Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 66,088 εγγεγραμμένα μέλη και 2,387,965 μηνύματα σε 74,642 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Θα κάνατε σχέση με τον... εαυτό σας;

Emilouko (Βarn Owl)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Emilouko
H Βarn Owl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών , επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,670 μηνύματα.

H Emilouko έγραψε στις 16:40, 02-08-13:

Ούτε καν Δε θα μου πρόσφερε τίποτα. Ούτε κολλητή παρέα δε θα έκανα μ΄ένα άτομο ίδιο με εμένα.Tι νόημα θα είχε;
Παρέα λίγη ναι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Εύα..

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Εύα..
H Εύα.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H Εύα.. έγραψε στις 13:49, 07-08-13:

Και βέβαια!Είμαι γαμάτη!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mindcircus

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mindcircus
H mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών . Έχει γράψει 4,626 μηνύματα.

H mindcircus Open Mind, Open Heart έγραψε στις 14:17, 07-08-13:

Δυσκολα

Παράθεση

blonde_angel

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη blonde_angel
H blonde_angel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός . Έχει γράψει 114 μηνύματα.

H blonde_angel ~Επανάσταση; έγραψε στις 14:17, 07-08-13:

Ίσως το τολμούσα! Πιστεύω πως είναι πολύ βασικό να ξέρεις που να εμπιστευτείς κάποιον, επειδή ξέρεις τα θετικά και τα αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα του. Να ξέρεις που χρειάζεται να δουλέψεις για να γίνει η σχέση σας καλύτερη. Επιπλέον είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να δείχνεις την κατανόηση που χρειάζεται -όση και όπου χρειάζεται στα αλήθεια-. Από την άλλη βέβαια, όλοι έχουμε -τουλάχιστον- ένα ελάττωμα που δεν μπορούμε να ανεχτούμε να έχουν οι άλλοι!

Αλλά ας μην ξεχνάμε πως μπορεί τα ετερώνυμα να έλκονται και τα ομώνυμα να απωθούνται, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως τα ετερώνυμα μπορούν να συμβιώσουν αρμονικά!

Παράθεση

xontrogato (μαρθουλινι!)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xontrogato
H μαρθουλινι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H xontrogato και πράσσειν'άλογα ! έγραψε στις 13:16, 10-08-13:

εννοειται!!!!!!εδω και χρονια εχω σχεση με τον εαυτο μου και περναω γαματα!γιατι αν δεν τα πας καλα μεσα σου σου βγαινει αγχος και θυμος προς τα εξω και δυσκολευεις και τη ζωη των γυρω σου!

Παράθεση

Just a sweetie!! (Marguerite des près)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Just a sweetie!!
H Marguerite des près αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 157 μηνύματα.

H Just a sweetie!! έγραψε στις 11:29, 26-08-13:

Δε θα το αντεχα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 23:46, 31-08-13:

το εχω σκεφτει πολλες φορες,γιατι μεχρι στιγμης ποτε δεν βρηκα καποιον που να ειναι "κλωνος" μου
μεχρι ενος σημειου με φαινεται καλη φαση
φανταζομουν να ακουμε την ιδια μουσικη,να καναμε γκραφιτι,να καπνιζουμε μαζι,να τσακωνομαστε συνεχεια
θα παιρνουσαμε καλα I guess
καλα...ναι,για κολληταρια καλα θα παιρνουσαμε
αντε και να παιζοταν κατι παραπανω καπου καπου, ετσι για πλακα
αλλα σχεση? goddamn οχι. δε λεω οτι θα με χαλαγε αν εκανα καθε μερα ολα αυτα που με αρεσουν μαζι με καποιον αλλο, αλλα ολα θα ηταν προβλεψιμα.
με μια λεξη GAAAAAAAP.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Dias

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Dias
Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 7,363 μηνύματα.

O Dias έγραψε στις 00:19, 01-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
το εχω σκεφτει πολλες φορες,γιατι μεχρι στιγμης ποτε δεν βρηκα καποιον που να ειναι "κλωνος" μου
μεχρι ενος σημειου με φαινεται καλη φαση
φανταζομουν να ακουμε την ιδια μουσικη,να καναμε γκραφιτι,να καπνιζουμε μαζι,να τσακωνομαστε συνεχεια
θα παιρνουσαμε καλα I guess
καλα...ναι,για κολληταρια καλα θα παιρνουσαμε
αντε και να παιζοταν κατι παραπανω καπου καπου, ετσι για πλακα
αλλα σχεση? goddamn οχι. δε λεω οτι θα με χαλαγε αν εκανα καθε μερα ολα αυτα που με αρεσουν μαζι με καποιον αλλο, αλλα ολα θα ηταν προβλεψιμα.
Γιατί; τα βλέπεις άσκημα όλα αυτά σε μια σχέση; Τα χρωματισμένα δεν θα ίσχυαν καθώς α) δεν θα υπήρχε λόγος τσακωμού, β) το κάπου-κάπου θα γινόταν συνέχεια και γ) προβλέψιμος πάντα δεν είναι ούτε ο εαυτός μας.
Αντίθετα θα υπήρχαν πολλά θετικά: Θα είχε μεγάλη κατανόηση ο ένας για τον άλλον, δεν θα υπήρχαν ανόητοι εγωισμοί και ανταγωνισμοί, θα ήξερε καθένας πώς θα δίνει στον άλλον χαρά κάθε στιγμή, θα μπορούσατε πολλές φορές να συνενοείστε ακόμα και με μια ματιά, θα καταλάβαινε ο ένας τα προβλήματα του άλλου, θα νοιώθατε ελεύθεροι στην επικοινωνία σας.
Σκέψου το.

Παράθεση

Kassie

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kassie
H Kassie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οδοντίατρος . Έχει γράψει 193 μηνύματα.

H Kassie έγραψε στις 00:25, 01-09-13:

Χμμμμ, δεν νομίζω! Εχω καταλήξει να θεωρώ τον εαυτό μου <συναισθηματικά ανάπηρο>, οπότε θα προσπαθούσα να το αποφύγω . Τώρα αν έσπαγε ο διάολος το ποδάρι του και με ερωτευόμουν (είμαι και πολύ αγαπησιάρα η άτιμη ), θα χαλάρωνα και θα το απολάμβανα! Αλλωστε όπως με ξέρω δεν θα κρατούσε για πολύ !
Υ. Γ. Αμάν, όπως τα διαβάζω παραπάνω χάλια... Θα σκεφτώ τον χειρότερο εχθρό μου και θα πάω να του την πέσω, χειρότερη τιμωρία αποκλείεται!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

CiNeFiL (Skank in the air)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη CiNeFiL
H Skank in the air αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,401 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε στις 00:29, 01-09-13:

Αρχική Δημοσίευση από Dias
Γιατί; τα βλέπεις άσκημα όλα αυτά σε μια σχέση; Τα χρωματισμένα δεν θα ίσχυαν καθώς α) δεν θα υπήρχε λόγος τσακωμού, β) το κάπου-κάπου θα γινόταν συνέχεια και γ) προβλέψιμος πάντα δεν είναι ούτε ο εαυτός μας.
Αντίθετα θα υπήρχαν πολλά θετικά: Θα είχε μεγάλη κατανόηση ο ένας για τον άλλον, δεν θα υπήρχαν ανόητοι εγωισμοί και ανταγωνισμοί, θα ήξερε καθένας πώς θα δίνει στον άλλον χαρά κάθε στιγμή, θα μπορούσατε πολλές φορές να συνενοείστε ακόμα και με μια ματιά, θα καταλάβαινε ο ένας τα προβλήματα του άλλου, θα νοιώθατε ελεύθεροι στην επικοινωνία σας.
Σκέψου το.

well αν ειχε τον χαρακτηρα μου μια χαρα θα υπηρχε λογος τσακωμου
δεν ξερω αλλα πανω κατω περιμενεις να ανακαλυψεις περισσοτερα οταν δεν μοιαζεται με τον αλλο

Παράθεση

timonierhs

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη timonierhs
Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,243 μηνύματα.

O timonierhs έγραψε στις 01:20, 01-09-13:

Χμμμ Μαλλον ενα One night stand θα το κανα ή έστω κάτι πρόχειρο Αλλά σοβαρή σχέση?Δε νομίζω... Θα υπήρχε ασυμφωνία χαρακτήρων

Παράθεση

Last Stand

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Last Stand
Ο Last Stand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 75 μηνύματα.

O Last Stand έγραψε στις 16:45, 01-09-13:

Μου αρέσει αυτός που είμαι, οπότε ΝΑΙ.

Όμως ξέρω και τι προβλήματα θα υπήρχαν:

- Ατελείωτες συζητήσεις όπου ο ένας θα προσπαθούσε να πείσει τον άλλον ότι έχει δίκιο (είμαι πολύ καλός σ' αυτό)
- Πολλά παιχνίδια μέχρι να ξεκινήσει η σχέση (μετά όλα ΟΚ)
- Αναρωτιέμαι αν θα μπορούσε καν να σχηματιστεί αυτή η σχέση. Δεν είμαι άτομο που ανοίγεται εύκολα οπότε φανταστείτε να προσπαθούν να έρθουν κοντά δύο χαρακτήρες που κρατούν αποστάσεις! Οδύσσεια... Εκτός αν η ομοιότητα οδηγούσε στο αντίθετο αποτέλεσμα - δέσιμο άνευ προηγουμένου

Θα υπήρχαν βέβαια πολύ περισσότερα καλά:

- Καθόλου καβγάδες, φωνές, γκρίνια (τα απεχθάνομαι)
- Σημαντική αλληλοϋποστήριξη σχετικά με τους προσωπικούς στόχους ζωής του καθενός
- Θα ζούσαμε την ζωή μας μέχρι εκεί που δεν παίρνει

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους