Aλ Τσαντίρι Νιούζ

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
[...]θεωρώ το ότι να αντιμετωπίζουμε τον Λαζόπουλο ως "Μεσσία" δείχνει έναν πολιτισμό σε παρακμή. Και το γεγονός ότι παραβλέπουμε τα αρνητικά στοιχεία του καθώς και την έντονη προπαγάνδα που ασκεί δείχνει ότι έχουμε ανάγκη από έναν Μεσσία, δείγμα ενός λαού που δεν μπορεί να στηριχθεί στον ίδιο του τον πολιτισμό. [...]
Συμφωνώ απόλυτα με όλο σου το post απλά κρατάω αυτό το κομμάτι, που θεωρώ πιο σημαντικό.


Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω όσους το βλέπουν καθημερινά, αν ποτέ έχει σατιρίσει σοβαρά την εκκλησία. Και δεν μιλάω για τους γνωστούς τρελοπαπάδες, αλλά κινήσεις που γίνονται από αυτήν και τους υψηλά ιστάμενους εκπροσώπους της.
Η πρώτη μου σκέψη είναι ότι δεν το κάνει. Και αν το έκανε θα το έκανε μία φορά και αυτό κοφτά κοφτά. Μήπως η εκκλησία δεν έχει θέματα για σάτιρα; Όχι, έχει άπειρα. Μήπως δεν πρέπει να γίνει κάτι με την εκκλησία; Ούτε αυτό.
Απλά ο Λαζόπουλος, όπως είπα και εγώ και άλλοι, επιλέγει προσεκτικά ποιους θα κατηγορήσει. Ξέρει πολύ καλά ότι το θέμα της εκκλησίας είναι τόσο ευαίσθητο, που την παραμικρή υπόνοια να πετάξει, θα χάσει αμέσως το μισό κοινό του, το οποίο έπειτα θα γίνει εχθρός του.;)

Αυτά πάλι με αφορμή την σημερινή εκπομπή του Ραδιοαρβύλα (όχι δεν παίρνω ποσοστά :P) όπου θίξανε αρκετά θέματα για την εκκλησία και την ορθόδοξη και την καθολική.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τους παραπάνω. Επίσης να προσθέσω ότι ο Λαζόπουλος κρίνει τους πάντες χωρίς να έχει και ο ίδιος καθαρή τη φωλιά του (βλ. αποφυγή στρατιωτικής θητείας, συμμετοχή σε ομοφυλοφυλικά όργια, κατοχή και χρήση ναρκωτικών κλπ.)

Πάντως, δεν τους έχει κρίνει με βάση αυτά που αναφέρεις. Τότε θα είχαμε κάθε λόγο να τον χαρακτηρίσουμε ως υποκριτή. Ο Λαζόπουλος σατιρίζει ανθρώπους από τις δημόσιες δηλώσεις τους, όχι από την προσωπική τους ζωή. Ούτε μια λέξη δεν είπε για το γεγονός πχ ότι ο Καρβέλας είναι μονίμως φτιαγμένος.

Να κανω μια ερωτηση...?
Καποιος που ειναι τοσο αθλιος....κανοντας σατιρα απαιδευτη, οπως τη χαρακτηρισε ο phalanx, πως κανει τα 70αρια και χαιρει τοσης μεγαλης αποδοχης?

Με την ίδια λογική που τα δύο μεγάλα κόμματα χτυπούν 85άρια στις εκλογές, ενώ ο ένας παραλαμβάνει χάος από τον άλλον, θα μπορούσε κανείς να πει. Με την ίδια λογική που ο Άδωνις εκλέχτηκε βουλευτής, ίσως θα συμπλήρωνε κάποιος άλλος. Με την ίδια λογική που το 70φεύγα % του ελληνικού λαού, πίστεψαν πως θα γίνονταν πλούσιοι με το χρηματιστήριο, θα συμπληρώσω εγώ. Τα ποσοστά τηλεθέασης είναι σημαντικά, όμως δεν εγγυώνται από μόνα τους την ποιότητα, ούτε προδιαγράφουν τη συνολική αποτυχία μιας εκπομπής.

Όταν έλεγε μακάκα πανελληνίως τον Καρβέλα για τις τελευταίες μουσικές του επιλογές ήξερε και πάλι;
Είμαι βέβαιος πως ήξερε αγαπητέ μου. Επιτέλους, κάποιος έπρεπε να μιλήσει γι' αυτόν τον τύπο που λυμαίνεται επί χρόνια την ελληνική μουσική σκηνή παράγοντας Κοντούς με Γραβάτες. Ν' αγιάσει το στοματάκι του και πολύ λίγα του είπε.


Προσπάθησε να συλλάβει οτι αυτός ο άνθρωπος απέδειξε πως μπορεί να κάνει σταρ οποιονδήποτε με 150 κιλά και ένα δόντι φτύνοντας ετσι το σύστημα που δημιουργεί Λαζόπουλους;
Το προσπάθησε σίγουρα και γι' αυτό κατέληξε να το κατακρίνει. Ο Καρβέλας δεν έφτυσε κανένα σύστημα. Ο Καρβέλας είναι το σύστημα!!!

Διακρίνω κάποια εμπάθεια, εναντίον του Λαζόπουλου, από αυτούς που τον κατηγορούν ότι έχει εμπάθεια εναντίον αυτών που σατιρίζει, ή μου φαίνεται;;:hmm::P

Προσωπικά βλέπω πολύ λίγο Λαζόπουλο. Τ' αστεία του με κάνουν και χαχανίζω, όμως ελάχιστα μου μένουν μετά από 30 δευτερόλεπτα. Η πολιτική του σάτιρα, αν και αρκετά επιτυχημένη, δεν παύει να είναι ιδιαίτερα ρηχή. Αυτό δείχνει λαϊκισμό και ακόμη χειρότερα χλιαρότητα, κρυμμένη πίσω από ένα επικάλυμμα επιτηδευμένης επιθετικότητας. Τέλος δεν τον αντέχω καθόλου όταν τραγουδάει. Προτιμώ τον Βας Βας.:P

Είναι αναμφίβολα ένας ταλαντούχος κωμικός, όπως μας έχει δείξει με τους Μήτσους, ή ακόμη και στο θέατρο. Πού είναι όμως οι ατάκες που σου μένουν με την πρώτη φορά που τις ακούς; Δεν είναι η σάτιρα του Χάρρυ Κλυνν της δεκαετίας του '80, που άφησε τις ατάκες του μέχρι σήμερα ("Φαλλοκράτης;;; Ποιος είναι πάλι μωρή αυτός και πού τραγουδά το παλικάρι, να πάμε να του σπάσουμε μια χιλιαδίτσα πιάτα; :P). Δεν είναι ο Μητσικώστας που αν τον έβλεπες και μετά πετύχαινες τον τύπο που υποδυόταν, λυνόσουν στα γέλια κατόπιν εορτής, βλέποντας πόσο καλά τον πετύχαινε. Δεν είναι καν ο ίδιος του ο εαυτός της εποχής των Μήτσων που κυριάρχησαν στο ελληνικό χιούμορ κατά τη δεκαετία του '90 (Μου είπε ρε συ ότι έχει αλειμμένες υποχρεώσεις... Πού τις είχε αλείψει;;;:P:D).

Ζούμε βέβαια και σε μια παρακμιακή από κάθε άποψη δεκαετία. Όμως εμένα με προβληματίζει απ' όλα περισσότερο, το γεγονός ότι ο Λαζόπουλος αποτελεί σήμερα τη μόνη υπαρκτή μορφή αντιπολίτευσης, σε μια χώρα που η ίδια η δημοκρατία παρωδεί τον εαυτό της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Πόσοι απο σας έχουν διαβάσει Ιωάννου; Τον γελοιογράφο λέω. Αυτή είναι σάτιρα, καυστικότατη μάλιστα. Και πολιτική και κοινωνική.

Ζούμε βέβαια και σε μια παρακμιακή από κάθε άποψη δεκαετία. Όμως εμένα με προβληματίζει απ' όλα περισσότερο, το γεγονός ότι ο Λαζόπουλος αποτελεί σήμερα τη μόνη υπαρκτή μορφή αντιπολίτευσης, σε μια χώρα που η ίδια η δημοκρατία παρωδεί τον εαυτό της...

Ο Λαζόπουλος είναι μαντρόσκλυλο λέμε, μπράβος της δικττορίας της άποψης. Που τον έβγαλες την μόνη αντιπόλίτευση; Θα διαστρεβλωσουμε καιο την εννοια της αντιπολίτευσης δεν φτάνει που δεν την έχουμε;

Η αντιπολίτευση σ'αυτή τη χώρα, και ίσως όλες του δυτικού πόλιτισμού, δεν ακούγεται. Ο αντίλογος. Βρίσκεται στα μυαλά των τρελών, γιατί έτσι τους λένε οι άλλοι, οι γνωστικοί υποτιθέμενα, οι υποταγμένοι απόλυτα στην δικτατορία της άπόψης. Γι'αυτό και δεν ακούγεται. Η αντιπολίτευση σήμερα, ο αντίλογος, ειναι σαν να έβγαινες στο τρίτο ραιχ και να έκφραζες την άπόψη ότι όλοι οι άνθρωπόι έχουν δικαιώματα.

Σήμερα βέβαια δεν σε κάνουν σαπούνι. Σε περιθωριοποιούν. Δεν βρίσκεις δουλειά, φίλους, προκοπή. Κοινωνικά σε εξαφανίζουν. Οτι δηλαδή θα σου συνέβαινε και στο τριτο ράιχ αν δεν δούλευες για το ραιχ ή τουλάχιστον το υποστήριζες ανοικτά και με ζήλο.

Όμως το σύστημα της εξαφάνισης είναι πιο εξελιγμένο σήμερα, με χιούμορ ενίοτε.... Όπως αυτό που κάνει ο Λαζόπουλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...

Η αντιπολίτευση σ'αυτή τη χώρα, και ίσως όλες του δυτικού πόλιτισμού, δεν ακούγεται.

...
Όμως, η "Αξιωματική" ακούγεται πάντα, και λέει, επίσης, πάντα την αλήθεια, που μέλλει στη συνέχεια να "διαψεύσει", ως "Συμπολίτευση"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η σάτιρα που δεν είναι καυστική και δε σχολιάζει την επικαιρότητα, απλά δεν είναι σάτιρα.
Αν δε μας αρέσει η σάτιρα του κάθε Λαζόπουλου, ίσως πρώτα πρέπει να σκεφτούμε αν μας αρέσει η σημερινή Ελληνική πραγματικότητα.
Η σάτιρα είναι μια μορφή αντιπολίτευσης. Δυστυχώς η μόνη που μας βάζει να γελάμε με τα χάλια μας. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Η σάτυρα είναι μια μορφή αντιπολίτευσης. Δυστυχώς η μόνη που μας βάζει να γελάμε με τα χάλια μας. :/:

Αν σατιρίζαμε τους Λαζόπουλους τότε θα είχαμε μια μορφή αντιπολίτευσης. Τότε όμως θα γελάγαμε με ότι είναι γελοίο κι όχι με τα χάλια μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Η σάτυρα που δεν είναι καυστική και δε σχολιάζει την επικαιρότητα, απλά δεν είναι σάτυρα.
Αν δε μας αρέσει η σάτυρα του κάθε Λαζόπουλου, ίσως πρώτα πρέπει να σκεφτούμε αν μας αρέσει η σημερινή Ελληνική πραγματικότητα.
Η σάτυρα είναι μια μορφή αντιπολίτευσης. Δυστυχώς η μόνη που μας βάζει να γελάμε με τα χάλια μας. :/:

Διαφωνώ. Δεν είναι κάθε σάτυρα καλοπροαίρετη. Και για αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να μας αρέσει η κάθε σάτυρα. Εγώ πάντως είδα χθες τους Ράδιο αρβύλα και τους λάτρεψα.Αυτό το παραδέχτηκα ως σάτυρα. Είναι και σε κάποιο βαθμό ζήτημα η διάθεση που δείχνει ο καθένας όταν σατυρίζει. Ο Λαζόπουλος απλά την πέφτει σε κάποιους και αρχίζει και τους βρίζει. Και μάλιστα ας μην ξεχνάμε ότι στην υπόθεση Καρβέλα δεν το έκανε και έτσι στα καλά καθούμενα, αλλά λόγω συμφερόντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Διαφωνώ. Δεν είναι κάθε σάτυρα καλοπροαίρετη. Και για αυτό δεν σημαίνει ότι πρέπει να μας αρέσει η κάθε σάτυρα. Εγώ πάντως είδα χθες τους Ράδιο αρβύλα και τους λάτρεψα.Αυτό το παραδέχτηκα ως σάτυρα. Είναι και σε κάποιο βαθμό ζήτημα η διάθεση που δείχνει ο καθένας όταν σατυρίζει. Ο Λαζόπουλος απλά την πέφτει σε κάποιους και αρχίζει και τους βρίζει. Και μάλιστα ας μην ξεχνάμε ότι στην υπόθεση Καρβέλα δεν το έκανε και έτσι στα καλά καθούμενα, αλλά λόγω συμφερόντων...
Υποθέτω, ότι δεν θα "καλοπερνούσατε" στα χρόνια του Αριστοφάνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος απλά την πέφτει σε κάποιους και αρχίζει και τους βρίζει.

Όταν λείπει η αλήθεια συνήθως καλύπτεται απο χίλια ψεματα. Που εμφανίζονται σαν κουλτούρα, ελευθερία εκφρασης, εμπεριστατομένη άποψη, αγάπη κλπ. Επιτέλους λίγη ευθύτητα

Και μάλιστα ας μην ξεχνάμε ότι στην υπόθεση Καρβέλα δεν το έκανε και έτσι στα καλά καθούμενα, αλλά λόγω συμφερόντων...
και λιγη ακόμη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Phalanx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ο χειρότερος χαρακτηρισμός που χρησιμοποίησα εναντίον του Απόστολου και περίμενα αντιδράσεις ήταν αυτός του " Ρασπουτιν της ελληνικής τηλεόρασης ". Και δεν είναι τυχαίο. Πρόκειται για άνθρωπο τυχοδιώκτη που τα ζυγίζει όλα και όλους πριν απο κάθε εκπομπή του. Ηθικός άντρας με ρευστή όμως ηθική που γλυστράει. Ανεξήγητο πως και όλοι αυτοί οι "άθλιοι" που σατιρίζει γίνεται να γειτνιάζουν μαζί του αλλα ο ίδιος δεν κολάει απο την γάγγραινα. Κακός δαίμονας των μισών κοσμικών αλλα συνάμα και αυλικός των υπολοίπων που παρελάσουν απο τις εκπομπές του για να ακούσουν φιλοφρονήσεις όπως " τι καλός που είσαι" " πόσο θα ήθελα να παίζαμε μαζί " και άλλα μεγαλόστομα. Υποκριτής είναι φίλε μου μόνο που δεν έχει τελειώσει ουτε την δραματική σχολή. Νομική τελείωσε και με μεταπτυχιακό στο ποινικό δίκαιο , βλέπε λαικός δικαστής !

Είναι γνωστό ότι η εκπομπή του χωρίζεται σε 3 σκέλη. Το πρωτο είναι συνήθως καλό για πολλούς. Το δεύτερο είναι αφιερωμένο στους απανταχού αγωνιστές ( αρκει να ψηφίζουν Τσίπρα βεβαίως ) και στο τρίτο κάποιος πάμπλουτος αριστερός καλεσμένος θα κάνει την εμφανισή του να τον αποθεώσουν . Το τρίπτυχο ρόλων λοιπον είναι κωμικός - αγωνιστής - δημοσιογράφος. Αν εξαιρέσουμε το πρώτο τα άλλα είναι απο βαρετά ως και αντιαισθητικά.

Η σάτιρα έχει την δική της ευθύνη και ο Απόστολος έμαθε να γελιοποιεί αυτό που απο μόνο του είναι γελοίο . Κατάντησε να τον επαινούν όλες οι κατίνες του μεσημεριανού χώρου και αυτό δεν νομίζω οτι ειναι καλο. Το διολησθημά του όμως είναι οτι κριτικάρει την επιφάνεια δηλαδή τα δημόσια πρόσωπα της τηλεόρασης και όχι το ίδιο το ήθος της που δεν το αγγίζει καθόλου γιατί εκει χρωστάει την αίγλη του.

Όσο ο μελαγχολικός Απόστολος ασκεί την τέχνη της διακομώδησης πάνω στην Βροχοπούλου, τον Κούγια , την Λουκά , την Λιάνη, τον Ευαγγελόπουλο και άλλους εγω προτιμώ να ακούω τον Καρβέλα στις αξέχαστες επιτυχίες του :

«Τα μαύρα, τα πρόστυχα, τα εσώρουχά σου»
«μην την ψάχνεις, μία είναι η λύση τα λεφτά, το φαϊ και το γ.....»
«βας βας βας ...ο Παρασκευάς»

:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
κάποιος πάμπλουτος αριστερός καλεσμένος θα κάνει την εμφανισή του να τον αποθεώσουν

-1 εκτίμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Υποκριτής είναι φίλε μου μόνο που δεν έχει τελειώσει ουτε την δραματική σχολή. Νομική τελείωσε και με μεταπτυχιακό στο ποινικό δίκαιο , βλέπε λαικός δικαστής !



Όσο ο μελαγχολικός Απόστολος ασκεί την τέχνη της διακομώδησης πάνω στην Βροχοπούλου, τον Κούγια , την Λουκά , την Λιάνη, τον Ευαγγελόπουλο και άλλους εγω προτιμώ να ακούω τον Καρβέλα στις αξέχαστες επιτυχίες του :

«Τα μαύρα, τα πρόστυχα, τα εσώρουχά σου»
«μην την ψάχνεις, μία είναι η λύση τα λεφτά, το φαϊ και το γ.....»
«βας βας βας ...ο Παρασκευάς»


:yahoo::yahoo::yahoo::yahoo:
Για να κάνει κάποιος "τέχνη" δε πρέπει εξ ανάγκης να την έχει σπουδάσει... Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα για αυτό.
Αυτό ειλικρινά δε μπορώ να το καταλάβω όσο και αν προσπαθώ...
:/:
-1 εκτίμηση.


Τι εννοέις;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Ο Λαζόπουλος απλά την πέφτει σε κάποιους και αρχίζει και τους βρίζει. Και μάλιστα ας μην ξεχνάμε ότι στην υπόθεση Καρβέλα δεν το έκανε και έτσι στα καλά καθούμενα, αλλά λόγω συμφερόντων...
Ποια συμφέροντα? Ξέρεις κάτι παραπάνω από μας?


κάποιος πάμπλουτος αριστερός καλεσμένος θα κάνει την εμφανισή του να τον αποθεώσουν .

Μιλάς βεβαίως για την Δήμητρα Γαλάνη, Χάρις Αλεξίου, Άλκηστης Πρωτοψάλτη, Μιχάλης Χατζηγιαννης, Βουτσά, Μουστάκας, Παπάζογλου… :hmm:

Εδώ αποθέωσε την Γαλάνη την Αλεξίου και την Πρωτοψάλτη ολόκληρη η Ευρώπη…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι, απλά δεν πήρα απάντηση και θα ήθελα, γιατί θεωρώ ότι είναι σημαντική :)
Επίσης, θα ήθελα να ρωτήσω όσους το βλέπουν καθημερινά, αν ποτέ έχει σατιρίσει σοβαρά την εκκλησία. Και δεν μιλάω για τους γνωστούς τρελοπαπάδες, αλλά κινήσεις που γίνονται από αυτήν και τους υψηλά ιστάμενους εκπροσώπους της.
Η πρώτη μου σκέψη είναι ότι δεν το κάνει. Και αν το έκανε θα το έκανε μία φορά και αυτό κοφτά κοφτά. Μήπως η εκκλησία δεν έχει θέματα για σάτιρα; Όχι, έχει άπειρα. Μήπως δεν πρέπει να γίνει κάτι με την εκκλησία; Ούτε αυτό.
Απλά ο Λαζόπουλος, όπως είπα και εγώ και άλλοι, επιλέγει προσεκτικά ποιους θα κατηγορήσει. Ξέρει πολύ καλά ότι το θέμα της εκκλησίας είναι τόσο ευαίσθητο, που την παραμικρή υπόνοια να πετάξει, θα χάσει αμέσως το μισό κοινό του, το οποίο έπειτα θα γίνει εχθρός του.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι, απλά δεν πήρα απάντηση και θα ήθελα, γιατί θεωρώ ότι είναι σημαντική :)
Αγαπητέ φίλε, τι εννοείς "εκκλησία";
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ποια συμφέροντα? Ξέρεις κάτι παραπάνω από μας?

Όπως γνωρίζουμε όλοι, ο Καρβέλας γράφει τα τραγούδια για την εκπομπή της Πάνια. Ο Λαζόπουλος τους ζήτησε να πάρει στην εκπομπή του τον Παρασκευά και δεν ξέρω και εγώ ποιον άλλον (3-4 από αυτά τα νούμερα που έχουν τεσπα) για να τους δουλέψει και να κάνει τηλεθέαση. Ο Καρβέλας αρνήθηκε κατηγορηματικα να του τους δώσει, και στη συνέχεια άρχισαν οι ιστορίες με το "μακάκα" και δε συμμαζεύεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μη με παρεξηγήσετε για αυτό που θα πω, δεν το λέω κακοπροαίρετα ούτε με κριτική διάθεση

αυτό όμως που μου βγαίνει πάντα σε όσες συζητήσεις κι αν παρακολουθήσω που αφορούν τον Λαζόπουλο είναι ότι όσοι είναι εναντίων του, είναι αυτοί οι οποίοι με τον Χ ή τον Ψ τρόπο βρίσκονται στο "στόχαστρο" του
κοινώς... άνθρωποι οι οποίοι είναι είτε ιδιαίτερα φιλοκυβερνητικοί είτε ιδιαίτερα φίλοι της αντιπολίτευσης :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioannis Metaxas

Νεοφερμένος

Ο Ioannis Metaxas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
την προπαγάνδα του κάνει ο τύπος , το παρακράτος στηρίζει . παρόλα αυτά κάποιες φορές πέρνει πατριωτική στάση όπως στο μακεδονικό .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι, απλά δεν πήρα απάντηση και θα ήθελα, γιατί θεωρώ ότι είναι σημαντική :)
Νομίζω ότι πολύ πρόσφατα διαφώνησε κάθετα με τη στάση της εκκλησίας απέναντι στο σύμφωνο συμβίωσης και τους ομοφυλόφιλους...Κατηγόρησε ιερείς με ακραίες απόψεις ως ρατσιστές...Και νομίζω ότι όσοι είναι βαθειά παραδοσιακοί και πιστοί χριστιανοί τείνουν να έχουν απόψεις παρόμοιες με τους συγκεκριμένους ιερείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Όπως γνωρίζουμε όλοι, ο Καρβέλας γράφει τα τραγούδια για την εκπομπή της Πάνια. Ο Λαζόπουλος τους ζήτησε να πάρει στην εκπομπή του τον Παρασκευά και δεν ξέρω και εγώ ποιον άλλον (3-4 από αυτά τα νούμερα που έχουν τεσπα) για να τους δουλέψει και να κάνει τηλεθέαση. Ο Καρβέλας αρνήθηκε κατηγορηματικα να του τους δώσει, και στη συνέχεια άρχισαν οι ιστορίες με το "μακάκα" και δε συμμαζεύεται...

Αυτά όλα λίγο πολύ μου θυμίζουν τις ράδιο αρβύλες τύπου: γνωστή τραγουδίστρια νοσηλεύεται με μπουκάλι από ΟΥΖΟ 12 κολλημένο σε απόκρυφα σημεία, γνωστός τηλεπαρουσιαστής έχει επικοινωνία με το πνεύμα της Αλίκης Βουγιουκλάκη, γνωστός αθλητής έχει 4 γεννητικά όργανα κ.ο.κ.! Συγγνώμη αλλά τέτοια δε τα χάφτω...
Ναι, ακούγονται.
Ναι, όλοι τα συζητάνε...
Αλλά κανείς μας δε ξέρει πως προέκυψαν.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top