Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,099 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,139 μηνύματα σε 74,654 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Βιταμίνες και συμπληρώματα για καλύτερη πνευματική απόδοση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 00:21, 09-01-13:

Δίνω πανελλαδικές και δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα να αθλούμαι σιγά, και κάνω καθιστική ζωή. Τρώω φυσιολογικά (μερικές φορές αρκετά θα έλεγα). Ωστόσο δε νομίζω οτι με βοηθούν αρκετά. Πρέπει να ξενυχτάω μερκές φορές επειδή έχω πολλά μαθήματα και θέλω να πάρω συμπληρώματα διατροφής(βιταμίνες) για να με βοηθήσουν να μην κουράζομαι εύκολα. Εχετε να προτείνετε κάποιο καλό που να μην έχει βιταμίνη Α;(γιατί παίρνω χάπια για ακμή και δε κάνει να παίρνω βιταμίνη Α) Δε θέλω να πίνω καφέδες και redbull γιατί μερικές φορές μου προκαλούν ταχυπαλμία. Ευχαριστώ πολύ!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

gregory, nub

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη gregory, nub
Ο gregory, nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Εργάτης/τρια . Έχει γράψει 2,424 μηνύματα.

O gregory, nub έγραψε στις 00:23, 09-01-13:

πιες τσάι, είναι πιο ήπιο από τον καφέ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cha0s (Σταύρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη cha0s
Ο Σταύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,641 μηνύματα.

O cha0s έγραψε στις 00:29, 09-01-13:

Αρχική Δημοσίευση από gregory, nub
πιες τσάι, είναι πιο ήπιο από τον καφέ.
θα με κοιμίσει. ακόμα και καφέ, φραπέ πίνω. Ο ζεστός με κοιμίζει...

Παράθεση

dimitris001 (Δημήτρης)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη dimitris001
Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 23 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,167 μηνύματα.

O dimitris001 έγραψε στις 01:30, 09-01-13:

βασικα η καλύτερη μέθοδος είναι τα φρεσκα φρουτα και λαχανικά και να πίνεις αφθονους φυσικους χυμούς πορτοκαλιού(και μια συμβουλη...για να ειναι πιο τονοτικος ο χυμος στήψε και 1/4 ή 1/2 λεμόνι ανάλογα με τα γούστα σου)

Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη christinelle
H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε στις 03:53, 09-01-13:

Πάρε καφείνη από αλλού (cola, σοκολάτα, κλπ) και βιταμίνες από φρούτα και λαχανικά. Αν και δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάνε οι βιταμίνες την συγκέντρωση...

Παράθεση

kit-kat

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kit-kat
H kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,502 μηνύματα.

H kit-kat έγραψε στις 10:41, 09-01-13:

εγώ όταν έδινα έπαιρνα τις τονοτιλ που διαφήμιζε και η τηλεοραση ότι σε βοηθούν γενικά στη κουραση της ημέρας και στο διάβασμα. η αλήθεια ειναι όμως ότι δεν βοηθάνε, εγω δεν είδα κάποια διαφορά! καλύτερα να ακολουθήσεις μια υγιεινή διατροφή
τροφές που βοηθούν στη συγκέντρωση είναι τα ψάρια, γενικά να τρως κόκκινο κρέας,σπανάκι, φακές γιατί το να έχεις υψηλό σίδηρο σε βοηθά στο να μην κουράζεσαι εύκολα..! και φυσικά να τρως σοκολάτα βοηθά πολυ τη μνήμη! και ένα επίσης πολύ δυναμικό σνακ που μπορείς να τρως για να σου παρέχει άμεσα ενέργεια είναι σε ένα μπολ να αναμιγνύει καρύδια, αμύγδαλα,σταφίδες και 1 κουταλιά μέλι( προαιρετικά) !πολυ δυναμωτικό!

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους