Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,080 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,721 μηνύματα σε 74,628 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προπληρωμένες κάρτες: Ποια να πάρω;

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 21:00, 26-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από dimijim
Να σας ρωτήσω λίγο κάτι αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει:
Υπάρχει κάποια προπληρωμένη κάρτα που μπορώ να βγάλω εγώ σαν 18χρονος μόνο με την ταυτότητά μου και χωρίς να έχω λογαριασμό στην τράπεζα; Δηλαδή να πάω σε κάποιο κατάστημα, να δώσω τα στοιχεία μου, το ποσό που θέλω, την όποια επιβάρυνση για έκδοση και φόρτιση της κάρτας και μετά (είτε την ίδια μέρα είτε κι αργότερα) να παραλάβω την κάρτα (ή τα νούμερά της αν είναι άυλη) και να αρχίσω τις αγορές. Υπάρχει κάτι τέτοιο ή αναγκαστικά χρειάζεται περισσότερη χαρτούρα;
Eurobank έχω ακούσει πως γίνεται να βγάλεις προπληρωμένες κάρτες για ηλεκτρονικές αγορές από 16(!) ετών. Για ρώτα τους...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fockos
Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,373 μηνύματα.

O fockos έγραψε στις 21:25, 26-07-12:

Η τράπεζα Κύπρου παλιά ήταν ανώνυμη
τώρα δυστυχως απαιτεί όλα αυτά που είπε ο gregory πάνω

Δυστυχώς δε πρέπει να γίνεται!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Τάσος97
Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,141 μηνύματα.

O Τάσος97 Vandaag ben ik broke έγραψε στις 21:51, 26-07-12:

εγω eurobank εχω. οχι στο ονομα μου

Παράθεση

dimijim (Δημήτρης)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimijim
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 615 μηνύματα.

O dimijim έγραψε στις 11:22, 27-07-12:

Έκανα τελικά στην ΑΤΕ.
Προπληρωμένη μόνο με ταυτότητα.
Σε 10' είναι έτοιμη απ το κατάστημα και μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις αμέσως!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

artonweb

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη artonweb
Ο artonweb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O artonweb έγραψε στις 20:48, 12-09-12:

Καλησπέρα παιδιά.
Σε ότι αφορά ηλεκτρονικές τραπεζικές υπηρεσίες η Τράπεζα Πειραιώς είναι 100 χρόνια μπροστά.
Το λέω από προσωπική πείρα.
Σε 10 λεπτά άνοιξα βιβλιάριο,winbank και χρεωστική κάρτα (που είναι και VISA!)
Στην Aplha Bank περίμενα 12 μέρες!

Παράθεση

souzana

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη souzana
H souzana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 415 μηνύματα.

H souzana έγραψε στις 18:30, 14-09-12:

εγω έχω prepaid cart από την ατε μια χαρά

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Panos188

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους