Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,075 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Γυναικεία συμπεριφορά

Ciela

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ciela
H Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος . Έχει γράψει 1,449 μηνύματα.

H Ciela έγραψε στις 21:05, 30-11-12:

αντε υποψηφια πελατακια στειλτε μηνυμα στον τζειμς

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη James Playboy
Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 21:17, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Ciela
αντε υποψηφια πελατακια στειλτε μηνυμα στον τζειμς
αρχικα πρεπει να κανονισουμε εναν καφε να δω τι θελει ο καθενας ειτε ειναι αντρας ειτε ειναι γυναικα για να δω αν μπορω κα αν ειναι ηθικο για να τον/την βοηθήσω.
δεν μπορουν να ακουσουν ολοι οι ανθρωποι, ωμα,για την ανθρωπινη φυση..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Άγγελος
Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 22:26, 30-11-12:

αυτη πρεπει να ειναι ερωτευμενη μαζι σου εσυ απαγορευεται ναεισαι μαζι της.
οππααα,εδω φτασαμεε

εχεις ερωτευτει ποτε φιλε?
εχεις δαγκωσει τη λαμαρινα?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 22:54, 30-11-12:

Nαι, και τον έφτυσαν στα μούτρα για αυτό ξεκίνησε το "PUA" να βγάλει το άχτι του.

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο James Playboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Νέα Φιλαδέλφεια (Αττική). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O James Playboy έγραψε στις 23:03, 30-11-12:

Αρχική Δημοσίευση από Άγγελος
οππααα,εδω φτασαμεε

εχεις ερωτευτει ποτε φιλε?
εχεις δαγκωσει τη λαμαρινα?
ναι, ομορφο συναισθημα αλλα δεν ειναι για αντρες. οι naturals and alpha malew δεν ερωτευονται.. αυτο πρεπει να εκπαιδευσετε τον εαυτο σας να κανει και εσεις.(δεν ερωτευονται γιατι εχουν χαμηλα τα επιπεδα βασοπρεσινης στον γκεφαλο.. οσο περισσοτερα οιτρογονα εχει ενας αντρας τοσο περισσοτερο τινει να ερωτευεται.. bad... change that shit... )

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Nαι, και τον έφτυσαν στα μούτρα για αυτό ξεκίνησε το "PUA" να βγάλει το άχτι του.
δεν κανω pu... το pu , να εξηγησω οτι ειναι πεσιμο στα κλαμπ και στα μπαρ.. εμεις δεν κανουμε τετοιο πραγμα.. δημιουργουμε μια προσωπικοτητα με αρχες κ αξιες στον ενδιαφερομενο και οι γκομενες πεφτουν πανω του οπως η μυγα στο σκατο.. γιατι ως γνοστων bad men are the only men.. το εχει εξιγησει πολυ ομορφα o giacomo girolamo casanova. " siate la fiamma, non la falena" να εισαι η φλογα που μαγνητιζει τα βλεματα οχι η πιγολαμπιδα που τρεχει πισω απο την καθε μια. το pu εχει ως kεντρο προσοχης την γκομενα. ποτε και κανενας επιτυχιμενος σε κατι δεν ειχε κεντρο προσοχης τιποτε αλλο εκτος απο τον ιδιο του τον εαυτο. we are te flames! noty the random girl..

Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 9,663 μηνύματα.

O Άγγελος έγραψε στις 23:06, 30-11-12:

ναι, ομορφο συναισθημα αλλα δεν ειναι για αντρες. οι naturals and alpha malew δεν ερωτευονται.. αυτο πρεπει να εκπαιδευσετε τον εαυτο σας να κανει και εσεις.
ζητας να παραβιασουμε τη φυση?

Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 23:14, 30-11-12:

ζητας να παραβιασουμε τη φυση?

εε ? δεν παραβιαζεις καμια φυση.. δεν σου ειπα ουτε να φας ανθρωπο ουτε να πηδηξεις ιπποποταμο, υπαρχουν τροποι να επαναπρογραμματισεις διαφορετικα τον εγκεφαλο σου.
"in order to change your life, you have to change your habits"
stephen covey

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη James Playboy : 01-12-12 στις 09:46.
Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη epote
Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,484 μηνύματα.

O epote ) έγραψε στις 11:14, 02-12-12:

δεν κανω pu... το pu , να εξηγησω οτι ειναι πεσιμο στα κλαμπ και στα μπαρ.. εμεις δεν κανουμε τετοιο πραγμα.. δημιουργουμε μια προσωπικοτητα με αρχες κ αξιες στον ενδιαφερομενο και οι γκομενες πεφτουν πανω του οπως η μυγα στο σκατο.. γιατι ως γνοστων bad men are the only men..
Πριν απο λιγο καιρο ολοκληροθηκε η (απο οσο ξερω) πρωτη ερευνα στις τεχνικες pick up που χρησημοποιουνται και ειναι διαδεδομενες στο ιντερνετ κυριως μετα την δημοσιευση του the game απο τον neil strauss.

Tα αποτελεσματα της ερευνας ηταν κατα βαση οτι οι γυναικες που αντιδρουν σε αυτου του ειδους την προσεγγιση ειναι αυτες που ΑΠΟ ΠΡΙΝ ψαχνουν κατι εφημερο και χωρις δευσμευση η βαθος.

Δεν ειναι κακο αυτο, απλα για οσους ψαχνουν κατι πιο μονιμο ισως να μην ειναι η καλυτερη στρατηγικη. Ενα απο τα προβλημα με την ποπ ψυχολογια του seduction community ειναι οτι επικεντρονεται παρα παρα πολυ στην εφηβικη η μεταεφηβικη αντρικη ψυχοσυνθεση. Οσο περιεργο και αν ακουγεται καποιοι μετα απο καποια ηλικια ψαχνουν για συντροφο οχι για πηδηγμα.

Be that as it may οπως λεει ακομψα ο Playboy ο καλυτερος τροπος να εισαι ελκυστικος ειναι να εισαι εξυπνος, καλιεργημενος, καθαρος, κομψος και ομιλιτικος. Δεν ειναι τοσο τραγικες απαιτησεις.

α) ποιό ήταν αυτό το σάητ όπου είχες τέτοιες επιτυχίες;
β) αφού ήσουν τόσο επιτυχημένος εκεί, εδώ τι κάνεις;
ανεφερε τον κανονα των 7 ορων που ειναι μια καθυστεριμενη ανοησια του Erik von Markovik (γνωστος σαν mystery στον χωρο του seduction) οποτε ψαξε για τα εξις:

Mystery method "how to get beautifull women into bed"
The game
The rules of the game

και πολλα πολλα site οπως το www.puaforums.com η το ελληνικο www.pua.gr

Υπαρχουν δυο βασικες προσεγγισεις στην ολη θεωρια, το outer game και το Inner game (αν θυμαμαι καλα). Το ενα αφορα την συμπεριφορα στην οποια μαθαινεις "ρουτινες" για το πως να ποιανεις κουβεντα σε γυναικες (opener,transition, hook point, neggs, value demonstrations και κατι τετοιες ιστοριες, πανε χρονια απο τοτε που τα διαβαζα) και το δευτερο αφορα το πως να συγκροτησεις την προσωπικοτητα σου ωστε να ειναι αρεστη σε γυναικες.

Για να λεμε του στραβου το δικιο σαν κονσεπτ δεν ειναι κακο, μαθαινει σε κοινωνικα απαιδευτους ανθρωπους κοινωνικες δεξιοτητες.

Μικροτερος ειχα παει σε μια συγκεντρωση απο ελληνες Pick up artists, στο σπιτι ενος παλικαριου στους αμπελοκηπους (στο μετρο πανορμου κοντα).

Ηταν το λιγοτερο θλιβερο, κατι πιτσιρικαδες που μολις ειχαν βγει απο το world of warcraft και τσαμπουναγαν ορολογια.

β) αφού ήσουν τόσο επιτυχημένος εκεί, εδώ τι κάνεις;
those who can, do. Those who cant teach

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Άγγελος

Επιφανές Μέλος

O Άγγελος έγραψε στις 11:50, 02-12-12:

Tα αποτελεσματα της ερευνας ηταν κατα βαση οτι οι γυναικες που αντιδρουν σε αυτου του ειδους την προσεγγιση ειναι αυτες που ΑΠΟ ΠΡΙΝ ψαχνουν κατι εφημερο και χωρις δευσμευση η βαθος.

Δεν ειναι κακο αυτο, απλα για οσους ψαχνουν κατι πιο μονιμο ισως να μην ειναι η καλυτερη στρατηγικη. Ενα απο τα προβλημα με την ποπ ψυχολογια του seduction community ειναι οτι επικεντρονεται παρα παρα πολυ στην εφηβικη η μεταεφηβικη αντρικη ψυχοσυνθεση. Οσο περιεργο και αν ακουγεται καποιοι μετα απο καποια ηλικια ψαχνουν για συντροφο οχι για πηδηγμα.
αυτη ειναι η ουσια ακριβως
κυνηγας κοπελες που πεφτουν με τετοια κολπα και επιβεβαιωνεις τα κολπα σου
και ολα πανε καλα

μεχρι που θα δαγκωσεις τη λαμαριναα
και θα θα γκρεμιστουν τα διαφορα που ελεγες πριν..

ψυχολογοι ειχα ακουσει λεγανε οτι οι ορκισμενοι εργενηδες οταν παντρευτουν δενονται υπερβολικα και γινονται καταπιεστικοι

γνωστο ψυχολογικο προφιλ..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

James Playboy

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O James Playboy έγραψε στις 14:52, 03-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από epote

those who can, do. Those who cant teach
εδω ειμαι, οποιος θελει μπορει να με δει live..

αυτη ειναι η ουσια ακριβως
κυνηγας κοπελες που πεφτουν με τετοια κολπα και επιβεβαιωνεις τα κολπα σου
και ολα πανε καλα

μεχρι που θα δαγκωσεις τη λαμαριναα
και θα θα γκρεμιστουν τα διαφορα που ελεγες πριν..

ψυχολογοι ειχα ακουσει λεγανε οτι οι ορκισμενοι εργενηδες οταν παντρευτουν δενονται υπερβολικα και γινονται καταπιεστικοι

γνωστο ψυχολογικο προφιλ..
σωστο... αν θελετε να το αποφυγετε αυτο δημιουργειστε μια προσωπικοτητα βασησμενη σε αρχες και αξιες.
Playboy

Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Insomnie
Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε στις 15:08, 03-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Θυμάμαι στο Nip/tuck ήταν μια τρανσέξουαλ που έκανε "life coaching" και έβγαζε άπειρα λεφτά...όπως όλοι σε αυτή την σειρά δηλαδή. Και μετά στο Californication που ήταν εντελώς ηλίθιο αλλά το έβλεπα για να το κοροιδεύω ήταν ένας τύπος ο οποίος πρέπει να είναι το είδωλο του James μας. Μάλλον κάποιοι βλέπουν αυτές τις σειρές του Hollywood και νομίζουν πως είναι έτσι και η πραγματική ζωή. Σαν τις κυράτσες που έβλεπαν Λαμψη, Καλημέρα Ζωή, Μεξικάνικα, τόλμη & γοητεια και νόμιζαν πως όλος ο κοσμος μπλέκει τα μπούτια του, όλοι είναι λεφτάδες, κάνουν συνέχεια τεστ πατρότητας, βρίσκουν τον χαμένο τους δίδυμο, παθαίνουν αμνησία και κώμα λες και είναι κρυολόγημα, κλπ.
Hey, λίγα τα λόγια σου για τον Χανκ- είναι και γαμώ τα παιδιά!

Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:26, 10-01-13:

Γυναικεία ψυχοσύνθεση? τρέχα γύρευε...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 20:35, 10-01-13:

god damn it, man, GOD DAMN IT! ρεε συντονιστειτε λιγο δεν γινεται να πιστευετε πως ειναι ολες οι γυναικες ιδιες, ουτε ολοι οι αντρες ιδιοι! αυτα περι ψυχοσυνθεσης ειναι δικαιολογιες απλα. Δεν γινεται να εχουν ιδιο τροπο σκεψης ολες αυτες οι γυναικες γυρω σου ρε φιλε, απλα δεν παιζει. και δεν υπαρχει μια λογικη, την εμαθες, οκ εισαι κομπλε τωρα τα 3/4 του γυναικιου πληθυσμου ψοφανε για την παρτη σου.
νταξει μαν σε ετυχε μια που ηταν ετσι, δλδ τοτε πρεπει να βαλλεις ταμπελα και σε ολες υπολοιπες? (ναι εκτος απο την αδελφη και την μανα σου ας πουμε αυτες θα ειναι οι εξαιρεσεις)

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:42, 10-01-13:

Με δουλεύεις? Η μανα μου και η αδερφή μου είναι κλασικό παράδειγμα νταξει να μιλήσω σοβαρά τώρα... δεν έχουν όλες το ίδιο σκεπτικό αλλά το έχουν πολλές και μας τα πρήζουν π.χ. ήμουν άρρωστος μια φορά και της λέω της δικιά μου οτι δεν μπορω να βγούμε το βράδυ. Της λέω δεν πιστεύω να σε πειράζει? Οχι μου λέει σιγά το πράγμα... μετά απο καιρό σε άσχετη στιγμή μου το πετάει πάνω σε ένα καυγά και μένω μαλάκας! Οτι και καλά δεν της έδωσα σημασία...

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 16:23, 11-01-13:

μετά απο καιρό σε άσχετη στιγμή μου το πετάει πάνω σε ένα καυγά και μένω μαλάκας! Οτι και καλά δεν της έδωσα σημασία...
Omg αυτό είναι από τα χειρότερα που μπορούν να σου κάνουν Να το κρατάς να το κρατάς και κάποια στιγμή να εκρήγνυσαι..bad for the soul..

Φευ.

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lonely_Rider
Ο Παναγής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 50 μηνύματα.

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 00:29, 17-01-13:

Καλά παιδιά εντάξει διαβάζω τόση ώρα τα μηνύματα και από τη μια γελάω και από την άλλη προβληματίζομαι...
Εγώ λοιπόν είμαι το άκρο αντίθετο από το παλικάρι που άνοιξε το topic... Όταν θέλω μια κοπέλα κάνω εγώ το πρώτο βήμα της πιάνω την κουβέντα μεταφέρω την κουβέντα σε προσωπικό επίπεδο της πετάω σπόντες και όοολα τα συναφή... και λέγοντας όλα εννοώ οτιδήποτε περιλαμβάνει η "τέχνη" του Φλερτ ( Τονίζω ότι δεν ψάχνω για one night stand εκτός και αν μου τύχει οπότε ο playboy να μην αρχίσει τις ιστορίες για αγρίους)... Και επειδή την έχω πατήσει πέντε φορές με διαφορετικά πρόσωπα αλλα τον ίδιο τρόπο θα σας πώ τι έχω συμπεράνει με την λίγη μου εμπειρία, άλλωστε 20 χρονών είμαι δεν έχω και την τρελή πείρα... Όλες οι κοπέλες- γκόμενες έχουν ένα κοινό μοτίβο συμπεριφοράς... Αν είσαι καλό παιδί αλλα κλειστός τύπος σε λένε "αναισθητο" και σε παρατάνε για τον κάθε μαλάκα πέφτουλα που θα βρεθεί στο κλάμπ που μπορεί να έτυχε να πάνε το βράδυ.... Αν τώρα είσαι καλό παιδι και τύπος σαν και μένα που εκδηλώνει ενδιαφέρον θα σε πουν "Το σκυλάκι μου που το έχω όποτε γουστάρω και δεν του το ξεκόβω να πάει παρακάτω παρά τον έχω για τις ένεσεις τόνωσης του εγοϊσμού μου". Οπότε και πάνε πάλι στον πρώτο πέφτουλα μαλακά που θα τις πετάξει μετά από καμιά εβδομάδα.... Μακροπρόθεσμα και θα σας θυμηθούν και τους δυο τύπους και θα κοπανήσουν το κεφάλι τους στον τοίχο αλλά στην περίπτωση την δικία μου θα προσπαθήσουν να μας κερδίσουν...Αλλά εσύ είτε έχεις πάει παρακάτω είτε λες "σιγά μην σου κάτσω τώρα! Έχω και έναν εγωισμό κυρά μου! ". Αυτό συμβαίνει στις ηλικίες 15-23 με υπάρχουσες πάντα εξαιρέσεις.... Μιλάω με δικές μου εμπειρίες και το συμπέρασμα είναι δικό μου... Από τις οκτώ "γκόμενες" που έχω συναναστραφεί (όλες τελείως διαφορετικοί χαρακτήρες μεταξύ τους) μόνο μία δεν υπάκουσε στον παραπάνω κανόνα, με αυτή είμαι κολλημένος ακόμα μετά από 5 μήνες και ήταν η μόνη που μου ξηγήθηκε σταράτα με τρόπο όμως που μου προκάλεσε εγκεφαλικό... Τώρα ότι και να λένε οι Κυρίες που απάντησαν παραπάνω η αλήθεια είναι ότι οι γυναίκες δεν έχουν ιδέα τι θέλουν από το πιό μικρό μέχρι και το πιό μεγάλο...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:53, 17-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lonely_Rider
Κμόνο μία δεν υπάκουσε στον παραπάνω κανόνα, με αυτή είμαι κολλημένος ακόμα μετά από 5 μήνες και ήταν η μόνη που μου ξηγήθηκε σταράτα με τρόπο όμως που μου προκάλεσε εγκεφαλικό...
Έλα πες μας αυτή την ιστορία..

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 13:08, 17-01-13:

Εγώ έχω την εντύπωση οτι, είτε άντρας είτε γυναίκα, την ειλικρίνεια την εκτιμάς και την αποζητάς από κάποια ηλικία και μετά, αφού ζήσεις κάποια "κακά παιδιά", αφού περάσεις πάθη, έρωτες, αγωνίες κλπ. Ίσως τελικά αν δε ζήσεις αυτά τα πράγματα από νωρίς κάποια στιγμή σου λείψουν.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 13:19, 17-01-13:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. Μετά από κάποια ηλικία, θες να βρεις τον άνθρωπό σου και να ηρεμήσεις..

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 13:56, 17-01-13:

Εκεί όμως είναι που το χάνεις το παιχνίδι γιατί στην ηλικία που έχεις αποφασίσει να ηρεμήσεις έχεις σχηματίσει την εικόνα της ανεγκέφαλης "γκόμενας" που μόνο για σοβαρά πράγματα δεν είναι... Και αυτό στο λέω όχι γιατί είμαι υπέρ αυτού του τρόπου σκέψης(ποτέ δεν κρίνω τον άλλον αν δεν τον γνωρίσω και μου αρέσει να δίνω δεύτερες ευκαιρίες) αλλά γιατί έτσι σκέφτεται η πλειοψηφία του ανθρώπινου είδους.... Παρ 'το και από την δική σας πλευρά... Πόσες γυναίκες που έχουν αποφασίσει να "ηρεμήσουν" δίνουν βάση σε άντρες που είχαν κάνει πολλές "λάθος" επιλογές και έχουν και αυτοί αποφασίσει να σοβαρευτούν και να "ηρεμήσουν";;;

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:11, 17-01-13:

Εγώ?

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 14:19, 17-01-13:

Ναι αλλά εσύ δεν είσαι το ευρύτερο αντιπροσωπευτικό παράδειγμα του γυναικείου πληθυσμού... και να σου πω και κάτι; μπορείς να μου βρεις άλλα 8 εκατομμύρια που θα πουν το ίδιο... Πόσες όμως το λένε και το κάνουν;;; Είναι σαν να σου λέει ένας άντρας οτι δεν βλέπει πορνό.... Εκατομμύρια θα το πούν αλλά απειροελάχιστοι το κάνουν...

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:27, 17-01-13:

Μα δεν είπα πως "θα" το κάνω, το έχω κάνει. Και εγώ είμαι μικρή ακόμα, δεν πρόλαβα να κάνω πάρα πολλά (συμφωνα με αυτό που θεωρώ εγώ "πολλά"), όμως ο άνθρωπος με τον οποίον είμαι τώρα ήταν η πρώτη μου πραγματική σχέση (όλα τα άλλα ήταν απλά σεξ) και αυτός είχε ένα σωρό γκόμενες πριν από μένα.
Ετσι πάει, αμα δεν βρίσκεις κάτι να σου ταιριάζει, κάνεις απλά σεξ γιατί άνρθωποι είμαστε και έχουμε ανάγκες. Δεν είναι πάντα πως "αποφασίζεις" μια μέρα να κάνεις κατι σοβαρό, ενώ πριν δεν ήθελες. Εγώ πάντα ήθελα κάτι σοβαρό, αλλά δεν έτυχε να γνωρίσω κάτι που να αξίζει πιό πριν και βολευόμουν ανάλογα.

Υ.Γ. Οποιος λέει πως δεν βλέπει τσόντες είναι τελείως ηλίθιος

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 14:34, 17-01-13:

Σημασία δεν έχει το "θα" ή το έχω ήδη κάνει... Σημασία έχει ότι δυστυχώς τη σήμερον ημέρα πολλοί ασπάζονται το ρητό "Δάσκαλε που δίδασκες..." Σου ξαναλέω ότι μιλάμε για το σύνολο και όχι μεμωνομένα..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 14:46, 17-01-13:

Ναι, αλλά που διαφωνείς? Δεν σου είπα πως αμα δεν βρίσκει ο άλλος κάτι που θέλει, τότε βολεύεται με κάτι εφήμερο και ρηχό μέχρι να βρει αυτό που θέλει? Το "σύνολο" (δηλαδή τα περισσότερα παιδιά της ηλικίας σου) απλά δεν έχει βρει ακόμα αυτό που θέλει, για αυτό τσιλιμπουρδίζει από εδω κι από εκεί μέχρι να το βρει. Που είναι το πρόβλημα?

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 15:08, 17-01-13:

Δε διαφωνώ και γω τις ίδιας άποψης είμαι απλά όσο τσιλιμπουρδίζει η άλλη με όποιον λάχι μην έρχετε στα μεσο διαστηματα και μου την πέφτει μόνο και μόνο για να λέει ότι έχω και την καβάτζα μου... καλα κάνεις και τριγυρνάς με όποιον θέλεις αλλα μην ζητάς απο μένα την επιβεβαίωση όποτε εισαι μπακούρι... γιατι αν και όταν αποφασίσεις ότι εγώ είμαι αυτό που ψάχνεις έτσι όπως μου εχείς φερθεί πολλάκις και όχι μόνο μία φορα μετα θα φας πόρτα... Λογικό δεν είναι;;;

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:10, 17-01-13:

Λογικό είναι, αλλά μάλλον αφού δεν είσαι τώρα αυτό που θέλει, δεν θα σαι ούτε και αργότερα.
Δεν είναι ότι μια μέρα ξυπνάμε και θέλουμε τα καλά παιδιά..
Είναι ότι μια μέρα ξυπνάμε και θέλουμε τα καλά παιδιά ΜΕ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΗΜΕΙΑ.
Αφού δεν υπήρχε στην αρχή, δεν θα υπάρχει ούτε μετά, άρα πάλι καβάτζα θα σαι.

(Ειδικά αν είσαι τόοοοοοοσο θυμωμένος... )

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 15:21, 17-01-13:

Ρε κοπελιά πλάκα μου κάνεις;;; όταν τρώω πόρτα εφτά συνεχόμενα χρόνια(ξεκινώντας αυτή να με φλερτάρει) ξεκολλάω και μετά έρχεται η κυρία και μου λέει "Ξέρεις είσαι αυτό που πάντα έψαχνα..." ε μετά άμα έρθεις στην θέση μου μην ρίξεις πόρτα στον ηλίθιο και μην αγανακτήσεις... δεν είμαι θυμωμένος αλλά αγανακτώ όταν ο άλλος εκμεταλλεύεται την καλοσύνη μου και υποτιμά το IQ μου... δεν νομίζω να μιλάω παράλογα...

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,246 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 15:26, 17-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Lonely_Rider
Εκεί όμως είναι που το χάνεις το παιχνίδι γιατί στην ηλικία που έχεις αποφασίσει να ηρεμήσεις έχεις σχηματίσει την εικόνα της ανεγκέφαλης "γκόμενας" που μόνο για σοβαρά πράγματα δεν είναι... Και αυτό στο λέω όχι γιατί είμαι υπέρ αυτού του τρόπου σκέψης(ποτέ δεν κρίνω τον άλλον αν δεν τον γνωρίσω και μου αρέσει να δίνω δεύτερες ευκαιρίες) αλλά γιατί έτσι σκέφτεται η πλειοψηφία του ανθρώπινου είδους.... Παρ 'το και από την δική σας πλευρά... Πόσες γυναίκες που έχουν αποφασίσει να "ηρεμήσουν" δίνουν βάση σε άντρες που είχαν κάνει πολλές "λάθος" επιλογές και έχουν και αυτοί αποφασίσει να σοβαρευτούν και να "ηρεμήσουν";;;
Και πού θα το ξέρω εγώ τι είναι ο άντρας που μόλις γνώρισα ή πού θα ξέρει αυτός αν εγώ στη ζωή μου έχω περάσει την ώρα μου και με 5 ηλίθιους; Το παρελθόν παραμένει στο παρελθόν, εφόσον τη δεδομένη στιγμή είμαι σωστή, το τι έκανα στο παρελθόν μου δεν τον αφορά.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:27, 17-01-13:

Παναγή, αυτή η κοπέλα που περιγράφεις, ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΘΕΛΕΙ.
Δεν ξέρω πόσο πιο απλά να στο πω. Θα φας τα σπασμένα κάποιου άλλου.
Μην το παίρνεις προσωπικά, δεν φταις εσύ, απλώς δεν σε γουστάρει, που λεει και η ταινία.

Σου λέει πως πάντα εσένα έψαχνε γιατί την έχει πιάσει ανασφάλεια.
Μόλις της περάσει, θα σε φτύσει.

Και ναι, είσαι θυμωμένος.

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 15:40, 17-01-13:

Δεν ξέρω αν με θέλει ή όχι δεν έκατσα να το ψάξω και συμφωνώ μαζί σου ότι ήρθε για ακόμα μια φορά για την επιβεβαίωση... Δεν το παίρνω προσωπικά γιατί το στάδιο του "μήπως κάνω εγώ κάποιο λάθος" το έχω ξεπεράσει μετά από την ιστορία που ανέφερα πιο πάνω... Τώρα απλά προσέχω να μην της ξαναδώσω λαβή για την ίδια συμπεριφορά... Και θυμωμένος σου ξαναλέω δεν είμαι... Και αυτό το στάδιο το περάσαμε... Πάντως για να καλύψω και την Himela ο κόσμος είναι πολύ πιο μικρός από ότι νομίζεις... το πιό απλό παράδειγμα είναι ότι όποιον και να γνωρίσεις τον κάνεις φίλο στο facebook και από εκεί μαθαίνεις ότι θέλεις για εκείνον... οπότε αυτόματα το δεν ξέρω τι έγινε με τους προηγούμενους καταργείται... και μετά απλά είσαι επιφυλακτικός με τον άλλο...

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 15:44, 17-01-13:

Γι αυτό δεν έχω facebook... Γιατί παραγνωριζόμαστε..

Παράθεση

Lonely_Rider (Παναγής)

Νεοφερμένος

O Lonely_Rider Rest in pieces... :D έγραψε στις 16:21, 17-01-13:

Τα αρνητικά της τεχνολογίας....

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 18:16, 17-01-13:

Πως μαθαίνεις δηλαδή από το Facebook τι έκανε ο άλλος πριν σε γνωρίσει?

Παράθεση

Speedy

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Speedy
Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 656 μηνύματα.

O Speedy έγραψε στις 19:46, 17-01-13:

Ψάχνεις να βγάλεις άκρη με γυναίκα? Άστο, καλύτερα πάνε παίξε xbox.
Τώρα πέρα από την πλάκα, σε αυτές τις ηλικίες μην παίρνεις στα σοβαρά καμία γυναίκα (βσκ γκόμενα), και αν είναι να την πάρεις, κάντο αλλά πραγματικά αδιαφορώντας για αυτή. Δεν ερωτεύονται σε αυτές τις ηλικίες, το αίσθημα του εγωισμού και της επιβεβαίωσης τις οδηγεί.

Και για να προλάβω τα τι λες, δεν είμαστε όλες έτσι κτλ..
Όλες οι ΩΡΑΙΕΣ ΕΙΝΑΙ έτσι, γιατί έχουν κατακτήσεις και κολλάνε με αυτούς που δεν μπορούν να έχουν. Οι άλλες είναι λίγο πιο λογικές και διαλακτικές..

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 19:50, 17-01-13:

Kορίτσια επίθεση, μας είπε ασχημομούρες.

Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 19:56, 17-01-13:

Μπα άλλο λέει, οι ωραίες αυτές που ξέρουν πόσο ωραίες είναι έχουν αυτή τη συμπεριφορά.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 20:11, 17-01-13:

Βασικά, αν μια γυναίκα θεωρεί οτι ειναι κάποια απλά επειδή είναι όμορφη, δεν αξίζει να την πάρει κανείς στα σοβαρά, άντρας ή γυναίκα.

Παράθεση

catlin (Βάσια)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη catlin
H Βάσια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 320 μηνύματα.

H catlin έγραψε στις 20:38, 17-01-13:

Βασικά ,αυτό όταν φτιάξουμε μια κοινωνία οπου η ομορφιά , η εξυπνάδα και το χρήμα δεν θα τοποθετούν τους εκπροσώπους τους πάνω απο τους υπόλοιπους ανθρώπους.

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ψαραδέλλη
H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,674 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:09, 17-01-13:

Παιδιά σόρι ίσως βγαίνω εκτός της συζήτησης που κάνετε τώρα, αλλά θα ήθελα να πω κάτι που με έχει εκνευρίσει απίστευτα σήμερα διότι το θεωρώ δείγμα τυπικής γυναικείας κομπλεξικής κατινίστικης συμπεριφοράς.

Θα σας πω γενικά ότι πιστεύω ότι ο συνδυασμός γυναίκα + εξουσία = έπαρση (πλην ελάχιστων εξαιρέσεων).

υγ: Για τη λέξη "εξουσία" δώστε οποιαδήποτε σημασία θέλετε εσείς.

Πού θέλω να καταλήξω. Ήμουν μπροστά σε μια συζήτηση στην οποία συμμετείχαν ένα αγόρι και μια κοπέλα. Δεν είχαν ερωτική σχέση. Φίλοι μέσα από την παρέα.
Κι ενώ το αγόρι έκανε ένα απλό σχόλιο (πραγματικά σας λέω...ένα απλό ουδέτερο σχόλιο ήταν), η κοπέλα τσιτώθηκε και άρχισε τις κατινιές. Και ποιος είσαι εσύ, και τι είσαι εσύ και τι ξέρεις εσύ από αυτά και ξέρεις ποια είμαι εγώ και κάτι μαλακίες. Τόλμησε το παιδί να αμφισβητήσει κάτι που είπε και αυτή βρήκε ευκαιρία να κάνει επίδειξη ισχύος και πόσο ικανή είναι και πόσο ανώτερη είναι από τον άλλον.... επειδή μόλις βγήκε από το αυγό της κατάφερε να πιάσει τον παπά από τα...

Κάτι τέτοια εγώ τα θεωρώ υποσυνείδητα συμπλέγματα χρόνιας γυναικείας καταπίεσης, αλλοτινών εποχών ,που βγαίνουν στην επιφάνεια με το πρόσχημα ενός αηδιαστικού τύπου φεμινισμού.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:36, 17-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Ψαραδέλλη
Παιδιά σόρι ίσως βγαίνω εκτός της συζήτησης που κάνετε τώρα, αλλά θα ήθελα να πω κάτι που με έχει εκνευρίσει απίστευτα σήμερα διότι το θεωρώ δείγμα τυπικής γυναικείας κομπλεξικής κατινίστικης συμπεριφοράς.

Θα σας πω γενικά ότι πιστεύω ότι ο συνδυασμός γυναίκα + εξουσία = έπαρση (πλην ελάχιστων εξαιρέσεων).

Πού θέλω να καταλήξω. Ήμουν μπροστά σε μια συζήτηση στην οποία συμμετείχαν ένα αγόρι και μια κοπέλα. Δεν είχαν ερωτική σχέση. Φίλοι μέσα από την παρέα.
Κι ενώ το αγόρι έκανε ένα απλό σχόλιο (πραγματικά σας λέω...ένα απλό ουδέτερο σχόλιο ήταν), η κοπέλα τσιτώθηκε και άρχισε τις κατινιές. Και ποιος είσαι εσύ, και τι είσαι εσύ και τι ξέρεις εσύ από αυτά και ξέρεις ποια είμαι εγώ και κάτι μαλακίες. Τόλμησε το παιδί να αμφισβητήσει κάτι που είπε και αυτή βρήκε ευκαιρία να κάνει επίδειξη ισχύος και πόσο ικανή είναι και πόσο ανώτερη είναι από τον άλλον.... επειδή μόλις βγήκε από το αυγό της κατάφερε να πιάσει τον παπά από τα...

Κάτι τέτοια εγώ τα θεωρώ υποσυνείδητα συμπλέγματα χρόνιας γυναικείας καταπίεσης, αλλοτινών εποχών ,που βγαίνουν στην επιφάνεια με το πρόσχημα ενός αηδιαστικού τύπου φεμινισμού.
Είμαι πολύ χαρούμενη που είμαι γυναίκα και μπορώ να αντιλαμβάνομαι αυτά τα πράγματα και να τα αποφεύγω. Αλίμονο στους άντρες που πέφτουν στα δίχτυα τέτοιων γυναικών...

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:40, 17-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Είμαι πολύ χαρούμενη που είμαι γυναίκα και μπορώ να αντιλαμβάνομαι αυτά τα πράγματα και να τα αποφεύγω. Αλίμονο στους άντρες που πέφτουν στα δίχτυα τέτοιων γυναικών...
Ηimela συμφωνείς;
Από σένα περίμενα να δω αρνητική.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 21:46, 17-01-13:

Ηimela συμφωνείς;
Από σένα περίμενα να δω αρνητική.
Με έχετε παρεξηγήσει εδώ μέσα ή δε με έχετε μελετήσει αρκετά.
Φυσικά και συμφωνώ, όπως και σε πολλά άλλα με σένα συγκεκριμένα.

Αν και, να επεκτείνω λίγο αυτό που είπες, θεωρώ οτι είναι καταπίεση χρόνων των μανάδων αυτών των κοριτσιών που χρόνια τους πρήζουν το κεφάλι "να σπουδάσουν, να πετύχουν, να κάνουν καριέρα, να μην έχουν ανάγκη κανέναν κερατά" (βέβαια όταν πάνε 30 και δεν έχουν παντρευτεί τους πρήζουν το κεφάλι "να παντρευτείς ένα καλό παιδί, να νοικοκυρευτείς, να προλάβω κι εγώ να δω εγγονάκι πριν κλείσω τα μάτια μου" αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Όταν μεγαλώνεις με τη νοοτροπία οτι μπορείς να πετύχεις τα πάντα επειδή είσαι όμορφη ή επειδή πήρες κι ένα πτυχίο ή επειδή δεν έχεις ανάγκη τους άντρες εσύ για να ολοκληρωθείς σαν γυναίκα, αυτά θα κάνεις. Γι' αυτό, προσοχή στις αξίες που δίνουμε στα παιδιά!!!

Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 21:59, 17-01-13:

Με έχετε παρεξηγήσει εδώ μέσα ή δε με έχετε μελετήσει αρκετά.
Φυσικά και συμφωνώ, όπως και σε πολλά άλλα με σένα συγκεκριμένα.

Αν και, να επεκτείνω λίγο αυτό που είπες, θεωρώ οτι είναι καταπίεση χρόνων των μανάδων αυτών των κοριτσιών που χρόνια τους πρήζουν το κεφάλι "να σπουδάσουν, να πετύχουν, να κάνουν καριέρα, να μην έχουν ανάγκη κανέναν κερατά" (βέβαια όταν πάνε 30 και δεν έχουν παντρευτεί τους πρήζουν το κεφάλι "να παντρευτείς ένα καλό παιδί, να νοικοκυρευτείς, να προλάβω κι εγώ να δω εγγονάκι πριν κλείσω τα μάτια μου" αλλά αυτό είναι άλλο θέμα). Όταν μεγαλώνεις με τη νοοτροπία οτι μπορείς να πετύχεις τα πάντα επειδή είσαι όμορφη ή επειδή πήρες κι ένα πτυχίο ή επειδή δεν έχεις ανάγκη τους άντρες εσύ για να ολοκληρωθείς σαν γυναίκα, αυτά θα κάνεις. Γι' αυτό, προσοχή στις αξίες που δίνουμε στα παιδιά!!!
Ακριβώς αυτό.

πσ: Δε σε έχω παρεξηγήσει.
Αλλά όταν θίγονται ζητήματα γυναικείας φύσης σε φοβάμαι λίγο.

Για να είμαι ειλικρινής νόμισα ότι θα πιαστείς από τη λέξη-κλειδί "φεμινισμός" και θα περνούσες στην επίθεση.

Και μιας και αναφέρομαι στο φεμινισμό θεωρώ πώς είναι μια αντίληψη που δεν υπάρχει λόγος να υφίσταται σήμερα.
Πιστεύω ότι πλέον είμαστε αποδεκτές από τους άντρες. Το να προσπαθεί μια γυναίκα να αποδείξει σε έναν άντρα πόσα πολλά μπορεί να καταφέρει, καταντάει γραφικό και γελοίο.
Δεν υπάρχει λόγος να θιγόμαστε με το παραμικρό.

Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη DreamsRevenge
H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε στις 22:14, 17-01-13:

(...)

(...)
Εχεις δίκιο νομίζω σε αυτό, είτε υποσυνείδητα, είτε επειδή υπάρχει επιρροή από τις μαμάδες όπως είπε και η Himela, πολλές κοπέλες προσπαθούν να γίνουν βασιλικότερες του βασιλέως σε αυτό ... και δεν τις αδικώ απόλυτα για να είμαι ειλικρινής, θεωρώ ότι με δεδομένη την διάρκεια και την ένταση της καταπίεσης των γυναικών, θα περάσει αρκετός καιρός μέχρι να αποκατασταθούν οι ισορροπίες...

Προτιμάς κάτι μαζεμένες και χαμογελαστές που μπορεί να μη σηκώνουν φωνή αλλά χρησιμοποιούν πλάγιες μεθόδους για να χειραγωγούν τους άλλους και πολλές φορές και τους συντρόφους τους για να πετύχουν αυτό που θέλουν?

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 22:17, 17-01-13:

Ακριβώς αυτό.

πσ: Δε σε έχω παρεξηγήσει.
Αλλά όταν θίγονται ζητήματα γυναικείας φύσης σε φοβάμαι λίγο.

Για να είμαι ειλικρινής νόμισα ότι θα πιαστείς από τη λέξη-κλειδί "φεμινισμός" και θα περνούσες στην επίθεση.

Και μιας και αναφέρομαι στο φεμινισμό θεωρώ πώς είναι μια αντίληψη που δεν υπάρχει λόγος να υφίσταται σήμερα.
Πιστεύω ότι πλέον είμαστε αποδεκτές από τους άντρες. Το να προσπαθεί μια γυναίκα να αποδείξει σε έναν άντρα πόσα πολλά μπορεί να καταφέρει, καταντάει γραφικό και γελοίο.
Δεν υπάρχει λόγος να θιγόμαστε με το παραμικρό.
Με έβαλες και έψαξα και βρήκα 2 ποστ μου από παλιό θέμα στα οποία δείχνω πόσο σιχαίνομαι το φεμινισμό (το 1ο και το 2ο), κάτι που (αν κατάλαβα καλά) μας κάνει απλά να συμφωνούμε (ή κάνω λάθος;).

Αρχική Δημοσίευση από DreamsRevenge
Προτιμάς κάτι μαζεμένες και χαμογελαστές που μπορεί να μη σηκώνουν φωνή αλλά χρησιμοποιούν πλάγιες μεθόδους για να χειραγωγούν τους άλλους και πολλές φορές και τους συντρόφους τους για να πετύχουν αυτό που θέλουν?
Ποιος σου είπε οτι κι αυτές δεν τις καταλαβαίνω;
Παιδί μου, θέλει η πουτάνα να κρυφτεί κι η χαρά δεν την αφήνει.... Η εκμεταλλεύτρια γυναίκα φαίνεται. Μη βλέπεις που στους άντρες δουλεύει πιο αποδοτικά το κάτω κεφάλι καμιά φορά και χάφτουν ό,τι μαλακία τους πασάρει η άλλη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Imadlak : 18-01-13 στις 09:09. Αιτία: συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη έγραψε στις 22:26, 17-01-13:

Με έβαλες και έψαξα και βρήκα 2 ποστ μου από παλιό θέμα στα οποία δείχνω πόσο σιχαίνομαι το φεμινισμό (το 1ο και το 2ο), κάτι που (αν κατάλαβα καλά) μας κάνει απλά να συμφωνούμε (ή κάνω λάθος;).
Ε τότε σε παρεξήγησα τελικά. Δεν είχα δει αυτές σου τις απόψεις.
Σε είχα για φεμινίστρια.

Ναι, συμφωνούμε.
Πάντως μεταξύ σοβαρού κι αστείου ο φεμινισμός τελικά σε μπελάδες μας έβαλε.
Μόνες μας βγάλαμε τα μάτια μας!

Κάτι ξέραν οι γιαγιάδες μας.

Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 22:29, 17-01-13:

Ε τότε σε παρεξήγησα τελικά. Δεν είχα δει αυτές σου τις απόψεις.
Σε είχα για φεμινίστρια.

Παράθεση

diotima

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη diotima
Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,868 μηνύματα.

O diotima έγραψε στις 23:20, 17-01-13:

Κάτι ξέραν οι γιαγιάδες μας.
Ναι
Να ψηφιζουν με φακελο ηδη κλεισμενο απο το σπιτι

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη diotima : 17-01-13 στις 23:31.
8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Margaritisole (Μαργαρίτης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Margaritisole
Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Margaritisole έγραψε στις 00:28, 18-01-13:

Δεν θα δωσω καποια απαντηση πανω σε αυτα που λετε αλλα θα ηθελα να κανω μια ερωτηση. Μια ερωτηση. Γνωριζω μια γυναικα 40 ετων και ανω με διδακτορικο. Η κορη της εκανε την πρωτη σχεση της και της αρχισε μαθηματα περι φεμινισμου. Μεχρι εδω καλα λες και καλα κανει. Ολο το θεμα ειναι οτι τις λεει οτι να μην εξαρτεσαι απο τα αγορια αλλα να τους εχεις εσυ υπο ελενχω για να περνας καλα. Οσο ποιο πολλοι τοσο ποιο καλα και καποια στιγμη οταν θελησεις να παντρευεις βρες εναν α-βουλο (καλο παιδι μηπως?) με καλα οικονομικα για να παντρευεις. Λοιπον αυτα ειναι σωστα που τις λεει? Και δευτερον ο φεμινισμος αυτα ελεγε οταν ξεκινησε? Ωρες ωρες απορω.

Αυτη η περιπτωση ειναι αληθινη και συνεβη μπροστα μου.

ΥΓ: Γραφω απο κινητο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους