Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,106 εγγεγραμμένα μέλη και 2,388,276 μηνύματα σε 74,663 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Aλ Τσαντίρι Νιούζ

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:21, 21-04-08:

Ποία η γνώμη σας για την ,ίσως, πιο πετυχημένη εκπομπή του;
Θεωρείτε ανιδιοτελή τα κριτήρια με τα όποια επιλέγει τα πρόσωπα που θα σατιρίσει;
Θεωρείτε τις εκπομπές του καθαρά σατιρικές;

Σημείωση: Υπάρχει και αυτό το θέμα που σχολιάζει τον Λαζόπουλο, ωστόσο νομίζω ότι καλύτερα να υπάρχει ένα σχετικό θέμα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 21-04-08 στις 20:22. Αιτία: Σημείωση
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phalanx
Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Phalanx έγραψε στις 20:48, 21-04-08:

Πολύ καλό θέμα

Η γνώμη μου είναι πως πρόκειται για έναν σύγχρονο ρασπουτίν της Ελληνικής τηλεόρασης. Κρύβεται πίσω απο τον μανδύα του ηθικού άντρα, μεταχειρίζεται τέλεια τα συναισθήματα του κοινού, παριστάνει τον λαικό ( γύφτος ο Λαζόπουλος ; ) ενώ κινείται μόνο σε χώρους κοσμικούς.

Για την σατιρά του θα έλεγα απλα πως είναι απαίδευτη. Πρόκειται για ρητορική δημαγωγία που στηρίζεται στην δυσχερή θέση των άλλων ή την αδυναμία αντιλογίας. Ουδέποτε τα έβαλε με κάποιον πραγματικά δυνατό ή έκανε κάποια αποκάλυψη. Αναπαραγωγή των ειδήσεων κάνει σχολιάζοντας όμως με τρόπο τύπου " Αρένας" τα πρόσωπα που επέλεξε για φάγωμα. Διαφωνώ λοιπόν με την φυσιογνωμία του ( προσωπική αλλα και της εκπομπής του ) διοτι δεν μου αρέσουν ο όχλος και τα λαικά δικαστήρια.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 22:59, 21-04-08:

Προσωπικά το θεωρώ χαζομάρα αυτό το πράγμα δεν είναι σάτιρα. σάτιρα έκανε ο Μιτσικώστας χωρίς να θίγει κανένα απλά ο Λαζόπουλος βρήκε τρόπο θίγοντας διάφορα άτομα να κάνει νούμερα τηλεθέασης, μπορεί να έχει κάνει διάφορες επιτυχίες όμως εγώ δεν το πάω καθόλου...

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 23:01, 21-04-08:

Θα συμφωνήσω απόλυτα με τους παραπάνω. Επίσης να προσθέσω ότι ο Λαζόπουλος κρίνει τους πάντες χωρίς να έχει και ο ίδιος καθαρή τη φωλιά του (βλ. αποφυγή στρατιωτικής θητείας, συμμετοχή σε ομοφυλοφυλικά όργια, κατοχή και χρήση ναρκωτικών κλπ.)

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 01:01, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phalanx
Πολύ καλό θέμα

Η γνώμη μου είναι πως πρόκειται για έναν σύγχρονο ρασπουτίν της Ελληνικής τηλεόρασης. Κρύβεται πίσω απο τον μανδύα του ηθικού άντρα, μεταχειρίζεται τέλεια τα συναισθήματα του κοινού, παριστάνει τον λαικό ( γύφτος ο Λαζόπουλος ; ) ενώ κινείται μόνο σε χώρους κοσμικούς.

Για την σατιρά του θα έλεγα απλα πως είναι απαίδευτη. Πρόκειται για ρητορική δημαγωγία που στηρίζεται στην δυσχερή θέση των άλλων ή την αδυναμία αντιλογίας. Ουδέποτε τα έβαλε με κάποιον πραγματικά δυνατό ή έκανε κάποια αποκάλυψη. Αναπαραγωγή των ειδήσεων κάνει σχολιάζοντας όμως με τρόπο τύπου " Αρένας" τα πρόσωπα που επέλεξε για φάγωμα. Διαφωνώ λοιπόν με την φυσιογνωμία του ( προσωπική αλλα και της εκπομπής του ) διοτι δεν μου αρέσουν ο όχλος και τα λαικά δικαστήρια.
Διαφωνώ μαζί σου 100%!
Ποιός κρίνει ποιός είναι "λαϊκός" και ποιός όχι, και στο κάτω-κάτω τι σχέση έχει η λαϊκή συνείδηση με το τρόπο ζωής;
Και ο Αλαβάνος αριστερός είναι αλλά έχει τη μισή Τήνο.
Όλοι οι δημοσιογράφοι στα μεγάλα κανάλια δεν είναι επί της ουσίας μεγαλοεκδότες και καθαροί επιχειρηματίες με τεράστια εισοδήματα; Είναι καλύτερος ο Αναστασιάδης (ΠΑ.ΣΟ.Κ. μέχρι το κόκκαλο) που καταπιάνεται με το κάθε ατάλαντο πορνίδιο που με το στήθος του και τα οπίσθια του προσπαθεί να κάνει καριέρα; Είναι καλύτερος ο Τριανταφυλλόπουλος που είναι χωμένος σε κάθε κυβέρνηση και ξέρει περισσότερα από υπουργούς και γενικούς γραμματείς; Είναι καλύτερος ο Λαμπράκης που από στα χέρια του στηρίζονται κυβερνήσεις; Είναι καλύτερος ο Κακαουνάκης που λαϊκίζει σα μανάβης στη κεντρική λαχαναγορά αλλά εκδίδει μία εφημερίδα που προφασίζεται ότι ξέρει τα πάντα;Είναι καλύτερος ο Χατζηνικολάου που τα απογεύματα ασχολείται με την ακρίβεια στις λαϊκές αγορές ενώ στον αντίποδα εισπράτει αστρονομικά ποσά για να κάνει αυτό που κάνει;

Και τι εννοείς όταν λες: "Κρύβεται πίσω απο τον μανδύα του ηθικού άντρα"; Πως κάποιος να μη το κάνει; Έχεις δει κανένα δημόσιο πρόσωπο (με δημοσιότητα της τάξης του 70-80% θεαματικότητα) να διατυμπανίζει πιθανή ομοφυλοφιλία και χρήση ναρκωτικών;

Δε τα έβαλε ποτέ με κάποιον δυνατό; Τι εννοείς εδώ; Δεν είναι ισχυρά πρόσωπα οι υπουργοί, οι πρωθυπουργοί, τα μέλη της αξιωματικής αντιπολίτευσης, οι μεγαλο-δημοσιογράφοι, τα καλόπαιδα της νύχτας που με τη λογική "νταβατζιλίκι" κλείνουν ολόκληρες παραλίες στη Νότια Αττική για να ανοίξουν νυχτερινά μαγαζιά και να διασφαλίσουν θέσεις στάθμευσης των πολυτελών αυτοκινήτων των εν δυνάμει πελατών τους (Στηβ Κακέτσης); Αν δεν είναι αυτοί, ποιούς εννοείς;

Επίσης, δεν είναι δουλειά του κωμικού να κάνει αποκαλύψεις, αυτές τις κάνουν άλλα λαμόγια.

Αρχική Δημοσίευση από commie
Προσωπικά το θεωρώ χαζομάρα αυτό το πράγμα δεν είναι σάτιρα. σάτιρα έκανε ο Μιτσικώστας χωρίς να θίγει κανένα απλά ο Λαζόπουλος βρήκε τρόπο θίγοντας διάφορα άτομα να κάνει νούμερα τηλεθέασης, μπορεί να έχει κάνει διάφορες επιτυχίες όμως εγώ δεν το πάω καθόλου...
Γιατί δεν είναι σάτιρα;
Θίγει άτομα που πρέπει να θιχτούν, θήγει δημόσια πρόσωπα που κανείς άλλος δε τολμά να σχολιάσει.
Αντίστοιχη δουλειά κάνουν και όλα τα μεσημεριανά μόνο που εκεί τα σχόλια είναι ανούσια και επί ατόμων μηδενικής σημασίας.

Αρχική Δημοσίευση από Tetragrammaton
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τους παραπάνω. Επίσης να προσθέσω ότι ο Λαζόπουλος κρίνει τους πάντες χωρίς να έχει και ο ίδιος καθαρή τη φωλιά του (βλ. αποφυγή στρατιωτικής θητείας, συμμετοχή σε ομοφυλοφυλικά όργια, κατοχή και χρήση ναρκωτικών κλπ.)
Πότε έμπλεξε ο Λαζόπουλος με ναρκωτικά και ομοφυλοφιλία (αν και αυτό δε θα το χαρακτήριζα "μπλέξιμο");
Γιατί κάποιος να ντρέπεται να αποκαλύψει πως κρίθηκε ανίκανος θητείας ή πως απλά αρνήθηκε να στρατευτει;
Ο άνθρωπος είναι παντρεμένος και έχει και μία κόρη.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη borat : 22-04-08 στις 20:25.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 01:02, 22-04-08:

Να κανω μια ερωτηση...?
Καποιος που ειναι τοσο αθλιος....κανοντας σατιρα απαιδευτη, οπως τη χαρακτηρισε ο phalanx, πως κανει τα 70αρια και χαιρει τοσης μεγαλης αποδοχης?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Neraida : 22-04-08 στις 01:13.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 01:11, 22-04-08:

είναι σάτιρα να ειρωνεύεται το κάθε επώνυμο να λέει για φούστιδες? οκ γνώμη μου εγώ είπα αυτό που πιστεύω.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 01:21, 22-04-08:

Για "μακάκες" λέει, κάποιος άλλος τον αποκάλεσε "φούστη", κάποιος που έγραψε τραγούδι με στίχο: "...μπλα μπλα μπλα μη τη ψάχνεις πολύ το νόημα είναι τα λεφτά το φαγητό και το γ@μ*σ1 μπλα μπλα μπλα..."!

Ναι, για αυτό είπες τη γνώμη σου, για να κάνουμε συζήτηση.
Και εγώ τη δική μου είπα...

Επίσης ομοφυλόφιλο τον χαρακτήρισαν άνθρωποι σα τον Κούγια, τη Σαρρή, τη Ντενίση...

υγ: νομίζω πως αν κάποιος θέλει να δει κωμωδία στην ελληνική τηλεόραση έχει πολλές επιλογές (ακόμη και Trash επιλογές), αν όμως κάποιος θέλει ουσιαστικά να προβληματιστεί, ο Λαζόπουλος είναι η μοναδική διέξοδός του.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη borat : 22-04-08 στις 01:34. Αιτία: ευχαριστώ Michel!
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 01:24, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Για "μακάκες" λέει, κάποιος άλλος τον αποκάλεσε "φούστη", κάποιος που έγραψε τραγούδι με στίχο: "...μπλα μπλα μπλα μη τη ψάχνεις πολύ το νόημα είναι τα λεφτά το φαγητό και το γ@μ*σ1 μπλα μπλα μπλα..."!

Ναι, για αυτό είπες τη γνώμη σου, για να κάνουμε συζήτηση.
Και εγώ τη δική μου είπα...

Επίσης ομοφυλόφιλο τον χαρακτήρισαν άνθρωποι σα τον Κούγια, τη Σαρρή, τη Ντενίση...

υγ: νομίζω πως αν κάποιος θέλει να δει κωμωδία στην ελληνική τηλεόραση έχει πολλές επιλογές (ακόμη και Thrash επιλογές), αν όμως κάποιος θέλει ουσιαστικά να προβληματιστεί, ο Λαζόπουλος είναι η μοναδική διέξοδός του.
υπάρχει και ο Θέμος και εγώ τον προτιμώ

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 01:30, 22-04-08:

Mα ο Θέμος μόνο ουσιώδη προβληματισμό δε προσφέρει, ναι έχει γέλιο, ναι έχει πλάκα, αλλά όχι, κοινωνικά μηνύματα δεν έχει...

Εκτός αν είναι προβληματισμός η τέχνη κάθε
στη πεολειχία (έχει γίνει τέτοια συζήτηση στο "Όλα").

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη borat : 22-04-08 στις 02:14.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

H commie έγραψε στις 01:39, 22-04-08:

μπορεί να είναι διαφορετικό το θέμα της εκπομπής αλλά εγώ γελάω περισσότερο με το Θέμο και είπαμε πάντα γνώμη μου δεν είναι ουσιώδης προβληματισμός να ειρωνεύεται τον κάθε Καρβέλα ή Ντενίση ή Σαρρή ή Τριανταφυλλόπουλο ή τον Αρναούτογλου τι έμαθες εσύ από αυτό ? πολλές φορές λέει κάτι γελάει μόνος του και προσπαθώ να βρω που είναι το αστείο.
και να μην ξεχνάμε ότι τα τελευταία δυο χρόνια έχει τηλεθέαση τα υπόλοιπα ήταν στο πάτο μπορεί να μένω Κύπρο αλλά τα ίδια πρωινάδικα έχουμε και βλέπω τις τηλεθεάσεις

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη fandago
Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 01:44, 22-04-08:

Ας δούμε λίγο τους ορισμούς κατά τριανταφυλλίδη:
σάτιρα η [sátira] O27 : 1. ποιητικό είδος της λατινικής γραμματείας, με σκωπτικό περιεχόμενο: H ~ του Λουκήλιου / του Πετρώνιου. 2. λογοτεχνικό είδος που διακωμωδεί με δηκτικό τρόπο τα δημόσια ή ιδιωτικά ήθη, χαρακτήρες ανθρώπων ή καταστάσεις. || καλλιτεχνικό έργο που ανήκει στο είδος της σάτιρας: Πικρή ~. Πνευματώδης ~. [λόγ. < ιταλ. satira < λατ. satira]
δηκτικός -ή -ό [δiktikós] E1 : (λόγ.) που είναι οξύς, προσβλητικός στα λόγια, στο ύφος του: Δηκτικά λόγια. Δηκτικό χιούμορ. δηκτικά EΠIPP. [λόγ. < αρχ. δηκτικός]
Εδώ είναι το θέμα που συζητήθηκε η "εποικοδομητική σάτιρα":
Τι θα έλεγε κανείς καλή και εποικοδομητική σάτιρα τελικά;

Ομολογώ ότι ο ορισμός όπως τον διαβάζω, δεν είναι ακριβώς αυτό που είχα στο μυαλό μου. Με αυτόν τον ορισμό ναι ο Λαζόπουλος κάνει σάτιρα. Απλά δεν θεωρώ ότι είναι ανιδιοτελής (μιας και ρωτήθηκε από τον δημιουργό του θέματος). Θεωρώ ότι ξέρει πως αυτό πουλάει και είναι καλός σε αυτό. Μάλιστα, είναι τόσο καλός, ώστε να ξέρει ότι πρέπει να σταματήσει μιας και έχει φτάσει εκεί που ήθελε. Πλέον είναι λαϊκός ήρωας και ο κοσμάκης τον αγαπάει. Θεωρώ μάλιστα ότι η δημοτικότητα του έχει ανέβει πάρα πολύ από πριν την εκπομπή του, που μάλλον δεν είχε και την καλύτερη εικόνα στο ευρύ κοινό (εντύπωση μου).

Φυσικά borat και ο τρόπος ζωής έχει σχέση με την λαϊκή συνείδηση. Κατηγόρησες ένα σωρό άλλα δημόσια πρόσωπα με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα:
Είναι καλύτερος ο Χατζηνικολάου που τα απογεύματα ασχολείται με την ακρίβεια στις λαϊκές αγορές ενώ στον αντίποδα εισπράτει αστρονομικά ποσά για να κάνει αυτό που κάνει;
τον οποίο κατηγορείς για κάτι που κάνει και ο ίδιος ο Λαζόπουλος. Μήπως αυτός δεν παίρνει αστρονομικά ποσά; Μήπως δεν θα παίρνει από εδώ και πέρα ακόμα και στο θέατρο που θα πάει; Όχι λοιπόν δεν είναι καλύτερος, αλλά εσύ παρουσιάζεις τον Λαζόπουλο καλύτερο

Όσο για το
Είναι καλύτερος ο Αναστασιάδης (ΠΑ.ΣΟ.Κ. μέχρι το κόκκαλο) που καταπιάνεται με το κάθε ατάλαντο πορνίδιο που με το στήθος του και τα οπίσθια του προσπαθεί να κάνει καριέρα;
Τουλάχιστον ο Αναστασιάδης, δεν το παίζει μητέρα Τερέζα και προστάτης του λαού.

Κάτι ακόμα που με ενοχλεί με το φαινόμενο Λαζόπουλος, είναι ότι ο κόσμος φανατίζεται. Είχα προχθές συζήτηση με τον παππού μου ο οποίος λέει πχ "μπράβο στον Λαζόπουλο, που τους βγάζει όλους στη φόρα" και άλλα πολλά όπως "αυτοί οι βουλευτές που μας πίνουν το αίμα και αν πετύχω κανέναν μπροστά μου θα του ορμήξω" μου δείχνουν ότι δυστυχώς εξωθεί καταστάσεις και δεν ξέρω κατά πόσο αυτό είναι καλό.

Γενικά πάντως, δεν μου αρέσει η διακωμώδηση καταστάσεων και προσώπων με προσβλητικό ύφος και αφού αυτό είναι η σάτιρα τότε δεν μου αρέσει.

Παρακολουθώντας 2 εκπομπές του "Ράδιο Αρβύλα" το οποίο επίσης διακωμωδεί καταστάσεις, επίσης έχει σκοπό σαν εκπομπή το κέρδος, αλλά τουλάχιστον παρακολουθώντας την, νιώθω ότι δεν έχουν σκοπό να μειώσουν κανέναν όπως κάνει ο Λαζόπουλος.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 01:45, 22-04-08:

Στο πάτο δεν ήταν ποτέ...
Μετά τους "10 μικρούς Μήτσους" που ήταν εξίσου επιτυχημένη ασχολήθηκε με πράγματα εκτός της τηλεόρασης.

Έμαθα πως υπάρχει και ένας άνθρωπος ο οποίος επέλεξε να σατιρίσει αυτό το άτομο (παράδειγμα δίνω):

με τη λογική: "κοίτα τι φτάσαμε να δούμε" και όχι με τη λογική "κοίτα τι κάνει η τρελή"!

Στα πρωινάδικα και στα μεσημεριάνα υπήρχε κόσμος που στην Έφη Σαρρή έλεγε μπράβο για την επιλογή της να μπει στη βουλή...

Η ίδια αργότερα τον μήνυσε διότι νόμιζε πως εξαιτίας του δεν είναι στους 300 της βουλής...

Ο Κούγιας που θεωρεί τον εαυτό του ως πρότυπο ηθικού και επιτυχημένου άνδρα υπεράνω κακόβουλου σχολιασμού επιτέθηκε στο Λαζόπουλο.

Ο Κακέτσης -στον οποίον ένα σκασμός κόσμος πάει και του ακουμπάει τα λεφτά του στα διάφορα must-to-go-μαγαζιά του- είπε πως θα βάλει ανθρώπους να τον δείρουν...

Ο Εθνικιστής κολλημένος-στο-1821 Πρέκας, τον κατηγόρησε ομοφυλόφιλο και κακό πρότυπο για τους νέους; Πολύ θα ήθελα να ξέρω το καλό πρότυπο για τους νέους κατά Πρέκα...

Και μη ξεχνάτε πως όσοι ανέφερα είναι άνθρωποι που παρουσιάζονται στο χαζοκούτι και που μερικοί άλλοι μετράνε στα σοβαρά τα λεγόμενα τους.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη borat : 22-04-08 στις 01:58.
9 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,620 μηνύματα.

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 01:50, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Neraida
Να κανω μια ερωτηση...?
Καποιος που ειναι τοσο αθλιος....κανοντας σατιρα απαιδευτη, οπως τη χαρακτηρισε ο phalanx, πως κανει τα 70αρια και χαιρει τοσης μεγαλης αποδοχης?
Για τον ίδιο λόγο που στην Ελλάδα υπάρχουν άπειρες παραλλαγές του Super Star και που το δελτίο του Star έχει τόση ακροαματικότητα
Εκτός του ότι ο Ελληνικός λαός είναι σε μεγάλο ποσοστό αμόρφωτος, λατρεύει τα κουτσομπολιά και τα άπλυτα στη φόρα. Λατρεύει να ακούει για τα άπλυτα των άλλων, ενώ ο ίδιος δεν κοιτάει τα δικά του

13 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 02:13, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από fandago

Φυσικά borat και ο τρόπος ζωής έχει σχέση με την λαϊκή συνείδηση. Κατηγόρησες ένα σωρό άλλα δημόσια πρόσωπα με χαρακτηριστικότερο παράδειγμα:
τον οποίο κατηγορείς για κάτι που κάνει και ο ίδιος ο Λαζόπουλος. Μήπως αυτός δεν παίρνει αστρονομικά ποσά; Μήπως δεν θα παίρνει από εδώ και πέρα ακόμα και στο θέατρο που θα πάει; Όχι λοιπόν δεν είναι καλύτερος, αλλά εσύ παρουσιάζεις τον Λαζόπουλο καλύτερο
Με μόνη διαφορά πως ο Λαζόπουλος εκτίθεται, στιγματίζει και στιγματίζεται, είναι εκεί και σου λέει: "δώσε 15 ευρά και έλα στο θέατρο να με δεις"!
Σου δίνει το δικαίωμα της επιλογής να αγοράσεις τα cd του και σου προσφέρει μία εναλλακτική ματιά στη ενημέρωση (όπως και αν θες να το πεις). Την οποία σου τη δίνει και τσάμπα.
Ο Λαζόπουλος δε κρατάει τα νήματα, παίζει με τα νήματα. Αυτή είναι η γνώμη μου.

Για τον ίδιο λόγο που στην Ελλάδα υπάρχουν άπειρες παραλλαγές του Super Star και που το δελτίο του Star έχει τόση ακροαματικότητα
Εκτός του ότι ο Ελληνικός λαός είναι σε μεγάλο ποσοστό αμόρφωτος, λατρεύει τα κουτσομπολιά και τα άπλυτα στη φόρα. Λατρεύει να ακούει για τα άπλυτα των άλλων, ενώ ο ίδιος δεν κοιτάει τα δικά του
Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο με τα λεγόμενα σου, αλλά δε τη θεωρώ ιδανική απάντηση για το ερώτημα που τέθηκε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 02:18, 22-04-08:

Στο πάτο δεν ήταν ποτέ...
Μετά τους "10 μικρούς Μήτσους" που ήταν εξίσου επιτυχημένη ασχολήθηκε με πράγματα εκτός της τηλεόρασης.

Έμαθα πως [...]
Και μη ξεχνάτε πως όσοι ανέφερα είναι άνθρωποι που παρουσιάζονται στο χαζοκούτι και που μερικοί άλλοι μετράνε στα σοβαρά τα λεγόμενα τους.
Πρώτον δεν είπα ότι ήταν στον πάτο, απλά ότι είχε πολύ χαμηλότερη δημοτικότητα

Επίσης το γεγονός ότι του επιτέθηκαν "κακοί" άνθρωποι, δεν τον κάνει αυτόματα καλύτερο από αυτούς

Με μόνη διαφορά πως ο Λαζόπουλος εκτίθεται, στιγματίζει και στιγματίζεται, είναι εκεί και σου λέει: "δώσε 15 ευρά και έλα στο θέατρο να με δεις"!
Σου δίνει το δικαίωμα της επιλογής να αγοράσεις τα cd του και σου προσφέρει μία εναλλακτική ματιά στη ενημέρωση (όπως και αν θες να το πεις). Την οποία σου τη δίνει και τσάμπα.
Ο Λαζόπουλος δε κρατάει τα νήματα, παίζει με τα νήματα. Αυτή είναι η γνώμη μου.
Κοίτα να δεις που το ίδιο κάνει και ο Χατζηνικολάου με την διαφορά ότι εσύ δεν πληρώνεις τίποτα για να τον δεις και έχεις και την επιλογή να μην τον δεις.

Δεν κατάλαβα καθόλου μάλλον τι θέλεις να πεις, γιατί δεν βρίσκω τι θετικό λες εδώ για τον Λαζόπουλο συγκριτικά με τον Χατζηνικολάου

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 02:19, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από commie
μπορεί να είναι διαφορετικό το θέμα της εκπομπής αλλά εγώ γελάω περισσότερο με το Θέμο και είπαμε πάντα γνώμη μου δεν είναι ουσιώδης προβληματισμός να ειρωνεύεται τον κάθε Καρβέλα ή Ντενίση ή Σαρρή ή Τριανταφυλλόπουλο ή τον Αρναούτογλου τι έμαθες εσύ από αυτό ? πολλές φορές λέει κάτι γελάει μόνος του και προσπαθώ να βρω που είναι το αστείο.
και να μην ξεχνάμε ότι τα τελευταία δυο χρόνια έχει τηλεθέαση τα υπόλοιπα ήταν στο πάτο μπορεί να μένω Κύπρο αλλά τα ίδια πρωινάδικα έχουμε και βλέπω τις τηλεθεάσεις
Πρώτον δεν είπα ότι ήταν στον πάτο, απλά ότι είχε πολύ χαμηλότερη δημοτικότητα

Επίσης το γεγονός ότι του επιτέθηκαν "κακοί" άνθρωποι, δεν τον κάνει αυτόματα καλύτερο από αυτούς

Δε το λέω για εσένα βρε...

Προφανώς, απλή αναφορά των γεγονότων κάνω.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 05:23, 22-04-08:

Δύσκολο δεν είναι να κάνεις κριτική… αλλά αυτοκριτική. Εγώ δεν μπορώ να θεωρώ τον εαυτό μου ανιδιοτελής… δεν έχω κανένα δικαίωμα λοιπόν να απαιτώ ανιδιοτέλεια από κάποιον άλλο.
Ναι, κάποιες φορές ο Λαζόπουλος πέφτει στην παγίδα να πει αυτά που θέλει να ακούσει ο λαός… ναι, φιλτράρει τα πράγματα σύμφωνα με τα δικά του πιστεύω και δεν είναι παντα αντικειμενικός.

Από εκεί και πέρα, η πρόθεσή του να ξυπνήσει την νεολαία είναι ολοφάνερη.
Πόσοι από σας διαφωνείτε πως η Λουκά, η Έφη Σαρρή, η Δρούζα, ο Βας-Βας δεν πρέπει να είναι πρότυπα των παιδιών μας? Θα ασχολιόταν ποτέ ο Λαζόπουλος με αυτά τα πρόσωπα αν δεν είχαν νέους φανατικούς θαυμαστές?

Πριν από την εξουσία ο Λαζόπουλος σατιρίζει το ελληνικό τηλεοπτικό/ καλλιτεχνικό χώρο, όπου «η τέχνη» δεν έχει ώρια αλλά η κριτική πρέπει να έχει. Και βεβαίως είναι δύσκολο να πεις τι είναι ωραίο, που τελειώνει ομορφιά και που αρχίζει η ασχήμια. Επίσης, είναι δύσκολο να πεις που αρχίζει η προσβολή της προσωπικής τιμής κάποιου δημόσιου προσώπου.

Πριν να κρίνουμε όμως την προσπάθεια του Λαζόπουλου να πολεμά την ασχήμια που σερβίρεται στα παιδιά μας ως ομορφιά, ο καθένας μας ας αναρωτηθούμε μόνο ένα: «τι παραπάνω προσφέρω εγώ στην κοινωνία από αυτόν που κρίνω;»

10 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Buggs
Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 06:54, 22-04-08:

Εμενα πιο πολύ με ενοχλεί που τραβάει συνέχεια το σακάκι του

Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:19, 22-04-08:

Όταν μίλησα για ανιδιοτέλεια δεν εννοούσα, τόσο, αν λέει κάτι μόνο για να πουλήσει αλλά αν θεωρείτε ότι υπάρχουν άλλο λόγοι.

@Ρουμάνα, συμφωνώ ίσως μαζί σου, ωστόσο μήπως ωστόσο δεν έπρεπε να αποκαλεί σατιρική την εκπομπή ;

Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 56 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας . Έχει γράψει 2,559 μηνύματα.

O Buggs έγραψε στις 08:10, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από roumana
Πριν να κρίνουμε όμως την προσπάθεια του Λαζόπουλου να πολεμά την ασχήμια που σερβίρεται στα παιδιά μας ως ομορφιά, ο καθένας μας ας αναρωτηθούμε μόνο ένα: «τι παραπάνω προσφέρω εγώ στην κοινωνία από αυτόν που κρίνω;»
Στα παιδιά μας δεν αρκεί άραγε να χαρακτηρίσουμε την ασχήμια σαν ασχήμια; Γιατί σίγουρα πολεμάει ο Λαζόπουλος το θέμα είναι για τί πολεμάει.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 08:37, 22-04-08:

Ο Λαζόπουλος, θα μας "λαζέψει"(και με το δίκιο του!), αν δεν λάβουμε υπόψη μας, ότι ζούμε μία "λαζή εποχή"....

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 08:44, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Όταν μίλησα για ανιδιοτέλεια δεν εννοούσα, τόσο, αν λέει κάτι μόνο για να πουλήσει αλλά αν θεωρείτε ότι υπάρχουν άλλο λόγοι.

@Ρουμάνα, συμφωνώ ίσως μαζί σου, ωστόσο μήπως ωστόσο δεν έπρεπε να αποκαλεί σατιρική την εκπομπή ;
Σάτιρα κάνει, σατιρική εκπομπή λέγεται … δεν τον θεωρώ αντικειμενικός, δεν ειναι εκτός παιχνιδιού της τηλεθέασης, δεν ειναι "ο άγιος Πέτρος που κρατά τα κλειδιά του παραδείσου". Τον θεωρώ καλός άνθρωπος που τολμά να εκθέτει τον εαυτό του για να προσφέρει κάτι στην κοινωνία. Και προσφέρει.

Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε στις 09:04, 22-04-08:

Και εγώ λέω ότι ισχύει το χ, σημαίνει ότι ισχύει;

Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 09:10, 22-04-08:

Αν έστω και ένα παιδί έπιασε βιβλίο να μορφωθεί επειδή το είπε ο Λαζόπουλος ότι είναι καλό, θεωρείται κοινωνικό έργο.

(Υπερβάλλω λιγάκι για να καταλάβετε πόσο λίγα κάνουμε εμείς για τους άλλους… με λίγες εξαιρέσεις βεβαίως, βεβαίως)

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:12, 22-04-08:

Ειναι εντελως αστοχο να συγκρινεις τα μεσημεριανα με το Λαζοπουλο για δυο λογους...ο ενας κανει 70αρια και ο αλλος 20αρια (η κατι τετοιο φανταζομαι)...Το δελτιο του σταρ αγαπητε εχει θεαματικοτητα στις ηλικιες των 18 με 25...Και κατα δευτερο λογο η σατιρα του Λαζοπουλου, το οποιο αυτο που κανει ειναι σατιρα, δεν εχει καμμια σχεση με τα μεσημεριανα...
Το οτι μας αρεσει να κοιταμε απο την κλειδαροτρυπα χανι, δεν εχει να κανει με τη μορφωση...αλλα με την παιδεια...διοτι η θεια μου στο χωριο που εχει τελειωσει δημοτικο δεν παρακολουθει μεσημεριανα και τα θεωρει βλακειες, ενω εγω πχ θα κατσω να τα δω...(με διασκεδαζουν οι μαμακιες των ηλιθιων)
Και εχει μεγαλη διαφορα να σου αρεσει να ακους τα "απλυτα" ολων αυτων που κυβερνουν τη χωρα σου και των δημοσιων προσωπων και αλλο του διπλανου σου...Η δημοσια ζωη με ενδιαφερει τα μαλα...η ζωη του διπλα...κλαιν μαιν....
Ας μην τα τσουβαλιαζουμε ολα...
Το οτι απο τον παππου μεχρι το διευθυντη της ταδε επιχειρησης παρακολουθουν Λαζοπουλο, τον οποιο τον αποδεχονται και τον παραδεχονται, αυτο κατι σημαινει....και σιγουρα δε σημαινει οτι ειμαστε στην πλεοψηφια μας αμορφωτοι ή απαιδευτοι...θελω να πιστευω οτι ειδικα το δευτερο δεν ισχυει....γιατι οπως ελεγε και μια ηρωιδα των μικρων Μιτσων..."αν αντιληφθω οτι .. μπλα μπλα.....θα πεθανωωωωωω"!

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 10:45, 22-04-08:

Για τα 70ρια. Μετράνε τα νούμερα για την ποιότητα κάποιου προγράμματος στη τηλεόραση; Αυτ'ος δεν 'ηταν π0ου κατέκρινε τέτοιες μεθόδους όταν έπαιρνε 20ρια;

Όσο για τις ηλικίες αρκετοί νέοι άνθρωποι συμπάθησαν το Λαζόπουλο με τις καταλήψεις των πανεπιστημίων και γενικά έχει και αυτός ρεύμα στη νεολαία όπως και το δελτίο του Star

Τεσπα. Η άποψη μου είναι ότι Λαζόπουλος=ο.φ.α. (όπου φυσάει άνεμος). Και γενικά βγάζει τελικά αυτό που θέλει να δει ο Έλληνας. Όλα φταίνε, κοίτα που φτάσαμε, οι πολιτικοί διεφθαρμένοι η TV δεν έχει τίποτα να δείξει. Εγώ δε το θεωρώ σάτιρα. Μια μιζέρια και μια παθητικότητα μου βγάζει...

Χωρίς να βλέπω τελευταία Λαζόπουλο οπότε διορθώστε με αν μπορείτε ρωτάω το εξής. Αν ο Κούγιας ήταν μπλεγμένος στην υπόθεση Ζαχόπουλου η σάτιρα που θα δεχόταν θα ήταν η ίδια "σε ποσότητα" με αυτή που δέχτηκε ο Αναστασιάδης;

Υ.Γ. Δε θα μου έκανε καμία εντύπωση αν έβαζε υποψήφιος στις επόμενες εκλογές με το ΚΚΕ ή το ΣΥΝ. Νομίζω το πρώτο υποστηρίζει... Και ας το παίζει αδιάφθορος

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Phalanx έγραψε στις 11:25, 22-04-08:

Διαφωνώ μαζί σου 100%!
Ευτηχώς γιατι άρχισα να ανυσηχώ οτι ολοι συμφωνούσαν

Ποιός κρίνει ποιός είναι "λαϊκός" και ποιός όχι
Θα το κρινω εγω αν δεν σε πειράζει , μπορείς και εσυ το ιδιο

και στο κάτω-κάτω τι σχέση έχει η λαϊκή συνείδηση με το τρόπο ζωής;
Καμία , απο τότε που εφευρέθηκε η συνείδηση χάθηκε το φιλότιμο.

Και ο Αλαβάνος αριστερός είναι αλλά έχει τη μισή Τήνο.
Όλοι οι δημοσιογράφοι στα μεγάλα κανάλια δεν είναι επί της ουσίας μεγαλοεκδότες και καθαροί επιχειρηματίες με τεράστια εισοδήματα; Είναι καλύτερος ο Αναστασιάδης (ΠΑ.ΣΟ.Κ. μέχρι το κόκκαλο) που καταπιάνεται με το κάθε ατάλαντο πορνίδιο που με το στήθος του και τα οπίσθια του προσπαθεί να κάνει καριέρα; Είναι καλύτερος ο Τριανταφυλλόπουλος που είναι χωμένος σε κάθε κυβέρνηση και ξέρει περισσότερα από υπουργούς και γενικούς γραμματείς; Είναι καλύτερος ο Λαμπράκης που από στα χέρια του στηρίζονται κυβερνήσεις; Είναι καλύτερος ο Κακαουνάκης που λαϊκίζει σα μανάβης στη κεντρική λαχαναγορά αλλά εκδίδει μία εφημερίδα που προφασίζεται ότι ξέρει τα πάντα;Είναι καλύτερος ο Χατζηνικολάου που τα απογεύματα ασχολείται με την ακρίβεια στις λαϊκές αγορές ενώ στον αντίποδα εισπράτει αστρονομικά ποσά για να κάνει αυτό που κάνει;
Κλασική περίπτωση Ελληνικού ωχαδερφισμού , αφού το κάνουν όλοι οι άλλοι γιατι να μην το κάνω και εγω. Κατάλοιπο της παιδικής ηλικίας οταν η δασκάλα μάλωνε το παιδάκι και αυτό απαντούσε " μα καλα κυρία μόνο εγω μιλάω".

Όλοι αυτοί που αναφέρεις κύριε Borat είναι σαφώς καλύτεροι γιατί :

1. Ξέρουμε τι επαγγέλονται , αυτό έκαναν και αυτό θα κάνουν όσο αντέχουν ή τους αντέξουν, ο Λαζόπουλος ;
2. Έχουν φθαρεί και το δέχονται άκριτα , δεν θα περάσουν σε προσωπικές αντιπαραθέσεις για το ποιος είναι μακάκας και ποιος όχι, ο Λαζόπουλος ;
3. Δεν βγήκαν να πουν οτι ζουν απ' το χειροκρότημα και την αγάπη του κόσμου, Ο Λαζόπουλος;
4. Δεν παριστάνουν οτι ανήκουν στην ελίτ του πνευματικού κόσμου της χώρας, ο Λαζόπουλος ;
4. Όλοι μας θα θέλαμε πολύ να γινόμασταν κάποτε σαν κι αυτούς . Σαν τον Λαζόπουλο ;

Με ρωτάς

Και τι εννοείς όταν λες: "Κρύβεται πίσω απο τον μανδύα του ηθικού άντρα"; Πως κάποιος να μη το κάνει; Έχεις δει κανένα δημόσιο πρόσωπο (με δημοσιότητα της τάξης του 70-80% θεαματικότητα) να διατυμπανίζει πιθανή ομοφυλοφιλία και χρήση ναρκωτικών;
Και απαντάς πάλι μόνος σου

Πότε έμπλεξε ο Λαζόπουλος με ναρκωτικά και ομοφυλοφιλία (αν και αυτό δε θα το χαρακτήριζα "μπλέξιμο")!
Γιατί κάποιος να ντρέπεται να αποκαλύψει πως κρίθηκε ανίκανος θητείας ή πως απλά αρνήθηκε να στρατευτει;
Ο άνθρωπος είναι παντρεμένος και έχει και μία κόρη.
Εγω πάντως ουτε για ομοφυλοφιλία είπα , ούτε για ναρκωτικά και θητεία..............ακόμη!

Δε τα έβαλε ποτέ με κάποιον δυνατό; Τι εννοείς εδώ; Δεν είναι ισχυρά πρόσωπα οι υπουργοί, οι πρωθυπουργοί, τα μέλη της αξιωματικής αντιπολίτευσης, οι μεγαλο-δημοσιογράφοι, τα καλόπαιδα της νύχτας που με τη λογική "νταβατζιλίκι" κλείνουν ολόκληρες παραλίες στη Νότια Αττική για να ανοίξουν νυχτερινά μαγαζιά και να διασφαλίσουν θέσεις στάθμευσης των πολυτελών αυτοκινήτων των εν δυνάμει πελατών τους (Στηβ Κακέτσης); Αν δεν είναι αυτοί, ποιούς εννοείς;
Όχι δεν είναι. Πιόνια είναι που τα ακόυνε όλη μέρα έτσι κι αλλιώς απο την πρό Λαζόπουλου εποχή. Τα τσουγκράνε και μεταξύ τους ακόμη σε όλους τους πιθανούς συνδιασμούς και απ την αρχη μετα πάλι. Δεν έκανε επανάσταση ο Λάκης αλλα ζήλεψε λιγάκι απο τη άδοξη δόξα τους και μπήκε στο λάκο με τη λάσπη. Πολύ θα ήθελε να ηταν βουλευτής, μεγαλο-δημοσιογράφος, πετυχημένος στιχουργός - τραγουδιστής, εκδότης και πάσης φύσεως νταβατζής. Αλλα δεν μπορεί όσο και αν τα προσπάθησε κατα καιρούς τα περισσότερα!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 11:27, 22-04-08:

Μμμμ... καλή είναι...Αν δεν έχει τπτ άλλο η ΤV την βλέπω....

-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Buggs

Επιφανές Μέλος

O Buggs έγραψε στις 11:33, 22-04-08:

Το αθλιο με το Λαζόπουλο είναι ότι κοροιδεύει αυτό που κάνει ο ίδιος. Κοροιδεύει όσους είναι του χεριού του (ή του χεριού των αφεντικών του καλύτερα) για να βγάζει λεφτά

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 12:06, 22-04-08:

1. Ξέρουμε τι επαγγέλονται , αυτό έκαναν και αυτό θα κάνουν όσο αντέχουν ή τους αντέξουν, ο Λαζόπουλος ;
Εμείς ξέρουμε, αυτοί μάλλον το ξεχνούν......και από δημοσιογράφοι, πολιτικοί, κλπ έχουν αυτοδιορισθεί δημόσιοι δικαστές, κοσμικοί, κλπ πάντως κάτι άλλο από αυτό που είναι ....

2. Έχουν φθαρεί και το δέχονται άκριτα , δεν θα περάσουν σε προσωπικές αντιπαραθέσεις για το ποιος είναι μακάκας και ποιος όχι, ο Λαζόπουλος ;
διαφωνώ...εφόσον έχουν φθαρεί και το δέχονται άκριτα όπως λες γιατί δεν φεύγουν να μπει και νέο φρέσκο αίμα;;; Κάτι μου λέει ή ότι δεν έχουν καταλάβει πόσο έχουν φθαρεί ή απλά είναι τόση η ματαιοδοξία τους που δεν τους αφήνει να φύγουν, όπως θα έπρεπε.

3. Δεν βγήκαν να πουν οτι ζουν απ' το χειροκρότημα και την αγάπη του κόσμου, Ο Λαζόπουλος;
Καλύτερα να ζεις από το χειροκρότημα και την αγάπη του κόσμου, παρά από τον πόνο και τη δυστυχία του κόσμου.

4. Δεν παριστάνουν οτι ανήκουν στην ελίτ του πνευματικού κόσμου της χώρας, ο Λαζόπουλος ;
Δεν παριστάνουν;;;;....... Τώρα που το σκέφτομαι δεν παριστάνουν, τους έχει γίνει δεύτερο πετσί η παντός είδους ελιτίστικη αντίληψη. Γι' αυτό και μόλις τους ζορίσεις λένε "Ξέρεις ποιος είμαι εγώ;;;;"

4. Όλοι μας θα θέλαμε πολύ να γινόμασταν κάποτε σαν κι αυτούς . Σαν τον Λαζόπουλο ;

Όχι, εγώ δεν θα θελα να είμαι σαν κανέναν από αυτούς, θα ήθελα να είμαι σαν πολλούς άλλους που οι "φθαρμένοι" που λέγαμε παραπάνω τους έχουν "θάψει". Ούτε Λαζόπουλος θα ήθελα να είμαι, το χιούμορ του όμως θα το ήθελα.

Προσωπικά βλέπω Λαζόπουλο, όχι φανατικά όμως. Κατά τη γνώμη μου είναι σάτιρα και μάλιστα επιτυχημένη, όμως κάποια στιγμή και αυτό θα "μας τελειώσει", όπως μας τέλειωσαν κάποια στιγμή και οι 10 μικροί μήτσοι. Τουλάχιστον κάποιοι ξέρουν να σταματούν όταν δεν τραβάει, κάποιοι άλλοι (που τους θυμάμαι στα δελτία ειδήσεων από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου) προτιμούν όταν κάτι δεν τραβάει να τραβάνε από τα μαλλιά!

Παράθεση

vendetta (Thor)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vendetta
Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ξεναγός . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O vendetta έγραψε στις 12:20, 22-04-08:

Βασικά πιστεύω ότι το Αλ Τσαντίρι είναι ένα μίγμα από σάτιρα, πολιτική κριτική (όταν ο Λαζόπουλος κρίνει τον οποιοδήποτε πολιτικό δεν νομίζω ότι το κάνει αντικειμενικά αλλά σύμφωνα με τις αριστερές του απόψεις) και...μουσική σκηνή...Προσωπικά μόνο τη σάτιρά του ακούω...Η οποία κακά τα ψέματα είναι αρκετα διασκεδαστική...Ωραία περιέχει και αρκετές δόσεις εμπάθειας προς κάποια πρόσωπα...Ε και;;;Τα πρόσωπα αυτά προκαλούν για αυτήν τη σάτιρα όμως...Ο κύριος Κούγιας την έχει δει εξουσία και πρότυπο παραδοσιακής οικογένειας, ο κύριος Πρέκας νομίζει πως θα μάθει στους Έλληνες ιστορία, η κυρία Ντενίση πιστεύει πως είναι στο Hollywood ή κάπου παρόμοια και ο κύριος Καρβέλας βγάζει χρήματα εκμεταλλευόμενος κάποιους γελοίους ("ταλέντα")...
Η γνώμη μου;;;
Όλοι αυτοί καταλαβαίνουν ότι κάτι δεν πάει καλά με αυτά που λένε και δείχνουν και κάνουν και για το λόγο αυτό εκνευρίζονται...
Είναι δυνατόν να μην σχολιάσεις και σατιρίσεις με τον χειρότερο τρόπο τον Ευαγγελόπουλο που μιμείται την Κάλλας και ακούει φαντάσματα ή τη Ρούλα που κλαίει συνέχεια σε όλες τις εκπομπές της ελληνικής τηλεόρασης;;;
Δεν θα έκανε κανείς σας κάτι τέτοιο;;;
Το μόνο που κάνει ο Λαζόπουλος είναι ότι κουτσομπολεύει στην τηλεόραση μπροστά σε ένα κοινό και όχι με τους φίλους του στο σπίτι σε μία χρονική στιγμή που η τηλεόραση δεν έχει να σου προσφέρει κάτι καλύτερο για να γελάσεις...
Συμφωνώ ότι καθαρή και ολίγον τσουχτερή σάτιρα έκανε ο Μητσικώστας...Ωστόσο και ο Μητσικώστας είχε εμπάθειες...Βλέπε Παυλόπουλος, Τατιάνα και Ευαγγελάτος...

11 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 12:41, 22-04-08:

Πολύ θα ήθελε να ηταν βουλευτής, μεγαλο-δημοσιογράφος, πετυχημένος στιχουργός - τραγουδιστής, εκδότης και πάσης φύσεως νταβατζής. Αλλα δεν μπορεί όσο και αν τα προσπάθησε κατα καιρούς τα περισσότερα!
Θα απαντήσω εκτενέστερα στο post σου το απόγευμα που θα έχω περισότερο χρόνο, ωστόσο για τώρα έχω να πω τα εξής:
  • δε θα ήθελε να ήταν βουλευτής, αλλά ακόμη και να ήθελα θα μπορούσε να δοκίμασει και πίστεψέ με θα πετύχαινε
  • πετυχημένος στιχουργός και τραγουδιστής είναι, έχει δουλέψει σα τραγουδιστής με μεγάλους συνθέτες, και έχει δώσει στίχους του σε μεγάλες φωνές
  • εκδότης δεν θυμάμαι να επιχείρησε ποτέ να γίνει
  • και τέλος δε καταλαβαίνω το πάσης φύσεως νταβατζής.

Θα επανέλθω!

Παράθεση

io-io

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη io-io
H io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Μαθηματικός . Έχει γράψει 1,548 μηνύματα.

H io-io έγραψε στις 13:14, 22-04-08:

Βλεπουμε Λαζοπουλο γιατι στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος.

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 13:28, 22-04-08:

Να κανω μια ερωτηση...?
Να κάνω και γω μία ερώτηση..;
Θεωρείς ότι η αποδοχή από μεγάλο μέρος της μάζας δείχνει ότι ο τύπος ΔΕΝ κάνει απαίδευτη σάτιρα? Η ίδια η μάζα απαίδευτη είναι σε μεγάλο μέρος της , λογικό να παρακολουθούν τον όμοιο τους...

Και για να πω και εγώ την άποψη μου, τον βρίσκω γελοίο και πάνω από 5 λεπτά δεν μπορώ να τον παρακολουθήσω.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Angie_Ann : 22-04-08 στις 13:36.
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:48, 22-04-08:

Ναι, γιατι αρνουμαι να πιστεψω οτι η πλειοψηφια των Ελληνων χαρακτηριζεται απαιδευτη...
Ναι οκ... η νοοτροπια μας χωλαινει σε πολλα, αλλα οχι οτι το μεγαλυτερο ποσοστο Ελληνων στερειται παιδειας....
Τα ισοπεδωνουμε ολα ετσι.....και αυτο ειναι που δε μου αρεσει καθολου....

Παράθεση

vendetta (Thor)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη vendetta
Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Ξεναγός . Έχει γράψει 342 μηνύματα.

O vendetta έγραψε στις 13:50, 22-04-08:

...4. Όλοι μας θα θέλαμε πολύ να γινόμασταν κάποτε σαν κι αυτούς . Σαν τον Λαζόπουλο ;...
Είσαι απόλυτα σίγουρος ότι θα ήθελες να γίνεις σαν τον Τριανταφυλλόπουλο ή σαν τον Αναστασιάδη;;;

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:52, 22-04-08:

Ναι, γιατι αρνουμαι να πιστεψω οτι η πλειοψηφια των Ελληνων χαρακτηριζεται απαιδευτη...
Ναι οκ... η νοοτροπια μας χωλαινει σε πολλα, αλλα οχι οτι το μεγαλυτερο ποσοστο Ελληνων στερειται παιδειας....
Γιατί το περιορίζουμε στην Ελλάδα;;; Στο εξωτερικό δηλαδή δεν έχουν σάτιρα;;;;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 13:54, 22-04-08:

Εγω τλχ Σιμπυ δε θα μπορουσα να εκφερω αποψη, γιατι απλα δεν εχω παρακολουθησει τι παιζει εκτος συνορων...

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 13:57, 22-04-08:

Εγω τλχ Σιμπυ δε θα μπορουσα να εκφερω αποψη, γιατι απλα δεν εχω παρακολουθησει τι παιζει εκτος συνορων...
Εγώ πάντως σε όλες τις χώρες που έχω πάει έχω δει παρόμοια είδη σατιρικών εκπομπών. Τι σημαίνει δηλαδή, ότι όλος ο κόσμος είναι απαίδευτος;;;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:02, 22-04-08:

Αυτο ακριβως ειναι που δεν μπορω και εγω να καταλαβω....σε αυτους που ενστερνιζονται μια τετοια αποψη....

Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Phalanx έγραψε στις 14:02, 22-04-08:

Ας δώσω τοτε περισσότερη τροφή για σχόλια μέχρι το απόγευμα .

Υπάρχουν άνθρωποι ματαιόδοξοι που ζουν με όνειρο να γίνουν κάποτε διάσημοι. Υπάρχουν και διάσημοι που ζουν με όνειρο να ελέγχουν κάποτε αυτη την ματαιοδοξία. Ο Λαζόπουλος σαφώς και έχει κάποια καλλιτεχνική αξία . Ξέφυγε όμως όταν η τηλεόραση του έδωσε πάτημα για τον αχαλίνωτο λαϊκισμό του πράγμα που τον αδικεί και τον μειώνει. Ο μέσος τηλεθεατής τον τοποθέτησε στο ημερησιο πρόγραμμα παρακολούθησης ως "must" μαζί με τα πρωινά ,τα μεσημεριανά και τα μεταμεσονύχτια. Ανακύκλωση γίνεται και όσους δεν τους πιάνει υπάρχει η μπάλα, οι εφημερίδες , το "στεκι" της γειτονιάς κ.α. Άρτο και θέαμα ζητάει ο λαός και αυτο του δίνουν.

Εθνικός αριστόγυφτος έχει χαρακτηριστεί που υπηρετεί την στρατευμένη σάτυρα. Ο δημοκρατικός Λαζόπουλος έφτασε στο σημείο να μην μπορεί να κρυφτεί πλεον. Μεθυσμένος απο την τηλεθέαση υπερασπίστηκε τους συνδικαλιστές που μας κόβαν το ρεύμα. Αυτούς που δεν στοχευαν τα κέντρα εξουσίας αλλα τον απλο βιοπαλαιστή μεροκαματιαρη . Οι πολιτικές του πεποιθήσεις είναι πιο ψηλά απο τις γλάστρες που φέρνει για να τον χειροκροτούν. Νόμος είναι το δίκιο του συνδικαλιστή. Εντάξει βρε Λάκη , Τσίπρα θα ψηφίσουμε όλοι μας.

Χαρακτήρησα την σατιρά του απαίδευτη. Και βρήκα μόνο επιχειρήματα του τύπου και οι άλλοι τα ίδια κάνουν ή το αξίζουν ή χειρότεροί του είναι...κ.τ.λ. Όταν κορόιδευε τους κομμωτές για τα βαρέα και ανθυγιεινά ήξερε γιατί πρόκειται; Όταν έλεγε μακάκα πανελληνίως τον Καρβέλα για τις τελευταίες μουσικές του επιλογές ήξερε και πάλι; Προσπάθησε να συλλάβει οτι αυτός ο άνθρωπος απέδειξε πως μπορεί να κάνει σταρ οποιονδήποτε με 150 κιλά και ένα δόντι φτύνοντας ετσι το σύστημα που δημιουργεί Λαζόπουλους; Αποκαθήλωσε όλους τους χαζοστάρ με τους φτηνούς στίχους και τα γαρύφαλλα που όμως σερβίρονται σε ωραία και γκλαμουράτη συσκευασία.

Απο τα σουξέ του απόστολου:

" Παπαθεμελή παπαθεμελή απόψε ενας ναύτης το κορμί μου αμελεί"

Α! και αν ξέρεις borat πες μας και για τη φίλη του , αυτην με το δυνατό γέλιο και την λαική καταγωγή .

Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 14:03, 22-04-08:

Θα απαντήσω εκτενέστερα στο post σου το απόγευμα που θα έχω περισότερο χρόνο, ωστόσο για τώρα έχω να πω τα εξής:
  • δε θα ήθελε να ήταν βουλευτής, αλλά ακόμη και να ήθελα θα μπορούσε να δοκίμασει και πίστεψέ με θα πετύχαινε
  • πετυχημένος στιχουργός και τραγουδιστής είναι, έχει δουλέψει σα τραγουδιστής με μεγάλους συνθέτες, και έχει δώσει στίχους του σε μεγάλες φωνές
Θα επανέλθω!
Τον έχεις ακούσει να τραγουδάει? Αν σεβόταν το τραγούδι και σαν ικανότητα, και όχι μόνο σαν "βγάζω τα σωψυχα μου" , δεν θα το έκανε σε συναυλίες όπου το κοινό έχει πληρώσει.

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:08, 22-04-08:

.
Όταν έλεγε μακάκα πανελληνίως τον Καρβέλα για τις τελευταίες μουσικές του επιλογές ήξερε και πάλι; Προσπάθησε να συλλάβει οτι αυτός ο άνθρωπος απέδειξε πως μπορεί να κάνει σταρ οποιονδήποτε με 150 κιλά και ένα δόντι φτύνοντας ετσι το σύστημα που δημιουργεί Λαζόπουλους;
Μιλάμε για τον άνθρωπο που αυτοαποκαλέστηκε "Μπετόβεν του 20 αιώνα¨;;;;;;

Αποκαθήλωσε όλους τους χαζοστάρ με τους φτηνούς στίχους και τα γαρύφαλλα που όμως σερβίρονται σε ωραία και γκλαμουράτη συσκευασία.
Κάποιους από τους οποίους στίχους έχει γράψει αυτός ο ίδιος;;;;;; Και που έκανε επιτυχίες με αυτούς τους χαζοστίχους;;;;;

Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 14:10, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από lugar
Τον έχεις ακούσει να τραγουδάει? Αν σεβόταν το τραγούδι και σαν ικανότητα, και όχι μόνο σαν "βγάζω τα σωψυχα μου" , δεν θα το έκανε σε συναυλίες όπου το κοινό έχει πληρώσει.
Μα τι λες τωρα?...
Χωρις να τον εχω ακουσει σε συναυλια...τι επιχειρημα ειναι αυτο?
Το τι μας αρεσει ειναι υποκειμενικο καθαρα....Και ευνοητο ειναι οτι σου αρεσει καποιος για να πληρωσεις να τον δεις....Και εγω τρελλαινομαι για Παπαζογλου, οταν καποιοι δεν μπορουν ουτε στιχο του να ακουσουν...
Εχουμε ξεφυγει απο το θεμα νομιζω.....

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 14:16, 22-04-08:

'Οχι δεν εννοώ αυτό που λές. Εμένα με ενοχλεί η παραφωνία από κάποιον που λειτουργεί σαν τραγουδιστής. Σαν συνθέτης που λέει τα τραγούδια του, σαν τραγουδοποιός, είναι άλλο.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 14:23, 22-04-08:

Εθνικός αριστόγυφτος έχει χαρακτηριστεί που υπηρετεί την στρατευμένη σάτυρα. Ο δημοκρατικός Λαζόπουλος έφτασε στο σημείο να μην μπορεί να κρυφτεί πλεον. Μεθυσμένος απο την τηλεθέαση υπερασπίστηκε τους συνδικαλιστές που μας κόβαν το ρεύμα. Αυτούς που δεν στοχευαν τα κέντρα εξουσίας αλλα τον απλο βιοπαλαιστή μεροκαματιαρη . Οι πολιτικές του πεποιθήσεις είναι πιο ψηλά απο τις γλάστρες που φέρνει για να τον χειροκροτούν. Νόμος είναι το δίκιο του συνδικαλιστή. Εντάξει βρε Λάκη , Τσίπρα θα ψηφίσουμε όλοι μας.

Χαρακτήρησα την σατιρά του απαίδευτη. Και βρήκα μόνο επιχειρήματα του τύπου και οι άλλοι τα ίδια κάνουν ή το αξίζουν ή χειρότεροί του είναι...κ.τ.λ. Όταν κορόιδευε τους κομμωτές για τα βαρέα και ανθυγιεινά ήξερε γιατί πρόκειται; Όταν έλεγε μακάκα πανελληνίως τον Καρβέλα για τις τελευταίες μουσικές του επιλογές ήξερε και πάλι; Προσπάθησε να συλλάβει οτι αυτός ο άνθρωπος απέδειξε πως μπορεί να κάνει σταρ οποιονδήποτε με 150 κιλά και ένα δόντι φτύνοντας ετσι το σύστημα που δημιουργεί Λαζόπουλους; Αποκαθήλωσε όλους τους χαζοστάρ με τους φτηνούς στίχους και τα γαρύφαλλα που όμως σερβίρονται σε ωραία και γκλαμουράτη συσκευασία.

Απο τα σουξέ του απόστολου:

" Παπαθεμελή παπαθεμελή απόψε ενας ναύτης το κορμί μου αμελεί"

Α! και αν ξέρεις borat πες μας και για τη φίλη του , αυτην με το δυνατό γέλιο και την λαική καταγωγή .
Eπειδή έκοψαν το ρεύμα μας -για να διαμαρτυρηθούν για τα εργασιακά τους ζητήματα- δε πρέπει κανείς να τους συμπαρασταθεί;
Ποιός είναι πάλι ο "Απόστολος";
Και ποιά είναι η φίλη του με "το δυνατό γέλιο και την λαική καταγωγή";
Λίγη σαφήνεια παρακαλώ.

Αρχική Δημοσίευση από lugar
Τον έχουν ακούσει προσωπικότητες όπως ο Μίκης Θεοδωράκης. Παρουσιάστηκαν μαζί στο Ηρώδειο.
Μαζί του επί σκηνής έχουν βρεθεί πολλοί ακόμη αξιόλογοι (με τη σημασία της λέξεως) καλλιτέχνες (βλ. Μαρία Φαραντούρη κ.λ.π.).

Αρχική Δημοσίευση από cibyllian
Μιλάμε για τον άνθρωπο που αυτοαποκαλέστηκε "Μπετόβεν του 20 αιώνα¨;;;;;;
Και Lennon της Ελλάδας.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 14:26, 22-04-08:

Μα είπαμε αυτό που κάνει είναι σάτιρα. Απλά εγώ δεν θεωρώ ότι η σάτιρα του έχει αν θέλετε "αγαθές" προθέσεις.
Θυμίζω:
Γενικά πάντως, δεν μου αρέσει η διακωμώδηση καταστάσεων και προσώπων με προσβλητικό ύφος και αφού αυτό είναι η σάτιρα τότε δεν μου αρέσει.
Και εγώ λέω ότι ισχύει το χ, σημαίνει ότι ισχύει;
Όχι, αλλά εδώ λέμε αυτά που πιστεύουμε ότι ισχύουν
Το οτι απο τον παππου μεχρι το διευθυντη της ταδε επιχειρησης παρακολουθουν Λαζοπουλο, τον οποιο τον αποδεχονται και τον παραδεχονται, αυτο κατι σημαινει....και σιγουρα δε σημαινει οτι ειμαστε στην πλεοψηφια μας αμορφωτοι ή απαιδευτοι...θελω να πιστευω οτι ειδικα το δευτερο δεν ισχυει....γιατι οπως ελεγε και μια ηρωιδα των μικρων Μιτσων..."αν αντιληφθω οτι .. μπλα μπλα.....θα πεθανωωωωωω"!
Καταρχήν δεν μίλησα ποτέ για πλειοψηφία. Μίλησα για μεγάλο ποσοστό. Και να σου πω την αλήθεια, μέχρι να πάω στρατό ο κύριος κόσμος που συναντούσα ήταν συμμαθητές, συμφοιτητές και άτομα παραπλήσιας εκπαίδευσης με εμένα. Στον στρατό κατάλαβα πραγματικά το ποσοστό μόρφωσης στην Ελλάδα. Γιατί πολύ απλά εκεί έβρισκες αντιπροσώπους απ' όλον τον ελληνικό πληθυσμό. Οπότε δεν μου φαίνεται παράξενο να μην μπορείς να πιστέψεις αυτό που λέω.
Εμείς ξέρουμε, αυτοί μάλλον το ξεχνούν......και από δημοσιογράφοι, πολιτικοί, κλπ έχουν αυτοδιορισθεί δημόσιοι δικαστές, κοσμικοί, κλπ πάντως κάτι άλλο από αυτό που είναι ....
Μήπως ο Λαζόπουλος δεν είναι αυτοδιοριζόμενος δημόσιος δικαστής; Ο δίκαιος, η φωνή του λαού;
Όχι, εγώ δεν θα θελα να είμαι σαν κανέναν από αυτούς, θα ήθελα να είμαι σαν πολλούς άλλους που οι "φθαρμένοι" που λέγαμε παραπάνω τους έχουν "θάψει". Ούτε Λαζόπουλος θα ήθελα να είμαι, το χιούμορ του όμως θα το ήθελα.
Χαίρομαι που το έθιξες αυτό. Θεωρείς ότι ο Λαζόπουλος έχει χιούμορ; Δηλαδή πιστεύουμε ότι όσα λέει στην εκπομπή του είναι προϊόν έμπνευσης της στιγμής; Δεν νομίζω. Σίγουρα θα έχει το συνεργείο του, τους κατασκόπους του (δεν μπορεί να βλέπει αυτός όλα τα κανάλια να βρει λαυράκια) και τους ανθρώπους που θα του βγάζουν το πρόγραμμα και θα του δίνουν την κατεύθυνση για την σάτιρα του. Αλλά δεν νομίζω ο κόσμος να σκέφτεται αυτήν την ομάδα όταν εξυμνεί τον Λαζόπουλο. Όλα μόνος του τα κάνει...
Στην τελική το χιούμορ του "Σ'αγαπώ-Μ'αγαπάς" είναι πολύ πιο πετυχημένο χωρίς να προσβάλλει κανέναν. (θυμίζω ότι είπα πως δεν μ' αρέσει η σάτιρα)
Αρχική Δημοσίευση από vendetta
Το μόνο που κάνει ο Λαζόπουλος είναι ότι κουτσομπολεύει στην τηλεόραση μπροστά σε ένα κοινό και όχι με τους φίλους του στο σπίτι σε μία χρονική στιγμή που η τηλεόραση δεν έχει να σου προσφέρει κάτι καλύτερο για να γελάσεις...
Σε αυτό το κομμάτι συμφωνώ
Σε παραπέμπω παραπάνω
Να με συγχωρειτε που εκφραζω τα συναισθηματα μου...δε θα το κανω ξανα!
Δεν εξέφρασες συναισθήματα, παρά χαρακτήρισες μίζερο το κείμενο αν όχι και τον συγγραφέα του που τον εκφράζει (συν όλους όσους το υπερψήφισαν) και ομολογουμένως δεν θα άρεσε αυτό

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:41, 22-04-08:

Μήπως ο Λαζόπουλος δεν είναι αυτοδιοριζόμενος δημόσιος δικαστής; Ο δίκαιος, η φωνή του λαού;
Ο Λαζόπουλος σατιρίζει γεγονότα. Στα Καναλοπαράθυρα και τις εκπομπές τύπου Ζούγκλα, κλπ. δεν σατιρίζουν, απλά θεωρούν τους εαυτούς τους σωτήρες της κοινωνίας. Επίσης συχνά λένε μπούρδες βεληνεκούς. Δεν θα ξεχάσω εκπομπή που έλεγε ότι "αν είναι δυνατόν στα σαπούνια να χρησιμοποιούν παλιόλαδα, αντί για ελαιόλαδο...." Αγνοώντας βέβαια ότι με το καθαρό ελαιόλαδο δεν θα μένε τρίχα στο κεφάλι μας!!!

Χαίρομαι που το έθιξες αυτό. Θεωρείς ότι ο Λαζόπουλος έχει χιούμορ; Δηλαδή πιστεύουμε ότι όσα λέει στην εκπομπή του είναι προϊόν έμπνευσης της στιγμής; Δεν νομίζω. Σίγουρα θα έχει το συνεργείο του, τους κατασκόπους του (δεν μπορεί να βλέπει αυτός όλα τα κανάλια να βρει λαυράκια) και τους ανθρώπους που θα του βγάζουν το πρόγραμμα και θα του δίνουν την κατεύθυνση για την σάτιρα του. Αλλά δεν νομίζω ο κόσμος να σκέφτεται αυτήν την ομάδα όταν εξυμνεί τον Λαζόπουλο. Όλα μόνος του τα κάνει...
Στην τελική το χιούμορ του "Σ'αγαπώ-Μ'αγαπάς" είναι πολύ πιο πετυχημένο χωρίς να προσβάλλει κανέναν. (θυμίζω ότι είπα πως δεν μ' αρέσει η σάτιρα)
Δεν διαφωνώ ότι το Σ' αγαπώ - Μ' αγαπάς ήταν πιο επιτυχημένο, όπως άλλωστε και πολλές άλλες εκπομπές - σειρές! Δεν έχει να κάνει όμως σε κάτι αυτό. Επίσης ναι, θεωρώ ότι έχει χιούμορ. Εγώ πάντως γελάω και επέτρεψε μου να θεωρώ ότι είμαι άνθρωπος που έχω αρκετά ανεπτυγμένη την αίσθηση του χιούμορ! Τώρα αν τα βγάζει όλα μόνος του, όχι δεν το πιστεύω σε καμία περίπτωση. Σίγουρα όμως ένα μεγάλο ποσοστό είναι δικό του. Και τέλος αν το χιούμορ ήταν θέμα πόσων συνεργατών έχει ο καθένας, τότε θα είχε γεμίσει η τηλεόραση σατιρικές εκπομπές και εμείς δεν θα κάναμε άλλη δουλειά από το να ξερενόμαστε στα γέλια.

Παράθεση

fandago (Ә□⌂щяңš)

Επιφανές Μέλος

O fandago μπορεί να φαίνεται αλλά ΔΕΝ έγραψε στις 14:48, 22-04-08:

Ο Λαζόπουλος σατιρίζει γεγονότα. Στα Καναλοπαράθυρα και τις εκπομπές τύπου Ζούγκλα, κλπ. δεν σατιρίζουν, απλά θεωρούν τους εαυτούς τους σωτήρες της κοινωνίας. Επίσης συχνά λένε μπούρδες βεληνεκούς. Δεν θα ξεχάσω εκπομπή που έλεγε ότι "αν είναι δυνατόν στα σαπούνια να χρησιμοποιούν παλιόλαδα, αντί για ελαιόλαδο...." Αγνοώντας βέβαια ότι με το καθαρό ελαιόλαδο δεν θα μένε τρίχα στο κεφάλι μας!!!
Νομίζω ότι κανένας απ' όσους αφήνεις να εννοηθεί δεν κάνει τον λαϊκό δικαστή περισσότερο από τον Λαζόπουλο. Εξαρτάται από το πως το βλέπεις εσύ, γιατί για αυτούς ο καθένας κάνει την δουλειά του. Κάποιος παρουσιάζει ειδήσεις, κάποιος εκπομπή. Ούτε ο Λαζόπουλος βγήκε και είπε "είμαι ο λαϊκος σας δικαστής", ο κόσμος όμως αυτό πιστεύει...
Τώρα αν τα βγάζει όλα μόνος του, όχι δεν το πιστεύω σε καμία περίπτωση. Σίγουρα όμως ένα μεγάλο ποσοστό είναι δικό του. Και τέλος αν το χιούμορ ήταν θέμα πόσων συνεργατών έχει ο καθένας, τότε θα είχε γεμίσει η τηλεόραση σατιρικές εκπομπές και εμείς δεν θα κάναμε άλλη δουλειά από το να ξερενόμαστε στα γέλια.
Απλά ήθελα να σημειώσω ότι είναι καλός ηθοποιός και τίποτα περισσότερο. Και αυτό πάλι μόνο στην ικανότητα του να παράγει γέλιο συνήθως από γελοιότητες (πχ το να κάνει τον γύφτο ή τον κινέζο). Κατά τ' άλλα θεωρώ ότι τα υπόλοιπα του τα δίνουν στο πιάτο.

Πρέπει να ομολογήσω επίσης, ότι την εκπομπή του δεν την έχω δει ποτέ (με μια εξαίρεση που είδα μισή ώρα) και ότι άλλο έχω δει το έχω δει από υπόλοιπες εκπομπές που παίζουν κομμάτια του, μπας και ανεβάσουν και αυτοί τα νούμερα τους.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους