Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,089 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,980 μηνύματα σε 74,643 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ο/Η πρώην παντρεύεται!

sisoula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη sisoula
H sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H sisoula έγραψε στις 20:21, 05-01-13:

Πως θα νιώθαμε αν μαθαίναμε ότι κάποιος/ α πρώην μας παντρεύεται;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Pequeño
H Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,761 μηνύματα.

H Pequeño έγραψε στις 20:45, 05-01-13:

Τι με νοιάζει μωρέ τι κάνει ο πρώην;
Αν νιώσω κάτι επειδή παντρεύεται ο πρώην σημαίνει ότι νιώθω ακόμη κάτι και για αυτόν άρα, ας πρόσεχα να ήταν νυν.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Akis_Megara (possit felix esse)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Akis_Megara
Ο possit felix esse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,292 μηνύματα.

O Akis_Megara Vanitas vanitatum, omnia vanitas έγραψε στις 20:47, 05-01-13:

I don't care for her

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Margaritisole (Μαργαρίτης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Margaritisole
Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Margaritisole έγραψε στις 21:02, 05-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από sisoula
Ασχημα γιαυτον γιατι θα τον πρηζει συνεχεια η γυναικα ... αν ειναι γυναικα.. μπραβο θα εχει ενα αβουλο πλασματακι μεσα στο σπιτι να το κανει κουμαντο.

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sisoula

Νεοφερμένος

H sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H sisoula έγραψε στις 21:58, 05-01-13:

Αν είναι άτομο πολυγαμικό βέβαια δεν θα βρισκόμασταν στην δυσάρεστη θέση του κερατά!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:00, 05-01-13:

Συμπόνια για τον σύζυγό της;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 22:19, 05-01-13:

Μιας και μου συνέβη το καλοκαίρι , θα πω ότι δεν μου φάνηκε τραγικό. Από την άλλη την αμαρτία μου να την πω μια επίσκεψη στη σελίδα του στο fb την έκανα να δω αν είχε βάλει καμιά φωτό (είχε, καλός ήτανε ).
Αλλά το πως θα νιώσεις υποθέτω ότι είναι και άμεση συνάρτηση του σε τι φάση είσαι. Εγώ είμαι σε καλή φάση στα προσωπικά μου οπότε δεν μπορώ να πω ότι πέρα από την περιέργεια που είχα να τον δω γαμπρό (και την επόμενη-την γνωρίζω- νύφη) δεν ένιωσα κάτι άλλο.
Αν πάλι με πετύχαινε σε κακή/αδιάφορη φάση στα προσωπικά μου πιθανόν να με επαίρνε από κάτω, ή να άρχιζα να σκεφτόμουν πράγματα του στυλ "πως θα ήταν αν είχαμε μείνει μαζί?" (καθότι ως γνωστόν έχουμε μια τάση να θυμόμαστε μόνο τα καλά ύστερα από καιρό και να ξεχνάμε κάπως τους λόγους που οδήγησαν το συγκεκριμένο άτομο να είναι πρώην)

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sisoula

Νεοφερμένος

H sisoula έγραψε στις 22:27, 05-01-13:

Αν όμως είναι έτσι η φάση:

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 06-01-13 στις 23:31. Αιτία: προσθήκη youtube
Παράθεση

LiViNGtheLiFE

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη LiViNGtheLiFE
H LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Barista . Έχει γράψει 1,896 μηνύματα.

H LiViNGtheLiFE έγραψε στις 15:17, 06-01-13:

ποιος χέστηκε;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Himela

e-steki Moderator

Το avatar του χρήστη Himela
H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,280 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε στις 20:27, 06-01-13:

Είναι πολύ συχνό φαινόμενο άντρες με πολύχρονη σχέση στην οποία έχουν βολευτεί τα μάλα και φυσικά δε θέλουν να επισημοποιήσουν να παντρεύονται στο πρώτο εξάμηνο της επόμενης σχέσης. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μήπως ο άντρας πάει να διορθώσει τα λάθη της προηγούμενης σχέσης; Ή μήπως η επόμενη είναι πιο καπάτσα από την πρώην; Γι' αυτό λέω εγώ συνήθως, μια σχέση πρέπει κάποια στιγμή να λήγει ή να καταλήγει. Κι ας πέσουν να με φάνε οι φεμινίστριες που δε χρειάζονται άντρα για να είναι ολοκληρωμένες. Τι το παλεύετε βρε κορίτσια; Στα 40 μας όλες παντρεμένες θα είμαστε, φεμινίστριες και αντιφεμινίστριες, καριερίστες και νοικοκυρές, δυναμικές και αδύναμες, όλες στο ίδιο καζάνι θα βράζουμε...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

sisoula

Νεοφερμένος

H sisoula έγραψε στις 22:19, 06-01-13:

Αν υπάρχει ευχή και κατάρα από πρώην λέγοντας : εύχομαι τον την επόμενο/η να μην τον/την πληγώσεις όπως και εμένα τότε ίσως να έβαλε μυαλό!

Παράθεση

Margaritisole (Μαργαρίτης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Margaritisole
Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Margaritisole έγραψε στις 03:13, 07-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Είναι πολύ συχνό φαινόμενο άντρες με πολύχρονη σχέση στην οποία έχουν βολευτεί τα μάλα και φυσικά δε θέλουν να επισημοποιήσουν να παντρεύονται στο πρώτο εξάμηνο της επόμενης σχέσης. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μήπως ο άντρας πάει να διορθώσει τα λάθη της προηγούμενης σχέσης; Ή μήπως η επόμενη είναι πιο καπάτσα από την πρώην; Γι' αυτό λέω εγώ συνήθως, μια σχέση πρέπει κάποια στιγμή να λήγει ή να καταλήγει. Κι ας πέσουν να με φάνε οι φεμινίστριες που δε χρειάζονται άντρα για να είναι ολοκληρωμένες. Τι το παλεύετε βρε κορίτσια; Στα 40 μας όλες παντρεμένες θα είμαστε, φεμινίστριες και αντιφεμινίστριες, καριερίστες και νοικοκυρές, δυναμικές και αδύναμες, όλες στο ίδιο καζάνι θα βράζουμε...
Υποκλίνομαι! Συμφωνώ απολύτως.

Παράθεση

IreneGr (Ειρήνη)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη IreneGr
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 541 μηνύματα.

H IreneGr έγραψε στις 05:09, 07-01-13:

Mε την ευχή μου.Φυσικά και θα με πειράξει και αυτό επειδή όταν χωρίζουμε τείνουμε συνήθως να κρατάμε μόνο τις καλές στιγμές και μετά αναρωτιόμαστε πως θα μπορούσε να εξελιχθεί. Βάσει αυτού του σκεπτικού θα ήθελα να είναι ευτυχισμένος με την οικογένεια που θα κτίσει και να είναι καλά. Πικρία μπορεί να έχω κρατήσει αλλά όχι κακία. Θα προσπαθήσω να είμαι λογική στο πως θα το αντιμετωπίσω και να μην πω κάτι που θα μετανιώσω.
Στα λόγια όλα είναι τέλεια βέβαια, είναι μέχρι να σου συμβεί και όταν γίνει κάτι τέτοιο σίγουρα θα μου κοπούν τα ποδάρια αλλά θα του ευχηθώ και θα το εννοώ.

Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 16:16, 07-01-13:

Υποθέτω πως εξαρτάται απο τα κατάλοιπα που έχει αφήσει στον καθένα η προηγούμενη σχέση..

Προσωπικά θα μου ήταν μια άχρηστη πληροφορία..

Παράθεση

Dalian (Substrata)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dalian
H Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών . Έχει γράψει 2,611 μηνύματα.

H Dalian έγραψε στις 03:15, 08-01-13:

Ομγκ.

Και μόνο το γεγονός ότι το αναφέρεις/το σκέφτεσαι δείχνει πως νοιάζεσαι ακόμα, I surmise.

Παράθεση

lenini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lenini
H lenini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H lenini έγραψε στις 10:00, 08-01-13:

Εμένα παντρεύτηκαν 2 πρώην μου! Με τον πρώτο τα είχαμε 2 χρόνια... ήταν καλό παιδί αλλά δεν ταιριάζαμε. Παντρεύτηκε 6 μήνες αφότου χωρίσαμε... ένοιωσα μεγάλη ανακούφιση... κάτι σαν "φίου! τη γλίτωσα". Με τον δεύτερο είμασταν και δεν είμασταν μαζί κανα δυο χρονάκια, ήθελε χρόνο να σκεφτεί, δεν μπορούσε τις δεσμεύσεις. Μετά εξαφανίστηκε και έμαθα απο κοινούς φίλους οτι παντρεύτηκε! Μου έκανε εντύπωση, αλλά πάλι ένοιωσα οτι δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση της νυφούλας! Δυστυχώς, μετα απο κανα-δυο χρόνια την παράτησε (με το μωρό)!!!

Αν παντρευεται ο/η πρώην και νοιώθεται κάτι περίεργο, τις περισσότερες φορές είναι απλά και μόνο ο εγωισμός σας που δεν είσασταν εσείς οι... "εκλεκτοί". Σκεφτήτε όμως πως υπάρχουν λόγοι που οι πρώην σας είναι πρώην!!!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Gilda
H Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.

H Gilda Ας διάβαζες να πέρναγες.. έγραψε στις 10:10, 08-01-13:

Ακριβώς αυτό. Και στην τελική, το ότι παντρεύεται κάποιος, δεν σημαίνει και απαραίτητα ότι κάνει ένα βήμα προς την ευτυχία...

Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 10:16, 08-01-13:

ας παντρευτεί!!!!ας προχωρήσει και αυτός τη ζωή του όπως θα την προχωρήσω μετέπειτα και εγώ..

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lenini

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lenini
H lenini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών . Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H lenini έγραψε στις 09:36, 11-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από kit-kat
ας παντρευτεί!!!!ας προχωρήσει και αυτός τη ζωή του όπως θα την προχωρήσω μετέπειτα και εγώ..
μετέπειτα? γιατί μετέπειτα? Και νωρίτερα αν σου κάτσει... εεεμ αν σου τύχει εννοώ!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,450 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:16, 22-04-13:

Εξαρτάται ποιός "πρώην" και τι συναισθήματα τρέφω απέναντί του. Αν τον αγαπώ, "η ώρα η καλή", αν ήταν σκάρτος και σκατόψυχος, θα καγχάσω. Σίγουρα πάντως δεν θα νοιώσω το δάγκωμα της ζήλειας στην καρδιά, διότι ο έρωτάς μου για τον κάθε "πρώην", λήγει πολύ πριν τη λήξη της σχέσης μου μ'εκείνον.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

merry poppins

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη merry poppins
H merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 412 μηνύματα.

H merry poppins έγραψε στις 02:55, 24-04-13:

Η αληθεια ειναι οτι τη λυπαμαι αυτη που θα τον παντρευτει...

Δεν ξερω αν θα παντρευετει αυτην που ειναι μαζι του τωρα, παντως ολως τυχαιως μου μοιαζει παρα πολυ εμφανισιακα μεχρι και στο στυλ ...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 24-04-13 στις 16:21. Αιτία: merge - συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους