Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα κάνατε σχέση με τον... εαυτό σας;

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,471 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 02:37, 22-04-08:

Έστω ότι γνωρίζατε ένα άτομο με τον ίδιο ακριβώς χαρακτήρα με σας, αλλά αντίθετου φύλου (ή του ίδιου αν είστε ομοφυλόφιλος). Θα κάνατε σχέση μαζί του; Αν όχι, γιατί; Αν ναι, γιατί;
(ελπίζω να ακούσω πιο ενδιαφέρουσες απαντήσεις από το "θα ήταν βαρετό" )

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 07:53, 22-04-08:

χουχου πολύ ενδιαφέρον θέμα
νι νι θα έκανα σχέση μαζί μου

γιατί? γιατί θα ήταν ένα άτομο που θα ήξερα ότι...
  • μπορώ να το εμπιστευτώ και να στηριχθώ πάνω του
  • είναι καλός φίλος εκτός απο καλός σύντροφος
  • είναι φωτιά στο κρεβάτι
  • έχουμε ακριβώς τον ίδιο τρόπο σκέψης κι άρα δεν πρόκειται να υπάρξουν παρεξηγήσεις για ηλίθια θέματα
  • είναι έξυπνος κι όμορφος και δουλευταράς
  • αγαπάει την οικογένεια και τα παιδιά
  • του αρέσει η τάξη και η καθαριότητα

εεεεεεεεεεεεε δεν μπορώ να αφήσω τέτοιο κελεπούρι

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

12 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 08:05, 22-04-08:

Ναι, καλα... ... αν παρατηρούμε μόνο τα θετικά όλοι θέλουμε να κάνουμε σχέση με τον εαυτό μας. Το ζήτημα είναι αν μπορούμε να τα φτιάξουμε με το "ελαττωματικό" εαυτό μας… εγω δεν με θελω παντως...

14 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Κακή Επιρροή (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Κακή Επιρροή
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,729 μηνύματα.

H Κακή Επιρροή εχμ... είπε γεια ...κι έγραψε στις 08:09, 22-04-08:

εγώ με θέλω με τα ελαττώματα μου γιατί τα προτερήματα μου είναι περισσότερα σε μία σχέση απ ότι τα ελαττώματα μου

η αλήθεια είναι όμως στα σοβαρά ότι επειδή στη σχέση μου με τον άνθρωπο μου γίνομαι πραγματικά χαλί και λιώμα.... δε νομίζω ότι τα ελαττώματα μου είναι τέτοια που μπορούν να το βάλουν στην άκρη αυτό

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roumana (Εμμα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη roumana
H Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών , επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,878 μηνύματα.

H roumana (Hipmama) έγραψε στις 08:18, 22-04-08:

Αν λοιπόν, βάζω σε μια ζυγαριά τα ελαττώματα και τα προτερήματα είμαι βαθιά πεπεισμένη ότι γέρνει προς το δεύτερο. Ωστόσο, ο εγωισμός μου κάποιες στιγμές είναι ανυπόφορος. Οπότε… χαίρομαι που τα έφτιαξα με διαφορετικό χαρακτήρα.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

georgia alex

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη georgia alex
H georgia alex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H georgia alex έγραψε στις 08:43, 22-04-08:

Πολυ καλο θεμα Michelle!Εχω κανει πολλες φορες αυτη την ερωτηση στον εαυτο μου...Εχω καταληξει λοιπον στις εξης σκεψεις:αν και ειμαι αρκετα ιδιοτροπη σε μερικα πραγματα,νευροσπαστη,γκρινιαρα,αν και κλεινομαι πολλες φορες στον εαυτο μου και δεν αφηνω τους αλλους να ερθουν κοντα μου τοσο οσο θα ηθελαν,δε μπορω να κρυψω τις πραγματικες μου αποψεις ακομα κι αν γινομαι δυσαρεστη,εμπιστευομαι σχεδον τυφλα μη οντας καθολου καχυποπτη,παροοοοολα αυτα λοιπον(...)...ναι,θα εκανα ευχαριστως σχεση μαζι μου και μαλιστα απολυτου παθους..!!Πολυ θα ηθελα πραγματικα να γνωρισω καποιον που να παθιαζεται τρελα,να κανει τα παντα για τον ερωτα του,να ειναι δυναμικος και φιλοδοξος και ταυτοχρονα ρομαντικος και ονειροπολος,να εχει αξιες ζωης και να τις υπερασπιζεται μεχρι θανατου σαν γνησιος ιδεολογος,να ειναι επαναστατης,διαλλακτικος,σκληρος μαχητης απεναντι σε καθετι αδικο,φιλανθρωπος και φιλοζωος,να του αρεσει το μυστηριο,το μεταφυσικο,το ''σκοτεινο'',να ειναι απροβλεπτος και ανησυχο πνευμα και,ταυτοχρονα,να εμπνεει ασφαλεια συναισθηματικη και να εχει γαιδουρινη υπομονη και,τελος,ολα αυτα να τον γοητευουν και να με θαυμαζει για αυτα και ολα αυτα να με γοητευουν και να τον θαυμαζω για αυτα..(σημ.:δεν ειμαι ναρκισσος,μην παρεξηγηθω...απλα,θεωρω οτι γνωριζω αρκετα καλα τον εαυτο μου...οσο κι αν τον σιχαινομαι ωρες-ωρες..)

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη georgia alex : 22-04-08 στις 08:49. Αιτία: παραλειψεις...
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

lugar

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lugar
H lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών . Έχει γράψει 810 μηνύματα.

H lugar έγραψε στις 09:06, 22-04-08:

Συγγνώμη αλλά θα πω την βαρετή απάντηση "Όχι, θα μου ήταν βαρετό". Μ'αρέσει με το ταίρι μου να είμαι συμπληρωματική, μ'αρέσει να βλέπει τα θέματα από οπτικές γωνίες άλλες από τις δικές μου, μ'αρέσει να στηρίζομαι πάνω του για πράγματα που δεν μπορώ να στηριχτώ στον εαυτό μου, μ'αρέσει να του αρέσουν οι δουλειές που εγώ βαριέμαι, μ'αρέσουν οι άλλοι όσο και ο εαυτός μου (ή δεν μ'αρέσουν οι άλλοι όσο και ο εαυτός μου) οπότε ΟΧΙ.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Idril
H Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 530 μηνύματα.

H Idril (in a world of magnets but no miracles) έγραψε στις 09:13, 22-04-08:

Αν θα έκανα λέει! Πολύ θα ήθελα να έβρισκα κάποιον με τον οποιο να είμαστε ίδιοι, γιατί απλούστατα κανεις εκτος από μένα δε μπορεί να με αντέξει τέτοιο στραβόξυλο που είμαι!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη fielda
H fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 479 μηνύματα.

H fielda έγραψε στις 09:16, 22-04-08:

Μπορώ να πω ότι με προβλημάτισες αρκετά Λία... Νομίζω ότι δε θα επέλεγα όμως να κάνω σχέση με ένα άτομο σαν έμενα. Γνωρίζω ότι είμαι ιδιαιτέρως γκρινιάρα και πεισματάρα. Δε νομίζω ότι θα μπορούσε να ευδοκιμήσει μία σχέση όταν και τα 2 άτομα γκρινιάζουν. Θα γινόταν χαμός, στη μία εβδομάδα θα είχαμε χωρίσει Σίγουρα έχω κι εγώ πολλά θετικά αλλά αυτή τη στιγμή εστιάζω στα αρνητικά μου γιατί μέσω αυτών δοκιμάζεται μία σχέση. Τα προτερήματα του άλλου όλοι τα θέλουν και όλοι (σχεδόν) τα εκτιμούν. Το θέμα είναι τι γίνεται με τα ελαττώματα.

Επιπλέον θεωρώ ότι σε μία σχέση πρέπει ο ένας να συμπληρώνει τον άλλον. Πώς θα συμβεί αυτό όταν και οι δύο έχουν "κενά" στα ίδια σημεία; Όταν έχουμε τις ίδιες αδυναμίες, νομίζω ότι κάπου θα κολλήσουμε. Όταν όμως στα δύσκολα τα δικά μου έχω τον φίλο μου να με στηρίζει και να με βοηθά να προχωρήσω σίγουρα είναι πολύ καλύτερα. Αμφιβάλω αν θα γινόταν κάτι τέτοιο στην περίπτωση που συζητάμε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

stavros_ (mpampis)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stavros_
Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 419 μηνύματα.

O stavros_ έγραψε στις 09:57, 22-04-08:

Η απάντηση είναι εύκολη για μένα. Τα ομώνυμα απωθούνται και τα ετερώνυμα έλκονται,

Παράθεση

Εδάδ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Εδάδ
H Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.

H Εδάδ www.youtube.com/watch?v=-WhQ5TiBHVk έγραψε στις 10:22, 22-04-08:

Εγώ με τον εαυτό μου θα έκανα σχέση πολύ άνετα.
Θα μου την έσπαγε λίγο με τις ανασφάλειες και τη γκρίνια του, αλλά νομίζω ότι τελικά θα περνούσαμε καλά και θα μας ζηλεύαν όλοι :P

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Neraida (Bitch...)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Neraida
H Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,916 μηνύματα.

H Neraida Twisted Mind... έγραψε στις 10:28, 22-04-08:

Νομιζω οτι θα μπορουσα....ακομα και εαν ειχαμε τα ιδια ακριβως μειονεκτηματα και πλεονεκτηματα...
Δε βλεπω πως θα ηταν βαρετο...οταν θα παιρνω ο,τι ακριβως δινω και οταν επισης θα μπορω να καταλαβω καλυτερα τις καταστασεις και τις προθεσεις του αλλου οταν θα βγαζει προς τα εξω τα αρνητικα του, που ειναι ιδια με τα δικα μου....
Ισως να ειναι λιγο εκρηκτικη η σχεση, αν αναλογιστω οτι τα αρνητικα μου εκδηλωνονται στα ορια(οπως και τα θετικα βεβαια), αλλα προτιμω αυτο, απο κατι "μετριο"...
Το σιγουρο ειναι οτι δε θα γυρνουσα την πλατη μου σε κατι τετοιο...θα το δοκιμαζα..

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kalypso (lily allen)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη kalypso
H lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών , επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,764 μηνύματα.

H kalypso έγραψε στις 12:59, 22-04-08:

Παλιότερα δεν θα ήξερα τι να απαντήσω! Όμως πριν δύο χρόνια γνώρισα έναν άνθρωπο με τον οποίο είμαστε σχεδόν απόλυτα ίδιοι! Είναι εγώ στο αρσενικό μου- σκεφτόμαστε το ίδιο, νιώθουμε το ίδιο, έχουμε το ίδιο χιούμορ κλπ. Αυτός είναι ο κολλητός μου. Είμαστε πολύ κοντά, λέμε τα πάντα, αλλά ποτέ δε σκεφτήκαμε ο ένας τον άλλο με κάποιον άλλο τρόπο.
Οπότε μάλλον δε θα έκανα σχέση με κάποιον που έχει ακριβώς τον ίδιο χαρακτήρα με εμένα- ειδικά αν σκεφτείς ότι το αγόρι μου έχει τον ακριβώς αντίθετο χαρακτήρα από εμένα!

Παράθεση

T_Chameleon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη T_Chameleon
Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 224 μηνύματα.

O T_Chameleon έγραψε στις 13:03, 22-04-08:

Φυσικά και θα μπορούσα ..Μιλάμε για την indiana jones και την james bond μαζί..Για την μεγάλη ιστορικό και λάτρης τον θησαυρών

Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Resident Evil
H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,055 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε στις 14:24, 22-04-08:

χμμμμμ....

με έβαλες σε σκέψεις τώρα...

Όχι γιατί όταν θα τσακωνόμασταν θα μας άκουγε το σύμπαν...

Όχι, αν ήταν τόσο ισχυρογνώμων όπως εγώ... Από την άλλη άμα μας έπιαναν οι κλειστές μας θα πέρναγαν μέρες για να μιλήσουμε, ενώ θα ήμαστε σε φάση "αναμένω και νευριάζω: γιατί δεν με ρωτάει/μαντεύει τι έχω?"

Από την άλλη:
Ναι, γιατί θα είχαμε τον ίδιο τρόπο σκέψης και δεν θα διαφωνούσαμε σε βασικά σημεία ...ζωής
Ναι, γιατί θα ήμαστε αφοσιωμένοι και θα αγαπούσαμε ειλικρινά και με ανιδιοτέλεια
Ναι, γιατί θα θέλαμε ακριβώς τα ίδια πράγματα στη ζωή...

Αλλά από την άλλη... δεν ξέρω...

Ουσιαστικά μας βάζεις να κάνουμε ... αυτοκριτική.. "Εϊμαι καλός σύντροφος;"...

Δεν ξέρω...

8 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη fantasmenos
H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,293 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε στις 14:39, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
Όντως. Αν χωρίζαμε και με τον εαυτό μας τότε κάποιος δε τα βρίσκει με τους συντρόφους του. Με ποιόν άλλο θα ταιριάζαμε;

Αλλά πέρα από αυτό, αν δύο άνθρωποι είναι απολύτως ίδιοι κάτι χάνεται. Μου φαίνεται παράλογο να αναζητάω καθρέφτη σε κάθε σχέση. Εκτός από βαρετό δε μου φαίνεται υγιές να προσπαθείς να ταιριάξεις σε όλα με κάποιο άτομο. Ο καθένας έχει τη προσωπικότητα του και στις σχέσεις τον αποδέχεσαι τον άλλο όπως είναι (νομίζω).

5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γίδι
H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,605 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε στις 14:40, 22-04-08:

Δεν ξέρω, δε νομίζω...
Παραείμαι παράξενη, για να ανέχομαι κάποιον εξίσου παράξενο, ειδικά στα συγκεκριμένα θέματα. Προτιμώ να "κουμπώνω" με απλούς ανθρώπους.

Παρ' όλα αυτά, δεν πιστεύω ότι δεν είμαι καλή σύντροφος. Απλά χρειάζεται να είναι τέτοιος άνθρωπος ο άλλος, ώστε να μου βγάλει τον καλό μου εαυτό...

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

teo (Θοδωρής)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη teo
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O teo έγραψε στις 14:40, 22-04-08:

μπα δεν το νομιζω δεν θα ηθελα να κανω ποτε σχεση με τον ιδιο χαρακτηρα θελω να δω και κατι καλυτερο κατι διαφορετικο σε σχεση με τον χαρακτηρα μου. το ιδιο πιστευω να ηθελε να ηταν ετσι τα πραγματα και με την συντροφο μου

Παράθεση

cibyllian (Μπούι)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη cibyllian
H Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 1,123 μηνύματα.

H cibyllian τραβώντας τις κοτσίδες της......... έγραψε στις 14:47, 22-04-08:

Απαπα...δεν μπλέκω με παλιοχαρακτήρες!!!!

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Γιώργος
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:49, 22-04-08:

Θα κάνατε σχέση με τον ...εαυτό σας;
Ήμαρτον, αφού δεν παλεύομαι!!!

Βέβαια, κατά το πνεύμα της Idril (δεν τα λέει πολύ ωραία; ) ποιος άλλος περικαλώ θα ανεχόταν ένα nerdάκι σαν εμένα;

Παράθεση

teo (Θοδωρής)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη teo
Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 426 μηνύματα.

O teo έγραψε στις 14:50, 22-04-08:

@cibyllian
δηλ. τι εννωεις με αυτο ?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη teo : 22-04-08 στις 14:56.
Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,986 μηνύματα.

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 14:51, 22-04-08:

Είναι βαθυστόχατο νόημα, νέε μου.

Αλλά ας μην βγούμε off.

Παράθεση

Oralee (Κωνσταντίνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Oralee
H Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 5,264 μηνύματα.

H Oralee living, laughing and loving, έγραψε στις 20:50, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Resident Evil
χμμμμμ....

με έβαλες σε σκέψεις τώρα...

Όχι γιατί όταν θα τσακωνόμασταν θα μας άκουγε το σύμπαν...

Όχι, αν ήταν τόσο ισχυρογνώμων όπως εγώ... Από την άλλη άμα μας έπιαναν οι κλειστές μας θα πέρναγαν μέρες για να μιλήσουμε, ενώ θα ήμαστε σε φάση "αναμένω και νευριάζω: γιατί δεν με ρωτάει/μαντεύει τι έχω?"

Από την άλλη:
Ναι, γιατί θα είχαμε τον ίδιο τρόπο σκέψης και δεν θα διαφωνούσαμε σε βασικά σημεία ...ζωής
Ναι, γιατί θα ήμαστε αφοσιωμένοι και θα αγαπούσαμε ειλικρινά και με ανιδιοτέλεια
Ναι, γιατί θα θέλαμε ακριβώς τα ίδια πράγματα στη ζωή...

Αλλά από την άλλη... δεν ξέρω...

Δεν ξέρω...
Aν ποτέ κατηγορηθείς για κάτι μια τέτοιου τύπου ..εξομολόγηση, σίγουρα θα σε γλιτώσει από της ..φυλακής τα σίδερα!

Και για να είμαι ον τόπικ, ναι θα έκανα σχέση με μένα. Επιτέλους θα έβρισκα κάποιον θεοπάλαβο σαν εμένα, εκρηκτικό, παθιασμένο, να με φροντίσει και να μου κάνει συνεχώς διάφορες εκπλήξεις όπως κάνω εγώ συνήθως στους άλλους. Οκ, θα είχαμε ένα θέμα όταν θα μας έπιανε η κυκλοθυμικότητά μας ή η γκρίνια μας, αλλά νομίζω το συνολικό αποτέλεσμα θα ήταν μάλλον θετικο!

Παράθεση

underwater

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη underwater
H underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,498 μηνύματα.

H underwater έγραψε στις 21:26, 22-04-08:

Θα έκανα και μάλιστα είναι καημός μου να βρω κάποιον που να μου μοιάζει στον χαρακτήρα. Θα ήθελα 1 άτομο χαμηλών τόνων αλλά με πολύ χιούμορ, αγάπη για τα ταξίδια, την φύση, πολύ εκδηλωτικό στα συναισθήματά του, με ελεύθερες απόψεις και ισχυρή προσωπική ''ηθική'' ας πούμε.

Έχω πολλές ιδιορρυθμίες, είμαι ευμετάβλητη σε διάθεση, εγωκεντρική και άλλα, όμως αν κάποιος με γνωρίσει λίγο τις καταλαβαίνει εύκολα, οπότε νομίζω στάνταρ θα τις ανεχόμουν. Θα βρω άραγε τον μισό μου εαυτό σε αρσενικό?

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

teo (Θοδωρής)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη teo

O teo έγραψε στις 21:45, 22-04-08:

@underwater
ναι ομως ισως θα ηταν καλυτερα να γνωρισεις καποιο ατομο που να ειναι ριζικα διαφορετικο σε σχεση με εσενα και εσυ θα πρεπει να ανακαλυψεις τον χαρακτηρα του το ιδιο ισχυη και το αντιστροφο. θα ειχε πιο πολυ ενδιαγερον να γνωρισεις καποιον που θα ειναι διαφορετικος σε σχεσει με εσενα αυτο εγω πιστευω .

Παράθεση

invalid (δεν είναι συνδεδεμένη)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη invalid
H δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 247 μηνύματα.

H invalid αντ έγραψε στις 21:58, 22-04-08:

Χαχαχα. ωραίο θεματάκι. Γιατί όχι; Θα πρόσεχα όμως να μην τον γράφω γιατί είναι αυτό που με πριζώνει περισσότερο. Πλάκα θα χε αλλά δεν ξέρω για πόσο θα άντεχα με τέτοιες εναλλαγές διάθεσης που έχω ...

Παράθεση

olibos2008 (Δέσποινα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη olibos2008
H Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 71 μηνύματα.

H olibos2008 έγραψε στις 23:01, 22-04-08:

Νομίζω ότι δεν θα έκανα σχέση με κάποιον που θα είχε τον ίδιο χαρακτήρα με μένα.Θα καταντούσε ανιαρό γιατί θα έλλειπε αυτό το διαφορετικό στον άλλον που θα με τραβούσε κοντά του.

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:18, 22-04-08:

Αμα ειχε ωραιο σωμα ναι, αλλιως δυσκολα...
Τωρα το που και πως θα κατεληγε δεν το ξερω....

Παράθεση

Γιώργος

Επιφανές Μέλος

O Γιώργος Je veux aller au bout de mes fantasmes έγραψε στις 23:29, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos
Αμα ειχε ωραιο σωμα ναι, αλλιως δυσκολα...
Τωρα το που και πως θα κατεληγε δεν το ξερω....
Απλό: θα κάνατε sex όλη μέρα.

Παράθεση

xanp (Ξανθή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη xanp
H Ξανθή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT . Έχει γράψει 150 μηνύματα.

H xanp έγραψε στις 23:29, 22-04-08:

Ίσως και ναι γιατί δεν είμαι και από τους πιο εύκολους ανθρώπους πολλές φορές λέω ούτε με μένα δεν τα βρίσκω....

Παράθεση

Dark_kronos (Rognan)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Dark_kronos
Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

O Dark_kronos Όλα είναι ψεύτικα έγραψε στις 23:48, 22-04-08:

Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος
Απλό: θα κάνατε sex όλη μέρα.
Χμμ... Μπα... Θα ητανε πιο πλουσια η σχεση μας... Η θα καναμε σεξ πινοντας μπυρες η θα μου επερνε φιφες ενω θα επινα μπυρα....

Παράθεση

commie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη commie
H commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 370 μηνύματα.

H commie έγραψε στις 00:40, 23-04-08:

χμμ δύσκολο ερώτημα Λία μου ,
βασικά με τον άντρα μου είμαστε δυο διαφορετικοί χαρακτήρες με διαφορετικά ενδιαφέροντα χόμπι παρέες, ομάδες, κόμματα και πολλά άλλα, αλλά πάλι περνάμε πολύ καλά μαζί και δεν μπορώ να φανταστώ άλλο άντρα στο πλευρό μου.
Βασικά ο ένας συμπληρώνει τον άλλο ... άρα όχι δεν μπορώ να κάνω σχέση με τον εαυτό μου ...

Παράθεση

dalcfu

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dalcfu
H dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών . Έχει γράψει 50 μηνύματα.

H dalcfu έγραψε στις 01:37, 23-04-08:

Όσο πιο πολύ το σκέφτομαι, τόσο περισσότερο μου αρέσει σαν ιδέα...από την άποψη ότι ίσως έτσι έβρισκα μεγαλύτερη κατανόηση στον τρόπο που σκέφτομαι και πράττω.

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 08:06, 23-04-08:

Θα κάνατε σχέση με τον εαυτό σας
Αποκλείεται!!!

Το πολύ πολύ ένα στα όρθια.

Παράθεση

ninaki (nina21)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ninaki
H nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια . Έχει γράψει 338 μηνύματα.

H ninaki Μπέμπη μου!!! Σε περιμένω... έγραψε στις 12:12, 29-04-08:

Μμμ.. γιατί όχι???
Θα έκανα αλλά είναι σίγουρο ότι αν αρχίζαμε και οι 2 να γκρινιάζουμε συνέχεια...θα μέναμε μόνοι κι έρημοι...

Παράθεση

Tetragrammaton (Site Bot)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Tetragrammaton
Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 505 μηνύματα.

O Tetragrammaton δεν έγραψε στις 12:37, 29-04-08:

Ναι, αλλά όχι να παντρευτώ τον εαυτό μου. Θα ήταν καταστροφή!

Παράθεση

Ηρώ (Μαρούλι)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Ηρώ
H Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας . Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.

H Ηρώ πλέκει μενεξέδες και έγραψε στις 16:43, 30-04-08:

Πωπω.. αυτό το έχω σκεφτεί πολλές φορές κι έχω καταλήξει πως δε θα άντεχα ένα άτομο σαν εμένα.
Και αυτό γιατί, ενώ μπορώ να κάνω πολλές θυσίες για κάποιον, να προσπαθώ για τη σχέση μου, να συμβιβάζομαι, μπορεί ξαφνικά να μου ρθει κάπως και να τα κάνω όλα μαντάρα!
Έτσι αυτό θα με γέμιζε ανασφάλεια..
Επίσης είμαι λίγο πολύ ανεύθυνη και ζω μόνο το τώρα. Δεν προγραμματίζω τίποτα και παώ όπου με πάει. Από τον άλλον θέλω μια σοβαρότητα.. να με κρατάει, όταν πάω να ξεφύγω!

Σίγουρα θα κάναμε απίστευτο χαβαλέ, θα ταξιδεύαμε πολύ και δε θας μας ένοιαζε τίποτα!
Θα λάμβανα πολλή αγάπη χωρίς να είναι απαραίτητο να προσφέρω κάτι!

Γενικά νομίζω πως η σχέση με την αντρική Ηρώ θα ήταν ένα πανηγύρι!

Παράθεση

fogi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fogi
H fogi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H fogi έγραψε στις 16:58, 30-04-08:

χμ! σχέση με ... μενα στο αρσενικο μου! έχει τα θετικά του, αλλά και τα αρνητικά του.
Στα θετικά ανήκει ο ίδιος τρόπος σκέψης, οι ίδιες αξίες, τα ίδια ιδανικά, οι ίδιες πρωτεραιότητες....
Ισως όμως, δεν θα ήταν καλό, να έχω σχέση με κάποιον που είναι το ίδιο χαμηλων τόνων με μένα, το ίδιο απαισιόδοξος και...άλλη μια "φωνή της λογικης". Ξέρω κι εγω....πολύ ξενέρωτο μου ακούγεται!
Εχω σχέση με κάποιον που ΄σε αντίθεση με μένα είναι ένας αισιόδοξος άνθρωπος με την ζωντάνια ενός μικρου παιδιού και με ξεσηκώνει...

Παράθεση

Nininaou (Ρηνούλα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nininaou
H Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 635 μηνύματα.

H Nininaou μουντζούρωσε και έγραψε στις 22:37, 07-05-08:

Με τίποτα!
Ίσως να με γοήτευε στην αρχή, αλλά θα τσακωνόμασταν και δεν θα έκανε κανείς την πρώτη κίνηση!

Παράθεση

prime

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη prime
H prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 837 μηνύματα.

H prime έγραψε στις 11:54, 08-05-08:

όχι γιατί θα ήταν βαρετό

αλλά και επειδή :

α) είμαι νευρόσπασμα
β)εγωίστρια
γ) εργασιομανής αλλά ουσιαστικα βαριέμαι
δ)θέλω την ησυχία μου όποτε τη θέλω και δεν το διαπραγματεύομαι
δ) πολλές φορές δεν ξέρω τι θέλω
κτλ κτλ

άσε πού να μπλέξω με έναν τέτοιο. μακριάαααα

Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Rempeskes
Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,593 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε στις 12:00, 08-05-08:

Εχω σχέση με κάποιον που ΄σε αντίθεση με μένα είναι ένας αισιόδοξος άνθρωπος με την ζωντάνια ενός μικρου παιδιού και με ξεσηκώνει..

Με άντρες μπλέκει?

Παράθεση

Αννουλα

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αννουλα
H Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 198 μηνύματα.

H Αννουλα έγραψε στις 12:30, 08-05-08:

Δεν νομιζω να εκανα ποτε...Ειμαι το πλεον ακαταλληλοτερο ατομο και περιεργο για να ηθελα να το βρω και σε καρμπον για σχεση μου
Ενω μαρεσει ο εαυτος μου δεν θα ηθελα με τπτ ενα ατομο ιδιο με μενα!Ζηταω τελειως διαφορετικα πραγματα απο αυτα πω εχω εγω σαν χαρακτηρας!

Παράθεση

jrot6

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη jrot6
Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Π.Γ.Δ.Μ. (Ευρώπη). Έχει γράψει 669 μηνύματα.

O jrot6 is far away.. έγραψε στις 12:44, 08-05-08:

Βασικα οπως ειπαν και αρκετα ατομα παραπανω δεν το θεωρω φυσιολογικο να εχω σχεση με καποια που εχει τον ιδιο χαρακτηρα με εμενα.Θα ηταν πολυ βαρετο το ολο σκηνικο.Ειναι ωραια να ταιριαζεις σε καποια βασικα πραγματα αλλα εξισου ωραια ειναι να βλεπεις την διαφορετικη οπτικη γωνια του αλλου σε αλλα θεματα.Ετσι εξελισεσαι κιολας..

Παράθεση

nikostheater (Νίκος Θεμελής)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nikostheater
Ο Νίκος Θεμελής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O nikostheater έγραψε στις 23:21, 12-05-08:

Πιστεύω οτι θα έκανα σχέση με τα ίδια βασικά χαρακτηριστικά με εμένα..Απόλυτη τάυτιση όμως...χμμμ,ίσως ήταν λίγο νερόβραστη η σχέση...

Παράθεση

Lorelai (Νατασα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lorelai
H Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 99 μηνύματα.

H Lorelai έγραψε στις 00:03, 13-05-08:

Με τιποτα δεν θα μπορουσα να με αντεξω :Ρ Αν και δεν πιστευω οτι τα ετερωνυμα ελκονται, πολλες φορες θεωρω ελκυστικο καποιον δυναμικο ενω εγω δεν ειμαι δυναμικη, και ξερω ατομα που ειναι δυναμικα και προτιμουν σχεσεις με πιο ανασφαλη ατομα, και παει λεγοντας σε διαφορους τομεις. Παντος αν ειχα καποιον ακριβως ιδιο με μενα θα μου αρεσε στην αρχη, αλλα μετα φανταζομαι θα ειμασταν ολο καυγαδες χD

Παράθεση

Δανάη

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Δανάη
H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών . Έχει γράψει 333 μηνύματα.

H Δανάη έγραψε στις 00:41, 13-05-08:

Σχέση μπορεί να έκανα...αλλά δε νομίζω να κρατούσε και πολύ!!
Είμαι αρκετά κλειστή σα χαρακτήρας, δεν εξωτερικεύω εύκολα τα συναισθήματά μου οπότε αν είμαστε και οι δύο έτσι....βράστα Χαράλαμπε!!

Παράθεση

AfroD91

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη AfroD91
H AfroD91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H AfroD91 έγραψε στις 00:53, 07-07-08:

Θα λάτρευα να τα είχα με τον εαυτό μου! Θα συμφωνούσαμε σε όλα. Θα ήξερε τι θέλω,τι με κάνει ευτυχισμένη,τι με φτιάχνει κλπ. Θα αχολιόταν συνέχεια μαζί μου(δυστυχώς το χω αυτό το κακό). Βεβαια απ'την αλλη πλευρά ισώς να χρειαζόμαστε καποιον που να διαφέρει από μας για να μας δίνει ώθηση για καινούργιες εμπειρίες. Σίγουρα μια σχέση με τον εαυτό σου να είναι στατική αλλά μάλλον θα κρατούσε αιώνια γιατί τον ο εαυτός μας δεν μας αφήνει ποτέ!

Παράθεση

Affliction (Midna)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Affliction
Ο Midna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 31 ετών . Έχει γράψει 137 μηνύματα.

O Affliction έγραψε στις 14:06, 07-07-08:

Δε νομίζω να με άντεχα. Έχω αρκετές ιδιοτροπίες και κουσούρια. Μόνο με το τελείως αντίθετο από μένα συμβιβάζομαι. Και με πολλά κιλά υπομονή.

Παράθεση

ΕΥΑ!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΕΥΑ!
H ΕΥΑ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Designer . Έχει γράψει 36 μηνύματα.

H ΕΥΑ! έγραψε στις 14:31, 07-07-08:

Πφφ είχα... κ εκτός οτι είμασταν ίδιοι είχαμε κ ίδιο ζώδιο... Κ τλκ δν είμαστε μαζί ΄πλέον... Προφανώς δν άντεξε ο ένας τον αλλό (αν κ μεταξύ μας εγώ δν θυμάμαι να χα πρόβλημα)

Παράθεση

Kloki

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kloki
H Kloki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Kloki έγραψε στις 00:32, 08-07-08:

Μμμμμμ...
Δεν 3έρω ε3αρτάται από τις συνθήκες που με[!] γνώριζα...
Ας πούμε η πρώτη εντύπωση που δίνω δεν είναι και η καλύτερη...
Σομπ,πολύ φεμινάστρια,σκλήρη, αδιάφορη ....
Μόνο οι πολλοί κοντινοί μου άν8ρωποι 3έρουν καλά τι είμαι και όχι τι δείχνω στους άλλους...για αυτό 8α εκανά σχέση με εμένα εφόσον πρώτα είχε προήγη8ει μια καλή φιλία...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους