Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Browser's games

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Phalanx
Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 88 μηνύματα.

O Phalanx έγραψε στις 22:11, 21-04-08:

Ασχολείστε καθόλου με την νέα μόδα τα on-line browser τύπου games; Πως σας φαίνεται ως ιδέα; Ποία σας αρέσουν και ποια όχι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 22:38, 21-04-08:

Έπαιζα για κάποιο καιρό Bitefight. Δεν βρίσκω ότι ήταν κάτι το τρομερό. Από τη μία είχε το καλό ότι δεν χρειαζόταν να καίγεσαι τρομερά (έμπαινες μια φορά τη μέρα για καμιά ώρα και τελείωνες) αλλά από την άλλη ήταν σχεδόν απαραίτητο να σκας λεφτά για να παίζεις αξιοπρεπώς, πράγμα που δε σκόπευα ούτε σκοπεύω να κάνω.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη borat
Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:40, 21-04-08:

Παίζω εδώ και πολύ καιρό το bitefight.gr!
Είμαι στον 3ο server.

Η ιδέα είναι καλή, αλλά όσοι παίζουν χωρίς να πληρώνουν είναι σαφώς "ριγμένοι" σε ό,τι αφορά τη πρόοδο στο παιχνίδι.
Η ίδια εταιρεία που δίνει το bitefight έχει πολλά ακόμη browser games στο δυναμικό της.

κλικ εδώ!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 22:42, 21-04-08:

Έπαιξα, πλήρωσα, λούζομαι ακόμα τις συνέπειες.

Οκ, πιο σοβαρά, δοκίμασα ένα φεγγάρι (κακές παρέες ) και τελικά σταμάτησα λόγω του ότι έπρεπε να 'μαι αρκετά συχνά πάνω απ' το PC (αυτό που κάνω και τώρα δηλ. ).

At least γνώρισα 1-2 άτομα που είναι καλή παρέα.

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 4,524 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:44, 21-04-08:

Ποιό παιχνίδι Γεώργιε;

Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Phalanx έγραψε στις 22:48, 21-04-08:

Ομολογώ οτι ειμαι καμένος εγω παιδιά. Είμαι φυσικά στο bitefight αλλα παίζω επίσης καιρό τωρα και τα ogame, travian και hat-trick . To bitefight θα μπορούσε πράγματι με λίγη δουλίτσα ακόμη να στεκόταν πολύ καλα αλλα διστυχώς ολοένα φεύγουν πλεον παίχτες δυσαρεστημένοι απο την εισπρακτική πολιτική του παιχνιδιού.

Το παιχνίδι που με εθίζει τελευταία άσχημα ειναι το ikariam . Πρόκειται για καινούριο ελληνικό server που για την ώρα φαίνεται τέλειο. Έχω και συμμαχία φυσικά και παίζουμε με την παρέα φανατικά

Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Angie_Ann
H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε στις 22:50, 21-04-08:

Tribal Wars .&-

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 22:53, 21-04-08:

Οπωσδήποτε τσεκάρετε αυτό:
www.pemptiimera.gr/

Εξαιρετική ελληνική προσπάθεια με απίστευτους γρίφους!

Καθηλωτικό και πολύ δύσκολο!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 21:56, 22-04-08:

Οι κακές παρέες που έλεγα.

Μιλάμε για λιώσιμο σ' αυτό το πράμα!

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:44, 22-04-08:

Μιαααα φορα και εναν καιρο, πριν πολλα χρονια (4-5) ειχαμε ενα μικρο παιδι που τοτε ονομαζοτανε Κρονος. Αυτο το μικρο παιδι παρασυρμενο απο την λατρεια του για την τοπικη ομαδα και απο κατι γνωστους που καιγοντουσαν στο hattrick, το δοκιμασε, αλλα τα παρατισε πολυ συντομα καθος δεν εβρισκε νοημα. Αργοτερα δοκιμασε ενα αλλο παιχνιδι, το οπιο εχει περασει τοσο στα αζητιτα που δεν ξερουμε καν το ονομα του, το οπιο επισης παρατισε πολυ συντομα για τον ιδιο λογο

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 15:30, 26-04-08:

Έπαιζα Bitfight…thecrims..μου φάνηκαν ανούσια..τώρα παίζω Ικαριαμ και managerzone που έχουν ενδιαφέρον …τερμάτισα και κάποια με γρίφου…αυτά

Παράθεση

cap (Σωτήρης!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη cap
Ο Σωτήρης! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O cap έγραψε στις 20:42, 27-04-08:

Tribal Wars (http://www.fyletikesmaxes.gr)

Το Ikariam ακούγεται ενδιαφέρον, όπως και το Travian, αλλά υποψιάζομαι οτι είναι πάνω στο ίδιο μοτίβο με το Tribal Wars.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 20:47, 27-04-08:

Για πολλούς τα παιχνίδια της εταιρίας Gameforge (Ikariam, ogames κτλ) έχουν ένα αρνητικό ... ότι υπάρχει η δυνατότητα να πληρώσεις έτσι ώστε να έχεις να διευκολύνσεις. Δεν ξέρω περισσότερες λεπτομέρειες επειδή δεν έχω τον χρόνο για προσωπική άποψη.

Παράθεση

BrokenHeart (Evris)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη BrokenHeart
Ο Evris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 184 μηνύματα.

O BrokenHeart έγραψε στις 20:50, 27-04-08:

Εννοείται BiteFight!

Παράθεση

Dare-Devil (Πάνος)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Dare-Devil
Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 561 μηνύματα.

O Dare-Devil έγραψε στις 07:34, 28-04-08:

Πως λεγεσε στο παιχνιδι και σε ποια φιλη είσαι (αν εισαι)?

Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 10:31, 28-04-08:

ο άντρας μου παίζει ikariam και ogame κι εγώ ξεκίνησα την Πέμπτη Ημέρα

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MonaXoS (Δημήτρης Αγοραστός)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη MonaXoS
Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και επαγγέλεται Ψυχολόγος . Έχει γράψει 1,527 μηνύματα.

O MonaXoS έγραψε στις 10:40, 28-04-08:

Αν ο άνδρας σου θέλει θείο, ξύλο ή μάρμαρο στο Ikariam και έχει κρασί, σφύρα μου!

Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

O borat ΖΟΡΤ έγραψε στις 11:07, 28-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Κακή Επιρροή
ο άντρας μου παίζει ikariam και ogame κι εγώ ξεκίνησα την Πέμπτη Ημέρα
Θα φας τρελά κολλήματα, να με θυμάσαι...

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 12:07, 28-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από MonaXoS
Αν ο άνδρας σου θέλει θείο, ξύλο ή μάρμαρο στο Ikariam και έχει κρασί, σφύρα μου!
Αυτή η πέτρα μου έχει γίνει έμμονη έφτιαξα αποικία για κράση και έχω θειο.. πως λέγεσαι?

Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 12:50, 28-04-08:

www.queosia.com Χωρίς γραφικά απλώς αριθμοί. Είσαι ο διοικητής της χώρας... Κάτι σαν πολύπλοκο σκάκι. Ενδείκνυται για αυτούς που αγαπούν τους αριθμούς. To παράτησα γιατί είναι ουγγρικό και οι πιο πολλοί έπαιζαν την ουγγρική έκδοση το hodito.hu... Στο τελευταίο παίζουν χιλιάδες. Έχει πλάκα στην αρχή αλλά θέλει χρόνο να το μάθεις.

Παράθεση

Maria95

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maria95
H Maria95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 14 μηνύματα.

H Maria95 έγραψε στις 20:23, 02-05-08:

Θέλω να μου πείτε μερικούς κωδικούς όσα παιδιά παίζουν αυτό το παιχνίδι, barbiegirls.com, στο ιντερνετ...

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 03-05-08 στις 01:57. Αιτία: Προσαρμογή
Παράθεση

larry

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη larry
Ο larry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 45 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O larry έγραψε στις 10:29, 14-05-08:

γεια χαρα.. εγω παιζω εδω και καιρο ikariam και bitefight..http://s3.bitefight.gr/c.php?uid=33983..
ειναι κολλημα και τα δυο..

Παράθεση

Lorelai (Νατασα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorelai
H Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H Lorelai έγραψε στις 10:41, 14-05-08:

Δεν ειχει κανεις ακουσει για το Passively Multiplayer Online Game? XD
http://pmog.com/
Ρωτηστε με αν χρειαστειτε κατι ^^

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 11:54, 14-05-08:

Πανω στην βαρεμαρα μου ειπα να δοκιμασω το Ικαριαμ... Δεν ειναι κακο, αλλα το κακο του ειναι ορι πρεπει να εχεις πολυ υπομονη λογο του χρονου που θελουν οι αναβαθμισεις, να μαζεψεις υλικα κλπ...

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bill_1992
Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 20:22, 03-06-08:

Κι εγώ έριξα μια ματιά στο Ikariam και τώρα θα φτιάξω account.Αλλά έχω μια ερώτηση:έχει σημασία αν θα επιλέξω Alpha ή Beta κόσμο??

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 20:25, 03-06-08:

Στον alpha δεν μπορεις να κανεις λογαριασμο, εχει γεμισει και εχουν απενεργοηποιηση της εγγραφες. Στον Beta θα κανεις αναγκαστικα, και ειναι καλητερα γιατι θα μπορεις να βρεις και κανα νησι για αποικια γιατι στον alpha δεν βρισκεις πλεων με την καμια.

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 25 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,341 μηνύματα.

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 20:26, 03-06-08:

Ωραία Κρόνε thanks

Παράθεση

spyros78

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spyros78
Ο spyros78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O spyros78 έγραψε στις 00:37, 13-06-08:

Καλημέρα και απο εμένα, δυστυχώς οι δημιουργοί αυτών των παιχνιδιών τρίβουν τα χέρια τους από την κονόμα, και τον ρυθμό που πέφτουν τα ευρουλάκια μας στο ταμείο τους.
Ξεκίνησα να παίζω το Monstergame, Techwarrior Dig n fight τον Σεπτέμβριο του 2007. Σαν μια ασχολία μόνο κατά τις εργάσιμες ώρες. Δυστυχώς κολλάς, είναι η αλήθεια. Μπήκα στο πειρασμό να ρίξω φράγκα στο Sig n' Fight την περιοδο των Χριστουγέννων που είχε μια πολύ καλή προσφορά (θεωρητικά και πρακτικά τα χρήματα που έδωσα αναλογούσανε σε 5-6 καφέδες, δε με πείραξε). Δε ξέρω αν θα το ξανακάνω, αναλόγως πως θα εξελιχθεί το παιχνίδι και πόσο θα κρατήσει το ενδιαφέρον μου αμείωτο. Στα υπόλοιπα 2 παιχνίδια δεν διανοούμαι (Monstersgame και Techwarrior) ακόμα και τώρα 10 μήνες μετά να ρίξω φράγκα.
Πριν κανά μήνα περίπου ξεκίνησα το
Ikariam.gr, μου άρεσε το στήσιμο και με προσέλκυσε το γεγονός ότι τέτοια περίπου παιχνίδια παίζω. Έριξα ένα 10Ευρο για να πάρω την Αμβροσία - την οποία χρησιμοποιώ με σύνεση. Στο μέλλον μπορεί να ρίξω κανά ευρώ ακόμα αναλόγως πως θα πάει.

Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Το avatar του χρήστη iJohnnyCash
Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 16,004 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε στις 07:25, 13-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από spyros78
Καλημέρα και απο εμένα, δυστυχώς οι δημιουργοί αυτών των παιχνιδιών τρίβουν τα χέρια τους από την κονόμα, και τον ρυθμό που πέφτουν τα ευρουλάκια μας στο ταμείο τους.
Γιατί δυστυχώς;

Παράθεση

spyros78

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spyros78
Ο spyros78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O spyros78 έγραψε στις 11:31, 13-06-08:

Διότι, τα παιχνίδια αυτά δημιουργηθήκανε, ξεκινώντας τα απλά με δωρεάν χρήση από τους internet users ανά τον κόσμο, και συνεχώς με τα πλεονεκτήματα που σου δίνουν με το να γίνεις premium user σε βάζουν στο τρυπάκι να σκας χρήματα. Απλά γνωρίσανε τεράστια επιτυχία εκεί που δεν το περιμένανε. "Δυστυχώς" για όλους εμάς που αναγκαζόμαστε για να γευτούμε τα επιπλέον οφέλη του κάθε παιχνιδιού να υποχρεωνόμαστε να τους ακουμπάμε κάποια χρήματα.

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ZefiroS (Ανδρέας)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ZefiroS
Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O ZefiroS (: έγραψε στις 16:24, 26-07-08:

5η Ημέρα

Παράθεση

Metallou19 (Blood Guzzler In Wonderland)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Metallou19
H Blood Guzzler In Wonderland αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Τεχνικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 211 μηνύματα.

H Metallou19 Kill Me... With Your Kisses... έγραψε στις 20:21, 26-07-08:

To OGame!
Σύμπαν 2 κ Σύμπαν 3

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Metallou19 : 26-07-08 στις 20:29.
Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tsipouro
Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 08:32, 28-07-08:

Πριν από 1 χρόνο περίπου καιγόμουν bitefight (βασικά καιγόμουν dota και στα διαλλείματα bitefight). Ξεκόλλησα μόλις ξεκόλλησαν και οι φίλοι μου που παίζαμε μαζί. Glatiatus είχα κάνει ένα acc. απλά για να υπάρχει αλλά δεν ασχολήθηκα.

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 08:48, 28-07-08:

εγώ πάλι εδώ και λίγες μέρες έπεσα πάνω στο travian και ... κόλλησα

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 917 μηνύματα.

O Tsipouro έγραψε στις 09:46, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
εγώ πάλι εδώ και λίγες μέρες έπεσα πάνω στο travian και ... κόλλησα
Μπορείς να δώσεις ένα Link; Να έχω κάτι να περνάω την ώρα μου στη δουλειά...

Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Phalanx έγραψε στις 19:10, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Tsipouro
Μπορείς να δώσεις ένα Link; Να έχω κάτι να περνάω την ώρα μου στη δουλειά...

Επειδή παίζω πολύ καιρό τώρα το Travian σου προτείνω αντι για εκείνο να δοκιμάσεις το "φυλετικές μαχες" που είναι παρόμοιο και πιο απλό σαν παιχνίδι.

πάτα εδώ

Ξεκίνησε ο καινούριος server 2 πρόσφατα εκεί και γίνεται χαμός. Για ότι χρειαστείς στείλε μου στο παιχνίδι που έχω ίδιο nick με εδώ.

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 19:15, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phalanx
Επειδή παίζω πολύ καιρό τώρα το Travian σου προτείνω αντι για εκείνο να δοκιμάσεις το "φυλετικές μαχες" που είναι παρόμοιο και πιο απλό σαν παιχνίδι.

πάτα εδώ

Ξεκίνησε ο καινούριος server 2 πρόσφατα εκεί και γίνεται χαμός. Για ότι χρειαστείς στείλε μου στο παιχνίδι που έχω ίδιο nick με εδώ.
Καλέ να περνάει την ώρα του λέμε, όχι να μην δουλεύει καθόλου!
Αυτό είναι μεγάλο κάψιμο πάντως, ειδικά στην αρχή που πρέπει να 'σαι μονίμως πάνω απ' το village σου. Ειδικά αν είμαι και στον server#2 (speed x2 όπως κοίταξα) θα 'ναι όλη μέρα στο PC ο άνθρωπος!

Σταματώ εδώ πριν αρχίσουν να ξεπετάγονται καπνοί...

Παράθεση

Bill_1992 (Βασίλης)

Περιβόητο Μέλος

O Bill_1992 σκέφτηκε και έγραψε στις 19:18, 28-07-08:

Προτιμώ το Ikariam

Παράθεση

Tsipouro

Περιβόητο Μέλος

O Tsipouro έγραψε στις 19:21, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Phalanx

πάτα εδώ

Είχα ψιλοασχοληθεί λίγο με tribal wars παλιά που έλιωναν εκεί κάποιοι φίλοι μου (αφού παρατήσαμε το bitefight). Τώρα λόγω της άπειρης βαρεμάρας στη δουλειά παίζει να το ξαναρχίσω και αυτό. Thx πάντως.

Παράθεση

Phalanx

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Phalanx έγραψε στις 20:36, 28-07-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Καλέ να περνάει την ώρα του λέμε, όχι να μην δουλεύει καθόλου!
Αυτό είναι μεγάλο κάψιμο πάντως, ειδικά στην αρχή που πρέπει να 'σαι μονίμως πάνω απ' το village σου. Ειδικά αν είμαι και στον server#2 (speed x2 όπως κοίταξα) θα 'ναι όλη μέρα στο PC ο άνθρωπος!

Σταματώ εδώ πριν αρχίσουν να ξεπετάγονται καπνοί...
Όντως είναι χ2 ο Server 2. Αλλα μιλάμε ίσως για το πιο επιθετικο παιχνίδι που έχω δει ως τώρα μαζί με το Ogame. Βοηθάει βέβαια σε αυτό και το γεγονός οτι είμαι σε φυλή με το όνομα "ΠΑΟΚ" ( έχεις με το καλημέρα ορκισμένους εχθρούς και φίλους .... ) Επίσης αν δεν καείς και λίγο τωρα πως θα ξεχάσεις οτι θα είσαι ο μόνος που θα μείνει Αύγουστο Αθήνα περιμένοντας να πας Σεπτέμβριο για μπάνια ( Για τί ;;;;).

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 15:11, 01-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Οι κακές παρέες που έλεγα.

Μιλάμε για λιώσιμο σ' αυτό το πράμα!
Είπαμε, κακές παρέες

Παράθεση

labomba

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη labomba
Ο labomba αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O labomba έγραψε στις 04:17, 03-11-08:

Ένα καλό browser game είναι το http://www.booty-master.com/
Είναι φτιαγμένο από έλληνες αλλά είναι μόνο στα αγγλικά.
Πάντως έχει ΠΟΛΛΟΥΣ έλληνες και μάλιστα το ελληνικό GANG είναι το καλύτερο με διαφορά
hehehehe

Επίσης ένα καλό site γενικότερα για online games που έχει επίσης και reviews είναι το http://www.omgspider.com

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Subject to change : 03-11-08 στις 04:39. Αιτία: greeklish
Παράθεση

pavlos1908 (Παυλος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη pavlos1908
Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O pavlos1908 έγραψε στις 23:39, 12-05-10:

To eRepublik ειναι ενα πολυ γνωστο και συγχρονως πολυ φοβερο Strategy game στο ιντερνετ..

Σʼ αυτό απεικονίζεται ο εικονικός κόσμος -αντιγραφή του πραγματικού- με το όνομα New World, ενώ ο κάθε παίκτης έχει τη δυνατότητα να συμμετέχει ενεργά στον οικονομικό τομέα (ως επιχειρηματίας), στα πολιτικά (μπορεί να διεκδικήσει ακόμα και την προεδρία ενός κόμματος) και στον στρατό.

Η συμμετοχή για κάποιον παίκτη είναι δελεαστική, καθώς έχει τη δυνατότητα να αλλάξει την ροή της ιστορίας σε μια τεράστια εικονική κοινότητα, να εκπληρώσει τους οικονομικούς, πολιτικούς και στρατιωτικούς του στόχους και γενικά να ακολουθήσει μια παράλληλη εικονική ζωή.

Αυτη τη στιγμη η eΕλλαδα βρισκεται σε κριση και χρειαζομαστε αμεσα νεα μελη! Μολις μπειτε μπορειτε να απευθυνθειτε εδω http://www.erepublik.com/en/organization/1620606 για να σας βοηθησουν να μαθετε τα βασικα!

Μπορειτε ευκολα να γραφτειτε απο το παρακατω link:
http://www.erepublik.com/en/referrer/pavl0s1908

Ευχαριστω οσους μπουν γιατι θα ειναι μεγαλη βοηθεια για την χωρα μας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Νωεύς (Ιάσων)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νωεύς
Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μαθητής/τρια . Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O Νωεύς επιπεδο : Μηδεν έγραψε στις 23:49, 12-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από pavlos1908
To eRepublik ειναι ενα πολυ γνωστο και συγχρονως πολυ φοβερο Strategy game στο ιντερνετ..

Σʼ αυτό απεικονίζεται ο εικονικός κόσμος -αντιγραφή του πραγματικού- με το όνομα New World, ενώ ο κάθε παίκτης έχει τη δυνατότητα να συμμετέχει ενεργά στον οικονομικό τομέα (ως επιχειρηματίας), στα πολιτικά (μπορεί να διεκδικήσει ακόμα και την προεδρία ενός κόμματος) και στον στρατό.

Η συμμετοχή για κάποιον παίκτη είναι δελεαστική, καθώς έχει τη δυνατότητα να αλλάξει την ροή της ιστορίας σε μια τεράστια εικονική κοινότητα, να εκπληρώσει τους οικονομικούς, πολιτικούς και στρατιωτικούς του στόχους και γενικά να ακολουθήσει μια παράλληλη εικονική ζωή.

Αυτη τη στιγμη η eΕλλαδα βρισκεται σε κριση και χρειαζομαστε αμεσα νεα μελη! Μολις μπειτε μπορειτε να απευθυνθειτε εδω http://www.erepublik.com/en/organization/1620606 για να σας βοηθησουν να μαθετε τα βασικα!

Μπορειτε ευκολα να γραφτειτε απο το παρακατω link:
http://www.erepublik.com/en/referrer/pavl0s1908

Ενδιαφέρον! Όμως είναι απαραίτητο να γνωρίζεις αγγλικά;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 00:01, 13-05-10:

Αναληψη εικονικης εξουσιας...
Αναληψη ευθυνων ατομικων κι ομαδικων για εναν εικονικο στοχο/σκοπο.

Δεν μπηκα να το δω, σχολιαζω απο οσα εγραψες κι οσα ''επιασα''.

Απο τη μια, μου ρχεται η ιδεα μιας αναγκης να κλεισουμε ματια και να ριχτουμε μπρος στη φαντασια και την εικονικη πραγματικοτητα, δηλαδη το ψεμα. Να κανουμε κατι ''καλο'' για την e-χωρα ή να ανεβασουμε ψηλα τον πηχυ του γοητρου μας (ισχυει για τον e- αρχηγο- εχει αρχηγους? -).
Αυτο μπορει να επιφερει e-εξαρτηση και e-ματαιοδοξια, ενα ''μικροοοο'' αντωνυμο της ταπεινοτητας και της πληρους επαφης με την πραγματικοτητα.
Μεγα λαθος για την ατομικη ψυχικη ισορροπια.

Απο την αλλη ομως, αν ο καθενας που θα μετεχει εχει πληρη συνειδηση της πραγματικοτητας - πως προκειται για ενα απλο παιχνιδι- θα αψηφησει συνειδητα την επικινδυνοτητα, θα δωσει μια νοτα αισιοδοξιας στον εαυτο του- πως προσπαθει τελικα να κανει ''κατι'' πρακτικα κι οχι μονο θεωρητικα. Οι νοτες αισιοδοξιας κατ'επεκταση θα περασουν στον πραγματικο του κοσμο κι ισως τελικα, τουλαχιστον ατομικα, συντελεσει σε μια καλυτερη αντιμετωπιση των πραγματικων προβληματων γυρω του.

Καλο ειναι οι επιρροες που ασκουνται μεσω διαδικτυου και οι διαφημισεις να γινονται για το κοινο οφελος. Ευτυχως, που ο καθε ανθρωπος εχει συνειδηση, τη δικη του και τη γνωση της επαφης του με την πραγματικοτητα. Το προβλημα υπαρχει οταν την εχει καπου εγκλωβισμενη.

Αρχική Δημοσίευση από pavlos1908
Αυτο το τελευταιο, συνειδητα, λεω να το παραβλεψω και να κανω πως δεν το διαβασα. Το γιατι, μαντεψε.

(καλα, θα σου πω. Μου μοιαζει ..γελοιο, μονο αυτο το κομματι, συγνωμη..
Ας το αλλαζες απο -χωρα- σε e-χωρα. )

Παράθεση

Eupatridis (Χρήστος)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Eupatridis
Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

O Eupatridis Πάντοτε στις σκιές ... έγραψε στις 10:51, 13-05-10:

Καλα,μην νομιζετε.Ακομα και στην e-χωρα τρωγονται μεταξυ τους για την εξουσια και υπαρχουν οικονομικα σκανδαλα...Ειναι απλα στο αιμα μας...

Παράθεση

pavlos1908 (Παυλος)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη pavlos1908
Ο Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 84 μηνύματα.

O pavlos1908 έγραψε στις 11:52, 13-05-10:

Οχι δεν ειναι απαραιτητο να γνωριζεις αγγλικα μιας και μολις μπεις μπορεις μεσω greasemonkey να αλλαξεις την γλωσσα του παιχνιδιου σε ελληνικα!

Παράθεση

adelino20

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη adelino20
Ο adelino20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 9 μηνύματα.

O adelino20 έγραψε στις 15:26, 27-10-10:

Eνα καλο game που δεν χρειάζεται να μένεις ωρες μπροστα στον υπολογιστη-http://www.gpro.se/gpro.asp

Παράθεση

koum

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη koum
Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Συνταξιούχος . Έχει γράψει 875 μηνύματα.

O koum έγραψε στις 16:10, 27-10-10:

Samorost

Ωραίο, αν και σχετικά μικρό σε διάρκεια. Όλα εξελίσσονται κάνοντας απλώς click στα σωστά σημεία. Try it!

Παράθεση

Πατρεύς (Πέτρος)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Πατρεύς
Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 2,714 μηνύματα.

O Πατρεύς με φόβο και πάθος έγραψε στις 17:13, 27-10-10:

Έπαιξα για μερικούς μήνες το «The west» και ομολογώ μου άρεσε πολύ... Όταν μπήκα στο στρατό, το παράτησα αλλά μάλλον ήταν καλύτερο γιατί έπρεπε να χαλάω πολύ χρόνο

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Online games vs lan games - Από Charalabos
      Το θέμα έχει λάβει 8 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Video Games.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-11-09 στις 18:56.
    • wap browser H phineemulator - Από ladycat
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Internet και τοπικά δίκτυα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 29-06-06 στις 23:44.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους