Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,108 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,305 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα αφήνατε τη δουλειά σας πριν βρείτε άλλη;

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:21, 20-04-08:

Έχω φρικάρει. Θέλω να φύγω από την δουλειά μου γιατί είναι πολύ μακριά και γιατί δεν μου φέρονται όπως νόμιζα και με έχουν εκνευρίσει με πολλά. Ο κυριότερος όμως λόγος είναι πως ενώ φεύγω από τις 7.30 το πρωί, στη καλύτερη θα είμαι σπίτι στις 19.30 το απόγευμα ενώ το συνηθέστερο είναι να επιστρέφω ακόμα πιο αργά κατά τις 20.30 με 21.00. Κι όλα αυτά για 400 ευρώ.
Και ναι, όλοι τόσα δίνουν, δεν έχω απαίτηση για καμιά τρελή αύξηση, αλλά έχω βρει αρκετές συναδέλφισες που δουλεύουν ως τις 16.00 και είναι πιο χαλαρά με τα ίδια χρήματα. Αλλά ακόμα και στις 19.00 να σχολάω αν το γραφείο είναι κέντρο κι όχι Χαλάνδρι, πάλι πιο γρήγορα θα είμαι σπίτι μου. Συν τοις άλλοις από 1.7.08 το μετρό θα σταματάει στην Εθνική Άμυνα, που σημαίνει πως θα κάνω ακόμα πιο πολύ ώρα να πάω και να έρθω.
Το θέμα όμως τώρα είναι πως επειδή δουλεύω τις τρελές ώρες, μου είναι πολύ δύσκολο να βρω άλλη δουλειά, όσο είμαι εκεί. Τηλέφωνο δεν μπορώ να πάρω πρωινές ώρες γιατί είτε είμαι στον δρόμο είτε είμαι στο γραφείο με άλλους μαζί και συναντήσεις δύσκολα μπορώ να κανονίσω, αφού σπάνια ξέρω εκ των προτέρων που θα είμαι την επόμενη ημέρα (το μαθαίνω το μεσημέρι πριν σχολάσω). Σκέφτομαι λοιπόν να παραιτηθώ, ώστε να μπορώ να κανονίσω συναντήσεις και να το κυνηγήσω όσο μπορώ. Αλλά φυσικά φοβάμαι μη κάνω λάθος.. η μαμά μου λέει πως δεν χάνω και τίποτα φοβερά χρήματα ακόμα και 2 μήνες να κάνω να βρω κάτι άλλο και πως βασικά δεν έχω άλλες επιλογές, έτσι όπως είναι η κατάσταση. Εσείς τι θα κάνατε;
Χελπ!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:26, 20-04-08:

Πόσους μήνες δουλεύεις εκεί; Συνιστούν αξιόλογη προϋπηρεσία;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:28, 20-04-08:

Εγω θα συμφωνησω με τη μαμα σου...
Για ενα χρονο εκανα και εγω ταξιδακι μεχρι το Χαλανδρι και για περισσοτερα χρηματα...αλλα δεν αντεξα....Οποτε σε καταλαβαινω...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:33, 20-04-08:

Μισέλ μου, οι 2 μήνες δεν είναι προϋπηρεσία για αυτή την δουλειά. Αλλά δεν αντέχω άλλο ειλικρινά. Κι άλλωστε θέλω να κοιτάξω πάλι για να βρω δουλειά ως ασκούμενη... όπως είμαι και τώρα στην ουσία. Απλά το θέμα είναι πως αν δεν παραιτηθώ, δεν μπορώ να βρω άλλη δουλειά με τίποτα. Δεν ξέρω, φοβάμαι κι έχω πελαγώσει.

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 22:33, 20-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Εγω θα συμφωνησω με τη μαμα σου...
Για ενα χρονο εκανα και εγω ταξιδακι μεχρι το Χαλανδρι και για περισσοτερα χρηματα...αλλα δεν αντεξα....Οποτε σε καταλαβαινω...
Το θέμα είναι όμως ότι αυτή είναι η πρώτη δουλειά της Ντίνας ως δικηγόρος, δεν είναι μια οποιαδήποτε δουλειά...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:34, 20-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από kajira
Μισέλ μου, οι 2 μήνες δεν είναι προϋπηρεσία για αυτή την δουλειά. Αλλά δεν αντέχω άλλο ειλικρινά. Κι άλλωστε θέλω να κοιτάξω πάλι για να βρω δουλειά ως ασκούμενη... όπως είμαι και τώρα στην ουσία. Απλά το θέμα είναι πως αν δεν παραιτηθώ, δεν μπορώ να βρω άλλη δουλειά με τίποτα. Δεν ξέρω, φοβάμαι κι έχω πελαγώσει.
Δύσκολη περίπτωση Ντίνα μου...
Εγώ θα καθόμουν μερικούς μήνες ακόμα να αποκτήσω λίγη ακόμα προϋπηρεσία και θα εφεύγα τότε...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:36, 20-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Το θέμα είναι όμως ότι αυτή είναι η πρώτη δουλειά της Ντίνας ως δικηγόρος, δεν είναι μια οποιαδήποτε δουλειά...
Δε διαφωνω σε αυτο που λες...αλλα απο τη στιγμη που δεν ειναι τραγικα δυσκολο να βρεις κατι σαν και αυτο καπου πιο κοντα στην περιοχη σου, γιατι να παιδευσαι και δη για 400 γιουρο?!
Φανταζομαι οτι δεν ειναι πια και τοσο δυσκολο να βρει η Ντινα μια δουλεια σαν και αυτη καπου αλλου....ή κανω λαθος?

(και σημειωνει οτι σε γενικες γραμμες εχει απογοητευτει και απο το περιβαλλον)

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:37, 20-04-08:

Για να πω πως θα έχω προϋπηρεσία πρέπει να μείνω κάνα χρόνο τουλάχιστον. Ειλικρινά ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το κάνω αυτό, δεν μπορώ να βγω για ένα καφέ ποτέ σχεδόν και τρέχω να τα προλάβω όλα το σ/κ! Και νιώθω μ@λ@κ@ς τρελός να τρώω τόσο μεγάλο πακέτο για 400 ευρώ!
Νεράϊδα, είναι ένα ρίσκο να φύγω. Κι εγώ λέω πως πόσο δύσκολο να είναι πια, αλλά από την άλλη κι άμα μείνω χωρίς δουλειά 6 μήνες, τι κάνω μετά;
Ουφ, έχω πελαγώσει!

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε στις 22:38, 20-04-08:

Για να πω πως θα έχω προϋπηρεσία πρέπει να μείνω κάνα χρόνο τουλάχιστον. Ειλικρινά ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το κάνω αυτό, δεν μπορώ να βγω για ένα καφέ ποτέ σχεδόν και τρέχω να τα προλάβω όλα το σ/κ! Και νιώθω μ@λ@κ@ς τρελός να τρώω τόσο μεγάλο πακέτο για 400 ευρώ!
Ε τότε παραιτήσου, στο τέλος θα σιχαθείς τη δουλειά σου αν συνεχίσεις έτσι. Σε βλέπω πολύ απηυδισμένη.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:41, 20-04-08:

Για πόσο καιρό υποτίθεται να έμενες εκεί;

Πάντως εγώ δε θα έφευγα, τελεία και παύλα. Δεν ξέρω τι κάνουν οι άλλες, αλλά εγώ ξέρω πιο πολλά παραδείγματα για τρελή δουλειά, απλήρωτες υπερωρίες και ξενύχτια, από αρχάριους. Κι εσύ το έχεις ανάγκη τώρα.

Άλλωστε, κλείσε τουλάχιστον έξι μήνες, πρώτον. Δεύτερον, πριν λίγο καιρό δεν ήξερες αν θα βρεις ποτέ δουλειά με μισθό όχι-μηδέν, και σίγουρα όχι στην Αθήνα... τώρα γιατί είναι τόσο λίγα τα λεφτά, που δουλεύεις-δε δουλεύεις, ένα και το αυτό;;

Αν πάλι όντως δεν αντέχεις την τρελή δουλειά, είναι δύο τα θέματα:
1. ΜΙΛΑ. Πες στα αφεντικά σου ότι από τάδε του τέτοιου μήνα θα έχεις μεγαλύτερη δυσκολία με τα δρομολόγια, άρα δύσκολα θα κάθεσαι μέχρι πολύ αργά. Όχι ότι θα κόψεις υπερωρίες, αλλά αυτό.
2. Είσαι η τελευταία που φεύγει από το γραφείο;

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 22:41, 20-04-08:

Έτσι όπως είναι η κατάσταση δεν έχεις και πολλές επιλογές. Όπως είπες και μόνη σου είναι σχεδόν αδύνατο να βρεις καινούρια δουλειά όσο είσαι εκεί. Ο μισθός που παίρνεις περισσότερο για εκμετάλλευση μου κάνει... Πώς γίνεται να δουλεύεις τόσες ώρες και να παίρνεις μόνο 400 ευρώ; Ούτε το βασικό μισθό δηλαδή; Εγώ θα συμφωνήσω με τη μαμά σου, δε θα χάσεις τίποτα το ιδιαίτερο. Φρόντισε μόνο να μην τσακωθείς με το αφεντικό σου πριν φύγεις. Αν τους εξηγήσεις την κατάσταση θα καταλάβουν, μπορεί να σε απολύσουν κιόλας και να πάρεις και τα χρήματα της αποζημίωσης με τα οποία θα τα βγάλεις πέρα μέχρι να βρεις καινούρια δουλειά.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:43, 20-04-08:

Γιδι, εαν εχω καταλαβει καλα, το κυριο προβλημα της Ντινας δεν ειναι η πολλη δουλεια...αλλα το μικρο καθημερινο ταξιδακι που κανει καθε μερα...σε συναρτηση με την πολλη δουλεια....
Την πολλη δουλεια θα την εχει και αλλου εαν παει....ας ειναι τλχ πιο κοντα στο σπιτι της.....

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:47, 20-04-08:

Fielda δεν παίρνεις αποζημίωση αν δουλεύεις μόνο δύο μήνες. Και δεν παίρνεις αποζημίωση γενικώς αν δουλεύεις ως ελεύθερος επαγγελματίας (θεωρητικά αυτό είμαι, άλλο που με αντιμετωπίζουν σαν υπάλληλο). Και όλοι οι ασκούμενοι/νέοι δικηγόροι τόσα παίρνουν. Ή το δέχεσαι ή αλλάζεις επάγγελμα.
Γιδάκι:
1. Αυτό που άλλαξε είναι πως γνώρισα κόσμο που δουλεύει με καλύτερες συνθήκες και πως ανακάλυψα πως καλώς ή κακώς οι αποστάσεις αυτές με τσακίζουν. Δεν είναι το πρόβλημά μου η πολύ δουλειά τόσο πολύ, όσο το ότι θέλω μίαμισι ώρα να γυρίσω και είμαι κομμάτια μόνο και μόνο από αυτό όταν μπαίνω σπίτι (θενκ γιου Νεράιδα )
2. Επίσης έχουν αρχίσει και μου φέρονται περίεργα (αν και δεν θεωρώ πως αλλού θα είναι απαραίτητα καλύτερα σ' αυτό το κομμάτι).
3. Δεν παίζει να μιλήσω. Δεν ωφελεί. Εδώ έμαθα πως είχε πάει γνωστός της μαμάς μου μια μέρα στις 6.30 να βάλει κάτι κουρτίνες και η μία (και ξέρω ποια) είπε με υφάκι "Το μικρό που είναι; Γιατί έφυγε; Σε ποιον το είπε;", ενώ εγώ είχα φυσικά ειδοποιήσει πως φεύγω και είχα φύγει μόλις μισή ώρα πριν!
4. Είμαι από τις τελευταίες συνήθως, ναι. Δεν ξέρω τι σχέση έχει αυτό με οτιδήποτε.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:48, 20-04-08:

Ναι, βρε Νεράιδά μου, αλλά πρώτον ήταν όλα τόσο αβέβαια πριν λίγο καιρό, που καλή είναι η δουλειά...
Δεύτερον την απόσταση την έχουν όλοι οι Αθηναίοι.
Και δεν το λέω αλά "μη μιλάς τι να πούνε άλλοι", αλλά για να ξέρει πόσο λαχείο είναι το να βρει δουλειά κοντά.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:51, 20-04-08:

Δεν θέλω να είναι δίπλα Γιδάκι μου. Και κέντρο να είναι μου κάνει. Αλλά όχι στην άλλη άκρη, όπως είναι τώρα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:52, 20-04-08:

Γιδάκι:
1. Αυτό που άλλαξε είναι πως γνώρισα κόσμο που δουλεύει με καλύτερες συνθήκες και πως ανακάλυψα πως καλώς ή κακώς οι αποστάσεις αυτές με τσακίζουν. Δεν είναι το πρόβλημά μου η πολύ δουλειά τόσο πολύ, όσο το ότι θέλω μίαμισι ώρα να γυρίσω και είμαι κομμάτια μόνο και μόνο από αυτό όταν μπαίνω σπίτι (θενκ γιου Νεράιδα )
2. Επίσης έχουν αρχίσει και μου φέρονται περίεργα (αν και δεν θεωρώ πως αλλού θα είναι απαραίτητα καλύτερα σ' αυτό το κομμάτι).
3. Δεν παίζει να μιλήσω. Δεν ωφελεί. Εδώ έμαθα πως είχε πάει γνωστός της μαμάς μου μια μέρα στις 6.30 να βάλει κάτι κουρτίνες και η μία (και ξέρω ποια) είπε με υφάκι "Το μικρό που είναι; Γιατί έφυγε; Σε ποιον το είπε;", ενώ εγώ είχα φυσικά ειδοποιήσει πως φεύγω και είχα φύγει μόλις μισή ώρα πριν!
4. Είμαι από τις τελευταίες συνήθως, ναι. Δεν ξέρω τι σχέση έχει αυτό με οτιδήποτε.
Μισό, πόσο εύκολο είναι να σε απολύσουν;
1. Κοίτα, είναι όντως ένας κακός συνδυασμός κακών συνθηκών και απόστασης. Αλλά γίνεται. Πολλοί το κάνουν αυτό. Ναι, κάποιοι την έχουν καλά, δουλεύουν 09.00-17.30 και μένουν μισή ώρα μακριά. Αλλά είναι λαχείο αυτό, ξέρω πάαααρα πολλές περιπτώσεις ατόμων, που δουλεύουν 08.00-19.00 ή/και μένουν πολύ μακριά... Ειδικά στις ηλικίες μας.
Δεν το λέω για να σου "κλείσω το στόμα", λυπάμαι ειλικρινά που είσαι στο αμήν... αλλά πολλές φορές έχουμε ανοιχτά μάτια μόνο για αυτό που θέλουμε...
2. Πώς περίεργα;
3. Μη μασάς. Άσε να λένε...
4. Έχει σχέση το αν φεύγεις τελευταία, γιατί αν ήσουν σε ένα γραφείο, όπου όλοι μένουν ως τις 20.00, είναι δύσκολο να διαχωρίσεις τη θέση σου...

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:53, 20-04-08:

Μα δε μιλαμε για "κοντα"..αλλα κοινως οχι στου Δια τη μανα!
Ακομα και κεντρο να βρει κατι....ειναι πολυ σημαντικο...
Γκαις, εγω ειχα βρεθει στη θεση της και ανεβαινα απο Καλλιθεα, οχι απο Ελληνικο, και για πολυ περισσοτερα χρηματα και το ειχα αποφασισει οτι θα φυγω στους 6 μηνες..Λογω χρηματων εμεινα ενα χρονο και επειδη ειχα δωσει το λογο μου....

Ενιγουει.....ο καθενας ξερει τι ειναι καλυτερο για τον εαυτο του....

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 22:55, 20-04-08:

Μα, εννοείται είναι παλούκι η απόσταση! Ειδικά αν εξαρτάται κανείς από τα ΜΜΜ, κι εγώ στη σχολή 1-1.5 ώρα έκανα τον πρώτο χρόνο και είχα αλαλιάσει. Δεν υποτιμάω καθόλου το πρόβλημα αυτό... Αλλά μιλάμε για μία δουλειά-σκαλοπάτι για τη Καγίρα, που θα τη "βάλει" στο επάγγελμα και την οποία έχει ανάγκη.

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorien
Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε στις 22:55, 20-04-08:

Ανακεφαλαιωση για να μην ξεχνιομαστε :

Αναχωρηση 07:30.
Αφιξη 09:00 (περιπου)
Εργασία 09:00-20:00 (κατα μεσο ορο περιπου, δλδ 11 ωρες)
Επιστροφη σπιτι 21:30 (περιπου)
Αμοιβη : 400 ευρω.

....χμμ.....

...με αυτα τα στοιχεια, εννοειται οτι δεν αξιζει. Απο κει και περα, πρεπει να υπολογισει κανείς και τι μαθαινει επαγγελματικα απο εκει, τι γνωριμιες κανει , και ποσο αναγκαιο ειναι για την επομενη φαση...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 22:57, 20-04-08:

Λεω να βγω στη Συγγρού, πιο πολλά θα βγάλω..
Eργασία συνήθως είναι 9.00 με 19.00, μη μου χρεώνεις πιο πολλές ώρες

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 22:58, 20-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γίδι
Μα, εννοείται είναι παλούκι η απόσταση! Ειδικά αν εξαρτάται κανείς από τα ΜΜΜ, κι εγώ στη σχολή 1-1.5 ώρα έκανα τον πρώτο χρόνο και είχα αλαλιάσει. Δεν υποτιμάω καθόλου το πρόβλημα αυτό... Αλλά μιλάμε για μία δουλειά-σκαλοπάτι για τη Καγίρα, που θα τη "βάλει" στο επάγγελμα και την οποία έχει ανάγκη.
Ρε σεις ειναι τοσο τραγικα δυσκολο να βρει μια αντιστοιχη εστω και στο κεντρο της Αθηνας?!
Και 2 μηνες να κανει να βρει κατι..οκ..θα ερθει πισω 2 μηνες....
Εχουμε αναγαγει τη δουλεια αυτη των 400 ευρω πια...ως το πιο σημαντικο βημα στην καριερα της...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 20-04-08 στις 23:08.
Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 23:00, 20-04-08:

Συμφωνώ με το Γίδι εν γένει.

Εκτός αν πιστεύεις ότι θα βρεις εύκολα αυτό το κάτι άλλο.
Ζω πάνω κάτω το ίδιο, αν και για αρκετά περισσότερα χρήματα.

Ζυγίζεις, αν σου προσφέρει περισσότερα από όσα σου αφαιρεί μένεις.

Αν όχι, σφύριξε κλέφτικα και αντιός μουτσάτσος.

Απλά, μην ξεχνάς ότι ποτέ δεν είναι ρόδινα.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:02, 20-04-08:

Και, για μένα, ότι κάνεις μία επένδυση.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 23:03, 20-04-08:

Λεω να βγω στη Συγγρού, πιο πολλά θα βγάλω..
Eργασία συνήθως είναι 9.00 με 19.00, μη μου χρεώνεις πιο πολλές ώρες
Το βαλα ετσι επειδη ειπες "στη καλύτερη θα είμαι σπίτι στις 19.30 το απόγευμα ενώ το συνηθέστερο είναι να επιστρέφω ακόμα πιο αργά κατά τις 20.30 με 21.00". Νταξει πες 9-11 ωρες.

Συμφωνω με το οτι θα μπορει να βρει κατι αλλο στο κεντρο και να γλιτωνει αρκετη ωρα σε μεταφορες.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:03, 20-04-08:

Δεν περιμένω κάνα παραμύθι Εδάδ μου. Απλά να εξασφαλίσω λίγο την ψυχική μου ηρεμία θέλω. Άσε που αν μείνω κι άλλο εκεί, θα κάνω κάνα κλικ και θα μισήσω την δικηγορία και θα πάω να γίνω υπάλληλος και είναι κρίμα να γίνει κάτι τέτοιο, λόγω κακών συνθηκών. Και δλδ όντως.. τι κάθομαι και σκέφτομαι; Μη χάσω τα 400 ευρώ; Μη τρελαθούμε κιόλας..

Έχει 78542879451297 δικηγορικά γραφεία στο κέντρο, κάτι θα βρω, δεν μπορεί. Ωραία και άμα δεν βρω, θα πάω τον Δεκέμβρη να δώσω ΑΣΕΠ να γίνω καθηγήτρια και στο μεταξύ θα χτυπήσω κι ένα μεταπτυχιακό από Σεπτέμβρη να γουστάρουμε..

Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 23:04, 20-04-08:

Ενταξει, σίγουρα είναι πολύ ζόρικο το πρόγραμμα αλλά ο ανταγωνισμός ειναι πολυ μεγάλος για τους ασκούμενους, και αν θυμάμαι καλά λίγους μήνες πριν η Ντινα ηταν έτοιμη να δεχτεί θέση χωρίς καθόλου λεφτά μόνο για την προυπηρεσία. Άρα δε θα είναι και τόσο εύκολο να βρει κάτι άλλο σ'άυτή τη φάση τουλαχιστον. Εγώ νομίζω ότι είναι καλύτερα να κάνει υπομονή όσο διάστημα χρειαστεί για να κατοχυρωθεί σαν προυπηρεσία, αλλιώς θα βρεθεί στην ίδια κατάσταση με πριν (όπου περνούσε συνεντεύξεις και την απέρριπταν γιατι δεν είχε προυπηρεσία) και μου φαίνεται κρίμα να πάει χαμένο ότι έκανε ως τώρα.

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:06, 20-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ

Ζω πάνω κάτω το ίδιο, αν και για αρκετά περισσότερα χρήματα.
Για 400 γιουρο και χωρις να εισαι και ικανοποιημενος απο το εργασιακο περιβαλλον..θα το συνεχιζες???
Γιατι εκ του ασφαλους, ειναι ευκολο να μιλαμε....

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 23:07, 20-04-08:

kajira μου δεν τα ήξερα αυτά όταν σου απαντούσα. Δεν ήξερα ότι είσαι ασκούμενη και πως δούλευες δύο μήνες εκεί. Δυστυχώς το θέμα της απόστασης το έχουν οι περισσότεροι στην Αθήνα αλλά από τη στιγμή που τώρα δουλεύεις ως ασκούμενη σίγουρα μπορείς να βρεις κάτι που θα είναι πιο κοντά στο σπίτι σου. Ασκούμενους θέλουν πολλοί γιατί τους βγάζουν όλη τη δουλειά με πολύ λιγότερα λεφτά από ότι οι επαγγελματίες δικηγόροι. Ειδικά στο κέντρο κοντά στην Ευελπίδων που έχουν οι περισσότεροι τα γραφεία τους είμαι σίγουρη ότι θα βρεις κάτι.

Επιπλέον μπορείς να ζητήσεις από τους γνωστούς σου που λες να ρωτήσουν στο γραφείο που δουλεύουν μήπως υπάρχει θέση για άλλη μία κοπέλα. Μπορεί να σε βοηθήσουν. Άσε που άμα βρεις δουλειά σε κάποιο από τα δικηγορικά γραφεία στο κέντρο της Αθήνας θα μάθεις καλύτερα τη δουλειά. Σίγουρα η απόφαση είναι δική σου κι εμείς που λέμε τη γνώμη μας είμαστε έξω από το χορό. Απλά νομίζω ότι σου αξίζει κάτι καλύτερο από όλη αυτή την ταλαιπωρία και από τη στιγμή που σίγουρα υπάρχει αυτό το καλύτερο γιατί να μην ψάξεις να το βρεις; Τουλάχιστον έτσι σκέφτομαι εγώ...

Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε στις 23:08, 20-04-08:

400 euro μειον καμποσα το μηνα για μεταφορες....

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 23:11, 20-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Για 400 γιουρο και χωρις να εισαι και ικανοποιημενος απο το εργασιακο περιβαλλον..θα το συνεχιζες???
Γιατι εκ του ασφαλους, ειναι ευκολο να μιλαμε....
Εδώ δεν ξέρω αν θα το συνέχιζα με τις δικές μου συνθήκες, που αν εξαιρέσεις την απόσταση με ικανοποιούν 90%.

Φυσικά και είναι εύκολο να σχολιάζεις εκ του ασφαλούς και ιδέα δεν έχω για το εργασιακό περιβάλλον της καγίρα και την προσφορά που υπάρχει στο επάγγελμα για ασκούμενους.

Απλά έχοντας στο μυαλό μου ότι η αρχή είναι πάντα δύσκολη, λέω μήπως θα χάσει πράγματα εγκαταλείποντας το. Εννοώντας, ένα κενό βιογραφικό

Από την άλλη, οι προκλήσεις είναι πάντα εκεί και το ποτήρι μισογεμάτο.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:12, 20-04-08:

Καλά τα 400 ευρώ ούτε να τα δω δεν προλαβαίνω, αφού όλη μέρα έξω, όλο και κάτι θα φάω, κάτι θα πιω, κάτι θα χρειαστώ. Μπα, θα το ρισκάρω, δεν αντέχω άλλο εκεί αλήθεια. Και θα ψάξω με κάθε πιθανό τρόπο, στα δικαστήρια, με αγγελίες, με γνωστούς, με όλα! Άλλωστε δεν θα έχω κάτι άλλο να κάνω..

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 23:13, 20-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Εδάδ
Από την άλλη, οι προκλήσεις είναι πάντα εκεί και το ποτήρι μισογεμάτο.
Ακριβως...

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:15, 20-04-08:

Καγίρι, από τις απαντήσεις σου είναι σαφές ότι είτε έχεις ήδη αποφασίσει να φύγεις, να τα βροντήξεις, ή ότι τώρα είσαι στο peak της αγανάκτησής σου.
Οπότε σκέψου το και αύριο ξανά.

Εγώ ξαναρωτάω και ξαναθυμίζω:
1. Πόσο εύκολο είναι να σε απολύσουν;
Γιατί μπορεί απλά να αξίζει για άλλον έναν μήνα να δουλεύεις εκεί, αλλά πολύ λιγότερο, για να μπορείς να ψάχνεις παράλληλα.
2. Επενδύεις στο μέλλον σου.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:20, 20-04-08:

Πρώτα από όλα, είμαι εγώ και κανείς άλλος!
Αν είχα το πρόβλημα που έχεις θα μάζευα μερικά χρήματα για να μπορέσω να τη βγάλω περίπου για ένα μήνα και μετά μην τον είδατε τον Borat!

Δε θα χάσω τα μυαλά μου και τη ζωή μου για μία κωλοδουλειά...

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:20, 20-04-08:

1. Δεν θα με απολύσουν. Και δεν μπορώ να ψάχνω όσο είμαι εκεί. Πάρ' τα αυτά ως δεδομένα Γιδάκι.
2. Θα επενδύσω στο μέλλον μου και αλλού. Και θα έχω και την ψυχική μου ηρεμία.

ΥΓ: Μποράτι, έχω χρήματα να ζήσω ένα χρόνο χωρίς δουλειά, όχι ένα μήνα μόνο..

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 23:24, 20-04-08:

Kοπάνα τη!

Μη χαλάς τον εαυτό σου για κάτι που δεν αξίζει.

Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

H fielda έγραψε στις 23:25, 20-04-08:

Ωραία λοιπόν. Την απόφασή σου την πήρες (και νομίζω την είχες πάρει πριν μας ρωτήσεις...) και αφού συμφωνούμε οι περισσότεροι τότε φύγε το γρηγορότερο. Μπορείς έτσι να το συνδυάσεις και με τις διακοπές του Πάσχα. Τέλεια!!

Καλή σου επιτυχία στην προσπάθεια για την εύρεση καινούριας δουλειάς και καλό κουράγιο γενικότερα γιατί νομίζω ότι θα σου χρειαστεί με αυτό το επάγγελμα Η ψυχούλα σου να είναι καλά και τα υπόλοιπα θα τα βρεις.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:27, 20-04-08:

Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 23:28, 20-04-08:

Συμφωνώ με φιέλδα.
Να προσθέσω επίσης.....

τώρα πήγαινε για ύπνο γιατί σε 6 ώρες πρέπει να ξυπνήσεις

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:29, 20-04-08:

Δεν μου κολλάει ύπνος μαμώτο τώρα!

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:29, 20-04-08:

Καλησπέρα Ντίνα!

Καταλαβαίνω πολύ καλά αυτό που περιγράφεις διότι το ζω στην ουσία. Τα λεφτά είναι καλύτερα βέβαια αλλά όχι αρκετά, οι ώρες όμως είναι πολλές και ποτέ συγκεκριμένες.
Αυτό σημαίνει ότι όλοι οι φίλοι μου με έχουν ξεγράψει γιατί ποτέ δεν ξέρω να τους πω αν θα μπορώ την επόμενη μέρα να βγω μαζί τους. Συν το παιδί το οποίο το βλέπω τα Σαββατοκύριακα στα οποία στριμώχνω και όλη την υπόλοιπη ζωή μου...

Επιλογή δεν έχω, όπως δεν έχω και πολύ ισχυρό κίνητρο να φύγω από εκεί που είμαι αυτή τη στιγμή κι έτσι μένω, πάντως στη θέση σου νομίζω πως θα το τολμούσα...
Διακρίνω άλλωστε πως σχεδόν το έχεις αποφασίσει!

Καλή τύχη όποια κι αν είναι τελικά η απόφασή σου!

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:32, 20-04-08:

Θενκ γιου Δήμητρα Το αποφάσισα, αύριο θα τους πω πως θα μείνω για δύο εβδομάδες ακόμα και μετά φεύγω.

Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 23:32, 20-04-08:

Δεν παίρνω τίποτα σα δεδομένο, Ντινάκι, γιατί έχω δει ότι κάτι τέτοια "δεδομένα" εύκολα καταρρίπτονται...
Ένηγουεη, σκέψου τις εναλλακτικές σου και κάνε ό,τι νομίζεις.

Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Isiliel
H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,049 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε στις 23:33, 20-04-08:

Δουλεύουμε για να ζούμε καλύτερα right;

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 23:36, 20-04-08:

Ε καλά δεν έχω τέτοιες αυταπάτες για την αρχή. Λεφτά δεν βγάζω για πέντε χρόνια μίνιμουμ. Αλλά όχι και να ζω μόνο για δουλεύω!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 00:00, 21-04-08:

Θενκ γιου Δήμητρα Το αποφάσισα, αύριο θα τους πω πως θα μείνω για δύο εβδομάδες ακόμα και μετά φεύγω.
Συμφωνώ με 1000! Καλύτερα να πάρεις το ρίσκο να βρεις κάτι που σε εκφράζει, απ' τη στιγμή που δεν σ' αρέσει αυτό.

Ειδικά απ' τη στιγμή που 'σαι μικρή ακόμα έχεις περιθώρια!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 00:06, 21-04-08:

Kajira εγώ προτείνω να μείνεις κι άλλο. Μένω Χαλάνδρι ψηλά και κατεβαίνω κάθε μέρα στην άλλη άκρη της Αθήνας. Στην αρχή δεν ήμουν ικανοποιημένη με δουλειά, οι αποστάσεις με τσάντιζαν, τα άτομα που έχουν τον χώρο που συνεργάζομαι
(είμαι κι εγώ ελεύθερη επαγγελματίας) με τρέλαιναν και ήθελα να φύγω. Δεν το έκανα επειδή είχα δεθεί συναισθηματικά με μερικά παιδιά κι επειδή δεν θεωρούσα καλή κίνηση να φύγω στο μέσο της χρονιάς.

Αν σου πω ότι όλα έχουν αλλάξει? Αναλαμβάνω νέα περιστατικά κι αξιολογήσεις, του χρόνου μάλλον θα υλοποιήσω 1 project και κάνω ευέλικτο το πρόγραμμά μου για να βάλω δικά μου περιστατικά στην περιοχή μου!

Δεν συνέβη κάτι ιδιαίτερο, αλλά είδαν ότι τους κάνω, απέκτησα την εμπιστοσύνη που ήθελα και έχω φτάσει σε 1 επίπεδο που δεν περιμένω να αποφασίσουν αυτοί αλλά υπάρχει διαπραγμάτευση! Αν είχα φύγει δεν θα είχε γίνει αυτό. Στην αρχή πολλές φορές μας αδικούν, αλλά μπορούμε να καταφέρουμε να διεκδικήσουμε 1 επίπεδο παραπάνω βρε.

Στην επόμενη δουλειά θα είναι μάλλον έτσι. Τι στο καλό, ακούω συνέχεια λεπτομέρειες λόγω πολύ κοντινού προσώπου που έχει τελειώσει την σχολή σου. Προσπάθησέ το περισσότερο κι αν συνεχίσει να σε τσακίζει τότε σταμάτα.

Και σκέψου και τον μελλοντικό σου εργοδότη. Θα πάρει εύκολα 1 κοπέλα με μικρή εμπειρία που άφησε την δουλειά μετά από 2 μήνες? Πιθανώς να σκεφτεί πως δεν μπορείς το στρίμωγμα.

Σκέψου καλά πριν αποφασίσεις.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 00:07, 21-04-08:

Πολύ σωστή.

Παράθεση

mania

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mania
H mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,389 μηνύματα.

H mania έγραψε στις 09:53, 21-04-08:

Ντίνα μου απο την δουλειά σου δεν έχεις γνωστούς δικηγόρους; δεν γνώρησες κανέναν που να αξιζει;

Ιδέες:

1)Πιάσε έναν κατάλογο και βρές δικηγορικά γραφέια που είναι κοντά σου και πέρνε τηλέφωνα να δείς αν ζητάνε, το να ζητάς δουλειά δεν είναι κακό, πάρε αν είναι δυνατόν όλους..

2) ζήτα απο το αφεντικό νορμάλ ώρες έτσι και αλλιώς θές να φύγεις, πές τους ότι είναι πολλές ωρες και πώς δεν μπορείς να δουλέυεις έτσι, τόνησε πώς ΠΡΕΠΕΙ να αλλαχτεί το ώραριο σου και πώς θές να σχολάς στην ώρα σου

3) είπες πώς ζείς και χρόνο χωρίς δουλειά, το θέμα είναι πώς αφού γίνετε δεν είναι ανάγκη να πεθάνεις στην δουλειά, ψάξε όσο μπορείς αν τελικά το αποφασίσεις

4)μήνε στην δουλειά μονο για τους επόμενους 4 μήνες έτσι ώστε να ακούγετε καλύτερα το 6μηνο παρελθόν σου αντί δύμηνο, και τους επόμενους 4 μήνες προσπαθησε να μήνεις σατο ωράρειο σου...

Ξέρω ακούγετε χάλια το 4ο αλλα σκέψου ότι θα έχεις κάι καλύτερο να πέις... Αν και η εκμετάλευση δίνει και πέρνει γμτ

Δύσκολα τα π[ράγματα αλλα τίποτα δεν είναι ακατόρθωτο, μην συχαθείς την δουλειά σου πάνω απο όλα, ότι απόφαση πάρεις συνέχεισε να το αγαπάς αυτό που κάνεις

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 09:57, 21-04-08:

δεν έχω διαβάσει τι σου απάντησαν οι άλλοι αλλά θα σου απαντήσω απευθείας ΟΧΙ.-
είναι πολύ κακό για το μέλλον σου να το κάνεις αυτό... κι ας έχω να σε δω κάτι μήνες και να πιούμε καφέ κι ας είσαι όλο υποσχέσεις για το ΣουΚου

πρόσεξε με...

- Καλημέρα σας ήρθα για την συνέντευξη, είμαι η ασκούμενη Δικηγόρος Ντίνα Τάδε
- Καλημέρα σου... για πες μου, έχεις καθόλου προϋπηρεσία?
- Βεβαίως... δύο μήνες!
- Και γιατί μόνο δύο μήνες, γιατί έφυγες απ το άλλο γραφείο?
- Ε... γιατί ήταν μακρυά.. και δούλευα τρελλές ώρες
- ....... ... Δεσποινίς... δικηγόρος θέλετε να γίνετε... .... ΘΑ σας ειδοποιήσουμε...

Φευγεις εσύ και περιμένεις.... και μετά αυτός μιλάει με τον συνεργάτη του...
"μα είναι δυνατόν????????? τι περίεμενε????????? ότι θα την περιμένουμε με στρωμένα ροδοπέταλα να γίνει δικηγόρος???"

Λυπάμαι Ντινάκι μου.... ξέρω πολύ καλά τι περνάς, αλλά ΔΥΣΤΥΧΩΣ όλοι (ή έστω οι περισσότεροι) έχουμε περάσει από εκεί...
Βρες πρώτα τουλάχιστον κάτι πιο κοντά (αν μπορείς με τα ωράρια που δουλεύεις) και μετά κάντην... διαφορετικά κάνε υπομονή μερικούς μήνες ακόμα ή βρες ένα ΣΥΝΤΑΡΑΚΤΙΚΑ ΑΠΙΘΑΝΟ ΨΕΜΜΑ να πεις στην επόμενη συνέντευξη που θα πας

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Idril

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους