Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,076 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,660 μηνύματα σε 74,624 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προπληρωμένες κάρτες: Ποια να πάρω;

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:07, 10-09-05:

Σκέφτομαι αυτό τον καιρό, μιας και δεν δουλεύω ώστε να μπορώ να βγάλω κανονική πιστωτική να βγάλω μια προπληρωμένη και αν γίνεται να έχει σύνδεση με το λογαριασμό μου στην Εθνική, ώστε όποτε πληρώνω κάτι με αυτή να αφαιρείται απο το λογαριασμό μου. Εσείς τι ξέρετε για αυτές? Ποιά να πάρω ώστε να τη δέχονται και στα ξένα e-shops? Τι πρέπει να προσέξω?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Arty2

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Arty2
Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 108 μηνύματα.

O Arty2 έγραψε στις 18:19, 10-09-05:

αν γίνεται να έχει σύνδεση με το λογαριασμό μου στην Εθνική, ώστε όποτε πληρώνω κάτι με αυτή να αφαιρείται απο το λογαριασμό μου
Αυτό μπορείς να το κάνεις με κάρτα που σου δίνει η τράπεζα και μπορείς να κάνεις και αναλήψεις αλλά μην το κάνεις για αγορές γιατί είναι επικύνδυνο (μπορεί να σου αδειάσουν όλο το λογαριασμό).
Τώρα γοα προπληρωμένες έχω ακούσει για της Τράπεζας Αττικής, που είναι και VISA και άρα γενικώς αποδεκτή.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

bunny217 (Ποιός Ξέρει???)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη bunny217
H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 18:23, 10-09-05:

Εγώ αυτό που ξέρω είναι στην Άλφα που έχω εγώ, με την κάρτα που πας στα ΑΤΜ και βγάζουμε λεφτά ,με την ίδια όταν πας σε κάποιο κατάστημα σου αφαιρούν λεφτά απο το λογαριασμό αμέσως.
Για την εθνική δεν γνωρίζω.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 18:34, 10-09-05:

Με την κάρτα που μου δίνει η τράπεζα (ΕΘΝΟcash) μόνο στα χαρτιά υποτίθεται οτι μπορώ να κάνω και αγορές. Στην πράξη δεν την δέχεται ούτε κατάστημα, ούτε κανένα e-shop.
Πάντως με την ίδια λογική Arty και πιστεωτική κανονική να είχα θα μπορούσαν να μου σηκώσουν όλο το πιστωτικό όριο που λογικά είναι μεγαλύτερο απο το πενιχρό μου ταμείο

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 10-09-05 στις 18:38.
Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 1,606 μηνύματα.

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 18:37, 10-09-05:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Με την κάρτα που μου δίνει η τράπεζα (ΕΘΝΟcash) μόνο στα χαρτιά υποτίθεται οτι μπορώ να κάνω και αγορές. Στην πράξη δεν την δέχεται ούτε κατάστημα, ούτε κανένα e-shop.
Πάντως με την ίδια λογική Arty και πιστεωτική κανωνική να είχα θα μπορούσαν να μου σηκώσουν όλο το πιστωτικό όριο που λογικά είναι μεγαλύτερο απο το πενιχρό μου ταμείο
Της Αλφα πάντως την δέχονται στα καταστήματα την έχω δοκιμάσει

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:38, 10-09-05:

Εεεεμ άλλο η Άλφα, άλλο η Εθνική. Αμα η Εθνική δεν είχε περισσότερα καταστήματα απο τις άλλες με τίποτα δεν θα είχα εκεί λογαριασμό

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 18:47, 10-09-05:

Εεεεμ άλλο η Άλφα, άλλο η Εθνική. Αμα η Εθνική δεν είχε περισσότερα καταστήματα απο τις άλλες με τίποτα δεν θα είχα εκεί λογαριασμό
γιατί δεν κάνεις λογαριασμό στην Άλφα??
κι αυτή έχει πολλά καταστήματα

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:55, 10-09-05:

Ε όσο να πεις με τίποτα δεν έχει τόσα όσα η Εθνική!

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 18:55, 10-09-05:

Και ο αδερφός μου που θέλει να κάνει αγορές μέσω ίντερνετ αλλά δεν θέλει πιστωτική έχει αυτή την προπληρωμένη κάρτα της Αλφα και έχει βολευτεί. Και δεν νομίζω ότι είχε ποτέ πρόβλημα με αγορές από ίντερνετ.

Πάντως αν σου είναι αναγκάια μια πιστωτική κάρτα ξέρω ότι η Citibank βγάζει πιστωτική κάρτα ειδικά για φοιτητές. Και την δέχονται σχεδόν παντού.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 18:59, 10-09-05:

Ναι αλλά πρέπει να εγγυηθούν οι γονείς για να βγάλεις κανονικη πιστωτική και οι δικοί μου γονείς, είναι λίγο περίεργοι. Πάντως τέτοια πιστωτική και η Εθνική βγάζει
Το θέμα μου παιδιά δεν είναι τόσο να τη δέχονται στα ελληνικά καταστήματα αλλά στα ξένα e-shops!

Παράθεση

nv

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη nv
H nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 318 μηνύματα.

H nv έγραψε στις 19:01, 10-09-05:

Της Αλφα του αδερφού μου την είχαν δεχτεί στο amazon.

Παράθεση

Διακεκριμένο μέλος

H bunny217 Περίεργα συναισθήματα έγραψε στις 19:02, 10-09-05:

Ε όσο να πεις με τίποτα δεν έχει τόσα όσα η Εθνική!
Ναι σίγουρα αλλά πιστεύω πως είναι η αμέσως επόμενη που έει πολλά καταστήματα

Παράθεση

giostau

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη giostau
Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 763 μηνύματα.

O giostau έγραψε στις 19:08, 10-09-05:

Ρίξε μια ματιά και στην ΝovaBank.
Εγώ έχω πιστωτική από τη Nova (φοιτητηκή) και απ' όσο θυμάμαι όταν την έβγαλα (πριν 4 χρόνια) δεν χρειάστηκα καμία έγκριση από τους γονείς μου! Μόνο μια βεβαίωση από τη γραμματεία ότι είσαι φοιτήτρια.

ΟΜΩΣ δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ για αγορές μέσω διαδικτύου! Οπότε δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά αν κάνει! Πέρνα μια βόλτα από ένα κατάστημα και ρώτα.
Επίσης έχουν μακράν την καλύτερη εξηπυρέτηση που έχω δει!!!

Όσο για καταστήματα, η Θεσσαλονίκη και η Αθήνα είναι γεμάτες! Σε μικρές πόλεις υστερεί λίγο...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 19:12, 10-09-05:

Ευχαριστώ giostau θα πάρω τηλ το συντομότερο!

Παράθεση

Valder (Λυκούργος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Valder
Ο Λυκούργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 3,291 μηνύματα.

O Valder απορροφημένος στο επίχρυσο τουλάτε του έγραψε στις 20:06, 10-09-05:

Λοιπόν, διακρίνω εναν ρατσισμό κατά της Alpha Bank ή κάνω λάθος; Ολόκληρη Θεσσαλονίκη και δε θα χει ενα σωρό καταστήματα;

Βγάλε μια προπληρωμένη στην Εγνατία Τράπεζα! Ε του π....η πια, η Θεσσαλονίκη το μόνο σίγουρο που έχει είναι η Εγνατία Τραπεζα και η Εγνατία λεοφώρος

Ειδάλλως Attica Gift Card απο Τράπεζα Αττικής (αλλά ξέχασα δεν τα πάτε τα Αθηναϊκά εκεί )

Καλύτερα προπληρωμένες για e-shops κι αν σε κλέψουν ούτε γάτα ούτε ζημιά. Δεν συνδέεται με κανένα λογαριασμό σου.

Παράθεση

babisgr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη babisgr
Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O babisgr έγραψε στις 18:01, 20-12-11:

Επειδή είμαι άσχετος με αυτά θέλω να ρωτήσω για να μη κάνω βλακείες..

Προπληρωμένη κάρτα mastecard ή visa είναι κάρτες που παίρνεις πχ δινοντας 10, 30 , 50 ευρω οσα νάναι και σου δίνουν τη κάρτα έχοντας μέσα το ποσό που έδωσες.. Σώστά μέχρι εδώ; Για να αποκτήσω τέτοια κάρτα τί προσωπικά στοιχεία πρέπει να δώσω.. εννοείτε ότι δε θέλω να δώσω τραπεζικό λογαριασμό γιαυτό θεωρώ ότι οι προπληρωμένες κάρτες σου δίνουν ακριβως αυτή τη δυνατότητα..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Tech Manager

Το avatar του χρήστη Scandal
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 3,011 μηνύματα.

O Scandal έγραψε στις 18:03, 20-12-11:

Εγώ το 2007 με το που τελείωσα το λύκειο έβγαλα την prepaid VISA 123 για νέους, της Alpha.
Ούτε ΑΦΜ δεν μου ζήτησαν, και φυσικά ούτε κάποιο ποσό!

Η προπληρωμένη κάρτα είναι ακριβώς αυτό: ένας λογαριασμός στην τράπεζα που "επικοινωνεί" με μια κάρτα η οποία δεν σου κάνει πίστωση.

-petros

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 18:07, 20-12-11:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Εγώ το 2007 με το που τελείωσα το λύκειο έβγαλα την prepaid VISA 123 για νέους, της Alpha.
Ούτε ΑΦΜ δεν μου ζήτησαν, και φυσικά ούτε κάποιο ποσό!

Η προπληρωμένη κάρτα είναι ακριβώς αυτό: ένας λογαριασμός στην τράπεζα που "επικοινωνεί" με μια κάρτα η οποία δεν σου κάνει πίστωση.

-petros
πες πως

Παράθεση

babisgr

Διάσημο Μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 806 μηνύματα.

O babisgr έγραψε στις 18:08, 20-12-11:

Αφού λες ότι συνδέεται με λογαριασμό τράπεζας τότε γιατί λες ότι δε ζήτησαν ούτε ΑΦΜ; Τί λογαριασμό τράπεζας δηλαδή;
Θέλω να κάνω τέτοια κάρτα για να πληρώσω ένα ποσό των 80 ευρώ και μετά δε θα τη ξαναχρειαστώ τη κάρτα..

Πείτε μου ένα πράγμα: Μπορώ να πάω εκεί που δίνουν προπληρωμένες κάρτες (σε τράπεζες προφανώς) να τους δώσω 80 ευρώ να μου δώσουν τη κάρτα και τέλος;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 20-12-11 στις 19:38. Αιτία: merge-συνεχόμενα posts
Παράθεση

D_G (Δημήτρης)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη D_G
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,756 μηνύματα.

O D_G έγραψε στις 19:52, 20-12-11:

Πριν 2-3 χρόνια, επειδή ήθελα να κάνω αγορές στο internet και δεν ήθελα να δώσω τον αριθμό της πιστωτικής μου κάρτας, πήγα στην Τράπεζα Κύπρου (νομίζω ότι είναι η μόνη που βγάζει τέτοιου είδους κάρτες), έδωσα το εκκαθαριστικό για το ΑΦΜ και την ταυτότητα, και μου την έβγαλαν την ίδια μέρα.

Κάθε φορά που την χρησιμοποιώ κοστίζει για την τράπεζα η συναλλαγή 1 ευρώ είτε βάλεις χρήματα μέσα, είτε κάνεις αγορά, και απλώς την έχω και την χρησιμοποιώ 1-2 φορές τον χρόνο για τέτοιου είδους αγορές, και βάζω όσα χρήματα θέλω μέσα, δηλαδή όσα μου χρειάζονται, είτε στο ταμείο της τράπεζας, είτε σε ΑΤΜ.

Είναι πολύ απλή η διαδικασία.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

babisgr

Διάσημο Μέλος

O babisgr έγραψε στις 19:58, 20-12-11:

Ωραία ευχαριστώ! Αλλά από ότι βλέπω το κάνουν και άλλες τράπεζες πχ eurobank..

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Morelo
Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 20:04, 20-12-11:

H καλύτερη προπληρωμένη είναι της Κύπρου.
Μόνο ταυτότητα,5 ευρώ(τόσα είχα τουλάχιστον πριν 2 χρόνια που την είχα βγάλει) και την παραλαμβάνεις σε 10 λεπτά. Συνδεέται με paypal,λειτουργέι ως χρεωστική στην ουσία,αλλά είναι μόνο η καρτά.Δεν συνδέεται με λογαριασμό.
Έχεις λεφτά; την φορτίζεις-κόστος 1ευρώ/φόρτιση- και κάνεις τις αγορές σου.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 20:07, 20-12-11:

Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι, δεν έχω κάνει μεχρι στιγμής συναλλαγές με προπληρωμένη κάρτα, γι'αυτό συγχωρέστε με, αν κάνεις μια αγορά στο internet πχ, στοιχίζει ένα συγκεκριμένο ποσό, και δώσεις τον αριθμό, ο άλλος από το οποίον αγοράσαμε το προιόν δεν θα μπορέσει μετά αν θέλει να αδειάσει το λογαριασμό μας?? 'Η υπάρχει κάποιο όριο?? Γίνεται αυτόματα η συναλλαγή η πρέπει να το εγκρίνεις εσύ μέσω τράπεζας??

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 10:13, 12-04-12:

Καλημέρα!!!!!!!!!

Λοιπόν.... αποφάσισα να βγάλω προπληρωμένη κάρτα, αφού εδώ και ένα μήνα συνεχώς ψάχνω φίλους προς "εκμετάλλευση"!!!!
Όμως.... δεν έχω ιδέα από αυτά!!!!

Υπάρχουν τόσες τράπεζες που δεν ξέρω τι να πρώτο-διαλέξω!! Εντωμεταξύ εχθές μου είπε ένας φίλος ότι κάθε φορά που τη γεμίζεις υπάρχει και χρέωση.....
Επίσης.... Τι είναι η χρεωστική κάρτα????? Και έχει διαφορά από την προπληρωμένη????

Λοιπόν... Τι προτείνετε??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:53, 13-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Lizsa
Καλημέρα!!!!!!!!!

Λοιπόν.... αποφάσισα να βγάλω προπληρωμένη κάρτα, αφού εδώ και ένα μήνα συνεχώς ψάχνω φίλους προς "εκμετάλλευση"!!!!
Όμως.... δεν έχω ιδέα από αυτά!!!!

Υπάρχουν τόσες τράπεζες που δεν ξέρω τι να πρώτο-διαλέξω!! Εντωμεταξύ εχθές μου είπε ένας φίλος ότι κάθε φορά που τη γεμίζεις υπάρχει και χρέωση.....
Επίσης.... Τι είναι η χρεωστική κάρτα????? Και έχει διαφορά από την προπληρωμένη????

Λοιπόν... Τι προτείνετε??
Η προπληρωμένη που είχα δεν με βόλεψε καθόλου γιατί με χρεώναν όταν την γεμιζα, με χρεωναν όταν δεν την χρησιμοποιουσα συχνά και δεν ξέρω και εγώ γιατί άλλο με χρεωναν. Χρεωστική έχω επίσης (=debit?) αλλά δεν βολεύει γιατί δεν μπορώ να την χρησιμοποιησω ονλαιν. Αυτή χρησιμοποιεί τα χρήματα που εχει ο λογαριασμός σου, αν είναι άδειος δεν μπορείς να ψωνισεις. Γιατί την θέλεις την κάρτα; η καλύτερη επιλογή θα έλεγα πως είναι η κανονική πιστωτική κάρτα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 14-04-12 στις 08:53. Αιτία: typo
Παράθεση

Zed

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Zed
Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.

O Zed Lie to me... έγραψε στις 01:15, 13-04-12:

Η χρέωση κάθε φορά που την γεμίζεις ονομάζεται προμήθεια. Πχ, εγώ έχω prepaid στην Attica (διάρκειας 5 χρόνων) και το ελάχιστο που την γεμίζεις είναι 30€ με προμήθεια 1€ (δηλαδή μέσα μπαίνουν 29€). Άμα βάλεις μεγαλύτερα ποσά ανεβαίνει η προμήθεια, όχι πολύ όμως.

Μια χαρά με έχει βολέψει εμένα, την έχω συνδέσει και με paypal και όλα καλά. Το μόνο που με απογοητεύει είναι το ότι δεν μπορείς να της βάλεις χρήματα από μηχάνημα, πρέπει να πας σε ταμείο, αλλά οκ, η Attica δεν έχει ποτέ κόσμο

Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 01:25, 13-04-12:

Εγώ έχω χρεωστική της Κύπρου.
Μου παίρνουν 1 ευρώ προμήθεια,ασχέτως ποσού.
Παίρνουν και απο μηχάνημα και απο ταμείο,ωστόσο η κατάθεση πιστώνεται μετά τις 6 το απόγευμα.
Και δουλευει με όλα.

Πιστωτική δεν θα έλεγα,γιατί σου χρεώνουν και τόκους,άσε που άν στην χακάρουν...κλάφτα.
Συνήθως την έχω άδεια,και όταν θέλω να την χρησιμοποιήσω,βάζω το ποσό που θέλω.

Παράθεση

Backdrop

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 11:06, 13-04-12:

... μαλιστα!

Η αλήθεια είναι πως θέλω να την χρησιμοποιήσω για online αγορες!!

Μου εχουν πει για Πειραιως και Κυπρου ... το εψαξα αλλα και πάλι ακρη δεν εβγαλα!!! Μπερδεύομαι με όλα αυτά που μου λένε... τα λένε και γρήγορα!!

Την attica δεν την εχω ξανακουσει...

Πιστωτικη δεν θελω να χρησιμοποιησω γιατι αμα γινει καμμια στραβη μεσω internet δεν εχω ορεξη να τρεχω..

Αυτό που θέλω είναι μια καρτα που να με εξυπηρετει στις αγορες μεσω διαδικτύου, να έχει τη λιγότερο δυνατή χρέωση, και να μην έχει ελάχιστο όριο κατάθεσης χρημάτων..
Για Πειραιώς έχετε ακούσει κάτι ή έχετε χρησιμοποιήσει?

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 872 μηνύματα.

O Morelo έγραψε στις 11:45, 13-04-12:

Της Κύπρου προπληρωμένη.
3-4 χρόνια την έχω και έχω αγοράσει πολλές φορές απο το ιντερνετ. 5 ευρώ η έκδοση,1 ευρώ η προμήθεια που σου κρατάει κάθε φορά που την φορτίζεις ανεξαρτήτος ποσού.
Επίσης υποστηρίζεται απο το i-cardonline που συνδέεσαι και βλέπεις ανα πάσα στιγμή τις κινήσεις σου,υπόλοιπο κάρτας κτλπ.

Και κάτι ακόμα
Χρεωστική= χρειάζεται να ανοίξεις τραπεζικό λογαριασμό απο τον οποίο αντλεί το ποσό που θές.
Προπληρωμένη= μόνο η κάρτα,την φορτίζεις όποτε θές και κάνεις τις αγορές σου.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,717 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 07:53, 14-04-12:

Πιστωτική: έχεις insurance
Προπληρωμένη: δεν έχεις insurance
Συνεπώς αν πέσεις σε απάτη, τα λεφτουδάκια σου θα εξανεμιστούν, θα μείνεις στην μέση του πουθενά αν η αεροπορική εταιρία που έκλεισες τα εισητηρία σου κηρυξει πτώχευση, κοκ

Αν πληρώνεις τον λογαριασμό σου στην ώρα του, δεν θα έχεις πρόβλημα με επιτόκια.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 13:38, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Morelo
H καλύτερη προπληρωμένη είναι της Κύπρου.
Μόνο ταυτότητα,5 ευρώ(τόσα είχα τουλάχιστον πριν 2 χρόνια που την είχα βγάλει) και την παραλαμβάνεις σε 10 λεπτά. Συνδεέται με paypal,λειτουργέι ως χρεωστική στην ουσία,αλλά είναι μόνο η καρτά.Δεν συνδέεται με λογαριασμό.
Έχεις λεφτά; την φορτίζεις-κόστος 1ευρώ/φόρτιση- και κάνεις τις αγορές σου.
Η προπληρωμένη της Κύπρου απαιτεί να έχεις λογαριασμό στην τράπεζα Κύπρου;

Ξέρετε αν έχει η Εθνική προπληρωμένη κάρτα;

Τις προπληρωμένες κάρτες τις γεμίζεις και μέσω ΑΤΜ?

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 13:55, 17-04-12:

προσωπικά έχω την gift card της Attica, μέχρι 150Ε (δεν έχω χρειαστεί να βάλω παραπάνω) μου παίρνει 1Ε προμήθεια, την χρησιμοποιώ για online αγορές [αλλά έχω αγοράσει και ψυγειάκι από τον κοτσοβολο με αυτήν στο κατάστημα] και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.
Μου την είχαν κάνει δώρο πριν 5 χρόνια περίπου και λήγει στο τέλος του χρόνου, αλλά σκοπεύω να την ανανεώσω μιας και με έχει βολέψει.

Παράθεση

Noisette (Φωτεινός Θάλαμος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Noisette
H Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης . Έχει γράψει 2,647 μηνύματα.

H Noisette Love is our resistance. έγραψε στις 14:04, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
προσωπικά έχω την gift card της Attica, μέχρι 150Ε (δεν έχω χρειαστεί να βάλω παραπάνω) μου παίρνει 1Ε προμήθεια, την χρησιμοποιώ για online αγορές [αλλά έχω αγοράσει και ψυγειάκι από τον κοτσοβολο με αυτήν στο κατάστημα] και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα.
Μου την είχαν κάνει δώρο πριν 5 χρόνια περίπου και λήγει στο τέλος του χρόνου, αλλά σκοπεύω να την ανανεώσω μιας και με έχει βολέψει.
Και πως την γεμίζεις...? Πρέπει να πας σε κατάστημα ή την γεμίζεις και online?

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 15:25, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette
Και πως την γεμίζεις...? Πρέπει να πας σε κατάστημα ή την γεμίζεις και online?
Σε κατάστημα... αλλά όσες φορές έχει χρειαστεί να τη γεμίσω δεν μου πήρε πάνω από ...5 λεπτά (τα καταστήματα attica που με βολεύουν είναι πάντα ...άδεια--αν και εδώ που τα λέμε δεν θυμάμαι να έχω πετύχει ποτέ κατάστημα της τράπεζας γεμάτο οπουδήποτε )

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

O Morelo έγραψε στις 16:00, 17-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από Noisette
Η προπληρωμένη της Κύπρου απαιτεί να έχεις λογαριασμό στην τράπεζα Κύπρου;

Τις προπληρωμένες κάρτες τις γεμίζεις και μέσω ΑΤΜ?
Όχι δεν χρειάζεται να έχεις λογαριασμό,είναι μόνο η κάρτα

Τις φορτίζεις και μέσω ΑΤΜ

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 16:41, 17-04-12:

To κακό με αυτές τις κάρτες είναι ότι δεν μπορείς να δεις κίνηση. Επίσης δεν μπορείς να βγάλεις λεφτά που έχουν μείνει μέσα και να τα πάρεις στο χέρι (δηλαδή όχι εύκολα και θα ταλαιπωρηθείς, τουλάχιστον στην Eurobank). Ασε που αυτές οι προμήθειες μου φαίνονται κλεψιά (1 ευρώ από εδώ, 1 ευρώ από κει, χ ευρώ για την έκδοση. Οι άλλες κάρτες γιατί είναι τζάμπα δηλαδή?). Αν πάρετε, να βάλετε οπωσδήποτε την υπηρεσία που ειδοποιεί με SMS μετά από κάθε αγορά. Χρησιμοποιώ συνεχώς πιστωτικές (3) στο ιντερνετ από το 2005, η μοναδική φορά που μου έκλεψαν λεφτά ήταν από προπληρωμένη. Θα πρότεινα να πάρετε προπληρωμένη μόνο αν δεν μπορείτε να βγάλετε πιστωτική/χρεωστική γιατί από όπου και να το πιάσεις δεν αξίζει.

Παράθεση

Morelo

Διάσημο Μέλος

O Morelo έγραψε στις 17:11, 17-04-12:

Αν σε κλέψανε δε σου φταίει η κάρτα,προφανώς εσύ που δεν πρόσεξες το κατάστημα/πωλητή που αγόρασες..
Της Κύπρου που έχω εγώ έχω πλήρη ενημέρωση απο το https://www.i-cardonline.gr/

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 17:24, 17-04-12:

Θεωρώ ότι φαίνεται ξεκάθαρα ποιός μπορεί να φταίει από όσα έγραψα αλλά για μεγαλύτερη ακρίβεια ας ξεκαθαρίσω ότι γνωρίζω τα βασικά περί ασφάλειας και την προπληρωμένη την χρησιμοποίησα μόνο σε καταστήματα που είχα χρησιμοποιήσει πιστωτικές παλιότερα (και μάλιστα πολλές φορές, χωρίς πρόβλημα). Ισως να ήταν "η ώρα η κακή" και να "μπορούσε να τύχει με οποιαδήποτε άλλη κάρτα", αλλά σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αρνητικά, κατατάσσω τις προπληρωμένες στην χειροτερη κατηγορία καρτών.

Παράθεση

Ceres Victoria

Διακεκριμένο μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 20:28, 18-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Θεωρώ ότι φαίνεται ξεκάθαρα ποιός μπορεί να φταίει από όσα έγραψα αλλά για μεγαλύτερη ακρίβεια ας ξεκαθαρίσω ότι γνωρίζω τα βασικά περί ασφάλειας και την προπληρωμένη την χρησιμοποίησα μόνο σε καταστήματα που είχα χρησιμοποιήσει πιστωτικές παλιότερα (και μάλιστα πολλές φορές, χωρίς πρόβλημα). Ισως να ήταν "η ώρα η κακή" και να "μπορούσε να τύχει με οποιαδήποτε άλλη κάρτα", αλλά σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα αρνητικά, κατατάσσω τις προπληρωμένες στην χειροτερη κατηγορία καρτών.
είναι όντως οι χειρότερες. Χρησιμοποιούσα και εγώ τέτοιες για ένα διάστημα και επειδή πολλές από αυτές που έπαιρνα δεν γεμιζαν, μου έμενε ενα μικρό υπόλοιπο στην κάρτα το οποίο μου το ετρωγαν. Μετά πήρα από αυτές που γεμίζουν και τα fees έπεφταν βροχη, οπότε πήγα και έβγαλα 2 κανονικές πιστωτικές και βρήκα την ησυχία μου. Έχουν και μεγαλύτερη ασφάλεια.

Παράθεση

Kazu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kazu
Ο Kazu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Kazu έγραψε στις 11:59, 16-07-12:

Για να βγαλω προπληρωμενη καρτα στη τραπεζα κυπρου τι πρεπει να εχω μαζι μου? μονο ταυτοτητα ή χρειαζεται και ΑΦΜ και τετοια?

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 12:01, 16-07-12:

Αν θυμαμε καλα θες και φορολογικη δηλωση, η ισως ητανε μονο αφμ

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 12:10, 16-07-12:

Πολλές φορές έχω μπει στον πειρασμό να πάρω πιστωτική για άγορες από το Internet αλλά μέχρι στιγμής δε έχω βγάλει... Ωρες ώρες όμως σκέφτομαι πόσο χρήσιμη θα ήταν... αν τη χρησιμοποιείς με μέτρο γίνεται εργαλείο η άτιμη... και αυτό είναι που φοβάμαι, οτι θα γλυκαθώ τόσο που θα το ξεχάσω το μέτρο.....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 12:29, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rainbow Blues
Πολλές φορές έχω μπει στον πειρασμό να πάρω πιστωτική για άγορες από το Internet αλλά μέχρι στιγμής δε έχω βγάλει... Ωρες ώρες όμως σκέφτομαι πόσο χρήσιμη θα ήταν... αν τη χρησιμοποιείς με μέτρο γίνεται εργαλείο η άτιμη... και αυτό είναι που φοβάμαι, οτι θα γλυκαθώ τόσο που θα το ξεχάσω το μέτρο.....
Γιατι πιστωτική κι όχι μια προπληρωμένη; Οι πιστωτικές αν δε σε χαρακτηρίζει ο αυστηρός αυτοέλεγχος μπορεί ν'αποβεί καταστροφική.. Γνωρίζω άτομο που έβγαλε πιστωτική σε ηλικία 25 ετών και σήμερα στα 28 του ακόμα την πληρώνει. Επένδυσε σε αυτήν ηλεκτρικά είδη σπιτιού, ακριβό κινητό, πολυμηχανήματα και δε συμμαζεύεται. Εμεινε άνεργος προ λίγων μηνών κι αυτή τη στιγμή ξεχρεώνει (και ζει) με δανεικά.

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 12:35, 16-07-12:

Ποτέ δεν κατάλαβα πως στο καλό μπορείς να παρασυρθείς με τις πιστωτικές.
Είναι πολύ απλό: έχεις τα αντίστοιχα μετρητά που ξοδεύεις στην κάρτα σε ένα μέρος και στο τέλος του μήνα πας στην τράπεζα και πληρώνεις.
Είσαι τραλαλα και νομίζεις ότι η πιστωτική είναι τζάμπα χρήμα οπότε δεν μπορείς να σταματήσεις να ψωνίζεις? Ωραία, πες στην τράπεζα ότι θέλεις πολύ χαμηλό πιστωτικό όριο κι έτσι δεν θα το υπερβαίνεις και να θες.
Νομίζεις ότι ούτε έτσι θα γίνει η δουλειά? Ανοιξε έναν λογαριασμό που θα έχει λίγα λεφτά μέσα και βγάλε μια χρεωστική.
Δεν σου κάνουν αυτά που είναι τζάμπα? Βγάλε προπληρωμένη να χρεώνεσαι κερατιάτικες προμήθειες και να έχεις μειωμένη ασφάλεια & εξυπηρέτηση.

Παράθεση

Rainbow Blues

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Rainbow Blues
H Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Έμπορος . Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H Rainbow Blues ... έγραψε στις 12:43, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από mindcircus
Γιατι πιστωτική κι όχι μια προπληρωμένη; Οι πιστωτικές αν δε σε χαρακτηρίζει ο αυστηρός αυτοέλεγχος μπορεί ν'αποβεί καταστροφική.. Γνωρίζω άτομο που έβγαλε πιστωτική σε ηλικία 25 ετών και σήμερα στα 28 του ακόμα την πληρώνει. Επένδυσε σε αυτήν ηλεκτρικά είδη σπιτιού, ακριβό κινητό, πολυμηχανήματα και δε συμμαζεύεται. Εμεινε άνεργος προ λίγων μηνών κι αυτή τη στιγμή ξεχρεώνει (και ζει) με δανεικά.
Αυτό αυτό το προπληρωμένη ήθελα να πω.....

Πιστωτική η προπληρωμένη πάντα μέχρι εκεί που φτάνει η τσέπη μου θα κινούμαι αλλά πάντα θα έχω και την φοβεία....

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 13:15, 16-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Rainbow Blues
Αυτό αυτό το προπληρωμένη ήθελα να πω.....

Πιστωτική η προπληρωμένη πάντα μέχρι εκεί που φτάνει η τσέπη μου θα κινούμαι αλλά πάντα θα έχω και την φοβεία....
Δεν είναι το ίδιο βρε συ. Ειναι καμμία σχέση. Η προπληρωμένη λειτουργεί ως χρεωστική. ανάληψης που λέμε. Η πιστωτική, το λέει η λέξη σε πιστώνει/σε χρεώνει. Οταν δεν έχεις χρήματα, λειτουργεί λυτρωτικά. Ενώ οι άλλες δυο, άμα έχεις αγοράζεις. Αμα δεν έχεις, δεν αγοράζεις. Αμα εχεις φοβίες και δεν είσαι σίγουρη για τον εαυτό σου, Βγάλε μια προπληρωμένη να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο αν θες ν'αγοράζεις μέσω διαδικτύου, αλλιώς μια χρεωστική να κάνεις και τις οικονομίες σου κι οποτε θες κάτι θα τη χρησιμοποιείς εφόσον έχεις ρευστό μέσα

Παράθεση

Monte Cristo (Mad Max)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Monte Cristo
Ο Mad Max αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 486 μηνύματα.

O Monte Cristo είδε φως, μπήκε, και έγραψε στις 16:31, 16-07-12:

Μην δαιμονοποιείτε τις πιστωτικές. Δεν φταίνε οι κάρτες για την κακή χρήση που τους γίνεται. Εξάλλου, αν χρησιμοποιείς την πιστωτική και κάθε μήνα εξοφλείς όλο το ποσό, τότε δεν έχεις πρόβλημα με τόκους κλπ. Αν έχεις τα λεφτά δηλαδή, συμφέρει η πιστωτική σε σχέση με την χρεωστική. Το μεγαλύτερο πλεονεκτημά της είναι ότι την δέχονται σχεδόν όλα τα καταστήματα κάνοντας και πολλές προσφορές για τους κατόχους (σε αντίθεση με την χρεωστική). Και όχι, δεν έχω πιστωτική

Τώρα σε σχέση με την προπληρωμένη, καλύτερα να χρησιμοποιείτε την χρεωστική σας, γιατί τα έξοδα φόρτισης της προπληρωμένης είναι κλεψιά!

Παράθεση

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimijim
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 615 μηνύματα.

O dimijim έγραψε στις 12:29, 26-07-12:

Να σας ρωτήσω λίγο κάτι αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει:
Υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα που μπορώ να βγάλω εγώ σαν 18χρονος μόνο με την ταυτότητά μου και χωρίς να έχω λογαριασμό στην τράπεζα; Δηλαδή να πάω σε κάποιο κατάστημα, να δώσω τα στοιχεία μου, το ποσό που θέλω, την όποια επιβάρυνση για έκδοση και φόρτιση της κάρτας και μετά (είτε την ίδια μέρα είτε κι αργότερα) να παραλάβω την κάρτα (ή τα νούμερά της αν είναι άυλη) και να αρχίσω τις αγορές. Υπάρχει κάτι τέτοιο ή αναγκαστικά χρειάζεται περισσότερη χαρτούρα;

Παράθεση

gademis (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gademis
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών , επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

O gademis "ένα προσωπικό μήνυμα" έγραψε στις 14:04, 26-07-12:

Αυτό έκανα με την gift card της attica bank. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι μπορείς εκεί να κάνεις αυτό που θές.

Παράθεση

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimijim
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 615 μηνύματα.

O dimijim έγραψε στις 20:54, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από gademis
Αυτό έκανα με την gift card της attica bank. Αν δεν έχει αλλάξει κάτι μπορείς εκεί να κάνεις αυτό που θές.
Πήρα τηλέφωνο στην attica και δεν...
Θέλει ΑΦΜ, λογαριασμό ΔΕΗ και μερικά άλλα χαρτιά.
Άρα δε μου κάνει...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Panos188

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους