέρον μου. Και ναι έκανε κινήσεις που κάνουν κλικ, έχει αρκετό χιούμορ σαν άτομο. Και στο τελευταίο έπεσες μέσα, σε όλες τις σχέσεις μου (σε όσες έκανα εγώ κίνηση για να γίνει κάτι) η άλλη μέχρι τελευταία στιγμή δεν είχε καταλάβει ΤΠΤ απολύτως. Απλώς άρεζα σαν άτομο και παρουσιαστικό. Σε όλες όμως. Ωραία ήδη με βοήθησες πάρα πολύ. Όντως εγώ έχω το λάθος. Πρέπει να προσπαθήσω να δείχνω περισσότερο το ενδιαφέρον μου. Αλλά και πάλι ρε γαμώτο γιατί να μην προσπαθείς να κάνεις κάτι με κάποιον που πραγματικά σου αρέσει αλλά αρκείσαι σε κάποιον που στην πέφτει και απλά είναι οκ? Σου λέω το ξανάζησα αρκετές φορές και δεν το χωράει ο νους μου.

Είμαι η κοπέλα από εχθές πχ και σου λέω "Ξες Κώστα δε κατάλαβα ότι ενδιαφέρεσαι με τέτοιο τρόπο, νόμιζα ότι το ενδιαφέρον σου ήταν καθαρά φιλικό για να με κάνεις να νιώθω πιο άνετα στη παρέα"

Τα έχεις δει καθόλου από αυτή την οπτική γωνία;
Γενικότερα Κώστα προσπαθείς τις δικές σου αδυναμίες να τις φορτώσεις σε βάρος των γυναικών.
Τουλάχιστον σε αυτό το συγκεκριμένο περιστατικό αυτό κάνεις.
Έχεις δίκιο. Απλά αν δείξεις ανοιχτά το ενδιαφέρον σου η άλλη το πέρνει πάνω της και μου γυρνάν τα μυαλά όταν το βλέπω αυτό. Πως να φλερτάρεις μετά? Μάλλον φταίει ότι έχει πέσει και πολύ η αυτοπεποίθηση μου τον τελευταίο καιρό. Δηλαδή μου ήταν που μου ήταν δύσκολο, τώρα μου είναι ακατόρθωτο. Έχω πέσει με τα μούτρα στην δουλειά και έχω παραμελήσει πολύ τα προσωπικά μου.

Όσο για την "έτσι" του κολλητού, απλά ρε Κώστα πέτυχες ..."μαργαριτάρι", τι να κάνουμε, υπάρχουν και τέτοιες, λίγη προσοχή θέλει και σιγά-σιγά θα μάθεις να μη μπλέκεις με τέτοιες καταστάσεις
Μόνο σε τέτοιες μπλέκω πάντα. Από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου. Γιαυτό αρχίζω πολύ δύσκολα σχέση και τελειώνω και πολύ εύκολα. Ίσως ζητάω πολλά. Δεν ξέρω.

Με βοήθησες πάρα πολύ. Σε ευχαριστώ και μόνο γ τον χρόνο που έκατσες κ έγραψες!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη IamKostas : 25-11-12 στις 22:21.
Παράθεση

Giannoutas

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Giannoutas
Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,175 μηνύματα.

O Giannoutas Μη μου τους όρχεις τάραττε !!! έγραψε στις 22:25, 25-11-12:

Καταρχην που ξερεις ρε μεγαλε τι της ελεγε της κοπελας? Μπορει να της ελεγε τοσο ωραια και ενδιαφεροντα πραγματα που να γουσταρε αυτον στον τελος. Επειδη εισαι πιο ομορφος οπως λες ντε και καλα πρεπει να παει με σενα? Τι βλακειες ειναι αυτες?

Α και οι γκομενες θελουν αντρες με αυτοπεπηθεση,χωρις να μιζεριαζουν και να τρωγονται με τα ρουχα τους (γιατι αυτο,γιατι εκεινο κτλ,χειροτερα και απο γκομενα δλδ)

7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 11:16, 26-11-12:

Δεν μιλάω για κρεβάτι..
Είπα παραπάνω, τα έχω ξαναζήσει.. Και δεν έχει γίνει μια φορά, είναι κάτι το οποίο μου έχει ξανασυμβεί με τη διαφορά ότι σε 2 περιπτώσεις το έσωσα.. Κατάβα ότι αν δεν αντιδράσω θα μου την φάει άλλος οπότε ζορίστικα και μίλησα περισσότερο.. Δηλαδή αυτό πρέπει να γίνεται συνέχεια? Μην πέρνεις μόνο σαν παράδειγμα την ιστορία που έγραψα παραπάνω, ρωτάω αν σαν φαινόμενο ισχύει ή είναι μεμονομένες περιπτώσεις.. Δηλαδή αν θα κάνετε κάτι με τον πρώτο που σας έδειξε περισσότερο ενδιαφέρον (απο ανασφάλεια ίσως?) αντί να δείτε αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος, ίσως πιο αξιόλογος, στην ίδια παρέα.. Κάτι σαν ας μείνω στο σιγουράκι αφού είναι καλός ξέρω γω..
Ναι δεν έχεις άδικο, γενικά δυσκολεύομαι να κατανοήσω το πως ενεργούν κάποιοι άνθρωποι. Δηλαδή έχω γνώμονα την δική μου λογική και όταν βλέπω κάτι διαφορετικό που δεν το κατανοώ δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω τι μπορεί να σκεφτόταν ο άλλος όταν έκανε κάτι. Απλώς φοβάμαι μην ξανασυμβεί όπως προείπα και μήπως θα πρέπει να αλλάξω λιγάκι και να δείχνω περισσότερο το ενδιαφέρον μου απο την αρχή. Αυτό είναι το Point όλου του topic που άνοιξα, αν κάνω κάτι λάθος και τι πρέπει να διορθώσω για να μην αντιμετωπίσω ξανα δυσάρεστες καταστάσεις... Η αν πέφτω σε περιπτώσεις..
Σταματάω την ανάγνωση του θρεντ εδώ για να σου πω το εξής, ξεκαθαρίζοντας πρώτα από όλα οτι αναφέρομαι σε γυναίκες κυρίες κι όχι τσουλάκια που πηδάνε ό,τι βρούνε (τς τς σόρρυ για τα "γαλλικά" μου ). Όταν μια γυναίκα γνωρίζει κάποιον άντρα στην παρέα και αυτός είναι ευγενικός μεν αλλά τυπικός, η πρώτη σκέψη που της έρχεται στο μυαλό είναι "είναι πιασμένος" (παντρεμένος, αρραβωνιασμένος, με σχέση ή ερωτευμένος με άλλη). Αυτή η σκέψη λοιπόν σε μια γυναίκα κυρία που έλεγα πιο πάνω θα λειτουργήσει σαν κόκκινο στοπ και θα προχωρήσει παρακάτω. Στο λέω γιατί μου έχει τύχει! Το να μη δείχνεις λοιπόν πολύ το ενδιαφέρον σου ή να το παίζεις σκοτσέζικο ντους (σε θέλω αλλά άσε να νομίζεις οτι δε σε θέλω, ας σου πω μια πρόταση κι ας φύγω μετά) είναι προφανώς εκνευριστικό. Καταλαβαίνω απόλυτα το πόσο δύσκολα περνάει ένας άντρας που πρέπει τον περισσότερο καιρό να δείχνει αυτός το ενδιαφέρον του σε γυναίκες και σίγουρα έχει φάει και μερικές σκληρές χυλόπιτες, αλλά σου ξεκαθαρίζω αυτό που σου είπα παραπάνω. Αν θες να έχεις εγωισμό να περιμένεις οτι η κοπέλα θα θεωρήσει οτι είσαι πιασμένος γι' αυτό δε δίνεις περαιτέρω θάρρητα. Αυτά, καλή συνέχεια και καλό κουράγιο με τις τρελές γυναίκες.....

Παράθεση

sweeney todd

Νεοφερμένος

O sweeney todd έγραψε στις 12:00, 26-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
είναι ευγενικός μεν αλλά τυπικός, η πρώτη σκέψη που της έρχεται στο μυαλό είναι "είναι πιασμένος"
Πιασμένος;;; ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ καλό! Αν μάλιστα είναι τόσο ευγενικός σε σημείο να του τρέχουν τα σάλια, σαν κύριος-σκύλος, ψάξτε οι γυναίκες-κυρίες μη σέρνει και καμιά σιδερόμπαλα στο πόδι!!!
θα προχωρήσει παρακάτω
Ωραία γυναίκα -κυρία, με ωραιότερα "συμπεράσματα" και συμπεριφορά ...λαγωνικού που ψάχνει άντρα μη μαρκαρισμένο να πηδηχτεί χωρίς ενοχές!
η κοπέλα θα θεωρήσει οτι είσαι πιασμένος γι' αυτό δε δίνεις περαιτέρω θάρρητα
Το λοιπόν, τα περαιτέρω "θάρρητα" από τους πιασμένους σταματάνε μετά το πήδημα, οπότε γυναίκες-κυρίες τα όποια συμπεράσματα θα είναι ασφαλή ..μετά. Γι αυτό το (πρώτο) πήδημα φροντίστε να είναι πλήρως γαλλικό και φυσικά χωρίς.. υστεροβουλίες!

αναφέρομαι σε γυναίκες κυρίες
Θα μας θυμίζουν τη μαμά μας, αδύνατον να τις δούμε...ερωτικά!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sweeney todd : 26-11-12 στις 12:05.
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:03, 26-11-12:

Κάποια στιγμή που ήμουν λίγο πιο δίπλα ένας απο την παρέα χώθηκε σε αυτή, μας γύρισε πλάτη, μίλαγε ΜΟΝΟ σε αυτή όλη την ώρα, και λίγο στα παιδιά της παρέας της, και εν τέλη μετά απο κάποια ώρα τους είδα τα ψιλοβρήκανε, χαδάκια κτλ.

Ε ρε και συ,
της μίλησε για τον συριζα,
για το πόσο κουλ είναι ο Αλέξης,
και το πόσο διαφορετική ελλάδα θα ζήσουμε
με συγκυβέρνηση συριζα-πασόκ

Ε πως να μην πέσει η κοπελιά

εδώ εγω που τα γράφω και φτιάχτηκα

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη James Playboy
Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 19:24, 27-11-12:

Λοιπόν θέλω1) γνώμη κυρίως από γυναίκες γιατί όσο προσπαθώ να μπω στην ψυχοσύνθεση τους τόσο χάνω πάσα ιδέα.
Έχουμε το εξής περιστατικό. Βγαίνουμε βράδυ και στην παρέα είναι μια κοπέλα που δεν την γνωρίζαμε. Μου ψιλοάρεσε οπότε άνοιξα λίγο συζήτηση. Την έβλεπα και αυτή με ρώταγε για μένα κτλ, δηλαδή ενδιαφερόταν να μάθει πράγματα για μένα. Εγώ γενικά δεν είμαι ο τύπος που θα σου μιλάει όλο το βράδυ μέχρι να σε ρίξει, είμαι πιο εγωιστής, δεν δείχνω άμεσα το ενδιαφέρον μου. Ωραία ως εδώ. Κάποια στιγμή που ήμουν λίγο πιο δίπλα ένας απο την παρέα χώθηκε σε αυτή, μας γύρισε πλάτη, μίλαγε ΜΟΝΟ σε αυτή όλη την ώρα, και λίγο στα παιδιά της παρέας της, και εν τέλη μετά απο κάποια ώρα τους είδα τα ψιλοβρήκανε, χαδάκια κτλ.
Εγώ προφανώς έφαγα τα λύσακα μου γιατί το παιδί είναι αρκετά 2)κατώτερο εμφανησιακά απο εμένα. Και αυτό που θέλω να ρωτήσω πλεον είναι:3) Τελικά κάθεστε σε όποιον προλάβει? Δηλαδή αν υπάρχουν 2 που σας ενδιαφέρουν σε μια παρέα κάθεστε σε αυτόν που θα σας την πέσει πρώτος, ακόμα και αν ενδιαφέρεστε περισσότερο για τον άλλον?4) Πόσο χαμηλή αυτοεκτίμηση μπορεί να έχει κάποια για να προτιμήσει τον πρώτο που της την πέφτει αντί να προσπαθήσει να γνωρίσει κάποιον που της αρέσει περισσότερο.

Παλαιότερα είχα ζήσει πολύ δύσκολες καταστάσεις με μια κοπέλα που μου είχε αρέσει πάρα πολύ και επειδή της την 5) έπεσε πρώτος ο κολλητός μου πήγε και τα έφτιαξε μαζί του. Για κάμποσο καιρό προσπαθούσα να μην δείξω τπτ και δημιουργήσω πρόβλημα στη σχέση μου με τον φίλο μου, ώσπου τον χωρίζει μια μέρα και γυρνάει και μου λέει τα έφτιαξα μαζί του αλλά ήθελα εσένα όλο αυτόν τον καιρό! Προφανώς και δεν έκανα τπτ φυσικά όσο και αν την ήθελα.

6)Γιατί το κάνετε αυτό ρε κορίτσια?

Στην προσφατη περίπτωση είμαι σίγουρος πως αν της είχα δείξει περισσότερο ενδιαφέρον δεν θα υπήρχε θέμα σύγκρισης. Βασικά ο λόγος που γράφω είναι 7) EISAI TO LATHOS..γιατί θέλω να δω αν κάνω εγώ κάπου λάθος (που δεν την πέφτω κατευθείαν στην άλλη ίσως?) ή αν το γυναικείο μυαλό είναι τόσο ακατανόητο, και μήπως μπορέσω να μάθω κανά 2 πράγματα.
1) ΠΟΤΕ , ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ, μην ζητας γνωμες γυναικων για αυτα τα θεματα.. θα σε κατευθυνουν λαθος.. θα σου πουν τι ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ πως θελουν.. πρεπει να ασχολησαι με το τι πραγματικα ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΝΟΝΤΑΙ.
2) οι αντρες κρινουν τις γυναικες απλα και μονο απο την εμφανιση.. οι γυναικες κρινουν εναν αντρα με πολυ πολυ πολυ διαφορετικα κριτιρια.. status, leadership skills!
3) ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ. για το υποσυνηδητο το sex ειναι διαδικασια αναπαραγωγης.. δεν ανοιγει τα ποδια στον καθε γκασμα που δεν εχει τις προδιαγραφες που οριζει η φυση για την εκαστοτε κοπελα..
4) δεν ειναι θεμα αυτοεκτιμησης προτων και δευτερον φιλε αυτη ειναι ερωτηση που προερχεται απο την λογικη ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕς ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ!! οι μεγαλητερες λειτουργουν λιγο περισσοτερο.
5) οσο την πεφτεις σε γκομενες τοσο περισσοτερο θα απογοητευεσαι εσυ και θα γελανε οι φιλοι σου.. προσπαθησε την επομενη φορα να παρεις μαζι σου στο μαγαζι 5 φιλες σου που σε χαιδευουν και σε φιλανε στον λαιμο... και κοιτα τισ αντιδρασεις των γυνακων γυρο σου..(preselection no1 attraction switch)
6) logikh ervthsh se synaisuhmatika onta?? δεν θα παερεις την απαντιση που μπορει ο εγκεφαλος σου να επεξεργαστει.. θα σου πουν ιστοριες για αγριους και οτι η καθε γκομενα ειναι ξεχοριστη και ναχαμε να λεγαμε..
συμφωνω σε ολα.. ρε φιλε.. βλεπεις οτι ειναι συναισθηματικα οντα.. μεχρι και απο τον τροπο που γραφουνε... γιατι προσπαθεις να βρεις γωνια στο δεκαρικο.. γιατι προσπαθεις να σκοτοσεις ελεφαντα με νεροπιστολο??

μην ασχλησε με μια γκομενα.. ειναι εκατομυρια εκει εξω..

Δεν μιλάω για κρεβάτι..
Είπα παραπάνω, τα έχω ξαναζήσει.. Και δεν έχει γίνει μια φορά, είναι κάτι το οποίο μου έχει ξανασυμβεί με τη διαφορά ότι σε 2 περιπτώσεις το έσωσα.. Κατάβα ότι αν δεν αντιδράσω1) θα μου την φάει άλλος οπότε ζορίστικα και 2)μίλησα περισσότερο.. Δηλαδή αυτό πρέπει να γίνεται συνέχεια? Μην πέρνεις μόνο σαν παράδειγμα την ιστορία που έγραψα παραπάνω, ρωτάω αν σαν φαινόμενο ισχύει ή είναι μεμονομένες περιπτώσεις.. Δηλαδή αν θα κάνετε κάτι με τον πρώτο που σας έδειξε περισσότερο ενδιαφέρον (απο ανασφάλεια ίσως?) αντί να δείτε αν ενδιαφέρεται κάποιος άλλος, ίσως πιο αξιόλογος, στην ίδια παρέα.. Κάτι σαν ας μείνω στο σιγουράκι αφού είναι καλός ξέρω γω..

Ναι δεν έχεις άδικο,3) γενικά δυσκολεύομαι να κατανοήσω το πως ενεργούν κάποιοι άνθρωποι. Δηλαδή έχω γνώμονα την δική μου λογική και όταν βλέπω κάτι διαφορετικό που δεν το κατανοώ δυσκολεύομαι πολύ να καταλάβω τι μπορεί να σκεφτόταν ο άλλος όταν έκανε κάτι. Απλώς 4)φοβάμαι μην ξανασυμβεί όπως προείπα και μήπως θα πρέπει να αλλάξω λιγάκι και να δείχνω περισσότερο το ενδιαφέρον μου απο την αρχή. Αυτό είναι το Point όλου του topic που άνοιξα, αν κάνω κάτι λάθος και τι πρέπει να διορθώσω για να μην αντιμετωπίσω ξανα δυσάρεστες καταστάσεις... Η αν πέφτω σε περιπτώσεις..
1) η γκομενα θα φαγωθει απο αυτον που θα επιλεξει αυτη.. αυτες ειναι οι κυνηγοι οχι εμεις.. το καλυτερο που μπορεις να κανεις εινι να γινεις το καλυτερο δυνατο θυραμα..EAT ME BABE..
2)σταματα να μιλας!!! οταν μιλας το καις. πειτε του ρε κοριτσια ποσες φορες σας εχει τυχει να ειστε με αγορακι και να σκευτεστε ποτε θα σκασει να τον φασωσετε?? σε ποσους εχετε ριξει ακυρο επειδη δεν εκαναν την κινηση οταν επρεπε.. φιλε μου.. οι γθυναικες σου μιλανε γιατι θελουν να διαμιουργησουν συναισθηματικο δεσιμο με εσενα..(υποσυνηδητη διαδικασια) υπαχει τροπος να το κανεις αυτο χωρις να ανοιξεις το στομα σου..
3)δυσκολευεσαι γιατι ειναι διαφορετικ ειδι απο εσενα.. δεν σε καταλαβαινει οταν μιλας! απλα.. για να χαρακτηριστει ενα ιδος ιδιο στην εξελικτικη ανθροπωλογια χρειαζονται 3 παραγοντες να πληρουνται. 1)ιδιο σκελετο2)ιδια οργανα3)ιδιο εγκεφαλο.. αντρας γυναικα σκυλος 3 διαφορετικα ειδη..
4) οσο φοβασαι δεν θα κανεις τιποτα γενικα.. οχι μονο στο γκομενικο κομματι..

τώρα εντάξει,3) το γκάλοπ σου δε θα σου βγάλει συμπεράσματα.
1)το τι ειναι ελκυστικο ειναι προγραμματισμενο απο την εξελιξη εδω και εκατωμυρια χρονια.. απολυτος αντικιμενικο!!.. απλα επειδη οι γυναικες δεν κοιτανε την ομορφια και κοιτανε αλλα πραγματακια επειδη αυτα τα αλλα μπορει να τα εχει καποιος ασχημος του καθονται.. γιαυτο λενε οτι ειναι υποκειμενικο.. παπατζες με τουρσι..
2) δεν εχω δει τις κοινωνικες δυναμικες.. οτι μου περιγραφεις ειναι κατι το οποιο ΠΙΣΤΕΥΕΙς ΤΙ ΕΙΔΕς.. ΑΛΛΑ ακομα και ετσι να ηταν ο χαρτης διαβαζεται απο καποιον που ξερει να τον διαβαζει..
3) συμφωνω.. mate , στειλε μου ενα pm αν θελεις να μαθεις περισσοτερα.
Όχι έδειξε φανερό ενδιαφέρον, δηλαδή οκ της 1)μίλησα εγώ, αλλά μετά επειδή δεν είμαι πολύ του μπλα μπλα μου άνοιγε αυτή συζητήση.. Αν δεν ενδιαφερόταν και την ενδιέφερε ο άλλος θα μίλαγε κατευθείαν μόνο με τον άλλον. Η δεν θα μου μίλαγε και πολύ.. Στην προκειμένη περίπτωση το παλικάρι απλως έπιασε μονοτερμα αυτήν κ την παρέα της και εγώ θα ήμουν σχεδόν ψιλοξεκαρφωτος αν πήγαινα εκεί.. Δεν είχα κάποια σχέση με την παρέα της..
1) no1 rule:shut the fuck up. μην ανοιγεις το στομα σου γιατι το καις.

Δυστυχώς δεν λειτουργώ έτσι, 1)δεν έχω μάθει να εκμεταλεύομαι τους ανθρώπους, πόσο μάλλον για ένα πήδημα. Ίσως αυτό να φταίει.. Ποιός ξέρει
1) εκμεταλευση για ποιο πραγμα?? ρε μεγαλε δεν μου λες.. οταν βαζουν οι γκομενες το δωδεκαποντο παπουτσι και 1,59 πανε 1,71 , οταν κρυβουν τα σπυρια κατο απο 5 κιλα μασκαρα και σοβα δεν σε εκμεταλευονται..?? θα σου τυχουν φορες μετα απο club poy otan ksypniseis dipla apo mia gkomena tha peseiw apo to krebbati kai tha thn rwthseiw an thn ksereiw kai poy einai h kopela poy kanate sex xtes.. δεν ειναι εκμεταλευση μαγκα.. ετσι λειτουργουν τα πραγματα. σε οποιον δεν αρεσει μυνηση στον θεο..

-2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prinCess.
H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 5,643 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε στις 23:34, 27-11-12:

Γυναικεία συμπεριφορά;
Είναι σα να προσπαθείς να περιγράψεις τη γεύση που έχει το νερό.

πιεσ: ντάξει ο James Playboy δίνει ρέστα στα σεξοερωτικά.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:24, 28-11-12:

Λοιπόν θέλω γνώμη κυρίως από γυναίκες γιατί όσο προσπαθώ να μπω στην ψυχοσύνθεση τους τόσο χάνω πάσα ιδέα.
Γι' αυτό ο Θεός, κατά την δημιουργία, είπε στον άντρα "αγάπησέ την" και όχι "κατανόησέ την".

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 12:54, 28-11-12:

Όταν μια γυναίκα γνωρίζει κάποιον άντρα στην παρέα και αυτός είναι ευγενικός μεν αλλά τυπικός, η πρώτη σκέψη που της έρχεται στο μυαλό είναι "είναι πιασμένος" (παντρεμένος, αρραβωνιασμένος, με σχέση ή ερωτευμένος με άλλη). Αυτή η σκέψη λοιπόν σε μια γυναίκα κυρία που έλεγα πιο πάνω θα λειτουργήσει σαν κόκκινο στοπ και θα προχωρήσει παρακάτω
λες ετσι ομως να την πατησει και καποιος οχι τοσο ορμητικος και πιο κλειστος με τις γυναικες?

δηλαδηπρεπει να εισαι μαγκας και επιθετικος σεξουλικα ερωτικα κλπ για να σου δωσει σημασια?

ειναι και θεμα χαρακτηρων ,,πώς κολλαει της γυναικας με τον δικο σου..
οπως και με τους φιλους αντιστοιχα

περα απο τα στανταρ κοινα που λεει και ο love coach απο πανω..
υπαρχει απλα και κυριως το ταιριασμα..δυο χαρακτηρων,,σαν παζλ..

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 14:01, 28-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
λες ετσι ομως να την πατησει και καποιος οχι τοσο ορμητικος και πιο κλειστος με τις γυναικες?

δηλαδηπρεπει να εισαι μαγκας και επιθετικος σεξουλικα ερωτικα κλπ για να σου δωσει σημασια?
Παρεξήγησες! Δεν είπα να της την πέσει! Μπορεί όμως με τον τρόπο του να της δείξει οτι το ενδιαφέρον του είναι κάτι παραπάνω από φιλικό, ας πούμε ένα κοπλιμέντο ή να αφήσει να υπονοηθεί οτι θα ήθελε να την ξαναδεί. Δεν είπα να κάνει σαν ξελιγωμένος. Ακόμα και ντροπαλός να είναι μπορεί να το παραδεχτεί! Προσωπικά μου αρέσουν οι άνθρωποι γενικά που μπορούν να πουν "ξέρεις ντρέπομαι", "δε νιώθω άνετα με πολύ κόσμο" κλπ.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 15:43, 28-11-12:

Ακόμα και ντροπαλός να είναι μπορεί να το παραδεχτεί! Προσωπικά μου αρέσουν οι άνθρωποι γενικά που μπορούν να πουν "ξέρεις ντρέπομαι", "δε νιώθω άνετα με πολύ κόσμο" κλπ.
αρεσει η ειλικρινια στις γυναικες ε?
σε ολα τα θεματα?

Γυναικεία συμπεριφορά;
Είναι σα να προσπαθείς να περιγράψεις τη γεύση που έχει το νερό.
μια χαρα γευση εχει το νερο

αν εχεις καλή γλώσσα ολα τα πιανεις..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 28-11-12 στις 16:14.
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:40, 28-11-12:

αρεσει η ειλικρινια στις γυναικες ε?
σε ολα τα θεματα?
Αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα που αγγίζει κάποιο άλλο και δε θέλω να βγω οφ τόπικ. Αυτό που μπορώ να πω είναι οτι προσωπικά νιώθω πιο άνετα με κάποιον άντρα που παραδέχεται τις αδυναμίες του, με κάνει να έρθω πιο κοντά του.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 17:10, 28-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από James Playboy
5) οσο την πεφτεις σε γκομενες τοσο περισσοτερο θα απογοητευεσαι εσυ και θα γελανε οι φιλοι σου.. προσπαθησε την επομενη φορα να παρεις μαζι σου στο μαγαζι 5 φιλες σου που σε χαιδευουν και σε φιλανε στον λαιμο... και κοιτα τισ αντιδρασεις των γυνακων γυρο σου..(preselection no1 attraction switch)
Νομίζω αν το κάνει αυτό το παιδί, υπάρχουν πολλές αντιδράσεις.
Ή που θα τον κλείσουν σε ψυχιατρείο..
Ή που θα τον στείλουν στα Παρατράγουδα..
Ή που θα καταλάβουν πόσο στημένο είναι όλο αυτό και όχι μόνο θα χάσει την κοπέλα αλλά και την αξιοπρέπειά του..

Ποντάρω στην τρίτη περίπτωση..

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 18:22, 28-11-12:

Αυτό είναι ένα μεγάλο θέμα που αγγίζει κάποιο άλλο και δε θέλω να βγω οφ τόπικ. Αυτό που μπορώ να πω είναι οτι προσωπικά νιώθω πιο άνετα με κάποιον άντρα που παραδέχεται τις αδυναμίες του, με κάνει να έρθω πιο κοντά του.
αντρες σας το εχω γραψει και στο αρχικο κειμενο τι θελουν οι γυναικες... οσο δυνατος και αν εισαι πρεπε να παρουσιασεις μια αδυναμια γιατι απο εκει πιανονται και δημιουργουν συναισθηματικες ιστοριες με εσενα.. πρεπει απλα μαθετε πως θα παρουσιασετε τις "αδυναμιες σας" και πως θα μεθοδευσετε την φαντασια της.. και ειναι δικη σας..

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Νομίζω αν το κάνει αυτό το παιδί, υπάρχουν πολλές αντιδράσεις.
Ή που θα τον κλείσουν σε ψυχιατρείο..
Ή που θα τον στείλουν στα Παρατράγουδα..
Ή που θα καταλάβουν πόσο στημένο είναι όλο αυτό και όχι μόνο θα χάσει την κοπέλα αλλά και την αξιοπρέπειά του..

Ποντάρω στην τρίτη περίπτωση..
οκ
μαγκα, οσον αφορα τις σχεσεις σου με τις γυναικες θα ακους αντρες οι οποιοι εχουν παει με τουλαχιστον 100 σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση γελας. οσων αφορα τις δουλειες θα ακους μονο ανθρωπους με πολλα λεφτα οχι υπαληλακους..

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

penni_k (Πεννυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη penni_k
H Πεννυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.

H penni_k λογικα ειμαι τρελη έγραψε στις 20:49, 29-11-12:

Σημερα καταλαβα ποσο ανηποφορες ειναι..μπορω να πω αρχιζω και τιςσιχαινομαι.Τι θα κανω που πρεπει να τις βλεπω καθε μερα .. να συναναστρεφομαι μαζι τους καθε μερα??? Ε?Πειτε μου.Δεν συμβαινει σε ολους το ιδιο?(Μιλω για επαγγελματικες σχεσεις)

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:49, 29-11-12:

μαγκα, οσον αφορα τις σχεσεις σου με τις γυναικες θα ακους αντρες οι οποιοι εχουν παει με τουλαχιστον 100 σε οποιαδηποτε αλλη περιπτωση γελας. οσων αφορα τις δουλειες θα ακους μονο ανθρωπους με πολλα λεφτα οχι υπαληλακους..

Tότε ποιός θα ακούσει εσένα τον άνεργο παρθένο?

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 12:02, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle

Tότε 1)ποιός θα ακούσει εσένα τον 2)άνεργο παρθένο?
1)χαχαχα σου εχω ξαναπει οτι εχεις humor εσυ
φιλη christinelle, θα με ακουσουνε ανθρωποι που θελουν στα επομενα 5 χρονια να εχουν παθητικο εισοδημα 5 -15 χιλιαρικα το μηνα και θα με ακουσουνε εκεινοι οι οποιοι θελουν ΠΟΛΛΕΕΣΣΣ επιογες σε γυναικες..
2) εσυ ξερεις. θα σου πω ενα ιστορικο γεγονος απο ενα αλλο site που ειχα postarei.. εκανα coaching σε ενα παιδι απο το site και μετα απο 3 μηνες οι διαχειρηστες του site αοφασησαν να κανουν ενα παρτυ για τους συμετεχοντες του site σε γνωστο μαγαζι της αθηνα.. εκει ο πελατης μου και φιλος τωρα πια εκανε one night stand με μια γκομενα που εκραζε το τι εκανα και το τι μαθαινα στον κοσμο... και ρωτω... μηπως θα συμβει ξανα.. στο χωριο μου λενε οτι η ιστορια επαναλαμβανεται.. αυτο που δεν σου λενε ειναι οτι καποιος την δημιουργει και καποιος την υπόκειται.. με πληρη σιγουρια σου λεω οτι την δημιουργει καποιος απο την ομαδα μου.. λοιπον.. μαντεψε ποιος ειναι στην αλλη κατηγορια..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:50, 30-11-12:

Πωπω, έκανε μια αρπαχτή με πιωμένη κοπέλα σε βραδινό μαγαζί? Εντάξει, αυτό είναι πανδύσκολο.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:04, 30-11-12:

Πωπω, έκανε μια αρπαχτή με πιωμένη κοπέλα σε βραδινό μαγαζί? Εντάξει, αυτό είναι πανδύσκολο.
Όντως, το σύστημα δουλεύει σε λέω!

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 13:42, 30-11-12:

1) δεν ξερω αν ηταν πιωμενη.. Ισως ξερεις εσυ. :p
2) ειπα εγω ποτε οτι ειναι δυσκολο να πας με τοσες γκομενες? Ειπα απλα οτι πρεπει να γινεις αυτος στον οποιο ανταποκρινονται.. ο κλουνεη εινααι αυτος που ειναι γιαυτο του καθονται. Μπορει ο οποισδηποτε να το κανει αυτο με συγκεκριμενους τροπους ..

Όντως, το σύστημα δουλεύει σε λέω!
προφανος... Αν δεν δουλευε θα το κλεινα το μαγακι και θα πουλαγα κεμπαμπ στην πλατεια καραισκακη.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 13:49, 30-11-12:

Λες να βγήκε βράδυ για να πιεί τίλιο? Από την πενταετή εργασία μου σε νυχτερινά μαγαζιά πάσης φύσεως, έχω δει πως το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων που τα επισκέπτονται στο τέλος της βραδιάς θα πήγαιναν με τον οποιονδήποτε. Ακόμα και να μην ξέρει ορθογραφία, ακόμα και να είναι ψωνισμένος, ακόμη και να είναι αποτυχημένος, κακάσχημος, απένταρος.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 14:29, 30-11-12:

προφανος... Αν δεν δουλευε θα το κλεινα το μαγακι και θα πουλαγα κεμπαμπ στην πλατεια καραισκακη.

yo μαγκα james, αν θες πληζ ρίξε δυο ινφο:

α) ποιό ήταν αυτό το σάητ όπου είχες τέτοιες επιτυχίες;
β) αφού ήσουν τόσο επιτυχημένος εκεί, εδώ τι κάνεις;

και καλές δουλειές.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 15:54, 30-11-12:

Τι δουλειά κάνει ρε παιδιά;

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 16:12, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
Τι δουλειά κάνει ρε παιδιά;
Coaching ρε φαντασμένε, μην τα ξαναλέμε. Είναι σαν τον καμένο υποψήφιο του Survivor που αυτοαποκαλούνταν Coach αλλά ποτέ δεν αναφέρθηκε (2 σεζόν το κέρατό μου! ) τι ακριβώς προπόνηση κάνει.

Πάμε στα οφ τόπικ τώρα κύριοι διαχειριστές;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:26, 30-11-12:

Έχει πολύ πλάκα αυτή η συζήτηση.
Εγώ θα θελα να μάθω με ποιον τρόπο πληρώνεται γι αυτό το κόουτσινγκ.
Με την ώρα, με το μήνα, με την ξεπέτα..

Αρνούμαι, το ξαναλέω, αρνούμαι να πιστεψω πως ένας άνθρωπος τόσο , έχει πάει έστω και μία φορά με γυναίκα.
Επειδή είμαστε στο τόπικ του τί θέλουν οι γυναίκες, πιστεύω πως ο φίλτατος κόουτς δεν έχει ιδέα από το τι θέλουν.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 17:50, 30-11-12:

εκει ο πελατης μου και φιλος τωρα πια εκανε one night stand
η κοπελα μετα απο ποσες ωρες εφυγε?

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:31, 30-11-12:

Θυμάμαι στο Nip/tuck ήταν μια τρανσέξουαλ που έκανε "life coaching" και έβγαζε άπειρα λεφτά...όπως όλοι σε αυτή την σειρά δηλαδή. Και μετά στο Californication που ήταν εντελώς ηλίθιο αλλά το έβλεπα για να το κοροιδεύω ήταν ένας τύπος ο οποίος πρέπει να είναι το είδωλο του James μας. Μάλλον κάποιοι βλέπουν αυτές τις σειρές του Hollywood και νομίζουν πως είναι έτσι και η πραγματική ζωή. Σαν τις κυράτσες που έβλεπαν Λαμψη, Καλημέρα Ζωή, Μεξικάνικα, τόλμη & γοητεια και νόμιζαν πως όλος ο κοσμος μπλέκει τα μπούτια του, όλοι είναι λεφτάδες, κάνουν συνέχεια τεστ πατρότητας, βρίσκουν τον χαμένο τους δίδυμο, παθαίνουν αμνησία και κώμα λες και είναι κρυολόγημα, κλπ.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:34, 30-11-12:

παντως φιλε playboy
αν κρινω και απο την εικονα μελους σου
εχεις ναρκισσισμο σιγουρα
πιστευεις οτι εισαι τοοοσο σπουδαιος
που σιγουρα μεσα σου εχει απειρο φοβο..

και οι κοπελες θελουν τους ναρκισσους για ολιγο,,
αλλα δεν τους εμπιστευονται συνηθως,,αλα για μονιμα προτιμουν τους πιο υπευθυνους και προσγειωμενους..

ο ναρκισισσμος ειναι γυναικειο σημαδι για μενα στον ανδρα.κοινως ο ανδρας γινεται γκομενα να το πουμε ωμα
οταν ο ανδρας λατρευει και αγαπαει τον εαυτο του περισσοτερο απο τις γυναικες
εχει προβλημα..
αντε περαστικα σε ολους μας..

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Άγγελος : 30-11-12 στις 18:40.
Παράθεση

SoZi (Αλέκα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη SoZi
H Αλέκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 2,623 μηνύματα.

H SoZi έγραψε στις 18:39, 30-11-12:

Παλαιότερα είχα ζήσει πολύ δύσκολες καταστάσεις με μια κοπέλα που μου είχε αρέσει πάρα πολύ και επειδή της την έπεσε πρώτος ο κολλητός μου πήγε και τα έφτιαξε μαζί του. Για κάμποσο καιρό προσπαθούσα να μην δείξω τπτ και δημιουργήσω πρόβλημα στη σχέση μου με τον φίλο μου, ώσπου τον χωρίζει μια μέρα και γυρνάει και μου λέει τα έφτιαξα μαζί του αλλά ήθελα εσένα όλο αυτόν τον καιρό! Προφανώς και δεν έκανα τπτ φυσικά όσο και αν την ήθελα.

Γιατί το κάνετε αυτό ρε κορίτσια?

Στην προσφατη περίπτωση είμαι σίγουρος πως αν της είχα δείξει περισσότερο ενδιαφέρον δεν θα υπήρχε θέμα σύγκρισης. Βασικά ο λόγος που γράφω είναι γιατί θέλω να δω αν κάνω εγώ κάπου λάθος (που δεν την πέφτω κατευθείαν στην άλλη ίσως?) ή αν το γυναικείο μυαλό είναι τόσο ακατανόητο, και μήπως μπορέσω να μάθω κανά 2 πράγματα.

Είσαι τόσο όμορφος που έχεις επαναπαυτεί στην θεότητά σου και πιστεύεις ότι τις έχεις όλες. ΘΕΕ! ΘΕΕ!
Η γυναίκα θέλει τρόπο.
Όπως και ο άντρας καμιά φορά.
Το σωστό μπίρι-μπίρι κάνει τη δουλειά στο 90% των περιπτώσεων.

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 18:46, 30-11-12:

Θυμάμαι στο Nip/tuck ήταν μια τρανσέξουαλ που έκανε "life coaching" και έβγαζε άπειρα λεφτά...όπως όλοι σε αυτή την σειρά δηλαδή. Και μετά στο Californication που ήταν εντελώς ηλίθιο αλλά το έβλεπα για να το κοροιδεύω ήταν ένας τύπος ο οποίος πρέπει να είναι το είδωλο του James μας. Μάλλον κάποιοι βλέπουν αυτές τις σειρές του Hollywood και νομίζουν πως είναι έτσι και η πραγματική ζωή. Σαν τις κυράτσες που έβλεπαν Λαμψη, Καλημέρα Ζωή, Μεξικάνικα, τόλμη & γοητεια και νόμιζαν πως όλος ο κοσμος μπλέκει τα μπούτια του, όλοι είναι λεφτάδες, κάνουν συνέχεια τεστ πατρότητας, βρίσκουν τον χαμένο τους δίδυμο, παθαίνουν αμνησία και κώμα λες και είναι κρυολόγημα, κλπ.
1)Το californication δεν είναι ηλίθιο έχει χιούμορ, κυνισμό και γυμνές γυναίκες.
2) Δεν το έβλεπες επειδή ήθελες να το κοροϊδέψεις αλλά επειδή σου άρεσε, απλώς ο εγωισμός σου και η εσφαλμένη αντίληψη περί "must see" τηλεοπτικών σειρών σε εμποδίζουν να δεις την αλήθεια
3) Ο Χανκ Μούντι εκτός από σεξ μασίν, πρότυπο του πλέιμπόι είναι και αρκετά ενδιαφέρον ήρωας στα όρια του αντι-ήρωα

παντως φιλε playboy
που σιγουρα μεσα σου εχει απειρο φοβο..

και οι κοπελες θελουν τους ναρκισσους για ολιγο,,
αλλα δεν τους εμπιστευονται συνηθως,,αλα για μονιμα προτιμουν τους πιο υπευθυνους και προσγειωμενους..
Άγγελε, να πηδήξει θέλει, δεν θέλει να κάνει σχέση ζωής.

Όσο για τον love coach θα ήθελα να μάθω πως οργανώνει την μπιζνα. Που βρίσκει κόσμο, πως κοστολογεί τις υπηρεσίες του και πόσο τοις εκατό επιτυχία έχει. Ακούγεται ενδιαφέρον θέμα. Άνοιξε τόπικ μίστερ...

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 18:54, 30-11-12:

Άγγελε, να πηδήξει θέλει, δεν θέλει να κάνει σχέση ζωής.
ναι,αλλα μεχρι ποτε?
30-40?καποτε θα θελει και κατι παραπανω περαν της απλης σαρκας

και τοτε ισως να μην ειναι δυνατον να το εχει..

αν το αυτονοητο και βασικο το κανουμε σκοπο μια καλυτερης ζωης ασε

καποτε μεγαλωνουμε και βαριομαστε να πηδαμε..αναπαραγομαστε

αν εισαι ετσι,,απλα δεν μπαινεις ποτε παραμεσα στην ψυχη των γυναικων γιατι απλα φοβασαι τη συναισθηματικη δευσμευση

φοβασαι μην ερωτευτεις και δεθεις

και παντα μενεις στην βολικη επιφανεια των πολλων γυναικων που για κρεας τις εχεις για κρεας σε εχουν

αλλα καποτε θα θελεις και κατι περισσοτερο..

αν αν θελει μονο να πηδηξει,,δεν χρειαζεται coach συμβουλες κλπ μονο απλο χρημα ,,πορνες υπαρχουν πολλες στον κοσμο..
με πολλες μορφες

Παράθεση

Τιμώμενο Μέλος

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 18:59, 30-11-12:

ναι,αλλα μεχρι ποτε?

αν εισαι ετσι,,απλα δεν μπαινεις ποτε παραμεσα στην ψυχη των γυναικων γιατι απλα φοβασαι τη συναισθηματικη δευσμευση

και παντα μενεις στην βολικη επιφανεια των πολλων γυναικων που για κρεας τις εχεις για κρεας σε εχουν

αν αν θελει μονο να πηδηξει,,δεν χρειαζεται coach συμβουλες κλπ μονο απλο χρημα ,,πορνες υπαρχουν πολλες στον κοσμο..
με πολλες μορφες
Μιλάς με γρίφους γέροντα.

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 19:02, 30-11-12:

Μιλάς με γρίφους γέροντα.
ετσι μου ρχονται,,τέκνον μου
τι να κανω?να τα κρατησω μεσα μου?
δεν κανει

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 20:11, 30-11-12:

Λες να βγήκε βράδυ για να πιεί τίλιο? Από την πενταετή εργασία μου σε νυχτερινά μαγαζιά πάσης φύσεως, έχω δει πως το μεγαλύτερο ποσοστό των ανθρώπων που τα επισκέπτονται στο τέλος της βραδιάς θα πήγαιναν με τον οποιονδήποτε. Ακόμα και να μην ξέρει ορθογραφία, ακόμα και να είναι ψωνισμένος, ακόμη και να είναι αποτυχημένος, κακάσχημος, απένταρος.
ευχαρηστω φιλη χριστινελ. η κοπελα μολις σας ειπε ενα απο τα πραγματα που πρεπει να κοιτατε σε μια γκομενα. αν πηγαινει σε κλαμπ την γραφετε κανονικα.. την πειδατε χωρις συναισθηματα και δεσμευσεις γιατι απλα το 99,9% απο τις γκομενες που ρειναι στο κλαμπ δεν αξιζουν την προσοχη σας.
Αρχική Δημοσίευση από Rempeskes
yo μαγκα james, αν θες πληζ ρίξε δυο ινφο:

α) ποιό ήταν αυτό το σάητ όπου είχες τέτοιες επιτυχίες;
β) αφού ήσουν τόσο επιτυχημένος εκεί, εδώ τι κάνεις;

και καλές δουλειές.
δεν προκειτε.. οποιος θελει κανονιζουμε καφεδουμπα και συζηταμε.

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Έχει πολύ πλάκα αυτή η συζήτηση.
Εγώ θα θελα να μάθω1) με ποιον τρόπο πληρώνεται γι αυτό το κόουτσινγκ.
Με την ώρα, με το μήνα, με την ξεπέτα..

2)Αρνούμαι, το ξαναλέω, αρνούμαι να πιστεψω πως ένας άνθρωπος τόσο , έχει πάει έστω και μία φορά με γυναίκα.
Επειδή είμαστε στο τόπικ του τί θέλουν οι γυναίκες, πιστεύω πως ο φίλτατος κόουτς δεν έχει ιδέα από το τι θέλουν.
1) ωρα
2)αρνησαι δεν αρνασαι δεν αλλαζει και τιποτα.. οποιος θελει μπορει να με γνωρισει. και ακομια μια φορα.. κανεις μας δεν ασχολειτε με τι τι πιστευουν οτι θελουν οι γυναικες.. ασχολουμε με το πως μετα απο 7 ωρες θα ειναι γυμνη στο κρεββατι.
παντως φιλε playboy
που σιγουρα μεσα σου εχει 1)απειρο φοβο..

και 2)οι κοπελες θελουν τους ναρκισσους για ολιγο,,

ο ναρκισισσμος ειναι γυναικειο σημαδι για μενα στον ανδρα.κοινως3) ο ανδρας γινεται γκομενα να το πουμε ωμα
οταν ο ανδρας λατρευει και αγαπαει τον εαυτο του περισσοτερο απο τις γυναικες
εχει προβλημα..
αντε περαστικα σε ολους μας..
1)οκ, εσυ ξερεις
2) η γυναικα διαλεγει με τον πιον θα πειδηχτει ο αντρας διαλεγει ε το ποια θα μηνει..
3) οποιος θελει μπορει να με γνωρισει. αλλα δεν πιστευω οτι μολις με δει θα πει οτι ειμαι γκομενα..
Αρχική Δημοσίευση από SoZi
Είσαι τόσο όμορφος που έχεις επαναπαυτεί στην θεότητά σου και πιστεύεις ότι τις έχεις όλες. ΘΕΕ! ΘΕΕ!
Η γυναίκα θέλει τρόπο.
Όπως και ο άντρας καμιά φορά.
Το σωστό μπίρι-μπίρι κάνει τη δουλειά στο 90% των περιπτώσεων.
οχι!! κλειστε το στομα σας! μιν μιλατε γιατι το καιτε.

Αρχική Δημοσίευση από fantasmenos
1)Το californication δεν είναι ηλίθιο έχει χιούμορ, κυνισμό και γυμνές γυναίκες.
2) Δεν το έβλεπες επειδή ήθελες να το κοροϊδέψεις αλλά επειδή σου άρεσε, απλώς ο εγωισμός σου και η εσφαλμένη αντίληψη περί "must see" τηλεοπτικών σειρών σε εμποδίζουν να δεις την αλήθεια
3) Ο Χανκ Μούντι εκτός από σεξ μασίν, πρότυπο του πλέιμπόι είναι και αρκετά ενδιαφέρον ήρωας στα όρια του αντι-ήρωα

Άγγελε, 1)να πηδήξει θέλει, δεν θέλει να κάνει σχέση ζωής.

2)Όσο για τον love coach θα ήθελα να μάθω πως οργανώνει την μπιζνα. Που βρίσκει κόσμο, πως κοστολογεί τις υπηρεσίες του και πόσο τοις εκατό επιτυχία έχει. Ακούγεται ενδιαφέρον θέμα. Άνοιξε τόπικ μίστερ...
1) οχι πια.. θελει να πηδηξουν και οι αλοι για πολους λογους.
2) για περισσοτερες; πληροφοριες στειλε μου PM

ναι,αλλα μεχρι ποτε?

με πολλες μορφες
σταματα να εχεις τις γκομενες σε βαθρο. οι ιδιες πιστευουν οτι επειδη εχου μουνι μπορουν να εξουσιασουν τον καθενα. ο πρωτος που τις γραφει στα ουμπαλα του τις παιρνει απο παντου.. ερωτας?? τι μαλακια ειναι αυτο?? αυτη πρεπει να ειναι ερωτευμενη μαζι σου εσυ απαγορευεται ναεισαι μαζι της.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους