Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,326 εγγεγραμμένα μέλη και 3,070,465 μηνύματα σε 94,332 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 543 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki.

Εγγραφή Βοήθεια

Είστε πρωινοί ή νυχτερινοί τύποι;

Είστε πρωινοί ή νυχτερινοί τύποι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 67)
Είμαι πρωινός τύπος
20
29,85%
Είμαι νυχτερινός τύπος
32
47,76%
Αποδίδω εξίσου καλά πρωί και βράδυ
9
13,43%
Κουμπάκιας
6
8,96%

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ερινύς
H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 11,995 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 18:23, 25-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από catloverGG
να κοιμαμαι σαν 12χρονων απο τις 12 σαν ρομποτακι?
Ότι μόνο τα 12χρονα "δικαιούνται" να κοιμούνται με τις κότες χωρίς να χαρακτηριστούν "ρομποτάκια", "ξενέρωτοι" και συναφείς παπαριές?
Και γω μέχρι την 1 τις περισσότερες φορές έχω πέσει. Σε ειδικές περιστάσεις ναι θα το πάω μέχρι αργά χωρίς να κουτουλάω από την νύστα, ναι το έχω πάει κάποιες φορές και σερί και ο οργανισμός μου το αντέχει και το ξέρω, αλλά είναι επιλογή μου να μην ξενυχτάω πολύ*. Η ρουτίνα η δική σου δεν είναι πολύ υγιής επιλογή

*ναι παιδιά και στην εξεταστική το κάνω, υπάρχουμε και εμείς.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη CaneSenpai
Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 627 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 18:34, 25-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Ερινύς
Ότι μόνο τα 12χρονα "δικαιούνται" να κοιμούνται με τις κότες χωρίς να χαρακτηριστούν "ρομποτάκια", "ξενέρωτοι" και συναφείς παπαριές?
Και γω μέχρι την 1 τις περισσότερες φορές έχω πέσει. Σε ειδικές περιστάσεις ναι θα το πάω μέχρι αργά χωρίς να κουτουλάω από την νύστα, ναι το έχω πάει κάποιες φορές και σερί και ο οργανισμός μου το αντέχει και το ξέρω, αλλά είναι επιλογή μου να μην ξενυχτάω πολύ*. Η ρουτίνα η δική σου δεν είναι πολύ υγιής επιλογή

*ναι παιδιά και στην εξεταστική το κάνω, υπάρχουμε και εμείς.
Απο την στιγμη που κοιμαμαι 8-9 ωρες γεματες χωρις διακοπες δεν νομιζω να βλαπτει την υγεια μου.. Δεν νομιζω να ενδιαφερει το σωμα αν εξω εχει ηλιο η οχι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,376 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 18:57, 25-04-15:

Ζω σε περιοχη με πολυ καλο καιρο και μπορω να πω ειναι πολυ ομορφο το ηλιοβασίλεμα να το βλεπεις.. Απολυτη ησυχια το πρωι και απλα καθεσαι και σκεφτεσαι!
Δεν κατάλαβα. Στην περιοχή σου έχετε ηλιοβασίλεμα το πρωί;

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

methexys

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη methexys
H methexys αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,523 μηνύματα.

H methexys έγραψε στις 19:23, 25-04-15:

Συνήθως τα 12χρονα δεν κοιμούνται στις 12. Λεεεμε τώρα

Βασικά,από τότε που έγραψα το προηγούμενο μήνυμα εδώ,έχω αλλάξει αρκετά θα έλεγα Τελικά έχω γίνει νυχτερινός τύπος. Τις καθημερινές μπορεί να πάει και 3-4 μέχρι να κοιμηθώ και αν είμαι με παρέα,κοιμάμαι κατά τις 7 το πρωί ή το πάμε σερί. Συμφωνώ με τον catlover,το πρωί έχει απόλυτη ησυχία και είναι τόσο όμορφο απλά να κάθεσαι στο μπαλκόνι και να χαζεύεις Αν έχω μάθημα το πρωί όμως,εννοείται πως θα προσπαθήσω να κοιμηθώ νωρίτερα (δηλαδή στις 1-2 ).

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 11,995 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 22:13, 25-04-15:

Απο την στιγμη που κοιμαμαι 8-9 ωρες γεματες χωρις διακοπες δεν νομιζω να βλαπτει την υγεια μου.. Δεν νομιζω να ενδιαφερει το σωμα αν εξω εχει ηλιο η οχι..
Την βλάπτει γιατί χαλάει το βιολογικό σου ρολόι. Ο άνθρωπος είναι ορμονικά φτιαγμένος να πέφτει για ύπνο με το σκοτάδι και όχι με το φως, δεν είναι τυφλοπόντικας ή νυχτερίδα. Και προφανώς δεν λέω μόλις βραδιάζει τσουπ στο κρεβάτι αλλά εσύ το έχεις πάει στο άλλο άκρο και όλες τις ώρες της νύχτας είσαι ξύπνιος. Ούτε λέω να μην το κάνεις ποτέ. Μίλησα για την ρουτίνα...

Τώρα τι να σου πω, your life, your choice.

Παράθεση

Nelliel

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nelliel
H Nelliel αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 884 μηνύματα.

H Nelliel έγραψε στις 22:15, 25-04-15:

Δεν μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα? Τι να κανω δηλαδη να κοιμαμαι σαν 12χρονων απο τις 12 σαν ρομποτακι?
δεν θα σου πεσει ο ανδρισμος σου αν κοιμασαι σε φυσιολογικες ωρες

Και ομως το σωμα το ενδιαφερει και μαλιστα πολυ. Και ναι, καταστρεφεις την υγεια σου. Ξεστραβωσου: http://en.wikipedia.org/wiki/Shift_work#Health_effects

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Simos_Moss (Σίμος)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Simos_Moss
Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής . Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O Simos_Moss έγραψε στις 22:34, 25-04-15:

Την νύχτα 10 με 3, αλλά εξαρτάται και από άλλους παράγοντες, όπως το ποιους έχω δίπλα μου και αν με κάνουν να περνάω καλά...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 627 μηνύματα.

O CaneSenpai έγραψε στις 23:21, 25-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nelliel
δεν θα σου πεσει ο ανδρισμος σου αν κοιμασαι σε φυσιολογικες ωρες

Και ομως το σωμα το ενδιαφερει και μαλιστα πολυ. Και ναι, καταστρεφεις την υγεια σου. Ξεστραβωσου: http://en.wikipedia.org/wiki/Shift_work#Health_effects
Προτιμω να παρω αυτο το "ρισκο" παρα να μην κανω αυτο που μου αρεσει.. Θα μπορουσα να εκανα πολυ πιο βλαβερα πραγματα οπως καπνισμα,ποτο κα δεν ξερω και εγω τι.. Επισης φοιτητες οσους ξερω και μαζι και τον αδελφο μου δεν νομιζω να κοιμουντε ποτε δεν εχουν παθει τπτ..

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 11:21, 26-04-15:

Προτιμω να παρω αυτο το "ρισκο" παρα να μην κανω αυτο που μου αρεσει.. Θα μπορουσα να εκανα πολυ πιο βλαβερα πραγματα οπως καπνισμα,ποτο κα δεν ξερω και εγω τι.. Επισης φοιτητες οσους ξερω και μαζι και τον αδελφο μου δεν νομιζω να κοιμουντε ποτε δεν εχουν παθει τπτ..
Δεν είναι "ρίσκο μήπως και γίνει" είναι fact. Και όχι, το να καπνίζεις 2-3 τσιγάρα την ημέρα ή να πίνεις 4-5 ποτήρια κρασί την εβδομάδα δεν είναι πιο βλαβερό σε καμία περίπτωση.

*κοιμούντΑΙ
και ότι τώρα στα 20-22 δεν έχουν πάθει τίποτα, (και πού το ξέρεις γενικά? δεν είναι ανεμοβλογιά να βγάζουν σπυράκια) που είναι μικροί, δεν σημαίνει ότι σε 10 χρόνια δεν θα βαράνε το κεφάλι τους στον τοίχο που καταπόνησαν κατ' εξακολούθηση τον οργανισμό τους.

Παράθεση

Andypro

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Andypro
Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 14 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O Andypro έγραψε στις 12:07, 26-04-15:

Δεν μπορω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα? Τι να κανω δηλαδη να κοιμαμαι σαν 12χρονων απο τις 12 σαν ρομποτακι?
Τα 12χρονα κοιμούνται στις 22:00 - 23:00!

Δεν ξέρω κανένα φίλο μου να κοιμάται τόσο αργά!

Απλώς μερικοί λένε ότι κοιμούνται μετά τις 12:00 για να το παίξουνε μάγκες!

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:15, 26-04-15:

Αλήθεια τώρα? Εγώ στην Α' γυμνασίου κοιμόμουν στις 00:30 και ξυπνούσα στις 07:30
Θυμάμαι να κάνω ολόκληρο αγώνα στο σπίτι για να καταλάβουν ότι 7 ώρες ύπνος το βράδυ + 1 ώρα σιέστα το μεσημέρι είναι υπεραρκετές!

Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Anonyme
H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 503 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε στις 12:23, 26-04-15:

Πέσατε κι εσείς να φάτε το δεκαπεντάχρονο. Κι εγώ σ'όλο το λύκειο 3 καλοκαίρια έκανα ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα (ύπνος 5/6/7a.m.-12), ως φοιτήτρια δεν κοιμόμουν μόνο τα ΠΣΚ (κλασικά πρωτοετά ), αλλά όταν έφτασα τρίτο έτος με 8-10 ώρες/μέρα σχολή, δουλειά και yoga, μια χαρά έπεφτα για ύπνο από τις 11 και ξύπναγα 7. Η ίδια η καθημερινότητα θα τον αναγκάσει να αλλάξει πρόγραμμα όταν χρειαστεί. Άλλωστε κάποτε πρέπει να γίνουν κι αυτά, γιατί μετά γεμίζει ο τόπος ενήλικους με απωθημένα.

Παράθεση

Andypro

Δραστήριο Μέλος

Ο Andypro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 14 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

O Andypro έγραψε στις 12:35, 26-04-15:

Δε μου αρέσει να κοιμάμαι λιγότερο από 8 ώρες, δε νιώθω καλά την άλλη μέρα. Μέχρι τις 3:00 πρέπει να έχω ήδη πάει για ύπνο, και στις 21:00-22:00 να την πέφτω, είμαι σε ανάπτυξη ξέρετε, και συχαίνομαι αυτό το να ξενυχτώ και να κοιμάμαι το πρωί. Δεν αποδίδει καθόλου (όχι ότι το έχω κάνει ποτέ!, το αργότερο που έχω κοιμηθεί ήταν 4:00 π.μ. επειδή είχα αϋπνίες! ) Είμαι της άποψης ότι και την ημέρα τέλεια ώρα είναι να είσαι με τους φίλους σου.

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 12:37, 26-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Πέσατε κι εσείς να φάτε το δεκαπεντάχρονο. Κι εγώ σ'όλο το λύκειο 3 καλοκαίρια έκανα ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα (ύπνος 5/6/7a.m.-12), ως φοιτήτρια δεν κοιμόμουν μόνο τα ΠΣΚ (κλασικά πρωτοετά ), αλλά όταν έφτασα τρίτο έτος με 8-10 ώρες/μέρα σχολή, δουλειά και yoga, μια χαρά έπεφτα για ύπνο από τις 11 και ξύπναγα 7. Η ίδια η καθημερινότητα θα τον αναγκάσει να αλλάξει πρόγραμμα όταν χρειαστεί. Άλλωστε κάποτε πρέπει να γίνουν κι αυτά, γιατί μετά γεμίζει ο τόπος ενήλικους με απωθημένα.
Καλέ δεν είπα να μην το κάνει, αλλιώς μετά τι θα την κάνει τόση καταπίεση?
Είπα ότι δεν είναι υγιεινό να το κάνει ρουτίνα.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,743 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 12:56, 26-04-15:

Εγώ είμαι στη φάση που δεν με φτάνει όσο κοιμάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Και μένω με 5-6 ώρες ύπνο που για να το συμπληρώσω θέλω άλλες 3-4 ώρες το λιγότερο. Γενικά δεν κοιμάμαι αρκετά αλλά δεν βαριέσαι αντέχετε. xD

Παράθεση

CaneSenpai

Διάσημο Μέλος

O CaneSenpai έγραψε στις 14:30, 26-04-15:

Αρχική Δημοσίευση από Andypro
Δε μου αρέσει να κοιμάμαι λιγότερο από 8 ώρες, δε νιώθω καλά την άλλη μέρα. Μέχρι τις 3:00 πρέπει να έχω ήδη πάει για ύπνο, και στις 21:00-22:00 να την πέφτω, είμαι σε ανάπτυξη ξέρετε, και συχαίνομαι αυτό το να ξενυχτώ και να κοιμάμαι το πρωί. Δεν αποδίδει καθόλου (όχι ότι το έχω κάνει ποτέ!, το αργότερο που έχω κοιμηθεί ήταν 4:00 π.μ. επειδή είχα αϋπνίες! ) Είμαι της άποψης ότι και την ημέρα τέλεια ώρα είναι να είσαι με τους φίλους σου.
Ξυπναω 6 το απογευμα καμια φορα Νιωθω απαισια λιγο καποιες φορες αλλα τι να κανουμε μια ζωη την εχουμε! Καλοκαιρι δεν γινεται να κοιμασαι νωρις ολοι το ξερουμε! Επισης παιζονταν και παιχνιδια στο pc και καμια ταινια ξερεις πως περναει η ωρα?

Παράθεση

Andypro

Δραστήριο Μέλος

O Andypro έγραψε στις 15:11, 26-04-15:

Εγώ είμαι στη φάση που δεν με φτάνει όσο κοιμάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό. Και μένω με 5-6 ώρες ύπνο που για να το συμπληρώσω θέλω άλλες 3-4 ώρες το λιγότερο. Γενικά δεν κοιμάμαι αρκετά αλλά δεν βαριέσαι αντέχετε. xD
Το ίδιο πρόβλημα! Έχω πάει σε 2 γιατρούς για αυτό, έχω κάνει 3 εξετάσεις, αλλά κανένα συμπέρασμα. Αν και κοιμάμαι περισσότερο από 5-6 ώρες (8-9).

Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,376 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 15:40, 26-04-15:

Μάλλον κάθε οργανισμός έχει τους δικούς του κανόνες. Σίγουρα είμαι νυκτερινός τύπος, σπάνια κοιμάμαι πριν τις 02:00 ή 03:00 και τη νύκτα αποδίδω πολύ καλύτερα σε ότι κάνω. Επίσης από μικρό παιδί ποτέ δεν κοιμόμουνα περισσότερες από 5-6 ώρες το 24ωρο, απλά γιατί ο οργανισμός μου αυτές τις ώρες χρειάζεται. Αν κοιμηθώ στις 01:00, στις 06:00 θα έχω οπωσδήποτε ξυπνήσει. (Στην κατασκήνωση με έλεγαν βρυκόλακα). Πολλές φορές έχω μείνει ξάγρυπνος όλη τη νύχτα (για διάβασμα ή διασκέδαση), αλλά με 4 ώρες ύπνο το πρωί όλα ήταν εντάξει. (Όλα αυτά έχουν ιατρικά μελετηθεί). Κάποτε το είχα θεωρήσει πρόβλημα, να κοιμούνται οι άλλοι κι εγώ όχι, αλλά γρήγορα κατάλαβα ότι είναι ένα "δώρο" που μου δίνει περισσότερο δημιουργικό χρόνο. Και κάτι ακόμα: Αν είμαι στεναχωρημένος με κάτι, τότε θέλω οπωσδήποτε να κοιμηθώ.

Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Επιφανές Μέλος

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε στις 20:14, 26-04-15:

Το ίδιο πρόβλημα! Έχω πάει σε 2 γιατρούς για αυτό, έχω κάνει 3 εξετάσεις, αλλά κανένα συμπέρασμα. Αν και κοιμάμαι περισσότερο από 5-6 ώρες (8-9).
Δοκίμασε να κοιμάσαι 6-7 ώρες το βράδυ και 1-1,5 ώρα το μεσημέρι.
Και μόνο η ιδέα ότι μπορείς να κοιμηθείς ξανά πριν βραδιάσει είναι κίνητρο για να σηκωθείς φρέσκος το πρωί! (σε μένα πάντα πιάνει, κοιμηθώ δεν κοιμηθώ μεσημέρι τελικά).

Παράθεση

GiorgosAsi

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη GiorgosAsi
Ο GiorgosAsi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 536 μηνύματα.

O GiorgosAsi έγραψε στις 15:12, 27-04-15:

τι να,ξυπνας με την ιδεα οτι θας κοιμηθεις _?Αν,ειναι να,κοιμηθεις με την Ιaeticia casta ειναι,οτι πρεπει

Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Gate4
H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γεωλόγος και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 18,743 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε στις 16:40, 27-04-15:

Στην περιπτωση μου δεν είναι πρόβλημα επιλογή το λες. Ξέρω πχ ότι θα ξυπνήσω 8 η ώρα αλλά σπάνια να με πάρει ο ύπνος πριν πάει 2-3. Επίσης μισώ να κοιμάμαι μεσημέρι οπότε πηγαίνει η μέρα με όσες ώρες κοιμήθηκα. Αλλά ντάξυ μπορείς να αναπληρώσεις ύπνο το σ/κ υποθέτω.

Παράθεση

Andypro

Δραστήριο Μέλος

O Andypro έγραψε στις 13:10, 28-04-15:

Αλλά τις καθημερινές δεν μπορώ να διαβάσω/παίξω/κάτσω/λειτουργήσω χωρίς να νυστάζω.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,632 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 06:28, 10-05-15:

Τωρα πλεον πρωινή!'Καποτε νυχτερινή!
Αλλαζουνε οι συνηθειες των ανθρωπων! Λειτουργω πλεον πολυ καλυτερα τα πρωινα!
Ευχαριστιεμαι την μερα που την εχω ολη μπροστα μου, εχω την περισσότερη ενεργεια κλπκλπ

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους