Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,107 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ποιος κέρδισε το φλουρί στο σπίτι σας;

Deutsch... Lover (Everl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Deutsch... Lover
H Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,281 μηνύματα.

H Deutsch... Lover Lebenslust. έγραψε στις 17:18, 02-01-14:

Μολις πληροφορήθηκα ότι η αδερφή μου κέρδισε για άλλη μια φορά το φλουρί στο σπίτι της θείας μου

Ηταν στημένο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

phneloph !!! (πηνελοπη)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη phneloph !!!
H πηνελοπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H phneloph !!! έγραψε στις 17:24, 02-01-14:

στην 1η ο αδερφος μου
στην 2η Εγωω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

staza13

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη staza13
H staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H staza13 ....!!!!!!! έγραψε στις 17:44, 02-01-14:

το σπίτι

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 18:33, 02-01-14:

Στην κουνιάδα μου.
Στο πατρικό μου έπεσε στη μαμά μου.

Παράθεση

_fairygirl_ (Τηγάνι)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη _fairygirl_
H Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 5,251 μηνύματα.

H _fairygirl_ Σουλμέτ της Κατσαρόλας~ 29/3/12 ♥ έγραψε στις 18:52, 02-01-14:

Ο θείος μου και σε΄να άλλο τραπέζι κέρδισε η Παναγία.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,660 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 20:42, 03-01-14:

Σε μία από τις τρεις (ε,τόσοι συγγενείς,τόσα τραπέζια..!!) εγώ

Παράθεση

Mea Culpa (Ποτούλα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Mea Culpa
H Ποτούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H Mea Culpa έγραψε στις 21:15, 03-01-14:

Στο σπίτι μου επιτέλους το φλουρί έτυχε σε μένα...μακάρι να 'ναι όντως τυχερό! :p

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 22:02, 03-01-14:

Η αδερφούλα μου το κέρδισε! Για άλλη μια φορά! Καλότυχη να 'ναι!

Και η άλλη ''αδερφούλα'' μου στην Θεσσαλονίκη το κέρδισε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nefeli Graf (νεφ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nefeli Graf
H νεφ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,675 μηνύματα.

H Nefeli Graf έγραψε στις 00:00, 04-01-14:

Καλά φέτος είμαι τραγική!
Έκοψαν και στην Κεφαλονιά, για εμένα και τον αδερφό μου, στην γιαγιά μου και το κέρδισα μισό-μισό εγώ με τον αδερφό μου!
Ας είμαι τόσο τυχερή όσο με τις βασιλόπιτες φέτος!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΨΑΡΑΚΙ1993 (BLOODY MARY)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ΨΑΡΑΚΙ1993
H BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Μοντέλο και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 570 μηνύματα.

H ΨΑΡΑΚΙ1993 έγραψε στις 19:11, 06-01-14:

ο μεγαλος μου αδερφος το ετυχε και αυτη την χρονια

Παράθεση

Tickle

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tickle
H Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 104 μηνύματα.

H Tickle έγραψε στις 19:45, 06-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από cha0s
Τι εννοείτε οτι το φλουρι το ετυχε ο αγιος βασιλης; Κόβετε και γι' αυτον κομμάτι;
Σου απάντησε ήδη πιο πάνω η γιαγιά Σοφία απο το Παρα Πέντε!

Παράθεση

Ajusshi (η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ajusshi
Ο η σκέψη μου σκέφτηκε τον εαυτό της αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,690 μηνύματα.

O Ajusshi All Men Must Die έγραψε στις 23:03, 06-01-14:

ξ ε χ ά σ α μ ε να πάρουμε βασιλόπιττα,

θα πάρω όμως αύριο, πιάνει δεν πιάνει;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 00:01, 07-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Ajusshi
ξ ε χ ά σ α μ ε να πάρουμε βασιλόπιττα,

θα πάρω όμως αύριο, πιάνει δεν πιάνει;

Πιάνει ρε συ και εμείς στο σπίτι όλες τις χρονιές κόβαμε βασιλόπιτα 1 βδομάδα+ μετά την πρωτοχρονιά

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη thomas l.
Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 10:29, 07-01-14:

και στα σχολεία μια βδομάδα μετά κόβουν

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,059 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 11:05, 07-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
και στα σχολεία μια βδομάδα μετά κόβουν
Ναι ρε συ τα σχολεία δεν είναι ανοιχτά πρωτοχρονιά για να κόψουν τότε βασιλόπιτα. Άσε που την κόβουν οπότε θυμηθούν. Εμάς σχεδόν πάντα τέλη ιανουαρίου μας έφερναν

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,330 μηνύματα.

O thomas l. έγραψε στις 11:46, 07-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Ναι ρε συ τα σχολεία δεν είναι ανοιχτά πρωτοχρονιά για να κόψουν τότε βασιλόπιτα. Άσε που την κόβουν οπότε θυμηθούν. Εμάς σχεδόν πάντα τέλη ιανουαρίου μας έφερναν
σε εμάς είχε τύχει 3 φορές να ΜΗΝ έχει φλουρί η βασιλόπιτα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thomas l. : 07-01-14 στις 11:48. Αιτία: διόρθωση
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:28, 07-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από thomas l.
σε εμάς είχε τύχει 3 φορές να ΜΗΝ έχει φλουρί η βασιλόπιτα
Ωραίο και αυτό πρωτοτυπία

Παράθεση

thomas l. (ΘΩΜΑΣ)

Τιμώμενο Μέλος

O thomas l. έγραψε στις 12:36, 07-01-14:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Ωραίο και αυτό πρωτοτυπία
για τις 2 περιπτώσεις πιστεύω ότι κάποιος
μαθητής το έφαγε χωρίς να το καταλάβει

Παράθεση

~Melania~ (Insomnia ♥)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ~Melania~
H Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,784 μηνύματα.

H ~Melania~ ஜீBelieve me when I say...I loυe yoυ... έγραψε στις 19:57, 07-01-14:

Έχω πετύχει φλουρί στο σχολείο!!!!

Γ' Γυμνασίου (από τις καλύτερες σχολικές χρονιές μου ) και έπρεπε να επιλέξω κομμάτι πρώτη (γιατί το επίθετο μου αρχίζει από "Α"). Παρατηρώ λοιπόν όλα τα κομμάτια με την...ησυχία μου . Ξαφνικά, ένα κομμάτι κυριολεκτικά αιχμαλωτίζει το μάτι μου! Το παίρνω, και εκεί που τρώω, τσουπ, ξεπετάγεται το φλουρί στο κομμάτι! Φλερτάρω για λίγο με την ιδέα να το φάω και να κάνω ότι πνίγομαι να τρομάξω τους φίλους μου, αλλά τελικά ο ενθουσιασμός μου υπερισχύει και κάνω στις φίλες μου: <<Μην φρικάρετε! Πέτυχα το φλουρί! >>. Κι αρχίζουν όοοοολες να ουρλιάζουν, χαμός γινόταν! Μόλις πάμε πάνω στην τάξη, περνάει μια καθηγήτρια και ρωτάει ποιος κέρδισε το φλουρί. Σηκώνω δειλά δειλά το χέρι μου και έρχεται αυτή, μου εύχεται και μου δίνει το δώρο μου! Ένα βιβλίο του Αρκά. Και μετά, επιμένει να βγάλουμε όλη τάξη φωτογραφία, με εμένα στο κέντρο, να κρατάω το φλουρί και το δώρο! Εγώ φυσικά αρνούμαι (με έπιασαν οι ντροπές μου ) και τελικά το πειραχτήρι της τάξης μας και εγκάρδιος φίλος μου, κράτησε αυτός το...φλουρί για μένα .

Αξέχαστες στιγμές! Και όταν γύρισα στο σπίτι, με παίρνει αγκαλιά η μικρή αδελφή μου και ξεφωνίζει χαρούμενη: ''Κέρδισα το φλουρί στην φλουρόπιτα στο σχολείο!!!''. Πέθανα . Περιττό να πω ότι εκείνη τη χρονιά κέρδισε και ο μπαμπάς και η μαμά το φλουρί στην δουλειά τους!Μόνο η μεσαία αδελφή έμεινε παραπονεμένη.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Mercury (Doctor)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Mercury
Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,749 μηνύματα.

O Mercury Madman with a blue box... έγραψε στις 21:35, 07-01-14:

Ο χριστός...Γαμώ τη παναγία μου!

Παράθεση

Σωτηρης13 (Σωτήρης Παπαδόπουλος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Σωτηρης13
Ο Σωτήρης Παπαδόπουλος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Σοφάδες (Καρδίτσα). Έχει γράψει 2,936 μηνύματα.

O Σωτηρης13 έγραψε στις 12:34, 08-01-14:

Στην θεια μου

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Imadlak (Άννα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Imadlak
H Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Παραγωγός και μας γράφει απο Ουγγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,928 μηνύματα.

H Imadlak έγραψε στις 19:00, 08-01-14:

εγώ...μακάρι αυτή η χρονιά να είναι καλή

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Mattheos (Ματθαίος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mattheos
Ο Ματθαίος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O Mattheos έγραψε στις 19:17, 08-01-14:

Εγώ, για τρίτη ή τέταρτη συνεχόμενη χρονιά!

Παράθεση

Avicii (Υπόλυττος Βρεττός)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Avicii
Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,455 μηνύματα.

O Avicii there's no going back έγραψε στις 00:28, 10-01-14:

στο σπιτι μας το κέρδισε η παναγιά και στο στο σπιτι των γονιων μου ο χρηστός

Παράθεση

Soleado Febrero ~

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Soleado Febrero ~
H Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 690 μηνύματα.

H Soleado Febrero ~ έγραψε στις 17:28, 11-01-14:

Το σπίτι

Παράθεση

Zithos

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Zithos
Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 264 μηνύματα.

O Zithos έγραψε στις 19:58, 11-01-14:

Ο αδελφός μου ο Νίκος για άλλη μια χρονιά.

Παράθεση

Lupo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lupo
Ο Lupo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O Lupo έγραψε στις 09:07, 13-01-14:

Στο κομμάτι του φτωχού....

Παράθεση

Mitroglou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mitroglou
Ο Mitroglou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 24 μηνύματα.

O Mitroglou έγραψε στις 16:08, 17-01-14:

ο λέων το σκυλί μου! γιατί είναι το πιο τυχερό σκυλί που υπάρχει!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους