Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,100 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,146 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μερικά είναι ό,τι κι ότι, μερικά ό,τι πρέπει...

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη venividivici
H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,737 μηνύματα.

H venividivici έγραψε στις 22:48, 17-12-12:

Μερικά είναι ό,τι κι ότι, μερικά ό,τι πρέπει...
Έχεις σκεφτεί τελικά αν είστε οπαδός ή λάτρης του ό,τι κι ότι ή του ότι πρέπει;
Ο,τι να είναι.... όπως έρθει η ζωή...δεν βαριέσαι...ας το δεχτώ κι αυτό...

Ακριβώς ό,τι είναι ωφέλιμο ή χρήσιμο, ακριβώς ό,τι χρειάζεσαι...
Ο,τι αξίζει...ό,τι αρμόζει στη ζωή, στη διάθεση, στην τόλμη.... στην πορεία.....

Όταν βρίσκεσαι σε δίλημμα να κάνω αυτό ή εκείνο τι νικά τελικά; Το ότι κι ότι ή ότι πρέπει...
Μεγαλώνοντας αλλάζουν τα δεδομένα και οι καταστάσεις κι ενώ στην αρχή είσαι της λογικής ή μάλλον της παρόρμησης ότι βρω...άρα κατακτώ με κόπο ...γιατί για να βρεις σημαίνει πως ψάχνεις...μήπως τελικά καταλήγεις στο ότι κι ότι ή απλά σε αυτό που σου πρέπει;;;;;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

φρι

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη φρι
H φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 1,297 μηνύματα.

H φρι σκέφτομαι άρα πεινάω. έγραψε στις 23:32, 17-12-12:

ο,τι να ναι
ο,τι κι ο,τι
αυτα κυριαρχουν στη ζωη μου μεχρι τωρα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

νΑίφος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη νΑίφος
H νΑίφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H νΑίφος Όλα είναι δρόμος... έγραψε στις 10:33, 28-12-12:

όσο μπορώ ότι πρέπει..
αν και κάποιες φορές το δικό μου ότι πρέπει στους άλλους μοιάζει ότι κι ότι...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:35, 28-12-12:

Δεν έχω καταλάβει. Το "ότι κι ότι" είναι όταν αφηνόμαστε και έρχονται τα πράγματα μόνα τους?
Το "ότι πρέπει" είναι το σωστό??
Αυτό που θέλουμε, άσχετα από το αν είναι καλό ή όχι, πως λέγεται???

Γιατί εγώ τις περισσότερες φορές κάνω αυτό που θέλω, χωρίς να είναι αυτό που μου κάνει καλό, και χωρίς να δέχομαι αυτά που φέρνει η ζωή.

Παράθεση

νΑίφος

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη νΑίφος
H νΑίφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 37 μηνύματα.

H νΑίφος Όλα είναι δρόμος... έγραψε στις 10:54, 28-12-12:

Αρχική Δημοσίευση από Gilda
Δεν έχω καταλάβει. Το "ότι κι ότι" είναι όταν αφηνόμαστε και έρχονται τα πράγματα μόνα τους?
Το "ότι πρέπει" είναι το σωστό??
Αυτό που θέλουμε, άσχετα από το αν είναι καλό ή όχι, πως λέγεται???

Γιατί εγώ τις περισσότερες φορές κάνω αυτό που θέλω, χωρίς να είναι αυτό που μου κάνει καλό, και χωρίς να δέχομαι αυτά που φέρνει η ζωή.

εγώ κατάλαβα πως το "ότι πρέπει" είναι "ότι πρέπει" για 'μένα, ότι δηλαδή είναι αυτό που με ικανοποιεί και με κάνει να νιώθω καλά και πρέπει να παλέψω για να το πετύχω ενώ το "ότι κι ότι" είναι ότι δεν ασχολούμαι με πράγματα που θα ήθελα έτσι ώστε να τα οδηγήσω με τον τρόπο που θέλω και τα αφήνω στην μοίρα τους σαν να ήταν ασήμαντα

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 11:25, 28-12-12:

Τότε γενικά κάνω ότι πρέπει..
Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση..

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους